Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
29. nov 2008

Mayi, vsetko naj naj naj k narodeninam a bozteky od Natalky 😉 😉

twix
29. nov 2008

ahojte!

tak ste mali pekne stretko. dufam, ze sa nabuduce uz budeme moct pridat.

lieska, jasterka - ja som tiez pri laurinke bola asi tie prve dva-tri mesiace uplne mimo. nic som nestihala, cely den som stravila v pyzame, malu som nosila na jednej ruke a druhou som v pochode rychlo nieco zjedla. vecer som bola uplne hotova a ked prisiel manzel, dala som mu urevane dieta na ruky, nech s nim ide do detskej, aby som ho aspon chvilku nevidela. po stvrt hodinke som sa ukludnila a mohla som pokracovat, az kym nezaspala. nie je to jednoduche, ale rychlo to ubehne a o chvilocku budete skusene mamicky so svojim systemom 🙂
moj maly mi teraz asi vsetko to neprijemne, co som s laurinkou zazila, vynahradza. krasne skoro cely den prespi. sem-tam sa chce ponosit na rukach a popozerat byt, ale len chvilocku, potom hned zaspi. dufam, ze to tak ostane. takze teraz s dvoma detickami to zvladam lepsie nez minuly rok s jednym babätkom 🙂

silvi - tak mala pekne pribera a o chvilku dobehne svojich rovesnikov 🙂 neboj, tie nozicky budu v poriadku, aj keby to malo dlhsie trvat.

tak prajem este vsetkym krasny vikend!!

twix
29. nov 2008

maya - tiez sa pripajam k blahozelaniam!! prajem vsetko NAJ!!! 🙂

miriam25
29. nov 2008

Majka moja zlata, zelame so samkom vsetko len to naj naj naj k narodeninam, hlavne aby si si zvykla v robote a nasla tam par kamosiek a samko aby ti nerobil starosti a chodil do skolky s usmevom a manzel nech poslucha 😉

maya01
29. nov 2008

Z celeho srdca vam dakujem...ste strasne zlate... 😵

silvia2406
29. nov 2008

maya, aj ja sa pridavam k blahozelaniu. vsetko len to najlepsie k narodeninam 🙂

tinavieden
29. nov 2008

Maya aj od nas vsetko najlepsie k Tvojmu sviatku...nech sa Ti splni co si prajes.Krasne to oslav
Leni posiela usmev 🙂

jasterka
29. nov 2008

ahpjte 🙂
... co to vidim,mame tu oslavenkynu 😵 aj my sa pridavame do poradia gratulantov-Vsetko NAJ 🙂
vela zdarvicka a nech sa vam tu vo Viedni naplnia vase ocakavania a nech vediete krasny,statsny rodinny zivot.

twix-vdaka,ze nam davas nadej ,ze sa vsetko da zvladnut,ty si toho jasny priklad,kedze mas deticky takto posebe 🙂

brr dnes je teda riadna kosa,ani von sme nesli ☹ ja by som najradsej tohto rocnu zimu preskocila a kocikovala uz za jarneho pocasia.

krasny vikend. 🙂

lenkaw
29. nov 2008

Maya - tiez sa pridavam s gratulaciou, nech sa ti vsetko co si zelas splni aj Luca sa pridava 😀

My sme boli dnes trosku vonku, ale fakt bola kosa, tak som to skratila asi len na pol hodinku, Luca si krasne spinkal a mamina mrzla !!! Uz aj ja som vytiahla ciapku a rukavice. Prajem vam este krasny vikend.

jasterka
29. nov 2008

boldy-krasna zmena fotky 🙂
silvika- 🙂 tiez krasne fotecky si pridala,radost pozerat na tie nase herecky 😵
-ostatne kocky kuk Sivike do albumu,ako sme boli u charlotky na navsteve 🙂

ronnda
29. nov 2008

Ahojte, peknou sobotu vsem preji…

My mame tento vikend o dve deti navic (no deti... uz ponekud odrostle) a vcera se u nas pekly pernicky a dnes mame v planu je nazdobit.
Dnes byla opravdu zima, ja jsem byla dopoledne nakupovat – SAMA! 😵 bez ditete, odpoledne jsme pak byli na weihnachtsmarkt na karlsplatz, je to tam moc fajn, prijemna atmosfera, pro deti idealni, vlacek nas taky zaujal, tak si dovedu predstavit jak se tam natalce od vroni libilo. Zviratka byla taky prima, ale nejvic nas zaujal ten prostor – spielplatz s tou slamou, mala se tam tak vyradila, ze dokonce sama chtela jit pak do kocarku jak byla unavena. Dnes temer nic nejedla, nemela cas… urcite se tam letos jeste vypravime.

Maya – doufam, ze jsi mela dnes hezky den a oslavili jste pekne tvoje narozeniny. Preji ti at se ti dari v praci, urcite to bude jen lepsi a lepsi, ve vidni at si zvykne brzy i samko a at jsi zdrava a spokojena.

mamicky – twix vam to napsala uplne presne… ty zacatky s mimcem jsou plne zmatku, ja jsem z toho byla dost vedle, nemela jsem vubec nikoho kdo by mi pomohl, uvaril, vyzehlil, pochoval malou a tak, tak si vazte kazde malinke pomoci a brzy se to vsechno zabehne a uvidite, ze az budete mit urcity rezim, bude to uplne jine.

Twix – to jsem rada, ze je dominik tak hodne miminko a ze ten krik co jste zazili s laurou, kdyz byla malinka, se u vas ted nekona. Urcite je to pro tebe prijemne, horsi by bylo, kdyby byla laurinka jako miminko hodnoucka a dominik ted plakal… 😉

Miriam – jak jsi ty dnes poridila na nakupech? Mas darky co jsi mela v planu? Ja mam pro Nicole taky vybranych nekolik a podelim to po rodine, nechci to prehanet, ale nejake nove hracky si proste zaslouzi 🙂

Boldy – at je manzelovi brzy lip a hlavne at ty jsi fit a nechytnes to od nej.

viedencanka
29. nov 2008

AHojte,
Maya,tiez ti prajem vsetko NAJ k narodeninam,pekne oslavte.
Jasterka-nebola si nahodou v piatok poobede v Toys pri SCS? Ja ta poznam len z fotiek,a jedno dievca sa mi tam na teba velmi podobalo,bola aj s manzelom a tlacili kocik,takze mozne to je...
Ja som kupila Linduske krasne lehatko od Baby Einstein,velmi sa jej paci a dlho tam obsedi.

Twix- tak aj ty si pri druhom dietati oddychujes.Ja som tiez mala nocne mory,ze ak druhe bude tiez take zive ako Martinko,tak sa asi zblaznim.No a Linduska je uplny pohodak,cez den bud spi,alebo len tak lezka a usmieva sa sama pre seba,takze ziadne nosenie na rukach nehrozi.

miriam25
30. nov 2008

dobre ranko,
jasterka, vdaka za tip na silvikin album, tie malinke babulky su hotove princezne 😵 ako si tam spokojne lezkaju, o tom, ake su nadherne ani nehovoriac 😵 😵 😵 boze, ked vidim take malinke krasne babatka, az mi je luto, ze my uz take nemame ☹ strasne rychlo to ubehlo.... ale ved snad este raz take budeme mat 😉

ronnda, vcera mi samko spadol v kupelni na zem, buchol si rucicku a nenormalne reval, asi sa naozaj poriadne buchol. a ako plakal, tak som si vsimla, ze ma hornu stolicku uz celu vonku. ani som tomu verit nechcela. som o nej vobec nevedela, lebo ma nikdy nenecha pozriet tak daleko do pusinky, ale som sa potesila 😀 dalsi zubok vonku, ktory nas uz nebude trapit. len keby som vedala, ze uz ma aj tuto stolicku, tak by sme ju uz poctivo citisli, ale nevadi, dlho ju mat nemoze, lebo este nie je moc vonku vyrastena, zrejme sa len nedavno prerezala, co by mi vysvetlovalo ten nekludny spanok... takze zatial (pokial sama viem) je pocet nasich zubkov 7 😵

no zrejme este vsetky sladko spinkate, ja som uz musela vstat, musim ist vsetko nachystat na tu zabijacku, teda svinka je uz zabita, ideme len rozoberat na porcie, ale aj tak, nemozem ani pre samka nic zabudnut, bude u svokry a ta polovicu veci doma nema, co treba... drahy odchadzal o pol 5 z domu, musel ist do roboty nieco vybavit ☹ chuda moje, aby v nedelu vstaval este skor ako cez tyzden, je to trosku krute ☹ mal by sa mi vratit niekedy medzi 8 a 9, tak uz pomaly budem cakat, potom musim zobudil samka, naranajkujeme sa spolu a pojdeme... takze mame taku pracovnu nedelu... ja sa len tesim na buduci vikend, ked si oddychneme v tepluckej vodicke v therme... juuuuj, uz aby to bolo.

ronnda, no vcera boli nakupy fajn, samko bol tiez dobrucky, nasla som darcek na vianoce pre svokra, pre samka som kupila vesiak na bundicku, aby som mu ju tiez mohla zavesit a kupila som mu detsky stan winie puh, no az doma som si vsimla, ze je to gartenzelt a ja som chcela do izby, aby sa mohol vnutri v nom hrat, takze ho budem musiet ist vratit. mali tam este jeden, farebne nebol taky pekny ako tento, ani to nebol winie, ale tak uvidim, musim sa uz poriadne pozriet na to, ci aj tento nie je gartenzelt... ak ano, tak budem musiet objednat v quelle alebo v neckermanovi... comu som sa chcela vyhnut, lebo naposledy ma neckerman tak napalil, ze som povedala, ze u nich uz nic objednavat nebudem... objednala som hodinky pre mojho brata, celkova suma aj s postovnym bolo nejakych 26 eur a oni mi poslali list, ze im mam vyplnit formular, ktory bol k tomu, kde chceli odo mna poslat posledny lohnzettel, vyplnit, kolko zarabam ja a kolko zaraba manzel, co mna osobne tak nastvalo, ze som im hned volala a pytala sa, co to ma znamenat, ze bud mi poslu tie hodinky a ja ich hned zaplatim ako pridu alebo si ich mozu strcit niekam, ze ja im nic vyplnat nebudem a uz vobec nie, kolko zaraba moj manzel, do toho ich nic nie je. Keby som si brala nieco drahe na splatky, pochopila by som, ze chcu moj lohnzettel, ale aj tak, co s tym ma moj manzel???? som sa ich pytala, ze ked som na materskej, ci mi to neposlu vobec a oni ze mam poslat papier ohladom kinderbetreuungsgeld, tak som povedala, ze neposlem a bud mi tie hodinky poslu alebo si ich mozu nechat. nakoniec hodinky prisli, zaplatila som ich a je klud... takze asi takuto mam ja skusenost....

miriam25
30. nov 2008

no nic, zelam vam vsetkym krasnu nedelu (oddychujte, nie ako my) a papa zajtra. od zajtra som len samkova a vasa kedze drahy ide do stvrtku na sluzobku do viedne... tak tu budem zrejme aj po veceroch, ked mi maly zaspi...

miriam25
1. dec 2008

jemine, to tu vcera okrem mna nikto nebol??? ste super vikendovali, ze? my uz mame mrazak plny, prisli sme domov okolo stvrt na 5, takze este fajn, len by sme boli radi, keby este skor, samko nechcel u svokry spinkat, hned ako uvidel postielku, sa rozplakal,ale zasa musim povedat, ze na to, ze cely den nespinkal bol dobrucky. pekne sa hral, posluchal, no jednoducho nas pokladik 😵
drahy dnes rano odisiel aj s nabalenou taskou, mal by sa vratit vo stvrtok vecer, takze budeme so samkom sami... a ked sa mam priznat, aj mi to vyhovuje 😅 mam tu napaleny nejaky film od kamosky, ktory je len v cestine, tak si ho asi dnes vecer pozriem a dozehlim, co sa mi vcera uz nechcelo (som ozehlila len to najnutnejsie, co si chcel vziat drahy so sebou), zajtra budem zavislacit na nete, v stredu by mala prist svagrina na navstevu po robote, tak si dame kavicku a budeme klabosit a vo stvrtok vecer tu bude uz aj drahy... neviem, ale nejak si tym hlavu nelamem. ked siel prvy krat takto na tyzdnovku, hlavu som mala v smutku, na nervy som z toho bola, ale teraz??? neviem, co sa stalo, zrejme to, ze uz drahy chodi vecer skor domov a kedze samko este nespinka, tak uz nemam taku tu svoju vecernu hodinku pre seba, ako som mavala pred posunom casu... ale ved byt trosku sama este nikomu neuskodilo 😀
a co vy baby? aky ste mali vikend?

vroni
1. dec 2008

My sme boli vcera na tom slovenskom Mikulasovi, bolo to fajn, len ked som videla tie davy, tak mi len napadlo, ze dufam, ze posledny na Slovensku zhasol svetlo 😀 😀 😀 Predstavenie bolo ok, aj ked ja moc Podjavorinsku ee (ta jej nadsena depresia mi dost lezie na nervy), ale vsetky umrtia z Cincina vynechali, takze sa dalo. Ditko sedelo skoro celu hodinu a pol ako pribite a sledovalo javisko - uplne som nechapala. Aj Mikulas bol fajn, taky klasicky biely a nie a la Santa Claus (huraaaaaaaaaaaa) a krpatu nikto neinformoval, ze Mikulasa sa treba najprv bat, tak sa nebala 😀
Inak bol vikend fajn, v sobotu sme boli u svokry, hned sme ju vytiahli trochu von a ona obratom ruky kupila malej na Vianoce nadherny zupan (a to som sa tu minule stazovala, ze ziadne darceky nekupuje. Hanba na moju hlavu 😔 )
My mame doma dost chaos, nabrali sme si toho (pracovne) akosi privela a teraz nestihame, normalne sa tesim na Vianoce, ze budeme chvilu spolu doma a v pokoji, uz som sa dostala tak daleko, ze mi lezie na nervy aj vlastna robota (to je alarm najvyssieho stupna. Za normalnych okolnosti milujem svoju pracu priam tak ako svoje dieta. A chlapa. Obcas 😉 ) Ale slava, z chlapa vypadlo, co chce na Vianoce!!!! (chce Machivavelliho, tak neviem, ci sa mam tak naozaj radovat alebo skor obavat, co sa mu to mota v hlave 😀 😀 😀 )

miriam25
1. dec 2008

vidis vroni, z tvojho ale aspon nieco vypadlo, ten moj mlci ako hrob a len sa stazuje, co ma mne kupit na vianoce 😀 no ale ja mu to neulahcim 😀 v podstate ani sama neviem, ale keby kupil nejake listky do divadla na muzikal, skakala by som dva metre tridsat 😀 alebo nove lyze, ale to je trosku drahy darcek 😅 takze mne by len stacilo, keby doniesol domov zmluvu, ze dom bude nas 😀 co mozem cakat, lebo to budem vybavovat ja 😉 tak som zvedava, cim ma tento rok prekvapi, dufam, ze nedonesie krabicku plnu brieflos, lebo ma asi porazi. to je totiz jeho specialita... ked nevie co, kupi brieflos...aaach

maya01
1. dec 2008

Dobre ranko,

juuuj Samko dnes znovu neplakal,tak sa vytesujem...hned je den krajsi... 😵

Ja este tiez nemam pre nikoho nic na Vianoce...kazdy rok si poviem,ze tento to vsetko stihnem v predstihu,ale nikdy to nedodrzim... 😅

Miri,tak si cely tyzden sama...ale ved ten tyzden tak rychlo ubehne,ze sa ani nenazdas a mas manzelika znovu doma.

Vroni,tak Mikulas sa vydaril...no skoda,ze nam sa uz nepodarilo zahlasit...rada by som si to pozrela.

No u nas vikend bol taky oslavovy...ale len tak decentne...ale v Nr. na vianocnej to urcite dozeniem...juuuuj uz sa tesim...ruka bude urcite hore... 😀

Zatial pekny dnik.

vroni
1. dec 2008

Ah, ano, maya, aj od nas, zaspanych vsetko najlepsie!!!!

maya01
1. dec 2008

Vroni,dakujem... 🙂

miriam25
1. dec 2008

maji, ze by si samko uz zvykol??? super, tesim sa s tebou. neboj, uz bude len lepsie. a cochvila bude s tebou a s tatinkom doma oslavovat vianoce a vsetci traja si poriadne oddychnete od toho stresu zo stahovania a z placu kvoli skolke.... trosku vypnete a precistite si hlavy...
jaj, aj ti tak trosku zavidim tu oslavu v nr, my mame vianocnu party o dva tyzdne vo stvrtok a som pozvana aj ja, sice este nepracujem oficialne pre firmu, ale pozvali ma, tak to bude pohladov.... ani tak nie od ludi z kancelarie, tam ma uz vsetci poznaju, ale ti pracovnici a draheho kolegovia.... no som vazne zvedava... samko pojde na noc k svokre, to som tiez zvedava, co bude robit za cirkus, nastastie svokra nie je z tych, ze by mi volala, co ma robit, ona sa poklada skor za svetovu majsterku v starostlivosti o dieta, takze viem, ze ona to zvladne, len neviem, ci to samko zvladne ☹ ale tak jedna sa len o jednu noc, na obed ho prideme vyzdvihnut a kedze bude aj on unaveny (predpokladam, ze sa moc nevyspi), pojdeme vsetci traja skor spat 😀

tinavieden
1. dec 2008

ahoj babulky.Tak co aky bol vikend?My sme ho mali dost uplakany,Leni idu zuby ako som uz nedavno pisala ale uz je to druhy tyzden co taham nocne. Zaspi a o pol hodinu je hore a tak sa to opakuje celu noc, uz som teda riadne hotova z nej. Keby,ze to boli 2-3 noci ok ale nie uz druhy tyzden...spim na nohach, nechuti mi jest, som ako troska.Ked to takto bude pokracovat dalej tak cez vikend nas muz zavezie k mojem zlatej mamke nech mi pomoze lebo svokra to nezvladne...ona mi neni teda vobec oporou.Keby mi malu zobralu aspon na jednu noc nech sa vyspim ale nie to ju ani nenapadne..joj baby este,ze sa vam tu mozem vyzalovat inak by ma asi slahlo.
Co sa tyka sukromneho zivota tak s muzom sme uz neboli spolu von ani napamätam...aha naposledy v sept.to sme slavili vyrocie svadby a to svokra tiez volala,ze mala place aby sme prisli domov...takze tak...je to teda dost na prasky takyto zivot.Mam teda riadne pesimisticku naladu ale ma pocit,ze nezijem ale prezivam ☹
A do toho este to vysetrenie co nas caka v piatok to ma tiez nervovo vycerpava co mi tam povedia....
No dobre babulky vyzalovala som sa idem k malej uz je hore...no ano spala az 45 minut 🙄

lieska
1. dec 2008

>Dievcata ahojte!

Dakujem za komplimenty a pochvaly malej Mimi!!! Dobre sa to pocuva! 😉

Charlotka-to mi je luto, ze mate take problemy, neporadim ti, vobec nic o tom neviem!
Mayi-vsetko naj naj naj, este ze ti baby gratulovali, ja to enjak nesledujem (a to chcem spravit update toho nasho zoznamu).
Jasterka-ja sa nestazujem, viem, ze v tom nie som sama, vsetky mame co robit, ved nas maminy na to pripravovali! 😀 My sa mame ako tak, mala je pokladik az na to, ze ju trapia kazdy den tie nestastne koliky, a uz ni elen vecer ale aj cez den! Strasne to je, neviem co skor, davam jej >SAB, ten ako tak zabera, homeopatika, masirujem, nosim, ale ona chudiatko len place a place. Strasne malinko spinka, v podstate len ked sme vonku a v noci (tie su OK, kazdu tretiu noc sa sice nevyspim ani trocha, ale ten zbytok sa da). A cez den sa od nej nemozem pohnut, to aby si len tak lezkala a pozerala na okolity svet nehrozi (teraz zrovna ano, dudlika si tie homeopatika a skusam jej pustat Mozarta...celkom to zabera!).
Ale aspon priberame aj my, za tyzden cca 300 g!

Idem, alarm, mala place!!!!

miriam25
1. dec 2008

ahojte babulky, tak samko mi uz spinka a ja medzi vami, i ked mam skor pocit, ze som tu sama, dnes vas tu moc nebolo... ☹

tina, len bezkajte na slovensko, tam je vzdy dobre... babiny sa tesia z vnucatok, venuju im vsetok cas a maminy si oddychnu a vidno, ze to uz potrebujes... a ktore zubky vam idu? mne sa samko budi tak hodinku po tom, ako ho ulozim, musim ho vybrat z postielky, prejst s nim cez cely byt a hned do dat naspat spinkat, kym sa poriadne preberie, aby zaspal... toto musime robit obcas aj niekolko krat, ale zas nie viac ako 2-3x. tiez nam lezu zubky, v poslednej dobe nejakou zahadnou rychlostou....

lieska, neboj, to zvladnes... mne mamina stale hovori, ze niekolko mesiacov (asi 7-8) som bola v noci min. 10x hore, ze sa nemohli nasi vobec vyspat, stale som plakala a plakala a ze zrazu z nicoho nic som potom prespala celu noc. rano, ked sa nasi zobudili, ocino sa pytal maminy, kolkokrat bola hore, ze on strasne tvrdo musel spat, ked ma nepocul plakat a mamina nanho pozerala, o com to toci, ona si myslela to iste 😀 ono sa to upravi... aj koliky aj nocne vstavanie... treba len vydrzat....

ronnda, ako ste na tom so zubkami? ja som dnes objavila dalsi, tak som vsetko hned skontrolovala a napocitala som uz 9!!! normalne nechapem. v poslednej dobe rastu ako huby po dazdi... hnackujeme, ale inak v pohode... maly sa mi obcas budi, ale ked ho ukludnim (vid prispevok pre tinu), tak hned spinka dalej a vacsinou nad ranom sa mi budi na papanie (okolo pol 6) a potom spinka dalej...

ronnda
1. dec 2008

ahojte kocky,

jasterka, silvia, charlotka - moc krasne princeznicky mate, jak pekne vedle sebe vsechny tri lezi, to je fajn, ze jste se sesly. fotky jsou moc krasne.

lieska - uplne jsem si vzpomnela na ty nase prvni tri proplakane mesice, byla jsem vyrizena, kapky, masaze, cipky, chovani - nic nepomahalo, vydrz, ono to prejde.

tina - kdyz se clovek nevyspi, tak je vse nanic. s pomoci od svokry pocitat nemuzes, jeste ze mas tu tvoji super maminku, tak si udelejte s leni vylet na slovensko at naberes i ty sily. v patek na vas budu moc myslet a drzim palce at vysetreni dobre dopadne, vidis, dva tydny utekly jako voda.

miriam - no teda, vy jste se do toho s temi zoubky ale opreli, s takovou vas nedozeneme 😉 u nas stav stale 5, dve predni jednicky na spadnuti 😀 to vis, ze jakmile vyleze dalsi, hned se hlasim, ze vas dohanime! tak vy jste se samkem tak osamoceni, ale jak jsi psala, nekdy to i prospeje a hlavne to hrozne rychle utika s temi nasemi detmi.

kocky, jak ja vam zavidim ty vase maminy, svokry a spol. ja nemam vubec nikoho, z manzelovy strany nikoho, bohuzel ani v cr ne, moje maminka je vazne nemocna a muj tatka se o ni stara, potrebuje peci 24 hodin. takze navstevy v cr jsou pro me hodne vysilujici, nasi si vnucky neuziji, ani se tam nemuzeme zdrzet dlouho vzhledem k jejimu zdravotnimu stavu... bohuzel neni lecby ani vychodisko, a to mamce bylo nedavno teprve 60, no tak jsem si trochu postezovala ☹
jen jsem si tak uvedomila, ze my jsme s manzelem sami nikde nebyli co je mala na svete, rodinu tady "hlidaci" nemame, takze to u nas zatim vubec nehrozi. jedina akce, kde jsme byli, byla svatba v lete, a to byla nicole s nama. zatim si neumim predstavit, ze bych ji sverila nekomu cizimu, nejake profesionalni hlidacce... ale mozna k tomu casem dospeji.

ronnda
1. dec 2008

wienika - jak u vas? co leuska, je to uz lepsi? nicole uz je ok.

miriam25
1. dec 2008

ronnda, tak to je mi luto s tvojou maminou ☹
no ja sa nemozem stazovat. tym, ze ma drahy 6 surodencov sa vzdy najde niekto, kto mi moze maleho postrazit, ked to potrebujem... musim ale povedat, ze na noc som davala samka len raz k svokre a to len kvoli tomu, ze ja som chodila na kurz a drahy musel ist na tyzden na sluzobku. ja som chodila domov z kurzu az neskoro vecer, kedy maly uz davno spal, takze sme to takto raz riesili. ked ideme niekam von, tak len kazdy sam, vzdy je niekto doma s malym. tento piatok ideme prvy krat spolu prec na celu noc a svagrina bude u nas spat. ale ronnda, pisem to len preto, aby si videla, ze ani my nikam nechodime, aj ked by sme mali niekoho na hlidani 😉 a plne chapem tvoje pocity, ze si nevies predstavit, ze by bola nici s niekym inym. ani ja si to neviem predstavit, o to tazsie je to pre mna, ked myslim na to, ze zrejme od buduceho roka pojde samko do jasliciek... uuff, to bude asi pre oboch rovnako tazke...
no so zubkami, ja ani neviem ako, ale zrazu som ich tam moc napocitala. mali sme horne dvojky, dolne jednotky a jednu hornu jednotku. potom som si myslela, ze druha horna jednotka je uz vonku, ale len som sama seba oklamala, lebo nebola. zrazu pozeram, ze spodna 4 alebo 5 sa derie, najskor len na nejaky 1mm a teraz je uz pekne cela vonku. v piatok mi maly plakal a vsimla som si, ze ma hore novy zubok (tiez 4 alebo 5 to je), uz pekne cely. ani neviem, kedy vysiel. cez vikend vysla ta horna jednotka a dnes som si vsimla, ze na druhej strane vysla dolna (zas 4 alebo 5). a vela zubkov vidno pod dasienkami, ze sa deru.. no ak to pojde tymto tempom, tak do vianoc mame vsetky zubky 😀

miriam25
1. dec 2008

no nic baby, idem si ja pustit filmik a zehlit 😉 papa zajtra, i ked mozno sa tu este dnes ukazem, ak sa mi nebude chciet spat... uvidim...

ronnda
1. dec 2008

miriam - dekuji ti... ja vlastne nemam ani potrebu nejak casto nekam chodit, obcas jdu s kamaradkama, to hlida manzel a jinak chodi nicole vsude s nama, tedy ne vecer, kdyz chodi tak brzy spinkat, ale az bude vetsi, bude to urcite zase jine...
ze strany manzela mate opravdu hodne rodinnych prislusniku, s tim prespanim u svokry se ti vubec nedivim, ze si delas starosti taky jak bude samko spinkat, jestli bude plakat, ale svokra ti pak jiste rekne, jak ho skvele zvladla a nemela s nim sebemensi problem, kdyz ona vychovala tolik deti.
to si vzpominam, jak tam samko tenkrat spinkal, kdyz jsi mela kurz, jak to vlastne pak dopadlo s temi vysledky, uz ti poslali zeugnis? vim, ze se to nejak tahlo s temi vysledky...
tak preji ti prijemne zehleni, ja jdu ulehnout k tv - desperate housewives, men in trees, vetsinou brzy usnu 😉

wienika
1. dec 2008

ahojte babulky,
tak som sa konecne dostala aj k pisaniu, lebo som si vas vcera citala, ale nemala som cas odpisat....
ja som zas na prasky, fakt neviem, preco sa mi lepi smpola na päty.....vcera bol manzel v grazi hrat futbal, nejaky dolezity zapas to bol...ze vraj 😉 no a prisiel vecer okolo osmej domov stym, ze ho boli prave stehno, ze sa zrazil s protihracom. potom si sadol k pc a pracoval a po hodine sa uz nepostavil. cele stehno mu strasne opuchlo a ani nevedel chodit, mal priserne bolesti, ledva sa odtiahol do postele. okolo jedenastej uz skoro plakal, sa vobec nevedel ani len posadit, tak sme volali sanitku, prisli a ten doktor jak to videl, povedal, ze okamzite do nemocnice. tak jak je ten moj chlap velky, tak sa s nim dvaja trapili, nalozili a odviezli....ja som nezazmurila oko, celu noc som cakala, ze co je s nim, ani som nemohla ist za nim kvoli leuske. rano o osmej mi zavolal, ze ho este v noci operovali, keby to nespravili, tak by mu odumreli svaly a dalsie strasne a este horsie diagnozy......takze mal krvnu zrazeninu v svale, boli to tri plne dozy krvi, ze ako ho otvorili, krv striekala vsade, no horor.....cez cele stehno ma jazvu....poobede mi oznamil, ze ho cakaju este dve operacie, takze zas som na vsetko sama, asi 2-3 tyzdne si polezi....som hotova, ako to zvladnem aj robotu a leusku......este k tomu la nie je ok, stale ma hrozny kasel, tie inhalacie vobec nezaberaju,ani cipky.....sople ma tiez....ja fakt neviem, pritom je celkom vesela, nema ani horucky(zatial) len sa bojim, aby to nebolo nieco vazne. v stredu som pojdem k doktorovi.....
tak sme sa tu dnes vsetky postazovali, esteze mame kde...dakujeme konik......

babulky drzte sa, cerstve maminky vydrzte, tie prve mesiace byvaju tazke, aj my sme si uzili.....
pekny vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre