Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

cmeliatko
13. jan 2012

@lauraa to mi je novinka 😉 viem ze kedysi sa to dalo. ale teraz - pokial nemas protekciu 😉 - sa to uz neda.
neni "dovod" mat dve...

matamisi
13. jan 2012

@cmeliatko protekciu ziadnu nepotrebujes...automaticky dieta ziskava obcianstvo po otcovi a aj po matke ked su slovenka a nemec,alebo rakusan.... 😉

matamisi
13. jan 2012

@slniecko2011 ty potrebujes od zenskeho doktora potvrdenie,ze sa dieta dozilo 28 dni a ,ze si chodila na vsetky prehliadky...a daj si to aj prelozit... 😉

cmeliatko
13. jan 2012

@matamisi ee to neni pravda. obcianstvo rakuske ziska iba vtedy, ak su manzelia a jeden z nich ma rakuske obcianstvo. vtedy dostane automaticke rakuske. ak vsak nie su manzelia, tak dostane dieta obcianstvo po mamine.

Eheliche Kinder erwerben mit der Geburt automatisch die österreichische Staatsbürgerschaft, wenn zu diesem Zeitpunkt ein Elternteil österreichische Staatsbürgerin/österreichischer Staatsbürger ist. Stirbt ein Elternteil vor der Geburt des Kindes, so erwirbt das eheliche Kind die österreichische Staatsbürgerschaft, sofern der verstorbene Elternteil im Zeitpunkt seines Todes österreichische Staatsbürgerin/österreichischer Staatsbürger war.
HINWEIS

Dies gilt nur für Kinder, die ab 1. September 1983 geboren sind.

Uneheliche Kinder erwerben mit der Geburt automatisch die österreichische Staatsbürgerschaft, wenn die Mutter zum Zeitpunkt der Geburt österreichische Staatsbürgerin ist, ohne dass auf den Geburtsort des Kindes oder die Staatsangehörigkeit des unehelichen Vaters Rücksicht genommen wird.

matamisi
13. jan 2012

@cmeliatko jasne ved to je normalne,ze jeden z rodicov musi byt rakusky obcan,...ja som to tak myslela...ked je rakasan a slovenka tak dieta ma dvojte obcianstvo do 18 rov a potom sa musi rozhodnut pre jedno 😉

cmeliatko
13. jan 2012

@matamisi tak ja neviem 🙂 ja som sa na to pytala na magistrate abt. staatsbürgerschaftverleihung a hovorili mi ze automaticky dostane rakuske ...IBA rakuske

matamisi
13. jan 2012

@cmeliatko jasne kedmas rakuske obcianstvo tak ho aj dieta nadobuda... 😉

cmeliatko
13. jan 2012

@matamisi ja som reagovala na ale na doppelstaatsbürgerschaft a nie na to ci bude mat rakuske. to mi bolo jasne.
manzel je este slovak. ale doppelstaatsbürgerschaft mat nebude.

matamisi
13. jan 2012

@cmeliatko tak to neviem ked je otec slovak ...ja to viem len opacne...

kilian
13. jan 2012

@matamisi to ,ze automaticky dostava dve obcianstva je velka blbost.preco potom maju moje deti len rakuske??to sa volakedy dalo,tak ako hovori @cmeliatko
to si asi velmi zle informovana..

matamisi
13. jan 2012

@kilian moja dcera minuly rok automaticky dostala obidve obcianstva ....

katinka71
13. jan 2012

moj syn sa narodil v juni 2011 a ma automaticky obidve obcianstva,nas nato upozornil uradnik na magistrate ze bude mat po oboch rodicov do 18 rokov a potom sa musi rozhodnut iba pre jedno obcianstvo ako pisala lauraa

kilian
13. jan 2012

@lauraa ako sa vola tvoja dcera?mozes aj ip....

kilian
13. jan 2012

@matamisi @katinka71 a mate na slovensku aj prechodny alebo trvaly pobyt?

matamisi
13. jan 2012

@kilian ja mam aj v rakusku aj na slovensku trvaly pobyt

katinka71
13. jan 2012

@kilian na sk mam trvaly pobyt a v At mam tiez trvaly pobyt

kilian
13. jan 2012

@matamisi @katinka71 tak uz som asi nasla ten hacik.....ja nemam na slovensku ziadny pobyt,nemam ani obciansky...vsetko som musela odovzdat...

mirkaadavid
13. jan 2012

@deeny presne tak majoveho chlapceka budem mat termin je teda na 20.5 ale podla mna to bude skor ved teraz som 21+5 a anjelik ma uz 28cm co si myslim ze to je dost.Zijem v St.Veit an der Glan pri Klagenfurte.Necham sa prekvapit ci to bude tych 8 tyz. a keby mi chybal jeden mesiac tak to sa zvladnut da priatel zaraba celkom dobre

mirkaadavid
13. jan 2012

@katus193 a od kial si ja zijem v Kärntenu
v St.veit an der Glan

katus193
13. jan 2012

@mirkaadavid ja zijem v oblasti Montafon Vorarllberg

mirkaadavid
13. jan 2012

@katus193 daleko ale pocula som ze je v tej oblasti nadherne

katus193
13. jan 2012

@mirkaadavid ano je tu nadherne len skoda ze tu nepoznam ziadnu slovenku ☹

hanka76
13. jan 2012

Ahoj holky, potřebuji poradit. Jsem těhotná s cizincem žijícím v Rakousku, ráda bych tam šla za nim ale mam ještě v Čechách neplnoletého syna takže musím stále cestovat a budu napůl v Rakousku a napůl v Čechách, vím ale že v Rakousku jsou mnohem lepší dávky takže by mě zajímalo jak to je když budu mít trvalé bydliště v Čechách a chtěla bych rodičovský příspěvek a přídavky pobírat v Rakousku, asi by to musel pobírat na dítě můj přítel a dítě by muselo mít trvalé bydliště v Rakousku ne? A musíme se s partnerem vzít? Když se vezmeme tak je možné abych já měla trvalé bydliště v ČR a manžel s dítětem v Rakousku? Nebo můžu mít dvě trvalá bydliště? No a když si platím zdravotní pojištění v ČR tak můžu rodit v Rakousku?

6duda6
15. jan 2012

@mirkaadavid ahoj ja by som sa chcela opytat ze ked som pracovala v rakusku na zivnost a este stale si ju platim termin mam v maji tak ci mam narok na matersku a rodicovsky z rakuska ked mam trvaly pobyt na slovensku,teraz uz nepracujem lebo v stvrtom mesiaci som musela ist na rizikove tehotenstvo a starka pri ktorej som pracovala zomrela.predsa ked tam byvas viac o tom vies ako ja a zo slovenska sa to dost tazko zistuje.dakujem za odpoved.

deeny
16. jan 2012

@mirkaadavid to mas krasny termin, moja mamina ma vtedy narodeniny 🙂.

@katus193 ja sa citim asi podobne. vo Viedni neni zle, ale tiez tu blizsie nepoznam ziadnu slovenku a to mi tu asi najviac chyba...

katus193
16. jan 2012

@deeny A ty si vo Viedni? JA som si na to uz nejak zvykla ze som sama, ved o chvilku uz nebudem 🙂 Budem sa venovat syncekovi takze nebudem mat ani cas smutit 😉

majuska5
16. jan 2012

@katus193 a to ako vidim,je nas tu dost =)a ja tiez osobne poznam len dve,len skoda,ze su odo mna daleko=)
ja som zo 16,odkial si ty?

katus193
16. jan 2012

@majuska5 no vacsinou su tu baby len z okolia Viedne 😒 ja som az z Vorallbergu, oblast Montafon

katkaag
16. jan 2012

ahojte pripajam sa k vam....ak je tu niekto z blizkeho okolia Salzburgu...napisete 🙂 som tu iba kratko tak tu nikoho nepoznam..manzel tu pracuje a ja zatial travim cas snasim ročným drobcom...inak neviete ako je to s rodicovskym?mala by som tu nan narok, bydlisko mame uz prehlasene tu v AT??

lauraa
16. jan 2012

@katkaag zajdi na krankenkassu a opytaj sa , normalne ano a a aj na rodinne pridavky.... treba poziadat cez formulare....ak nieco poberas na sk tak aspon na doplatok by si mala mat narok....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre