Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
5. mar 2009

dobre ranko 🙂

babule, velmi pekne dakujem za pochvalu teresky 😵 len ma mrzi, ze nemam ziadnu jej usmievavu fotku, akonahle vidi fotak alebo kameru, zvaznie. snad casom 😎

duelka, vitaj medzi nami 🙂 som rada, ze si nas nasla. kazda je tu medzi nami vitana 😉

charlotka, to s tou narkozou je fakt super, ako sa pri takom malom babatku mozu pomylit v davkovani, kazdopadne dopadlo to dobre a dobre dopadne aj operacia a uz potom bude len fajn.8-)

dnesna noc bola hrozna, mala bola asi 3x hore, tak som ju kojila, ale ona po 3 minutach zaspala a tak dokola 🙄 takze vyzeram velmi sexy a este aj toto blbe pocasie na nalade neprida 😠

my zajtra odchadzame na svk a ja zostanem cely tyzden, idem sa trosku vykurirovat k nasim, uz sa tesim 🙂

takze vam prajem krasny vikend a rovnako pekny cely tyzden. snad sa mi podari cez tyzden sem nakuknut. pekne povkladajte nove fotocky, aby som sa mala cim kochat 😵 🙂

bejby29
5. mar 2009

Tina, poslem ti adresu cez IP a kukni si cez google maps, ci je to daleko od teba..

Mayi, aj my sme radi, ze sme nieco tak rychlo nasli, prenajima sa vela bytov v 22. ale tento jediny bol zariadeny.. Inak krasne byty tam prenajimaju, len nezariadene..
To Kinderturnen musi byt super vec, ja som od aprila prihlasena na Kinderspielgruppe v Nanaya centre tak uvidime.
Liluvie, ja by som o tu knizku mala zaujem, ak by si bola zlata a poslala mi ju, poslem ti email. Dakujem

liluvie
5. mar 2009

Bejby, kuk e-mail
drzim palec, nech pomoze

jedina chybicka krasy na tej word verzii je, ze nezobrazuje obrazky, ale mne tam velmi ani nechybali 😉

bejby29
5. mar 2009

Dik Liluvie, rada si ju precitam, lebo mi mame problem so spanim a to taky, ze spime strasne malo. Mne mala spi hodinku denne a potom vecer az okolo jedenastej /co je pokrok, predtym to byvalo o druhej rano/.. Ja neviem, ci je to tym, ze ma vela energie, ale ona cely den len lozi po celom byte hore dole, akoby do nej sto certov voslo, napriklad v klude nedokaze sediet, stale so sebou sije a nieco musi robit, lebo ak sa ju snazim ukludnit potom reve ako tur.. Dufam, ze to nebude hyperaktivita, len to, ze je proste ziva..

twix
5. mar 2009

ahojte,
tak som si vas rychlo precitala. dost ste od pondelka popisali.
my sme boli v utorok poobede s Laurinkou na Kindertanz. mala sa tam riadne vyblaznila, aj ked sa to jej behanie neda nazvat tancovanim, aspon mala zmenu a mozno casom pochopi, ze ma opakovat to co tancuju ostatni 🙂
vcera som bola s oboma detickami na ockovani. Dominik dostal rotavirus a 6-fach, Laurinka MMR. to bol zase cirkus ☹ v noci mal maly skoro 39 horucku, tak som mu dala cipok a odvtedy je nastastie bez teploty. Laurinka sa zase rozkaslala, tak som zvedava, ci to prejde,alebo budeme zase dva tyzdne marodit ☹
Dominik vcera vazil 7,3 kg 🙂

Wieni - sice neskoro, ale pridavam sa ku gratulaciam 🙂 vsetko naj,naj, naj 🙂

Ronnda - neviem, co ti mam napisat, ale prajem vela sil, aby si to vsetko zvladla.

Liluvie - prajem manzelovi skore uzdravenie. tiez mame v rodine pripad, kedy to teliesko (neviem, ako sa to presne vola) nefunguje - clovek ma zavrate a straca rovnovahu. proste presne pripad, ako popisujes, len ide o 70rocnu babicku.
tiez by som ta poprosila, ci by si mi neposlala tu knizku. ja som rozmyslala kupit si ju. posielam IP s adresou.

Duelka, vitaj medzi nami 🙂 snad sa na dalsom stretku privitame aj osobne 🙂

ozaj babulky, co mate babätka, kedy zacnete prikrmovat zeleninkou? ja som Laurinke zacala davat mrkvicku, ked mala 4 mesiace. vlastne mi to kazala doktorka a ja som bola rada, lebo kojenie bol boj a uz som rozmylala, ze zacnem davat prikrmy. s Dominikom nemam problemy, co sa tyka kojenia, ale on ked nas vidi jest, tak uplne prehlta s nami kazde susto a vyzera tak nestastne ☹ tiez rozmyslam, ze uz coskoro zacneme so zeleninkou.

maya01
5. mar 2009

Bejby...Samko bol tiez veeeelmi zive dieta...on neobsedel na jednom mieste ani sekundu...chodit zacal,ked mal 11 mesiacov a to vzdy tam kde chcel on a nie kde ja... 😲 V tom case mi teda daval riadne zabrat a bol este aj riadne vspupny...zakazdym sa mi smaril o zem,ked nieco nebolo tak,ako on chcel... 😅 Tiez som myslela,ze mam hyperaktivne dieta... 😒
Menit sa to zacalo,ako nastupil do skolky...sice teraz mava tiez svoje vrtochy (ako kazde dieta) ale uz sa to celkom da... Neboj Natalka z toho vyrastie... 🙂

twix
5. mar 2009

Lenka - blahozelam k prvemu zubku 🙂 o chvilku budete ohryzat stehienko z kuriatka 😀

Duelka - odporucam kurz v Oberlaa a po nom uz mozes s malou chodit sama plavat.

Charlotka - tiez drzim velmi palceky na tu operaciu!! nech to uz mate vsetko uspesne za sebou.

twix
5. mar 2009

ozaj, poculi ste, ze budu od septembra vo viedni skolky zadarmo ?? vraj sa ma platit len za jedlo. tak to je ulava, ked ma niekto dve deti. len neviem, ci sa to tyka len tych Gemeinde-KG, alebo vsetkych.

duelka
5. mar 2009

Dakujem VSETKYM za privitanie. s tym plavanim by sme chceli najskor len sami kedze to bude premiera !A potom sa uvidi .

twix- co je to za stretko?

bejby29
5. mar 2009

Mayi, ja si tiez myslim, ze je len proste zive dieta, zase noc mi prespi celu, vstava az o pol deviatej, takze to ma ukludnuje.. Si ma ukludnila, dik..

twix
5. mar 2009

Duelka - no zvykneme sa stretnut 🙂 a pokecat, ak nam to deticky dovolia 🙂 vzdy sa dohodneme kedy a kde, no a kto moze, ten pride.

Bejby - tak to mate zvlastny rezim. Laurinka chodi spavat okolo 19tej a Dominik sa uklada na noc uz okolo 17tej ☹ ja ho este o pol osmej budim na kupanie a krmenie, aby dlhsie vydrzal spinkat. Laurinka spava poobede take 3 hodinky. mne to tak vyhovuje, aspon mame vecer klud a mozem si oddychnut pri telke, ist skor spat, alebo zehlit 😉

Boldy - ako si na tom ??

miriam25
5. mar 2009

ahojte babulky,
malinky mi spinka a poobede pride drahy, takze mam uz len teraz cas na vas, kedze potom budem musiet varit a venovat sa drobcovi ;) vecer ma caka este jeden seminar, moc sa mi tam nechce, ale tak co uz, uz som povedala, ze pridem, tak to nemozem odvolavat. a mozno si potom pojdeme dat pohar vinka po skonceni, co by bola zasa ta prijemnejsia stranka veci ;)

wieni, mas nove cislo? potom daj vediet, nech sa nedivim, kto mi to vola a nahodou nezdvihnem 😉
s domom zatial nic, nevieme sa dohodnut na cene, aj ked sa uz handrkujeme o smiesnu sumu (pokial sa teda o dom jedna, inak by mi to nebolo jedno), tak som zvedava, do akeho konca to dotiahneme 😒 uz by som bola rada, keby sme podpisovali zmluvu, mala by som o jednu starost menej, aj ked potom anstupia zasa ine starosti, ale tak clovek sa musi posuvat stale dalej a dalej a toto momentalne stagnovanie ma uz totalne ubija ☹

bejby, mne maly chodi odjakziva spavat najneskor o 8. Momentalne chodieva spavat medzi 6 a 7 vecer a cez den spinka len raz, cez obed. A ako kedy, niekedy hodinku, niekedy aj dve, podla toho, o kolkej vstal rano a co doobeda robil.... ale kazde dieta je ine, takze ani toto by som radsej neporovnavala... on je spachtos po mamine :D

lyziarka
5. mar 2009

ahojte kocky

dnes je pocasie ako stvorene na nejake plavanie, von sa moc neda ☹ chcem sa vas opytat, tie, co chodite napr do Oberlaa, mate tam deticky vzdy v nejakom plavacom kolese alebo im davate na ruky tie nafukovacie navleky alebo ako to robite? lebo my sme boli zatial len v mensich, tak som ho drzala, ale keby mi nahodou vysmykol, ten moj zivan, som rozmyslala, ze s tymi na rukach by to bolo asi najjednoduchsie?

Twix, tak tebe Laurinka dobre dlho spi cez den, o ktorej rano vstava? Nas maly tiez chodi spat vecer uz o 18, dakedy aj skor, podla toho, kolko spal cez den. V noci spi tych 12-13 hodin (nie v kuse) a cez den tak hodinu, hodinu a pol ako kedy. Ale tri hodiny cez den spal naposledy tusim dakedy pred 3-4 mesiacmi 😲

Zadarmo maju byt Gemeinde KG, ale chcu rokovat aj s privatnymi, tak to povedal Häupl nedavno. neviem, ci uz rokovali a aky bol vysledok.

Kocky, co davate vasim detickam na ranajky na chleba? Nemate dajake tipy na natierky, ja mam pocit, ze stale dookola davam len maslo, dzem, syr, obcas sunku. avokadovu natierku ja sice zboznujem, ale malemu nechuti. rybaciu z konzervy vymiesat s maslom neviem davate? este ma napada vajickova s pazitkou, ale vsade je v tom maslo... toho papa dost. rozmyslam nejaku tvarohovu?

lyziarka
5. mar 2009

my mame dnes 21 mesiackov ... boze, ten cas je taky neuprosny...leti jak blazon som si dnes pozerala fotky z nemocnice ked sa narodil, boze aky malicky, dieta je aj tak zazrak prirody...

bejby29
5. mar 2009

My spime cez den hodinku, no a potom sa uz neviem kolko mesiacov poskusam davat ju spat o osmej, ale zatial bez uspechu. Ona ma tolko energie, ze jednoducho musi lobzovat po byte a potom o jedenastej je zrela do postele. Este sem-tam zaspi okolo tej piatej-siestej vecer, ale to sa zas zobudi o osmej a ide potom spat az o druhej rano. Takze teraz ju radsej zabavam, aby mi tak neskoro spat nesla, lebo to uz mame odskusane, ze tak to voobec nefunguje..
Teraz´zas skusam ju davat spat o tej stvrtej, ale reve, akoby som ju z koze drala, no budem skusat dalej.. Ja si pri druhom dietati budem musiet najat nanny, lebo ak to pojde takto dalej, tak nic neurobim..
Moja suseda, ta co ma o den starsiu dcerku, ta jej spi aj 5 hodin cez den, nie naraz, ale po hodinkach a pritom ani nelozi, len sedi.. Tak ja tomu vazne nerozumiem, ako hovoris Miri, kazde dieta je ine a netreba to porovnavat..

miriam25
5. mar 2009

ahoj lyziarka, no co sa natierky tyka, poznam jednu veeelmi dobru, aj ked som ju malemu este nerobila, ale prave sa chystam ju urobit cez vikend. Ja ju robim (a zatial som ani inak neskusala) z konzervy z udenych sprotov (kupujem na sk, tu som ich zatial nevidela, aj ked nevylucujem, ze ich tu nezozenies), dam do toho trosku masla (jednu malu lyzicku) a trosku majonezy a aspon 3 trojuholniky syrecka. Samozrejme, ze ryby najskor ocistim od chrbtice, to ja naozaj v tomto nemusim. a poriadne mixerom vymiesat a je to hotovo. z jednej konzervy mas naozaj dost toho. nam to chuti, tak snad bude aj vam ;)

lyziarka
5. mar 2009

mate krasne fotecky... nadherne deticky...

bejby29
5. mar 2009

Ahoj lyziarka, ja som si kupila v Baby Walz knizku Kochen fuer Babys a tam su aj natierky, napriklad Tofu-Tomaten-Aufstrich a este zopar, mozem ti poslat recept
🙂

lyziarka
5. mar 2009

miriam diky za tip... ja tiez robim ryby z konzervy s maslom, teda pre nas, ja som velmi natierkova, ale pre maleho neviem, ci ta rybacia by bola vhodna, sa mi to zda tazke, je tam trochu aj toho oleja aj maslo... ale asi vyskusam...

lyziarka
5. mar 2009

bejby aj ja mam Kochen für babys das erste Jahr zBaby Walz, ale tuto tam nevidim. asi su rozne tie knizky... mozes poslat prosim... dakujem

lyziarka
5. mar 2009

Kristianko spi uz hodinku a pol, tak bude poobede zase plny energie 🙂 ako vzdy 🙂

twix
5. mar 2009

Lyziarka - mala sa budi tak okolo pol siedmej rano. v noci jej davam cajik lebo cez den strasne malo pije a v noci mi vypije celu dva krat celu flasku, no a nad ranom mlieko, inak by si ho sama pytala a to by uz potom vstala skor. o 12 vzdy zalomi na take 3 hodinky (dnes vynimocne uz o pol jedenastej, asi z toho ockovania).
ja natierky nerobievam, ale teraz som dostala chut na vajickovu, tak asi zajtra, alebo cez vikend spravim.
nasa spotreba jogurtov stupla asi tak tri krat, odkedy vie slecna sama papat lyzickou. kym som ju krmila, tak jogurty odmietala. takze ranajky nechce, kedze este nadranom dostane flasu mlieka a na desiatu 2 jogurty 🙂 nejake ovocie.

miriam25
5. mar 2009

juuuj, to moje dietatko spinka uz dve hodiny a nejako mu zavidim, nejak na mna teraz prisla nenormalna unava, ale uz sa mi neoplati si ist lahnut, akurat co by som ho zobudila...
von uz dnes asi nepojdeme, do dazda sa mi naozaj nechce ist, este dobre, ze sme boli hned rano vonku, lebo inak neviem neviem ako by sme to dnes cely den doma vydrzali. samko je zvyknuty chodit denne aj 2x von a ked nejdeme, tak je totalne mrzuty...

wieni, no mohli by sme prist aj so samkom za vami sa trosku okupat ak chces. pochybujem sice, ze by nam nase dietky dovolili si v klude vypit niekde kavicku, ale tak za pokus by to stalo. ja sa s nim chystam ist kupat do therme v utorok, jedna kamoska z babyschwimmen sa prida, tak sa tesim, ale samozrejme, ze potom s vami by sme sli tiez ;) ako chces, mne je to jedno...

bejby29
5. mar 2009

Lyziarka, teraz sa mi ditko zobudilo tak ti poslem vecer cez IP.. Inak sa mi zda, ze existuje tu aj tema, kde sa diskutuje o jedlach pre deticky, alebo si mozes zalozit temu natierky pre deticky, zaujimava tema 😉

miriam25
5. mar 2009

bejby, nie som si ista, ci nahodou uz aj nie je nejaka taka tema o natierkach... sa mi zda...

miriam25
5. mar 2009

lyziarka, kuk sem ;) tema: natierky a pomazanky, tak snad som ti pomohla ;)
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lieska
5. mar 2009

Lenka, maly uz sedi??????????? Je rozkosny, aj ako pokemon aj s tou mrkvickou!

Duelka, ak chces, posli mi do IP tvoje udaje (tvoje meno, datum narodenia, v kt. Bezirku byvas, meno babatka, datum jeho narodenia a menin a tvoj email). Ja ti potom poslem zoznam nas dievcat, co sme tu v teme "Rakusko", aby si vedela koho mas v blizkosti (co sa bydliska tyka), ake stare mame deticky atd.

Liluvie, ak mozes, posli mi prosim na mail tu knizku vo Worde.. ak ju mas teda v slovencine. Ja ju mam v nemcine, ale pre segru by som to brala, ona ma dve deti a jej maly 2-rocny este sem tam robi cirkusy, ze hulaka pred spanim az kym sa nepovracka! 😠 Ak by ti to nerobilo problem... Diky.

lenkaw
5. mar 2009

lyziarka: dobra pomazanka je z tvarohu, nadrobno nasekas rajciny, redkovku a mladu cibulku (podla chuti) a trosku to zriedis bielym jogurtom. Pridas stipku soli.

bejby: zelam pevne nervy, ale neboj, ten Natalkin spanok sa urcite upravi!!!

lieska: no sediet uz by chcel Luca stale, ale to len s pomocou. Uz sa mu moc lezat nechce, betarovi.

liluvie: dakujeeeem

lenka.pav: tvoje keksiky boli fakt super, vecer ich asi pri telke vsetky dorazim 😀

No dnes sme sa 1.x potapali, no sranda velika 😀 Najprv som sa toho trosku obavala, ale Luca to zvladol super, vobec neplakal, len vyvalil ociska ked som ho vynorila z vody, ze kde to bol 😀

lenkaw
5. mar 2009

Bejby: poslala som ti jednu mailik, s tabulkou kde si mozes vypocitat pohlavie este nenarodeneho babatka podla datumu narodenia muza a zeny a ovulacie 😉 (len tak pre zaujimavost). Daj potom vediet, co vam vyslo!!!

lenkaw
5. mar 2009

uz pisem jak tatar 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre