Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
8. júl 2008

Nám na prednáške pred pôrodom vysvetľovali, že vaňa sa dá použiť (alebo oni ju vedia použiť) len pri super bezproblémových pôrodoch, žiadna epi (navzájom sa to neguje), žiaden zvýšený krvný tlak, zlá rodinná anamnéza atď. Nechcela som pôrod do vane, tak som počúvala len tak z povinnosti, ale myslela som si, že tá vaňa tam asi stojí pre parádu, lebo takých vzorných pôrodov môžu mať zo desať do roka....
Lieska, to mi je ľúto, že si natrafila na takého vtáka 😠 Najspoľahlivejším ukazovateľom vrodených chýb je ultrazvuk v 12. týždni, kde sa robí meranie vrásky šije (Nackenfalte) - pod 1,5mm a nad 3mm ide s najväčšou pravdepodobnosťou o vrodenú chybu (rázštep chrbtice, príp. down) Všetky ostatné testy sú len pravdepodobnosť a štatistika. Vek 33 rokov nie je rizikový ukazovateľ, až od 38 (tak mi vysvetlili v nemocke, keď som sa ako 35 ročná stará korytnačka informovala) Takže ak bol tvoj 12 týždňový ultrazvuk v poriadku, tak je veľmi pravdepodobne v poriadku aj mimčo. Jediný, kto v poriadku nie je, je pán doktor.

ronnda
8. júl 2008

holky, asi mate pravdu, k doktorovi budu muset nejspis jit, i manzel me tam posila, zatim se to totiz nijak nelepsi a to mame pristi tyden uz odjizdet! ted varim a snad to jeste vyjde a mala jeste bude spinkat, ze se na chvili natahnu. dopoledne jsme byly venku, ale zadna slava, chuze mi ted moc nejde ☹

lieska - moc me mrzi, co prozivas, na toho doktora bych si rozhodne stezovala, takovy pristup, je to vubec mozne??? jeste ze to beres takhle s nadhledem a volis dalsi moznosti konzultace s jinymi doktory. i podpora tveho partnera je skvela, tak se drzte, drzim moc palce!!!

wienika - jak psala uz miriam, i my jsme nici dali do te vetsi sedacky kdyz nemela jeste 9 kg, doktor nam tenkrat rekl, ze pokud uz sama sedi, tak neni problem.

leni, jasterka - pridam dalsi povzbuzujici zazitek z meho porodu, i ja jsem jej mela rychly, bez komplikaci, bez epi, naaaadherny zazitek!!!

jasterka
8. júl 2008

ronnda 🙂 dakujeme,dufam,ze sa pridame do radu bezproblemovych,rychlych porodov.
Len chod k tomu doktorovi a netrap zbytocne,mozno ti pichcne nieco na uvolnenei svalstva,sak takto by si nic nemala stej dovolenky.

lenka.pav
8. júl 2008

jasterka, myslim, ze v 35 tt sa chodi, je to vysetrenie polohy plodu a stav placenty. ale do 33 tt by sme mali absolvovat klasicku gynekologicku prehliadku v st. josef, chcu mat vysetrene zeny, co chcu u nich rodit, aj sami. ja uz moc casu nemam 😉 . len sa mi tam nechce ist, lebo je tam vzdy naval a dlho sa caka 😒

lenka.pav
8. júl 2008

roonda, dik za povzbudenie 😉

ronnda
8. júl 2008

jasterka - jak to mas vlastne s freistellung, nechali te uz doma do konce?

vroni - to jsi napsala liesce moc hezky, hlavne sedlo to, ze jediny kdo neni v poradku, je pan doktor, jsem se vazne pobavila!

miriam25
8. júl 2008

teda, vy dnes pisete tak rychlo, ze sa az nestiham divit...
nuz musim vas trosku opravit, nemala som porod do hodinky, ale hodinky a pol 😉 ked sme prisli do nemocnice, ani som nevedela, ze budem rodit, len som vedela, ze nieco nie je v poriadku... a za hod. a pol bol maly na svete. A cela nemocnica o mne vedela, lebo takych porodov nemaju vela. Vacsinou tam buduce mamicky pridu prilis skoro... Ja som bola z toho trosku vyhukana a bolesti som mala az poslednu hodinu a ked sa maly narodil, vobec som netusila, ze som natrhnuta... Nechapem, ako clovek nemoze citit, ze sa mu roztrhla koza a este na tak citlivom mieste, ale je to tak. Takze si tehulky nerobte nejake starosti... budeme na vas mysliet, aby vam ten den D dobre dopadol... 😉

ronnda, nam povedali, ze nestaci, ked vie dieta samo sediet, ze sa musi vediet samo posadit... ale tak... samko je uz aj tak v tej velkej autosedacke... 😉 a to sa este stale nevie sam posadit

miriam25
8. júl 2008

jaj a este k tomu porodu do vody... presne ako napisala vroni... porod musi byt hladky a bez komplikacii, dietatko musi mat pravidelne ozvy srdiecka, take, ako maju byt, inak sa do vody rodit nesmie. to nam tiez povedali...
a vroni, tiez si ma dobre pobavila s tou hlaskou o doktorovi 😀

maya01
8. júl 2008

Miri,nechapem... preco musi dieta samo sediet,ked ho chces dat do väcsej sedacky...ved ono ma oporu na chrbatiku... Ja som o tom este nepocula...

jasterka
8. júl 2008

Leni,ja som tam bola len 2krat,na nackenfallten,a organnsreening,a vzdy ma objednali na hodinu a necakala som fakt ani minutku,ale ja vzdy vsade chodim na poslednu sekundu 😅

Ronnda-ja mam zase freistellung iba na 6tyzdnou,idem tam buduci tyzden poziadat o predlzenie,a snad ma z vypisu do konca,tento krat sa doky nastval a anpisal mi meksi krcok maternice,a nemusela som uz platit 😉tych 50EU, tak som sa potesila a za usetrene penizky,co som uz mala nachystatne som kupila vecicky pre drobceka.
tak ma potesil,ze sa zachoval korektne,sak uz mam to freistellung na 6tyzdnov o treti krat...

lenka.pav
8. júl 2008

jasterka, na sono sa objednava na hodinu, to je jasne, tam som ani ja necakala, ale na klasicke vysetrenie sa neobjednava, preto sa aj dlho caka 😒

miriam25
8. júl 2008

mayi, ja neviem, to mi povedal ten pan v obchode nad trznicou... Hovoril nieco o tom, ze az ked sa dietatko vie posadit samo, ma chrbticu a panvu dostatocne vyvinutu na to, aby mohlo sediet v tej vacsej autosedacke, lebo ze inak pri nazare (pri pripadnej autonehode) by sa mu mohla poskodit panva a spodna cast chrbtice kvoli tomu, ze ju este nema taku, aku by malo mat. Aspon tak som ho ja pochopila. Ale ako som uz predtym napisala, ci je to pravda... neviem... no na druhu stranu, on by siel sam proti sebe, keby mi take veci hovoril a ja som mu povedala, ze nas maly sa etse nevie posadit sam... takze asi an tom nieco bude...

jasterka
8. júl 2008

Leni,uz chapem,mne to teraz ked mam tu tehudemenz dlhsie trva 😀 nejaka som pomotana a zabudliva,aj ma to hneva ale co narobim?Snad ma to po porode rychlo prejde,sak male ma asi da do laty 😀 teraz si estte uzivam ,vyspavam citam a konikujme,ale potom asi uz nebudem nic stihat...ale aj tak sa na to tesim.

Ked uz tu baby riesia tie sedacky,tak ma napada,aku mas ty?

lenka.pav
8. júl 2008

ja mam vajicko concord, kupila som ho ako trojkombinaciu s vanockou a sportakom. ma celkom dobre recenzie. a z tej demencie si nic nerob, aj mna postihla 😀 😀

titkovamiriam
8. júl 2008

ahojte baby co zijete v Rakusku,neviete mi povedat teda skor napisat ako sa vola mestecko pri Slovenskych hraniciach kde je SAFARI,bola som tam pred par rokmi s detmi a odporucila som to kamoske , ze je to kusok od Bratislavy,no neviem nazov miesta a neviem to najst ani na nete.

lieska
8. júl 2008

Baby diky za podporu, ste vsetky strasne zlate!!!! 🙂
Vroni ja som si nedavala robit Nackenfaltmessung, vsetky tieto geneticke zalezitosti som proste vypustila, kedze by ani zly vysledok nic nemenil na fakte, ze dietatko donosim, porodim a bude proste moj maly zazrak! nech by bolo akekolvek...
A chcela som sa usetrit takychto pripadnych excesov, ze mi jeden povie tak, druhy bude spekulovat ci j eta diagnoza spravna, atd.
Samozrejme ale ked uz to clovek pocuje na svoju adresu, nie je to jedno nikomu!!
Musim len zistit meno toho vcerajsieho lekara, lebo to bolo v LKH kde budem rodit a veru takeho blba by som nechcela dostat k porodu!!
Moj ocino hned vyrukoval s teoriou, ze to bol nejaky nacionalista alebo fasista 😀 , a ked som sa vam tak nad tym zamyslela...on sa ma fakt vypytoval odkial som, ako dlho tu uz byvam a podobne! Tak neviem, ktovie ci ma nezaradil do nejakej tureckej komunity! 😀 😀 😀
Este raz ale diky vsetkym!!!

jasterka, ja som o porode do vody citala aj taky nazor, ze vsetko je nejak naplanovane a o.i. aj ten prvy nadych dietatka sa ma uskutocnit v nejakom case po tom co pride na svet. A ze porodom do vody sa to nejak cele tak "umelo" natahuje! ja osobne mam taky indiferentny postoj k tejto alternative...

titkovamiriam... s tym Safari ti nepomozem, ja som az v salzburgu a este bez deti, takze nemam sajnu! 😉

miriam25
8. júl 2008

no nic babenky, ja musim ist konecne nieco robit..

wieni, este ma napadlo, si pisala, ci nemozem pozriet ponuku tej realitky na nete...no mozem... aj som pozerala, len na nete nemaju vzdy vsetky domy, co maju v ponuke, niekedy je ta ponuka aj neaktualna, lebo medzicasom uz nejaky dom predali, tak som tam chcela ist osobne a teda aj som dobre urobila, stretla som tam jednu znamu mojho muzika a ta hned nadsena, povedala, ze ona si dnes nad to sadne a pripavi mi vsetko, co by splnalo nase ponuky a ze zajtra sa mam zasa zastavit, ked bduem mat cas a ona mi vsetko poukazuje, co najde... Tak som zvedava. Dnes mi narychlo ukazala jeden dom. Naaaaaaaaaaadherny. Vazne sa mi hned na prvy pohlad zapacil, len je trosku drahsi, ako sme planovali... 😠 😒 ☹ Tak neviem. Este som jej hovorila, aby sa mi nan pozrela, kolko je v tej cene förderung, lebo ak by bolo pomerne vysoke, tak by to mozno naozaj nebolo az take hrozne a stalo by to za uvazenie. Tak uvidim zajtra...

no nic... ja vas na dnes asi opustam...

lenka.pav
8. júl 2008

http://www.safaripark.at/, tu je adresa na ten safari park, ale v knihe navstev som sa docitala, ze je skrachovany a zdevastovany ☹ . je to skoda, ako dieta som tam bola a bol super

titkovamiriam
8. júl 2008

Lenka dik,tak to je skoda bolo to tam kraaasne 😠

jasterka
8. júl 2008

Lieska,nech by ta hoci aj zaradil do tureckej komunity,takto by sa teda nemal spravat ziadny lekar,to je "albtraum "kazdej zeny 😒,ak sa mu aj nieco nezdalo,mal ta poslat k dalsim odbornikom,a nie splietat teorie o preruseni tehu,kedze je to vlastne uz v 25tt protizakonne...to vsetko poukazuje na jeho "odbornost 😝 "fuuuj
ide ma porazit,uz ked si na to pomylsim...ale klobuk dole,beres to s nadhladom a humorom,to je nezaplatitelna vlastnost 🙂
Len si skutocne zisti kto to je,aby si sa takym hnupom nemusela viac stretnut 😒

maya01
8. júl 2008

Miri,tak o tom som este nepocula,ale dobre vediet...
A nehladate dom aj cez inzeraty,urcite by vam odpadol poplatok za realitku...
Chcete ostat,len tam u vas alebo hladate aj ine mesta?
Mozno nakoniec zakotvite vo Viedni 😉

lenka.pav
8. júl 2008

tehulky - jasterka, silvi, nemate chut sa dnes o 17.00 ku mne pridat na Hebammensprechtunde??? som volala do st. josef a vraj je to teraz poslednykrat. v auguste a ani potom to uz nebude a podla mna je to veeelka skoda. ja idem, ak mate chut, pridajte sa. ide o skusanie porodnych poloh, prezretie si sal, premietnu aj nejaky film a diapozitivy.

maya01
8. júl 2008

Kocky prajem pekny den,balim uz v robote a frcim za Samuskom.
Zatial pa.

jasterka
8. júl 2008

Leni,Silvinka ja na slovensku,a ja som si to planovala v august-september,ako to ze uz nebude 😕 neviem,ci to dnes stiham ☹ a netreba sa dopredu nahlasit?

lenka.pav
8. júl 2008

nahlasit sa netreba a uz to byvat nebude

lenka.pav
8. júl 2008

vraj ta hebamme, co to robila, uz nemoze a nema nahradu, takze to uz byvat nebude. uz byvaju len tie vikendove kurzy, ale az do 13-14 septembra su uz plne....preto to chcem stihnut dnes

miriam25
8. júl 2008

tak ja som sem zasa prisla 😅
asi zacinam byt na vas zavisla 😕 😀
maly bol uz totalne protivny, som ho polozila do postielky, asi minutu plakal aa uz je tam ticho. Dnes ma nejaky spaci den. Doobeda spinkal dve hodinky, okolo obeda tiez a teraz som ani nechcela verit, ze je zasa unaveny. Asi je to tym pocasim...

Inak babenky, chcela som sa vas spytat, ako dlho asi trvalo, kym vyliezli po dolnych zubkoch tie horne? My uz mame tyzden aj druhy zubok a teraz neviem, ako rychlo asi (priblizne) mozem ocakavat dalsie... Viem, ze je to u kazdeho dietatka ine, ale tak rada by som vedela, ako to bolo u vas. dakujem 😉

mayi, ja pozeram uplne vsade inzeraty na predaj domu, no zatial musim povedat, ze som nenasla nic, okrem tych, ktore su v realitkach. Ale prisla som na to, ze jedna realitka tu nema nijak poisteny pripad, ze by sa majitel rozhodol predat dom sam, nie cez nich. Co znamena, ze ak by sa nam pacil nejaky dom v tej realitke a podarilo by sa nam nejak zohnat kontakt na toho majitela, tak by sme mohli tu realitku aj obist. Ja viem, ze je to dobry podraz, no tak by sa nam podarilo usetrit naozaj velky balik "euracov"... co som pocitala, tak mozno aj 20-30 tis. eur by sme tak mohli usetrit. Som si vedoma toho, co tu pisem, no zas je to len teoria, zatial nic ine...

bejby29
8. júl 2008

Ahojte kocky, vy ste sa ale rozpisali! 😀 😉

Wieni - kupila si super a za suprovu cenu no a ten predavac mal prehlad ako vidno 😉 to potesi.. inak som sa zasmiala na Leuskinom rannom budicku 😀 😀 Tie deti su viacej prefikanejsie ako si dokazeme predstavit, ako to vidim aj na Natalii 😀
Lieska - ja som bola za fotakom 😀 a tiez ma stvalo, ze som Samyho od Mayi neodfotila 😠 je zlatucky..
Ronndi - to ma mrzi s tymi problemami, to znie ako nerv bud zaseknuty alebo sciatica. A preco si nesla k doktorovi? Ako dlho to uz mas?
Leni - uz ti dosiel katalog? Este mam zopar gutschein katalogen tak kto by chcel dajte adresu ja to poslem. Su to napr, Jako-o, babywalz,atd

wienika
8. júl 2008

ahojte babulky, tak ja som tiez v soku z toho,co napisala lieska..to je vazne sila, to uz co si ten doktor dovolil povedat tehotnej zene.....aj keby mal podozrenie, tak sa to povie inac.....kazdopadne, lieska, neboj, urcite bude vsetko ok ale pre istotu si daj urobit odber plodovej vody..ten zakrok nie je nebezpecny, len potom musis byt velmi opatrna, dva dni len lezat...ja som nad tym tiez rozmyslala, nie kvoli veku(30) ale aby som mala istotu, ze je vsetko ok....
vroni, vitaj v klube zmeskanych letov.... 😀 nie ze by som bola skodoradostna..... 😎 ale nam sa to stalo tiez, teraz sa na tom smejeme, ale vtedy mi do smiechu nebolo....obavam sa, ze pri slimacom tempe mojho manzela sa nam to urcite este niekedy pritrafi...

miri, aj ja mam leu na lezato, aj ked ona uz vie sama sediet aj sa posadit, ved ma uz 10 mesiacov, ale ta vaha....
teraz sme boli na kontrole u doktorky, takze ako som si myslela, ze lea trosku pribrala, mylila som sa, ani nie 200g za mesiac....jej tabulka vyzera hrozne, uz aj dokyna uznala, ze malo pribera, tak musime prist za par tyzdnov na prevazenie....povedala, ze lea by mala mat najmenej 8 kg....a ma ledva 7, 3kg....a to bola najedena....som z toho trosku smutna, lebo ked porovnavam kolko vazila v marci,nie je tam skoro ziadna zmena. ani vyskovo .... ☹
viem, ze to tak nevyzera,ked ju vidite, tak poviete, ze je ok, ale ked vyzlecena, tak vyzera ako etiopske dieta...este ani take napuchnute brucho nema ako tie etiopske deti...dokyna este povedala, ze ked zacne chodit, tak schudne este viac....takze fajn, ze este nechodi...dokonca este povedala, ze deti zvyknu v lete pribrat...asi vsetky okrem mojej dcery....ja uz fakt neviem....
kamoska mi poradila davat jej hroznovy cukor, ze ten podporuje chut do jedla....co myslite, mam to vyskusat?

bejby29
8. júl 2008

Lieska, to je hrozne s tym doktorom!! Kazdy ti povie nieco ine a potom sa mas vyznat??!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre