Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

margareta76
7. apr 2013

@marlene: Dakujem 🙂

vlasta222
8. apr 2013

ahoj...dik za info.už som si to našla,ale uvidím ako to dopadne,lebo čakám na odpoved ombudsmana,lebo mi povedal,že zajde za ním,kedže ja som na rizikovom .ty si z michaloviec a už si porodila?

vlasta222
8. apr 2013

ahoj...dik za info.už som si to našla,ale uvidím ako to dopadne,lebo čakám na odpoved ombudsmana,lebo mi povedal,že zajde za ním,kedže ja som na rizikovom .ty si z michaloviec a už si porodila?

vlasta222
8. apr 2013

ahoj...dik za info.už som si to našla,ale uvidím ako to dopadne,lebo čakám na odpoved ombudsmana,lebo mi povedal,že zajde za ním,kedže ja som na rizikovom .ty si z michaloviec a už si porodila?
@suzaneee2

hannyy
8. apr 2013

Ahoj holky , můžu se k vám přidat 🙂 jsem snažilka, s manželem se snažíme dva roky z toho rok intenzivně 🙂 zatím vše zkoušíme přirozeně 😉

strelnica
9. apr 2013

@marlene,

dakujem za link! 🙂

bbett
9. apr 2013

Ahojte,ja viem ze je to tu o Rakusku,ale nie je tu nahodou nejaka mamicka z Passau?

suzaneee2
9. apr 2013

@vlasta222 ahoj...ano ano..z MI..a uz som porodila..uz mame mesiac..🙂...a ty mas trvale asi v rakusku co??..to mas potom uplne ine...

vlasta222
9. apr 2013

@suzaneee2 nie,ja nemám trvalý pobyt v At.Bolo mi povedané,že vo Viedni nemusím mať trvalý.tak ti blahoželám ,si ešte mladá,tak asi je to prvé bäbo čo?a vyšlo ti nakoniec dievčatko.?mne povedali,že asi tiež dievčatko,hoci už mám doma 3.prili ba sme si chlapčeka ,ale nech bude hlavne zdravá!

suzaneee2
9. apr 2013

🙂))))..jeeeej ty uz mas tri slecny??..gratulujem..a este viac gratulujem ku stvrtej..🙂..ale mozno bude chlapcek..moze vas este prekvapit..🙂)..a nasa princezna je prva ano...tak sa z nej vytesujeme..🙂..a jasne ze nemusis mat trvaly pobyt..ja len som si myslela ze zijes tam..neviem preco.🙂)))...ja som tiez teraz doma na SK... a teraz niekedy budem posielat papiere aj na rodinne aj na rodicovsky..tak uvidime co mi povedia..:(.....🙂...ale keby si nahodou nieco potrebovala tak sa kludne ozvi...popiseme,poradime.🙂))..tak vela stastia..a ako pises..hlavne to zdravie!!!!...🙂..drzte sa dievcata..🙂)..

suzaneee2
9. apr 2013

@vlasta222 🙂)))))..jeeeej ty uz mas tri slecny??..gratulujem..a este viac gratulujem ku stvrtej....ale mozno bude chlapcek..moze vas este prekvapit..)..a nasa princezna je prva ano...tak sa z nej vytesujeme....a jasne ze nemusis mat trvaly pobyt..ja len som si myslela ze zijes tam..neviem preco.)))...ja som tiez teraz doma na SK... a teraz niekedy budem posielat papiere aj na rodinne aj na rodicovsky..tak uvidime co mi povedia..:(........ale keby si nahodou nieco potrebovala tak sa kludne ozvi...popiseme,poradime.))..tak vela stastia..a ako pises..hlavne to zdravie!!!!.....drzte sa dievcata..)..

kikus3110
9. apr 2013

ahojte... prosim vas neviete mi niekto poradit pri vypisovani Antrag auf Kinderbetreuungsgeld.... dakujem....

ivco2205
11. apr 2013

Ahojte mam taky mali dotaz. Vraj priatelka nema narok na matersku z Rakuska ak nema odrobenych 270dni. !?!?!? Nevieme sa stoho vysomarit. Je v AT riadne zamestnana od 29,02,2012 To je viac ako tych 270 dni. No roby na dvojtyzdnovky. 14 dni pracuje a 14 je doma. Tak teraz neviem ako to mame ratat. Ci musi mat odrobenych tych 270 dni,alebo musi byt zamestnana viac ako 270 dni. Moc prosim o radu.

smejkoahoj
13. apr 2013

je tu nejaka mamina, ktorej deti maju slovensko-rakuske obcianstvo?potrebovala by som par rad !dakujem

lauraa
14. apr 2013

@smejkoahoj co by si potrebovala?

andrea1980
15. apr 2013

Ahojte kocky, mozno sa to tu uz niekde na fore spomina... Prosim neviete mi poradit nejakeho dobreho gynekologa alebo kliniku v Rakusku, co najblizsie od Bratislavy ? Som po 2 potratoch a mam pocit, ze slovenska gynekologia mi nejako pomoct nevie, takze chcem skusit aj odbornikov v Rakusku, aj ked si to samozrejme budem musiet vsetko sama cvakat ☹ Ale co clovek nespravi pre vytuzene babo... Prosim aj mate nejaky tip na gyndu v blizkosti slovenskych hranic, Vieden, Hainburg, Kittsee... budem velmi vdacna. Vobec to nemusi byt Slovak, nemecky sa dohovorim. Dakujem vopred za akukolvek radu...

martinusa22
15. apr 2013

Ahojte, som tu nová a som rada ze som tu našla tuto stránku , robím v At uz dva roky na živnosť ako opatrovateľku deti a plus domácnosť, čiže normálne tyzdnovky, všetky odvody si uz dva roky platím a mam tu vedľajší pobyt, chcem sa tu uistit ked zostanem tehotna budem tu mat nárok na matersku a ostatne veci?a este som počula taku možnosť ze freistellung co to vlastne znamena a ako to funguje? Ďakujem vam za odpoved a možno vam budem vediet aj ja v niečom poradit🙂 čakám na odpoved

kaserik
16. apr 2013

Tak to nebyvas daleko moje cislo 0699 19538177 keby si sa chcela stretnut 🙂

kaserik
16. apr 2013

@bbett ja byvam v blizko Eferdingu

annalena
16. apr 2013

@alenocka777 ahoj, ja som z Amstetten.

barbora87
16. apr 2013

@annalena ahoj vidim ze si z amstetten konecne niekto na blizku 🙂 ja byvam pri melku...

vlasta222
16. apr 2013

@suzaneee2 Ahoj ,suzi ak možem ti tak hovoriť,práve mi prišlo rozhodnutie,že mi uznavajú mojú rizik.tehoznosť,takže mi zo spätnou platnosťou doplatia Wochengeld.Už som nedúfala.Ako sa máte s dcérkou?

suzaneee2
18. apr 2013

ahoooj...anooo??.no tak sa tesim..super..!!...tak si domca pekne uzivaj dievcence a oddychujte...my sa mame celkom fajn len trosku viac placeme...ale uz mame pomalicky staly rezim tak uz to bude lepsie..tak ti drzim palceky a davajte na seba pozor..!!!..🙂)..pa

suzaneee2
18. apr 2013

@lauraa ahoj.,,prosim ta nevies ako sa povie normalne uradne nemecky...POTVRDENIE O TRVALOM POBYTE??..neviem to nikde najst..vdaka

mimajo
18. apr 2013

@suzaneee2 Hauptwohnsitzbestätigung

lauraa
18. apr 2013

@suzaneee2 zmen si tt , este stale si tehu.... 😀 😀 😀

vroni
21. apr 2013

@smejkoahoj, moje dieta ma dvojite obcianstvo (vlastne trojite, ale to je fuk)

strelnica
24. apr 2013

ahojte, hlasim sa po porode 🙂 13.4.2013 sa nam narodil Viliam. Rodila som v nemocnici v Sankt Johann in Tirol a vsetkym tehulkam naokolo ju mozem vrelo odporucat - personal, vybavenie, pristup - vsetko bolo super! Porod bol sice tazsi, ale sme v poriadku doma a to je hlavne. Teraz zacinaju papierovacky :(. Asi to tu bolo uz velakrat popisane (ak by ste ma nasmerovali na konkretnu zo 465-tich stran, budem vam vdacna 🙂), ale vedeli by ste mi predsa poradit - naozaj je nutne kvoli sovenskemu rodnemu listu (rakusky uz mame) ist osobne na velvyslanectvo do Viedne?! Neda sa to vybavit postou? Dakujem!

lauraa
24. apr 2013

@strelnica je otec dietata rakusan? skus zavolat priamo na osobitnu matriku do Ba a opytaj sa ci by to nebolo mozne zaslat im doklady postou alebo mailom.... ak je otec obcanom AT tak vybav dietatu zatial len papiere v at a sk list vybavis neskor ked vycestujes na sk...

strelnica
27. apr 2013

@lauraa Vdaka, manzel je tiez Slovak, medzitym som prisla na tu osobitnu matriku a uz som im aj pisala 🙂. este raz dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre