Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
18. sep 2008

Maya, nepoznam. Maju bilingvalnu len anglictinu a to ja e-e (akoze nemam nic proti anglictine, ale podla mna staci neskor. I tak nas atakuje z kazdej strany) Ale mam dnes spicha s dalsimi maminami, popytam sa 😀

lieska
18. sep 2008

Bre ranko! Lenka, si poklad, ze si na mna nezabudla! SUPER, lebo mam presne tie iste homeo aj s takym istym dozovanim!!!! Pocuj a tie co mas brat pocas porodu beries kazdych 10 minut kolko guliciek???? Tiez 5?

Ja sa tiez tesim, ze sa malinke otocilo, i ked mam este trocha pochybnost, ci sa predsa len nemoze este pootacat. Moj slovensky doky mi povedal, ze do 36 tt sa to moze stat! A pocula som aj o pripadoch, ze den pred porodom. No ale nic, nebudem sa s tym zbytocne zatazovat!

Miri, tak ty si ma zas pobavila tym "krehkym zienatom"! S tymito 75 kilami si teda krehka nepripadam ani nahodou! 😀 😀 😀 Ale si zlata! 😉

Mayi, s tou skolkou ti ja nepomozem, zial! ☹

Idem...robim z domu na jednom projekte este, tak to chcem dnes rozbehnut a este ma caka mesto a Bezirkhauptmanschaft, idem sa popytat n atu NAG Karte! Nech mam aj papierovacky z krku! Krasny dnik, tu uz vykuka slniecko, tak dufam, z ekonecne bude normalnejsie!

maya01
18. sep 2008

Vroni,super...dakujeeeem...lebo chcem si tam prihlasit Samka ako poistku,ked nedostanem miesto z Gemeinde...nech mam poistku...nie ze nebudem mat od januara miesto nikde...man rafne... 😖

silvia2406
18. sep 2008

ahojte tehulky a maminky 🙂

ja som posledne dni ako mechom prastena, ale dnes ma byt slnecno, tak ma to snad nabije pozitvnou energiou 😎

charlotka, tak som rada, ze si nas nasla a medzi nas privitala. dufam, ze ti tu medzi nami bude fajn a najdes mnohe uzitocne rady od skusenych maminiek 🙂
ozaj bol v tom februari nejaky vynimocny den, ked mame vsetky rovnaky termin 😀

na stretku bolo fajn, som rada, ze som vas videla 🙂 skoda, ze sa ostatne ku nam nemohli pridat, neviem, ci uz dalsie stretko stihnem 😉 ale neva, vsak potom sa stretneme uz ako maminky 😉

twix, laurinka je naozaj plna energie, ani sa necudujem tomu tvojmu malemu brusku, kde tam to 2,5 kg babatko skryvas 😵 naozaj ta obdivujem, ja uz len prezivam 😀

tina, leni je naozaj taky maly myslitel, ako povedala matka, taky maly einstein 🙂 aj ja chcem take pokojne babatko, aj ked odkojovanie bolo narocne, uz je fajn a bude uz len lepsie. 😉

bejby, "skoda" ze natalka spinkala, ale bola ako malinky anjelik. tak nech len pekne rastie a robi vam len a len radost.

lieska, tak ta ten zaludok poriadne potrapil, co? ja mam poslednu dobu taku kyselinu, ze uz neviem, co mam jest. musim uz zajst do lekarne a vypytat si nieco na palenie zahy.
bejby ty si mi radila nieco na cmulanie, zabudla som ale ako sa to vola, nie nahodou rennie?

no a aby som nezabudla, lenka.pav z celeho srdca sestricke blahozelam k narodeniu dievcatka a tebe titulu tety
😵 😵 stari rodicia, musia mat velku radost, ze maju parik. tebe aj dalsej lenke drzim palceky, aby ste to mali coskoro za sebou a pokial mozno s co najmensou bolestou 🙂

twix
18. sep 2008

Silvi, aj ja mavam v poslednom case kyselinu. zatial mi pomaha vypit pohar vody. ale pocula som, ze rennie mozu aj tehotne.

silvia2406
18. sep 2008

twix, ja mam niekedy pocit, ze kyselinu mam aj z vody 😅 mne zabera pohar mlieka ale ma to len kratkodobe ucinky, takze asi len predsa zajdem do lekarne a skusim si nieco kupit.

twix
18. sep 2008

Moja mala je uz od 4hod hore a v noci sa asi 20 krat zobudila. asi jej idu zase zubky ☹ taka je urevana a usoplena. jedine co zabera je dvdcko teletubbies, hned je ticho. ja som uplne KO a moj chlap asi spi v robote pod stolom. vraj do dvoch rokov maju deti vsetky zubky, tak uz len pol roka trapenia. ale potom si asi to iste uzijeme s tym druhym babom.

silvia2406
18. sep 2008

twix, ocividne su tie zuby riadne potvory 😒 ked pojde mala spinkat, tak sup do postele s nou, aby si si trosku oddychla 🙂 no a co sa tyka manzela, tak nech si cez obec tiez schrupne, snad mu na to sefovci nepridu 😅 ale vyhovorku by mal dobru 😉

silvia2406
18. sep 2008

nie cez obec ale cez obed 😅 keby si schrupol cestou cez obec, tak by to asi nedopadlo dobre 😅

twix
18. sep 2008

Silvi, ja som mala kyselinu z mineralky, ale voda z vodovodu a caj mi na chvilu pomozu. ja mlieko nepijem, uz od malicka sa mi z neho dviha zaludok. ak sa to zhorsi, tiez si nieco kupim v lekarni, ale viac ma trapia bolesti chrbta.

twix
18. sep 2008

Silvi, mala si uz dva krat lahla a o desat minut so strasnym revom vstala. stale cakam, kedy odkvecne, ale ja asi skor ☹

silvia2406
18. sep 2008

inak je pravda, ze je to z mineralky, preto som si kupila bezbublinkovu vodu, to je lepsie. co sa tyka chrbta to by ti poradil skor manzel ako ja. prave mu chodi na terapiu tehula, ktora trpi hroznymi bolestami chrbta. mna to nastastie obchadza, len sem-tam krize, ale jeho sikovne rucicky si s tym rychlo poradia 🙂
ak mas fit loptu mozes skusit kruzenie panvou, pohyby dopredu dozadu a zboka na bok, dôlezita je tiez spravna chodza a to napinanie svalov zadku v odrazacej faze, t.j. ked je noha vzadu, tak ten sval napnes, potom zaroven podsadzujes panvu, cize nemas take velke prehnutie v driekovej oblasti, mne to velmi pomohlo. ale treba sa tak naucit chodit, ja som si na zaciatku pripadala ako keby som mala gumene nohy 😅

lenka.pav
18. sep 2008

lieska, tie homeo pocas porodu striedat po 10 minutach po 5 guliciek 😉

silvia2406
18. sep 2008

ahoj leni, ako sa citis?

twix
18. sep 2008

Silvi - mna boli skor pravy bok v oblasti rebier pod prsnikom (od chrbta smerom dopredu) a hlavne ked sedim, alebo ked dlho chodim s taskou na pleci. mala som to iste, aj ked som cakala lauru asi take tri tyzdne, potom to prestalo, tak uvidim, ci aj teraz to tak bude. podla mna by mi ani masaz nepomohla. je to skor zle drzanie tela na tej strane, kde sa nachadza babo.

twix
18. sep 2008

maya - pozri si link:

http://www.parents.at/forum/showthread.php?t=32...

asi v polovici stranky je prispevok - zhrnutie podla bezirku => cislo prispevku #336.
najdi si skolku, ktora ta zaujima a v zatvorke za skolkou mas cislo prispevku,
kde najdes ku konkretnej skolke viac info. musis sa potom preklikat a najst stranku, kde je ten prispevok.
dufam, ze som to celkom normalne vysvetlila 🙂

silvia2406
18. sep 2008

twix, si sa odmlcala, nebodaj si si zdriemla 🙂
masaz by ti na to asi nepomohla, ved to som ani nespominala 😕
ozaj, tebe sa neda chodit na cvicenia pre tehule? vzdy sa tam dobre ponatahujem a precvicim svaly 🙂

lenka.pav
18. sep 2008

ahoj silvi, mam sa ako tehula pred zaverecnou 😉 . posledne dva vecery mam take tvrdnutie bruska, bolenie krizov a podobne, ze si uz myslim, ze to uz prislo a potom sa to strati...aj teraz to uz zacina. dufam len, ze do zajtra vydrzim, lebo draheho mam v nocnej. ale od zajtra do utorka ma volno, potom sa uz maly moze prist pozriet na tento svet 😉 . a ty ako? inak som aj rozmyslala nad cvicenim, ze pojdem, ale pravdu povediac, uz sa na to necitim - na to soferovanie, predsa len - uz mam len 6 dni do terminu.

lenka.pav
18. sep 2008

a tiez som zvedava, kto porodi skor. ci ja alebo lenkaw 😅

silvia2406
18. sep 2008

lenuska, neboj uz to nejak dobojujes, mas to naozaj len za par 😉 pekne lukaskovi dohovor, ze musi pockat na tata, aby aj on videl ako pride na svet. a keby si rodila dnes, manzelik by pri tom nebol?
a co ti pomaha na zmiernenie poslickov?

lieska
18. sep 2008

Lenka, dakujem za to davkovanie homeopatik!!! Si zlata! A drzim palce, aby ta to nechytilo, ked je drahy dnes teda na nocnej! 😉

twix
18. sep 2008

silvi - spala som asi 20 min ☹ teraz je mala so svokrou vonku, tak som tu trochu upratala, aj tak mam pocit, ze to tu vyzera, ako po bombe, dala som varit kukuricu (manzel si vcera kupil 🙂 , ja mam tiez rada, ale teraz mi to straaasne smrdi, tak stale otvaram balkon) a konecne som si zacala chystat tasku do porodnice, stale mam nocnu moru, ze by mi ju musel balit manzel a z toho mam hrozu 😲 to by dopadlo asi dost zle. nastastie uz mam skoro vsetko. este si chcem kupit vlhky toaletny papier. ja som po porode mala dost problemy utriet sa normalnym a dobre mi padlo, ze tam boli tie feuchttücher pre babätka, potom mi manzel dosniesol ten vlhky toaletny, tak som bola rada. aj tak tam skoro vsetko bude a par malickosti, co mi budu chybat, tak to uz aj moj muz zvladne kupit a doniest 😉

twix
18. sep 2008

lenka - dufam, ze do utorka porodis, ked mas draheho doma 😉

twix
18. sep 2008

silvi, k tomu cviceniu, ja som bola len raz, ked som cakala lauru, ale vobec mi to nerobilo dobre, kedze ma bolela panva uz od zaciatku tehotenstva a tie cvicenia boli skoro vsetky orientovane na tu panvovu oblast. len som si kupila knizku a par cvikov na panvove dno som cvicila doma, ale hlavne po porode. no a teraz som na tom podobne.

silvia2406
18. sep 2008

twix, tak aspon na chvilocku si si oddychla, aj to je nieco.
inak, diky za tip (myslim ten toaletak) 😅 tento tyzden som aj ja zacala s balenim tasky, mne este treba podprdu na kojenie a slapky do sprchy. tiez nechcem, aby to zostalo na manzelovi. myslim, ze v case, ked zacnem rodit bude trosku mimo a kto vie co by mi do tej tasky zbalil 😀

silvia2406
18. sep 2008

twix, tak to mi je luto, ze ta tie bolesti takto trapia a nemozes s tym nic robit 😒 ale ako si pisala, pri laurinke to po porode preslo, takze treba dufat, ze tomu tak bude aj tentokrat. 🙂

twix
18. sep 2008

jejda, ja som si teraz citala na rakuskom fore, co si baby balia do akh. tak napriklad knihu na citanie, cd-player a ine veci proti nude. tak ja som v nemocnici nemala cas, ani sa najest. mala stale revala od hladu, lebo som este nemala mlieko, stale mi visela na prsniku a nemohla som sa od nej odtiahnut, lebo spustila rev. a ked som ju odniesla sestrickam, nech ju postrazia, ze sa musim najest a osprchovat, tak mi o 5 minut klopali na dvere, ze dietatko place, asi je hladne 😠 neviem si predstavit, ze by som mala cas citat nejaku knihu 😒 som bola rada, ked v noci spala, aj ked revala asi kazde 3 hodiny ☹
ale su aj deti, ktore od narodenia krasne spinkaju, len take sa mne bohuzial nenarodilo. mozno to druhe ma milo prekvapi 🙂
este som chcela napisat, ze som sa po porode strasne potila - asi to boli nejake hormonalne zmeny, tak som aj bola rada, ze sme tam mali tie ich nocne kosele. tie svoje som si dala az nejaky druhy-treti den, aj kvoli krvacaniu to bolo vyhodne.

lenka.pav
18. sep 2008

kocky, dakujem, ze vsetky drzite palce 😉 . verim, ze maly vydrzi do zajtra a najneskor v utorok vylezie 😀 . vlhceny toaletak je super vec, ako som tehu, tak mam dost casto redsiu kaku a veru, bez neho by som bola hotova 😉

maya01
18. sep 2008

Twix,dakujem....ale tu skolku som tam nenasla.... ☹ Vyzera to tak,ze zakotvime v 23. a tam su tieto Kindercompany az 2...ale nasla som hodnotenie pre ine bezirky a boli celkom pozitivne.
Jaaaaj,my sme mali taku milu navstevu....bola tu suseda z malym tyzdnovym babetkom... 😵 😵 😵 Kraaaasne, ja som uplne zabudla,ake malinke su take babätka...take nevinne a bezbranne. Normalne by som sa dala aj nahovorit.

maya01
18. sep 2008

No,uz som tam maleho aj nahlasila,tak som zvedava,aka bude odpoved.... Bolo by to asi len 10min.od bytu autom,co sa mi nezda az tak daleko.
Manzel,ide zajtra pozriet ten byt,tak dufam,ze to vyjde...v blizkosti su asi dva parky a aj Lainzer Tiergarten je totalne blizko...A este k tomu ma ten byt aj dvor,co je idealne pre Samka.
Tak zajtra uvidime,dufam,ze to klapne podla nasich predstav 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre