Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
12. máj 2009

ahojte mamulky 🙂

my sme dnes boli aj s jasterkou pozriet nasu tehulku Trdlo, krasne brusinko ma a celkovo je krasna tehulka, velmi jej to pristane 😵 😵 😵
neboj trdielko, uz to dlho nepotrva a budes zvierat ten vas velky maly uzlicek v naruci, uz sa nan aj my tesime 😉

ronnda, to je naozaj skoda s tym kidscafe, dufam, ze nieco podobne este otvoria ☹
inak lenkaw spominala nejaky podnik vhodny aj pre deticky v prateralee, tak snad by sme mohli nabuduce zavitat aj tam 😉

viedencanka, to s tym b-ckom je naozaj ucinne, tiez to v lete robim, pomaha 🙂 snad uz sa ma martinko lepsie a ruka odpuchla 😵

baby, poradte co na potnicky ☹ tereska ma vyhadzanu celu briadku i krk ☹ okrem toho sa trapime s plesnou na ritulke a pisulke, ma to coraz horsie a horsie. milotka, uz chapem tvoje zufalstvo, mam pocit, ze cim viac to tou mastou natieram, tym je to horsie, teraz vecer som ju rozbalila a mala som chut plakat, tak to mala zapalene a cervene 😢

co sa tyka budenia cez noc, tak my vstavame 2x, castokrat sa ale nanovo musi tereska uspavat 😒 kasa u nas nehrozi, skusila som aj od milupy, bananovo-hruskovu, ale nanajvys ju z toho natiahlo ☹takze, ci by to u nas ako prostriedok na celonocny spanok ucinkovalo, netusim 😅

my sa zajtra tiez pridame 🙂 a ozaj co ak bude zle pocasie? stretko sa rusi alebo pojdeme este, mozno poslednykrat, do kidscafe? 🙂

wienika
12. máj 2009

dobry vecer..

baby, ak by ste nahodou to stretko zajtra kvoli pocasiu prsunuli do kidscafe, dajte mi prosim vediet nejakou smskou, lebo po robote uz na net nestiham....dakujem 😉

silvi, co sa tyka spania, este vydrz, babo si same najde denny a nocny rytmus, mne lea prespala celu noc az okolo roku, takze este mate cas...ale kazde dietatko je ine......
co sa tyka potniciek, tiez len vydrzat a zbytocne nenaobliekat babo, aby sa nepotilo.....nam pomahal puder od nivea baby, obsahuje zinok a je ucinny....aj na ritusku....drzim palceky nech vam to prejde....inac ja mam z lekarne jednu mast, nieco ako pytiol,ale rakusky a to vzdy zaberie, ked ma zapalenu suslku a ritusku.....

viedencanka, vroni,twix a maya skoda, ze sa nepridate na stretko......nevadi snad nabuduce....

boldy, aj mne sa zda, ze mokreho moc nemusi ta drexlerka...tiez si myslim, ze je dobry....aj tuma....a to, ze zora vypadla, skoda, ale to bolo rozhodnutie divakov....kazdopadne je lepsia od vsetkych tych bab tam....podla mna mal letiet flasik...ale ten si asi zaplatil vsetky smsky😉
ordinaciu som este nekukala, zajtra pozriem, ked mala zaspi.....

viedencanka, o tej meningitide som nepocula...veru sa aj ja poinformujem.....

ronnda, twix, dnes som kupila malej take sandalky do vody, adidas, su zlate, iba za 17 euro v humanicu..mali aj tie crocsy ale nemlai leine cislo, tak som kupila tie adidasky.....

tinavieden
13. máj 2009

ahoj babule.Tak dnes to s tym pocasim vyzera hrozne,prsi.Tak to dame o 15.00 v Kidscafe.Idem rezervovat stol.
Ok?Tak sa na vas vsetkych tesime.

tinavieden
13. máj 2009

tak stol je rezervovany o 15.00 na meno Schnitt.

jasterka
13. máj 2009

Ahojte 🙂 teda ja tiez nic nestiham,ledva vas docitat 😲 kde je ten cas?preco tak leti?...kam sa rozbehol? 😕

v kazdom pripade aj my sa pridame na stretko a tesim sa ,ze v Kidskafe,aspon si overime osobne ci ho naozaj zrusia 😲 ... super tinka,ze si rezervovala ten stol 🙂

viedencanka-tu meningitidu chces dat zaockovat obom,aj Linduske? ani ja som o nej nepocula ,musim pogooglovat...

k let s dance-teda ja som v nedelu nestihla pozerat,ale fakt nechapem preco Zora vypadla 😲 teda fakt rozhoduju len sympatie a nie vykon,vsak co ona odtancovala stym vyvrtnutym kotnikom,fakt profik...

jasterka
13. máj 2009

Inak sme boli v pondelok u doktorky,ockovanie v pohode,Emmka mala po nom taku veselu naladicku,ze sme sa smiali,ze budeme musiet chodit castejsie...a hned v ten vecer sa prvy krat dala na kolienka na styri a hupala sa hore dole a posuvala 😵 ...
-pani doktorka nam dovolila zacat prikrmy-zeleninku,tak som zvedava ako bude reagovat,ale slubila som manzelikovi,ze bude pri prvej lyzicke ,tak pockame na neho do soboty...
tiez mi povedala,ze o mesiac mozem davat uz aj lepok,teda piskotky,chlebikovu korocku zut a vraj aj masieko,napr.na tu korku od chlebika 😕 ...lebo obsahuje len tuk a ziadne kravske bielkoviny 😲 tak to neviem...baby odkedy ste vy davali maslo?...
a tiez,ze jej mozem zacat davat vodicku,neprevarenu,ze viedenska voda je velmi dobra,ze netreba dojcenecku...vraj to teraz uz nieje nutne tak davat pozor,ze je aj tak vo faze ked vsetko dava do pusinky,takze telo s uz nauci vyrovnavat aj s bakteriami...
taze zaciname uz aj my novou fazou-prikrmy,som zvedava ako to zvladneme 🙂

pinkina
13. máj 2009

Ahojte,

sorry ze odpisujem tak neskoro, ale skorej som nestihala. Som rada, ze ste tu viacere z Viedne. Ja som z Banskej Bystrice. Mam 31 rokov a 6-mesacnu Kristinku a byvame v 1160 Wien. Byvam tu uz od 2003. Pred materskou som robila u detskej lekarky asistentku tiez v 1160.

silvia2406
13. máj 2009

ahoj pinkina 🙂

vitam ta medzi nami 😵 ja som inak breznanka, podbrezovcanka, takze nie daleko od teba 😉
nechces sa pridat aj ty na stretko?

jasterka
13. máj 2009

Ahoj pinkina 🙂 moja mala je narodena 9.11.2008 😵 ,twix ma tiez tak stareho Dominika a Lieska len o den mladsiu Mimi...takze sem tu viacere novembrovciatka...kde si rodila?...a uz prikrmujete?ako mala Kristinka papa?

pinkina
13. máj 2009

Superrr, jasne ze chcem sa pridat na stretko. Nemam tu ziadne kamosky. Teda kamaratok mam vela, ale ziadna nie je mama. Skoda. Ja som rodila tu v 1170 Gôttlicher Heilland. Robia tam same Slovenky detske sestry.
No to ste mi spravili hned dobru naladu, ze mame rovnako stare miminka. A kde ste rodili vy?

pinkina
13. máj 2009

Sorry, ale nemozem uz pokracovat v pisani. Kristinka sa uz zobudila ideme teraz papat a potom chcem ist s nou von. Dnes je -15percent v Kike pojdem jej kupit bazenik, nech sa moze clupkat na terase.
Hej uz Kristinku prikrimujem od polky aprila. Normalne ju kojim ako vzdy a za tym jej dam na obed Hipp zeleninove a vecer po kojeni este zje celu misku krupice. papa super vsetko jej chuti. Ozaj mam prave dilemu, lebo neviem ci jej mam kupit toho pavucika na chodenie. Moj doktor mi povedal, ze radsej nie ze je to nezdrave, takze teraz neviem co mam robit. Bude to pouzivat Emmka? 😵

pinkina
13. máj 2009

Este som nieco zabudla. Kolko ma Emmka kil? Moja ma 7500g a 68cm. 😉

pinkina
13. máj 2009

Ahoj Silvia tak to sme susedy na SK. Chodis casto domov?

ronnda
13. máj 2009

ahojte, tak super, ze se sejdeme v kidscafe, wienice poslu sms at nas nehleda ve stadtpark 😉

viedencanka - my jsme malou nechali ockovat proti meningokokken c

jasterka - ja jsem male zacala davat nejdrive kukuricne krupky, ona nemela jeste zuby, takze spis tak na zuzlani. lepek jsem davala asi pozdeji. a videnskou vodu jsem ji asi do roku prevarovala.

viedencanka
13. máj 2009

Prajem vam dnes pekne stretnutie,je mi velmi luto,ze sa nepridam.Akk by ste mali buduci tyzden chut ist niekedy doobeda na prechadzku do Schoenbrunnu,dajte vediet.

Jasterka-to ockovanie -meningitida sa ockuje uz od ukonceneho 2. mesiaca,schema je tam rovnaka ako u pneumokokov. U vacsich deti- v pripade Martiinka staci uz len jedna vakcina a potom preockovanie v puberte. Ja asi dam obidvoch zaockovat.Docitala som sa,ze nosicmi meningitity c je asi 30% ludi,ale len u niektorych prepukne. Staci,ak taky clovek kychne alebo zakasne v blizkosti mojich deti a chytia to. U nasho dr jedna vakcina stoji 55 EUR.Skusim pozriet cez vikend na SK,kolko bude tam stat.Mne kamoska robi v lekarni a da veci aj bez predpisu 🙂

Vitaj Pinkina- aj ja mam dievcatko-8 mesiacov,byvam v 23.bez. Mam aj chlapca- 4,5 roka.
Silvia- takze Terezka sa uz tak hupe a posuva? Linduska s tym zacala len minuly tyzden a velmi sa jej to paci.Ze toto hupanie tzykne trvat 2-3 tyzdne a potom zacnu deti uz lozit,tak sa nechajme prekvapit.

viedencanka
13. máj 2009

Ronnda- takze vy ste dali zaockovat.
Tie kukuricne krupky si kde kupovala? Take klasicke, alebo nejake specialne pre baby? Linduska tiez este nema ani jeden zub 😉
Ja som tiez o vode pocula,ze nie je v celej Viedni z jedneho zdroja,niekde pridavaju viac fluoru,niekde menej,ja tiez pre istotu prevaram.

Dnes mi pride ocino,bude strazit vecer deti,ja idem na Elternabend do tej novej skolky.

Vcera som dostala pozvanie na jednu prednasku,ktoru robi rakusky minister zahr. veci,je to na temu Za silnu Europu v obdobi krizy. Nasledne bude buffet a klasicky koncert. Dostali ste nahodou aj vy takuto pozvanku? Neviem,co si mam o tom mysliet,preco zrovna mna pozvali,na VS som sa sice angazovala v oblasti EU a eura a bola som na viacerych podobnych konferenciach,ale v Rakusku este ani na jednej.Tak neviem,ci pozyvali len tak nahodne,alebo odkial na mna prisli. V kazdom pripade tam pojdem,vyzera to zaujimavo.

viedencanka
13. máj 2009

Silvia- Linda mala tiez potnicky v septembri,bolo vtedy este dost teplo. Ja som jej na to nedavala nic,len som ju umyla harmancekovym cajom.Ja jej davam aj doteraz do kupela harmancekovy caj a ma nadhernu pokozku. Na tu plesen ti neporadim,to vie najlepsie Charlotka,ona ako pisala,vyskusala vsetko. Ale mozno kym skusis nejake kremy,vyskusaj tiez ten harmancek,a dobre nechat presusit ritulu.Ak nepomoze,tak potom sa kremom nevyhnete.

ronnda
13. máj 2009

viedencanka - krupky kupuji ve zdrave vyzive v cesku, muzu ti balicek dat na vyzkouseni, koupila jsem je ted o vikendu. my se pristi tyden do schönbrunnu radi pridame, dopoledne sice na velke prochazky nechodime, protoze nici v 11 hod. uz odpada, ale vyzkousime to 😉
vidis, jak se linduska posunula, minuly tyden jsme se bavily, jak nechce sedet a hned uz sedi a posouva se. uz jak jsem rikala, nicole sedela a lezla az v deviti mesicich.
tak mne zadnou pozvanku nikdo neposlal ☹

ale mam novinky ohledne moji prace... magistrat po mne kvuli mistu ve skolce chce totiz potvrzeni, ze budu pracovat a po manzelovi kolik vydelava, tak jsem si dnes volala do firmy, ze se stavim pro potvrzeni a zjistila jsem, ze uz tam nikdo nepracuje a firma pujde nejspis do konkurzu... zastihla jsem pak sefa, ktery ma vice aktivit a ma nekolik firem a v patek se sejdeme a domluvime se co a jak dal a snad mi da i to pozadovane razitko.
no tak nakonec treba ani tu skolku potrebovat nebudeme 😉

ronnda
13. máj 2009

silvi - nicole mela poprve windelpilz asi pred tremi tydny, dostali jsme masticku mycostatin, nevim ale jestli je i pro tak male deti. a jinak mi dr. doporucil pouzivat mast inotyol pri kazdem prebalovani. lecba trvala skoro tri tydny a uz je to v pohode. ale myslim, ze nicole to vubec nesvedilo.
charlotka tu psala hodne o tech mastickach, co jim potom pomohly.
dnes to probereme na stretku 🙂

silvia2406
13. máj 2009

viedencanka, dakujem za tip, skusim aj ten harmancek 😉

pinkina, domov chodime tak cca kazdych 5 tyzdnov 😉

ronnda, tie kukuricne chrumky som hladala aj ja tu vo viedni, ale nic som nenasla, chystame sa v sobotu do blavy, tak ich chcem tiez kupit. myslis, ze sa daju kupit len v zdravej vyzive? v normalnom obchode asi nie, ze? malej uz davam, keksiky od milupy, ale ona to len olizuje, ked sa jej nejaky kusok dostane do pusy, tak to hned vypluva alebo ju nadrapuje 😒
ronnda, a nech to s tou robotou vyjde k tvojej spokojnosti 🙂
viedencanka ani my nemame este ani jeden zub a myslim, ze tak skoro ani nevylezu. mne vysli takmer vsetky v roku, takze doktorka povedala, ze aj u teresky to moze byt tak isto 😅

ronnda
13. máj 2009

silvia - tady ve vidni maji myslim jen takove ryzove krupky nebo kulicky, videla jsem i nejake jahlove myslim v dm od alnatura. ve zdrave vyzive jsem tu nebyla, ale ty krupky tu nemaji. v cesku je prodavaji jen ve zdrave vyzive.

twix
13. máj 2009

ahojte,
tak vam prajem pekne stretko. skoda, ze nie je pekne, ale aspon si naposledy vychutnate kidscafe 😉
ja som bola tuto noc asi tak 20 krat hore. maly bol strasne nekludny a vzdy zaspal tak na 15 minut a uz sa vrtel a poplakaval. neviem, ci su to zubky, alebo co to moze byt. nevyzeralo, ze by ho bolelo brusko 😒

viedencanka - my sme dostali zaciatkom roka od magistratu list o tomto novom ockovani. mne svokra povedala, ze je to dolezite ockovanie proti zapalu mozgovych blan a lekarka sa ma ani nepytala, ci chcem dat laurinku zaockovat, len mi povedala, ze nabuduce dame mening. a potom este proti zltacke, aby tom mala, kym pojde do skolky.

silvi - tiez odporucam vetrat a vkladat do plienky vreckovku napocenu v harmancekovom cajiku. potnicky mava aj dominik, ale nic s tym nerobim. laurinka mavala viac, tak som len umyla vodou a napudrovala.
tie chrumky sme tiez zvykli kupovat v Blave myslim v Tescu a v Carrefoure ich mali.
inak este odporucam z DMky "Hirsenbällchen". tie mala laurinka rada, ked bola mensia.

twix
13. máj 2009

jasterka - vodu uz od pol roka nemusis prevarat kvoli bakteriam. nam ale lekarka odporucila prevarat dalej kvoli vodnemu kamenu. ja som si aj kupila taku kanvicu z vodnym filtrom Brita, ktory dost precisti vodu, kvoli detom.
ja pridavam maslo, ked mixujem zeleninku s mäskom. u laurinky som zacala s olivovym olejom, kedze som mala recepty, v ktorych vsade pridavali par kvapiek olivoveho oleja. potom mi mamina povedala, ze by som mala davat maslo, ze mozog na vyvoj potrebuje zivocisne tuky, tak som sa opytala lekarky, ci mozem davat maslo a ona, ze bez problemov.
korku z chlebika odporucam davat, ked idu zubky. deticky ju pohryzu a ked zmäkne, tak ju vypluju. robi im to dobre na dasienka. pripadne aj zwieback je dobry. myslim, ze sa nemusis bat, ze by ti mala tu korku zjedla.

twix
13. máj 2009

pinkina - vitaj medzi nami. ja som malej pavuka nekupila. tiez mi to lekarka neodporucala. urcite nekupim ani dominikovi, vraj chodenie v pavuku casto konci urazom.

lenkaw
13. máj 2009

ahojte kocky,

tak sa tesim na dnes na vas vsetky. Ja uz tam budem asi aj skor, este predtym pojdem trosku na nakupy 😉

Volala som ohladne jednej Krabbelgruppe od 6 - 12 mesiacov a chybaju im este 2 babatka, to by otvorili novu Gruppe v piatok od 9.30 - 11.00, je to 5x , stoji to € 55,- na Praterstrasse, tak ak mate niektora chut pozrite si a dajte mi vediet:

http://www.kind-und-kegel.at/spielgruppendetail...

chcem s Lucom zacat chodit, lebo ked vidi deticky tak je vidiet ze uz by sa chcel s nimi hrat a nech sa pomaly zapaja do kolektivu
😀

lenkaw
13. máj 2009

pinkina: vitaj medzi nami, dalsia mamicka 🙂

maya01
13. máj 2009

Prajem Vam prijemne stretko... 🙂 🙂 🙂
A porobte par fotiek... 😉

pinkina
13. máj 2009

Ahojte vsetky maminy, skoda ze som dnes to stretko nestihla. No nabuduce pridem rada. To je super, ze skoro vsetky mame rovnako stare miminka. Mne sa Kristinka narodila 11.11.2008.

A kde ste rodili? Ma uz Dominik nejaky zubok? Moja Kristinka nie. Ale za to je riadne sidlo. Uz sa vala po celej obyvacke, kym sa otocim uz je niekde inde. 😀
Dakujem za typ ohladom toho pavuka. Nevedela som sa furt rozhodnut. 😲

miriam25
13. máj 2009

ahojte babulky, no ja som si vas cez obed popri obediku pekne krasne precitala a hned ako som klikla na prihlasenie, uz som pocula zo spalne "mama, mama, mamaaaaa" takze som ani nestihla nic napisat 😀
no a samozrejme, to tohto momentu som aj zabudla, co som napisat chcela, takze idem pomaly lovit v pamati 😎

pinkina, vitaj medzi nami! ja sice nebyvam vo viedni, ale v steiermarku, ale je super poznat baby, ktore su v podobnej situacii ako ja a tu su naozaj veeeelmi mile babenky, takze si myslim, ze pokial si sa u nas este neudomacnila,tak sa tak velmi rychlo stane 😉

co sa pavuka tyka, my sme ho mali a samkovi sa v nom veeelmi pacilo. nedavala som ho tam nikdy na dlho, ale vyuzili sme ho dostatocne. neviem sice, co je na povukovi nebezpecne, osobne si myslim, ze ked je dobre zabezpeceny a vhodne upraveny byt, tak pavuk vobec nie je nebezpecny. my nemame ziadne prahy, ziadne schody ani nic podobne v byte, takze samko v pohode behal z izby do izby. co sa chrbtice tyka, nijako mu to neuskodilo, podla mna, ked je vsetko s mierou, tak to detom neskodi.

tie kukuricne chrumky kupujem samkovi uz dlhsie. je ich dostat aj v kauflande a pokial viem aj v bille na sk (ale tou billou som si neni celkom ista). najskor som kupovala tie nesolene, teraz kupujem jemne solene, ale uz ich samko moc nepapa, takze zrejme len dominame, co mame doma a koncime s nimi. velmi ich odporucam hlavne pokial dietatko nechce vela pit. po tych chrumkach je kazde dieta smadne a nauci sa na dobry pitny rezim (to bol nas pripad)...

ake ste mali stretko? urobili ste aj nejake fotecky, nech sa mozem pokochat?

co sa pitnej vody tyka, ja cistu vodu z vodovodu doteraz malemu nedavam, kedze tu v nasom okoli uz bolo niekolko deticiek, ktore pili neprevarenu vodu a mali strasne povlaky na zubkoch, az zubarky skonstatovali, ze je to vodny kamen 😕 😲 a ze nasu vodu treba prevarat. to bolo prave v obdobi, kedy som uvazovala, ze vodu prestanem prevarat. mam doma aj do zasoby vöslauer, keby som nemala prevarenu vodu...

mne maly prvy krat prespal celu noc ked mal asi pol roka, co som sa divila, ale on vzdy spinkal super. to bolo na jar a v lete sa mi zacal zasa budit tak 2x za noc, pretoze boli horuce noci a on bol smadny. to som uz mala pripravenu vodicku, len som mu ju trosku zohriala, on sa napil a spinkal dalej. ked sa ochladilo, maly uz bol taky zvyknuty na to, ze dostava v noci flasku, ze sa mi stale budil, no raz som nejak tvrdo spala 😅 a nepocula ho a drahy si myslel, ze to robim naschval, takze ani jeden z nas mu vodicku nedal, maly zaspal a odvtedy spinka zasa pekne durch...

miriam25
13. máj 2009

ronnda, no to som vazne moc zvedava, co ti ten sef povie, dufam, ze bude seriozny a naozaj sa s tebou stretne, ved potom nas informuj...

maji, ako sa mas? uz si sa dostala z toho soku? a co samko?

viedencanka, ja som tiez ziadnu pozvanku nedostala... inak, pytala si sa na nejaky penzion... o co presne by si mala zaujem? toto nase okolie je veeelmi turisticke, takze tu su penziony a hotely na kazdom rohu. a samozrejme aj therme. poznam jedno detske therme, je to naozaj specialne pre deticky, maju tam vsetko mozne, ale je aj o trosku drhasie oproti tym ostatnym (i ked zasa s viednou to neviem porovnat)... wienika chodi do blumau a je tam velmi spokojna. ale ak by ste nechceli therme, tak by som este trosku pouvazovala nad inymi penzionmi. len vies, kedze tu byvam, tak sluzby penzionov nevyuzivame 😉

inak, ked sme boli u nasich minuly tyzden, tak som si pozrela lets dance a teda fialova nebola zla... ocakavala som nieco horsie... len nejak neviem prist na chut mokreho vtipkom, v tej casti tam hral, ze sa "dusi prasacou chripkou" a nejak mi je jeho humor uplne cudzi, nemozem si pomoct. co sa jeho hodnotenia tyka, priklanam sa k vasim postrehom, ze porota je trosku "divna"...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre