Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
2. sep 2008

viedencanka, drzime palce, nech vsetko dobre dopadne a zajtra drzis v naruci svoje krasnucke dievcatko 😵

lenka.pav
2. sep 2008

silvi, si este tu? som rada, ze som vas spoznala. bolo to ozaj super stretko. bola som taka rada, ze som sa mohla s niekym porozpravat, az som nevedela prestat 😀 . dufam, ze som nebola az otravne ukecana 😅 . ozaj mi to dobre padlo 😉

silvia2406
2. sep 2008

ahoj lenka, stretko bolo naozaj super. aj ja som rada, ze konecne viem s kym si pisem. je to take osobnejsie 😉 obe lenky ste velmi zlate 😵 dufam, ze toto stretnutie nebolo posledne 🙂 a neboj, myslim, ze sme si vsetky, co sa tyka kecania, konkurovali 😀
aka bola cesta domov?

lenka.pav
2. sep 2008

cesta? rychla. trosku som prevetrala nasho tatosa, som mala chut na rychlu jazdu 😎 😀 (ale viac ako 150 som nesla 😀 😀 😀 ). a drahy sedel smutne doma a cakal na mna. som mu chybala. nie je zvyknuty, ze sa taram 😉 . myslim, ze vsetky sme zlate, nie? 🙂 A tiez dufam, ze sa budeme stretavat castejsie, je to super, mame spolocne temy, problemy, radosti. proste, je co rozoberat. ako ste vy dosli domov?

jasterka
2. sep 2008

Ahoj babulky.
Aj ja sa tesim,ze sme sa dosyta vykecali a nemuseli brat ohlad,ze niekoho tymi nasimi tehu recami nudime 🙂
ved nas palia rovnake temy,takze skym to najlepsie rozobrat ako s tehulkami 🙂

dnes sme boli este v babywalzi 😠 a to som si fakt mohla usetrit tu namahu,nielenze tam o teba nikto nezakopne,predavcka nezdvihla oci od casopisu...ale peg perego skate tam maju za 749EU 😲 co inde maju ten isty za 600...a nasa autosedacka,ktoru mam uz chvalabohu doma je tam o 50EU drahsia...ta ista 😒 😝

viedencanka....tak som uz verila,ze sa malinka narodi dnes na Lindu a ulahci vam vyber mena,a ty este doma...
az zajtra bude vas velky den D,tak vam s celeho srdca drzime palce, nech je to rychly porod ,aby si na vsetko mohla len v dobrom spominat. 🙂

lenka.pav
2. sep 2008

jasterka, to je ozaj baby walz taky drahy? 😕 . esteze som tam nikdy nebola, ja ostavam verna baby one a toys´r´us

lenka.pav
2. sep 2008

a obdivujem ta, ze si este nasla energiu na nakupy. ja som uplne K.O. a mam aj svalovicu na oboch nohach. isto z toho, ako som sa cely cas musela zapierat do tej mega lopty 😠

silvia2406
2. sep 2008

jasne, ze sme vsetky zlate🙂
tak si riadne svihla do koni, len opatrne 😉 vravis, ze si manzelikovi chybala, ved tie nase polovicky by boli bez nas stratene, ale na druhej strane aj my 🙂 a mas pravdu, je super porozpravat sa s niekym, kto ma rovnake alebo aspon podobne problemy. ja mam vtedy pocit, ze v tom nie som sama. takze stretko urcite zopakujeme 😉
domov sme dosli v poriadku, ale som strasne unavena z toho ranneho vyvadzania teresky, teraz je trosku kludnejsia, takze dufam, ze nebude opat nadranom akcna 😔

jasterka
2. sep 2008

Fakt,ja som nechapala 😕 ,isla som tam vyzbrojena s celym katologom zaskrtanych veci...a odisla s praznou.
Bud to nemali,alebo som nenasla,alebo kvalita nezodpovedala obrazku 😒
moj muzik povedal,ze tam ho uz nikdy nedostanem...chceli sme vyskusat svetlo do zastrcky ako svieti,neda sa ...musis kupit 😖 inak fakt,ake svetielko budete mat pri postielke,my nemame ziadnu lampu,nic,ale pri kojeni budem nieco potrebovat,nieco jemne 🙂

lenka.pav
2. sep 2008

snad sa vyspis, ved dnes si ju podla mna dost vystavila, nie? 😉 . moj bol teraz na pocudovanie dost dlho kludny, nekopal, len sa tak prevaloval, ale uz zas zacina ozivat 🙂 . ale mna to tesi, aspon viem, ze je v poriadku. a uz sa neviem dockat zajtrajsieho sona, som zvedava, kolko za dva tyzdne pribral. a mimochodom - cukor som po strudli mala ukazkovy!!!! tak sa z toho tesiiiiim 😵

lenka.pav
2. sep 2008

jasterka, my mame skrine z ikey a tam mam svetlo, ale sa mi zdalo dost silne, tak sme kupili este nocne lampicky, tak s tym si budem svietit. a po case budem urcite dojcit popamati bez svetla a budem pri tom spat 😀

jasterka
2. sep 2008

Lieska-masaz hradze 🙂 aj ja som si to tak nejak predstavovala ako naznacila miriam 😀 ale este sem sa ktomu ani raz nedostali 😅 popri hladaniu kocika a inych povinostiach padame k.o.do postele.

na cviceni nam hovorili,ze je dobry olivovy olejik a postoj v stoji, jedna noha na stolicke...
ale nemam odskusane 🙂

snad sa buduci tyzden ktomu nieco dozvies,ked tam budes cely tyzden chodit na pripravu..potom informuj,co ta nove naucili 🙂

silvia2406
2. sep 2008

matka, takze zbytocna cesta? a ta cena 😲 😲 😲 waw, mate o jednu skusenost viac, a to, ze tam uz nikdy nepojdete. 😅 ale priznam sa, ze ja som v babywalzi nakupila pre malu pekne veci za naozaj dobre ceny, ale bolo to pred cca 2-3 tyzdnami.
leni, takze strudel aj nabuduce 😀 ked ti tak dobre robi na ten tvoj cukor 😀

lenka.pav
2. sep 2008

lieska:
http://www.pronatal.sk/masaz.htm
ja osobne som sa k masazi dostala asi 4x, ale nie je to nic prijemne, co by sposobovalo rozkos 😉 . by som povedala, ze to skor stipe a boli. takze sama si to urcite vymasirujes lepsie ako manzel, lebo ty citis, kedy to boli a kedy este nie 😉

silvia2406
2. sep 2008

co sa tyka masaze hradze, mam z toho trosku strach, ja som tak nachylna na infekcie a zapaly, ze sa bojim, aby som si tam nieco nezaniesla, aj ked si umyjem dokladne ruky 😒 ale poviem manzelovi nech donesie z prace ten dezinfekcny prostriedok na ruky, ktory nici takmer vsetko a potom to mozno vyskusam 😀 alebo vyskusame? 😅 no neviem, ako by to dopadlo a kam by to viedlo 😅 😀

silvia2406
2. sep 2008

leni, diky, to sa mozno bude hodit aj nam 😉

lenka.pav
2. sep 2008

silvi, asi by to neviedlo k nicomu, lebo moj to raz skusal a soko som ho zabila, ako to bolelo 😒

lenka.pav
2. sep 2008

a to je jasne, ze strudel bude aj nabuduce 😀 . toho sa nezrieknem 😉

silvia2406
2. sep 2008

aha, tak nic. ale je pravda, ze som citala, ze samotna masaz prijemna nie je 😒 pravdepodobne zostanem len pri tom maliniku.

silvia2406
2. sep 2008

leni, a keby len jeden strudel, mali tam na vyber viacero druhov, ja by som si dala aj ten jablkovy, ale nechcela som byt pazrava, ked ste vsetky zostali tak dietne len pri jednom 😀

jasterka
2. sep 2008

to fakt to boli 😕 😲 tak to si musim este poriadne nastudovat....myslite,ze to fakt pomoze? 😅

miriam25
2. sep 2008

jaj baby, mate dobru temu, ste mi pripomenuli jeden diel zo serie priatelia, kde bola rachel tehotna a uz prenasala neviem kolky den a strasne uz chcela porodit, tak sa pytali doktorky, ze co by bolo najlepsie, skusili vsetko, okrem sexu... sice to s tymi vasimi masazami nema az tak strasne moc spolocneho, ale toto ste mi pripomenuli a normalne som sa pobavila.
Mna pri porode masirovala hebamme a uplne som strpla od bolesti a ona mi hovori, uvolnite sa, ja vas len masirujem, aby to slo lahsie a rychlejsie... tak som na nu hodila 😕 coooo??? ale tak potom prestala.. 😀

silvia2406
2. sep 2008

matka, no ze vraj ako predohra pre tutu mutu nic moc 😀

jasterka
2. sep 2008

baby nerobte mi chute,manzelik ma pred chvilkou lamal ,ze urobi krupicovu kasu,a som sa zaprela,ze nie....
a teraz mi tu sliny tecu 😖 ...a vy o tych strudlach 😝

lenka.pav
2. sep 2008

jasterka, len si daj kasicku, tiez som prave dovecerala 😉 . ale ja musim casto, kvoli cukru...kvoli comu inemu, ze? 😠
citala som vela ohladom tej masaze a vacsina bab spominala, ze im to pomohlo, ze ich nemuseli nastrihovat. tiez som nemala chut to robit, ale kedze ma naplasili velkym dietatom, tak chcem skusit vsetko mozne na ulahcenie porodu. a ako predohra je to fakt nanic 😉

lenka.pav
2. sep 2008

a ja som si myslela, ze mam napuchnute nohy....
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lenka.pav
2. sep 2008

miriam, sa ti jej masaz nepacila? 😀

jasterka
2. sep 2008

miriam-ten diel poznam 😀 ,priatelov som zboznovala.

inak ja neznasam bolest,a tak tej masazi dam len jednu sancu...ale zase ste mi dali fakt chrobaka do hlavy,ze co tam tak boli a ci to tak boli...musim skusit,radsej najprv sama...dam vediet 😀

lenka.pav
2. sep 2008

silvi, jablkovy dame nabuduce 😉

silvia2406
2. sep 2008

waw, to su nozky. tak to teda nezavidim, oproti tomu su moje opuchy nic nicate 😅

mati, len si daj, aby si potom nedostala zachvat hladu nad ranom, radsej teraz ako potom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre