Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
10. máj 2009

ahojte baby,
vidim, ze sme vsetky poctivo vikendovali a boli stale vonku s nasimi detickami a muzikmi....
my sme boli cely vikend v bratislave a ked sme dnes odchadzali, tak lea plakala za babinou a nechcela ani do auta nastupit.....
ozaj, vsetko naj k muttertagu 🙂
tak vam prajem pekny tyzden a snad sa aj stretneme niekdy v parku.....tak papa

pinkina
10. máj 2009

Ahojte baby,

byva niektora z vas tiez vo Viedni. Ja totiz hej. Mam 6.mesacnu Kristinku. Narodila sa 11.11.2008 a este tu nemame ziadne kamaratky s baby, takze by som si s vami rada pokecala.

tak papa.

wienika
10. máj 2009

ahoj pinkina, vitaj medzi nami 🙂 ...my sme tu viacere z viedne...a v ktorom bezirku byvas?

ronnda
11. máj 2009

ahojte po krasnem slunecnem vikendu, doufam, ze jste si vsechny uzily muttertag a nechaly se rozmazlovat. ja jsem vcera vubec nic nedelala, dopoledne jsme byli na vylete, pak jsme si zasli na obed, odpoledne jsme se chteli jit koupat, ale nicolka prospala cele odpoledne, tak jsme ji pak navecer napustili bazenek a nemohli jsme ji dostat z vody. takze koupani a voda uz ji nevadi, ale ted ma zase jinou fazi, krici na urade, u holice, kamkoliv vejdeme a vypada to jen trochu jako u doktora 😉 zidlicky na sednuti, vune dezinfekce a tak...

pinkina - vitej! ano, my jsme tu skoro vsechny z vidne.

holky, mate nektera nejaky tip na nejake fajn koupaliste ve vidni pro deti?

twix - vy jste si to v lutzmannsburg krasne uzili a laurinka je sikulka, ze uz plave s rukavkama. chtela jsem se te zeptat, kdyz chodite s laurinkou plavat, jake ma botky k bazenu, nejake pantofle? nebo chodi bosky? resim ted taky, jake boty jeste nicole poridit k mori, asi nejake sandalky...

maya01
11. máj 2009

Bejby...Natalke prajeme z celeho srdiecka vsetko najlepsie k 1. rociku... Nech Vam rastie do krasy a robi len a len radost... 🙂 🙂 🙂

ronnda
11. máj 2009

bejby - no jasne, natalka ma dnes narozeniny! vzdyt lonskou nedeli na muttertag se vam narodila!!! tak i od nas vse nej nej nej!!!

mayi - jak jsem cetla tvuj otresny zazitek, bylo mi uplne zle, kdyz si to clovek predstavi. v noci se mi pak o tom zdalo. nepremyslite o alarmanlage?
my jsme tu nedavno taky meli dost zivo. v noci pod okny tu policie honila nejspis nejakeho zlodeje, dokonce padly i vystrely, manzel to sledoval z okna. momentalne jsem rada, ze nebydlime v prizemi.

maya01
11. máj 2009

Ronnda...jasne,ze Alarm sa bude montovat a aj dvere sa budu menit...do vtedy ale kludne spavat urcite nebudem... 🙄
No a suseda mi este aj hovorila...ze na to ako chceli nas vykradnut...tak vykradli par domov dalej tiez niekoho a to za bieleho dna... 😨

twix
11. máj 2009

ahojte!

ja som bolai teraz tri dni v Bratislave u nasich, kedze v piatok mali sviatok, tak som zbalila a vo stvrtok vecer vyrazila prvy krat sama autom s dvoma detmi. som si tam aj oddychla, aj sme boli po obchodoch a nieco som nakupila detickam aj sebe na oblecenie. nasi si uzili deti a ja som si trosku zdriemla na zahrade na lehatku a aj ma trosku chytilo v tvari, uz nie som taka biela 🙂

ronnda - laurinka ma take tie crocs, alebo ako sa volaju. tiez som to riesila, nechcela som, aby behala bosa a chytila nejaku koznu chorobu.
ten chrbat by som si na tvojom mieste nechala poriadne vysetrit. nie je to sranda 😕

bejby - tak uz mate prvu oslavu uspesne za sebou. tiez prajem vsetko naj, naj, naj!!
🙂

maya - ja sa bojim sama aj v byte, hlavne, ked vecer pozeram nejaku kriminalku, a potom sa bojim po tme aj na zachod. na vasom mieste by som to tiez riesila najkym alarmom.
u nas na dome vysia teraz oznamy, ze v poslednom case vykradli vela bytov a aut v garazi, tak si mame davat pozor ☹

viedencanka - tak mala ti uz pekne sedi. ten nas chlap by len stal, mam co robit, aby som ho posadila, taky je pevny, ze niekedy sa bojim, aby som mu tie nozky nezlomila 🙂 a vazime uz 8,5 kg, tak mam co nosit
😉

silvi- mala ti uz lozi, to je sikulka. moj sa tiez snazi, ale skor by som povedala, ze on "orie pole" hlavickou. ale posuva sa dopredu. zato, ked ho postavim, tak uz spravi zopar krokov, samozrejme, ze ho drzim pod pazuchou, aby nufakom nezaryl do zeme 😀
ja mu mixujem stravu ponornym mixerom, sa mi to osvedcilo, ako najlepsia varianta. dam do nadoby zeleninku, zemiacik, trosku mäska a vodicky, v ktorej som to varila a rozmixujem vsetko spolu. odkedy papame mäsko, tak krasne papa. predtym viac vyplul, nez prehltol.

tina - tak vysledky vam dopadli dobre, blahozelam. este vas sice cakaju dalsie vysetrenia, ale pomaly budes aspon vediet, na com ste a mozno sa nakoniec vratite k tej vojtovke, kttora leni tak pomahala. drzim palce!!

lenkaw
11. máj 2009

ahojte,

bejby: vsetko najlepsie Natalke, hlavne vela zdravicka do zivota a aby bola stale take slniecko usmiate.

maya: no hrozne co sa ti stalo, v poslednej dobe pocujem o samych kradeziach, ci uz aut, penazeniek, alebo bytov!!!!!!! Ale hlavne je ze sa vam nic nestalo!!! ale urcite si mala riadny sok.

trdlo: jeeej, tak na teba som myslela ze sa ani neozves!!! tak uz to mas za par, tak nech ti to rychlo ubehne a mas pokladik uz pri sebe.

Lenka.pav: v piatok bolo s vami supeeeer.

Normalne mam zle svedomie, ze nic nepisem, ale v poslednej dobe nestiham. len si vas vzdy rychlo prebehnem a uz je Luca hore!!! a vyzaduje si pozornost. v postielke sa mi uz zacal stavat, tak sa rehoce ked sa mu to podari 😀 no a plazi sa mi uz po celom byte, tak musim striehnut na vsetko 😠 Co sa jedenia tyka tak u nas je teraz hit slepacia polievocka so slizikmi a zelenou, to mi zje celu velku misku.
Boli sme aj na ockovani vo stvrtok, nastastie ziadna reakcia, tak uz mame pokoj do roka 🙂 30.5. mame krst aj so svagrininym malym Adriankom, tak budu mat vo dvojke, som zvedava ako to zvladneme, ci nebude fararkovi brblat bababa 😀 No a uz sme hore, tak utekaaaam.

miriam25
11. máj 2009

ahojte babulky,
este som si vas sice nedocitala, ale ked chcem nieco napisat, musim hned,lebo neviem, ako dlho bude este samko spinkat...
my sme sa v sobotu vratili z nr, bolo nam u nasich fajn, ved ako vzdy,ked ideme. samko sa vyblaznil na zahrade, stale chcel byt len vonku...

info pre ronndu: mame uz zubok c.16 vonku 😉

inak co vam poviem. o pohrebe ani nemam chut moc pisat, je to uz za nami a ocinovi som pomahala cely tyzden vybavovat veci okolo domu, kedze tam uz nikto nebyva, je zbytocne platit inkaso kazdy mesiac v takej vyske, v akej sa platilo doteraz, takze bolo treba vsetko prepisat na ocina a platby znizit na minimum...
no ale teraz sme uz doma v rakusku, takze teraz mi zacali zasa uplne ine starosti. pracka ide od vcera v jednom kuse, nestiham to vesat a zbierat, co tu mam na zehlenie nechcem ani pomysliet, to keby som chcela vsetko naraz ozehlit, asi by som potrebovala jeden cely den na to a to tam este nemam pradlo z dnesku co som prala, no jednoducho idylka.... ale tak pomaly sa do toho pustim, kazdy vecer nieco, nech to odtialto zmizne.

s tou pracou mi to nevyslo, volali mi pred tyzdnom v pondelok, ze sa rozhodli pre niekoho ineho, takze hladam dalej, dnes vecer budem posielat mailom dalsie ziadosti, snad sa nieco postasti, ale ved este len teraz som zacala hladat, tak tiez nemozem ocakavat nejake zazraky, ze by sa na mna usmialo stastie, zvlast, ked mam teraz take tazke obdobie 😉 ale aj to prejde... ja tomu verim.

no nic, musim teraz koncit, pracka doprala, malemu musim nachystat papat atd.... tak krasny zvysok dnesneho slnecneho dna vam zelam...

tinavieden
11. máj 2009

Ahoj babule.Tak v stredu o 15.00 sa stretneme v Stadparku.Kto sa prida?

viedencanka
11. máj 2009

Ahojte baby,tak aj my po vikende. Boli sme v BA,zucastnili sme sa aj Mile pre mamu,zobrala som aj brata s priatelkou,nech si zvykaju 🙂

Maya-to s tym vykradanim- u nas v dome vo vedlasjom vchode vyklardli minuly tyzden za bieleho dna tiez,to mi teraz poriadne lepi. Ja mam sice bezpecnostne dvere,take poriadne,ale clovek nikdy nevie.A este na mojom poschodi su obidva susedne byty prazdne,takisto podomnou,takze ludia byvaja az 2 poschodia podo mnou,no strach pomysliet.

Linda uz krasne sedka a zrazu zacala aj troska lozit,ona sa tak rozhybe a potom akoby skocila pol metra dopredu,vacsinou pristane na nose,ale zatial jej to nevadi.

Martinka v piatok ustipol na prste komar,brat ho zobral na ryby no a do rana mal ruku opuchnutu az po laket,hroza.Natierala som mu to fenistilom aj octanom,davala zabaly.antialergicke kvapky.Dnes rano mu to trosku odpuchlo,ale len trosku.jeho to nastastie neboli,ale ja mam poriadny strach,co ak ho ustipne na krk a takto mu to opuchne,ved sa moze zadusit.Musim s nim ich k alergologovi,nech mam doma nieco na prvu pomoc v takom pripade.

tina rada by som sa stretla,ale mne to poobede nevyhovuje,ja chodim o 16.00 pre Martinka,takze niekedy nabuduce,keby to vam ostatnym vyhovovalo doobeda,alebo okolo obeda.

maya01
11. máj 2009

Viedencanka...ked sa chces dostat k nam do bytu...musis prejst az cez trojo dveri!!!!
No oni sa museli vybrat cez terasu...a suseda je stale doma (dochodkyna) ale ta tak ci tak nic nepocuje...

viedencanka
11. máj 2009

Prajem krasny zvysok dna,o chvilku vyrazam pre Martinka a ideme do Oberlaa 🙂

pozerali ste vcera Lets dance? Podla mna ta porota niektorym hrozne nadrza.

Miriam,neporadis nejaky penzion tam u vas v okoli,chceli by sme prist trosku do peknej prirody na nejaky predlzeny vikend.
Alebo aj ostatne baby,ak mozete odporucit nieco vhodne pre rodiny s detmi,nie moc daleko od Viedne,tak max. 200 km.

bejby29
11. máj 2009

Caute kocky, dakujem za Nathaliu za blahopriania 😉 Ja sa v stredu pridavam na stretko..

wienika
11. máj 2009

ahojte kocky,

maya, teda, ja by som sa asi zblaznila od strachu....ja mam dodnes fobiu ostat cez noc sama, nam sa stalo, ked som mala 6 rokov, ze nam vykradli byt, prisli sme so sestrou zo skoly domov a byt otvoreny, vsade bordel, vsetko znicene.....to bol hrozny pohlad, velmi dlho som sa ako dieta bala ist aj na zachod, stale musel ist niekto so mnou....normalne som mala traumu, ktora pretrvava az dodnes....takze viem si predstavit co si zazivala.....hajzli hnusni zlodejski...... 😠

bejby, natalke prajeme aj my s leuskou vsetko najlepsie k prvemu rocku......aka bola oslava? a ako mala? uz chodi?
a ty sa ako citis?

tina,ak nam do toho nic nedojde, tak sa pridame aj my, tak medzi 15-15.30.....a kde presne, pri tom ihrisku?

lenkaw, ani ja nestiham posledne dni pisat, v rychlosti precitam a uz aj letim nieco robit......a ked malemu tak chuti slizikova, to ju musis varit kazdy den?
🙂to ja som take stastie nemala, mne lea nezjedla nikdy nic

miri, to mi je luto s tou robotou, ale neboj urcite si nieco najdes...asi to tak malo byt a podla mna na teba caka nieco lepsie 😉 inac gratulujem k 16 zubku, tak a ste nas dobehli....my mame 16 uz asi pol roka a stale nic nove.....
trotz faza pokracuje, lea mi pravidelne putzuje chodniky, dnes aj prechod pre chodcov....uz si zasa zacina vynucovat dudel, ale len vonku, skoda, uz nam to asi mesiac islo bez neho....akurat na spanie jej davam, cez den vobec......len nech to uz prejde, lebo stoji ma to vela namahy ju presvedcit a obalamutit, aby som ju zaujala niecim inym....a hlavne ta hanba na ulici 😎 ale drzim sa, snazim sa byt neoblomna, tak dufam, ze to zachvilu prinesie ovocie....

ronnda, jej, tak nici sa uz kupkala..super,lea zas bola cely den vonku na zahrade...mamina jej kupila v tescu take male pieskovisko, tak sa cely den sa tam prehrala, ani domov nechcela ist....az na ten piesok, ten bol vsade 😉
co sa tyka kupania, my chodime do 17 bez. schafbergbad, je tam uzasne a aj maly bazenik pre drobcov.....odporucam 😉

twix, tak si si super oddychla u rodicov, aj to treba......
ja chcem tiez lee kupit tie crocsky, ale neviem kde, ty si ich kd zohnala?pre take male deticky som ani nevidela...my potrebujeme tak c. 20-21..maju vobec take mini cisla?
tak dominik je valibuk, super......uz som na neho zvedava......

viedencanka, chudak martinko, ako ma s rucickou? inac taka alergicka reakcia nie je sranda......uz mu to odpuchlo?
linduska je tiez sikulka, taky smejko zlaty.....zachvilu ti bude zametat podlahy, ved este nedavno si pisala, ze zatial nesedka....super, len tak dalej.....

tak dufam, ze nam ta streda vyjdea nebude nam prsat.....
vroni pridas sa aj ty?
a ostatne babulky?

twix
11. máj 2009

viedencanka - kolko ti mala vypije kase pred spanim? ja som teraz dala malemu a vypil 150, tak som zvedava, ci sa bude menej budit. on uz vstaval stale castejsie, niekedy mam pocit, ze len kontroloval, ci som tam. ked som si ho dala do postele, ze ho nakojim, tak spokojne zaspal 😖
ako martinko s ruckou? uz lepsie?

ja sa v stredu nepridam. svokra je odcestovana a s dvoma detmi si netrufnem. ale pridala som nejake fotky.

viedencanka
11. máj 2009

Twix- ja jej davam tu kasicku lyzicami,neviem to odhadnut,kolko,ale je to urcite menej ako 150 ml,potom jej dam zapit trochu mliecka. teraz uz konecne pije z flasky 🙂 Inak Linda spi aj v noci sama v izbe,ked nikoho nepocuje,tak spi dobre.Takze ona spi sama v spalni a ja s martinkom v detskej 🙂
Cez den spi v kuse aj 4-5 hodin,vacsinou ju nakoniec zobudim. Ona je jednoducho kludas,hocikedy,ked ju polozim do postielky,pustim jej tie kolotoce nad postielkou,ona si chvilku pocuva a potom spi,ani raz nezamrnci. Ked si predstavim,ako som vzdy uspavala Martinka,nikdy nechcel spat a doteraz ma vecer problem zaspat, a ked aj zaspi,musim nechat zapnute svetlo a okolo jednej aj tak pride za mnou do postele,preto uz v spalni vacsinou ani nespim,lebo on ked potom v noci pride,zobudi Lindu.

Inak Dominik je uz riadny chlapisko- 8,5 kg. Linda ma teraz v 8 mes. 8,1 kg.

Martinko ma ruku este opuchnutu,ale uz to ma makke,este vcera ju mal tvrdu ako kamen a uplne horucu,davala som mu ladove zabaly.Este ma par stipancov na nohach,aj tie ma opuchnute,ale nie je to az tak hrozne. Normalne sa bojim ist s nim von,ja ho aj nastriekam tym sprejom proti komarom,uz som ich viacere vyskusala, aj taky naramok, ale nejak nic nepomaha,jeho si vzdy nejaky najde ☹

vroni
12. máj 2009

Viedencanka, skus davat Martinkovi B-komplex (tie male tabletky na zhltnutie). Komarom a inemu hmyzu to zufalo smrdi a pocet stipancov klesne na minimum. A su to len vitaminy (sice synteticke, takze nic neprinesu ale ani neuskodia)
Vidim, ze kasickujete - moja bestia kase nechcela vobec (dodnes ich nechce), tusim dva krat som do nej natlacila asi 50 (z flase) ryzovej kase, ale to bolo vsetko. Az do roka vecer vyzunkla mlieko a bola vybavena (v noci sa nebudila)
Na stretko sa nepridam, mam totiz posledny tyzden v robote, sice "oficialne" koncim az k prvemu julu, ale dovolenka, nadrobene hodiny a tak - takze fyzicky koncim v piatok a tomu zodpovedajuco mam na stole roboty na mesiac vopred.... Od prveho oktobra idem na lepsie a v lete chcem "zneuzit" situaciu a uzit si to s krpanou, takze som si naordinovala volno 😝 (hanba mi, leniva som aj za troch 😀 )
Miri, s robotou to urcite vyjde, drzim palce...
Maya, vidim, ze pestujes adrenalinovy sport, to musel byt iny zazitok..... Ja sice strach nemam, ale lahko sa mi mudruje, ked byvame rovno medzi dvoma velvyslanectvami, strazenymi vo dne, v noci....
V Mnichove nam bolo super, len mala krpana uplne rozhadzany rezim, chodila spavat az o jedenastej, ale aspon sme vymietli nocne bary (sa divim, ze na nas nikto nevolal socialku 😎 ) Buduci tyzden uz som doma, tak aj fotky prilozim 😉
Vcera sme mali tiez trochu adrenalinu, dieta sa zrubalo v plnej rychlosti z bicykla a roztalo si celo, tak sme si odskocili do nemocnice, ale vsetko bolo v pohode (teda ak neratam skoro zrutenu nemocnicu z besneho revu), dietatu nalepili na celo tie stahovacie pasiky (dieta bolo blazene, zboznuje akykolvek druh leukoplastu), teraz sice vyzera ako vojnovy invalid, ale k Tagesmutter uz zase odficala na bicykli.....
A Natalke aj od nas dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam.

maya01
12. máj 2009

Kocky...my sa tiez na stretko nepridame...my to nijak nevyjde... ☹
Vroni... 😀 ..veru,veru adrenalinove sporty sa mi zapacili... 😀

ronnda
12. máj 2009

tak my se zitra na stretko pridame, pokud bude hezke pocasi.

nechci sirit nejake nepravdive informace, ale prave jsem cetla, ze ende mai by se melo zavirat kidscafe ☹
uz jednou jsem tu psala, ze se ma otvirat nove kidscafe ve 12.bez a nic z toho zatim nebylo (cetla jsem to na stejnem foru). vite o tom neco?

miriam - my jsme v poctu zoubku uz pokrocili na zub c. 13 😉
a super, ze jste uz zpet doma a je to neprijemne za vami... samkovi, tobe i rodicum to jiste mo prospelo.

twix - mrknu na ty crocs botky, uz jsem na ne koukala vcera v obchode od elefanten. s temi zady mas pravdu, mela bych se nechat poradne vysetrit... neni to porad dobre. minuly tyden jsem si odpocinula, kdyz byl manzel doma a venoval se porad male, od vcerejska jsem zase v plnem zaprazeni a tak uz to docela citim.

vroni - vy se tedy taky nenudite. tak si hezky uzij poslednich par dni v robote.

wienika - muj tatka udelal nicole taky na zahrade piskoviste, je to pohoda pro nas pro vsechny, k hrani nas vetsinou nepotrebuje a vystaci si s piskem. a my popijime kafco a relaxujeme. je to vazne super kdyz ma clovek zahradu, to je pro deti idealni. ale jsem rada aspon za tu nasi lodzii...

ronnda
12. máj 2009

zapomnela jsem pridat ten link ohledne zruseni toho kidscafe
http://www.parents.at/forum/showthread.php?t=53...

ronnda
12. máj 2009

tak jsem se divala na stranky kidscafe, ze je to vazne pravda. no to je skoda ☹ myslim, ze podobny lokal ve vidni uz neni. musim rict, ze treba v brne je takovych kavaren pro deti docela dost na to jak je to male mesto oproti vidni.

ronnda
12. máj 2009

twix - dominik uz je veliky klucik! a jeste ze nicole prave spi, protoze kdyby videla ten krasny trakturek co ma laurinka, tak by mi asi promackla monitor 🙂

kdyz jsem videla na fotce laurinku s dudlikem, tak musim rict, ze my jsme taky zase trochu pokrocili, pres den uz ho nema dlouho, ale vyzadovala ho v aute, ted jak byl s ni minuly tyden manzel, tak s ni porad cestoval a kdyz ho chtela, rekl proste ze ho nema a hotovo. on ho opravdu s sebou nebral. a byl klid, nicole se vubec nerozcilovala. zato kdyz sednu do auta ja, tak ho chce a vi, ze ho mam v batohu. tak musime byt tvrdi a odvest pozornost.

miriam25
12. máj 2009

ahojte babulky, tak som si vas z velkej casti docitala a predtym ako zasa vsetko zabudnem musim rychlo reagovat...

Natalke blahozelame k prvemu rociku!!!! Paani, ako ten cas leti... No vela vela zdravicka a vela darcekov 😀

maji, ufff, az mi zle zostalo, no ale nastastie sa tebe ani samkovi nic nestalo... este dobre, ze si sa zobudila. ked si ja predstavim, kolko noci som uz bola sama doma s telefonom pod vankusom pre istotu... no nechcem ani pomysliet, ako by som ja reaovala na tvojom mieste... utekaj ty len pekne do nr, budes moct kludnejsie spavat. inak samko spinkal? nevie o nicom? chuda, snad nebude mat aj on zle sny... 😒

baby, ja som si vsimla samkovi na krku pod lavym uskom taku malu hrcku. nemate s tym niektora skusenosti? chcela som ist dnes k lekarovi, ale ma dovolenku, tak musim pockat do buduceho tyzdna. dufam, ze to nebude nic vazne... 😒

ronnda, blahozelame k zubku c.13 😉 za chvilku nas dobehnete 🙂

wieni, tak vas sme uz dobehli? no s dalsimi zubkami to zatial nevyzera nejak slubne u nas... myslim, ze to este potrva, ako to trva uz aj u vas...
inak samko asi este len zacina poriadne dozrieat do tej trotz fazy, kedze mi tu vcera prereval skoro hodinu len preto, ze nemohol ist von, lebo som mala doma robotu... nejak neviem dat tu nasu domacnost dokopy, aby to tu slusne vyzeralo. odkedy sme sa vratili, stale niekde nieco lezi, co som est eneupratala,, stale kopec inej roboty, kedze drahy chodi teraz vecer domov, musim mu varit a kedze sme boli tyzden v nr, kde bol samko stale len vonku, tak on chce byt aj teraz len vonku, co sa prirodzene neda... no hroza....a len reve a reve a neda sa ukludnit. papat mi tiez nechce poriadne, len soletky by jedol cely den, co mu zas nechcem dovolit a tak tu mam zas len rev... 😒 no snad to prejde co najrychlejsie, viem sa velmi zivo vzit do tvojej koze, ako ti to nervy draca...

bohun22
12. máj 2009

ahojte no po dlhej dobe sa znova ozývam čitam vseliake novotky. mate sa vidím že fajn aj ked sem ta choroba zaščkrípe je to v pohode.ja som začala chodit na ten vodičak tak mam za tzžden skušky dufam že spravím jazdy su v pohode.cez víkend sme boli v zoo bojniciach ked uz bol ten den matiek bolo super aj vanesska sa pačilo.až na večer ked som sa stihla ešte aj milovaním manželom pohadat.najlepsie ked je stale v robote aspon mam pokoj.a co ti vasi manželia posluchaju ach ti chlapy

twix
12. máj 2009

😉 ahojte,
tak to ma mrzi, ze rusia to kidscafe ☹ budeme sa musiet v zime stretavat niekde inde, asi v nejakej indoor-spielhalle.

kasicka ma sklamala. maly sa aj tak o tri hodiny zobudil a vyzadoval prsnik 😖 on bude asi ako laurinka a nenecha ma vyspat este aspon rok 😠 ale co sa da robit, hlavne ze mu chuti 😅

wieni - tie crocs som objednala cez internet (amazon). ja moc po obchodoch nechodim. ale minule som niekde take male videla. myslim v interspare?? laurinka ma 24, ale robia aj mensie.

ronnda - ja davam malej cumel v aute, takto mi hned zaspi a zobudi sa, az ked sme na mieste. cez den tiez uz nepotrebuje, len ked je unavena, tak si ho ide do postielky zobrat a tak viem, ze uz je cas ist spat. ja rozmyslam, ze v lete, ked budeme u nasich, tak vsetky cumle "spapa harry" - to je pes u nasich, ktory laurinke vsetko kradne z ruk a zozerie jej to, dokonca aj suchy rohlik. len sa bojim, aby nezacala kradnut cumle dominikovi 😒

miriam - s tou pracou to niekedy trva dlhsi. ja som tiez hladala asi pol roka, rozposielala zivotopisy, behala po pohovoroch ... treba mat trpezlivost. drzim palce!!

ta Trotzphase u nas akosi nechce skoncit. ja denne asi sto krat pocujem od malej "nein". na vsetko odpoveda "nein, nein, nein" ☹ nehovoriac o tom, ako reve, ked jej nieco nedovolim, no hroza. nastastie to tak nie je cely den, inak by som sa uz asi obesila 😅

tinavieden
12. máj 2009

ahojte,nestiham moc pisat len zajtra k stretku.O 15.00 pri tom ihrisku pri U-bahne.Tesime sa s Leni na vas vsetkych 😉

boldy
12. máj 2009

ahojte,
tiez len tak na rychlo... mame sa dobre... dnes ma nasa mala 2 mesiace, cas leti strasne rychlo... zajtra mame termin k doktorke, tak potom by sa nam malo podarit prist na stretko 🙂 dufam, bude pekne pocasie... tesim sa na vas a pekny vecer prajem vsetkym

este k tomu lets dance... som necakala, ze zora vypadne, ale je zjavne ako porota nadrza.. hlavne vidno ako nema neviem ako sa vola ta zenska, rada Mokreho, a pritom je dobry podla mna... idem pozriet ordinaciu, mala zaspala 😉

viedencanka
12. máj 2009

Vroni dakujem za radu k tym vitaminom,to by ma vobec nenapadlo. Inak dnes som bola s Martinkom u pediatra,poslal nas na komplexne vysetrenie k alergologovi. Hovoril,ze testuju aj reakciu na postipanie vcelou,takze uvidime.

Jedna otazka: davali ste ockovat na meningititu C ? Lekar nam to odporucil,ze vraj to je nova vakcina a v Rakusku bolo minuly rok dost pripadov,je to velmi nebezpecne,tak o tom rozmyslam.

Twix- ja osobne si myslim,ze to,ci sa ti v noci budi Dominik nesuvisi s tym,co mu vecer das zjest. To je len moj nazor, martinkovi ked bol malicky som vecer tiez davala kasicku dufajuc,ze bude v noci lepsie spat. Napriek tomu sa mi budil kazdu hodinu.Vsetko prestalo,az ked som ho prestala kojit,asi mesiac potom.Nebudil sa od hladu,ale chcel byt so mnou. A taky zostal doteraz,vsetci sa nam smeju,ze je stale nalepeny na mne 🙂 Ale celu noc mi prespal prvy krat,ked mal 8 mesiacov, kojila som ho 7 mesiacov. Lindusku este raz za den kojim,ale ona je iny pripad,ona je pokojna a rada spi,aj sama zaspi,nikdy som ju nemusela uspavat na rukach.

Boldy- aj ja som si vsimla,ze Mokreho moc nemaju radi a hrozne nadrzaju Bartosovej. Ale rada si to pozriem,je to pekny program. Uz sa mi postupne zacina pacit moderovanie Fialovej,ten jej svojsky styl.

Twix- takze stale Trotzphase? No musis mat pevne nervy.

Ronnda- to je skoda s tym Kidskafe,snad sa nieco podobne otvori.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre