Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
11. júl 2007

silvy no super si tu... no veru skoda, ale tak bolo otras pocko ozaj v ten tyzden... no gratulujem k auticku... tak ake si vybrala nakoniec?

silvia2406
11. júl 2007

nakoniec sme kupili fabiu, ma to klimu, takze je to perfektne v lete, aj ked na druhej strane nie je to najlepsie na dychacie cesty, tak uvidime, ked to budeme pouzivat.
a ty ako sa mas, co nove v skole?

marlene
11. júl 2007

ahojte,
je tu niekto aj z okolia sdalzburgu,alebo ste vsetky z viedne?

boldy
11. júl 2007

s klimou to je super ozaj... mam sa ok trosku nuda, kedze som sama... skola ok dnes som povybavovala nejake veci a uz len sa pripravit na obhajobu koncom jula... no od augusta som spat vo wien 🙂 a uz na stalo dufam

silvia2406
11. júl 2007

tak to sa tesim, celkom sa nas pekne nazbieralo, dokopy je nas zatial 6. takze keby sme sa stretli vsetky, tak by to bolo super 😵
inak zistujem, ze aj mna zacina pobolievat hrdlo, takze idem si urobit nejaky cajik, aby som pripadnu chorobu zahnala uz v zarodku 😖

boldy
11. júl 2007

ja uz prave pijem cajik, lebo tiez nie som na tom az tak super... asi mi k tomu dopomohla aj klima v lietadle ☹

silvia2406
11. júl 2007

ja mam dobreho manzelika, spravil mi cajik 😵 tak sa tesim na dovolenku, konecne si trosku oddychneme, budem chytat bronz, opekat, plavat a uzivat si jednoducho pohodu, aspon teda dufam, ze nam bude priat pocasie a nebudeme cele dni zavreti v chate.
ahoj marlene vyzera to tak, ze zatial vsetky, co sme tu sme vo viedni, ale ked sa k nam pridas aspon takto virtualne, budeme len rady 🙂

boldy
11. júl 2007

tak super manzelik 🙂 prajem ti peknu dovolenku, oddychnite si poriadne, aby bolo vela sily potom... a uz presne viete kam sa vyberiete?

silvia2406
11. júl 2007

ideme chatovat na nasu chatu, bude to skôr taka rodinna dovolenka, ale popravde sa velmi tesim, lebo uz sme s rodicmi a osatnou rodinou tak normalne neboli asi pol roka, tie vikendy na slovensku boli vacsinou o nicom, prisli sme v piatok vecer, a v nedelu poobede sme uz odchadzali. chatu mame pri hrinovej, su to doslova lazy, kde je cisty vzduch (len aby sme sa neotravili kyslikom 😀) klud, ticho a vela zelene. ale potom v auguste sa chystame na tyzden do prahy, ideme navstivit kamaratku s priatelom, takze to uz bude take trosku akcnejsie 😀

boldy
11. júl 2007

🙂 no ved to sa nepriotravte na tom vzduchu... jooj bude vam fajne, aj mne by sa zisiel novy vzduch pre moje pluca... peknu dovolencu s rodinkou a potom aj v prahe...a ten sen co si mi hovorila, ze pride sprava nejaka? tak nic? to asi ta kupa noveho auta 🙂

silvia2406
11. júl 2007

asi to bola ta kupa auta, pretoze mrcha dosla, no nic, takze az v tom januari, aspon hadam vsetko pripravime a potom to bude jednoduchsie.
budem uz koncit, ale zajtra mam cely den zapnuty net, takze budem velmi rada, ked sa ozves, a nielen ty, ale aj ostatne 😉
prajem ti prijemny zvysok vecera a dobru noc. 🙂

boldy
11. júl 2007

dobre silvy prajem dobru nocku a zajtra by som tu mala byt cez den budem pripojena 🙂 papa

galina75
12. júl 2007

Ahojte baby, ani sa nestiham cudovat ako ste to tu rozbehli 😎.
Marlene no so Salzburgu tu zial este nikdo nie je. ☹
Kvetinka, drzim palceky, aby bolo vsetko OK. Neboj na ten viedensky dialekt si rychlo zvyknes. Mne osobne sa nepaci, ale nenavyberame si.

Silvia - prajem krsnu dovolenku, ja mam teraz tiez 2 tyzdne dovcu s opciou na 3 tyzden, tak som zvedava, tak tu nebudem, mozno niekedy vecer sa mrknem doma do PC, a nieco si o vas precitam.
Gala

silvia2406
12. júl 2007

dobre ranko dievcata 🙂 vyspinkane do ruzova? 😉
galina prajem ti tiez krasnu dovolenku, uzi si ju, riadne si oddychni a potom posli nejake fotocky domceka, ze ako ste pokrocili.
buduci tyzden hlasia na slovensku opat horucavy, mali by padat teplotne rekordy, okolo 36 stupnov 😝

galina75
12. júl 2007

Ahoj Silvia, no ako sa to povie, ja vstavam o 06:00, tak vyspinkana naozaj nie som, ale uz som si zvykla.
dakujem uzijem si dovcu, ale urcite si neoddychnem, je to pracovna dovolenka, len to pocasie nam najako nepraje. V pondelok a v utorok prsalo,tak sme nemohli robit dalej, lebo bolo vsade bahno, teraz budu tropicke horucavy, no neviem. Z jedneho extremu do druheho. No nejako to zvladneme potom poslem nejake fotky. Majte sa Gala

kvetinka28
12. júl 2007

Ahojte, naozaj to tu fici 🙂 Inak to pocasie bude aj v Rakusku asi dost horuce. Mne je v nasom byte uz taka zima, ze to aj privitam, budem sa tu chladit. Cez den tu slnko zasvieti len na terasu, aj to len na kusok, nechapem, naco je tu ta markiza.
Inak, ja nebyvam vo Viedni, ale az pri nemeckych hraniciach - St.Florian am Inn, pri Schardingu, blizko Passau 😒 Takze neviem, ci to mam blizsie do Viedne, alebo k Marlene do Salzburgu 😒 Rozhodne, blizko nie je ani jedno, ani druhe. Skoda, lebo tu tolko Sloveniek asi nebude a je mi tu dost smutno. Ale dnes ideme na veceru s priatelovym kolegom z Rumunska a jeho manzelkou, ktora je tu vraj tiez sama ako kol v plote, tak mozno si padneme do rany.

Silvi, prajem Ti krasnu dovolenku, dobre si oddychni. Ja by som tak strasne rada sla niekam do hor.

Galina, drzim palce, nech to zvladnete a aby Vam aj pocasie prialo. Ale hlavne sa moc neprepracujte, praca vzdy pocka, ale zdravie sa uz tazko vracia spat. Vsetko dobre.
K.

boldy
12. júl 2007

ahojte dievcence...tak Gala o 6tej vstavat no nezavidim, lebo to poznam... ked som vo viedni tak vstavam tiez rano s mojim chlopom, ked ide do prace,lenze potom ja este zalahnem na par hodin 😝
no skoda kvetinka, ze nie si blizsie ale az tak daleko ☹
silvi co mas dnes na plane, ci len leharo doma? ja sa sama nudim, trebalo by sa mi ucit, ale nejak dnes som vykolajena...cas leti pomaly ak je clovek sam ☹

silvia2406
12. júl 2007

konecne sa to tu trosku rozprudilo 🙂
co dnes na plane? potrebujem si ist kupit este nejake malickosti na dovolenku, takze pojdem nakupovat, zaroven sa stretnem so spoluziackinou sestrou, ktora tu prave au-pairuje a tiez sa citi ako kôl v plote. 🙂 no a kedze su dnes obchody otvorene do deviatej, tak ked sa vrati manzelik z prace ideme pozriet nejake autoradio, no a medzitym sa musim este pobalit, poprat veci a upratat.
ani som nevedela, ze dnes budem mat taky perny den, ale aspon mi to rychlo prejde a manzelik bude doma 😉

boldy
12. júl 2007

tak to mas super... tiez som bola vcera vonku trosku sa prevetrat... dnes nemam naladu ist von, takze asi bude sa len po byte motat...ale keby som bola teraz vo wien sla by som urcite von do mesta, lebo tam je stale kde sa po obchodoch motkat 🙂 tak mas perno dnes tak vela sily do balenia

kvetinka28
12. júl 2007

Silvi, vo Viedni su obchody v piatok do 9.? No vidis, tu na vidieku len do 19.30 🙂 Tak vydareny nakup prajem. My chceme kupit nove auto v decembri, alebo v januari, tiez by malo byt s klimou a musi mat priestor na kocik 🙂 Tak uz teraz sa tesim. V tej nasej Felicii sa niekedy neda vydrzat, hlavne v tych horucavach, uz som parkrat vystupila z auta ako obarena. Zase klima tiez nie je vyhra, vzdy musia byt nejake kompromisy.
Aj ja musim ist dnes nakupovat, lebo v noci som vsetko pojedla, teda to male je stale hladne. A ze sa clovek nevyspi po porode, ono si pyta uz teraz. A to som vecerala po 22.
Boldy, veru skoda, ze nie som blizsie. Ale takto si, dufam, uz coskoro budeme vsetky vymienat tehulkovske skusenosti 🙂 Ja to tu pozistujem, co je ako s prispevkami a poistenim a potom Vam budem referovat 😉

silvia2406
12. júl 2007

ale pravdupovediac, nic sa mi nechce, boli ma cely clovek, hrdlo, ale teplotu nemam, takze nechcem do seba tlacit nejake tabletky, takze zatial fungujem len na cajiku, tak dufam, ze to neprepukne do nejakej chripky, a na dovolenke uz budem fit 🙂
a ake je pocasie v rumunsku?

boldy
12. júl 2007

vies co som na tom podobne cely clovek ma boli...raz mi je horuco raz chladno a som aj prechladena zo spodu asi si dam horucu kupel neskor... nuz pocko je dnes fajn take pod mrakom aspon nie je velmi horuco, lebo ked som tu prisla bolo tu ako v pekle ozaj...vcera prsalo aj celu noc... cajik si tiez dam o chvilku len dopijem zivotabudic kafco 🙂

silvia2406
12. júl 2007

idem si aj ja spravit kavu, lebo ma berie na spanok
tu prave zacal fukat riadny vietor, dufam, ze nebude prsat 😒
ono je to inak s nami hrozne, ked je horuce je zle, ked je zima tiez je zle 😀 , ale mne by vyhovovalo 25 stupnov, to by bolo take idealne, ani teplo ani zima
a aka skuska ta este caka?

boldy
12. júl 2007

tak veru hrozne sme 🙂 budeme byt kafco na dialku spolu, ked uz realne sa neda 🙂 nuz mam uz len poslednu vlastne obhajobu koncom mesiaca... vcera som bola dat vytlacit pracu a zajtra ju idem odovzdat, no a potom uz len sa na nu pripravit... dufam, ze to nebude az tak hrozne a zvladnem to, aby som mohla potom uz prist spat do wien a zacat pracovat na inych dolezitejsich veciach 🙂

silvia2406
12. júl 2007

tak, tak, ale neboj ty to zvladnes, ja som si pri kazdej skuske povedala, ze to zvladli horsi odo mna, tak to zvladnem aj ja 😉
ale viem ako sa citis, ja mam za sebou bakalarske a na buduci rok ma cakaju magisterske. ak to vsetko vyjde tak ako by som chcela, skusky by som mala robit s bruskom 😉

boldy
12. júl 2007

dakujem silvy, presne ako hovoris aj horsi urobili...no dufajme, ze ti to tak vyjde s bruskom... a ze budeme snad aj v rovnakom termine 🙂 kedze sme uz vo wien spolu no nie? 😀

silvia2406
12. júl 2007

to by bolo super, tlacili by sme taka mala tlupa slovenskych mamiciek kociky 😀
som sa stretla s jednou slovenkou, ktora ma synceka, chodi na stretnutia slovenskych mamiciek vo viedni, ze je to fajn, clovek ani nevie, kolko nas tu je.

boldy
12. júl 2007

to je ich tam az tolko? no super, tak dufajme, ze sa casom pridame 🙂

silvia2406
12. júl 2007

tak dufajme 🙂
ja sa na teraz rozlucim, idem do mesta na nakup, ale vecerom by som tu mala byt.
zatial prajem pekny den 🙂

silvia2406
13. júl 2007

ahojte dievcata, takze ja dnes odchadzam na slovensko trosku si odychnut 🙂 prajem vam krasny vikend a este krajsi buduci tyzden, dufam, ze tie horucavy, ktore maju prist prezijete v zdravi 😉 vratime sa buducu nedelu, tak vela popiste, aby som mala potom co citat. 😀
majte sa krasne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre