Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
14. dec 2008

Ahojte!

tak ja som mala klasicku nedelu. muz zobral malu doobeda na Indoorspielplatz, ja som nieco navarila a venovala sa malemu. poobede som spala s malym dve hodinky, inak by som teraz uz nebola schopna existovat 🙂
dnes sa maly prvy krat na mna dva krat usmial (no bol to skor taky zvlastny uskrn 🙂 ale cieleny mne. doteraz sa usmieval len tak do blba (na stenu a tak). tak som sa potesila aj manzel to videl a bol z toho tiez dost nateseny.
laurinka stale chyta maleho za rucku a pozera si jeho male prsteky 🙂

lyziarka - v Oberlaa som bola s cistotou spokojna. nic som si tam nevsimla, co by mi vadilo. casto som tam videla nejake upratovacky, co vytierali podlahu aj pocas dna. aj zachody boli ciste. ja by som tam inak s malou nechodila.

lenka.pav - ja si pri kojeni tiez stlacam (masirujem) prsniky. mne to hovorila hebamme, ze sa tak da predist roznym zapalom a milchstauu a prsnik sa cely vyprazni. aj to mliecko lahsie tecie, maly nemusi tak silno tahat 🙂

rony253
14. dec 2008

ahojte a zdravim xlaurax, ja som v Judenburgu to je 80 km od Grazu, takzesom blizko teba, ja tu tiez nikoho nemam.
leni, ako dojdem k tym septembrovkam, ked je vsetko pozamykane, este sa tu dobre nevyznam.

boldy
15. dec 2008

dobre ranko,
tak ja tak skoro, posledne dni vstavam zavcasu, lepsie sa mi spi cez den 😒
laura> vitaj medzi nami
maela> tak to si viem predstavit, chory chlap, mam ta ze sebou, tiez som si tym presla... vydrz ;)
twix> mas super manzelika, ze ti tak pomaha a ta odbremenuje, a mozes sa venovat malemu

miriam25
15. dec 2008

ahojte babenky,
ja teraz len velmi kratko, rony, vitaj medzi nami
xlaurax aj ty vitaj, ja som asi 56km od grazu v malom mestecku fürstenfeld, ked ides po dialnici domov na sk, urcite prechadzas okolo nas 😉 do grazu som na jar chodila na jeden kurz nemciny, skoda, ze sme sa uz vtedy nepoznali, mohli sme chodit na kavicky, kym som cakala na bus...
malinky si uz hundre v postielke, takze je len otazka casu, kedy sa zacne rozculovat, ze prenho nechodim 🙂 tak sa vam ozvem cez obed, ked bude zasa spinkat. tento tyzden mame zasa nabity, ale zas tak prijemne nabity, takze sa tesim, cez obed napisem viac... krasny den vam vsetkym zelam 😉

charlotka
15. dec 2008

ahojte kocky,
tak ja sa po dlhom case hlasim, aj ked len na rychlo, ako inak 🙂
zacnem s dobrou spravou, pisala som pred nedavnom, ze mam laktacnu krizu, bolo to strasne, trvalo to 5 dni, ale prekonali sme to, takze buduce mamicky, ak budete potrebovat poradit, som k dispozicii 🙂 ja som vyskusala uuuuplne vsetko, tak ani neviem povedat, co nakoniec zabralo, ale mam to teraz v malicku🙂 malinka chudatko plakala a plakala a ja snou, ale uz sme zas v normale 🙂 najhorsie je to, ze sa vtedy nema clovek stresovat, ako keby sa to dalo 😠

my dalej pokracujeme vo vysetreniach s tou oblickou, boli sme na dva dni hosp. v SMZ Ost, mala to celkom dobre zvladla, ja asi horsie, ale uz to mame za sebou, vysledky este nemame, to vysetrenie bolo robene s nejakou radioaktivnou latkou 😒 ale co uz, ked to musi byt, este nevieme termin operacie, som sa tam vlastne dozvedela, ze tam je na tie operacie poradovnik 😨 😒 tak sa teraz najnovsie bojim, aby sme dlho nemuseli cakat, aby sa nieco nestalo, lebo mam posledny stupen toho ochorenia ☹ no ale nejako to hadam zvladneme 🙂
co sa tyka toho prispevku pri narodeni dietata na sk, tak ja si myslim, ze tam netreba slov. rod. list, musim si to este pozriet, lebo mam doma podklady, a trvaly pobyt na sk musi mat ziadatel, takze ja a nie mala. ak zistim viac, tak este napisem
juj mala uz placka, tak bezim, pozdravujem vas vsetky
papa 😉

charlotka
15. dec 2008

tak zlaticko este zvrelo ocka, tak som nieco pohladala ohladom toho rodneho listu

Ak sa dieťa narodilo mimo územia Slovenskej republiky a v čase podania žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa dieťa nemá vydaný rodný list oprávnená osoba priloží k písomnej žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa úradný preklad rodného listu dieťaťa vydaného v cudzine alebo iného obdobného dokladu o narodení dieťaťa oprávnenej osobe - matke.
takze ak by od niekoho ziadali slovensky rodny list, treba sa hadat a ked neposluchne referenta, treba ist za veduciou oddelenia 🙂 som robila na sk na urade prace, soc. veci a rodiny, takze toto som sa naucila, lebo dost vela zamest. je lenivych a neschopnych 😎 😉 a hlavne dolezitych! 😀

bejby29
15. dec 2008

Charlotka, to keby som vedela!!! Mna nahanali so slovenskym rodnym listom ako debila, musela som este ziadost o odklad pisat..
lenka.pav a kde ides ten prispevok vybavovat? v Martine?

jasterka
15. dec 2008

Ahojte 🙂

charlotka-mas moj obdiv ako ste tu laktacnu krizu zvladli,ved kolko mamiciek strati takto mliecko a ty si neunavne bojovala za kazdu kvapocku,to je to najlepsie ,co mozes Livke dat,aby bola silna na tu OP,nech to je rychlo za vami,ona to zvladne a nebude si na to ani pametat,bude o tom vediet len podla malilinkej jazvicky a s tvojho rozpravania.

vdaka za to jasne vysvtelenie ohladne toho prispevku,ja dufam,ze tam na urade natrafim na niekoho ako ty,kto sa aj rozumie svojej praci,ak nie 🙄 budem sa za nase pravo na tie peniazky aj hadat 😉

miriam25
15. dec 2008

ahojte, vidim, ze tu rozoberate ten prispevok... no ja ani nemam co k tomu dodat... snad len tolko, ze odo mna chceli, aby som podpisala prehlasenie, ze som v rakusku ziadny takyto prispevok nedostala a preto on ziadam na slovensku.

malinky mi spinka, ale neviem, ako dlho este bude, uvidim. poobede ideme na nakup, tak snad najdeme vsetko, co chcem kupit a budem mat potom uz klud.

miriam25
15. dec 2008

charlotka, drzim palce, aby vam vsetko dobre dopadlo... potom si uz budete len naplno vychutnavat zdravie a jedna druhu 😉

tinavieden
15. dec 2008

ahoj babulky.Tak sa vam ozyvam z LM s ovela lepsiou naladou. Chodim s Leni cvicit tu k jednej fyzioterapeutke Vojtovu metodu a musim napisat,ze Leni je uplne ine dieta, je aktivnejsia,zivsia a lepsie spi.Bola som tu u detskeho doktora a neurologa a obaja mi potvrdili,ze Leni je hipotonicka to znamena,ze ma oslabene svalstvo a treba s nou cvicit a cvicit a cvicit. Takze cvicime tri krat denne a uz po tyzdni vidim uspechy. V Rakusku je tato metoda nie moc uznavana lebo je drasticka ale Ja vidim,ze super pomaha.A teda doktori tu boli teda dost prekvani,ze jej to uz v Rakusku pediatricka nezistila skor.Tu to zisti doktor uz v 3 mesiacoch a nie v 15-tich... 😲
Fyzioterapeutka sa na nu pozrela a teda skonstatovala,ze LEni je motoricky ako 3mesacne dieta ano dobre citate ako 3mes.dieta. Takze nemoze ani sediet len lezat na brusku a motivovat ju hrackami aby sa hybala..ona sa mi este ani nepretocila a uz po tyzdni robi pokroky a uz sa pretoci ako strela...baby padol mi teda kamen zo srdca,ze to neni nic vazne a da sa to do poriadku sice to bude este makacka ale zvladneme to...Tu si super oddychnem,nacerpam sil, malu strazi bud moja mamina alebo sestra a Ja chodim kde chcem-kozmetika, sauna takze fajn.A je fakt,ze som to uz potrebovala.Takze babulky asi tolko a uz tu asi nepridem tak vam prajem stastne a vesele vianoce a hlavne pohodu a zdravie...drzkajte sa vsetky a pozdrav z krasnych Tatier

maya01
15. dec 2008

Tina,super...len tak dalej a drzim palce,nech je vsetko ok...vy to urcite zvladnete... 🙂

miriam25
15. dec 2008

tina, pisala si, ze uz asi neprides, ale aj tak mi neda ti nenapisat, ako velmi sa s tebou tesim, ze leni robi take pokroky, tak vidis, nakoniec si si nemusela robit take velke starosti. nehovorim, ze je to teraz lahke, ale urcite ti padol obrovsky kamen zo srdca, kedze vies, ze cvicenie pomaha a leni sa vyvija aspon pomalymi krocikmi dopredu. uz lepsi darcek pod stromcek ste nemohli tento rok dostat 😵 😵 😵

my sme dnes poobede boli na nakupoch a teda poriadne som sa rozsupla 😅 najskor sme boli v C&A, kupila som samkovi taku krasnu koselu s dlhym rukavom s vestickou, chcem mu to obliect na stedry vecer a pokial sa mi podari ho ustrazit, aby sa nezaspinil, tak potom aj na druhy den k svokrovcom a k nasim, ale to neviem, ci sa mi podari, uvidime 🙂 no a potom som mu kupila pod stromcek krasny zupan, stal 14,90 , mali tam aj ten zlty s tou kacickou, ako ma wienika pre malu, ale dzdalo sa mi to skor pre dievcatko ako pre chlapceka, tak som vzala bledomodry s bielym pasikom a kapucnika ma hore macka (aspon myslim, ze je to macko 😀 )... naozaj krasny.
no behli sme potom do OBI, chcela som len dokupit cislo na dom pre nasich, lebo minule nemali jedno z dvoch cisel, ktore potrebujem, tak som vzala len jedno a teraz som prisla po druhe. zaroven som zbadala, ze maju lacnejsie zvieratka, co sa davaju pri dvere, aby netahalo, tak hned som supla dve do kosika a pri pokladni som zbadala ponozky (uz sme tam raz kupovali, drahy si ich pochvaluje), tak aj tie som vzala.
odtial do bipy, aby sme mali na sviatky dost pre samka a nic nam nechybalo, i ked asi zajtra este pojdem dokupit jednu krabicu, ved ked zostane, tak nemusim v januari kupovat...
potraviny ani neratam, to je samozrejme, no potom sme sli este do centra mesta, dala som hned vytlacit fotky, co som sa davala s malym v nitre u fotografky fotit a brat mi to poslal mailom, chcem ich dat drahemu pod stromcek, on o foteni stale nic nevie, tak sa tesim. inak dam asi tie fotky dnes vecer aj na facebook, tak si mozete pozriet, tie, ktore ste tam prihlasene...
no a potom som si este spomenula, ze som vobec neposielala este vianocne pohladnice, tak rychlo do libra kupit, za chvilu ich pojdem vypisovat a zajtra rychlo poslat, aby som to este stihla (snad stihnem) a nakoniec som sa rozhodla aj pre mobil pre draheho, tak aj ten som kupila.
este ma cakaju nakupy, ale to uz nie je tak vela toho 😅 jaj a zabudla som, ze som este kupila darcek mojej kamoske, co mi bola za svedka na svadbe 😀 no dost som toho poobede stihla, som spokojna...

twix
15. dec 2008

Tina - to je super, ze si si obehala na Sk lekarov. je to naozaj divne, ze to lekar v rakusku nezistil skor, ako pises, uz v 3. mesiaci 😠 ja som preto rada, ze mam lekarku cesku, ona ma casto ine nazory a vysetrovacie metody, nez lekari-rakusania. to cvicenie vojtovou metodou je sice drasticke, ale velmi ucinne, tak sa nevzdavajte!! poznam chlapca, ktoreho rodicom po narodeni povedali, ze nebude nikdy chodit, ale jeho mamina to nevzdala a cvicila s nim cele mesiace. dnes chodi ako zdravy clovek 🙂 urcite bude leni uz coskoro cupkat po vlastnych 🙂 oddychni si, ked mas tu moznost. ja sa tiez tesim na SK, ta zmena mi urobi dobre.

Charlotka - my mame v pondelok v AKH vysetrenie oblicky tou kontrastnou latkou, ale stravime tam vraj len pol dna, nemusime tam ostat. tiez som zvedava, co zistia. aj ked vzdy ratam s tym najhorsim, bolo by fajn dostat nejaku dobru spravu, ked idu tie vianoce 😔 bol by to krasny darcek. drzim palce, nech vam to s tou operaciou dobre dopadne!!

miriam25
15. dec 2008

twix, neboj, aj u vas to vysetrenie dobre dopadne a budete mat stastne vianoce... inak to ani dopadnut nemoze 😉
baby, nechcem byt sprosta, ale preto je to cvecenie vojtovou metodou drasticke? nejak som o tom este nic nepocula 😅

xlaurax
15. dec 2008

Ahojky vsechny🙂
Miriam,ja jsem tady 1.12., takze jsme se potkat nemohly..kazdopadne pokud budete mit nektera cestu do Grazu, budu rada, jsem tu tak sama☹
pekny vecer

miriam25
15. dec 2008

xlaurax, jasne, ak by sme sli do grazu, urcite ti dam vediet, len my tym smerom moc nechodime a ked, tak len s drahym na nakupy 😒 takze to je dost o nicom... neviem, ci si to tu uz pisala alebo nie, ale mas deti? ak ano, ako stare? teoreticky ma este napada, ze by sme sa mohli stretnut napriklad v Gleisdorfe, to je tak na ceste v strede medzi nami dvoma. nemala by si to ani ty tak daleko ani ja. mne totiz maly nenormalne reve, ked ideme dlhsie autom sami... co myslis? len sa obavam, ze tento rok nam to uz nevyjde, ale v januari by som nemala nic proti 😉

miriam25
16. dec 2008

dobre ranko, takze klasika? vcera posledna a dnes prva? no teda, kde ste vsetky?
fuuu, ja som sa vcera vecer najskor nudila a potom som sla o pol 1 spat... malinky bol v noci uzasny, myslim, ze prvy krat prespal 13,5 hod. bez papania. od 6 vecer do pol 8 rano, dala osm mu papat a spinka este dalej, zrejme este tak pol hodinku bude, max.. hodinku.
ja som sa uz stihla osprchovat, kedze v noci sa mi uz nechcelo a asi si idem napisat, co musim dnes vsetko kupit, aby som na nic nezabudla, lebo inak sa budem musiet vracat zajtra zasa do obchodov a mne sa uz taaak nechce behat po tych preplnenych obchodoch... aaaaach.
tak napriklad vcera som bola v obi okolo 2 poobede a parkovisko take preplnene, ze auta normalne stali a cakali, kedy kto odide, aby mohli zaparkovat na ich miesto. no katastrofa...
poobede idem k svokre piect, doma by som tazko nieco urobila s malym,takto sa bude svokra s malym hrat a ja mozem nieco upiect, dufam, ze sa mi vsetko podari tak, ako chcem.
tak vam zelam krasny dnik, ja sa este ozvem cez obed...

maya01
16. dec 2008

Dobre ranko,

Miri,tak dnes mate znovu plny program...
Mne by sa tiez zislo,este par darcekov...ale vcera vecer,som objednala cez net pre Samka este par veci,lebo sa mi vazne nechce zdrganat po obchodoch.
Nam nejdu systemy,tak sa tu vsetci poctivo nudime a nic nerobime (aspon nie som sama) 😉 ,lebo vazne od roboty sa neroztrhnem a aj ked si pytam,nikdy nikto pre mna nic nema... ☹ takze je to stale to iste a nic sa nezmenilo... 😠 No este pockam chvilku a ked sa nic nezmeni...budem to riesit... 😎

Baby,vazne kde ste...????
Wienika,co je s tebou...dufam,ze je u vas vsetko ok.
Bejby,no co s tym stretkom...asi z toho nic nebude...hmmmm?

miriam25
16. dec 2008

teda, maji, asi sme tu dnes vazne len my dve... 😕
pocuj, taka otazka a naco ta teda potrebovali, ked ti nedavaju ziadnu robotu? alebo teda davaju, ale len minimum a pomaly cely den sa tam nudis??? ja by som zosalela... ja musim byt zamestnana cely pracovny cas, inak by som stale len pozerala na hodinky, kedy uz mozem ist domov 😒
u wieniky je vsetko ok, vcera sme si chvilu pisali, takze sa ma fajn, muzik sa zotavuje a leuska poslucha 😉

maya01
16. dec 2008

Miri,no to by aj mna zaujimalo na co ma potrebovali a este tak surne...lebo povodne som mala ist od jan. ale vtedy z toho spravili velke halooooo,ze ma potrebuju hned uz od novembra a teraz nemaju ziadnu robotu pre mna....
Ale som sa tu z jednou rozpravala a ta mi povedala,ze som mala ist na miesto jednej,ktora mala ist na matersku,ale neisla lebo potratila...tak zato tak malo roboty...
No dufam,ze sa to zmeni...lebo neviem neviem,ci mi tu z toho nesibne... 😖

maya01
16. dec 2008

No Miri...teda vazne sme tu len my dve... ☹

ronnda
16. dec 2008

ahojte, ja se jen kratce hlasim. moje maminka lezi v nemocnici a nevypada to vubec dobre... mozna pojedu tento tyden jeste do cr. ale nicole nam toto smutne obdobi vynahrazuje svoji upovidanosti a krasnym usmevem. opatrujte se vsechny, zatim pa

maya01
16. dec 2008

Ronnda drzim palce,nech to vsetko zvladnete... 🙂

bejby29
16. dec 2008

Mayi, mne to stretko nevychadza kvoli upratovacke, mala prist zajtra, ale pride az vo stvrtok.
Ronndi, drzim palce s maminkou, aspon ze Nicole je slniecko 😉

lenkaw
16. dec 2008

ahojte,

Tina: no to je super ze Leni robi pokroky!!! Tesim sa s tebou a vsetko urcite super zvladnete a prezijete krasne Vianoce bez stresu, aj ty potrebujes oddych.

Ronnda: myslim na teba a na tvoju maminku nech vsetko dobre dopadne.

Ja nechavam maleho muzickovi a idem obehnut Mariahilferstraße, vobec nemam potuchy co by som kupila manzelovi pod stromcek ☹ tak snad ma nieco napadne.

maya01
16. dec 2008

Tak sa asi uvidime az po Novom Roku....

miriam25
16. dec 2008

maji, nekecaj, ved sme sa dohodli, ze sa v nr stretneme este tento rok 😀 😉

ronnda, to je mi luto, drzim ti palceky a posielam vela sil, aby ste mali aspon ake take sviatky a aby ste sa vela vela divali na nici, ktora vam robi len radost...

bejby, ja som darcek pre muzika uz odbavila... pulover, mobil a fotka maleho so mnou... staci 😉 ale som zvedava, co nam napises, ze si nasla...

jasterka
16. dec 2008

Ahojte babule🙂 moja Emmka bojkotuje modreho konika a zacne sa mrvit hned ako chcem nieco napisat.Teraz sa jej tato venuje,tak aspon nieco... 🙂 Obdivujem vas vsetky,co chodite po nakupoch,uff ...vsade tolko ludi,ze mne az husia koza naskakuje,takze tieto vianoce budu na darceky chudobne,ale o to viac si ich uzijeme,lebo mame Emmusku,ideme na domov na slovensko sa nou popysit,takze co tam po darcekoch 😵

tina-tesim sa tiez s vami,ze uz cvicite a hned sa aj odrazil vysledok,len tak dalej,mala bude o chvilu tak behat,ze jej nebudes stihat.

Ronnda-praje vela sily,ked ti bude smutno,obimaj Nicol a ona ti hned vleje silu,drz sa hlavne kvoli nej,
ona ta potrebuje kazdy den 🙂

wienika
16. dec 2008

caute kocky,
tu sme 🙂
Tina, velmi drzim palce, hlavne treba nervy, viem, nie je to jednoduche, ale leni to zvladne a za chvilku uz bude s ostanymi detmi bezkat....

maya, ani mne sa nechce chodit po obchodoch, tato hysteria my lezie na nervy.....nieco uz mam, ale v pondelok rano to vsetko dokupim, nech mam sväty pokoj.....

ronnda, to ma mrzi, ze sa maminke pohorsilo, ani neviem, co mam na to napisat..... 😢

kocky, prajem vam pekny vecer, idem sa trosku venovat drahemu, lebo akosi nemame na seba cas......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre