Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
8. sep 2008

Ahojte.
Ozaj same oslavenkyne-aj ja zelam vsetkym len to Naj s celeho srdca. 😵

Boldy-zelezo,moj verny nepriatel pocas tehu 😝 Ja som vystriedala tri rozne balenia,ani jedno mi nesadlo uplne,ale aktiferin najhorsie,teraz mam Ferro a to znasam 😒ale davam si ho len kazdy druhy den 😅
aj ja som len clovek...mna nezapeka,ale vyvolava mi krce...na nete som sa docitala,ze sa nema kombinovat s magnezium,ma sa dat az po dvoh hodinach po zeleze a nema sa kombinovat s mliekom.
ma sa brat pred ranajkami,najlepsie s dzusom...dobre sa znasa vitminom C.
Ak ta zneho zapeka,musis vela vlakniny...vlocky,lanove semiacka,zeleninu... 😝
ja viem, lahko sa to pise,horsie v tehu dodrziava,ale pre malinke musime zatnut zuby 😉

Ja som za stretko buduci tyzden. 🙂 Hlaste sa baby 🙂

silvia2406
8. sep 2008

ahojte babule 🙂

viedencanka, blahozelam k linduske. nech vam robi len a len radost. aj ked bol porod tazky, tak verim, ze malinka ti vynahradi vsetku bolest. uz aby ste boli doma a vychutnavali si toho maleho cloviecika spolu s manzelikom a martinkom 😵 😵 😵

my sme dnes prisli zo svk, bolo fajn, ale velmi kratko. aj som si opat poslzila, ked som si predstavila, ze je to poslednykrat co som bola na svk pred porodom 😢 ale tesim sa, ze na vianoce prideme uz aj s nasou malou bambulkou 😵 😵

vsetkym oslavencom blahozelam 🙂 leni, lieska, miriam, ... ospravedlnujem sa, ak som na niekoho zabudla.
naozaj sa nas tu zislo vela v znameni panny, aj ja sa pridavam 🙂

twix, som rada, ze nakoniec nie je potrebny cisarsky rez, aj ked si sa s tou myslienkou uz pomalinky zmierovala 🙂

boldy, pas sa da vybavit aj v ba, potrebujes k tomu OP, stary pas a 1000-korunovy kolok.

boldy
8. sep 2008

jasterka praveze aj ja mam ten aktiferrin. tak uvidim zajtra idem k stef. co s tym. uz som zacala lanove jest, tak dufam pomoze. dakujem.
silvy tak to je fajn, ze mozem aj v ba, len pockam si na OP nech mi ho nasi poslu a pojdem do ba
som za stretko 🙂

ronnda
8. sep 2008

tedy tento tyden se opravdu jen oslavuje

lieska - tak vse nej nej! hlavne zdrave mimi a at se citis dobre.

maya - s temi meninami jsi tedy borec jak mas prehled 😵 a mas pravdu, narozeniny v jeden den s ditkem slavim opravdu ja

tina - plno novych darku a leni nevi co driv... dovedu si zive predstavit, prece jen jsou to prvni narozeniny 🙂 s tim chozenim a sezenim se opravdu netrap, vsichni vime ze je to u kazdeho jinak a kdyz se ji proste nechce, tak ji nech, urcite ji to pak zacne bavit a zmeni se to.

miriam - taky bohuzel nedovedu dost dobre prelozit co nici pri svem telefonovani vyklada. nejlepsi je, ze ona chodi po byte s telefonem u ucha, povida a kyve hlavou a druhou rukou taky zvlada jeste nejaka gesta. manzel kdyz to o vikendu videl, tak se samo desil, ze upadne, tak ji rika, kdyz telefonujes, tak musis sedet - HA! ona prece vidi u nas, ze telefonujeme a u toho chodime, telefonujeme, kdyz neco delame, u jidla apod. takze nas proste napodobuje 😉

stretko - tak my jsme pristi tyden dost "ausgebucht," takze se k vam bohuzel nepridame. mam terminy u dr. a ruzna vyrizovani, setkani, no tak snad priste ☹

maya01
8. sep 2008

Leni,tak Estell uz ma chlapceka...bol teda riadne macko,skoro 4 kg 🙂 🙂 🙂

miriam25
8. sep 2008

jaj, tak som sa sekla... tina, prepac 😉

baby, ja som tiez brala zelezo pocas tehu a mavala osm zapchy. Skusala som overene triky ako marhule a kopec vody alebo mlieka, no nezabralo mi to... v lekarni mi dali nejaky cipky, totalne hnusne, ale tak vyskusala som aj tie, ale ani tie mi nezabrali, tak som zacala na lacny zaludok kazde rano jest ovsene vlocky s mliekom a po dvoch dnoch takychto ranajok som uz utekala. Takze odporucam 😉

ronnda, no viem si nici zivo predstavit 😉 uzasne... no tak jej povedz, ze samko je na drate takmer stale, ze mu moze kopec toho porozpravat.

a neviem uz kto to pisal, ale s tym, ze sa dietatku jednoducho nechce si nelam hlavu... ja som stale len sedela, nelozila, nic, presne na moje prve narodeniny som sa postavila a rozhodla som sa, ze uz budem chodit, ale poznam aj deticky, ktore zacali chodit, ked mali 17 mesiacov, takze podla mna si dieta urci samo svoje tempo a neznamena to, ze by nieco nebolo v poriadku. Ty sa mozes len tesit, lebo ked zacne chodit, musis by stale za zadockom svojho dietatka, lebo tie pady, no je hrozne.

lenka.pav
8. sep 2008

maya, dakujem a estell veeeelmi gratulujem 😉 🙂 . sa tesim aj za nu, ze neprenasa! 🙂 a teda, ja som si myslela, ze vyhramhmotnostne s nasim valibukom, tak som zvedava, ci naozaj 😀. pozdrav ju odo mna.
tehule, aj ja beriem aktiferin a vobec nemam zapchy. ale jem strasne vela jogurtov a ovocia (asi 100X viac ako pred tehu), tak mozno preto nemam problemy 😉

lenkaw
8. sep 2008

Ahojte babule. Tak my sme tiez este 2v1, ale mame este cas. Dnes som si zlozila postielku, uz som to nemohla vydrzat, manzel mi ju chcel zlozit az zajtra ale ja chcem mat uz vsetko hotove. tak som na seba hrda ze som to zvladla bez pomoci ;o))) tak uz len cakat na drobceka.

Stretko by bolo fajn, som za !!! Tina: len mi musis povedat kde je to Kids Cafe.

miriam25
8. sep 2008

jeeeej, lenkaw, krasna 39 ti uz svieti... to uz naozaj moze byt kazdym dnom 😉 neviem neviem, ci stihnes este to stretko buduci tyzden 🙂

lenka.pav to bude urcite tymi jogutmi, mne pocas tehu moc nechutili a doslova som sa musela nutit, aby som aspon jeden za den zjedla 😉 inak, ja som maleho porodila v 38tt a 4dni 😉 takze ja by som si na tvojom a lenkyw mieste moc planov uz nerobila 😉

bejby29
8. sep 2008

Caute kocky, zanedbavam vas trosku, ale vobec nemam cas pisat, mala je velmi ziva a stale chce byt vonku tak sme von aj 4 hodiny v kuse.. Pridavam sa k blahozelaniam, Viedencanke ku krasnej novinke gratulujem, nech ste zdrave a stastne s Linduskou 😀
Na stretko sa pridavam...

bejby29
8. sep 2008

Tinus, ja som ti uz gratulovala vopred 😀 😀 omylom, ale tak vsetko naj (teraz uz dufam naozaj 😝 )

miriam25
8. sep 2008

bejby, tusim maju nase dietky nieco spolocne... my jak nejdeme von, tak sa to so samkom doma neda vydrzat. preto chodime na take hod. a pol prechadzky viackrat denne 😉
Pozerala som si tvoj album, mam pocit, ze som tie fotky uz raz videla, ale aj tak... ta mala okana je uzasna. krasne ocka ma.

bejby29
8. sep 2008

Aspon sa pri tom chudne, ja chodim tak na 4 hodiny, ale ked som s maminou na SK tak ideme aj na 6 hodin.. Potom mi mala spi celu noc a budi sa az okolo osmej, co je super, lebo ja som taky spachtos 😀

maya01
8. sep 2008

Jeeej Bejby...si tu dlho nebola...pochval sa kocka,co mate noveho.
Malinka urcite rastie do krasy,prihod foto...som zvedava na nu...okanu malu.
Ako bolo na Sk a kedy sa chystate do Espana...si spominala,ze v sept.

wienika
8. sep 2008

ahojte dievcata,
ste zasa toho popisali....
ani poriadne nestiham, ale snad sa to napravi, ked uz budem v praci zabehana..... 😉

lieska, vsetko najlepsie k narodeninam.....neviem preco, ale nemas pocit, ze po 30ke ten cas akoby utekal rychlejsie? hrozne, ze? 😀

bejby, vitaj medzi nami...uz si vo viedni? alebo este na SK? ano a ak mozes, tak pridaj nejake fotky natalky, ved uz musi byt velka...este kojis?

snad sa nam uz viedencanka coskoro ozve.....dufam, ze su s linduskou v poriadku......

twix, takze asi nebudes mat cisarsky.....asi lepsie, ze? aj ked si sa uz na to dusevne pripravila, urcite je lepsie porodit normalne...drzim palce, tebe sa to sa tiez uz nenavratne blizi.....
babulky tehulky, tak na vas myslim, ze pred nedavnom som mala aj ja tie iste otazky, pocity a obavy...teraz mam tiez, ale uplne ine. teraz nemam tolko casu, niekedy sa nestiham ani najest a som obcas smutna, ze sa leuske teraz malo venujem..taka je zlata, dnes vecer pred spanim sme sa totalne jasili po byte, mala pistala od stastia, som ju aj natacala, taka bola rozkosna.....az ma to dojimalo, bola taka stastna. moj maly drobcek, sama s cudzimi v jaslickach, nastastie cez den nemam cas nad tym rozmyslat, aj dobre, lebo by som sa zblaznila.....
nechcem, aby siel manzel na sluzobku, bude mi samej smutno a asi budem musiet malu nosit poobede do roboty, snad mi ju niekto postrazi...alebo sa sef nado mnou zlutuje a pusti ma skor domov, co by bolo super...uvidime....

tina, nic si z toho nerob, ze ti mala nechodi, resp, ze sa jej nechce....lea je sice az moc aktivna, ale len na styroch, tiez by som bola rada, keby uz chodila, stale ma spinave ruky a kolena....z jasli pride ako prasiatko 😀
ja mam pocit, ze lea nebude tak skoro chodit, dva mesiace este urcite nie,ale aspon sa snazi......chodi s buggy po byte, naklada si do nej co vidi, co najde, taka je svetova...sa na tom s muzom zabavame, ked vidim, co tam ma......

ronnda a s tym telefonom to mame tiez, stale ked vidi telefon krici halo a priklada si ho k uchu.....
ked je hladna, chodi za mnou a hovori, ze .,,ham,,....aspon viem, ze vtedy ma hlad.....

boldy, ja som brala ferretab, cele tehu a nemala som s tym problemy, na zacpu treba vela ovocia alebo skus susene slivky.....a rano vlaznu vodu vypit.....aspon u mna to fungovalo....

ak som na niekoho zabudla, sa ospravedlnujem,a le tolko toho popisete, ze kym to preictam, vsetko zabudnem......no dementinko 😎

co sa tyka stretka, dam vediet cez vikend, ked budem vediet moj plan na dalsi tyzden...rada by som sa pridala.....
a tiez vsetkym oslavencom vsetko najnajnaj

zatial dobru nocku...papa

bejby29
8. sep 2008

Caute babenky, Mayi do Spanielska sa chystame 21. septembra, uz pocitam dni, nejak mi to ale ide pomaly.. Mala bude cestovat po prvy krat, tak dufam, ze vsetko dobre dopadne.. Mam z toho jedine obavy, ako to zvladne v lietadle..
Natalka rastie ako z vody, uz sa pekne pretaca a drzi hlavicku, je pri tom taka podarena, lebo pri tom krci celo a vydava take smiesne zvuky, je na zozranie.. Moja mamina ju tak hrozne miluje, dnes ma zvozila, ze jej kupujem vela veci a ona je pritom este horsia.. Vzdy ked tam dojdeme tak ma tolko veci nakupenych, ze tam nemusim nic nosit 😀 😀 Uz som zo Sk doma, mala dostala dalsiu postielku, tak sme ju tam isli zaviest.. Mame takych bohatych znamych a oni, ze ju vyhodia (je to krasna drevena postielka) tak sa nas spytali, ci ju nechceme tak sme ju tam dotrepali.. Je naozaj zvlastne, ti ludia, co maju peniaze, si nic nevedia vazit.. Uz sme od nich dostali aj sedacku do auta Maxi Cosy, tak som sa potesila. No a este kopec veci, knizky, deky, atd.. nemusim nic kupovat 😀 Je to ako na Vianoce..
Wieni, viem ako ti je, ze nechces aby drahy isiel na cestu, ja tiez neznasam byt sama.. Je to aj tym, ze tu nikoho nepoznam a vzdy idem radsej k mamine, ked je drahy prec... A mame babsku jazdu 😀
Kojit nekojim, mne sa stalo nieco zle, chytila ma tehotenska psychoza, cize ludovo povedane mi udrelo mlieko na hlavu, tyzden som bola kvoli tomu v nemocke, no proste bolo to najhorsie obdobie mojho zivota.. Museli mi zastavit kvoli tomu laktaciu.. V zivote som nemala taky strach.. Kto to nezazil, naozaj nepochopi... Ale nastastie ma tam dali dokopy, bolo to tam ako v hoteli a nasla som si tam kopu znamych.. Velmi dobre sa o nas starali..
Dufam, ze na stretko dojdete, uz sa na vas velmi tesim..

miriam25
9. sep 2008

wieni, no na mna si zabudla ☹ ale mas to odpustene, lebo aj mne sa to casto stava, ze kym si precitam vsetky prispevky, zabudnem, co som komu chcela napisat.
Leusku si viem zivo predstavit, ale mas uzasne dieta, nie kazde sa dokaze zmierit s tym, ze mamina musi ist do prace. Medzi detmi jej je urcite dobre, aspon sii na ne zvykne a bude sa s nimi vediet pekne pohrat. A mozno sa pri nich nauci aj papat, ono najlepsie chuti vzdy vtedy, ked druhi jedia 😉

bejby, naozaj si to neviem predstavit, ake to pre teba bolo, no dolezite je, ze to mas za sebou, ze si to zvladla a teraz je zasa vsetko ok. Ja som samka tiez kojila len prve dva mesiace, totiz stalo sa mi, ze bol na mne prisaty 4 hodiny vkuse, mna uz totalne vsetko bolelo, chrbat, zadok, ruky, krk, no uuuuplne ale uplne vsetko, v momente, ked som ho chcela polozit, ze uz staci, zacal plakat a ukludnil sa len ak som mu dala prsnik, no hroza. To mi predtym nikdy nerobil, napapal sa a bolo fajn. Ja som z toho bola uplne hotova, nasledujuca noc bola snad este horsia, samko sa mi kazdu chvilu budil, lebo bol hladny, uz som nevedela, co mama robit, tak som na druhy den utekala do drogerky kupit nejaky sunar alebo skratka nieco, co by som mu mohla dat, aby som si ja trosku oddychla, lebo uz som naozaj nevladala. Popraskane bradavky, krvacali, no katastrofa. Hned som mu urobila flasu podla navodu, maly vypil 120ml a bol spokojny. Hned potom mi zaspinkal a ja som si zacala odsavat mlieko. Dokazala som najviac napumpovat 80ml. Takze sa ani nedivim, ze bol stale na mne prisaty,ked mu nestacilo a bol stale hladny. Volala som lekarovi, ze co mam robit a on len, ze dalej kojit, ze mlieko sa robi vzdy podla potreby, ze maly asi doteraz pil menej a teraz sa bude aj mliecka tvorit viac,no jeho teoria nejak na mne nefungovala. A to bol vlastne aj koniec mojho kojenia, lebo v momente, ako som malemu ponukla moje mliecko, tak potom nechcel flasu, som si myslela, ze ho nakojim a potom len flasou dokrmim, no to on zasa nechcel, tak som ho musela naucit len na flasu, odsavala som den aj noc, aby som stale mala dost, az to doslo do takeho stadia, ze za cely den som odsala max 50ml a povedala som si, ze to je len trapenie. Tym to pre mna skoncilo. Bolo mi to naozaj moc luto, chcela som maleho tak 6 mesiacov kojit, no bohuzial. Som rada, ze som ho kojila aspon tie prve dva mesiace, ked to najviac potreboval...

juuuj, nejak som sa rozpisala... ospravedlnujem sa.

maya, no co, kedy sa stahujete? viete uz presny datum? manzelik sa uz musi tesit, ze budete zasa vsetci traja pokope 😉

maya01
9. sep 2008

Dobre ranko,

tak ja mam dnes volno v robote,lebo neprisiel kurier s robotou,tak tu len budeme vsetci sediet a cumiet do blba...ale zas zajtra toho bude az-az.

Bejby,tak to ti nezavidim,co si musela prezit...ale hlavna vec,ze si uz v poriadku...Do Spanielska sa tesic...co? A neboj mala zvladne cestu super,ved to nie je az tak daleko.

Miri,so stahovkou je to uz na spadnutie,ale este treba tolko veci dotiahnut,ze neviem co,kde a ako? Asi to este potrva... Vcera bol manzel zahlasit Samka do skolky a na magistrate mu povedali,ze od januara bude mat v pohode miesto.

Tehulky,vcera co mi ta kamoska rodila...tak si nevedela vynachvalit porod a hovorila,ze by este raz odrodila... Asi mesiac pred porodom,zacala brat nejake homeopatiak,ktore jej postupne skracovali krcok a pocas porodu brala tiez jedny na bolest. Maly bol za 20 min. narodeny a nemala ani tie silne kontrakcie ku koncu.

No my sa na stretko urcite nepridame ☹ ale nabuduce sme uz urcite dabei 😉

Zatial paaaa.

miriam25
9. sep 2008

maya, tak ti je dnes super v praci 😉 i ked na druhu stranu, ja som vzdy neznasala, ked som nemala co robit, radsej som bola zahrabana v robote, cas mi ubehol strasne rychlo a ani som sa nenazdala a sla som uz domov... tak neviem, co je lepsie...
a co urobis so samkom do januara? kam ho zatial das, ked budes chodit do prace? a neboj, s tym stahovanim to nebude take hrozne, ako si mysllis... budes mat kopec roboty, ale nakoniec si s radostou vydychnes, ze uz mas za tym...
o tych homeopatykach som este nic nepocula... wau... jja som sice mala super porod a tiez som hovorila, ze by som rodila zasa, ale ja som mala aj tie silne kontrakcie ku koncu, takze tvoja kamoska to musela mat este lepsie ako ja. a to som volala nasim asi 10 minut po tom, ako sa samko narodil. mamina bola prave v sprche, ocino skoro spadol na kolena, ked som mu to hovorila, ja som v tom case ani nevedela, kolko maly vazi, aky je dlhy, nic, ale nasi to uz stihli zavolat celej rodine, kym som sa ja dostala k pisaniu smsiek, uz mi prichadzali prve, ze nam blahozelaju 😉

maya01
9. sep 2008

Jasterka a Tina VSETKO NAJLEPSIE K MENINAM !!!!! 🙂 🙂 🙂

miriam25
9. sep 2008

aj my sa pridavame ku gratulaciam jasterke a tine... ak som nahodou negratulovala uz vcera 😅 ale ved aj dvakrat mozem, nie? 😉

wienika
9. sep 2008

dobre ranko...
miri, prepaaac 😀 ale chcela som napisat vcera nieco o tych zubkoch a zabudla som.....chudacik samko, musi ho to riadne boliet....leuska ma uz 10 zubov, pred nedavnom jej vysli spodne stvorky....sranda, trojky nikde....
ja som to ani moc nepostrehla, len v noci bola trosku taka umrncana, sice sa nezobudila, len mala take nekludne noci...som zvedava, ked jej pojdu stolicky ako to bude zvladat....ze vraj tie bolia....

maya, tak fajn, ze bude mat samko miesto, to je dolezite....a kedy sa vlastne uplne natrvalo stahujete? nejako som to nepostrehla... 😅

obom tinkam prajem vsetko naj k meninkam....... 🙂

bejby, tak to si mala fakt blbe, ale chvalabohu je vsetko ok a uz sii budes za par dni uzivat dovolenku.....a neboj, natalka to zvladne, aj ja som sa bala, ale myslim, ze rodicia z toho robia zbytocnu vedu.....uvidis, bude spinkat, ani nebudete vediet, ze ju tam mate.....

tak zatial pekny den, idem sa dat dokopy.....

miriam25
9. sep 2008

wieni, ja som ta len trosku natahovala, nemyslela som to vazne,ze si na mna zabudla, mne sa to stava bezne, ze na niekoho zabudnem a pritom som este na toho cloveka myslela, ze co mu chcem napisat 😉
no samkovi sa teraz ako prve prerezavaju horne dvojky, jednotky su uz tiez napuchnute, ale nevidno ich este tak dobre, ako dvojky, tak to bude sranda, dolu dva zajacie zubky a hore upirie 😀

lieska
9. sep 2008

Caute baby!

Martinkam vsetko naj k meninam!!!!!!!!! 🙂

Wieni, diky za gratulaciu! A ano, mne sa tiez zda, ze cim som starsia, tym rychlejsie zivot bezi! Ale aj to, ze po 30.-tke bol - aspon pre mna - zivot nejak este krajsi ako dovtedy, tak som si to nejak zacala naplno uzivat!
Moja, az mi bolo teba luto ako si sa rozlutostila nad Leou! Ale neboj, jej je v jaslickach dobre a dokaze si potom este viac uzit aj maminu a ocina! Som o tom presvedcena! Ale musi byt rozkosna...vlastne vsetky deticky na tomto fore!

Miri, takze aj ty si panna? Kedy v auguste presne mas narodky? Tak aj tebe vsetko NAJ!!!!!!!!!!!!

Bejby, no ahoj! To je super, ked citam, ze Natalka uz zdviha hlavicku a prevaluje sa! Do keliku, ved len prednedavnom sa narodila! To je neskutocne!
O tej tehotenskej psychoze takmer nic neviem, ale znie to hrozivo! Hlavne, ze si uz OK, i ked skoda, ze to kojenie si musela pozastavit! No ale tvoja psychicka pohoda je asi v tomto pripade dolezitejsia!

Mayi, nemozes sa potom tej tvojej kamosky spytat ake homeopatika to brala?
Ja viem, ze tu odporucaju Pulsatilla alebo Caulophyllum (3x5 tych guliciek). A v nasej LKH robia aj akupunkturu, od 36 tt! Moze to pomoct!

lieska
9. sep 2008

Ja som vcera bola na 1. kurze v LKH, bolo to zaujimave. Len som bola trocha prekvapena tym, ze v tej nemocnici davaju PDA len cca 15-20% zien! A vraj to netreba dohodnut vopred, ale az pocas porodu.
Vy ste to, Viedencanky, ako mali??? Tiez az ked uz ste rodili ste sa rozhodovali?

maya01
9. sep 2008

Lieska,ked sa vrati z nemocnice,tak sa na vsetko povypytujem a potom ti poslem info do IP 😉
Ona mala o tom celu brozuru,poctivo studovala...a zaujimave,ze to mala tiez na podnet jednej znamej,ktora mala tiez taky rychly porod,ze muz nestihol ani prist...islo to raz-dva.

miriam25
9. sep 2008

lieska, ja mam narodeniny 27.8.
jaj, boli sme vonku, trosku na nakupy a samkovi sa teraz nic nepaci, takze sa prihlasim zasa az ked bude buvat 😉

maya01
9. sep 2008

Jeeej Miri,aj ked oneskorene,ale predsa 😉 Vsetko naj,naj,naj k narodeninam...vela zdravia,stastia a kopec laaaasky...nech ti maly Samko krasnie rastie a mate z neho len radost.

lenka.pav
9. sep 2008

lieska, uzivala Arnica montana 9CH - to je na otvaranie krcka, to sa uziva uz pred porodom, aj mesiac pred sa uz moze a počas pôrodných bolestí každých 10 minút Caulophyllum 5 CH. svagrina robi v lekarni a presne vcera sa ma pytala, ci ich aj ja nechcem. a kedze zabrali uz viacerym babam, asi si ich dam poslat a skusim to. ved za to nic nedam. bud to pomoze alebo sa nic nedeje 😉
co sa tyka epiduralu, tu je to tak isto. sice uz pred porodom ti daju du ruk poucenie, ty si ho vypises a podpises a pocas porodu sa zvazi, ci je potrebne si ju dat pichnut. v nasej nemocnici je to percento priblizne take iste ako u vas.

miriam25
9. sep 2008

no ja teda o tych homeopatykach pocujem prvy krat... keby som o nich vedela, urcite by som ich uzivala, lebo clovek nikdy nevie, aky bude mat porod. I ked zasa na druhu stranu, ak by som ich uzivala a zabrali by, tak by som samka porodila este doma 😅 do nemocnice by sme asi utekali este s pupocnou snurou spojeni.... to by bol zazitok... ci pekny neviem... ale tak nic take sa nestalo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre