Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
5. mar 2008

asi ano, hlavne ak natrafis na dobre vypredaje. u nas su detske veci strasne predrazene 😒 .
dievcata, ktore maju uz deticky ti budu asi vediet poradit viac 😉

lieska
5. mar 2008

Alexa, DIKY!!!!!!!!!!! Ja som ale telivo!! Dpteraz som vzdy isla na "Fotoalbumy" a dala som si ich vyhladat podla autora! Si ma nieco nove naucila!! Dikes! 😉

Kvetinka, maly je fakt rozkosny!!!!! Krasne babenko! A ozaj, nebyt tych "pokrcenych" prstikov, tak by asi nikto nepovedal, ze je cerstvo narodeny! Juuj, vela radosti Ti prajem, aj muzikovi..vlasten vsetkym vam trom!

tehulka, ja ti v tomto zatial neporadim, o detske oblecko som sa tu zatial nezaujimala!

Baby, dalsia otazka: mate vsetky/ vacsina lekarov, co spolupracuju s poistovnami alebo skor Wahlarztov. Dnes som pisala do Frauenklinik a napisl mi naspat jeden p. doktor, ze na klinike nepracuje ani jeden zmluvny lekar (vsetko iba Wahlarzt). Trochu ma to prekvapilo, tak sondujem ...

alexa27
5. mar 2008

lieska 😉

wienika
5. mar 2008

tehulka, ja nakupujem hlavne v c&a alebo h&m, su tam krasne veci a dobre ceny, hlavne caste vypredaje. v blave su tiez,ale tam som este nebola, takze neviem ako je to s cenami. na slovensku rada nakupujem v tescu, pre babatka maju nadherne veci, aspon v tom petrzalskom.

wienika
5. mar 2008

jasterka, gratulujem..aj ja som mala na prvom teste tu druhu velmi, velmi slabucku....napriek tomu som citila, ze som tehu...ina bolest v prsiach a v podbrusi ako pri mrche.....s manzelom sme skusali 4 mesiace kym to vyslo....a napriek tomu, ze sme to velmi chceli, som bola zmatena a som sa bala, ze co pride....

ronnda
5. mar 2008

lieska - nas Kinderarzt je Wahlarzt, platime u nej hotove a pak si to nechame proplatit u pojistovny, neproplaci tedy vsechno a myslim 20% si strhavaji jako Bearbeitungsgebühr. Ale doktora jsme si vybrali dle doporuceni a jsme s nim moc spokojeni, muzeme mu kdykoliv zavolat a to je pro me priorita, kdyz se jedna o malou. Zkus se informovat u pojistovny jak je to s proplacenim u Frauenarzt, myslim ze jako tehotna bys mela mit vse uhrazeno.

ahoj tehulka - uz jak psala wienika, c&a nebo h&m, kupuji obcas i neco v Cesku, cenove to vyjde tak na stejno, si myslim. A taky tu nakupuji pekne levne veci v KIK.

kvetinka - moc te zdravim a chapu te, ty dny opravdu hrozne utikaji. At je malicky brzy fit a nic ho netrapi.

wienika
5. mar 2008

urcite sa neoplati kupovat drahe veci, deti tak rychlo vyrastu, ani to nestihnu vynosit a v tychto obchodoch su fakt veeeelmi chutne vecicky......nastastie je moja dcerka taky drobcek, ze oblecie aj 56..co boli jej prve oblecenia. takze som moc penazi neminula a kupujem len najnutnejsie. aj tak teraz v zime, sme vacsinou doma, tam staci nieco postarsie a ked sme vonku, tak je v overale zabalena. uz sa tesim , ked bude teplejsie, ze ju budem moct trosku vyparadit..... 😉

ronnda
5. mar 2008

wienika - divala jsem se na fotky, musim vam je moc pochvalit, moc vam to slusi, Lea je vazne kouzelna.

twix
5. mar 2008

ahojte dievcata! ale ste sa rozpisali 🙂 kym to precitam, tak aj zabudnem, kto co napisal a musim sa zase
vratit na zaciatok ☹

jasterka, blahozelam!!! urcite si tehulka, aj ked ta palicka bola slabo vidiet!! tesim sa s tebou !!

ja terajsie tehotenstvo akosi tak intenzivne neprezivam. bud je to tym, ze som este nebola u lekara
a nevidela ultrazvuk, alebo tym, ze uz je to moje 2. tehotenstvo a presne viem, co ma caka 🙂
ale uz sa tesim na prvy ultrazvuk a srdiecko. dufam, ze je v poriadku.
co sa tyka tazkosti, tak som hlavne unavena. tiez nemam chut na niektore potraviny, ktore som inak
mala rada. ale zatial mi zle nebyva a aj dost jem 🙂

tehulka - to detske oblecenie tiez kupujeme v C&A a H&M tu vo viedni ako aj v bratislave. cenovo to
vychadza myslim rovnako. v nedelu som bola v TESCu na kamennom namesti v bratislave a mali vela
peknych veci (bola som dost prekvapena) a s dobrou cenou. myslim, ze sa daju aj tu aj tam kupit
pekne a lacne veci, ked clovek trochu chodi po obchodoch.

lieska - ja som chcela chodit k jednemu lekarovi, ktory je aj porodnik a je velmi dobry a sympaticky, ale
je to Wahlarzt. na svojej stranke ma napisane, ze jedno vysetrenie v ratane ultrazvuku stoji 90eur
a Krankenkasse preplati len 25eur. dost som premyslala, ale zda sa mi to dost drahe. tak som si vybrala
ineho lekara.

kvetinka - drz sa. nech sa maly coskoro uzdravi! moja mala ma tiez nadchu a je to hrozne, ale neda sa to
porovnat s takym novorodeniatkom.

wienika
5. mar 2008

ronnda, dakujem, to je mile. musim povedat, ze mala je fakt zlata, az na tie uska ufonikovske, ale to nevadi. 😉 chvalabohu obdobie, kedy revala od rana do vecera je za mnou, trvalo to vyse troch mesiacov..teraz sa strasne vela smeje, vie sa krasne aj sama pohrat so svojimi hrackami, obcas mi ukradne handy a suuup do pusy, ale to sa neda vsetko tak ustrazit, vsak vies. ale najkrajsie je, ze cely den nic ine nehovori, len ,, mama,, 🙂

wienika
5. mar 2008

ozaj ronnda, neviem, ci i vydata alebo nie,ci mas rakusana alebo cecha a tym, ze som sa registrovala len prednedavnom, tak neviem, ci ste uz rozoberali temu ohladne reci dietata. teda, akym jazykom rozprava alebo bude. ja na leu hovorim po slovensky, manzel nemecky. pocula som, ze by nemal byt problem, ze deti vedia s kym ako maju hovorit.ako to mas ty? alebo ostatne maminy v rakusku?

ronnda
5. mar 2008

wienika - u nas je to podobne jako u vas 🙂 nase nicole je moc miloucka a ma odstata ouska a je to roztomile, porad si je prelehava jak spinka 🙂 treba se mi podari vytvorit si tu taky album, jsem tu teprve kratce a jeste se moc nevyznam.
prvni tri mesice byl u nas rovnez rev, byla to hruza, ale pak to ze dne na den preslo a je to jen lepsi a veselejsi, je to ted moc krasne obdobi jak se smeje, povida.
handy je u nas take nejoblibenejsi hracka 🙂
jsem tu vdana, manzel je rakusan, ale puvodem vlastne cech, narodil se v Cesku a odesli sem s rodinou kdyz on byl dite, cesky sice umi, ale mluvi vic nemecky. S malou mluvim cesky a on vetsinou nemecky. znam deti z takovych dvojjazycnych rodin a je opravdu obdivuhodne, jak to skvele zvladaji obe reci perfektne. myslim, ze s tim si hlavu lamat nemusime, deti si s tim poradi...

ronnda
5. mar 2008

ahoj twix - zdravim te!

jaruskawien
5. mar 2008

ahojte baby ,

tak VSETKYM TEHULKAM Z CELEHO SRDCA GRATULUJEM !!!! vsetko dobre a aby cele tehotenstvo prebehlo bez problemov a nech sa narodia krasne vonave ruzovucke babetka. 🙂

Ja som tu uz dlhsie nebola , mala som dost hekticke obdobie mala som totizto v pondelok pracovny pohovor a dnes druhu cast pohovoru ale uz zo sefkou a ludia zlati MAM pracu tak sa strasne chvalim , budem mat super miesto v super firme a ktomu si este mozem vybrat ci chcem pracovat 20, 30 alebo 40 hodin ,ale poviem vam bez jazykov by ma nikde nezobrali a hlavne musela som mat super slovencinu a anglictinu.A ja som to miesto dostala,nechapem prve interviu a hned praca a to som este len zacala pokukovat po praci minuly tyzden, strasne sa tesim zacinam buduci stvrtok.

Takze vo viacjazycnosti velmi podporujte svoje deti, ja som to teraz videla ake to je dolezite, ani sa ma nepytali ake mam vzdelanie len kolko jazykov ovladam ale v praci ktoru budem robit to budem aj potrebovat , len na rozdiel od nasich deti ja som si to musela sama nadriet do hlavy a urobit statnice a a aa, oni to maju od nas zadarmo a prirodzenou cestou , a deti sa velmi rychlo ucia a potom v zivote budu mat velmi velku vyhodu.

Moja starsia dcera rozprava plynule 3 mi jazykmi a to ma 6 rokov a nerobi jej to ziadny problem , vidim v tom iba vyhody a strasne ju v tom podporujem.Moj muz je anglican ja slovenka a nemcinu na zo skolky . Teraz chodi do dvojazycnej skoly a nevie si to vynachvalit.
Doma rozpravame anglicky , ja z detmi stale po slovenky.
Je to dolezite aby rodic jazyky nemiesal alebo sa aspon snazil nemiesat , aby dieta poznalo potom ten rozdiel.

Co sa tyka oblecenia je to tu lacnejsie ako na SK a hlavne vo vypredajoch sa da super nakupit.
Ja kupujem teda dost ved mam doma 2 kocky a ja tretia 😀 takze mam aky taky prehlad, este jeden obchodik je celkom dobry KIK , pre malinke babetka sa tam daju nakupit fakt nadherne veci ,pre vacsie deti to uz nieje az take pekne ale je to tam fakt lacne .

Prajem krasny vecer

ronnda
5. mar 2008

jarusko - gratuluji ti k praci! To je vazne skvele, ze ti to vyslo takhle rychle. Tak preji at se ti v praci dari.
Mate naderne holcicky, to jsou tak krasne princezny!. Ja dnes koukam totiz na fotky...

wienika
5. mar 2008

jaruska, suhlasim s ronndou, mas krasne deticky....a gratulujem k praci....
ronnda, supsup, daj nejake fotecky do albumiku, nech vidime aj tvoje babo..... 😉

ronnda
5. mar 2008

wienika - zitra se do toho pustim a vytvorim taky album, dnes uz jdu odpocivat... dobrou noc.

wienika
5. mar 2008

tehulka, pozrela som si tvoj album a aj ja som mala tu istu knizku, je vyborna, tiez som sa s nou zaoberala cely cas. este jedna je super ,,devat mesiacov otazok a odpovedi,, tak aj ta mi velmi pomohla, odporucam vsetkym tehulkam

twix
5. mar 2008

wienka, ronnda - aj my sme si uzili tie prve tri mesiace, ked mala plakala od rana do vecera a casto aj v noci ☹
myslim, ze tym prejde väcsina mamiciek. a aj nam odstavaju uska 🙂 ja sa malej casto prihovaram "ty moja
mala opicka" 🙂 mobil tiez zboznuje. kupili sme jej aj hrackarsky, ale ten ju nezaujima. teraz uz lozi a kradne
zo stolika vsetko, co na nom zabudnem, takze moj mobil casto skonci v jej rukach a niekedy aj v ustach 🙂

s malou hovorim slovensky, manzel cesky a buduci rok ju chcem dat do skolky, nech sa zacne ucit aj nemecky.
myslim, ze nebude mat problem, ked od malicka bude vyrastat s tymito troma jazykmi. a to este pozerala
skolky, kde sa deti ucia aj anglicky 🙂 cim je clovek starsi, tym tahsie sa mu ucia reci, preto by som chcela,
aby aj s tou anglictinou zacala skor.

jaruska - blahozelam k dobrej praci! nech sa ti tam paci a nech sa ti dari!!

wienika
5. mar 2008

ronnda, jasne, bez spinkat, ako ti zavidim, ja tak skoro neviem zaspat, aj ked padam na hubu z celeho dna.... najskor zaspim okolo jednej a mala sa budi o druhej a potom znova o siestej...a uz nespi.....huraaa...to budu zajtra kruhy pod ocami este tmavsie.....tak dobru noc vsetkym.... 😉

wienika
5. mar 2008

twix, urcite je to super, ze bude hovorit tromi recami...niekde som pocula, ze deti sa dokazu sucasne ucit az 10 jazykov. neviem, ci je to pravda, ale ten co mi to hovoril, ma dve dcerky, zije s nimi v nemecku, takze hovoria nemecky, on je slovak, takze s nim slovensky a mama je chorvatka, tak s nou chorvatsky...obe chodia uz do skoly a tam sa ucia anglicky..a bez problemov...

twix
5. mar 2008

wienka, ja sa snazim vydrzat do jedenastej, aby som spravila malej flasu, inak ma zobudi o dvanastej.
no a potom sa este budi okolo 3tej-4tej (dostane flasku) a vstane okolo pol siedmej, nastastie sa postara
manzel a ja spim este do pol osmej 🙂
lekarka mi sice zakazdym rozprava, ze mala by uz nemala papat v noci a mala by prespat celu noc, ze ked
sa zobudi, tak to preto, lebo ma zle sny, ze jej nemam davat jest ... bla,bla,bla. ja som uz skusila vsetko,
ale mala je hladna a budi sa od hladu, tak preco ju trapit vodou a cajom, ked potom nezaspi.
tak dobru noc wienika (az teraz som si vsimla, ze nie si wienka, ale wienIka 😲 sorry 😔

wienika
5. mar 2008

twix, ja mam ten isty problem, moja mala je proste hladna...keby nebola , tak by mi nevypila celu flasku, teda 170ml...to je zatial jej maximum, ale len v noci...cez den do nej dam max. 130.... takze je urcite hladna...dokonca pocujem ako jej skvrka brusko. ja si myslim, ze to pride samo, ked uz prespia celu noc....

ronnda
6. mar 2008

dobre ranko devcata, tak se mi podarilo vytvorit si album, tak se muzete kouknout na dalsi princeznu 🙂

twix - ten vyrok "ty moje mala opicko" je u nas taky oblibeny 🙂 a jak se citis, jsi asi unavena ze? manzel je hodny, ze ranni krmeni bere za tebe a muzes si tak jeste pospat.

twix, wienika - i nase mala zatim neprospi celou noc, ale vubec to neresim. Chodi spinkat dost brzy, v 18:30, vzbudi se okolo pulnoci a vypije 230ml, pak spi do pul sedme a zase vypije tech 230 ml. Vyhovuje mi to, pred pulnoci vetsinou spat nechodime. Taky se mi zatim nechce osidit ji cajem nebo vodou, ma evidentne hlad (nebo ze by to byla zizen???). Pres den uz moc mlicka nepije, co dokrmujeme. Taky to necham byt a uvidim, jestli se to samo nejak upravi.
a jak vam spinkaji holcicky pres den? my zatim nejsme schopni mit nejaky rezim, je to kazdy den jinak, spi vetsinou dvakrat pul hodinky doma a pulhodinku venku v kocarku. Ale nekdy spi treba hodinku dopoledne, nekdy min, zatim nemame pravidelny rezim, ale taky to nechci resit.

tak tehulky a netehulky, to jsme tu resily nase maminkovske starosti, ktere vas taky brzy cekaji. A jak se dari vam v tomto sice mrazivem, ale slunecnem pocasi?

lienocka28
6. mar 2008

Ahojte, tak som tu nova na Konikovi ;o) Mate skusenosti so Semmelweisklinik??? Dakujeeem

jaruskawien
6. mar 2008

AHojte

tak ako sa dnes mame?

Ronnda super krasny albumcek , a aj ostatne baby Wienika ..... deticky su fakt nadherne , ved maju byt aj po kom ze? ked mami maju take kocky 😉

No ja doma nemam sice ziadnych spachtosov ale aspon prespia celu noc, hoci niekedy uz o 5-tej buntosime 🙂 ,ale ja si to uzivam , ja uz deti neplanujem a tak pokial pridu vnucata tak to sa este nacakam 😀

Inak odporucam tiez tu knihu co pisala Wienika je super .

Skusenosti z Semmelweisklinik nemam , takze nepomozem lienocka ...

Tak zelam nadherny slnieckovy den a izute si Vasich ratolesti

ahojko

wienika
6. mar 2008

ahoj ronnda, mas krasne dievcatko.....je strasne zlata.....
s tym papanim mas stastie, to ti pekne vypije, mne max. 160ml...a cez den skoro nic....ale zeleninku mi aspon zje. ozaj , mas balkon alebo terasu? my nemame, takze musim s malou denne chodit na prechadzky. jedine, co je fajn, ked som u mamy v blave, tak tam ju dam na dvor a kresne spinka. tu vo viedni musim pockat na pekne pocasie a parky. ani mne nejako dobre nespava cez den, zhruba po kazdych dvoch hodinach si zmoli oci, tak potom zaspi, ale tiez max. 45 minut.

lienocka,ja osobne nepoznam semmelweisklinik, kde to presne je? mozem sa opytat manzela, ak je to vo viedni, pozna viedenske nemocnice...

wienika
6. mar 2008

ahoj jaruska, aj tebe krasny slnecny den...aj my buntosime, ale az o siestej, tak sme dali vcera namontovat vonkajsie rolety, cize je v izbe tma a dnes sa mala zobudila az okolo osmej..tak dufam, ze to bude aj dalej takto fungovat 😉

ronnda
6. mar 2008

dekuji vam za pochvalu nasi holcicky.

lienocka - se semmelweisklinik osobni zkusenosti nemam, ale slysela jsem na ni jen samou chvalu, jsou tam hodne pro prirozene porody a myslim, ze se tam musis k porodu nahlasit hodne brzy, maji dost velky zajem.

wienika - mame velky balkon, ale protoze nemame vytah a bydlime ve 2.patre, kocarek mam v kocarkarne, ale poridila jsem si starsi kocarek co mam na balkone a malou davam spinkat tam, tedy ted uz moc ne, kdyz byla mensi tak tam byla casto, ted uz chce spis koukat ven. chodime kazdy den na prochazku.

wienika
6. mar 2008

ronnda, my tiez byvame na druhom poschodi, bez vytahu, nastastie mam vo vo dvore garaz, tak tam ncham vzdy kocarik a malu vynesiem na rukach. v byte mam tiez starsi kocik od sestry, na uspavanie, lebo cez den mi doma inak nezaspala. ale teraz uz ju davam do postielky spavat, lebo sa bojim, ze mi z neho vypadne, strasne sa chce dvihat do sedu, uz je to tak napoli a moze to prist kazdym dnom, ze sa posadi. sice to dlhsie trva kym zaspi, ale bezpecnejsie. ten balkon ti uprimne zavidim, ja som musela kazdy den ist von,v tej kose sa spacirovat, ani sadnut na lavicku som si nemohla. a aj strata casu, ked som u mamy, tak ju dam na dvor a ja si mozem nieco porobit alebo lahnut 😉
takto sa uz tesim na jar a leto a hlavne, ze ako skoncia tieto zimy, tak vymenim kocik a dam sportovy. aj tak sa mi uz do hlbokeho nezmesti fusak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre