Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lieska
24. jún 2008

Caute baby,

tak sa hlasim po dovolenke… Bolo super, sice len Bibione (kde som bola asi 24-ty krat), ale mne sa to zdalo ako Seychely…sice len na 5 dni, ale na moje prekvapenie mi to aj stacilo! No som vytesena, dobre sme si oddychli, aj ked raz mi bolo zle ako konovi! Za cele tehu som nevracala a tam som si hrdlo este dalsi den necitila! Asi strava + take celkove prehriatie! Nastastie nic vazne, na druhy den bolo super! A babo uz zacina kopkat!!! Uz to nie je len take steklenie ako doterai! Momentalne som dost mimo, vratili sme sa dnes v noci o 5.00 a aj ked sme celu cestu spali – mali sme rezervovany spaci vagon a iba dvojku, aby sme tam nemali cudzich ludi – a doma este 1,5 hodky, aj tak som grogy! A to som si ja tela na dnes dala dalsi kurz “Stillen”, tak hadam im tam nezaspim!
Vroni, mozes sa tesit, more j euz sice dost chrontave (v priebehu 4 dni sa to dobre zopsulo), ale da sa… A strasne vela deticiek je tam! A preco vam ma dovolovat tvojho draheho byvala kam mozte ist a kam nie?????? To mi nejak uslo!

Twix – tak aj ty stresujes kvoli cystam???? Drzim palce aj tebe, aby nam to obom dobre dopadlo. Mne inak lekar tiez povedal, ze to dalsie vysetrenie neponahla… Plus som jasne, ze hned volala domov na SK, idem tam v piatok, mojmu gyndovi, aby som si s nim dohodla konzultacie. Tiez sa vyjadril, ze v tomto stadiu je to este strasne skoro hovorit … z eto vobec nemusi nic znamenat! Inak tie cysty su dobra mrcha, narobia strach a pri tom nemusia casto ani nic znamenat!!! No uvidim, verim, ze to bude ok!

Maya, pohlavie nechcem vediet, chcem mat prekvapko! 😉 Tak zatial ti nepoviem nic. Ja mam pocit, ze to bude baba!

Baby zatial tolko, fotecky som si nepozerala, tu v robote je to cele take na nic s netom!!!

Silvi, Jasterka….kde ste?? Ako sa mate?

maya01
24. jún 2008

Lieska,vitaj na spät,teda vam bolo super... Hned by som isla... 😉
Takze dalsia baba do poctu,ale aspon si budu mat chalani z coho vyberat... 🙂

Wienika,tak Lea lubi jahody a rajciny,Samko by to ani do ust nedal...on jedine co zje z ovocia je banan a jablko...a zeleninu,len ked,tak v polievke...
Ked bol maly,tak jedol vsetko rad za radom a teraz... 😒

vierusik
24. jún 2008

Wienika,dakujem
ja som tu ako Selbstatig....dlho mi trvalo kym som vybavila vsetko okolo toho, no a prvykrat mi vyplatili peniaze minuly mesiac, prislo mi na postu vybrat okolo 370 e
A na ucte som nepozerala, bo som myslela, ze mi znovu pridu na postu...
Neviem ci robia rozdiel, ked si zamestnana u zamestnavatela, a ine je ked si selbstatig....
Asi budem musiet ist do SWA...uz som z toho na nervy...vzdy ked sme tam boli,tak sme natrafili na taku kozu, ze nas len tak odbrnkla a nechcela nam ani poriadne poskytnut info.. 😠

wienika
24. jún 2008

vierusik, mrzi ma, ze ti neviem viac poradit, priznam sa,aj ja som z toho blbec....ja si teraz zasa vybavujem ukoncenie materskej, absolutne som netusila, kde mam ist a co mam robit, kazdy mi povedal nieco ine...ale nastastie moj zamestnavatel da avizo do krankenkasse a tym je to vybavene...no uplny sedlak v meste a pritom to bolo take jednoduche. 😉
a ty zijes vo viedni, si tu poistena a aj k lekarovi sem chodis? rodit budes asi tiez tu, ze?

ako pozeram, uz sa ti to blizi.... martinko bude lev...ako moja dcera a tiez nici, dcerka ronndy..... 🙂

ronnda
24. jún 2008

tak tady byla prave taaaaakova bourka, padaly hrozne velke kroupy, to bylo neco, nicole zrovna chvili predtim nastesti usnula a neprobudilo ji to.

wienika - ja myslim, ze ty jahody ji klidne dat muzes, kdyz nebude mit zadnou reakci. mne ted rikal doktor, ze uz nici muze jist uplne vsechno, jen mandle a orisky ne. jahodu jsem ji zkousela davat o vikendu, ale nechtela, ja jsem jahody taky nikdy nemela rada, az kdyz jsem byla tehotna, tak jsem je jedla porad a ted mi to zustalo.
gratuluji k dalsim zoubkum, urcite se lei ulevilo, my mame porad jen ty dva spodni, nahore bych ale rekla, ze se to uz taky chysta, ale i s temi spodnimi to trvalo dlouho, zatim je v pohode.

lieska - vitej po dovolene, taky jsme driv jezdivali do bibione jen na prodlouzeny vikend, ja to tam mam moc rada, je tam proste zivo 😵

wienika, mela bych si z tebe vzit priklad a taky vymenit fotku, ta moje je dost neaktualni - z vanoc 🙂

ronnda
24. jún 2008

vierusik - ani ja ti asi neporadim, stejne jako wienika jsem byla freigestellt a to dostavas po celou dobu vysi platu a pak jeste i nejakou dobu po porode. u tebe, kdyz jsi selbstständig to bude asi jine.

vierusik
24. jún 2008

dakujem ti za snahu, je to tu niekedy tazke ked nevies co robit... 😒
zijeme tu spolu s manzelom, ale skoro kazdy vikend chodime domov na Sk..
chodim sem Dr. Stefanovicovi....a rodit budem v 16. Wilhelmspital....veru uz sa mi to blizi, aj mam strach, ale na druhu stranu sa velmi tesim.. 🙂
Termin mame toho 15. a moj muzicek ma narodky 10.08. tak budem mat doma samych levov 🙂
aj ty mas malu levicu 🙂 kedy ma Lejka narodky?

ronnda
24. jún 2008

vierusik - jeeee, tak treba se vas maly narodi v den manzelovych narozenin, to by byl darecek, u me to tak bylo, nicole se narodila v den mych narozenin, takze jsme obe lvice 😉

jasterka
24. jún 2008

Ahoj babulky 🙂 hlasim sa ,ze u nas vsetko v poriadku,zlate wienika,ze si sa pytala,co mi tehulky. 🙂
Muzik ma dovolenku a nasi prerabaju byt a mi pomahame co sa da,takze sme vecsinou na Slovensku.
V sobotu idem na tu svadbu,tak sa tesim,dufam,ze nebudem uz okolo vecera k.o. a ze vydrzim trosku oslavovat.
Ja idem na organscrening buduci tyzden,uz teraz citim zvecsujucu sa nervozitu,tak to bude uz asi navzdy,e sa budem o toho mojho drobceka bat.

Wieni-nove foto v letnom prevedeni 😉 super,aj ja musim nieco konecne poriesit.

vierusik
24. jún 2008

🙂 🙂 no tak to naozaj potesiii..... a ty si dostala ten najkrajsi darcek 🙂
No to by bolo mile, lenze aj moj manzel sa vola Martin....tak velmi chcel,aby sa prvorodeny volal po ockovi... 🙂 🙂

ronnda
24. jún 2008

tak to by byla opravdu nahodicka, kdyby meli oba martinove narozeniny ve stejny den 😉 hlavne at je malicky v poradku, to je nejdulezitejsi, ve ktery den se pak narodi, na tom nesejde, stejne to bude pro tebe ten nejkrasnejsi den 😉
moje princezna mi opravdu nadelila krasny darek, skoro se mi nechce verit, ze uz to bude za chvili rok 😕

jasterka
24. jún 2008

vierusik-ja ked nieco neviem ,co s tyka pravnych zalezitosti,zavolam sui na konsumentenschutzkammer,a este sa mi nestalo,ze by mi neporadili,skus.mam aj cislo na Wien,ak chces,poslem ti do IPcka.
🙂

ronnda
24. jún 2008

jasterka - je, svatbu si urcite uzijes, ovsem s tou unavou to chapu. poridila sis nejake ty vhodne satky jak jsi chtela? i tvou nervozitu z organscreening chapu, snaz se na to nemyslet a uzivej si kazdy den, taky uz se ti to blizi, uvidis, utece to jako voda!

vierusik
24. jún 2008

jasterka- to by bolo super, keby si mi poslala to cislo......dakujem 😉
ronnda-to je pravda, ze najdolezitejsie je, aby bol zdravuckyyy..... to ostatne je vedlajsie

ronnda
24. jún 2008

jasterka - je, nove foto!!!

wienika
24. jún 2008

lieska, vitaj doma....fajn. ze si si oddychla, aj ked len par dni, aj to pomoze....
hlavne vam tehulkam teraz nezavidim tie tepla, mne bolo tak pred rokom a ja som to brucho musela nosit cele leto 😝 ak sa da, moc cez obed von nechodievajte, aby sa vam nieco nestalo...ja som chodila hlavne vecer, s muzom na zmrzku a tak....

jasterka, uvidis, svadbu zvladnes, to bude take mile vzruso.....este si aj zatancujes.....ked si predstavim kde vsade ja som pocas tehu bola a co som absolvovala.... 😉

vierusik, a v ktorom bezirku byvas? inac aj tu babulky chodievaju k stefanovicovi, ja chodim casto okolo, oproti je AKH a tam sa chodim s leou prechadzat....
lea sa narodila 22.8.
to by bolo fajn, keby sa martinko narodil v den jeho narodenin, ale ako pise aj ronnda, je to uplne jedno, hlavne necj je vsetko ok...

ronnda, lea lubi presne tie jedla ako som ja jedla pocas tehotenstva...cely cas som bola na jahodach, nektarinkach a paradajkach.....a banan...ale to jej kazdy den mixujem do mlieka....nie cely, len taky kusok....a potom sa divim, ked vidim jej stolicu.....
tak, zachvilu aj vam pojdu tie zubky, dufam, ze bez teplot a plackania....
inac tu bola tiez strasna burka.....tiez ju lea prespala....zasa spala 2 hodiny-no nechapem...bolo by super, keby to tak ostalo.....

wienika
24. jún 2008

jastreka, super foto...... 😉

jasterka
24. jún 2008

Hura,mam novu fotku,wienika ma nakopla,muzik chcel byt tiez na fotke,ze sak je drobcek nas,takze nas tu zastupujem oboch 😀

Vierusik mas IP.Iank ja som Freigestellt,a krankenkasse mi poslala potvrdenei,kolko je moje denne Wochengeld, v akej vyske....je tam,ze musim po porode dolozit doklad o geburtbestatigung.,ten papier co mi poslali sa vola-Wochenhilfe aus dem Versicherungverhaltnis.
Takze by ti info mali dat aj v tvojej poistovni,nie?

silvia2406
24. jún 2008

ahojte babulky 🙂

wienika, dakujeme za opytanie 😵 je to naozaj zlate 🙂 my dve sa mame fajn, toto teplo mi, alebo nam, nerobi dobre, ale myslim, ze to nerobi dobre nikomu. terezka, inak kope o sto6, manzelik je stale uneseny, ked vidi a hlavne citi ako sa mi vlni brusko, vzdy povie, ze je to zazrak a ja ho za to zeriem 😵 😀
na 4.7. se objednani do hlohovca na 3D ultrazvuk, tak sa uz nevieme dockat 😵

wienika, blahozelame k zubkom 🙂

lieska, som rada, ze dovca dopadla dobre a ze si si oddychla, okrem toho jedneho dna 😝 drzim palceky, aby ta cysta nebolo nic vazne. davaj na seba pozor, urcite to dobre dopadne 😉

jasterka, aj na teba budem mysliet, ked pojdes na organscreening. samozrejme, ze vsetko bude O.K. ako inak s tym infoabendom? my ideme od 4.7. na tyzden na svk. potom by sme mohli kedykolvek. a ozaj co schwangerschaftgymnastik? chcela by som zacat po dovolenke, to budem 26tt. pridas sa? 😉

ako ste sa inak dohodli na to stretko? nejak sa neviem docitat, alebo sa este nedohodlo nic? buduci tyzden mi vyhovuje kedykolvek, tento tyzden konci malemu skolu, takze ja sa urcite pridam 😉

silvia2406
24. jún 2008

jasterka, pekna fotka 😵 ozaj pridas sa na stretko?

inak, riadna burka sa tadeto prehnala, musime ist obzriet auticko, cele bude bodkovane od krupov, budeme ho volat lienka 😅

jasterka
24. jún 2008

Jej aj Silvinka sa ukazala 🙂 ahoj
ani mne moc nerobia tie horucavy dobre,si len hovorim,ze chvalabohu niesom este v takom vysokom tehu stadiu,to musi byt este tazsie..v byte mame teplo,sa aj 5krat sprchujem.

Infoabend je 15.7.a my chceme ist a budem len radi ,ked sa pridate,za cvicko sa buduci tyzden popytam a chcem zacat,lebo sama si netrufam doma cvicit,ja sa hned nalakam ,ked ma co i len trosku zaboli v podbrusku.
Minule som sa kupala vo vani a nezdala sa mi voda vobec horuca,ale ked som vysla zdalo sa mi ze mam prehriate brusko,tak som si to vycitala 😒 dufam,ze to nijak neskodilo.

Ja som buduci tyzden cely vo Wiedniu a nemam nic zatial,co by mi mohlo narusit plany,takze stretko velmi rada. 😉

vierusik
24. jún 2008

wienika- ja byvam v 10. na Inzersdorferstr.
jasterka- este raz dakujem za info.....mne nic z poistovne neprislo, budem tam musiet ist, ze ako to vlastne je..

jasterka
24. jún 2008

Inak odpoved pre ronndu 😉 saty mam,ale cele cierne ☹ co som nechcela,ja nemusim ciernu,som taky farebny typ,ale nemala som velmi na vyber,odkedy som tehula,mam tak vyhadzany chrbat az do placu,a vsetky saty boli na tenunke ramienka alebo bezramienkove,len tieto maju prekryty chrbat,sama neviem aku koselu si ma dat muzik,aby to nekricalo,a aby sme nevyzerali,akoby sme isli na pohreb 😒 ale snad s vycesanymi vlasmi a doplnkami to bude akoze elegancia 60.rokov 🙂

silvia2406
24. jún 2008

jasterka ahoj 🙂

mas pravdu, ze keby sme boli teraz v 8.-9. mesiaci je to mozno este horsie, ale aj tak mam niekedy pocit, ze tie letne mesiace nezvladnem 😝 😝 😝 a tie moje natecene nohy, no naaaadhera 😀 😎 ale mozno bude aj horsie 😅 😅

ten termin nam vyhovuje, takze radi sa pridame, ak by nemohol manzel kvoli praci, tak by som isla s vami aj sama, ale dufam, ze mu do toho nic nevojde. co sa tyka cvicenia, v papieroch sa pise, ze nove sa prihlasuju vzdy v pondelok od 10:30 do 11:30. takze ak by ti to vyhovovalo 14.7. v pondelok, tak to by bolo super 😵

silvia2406
24. jún 2008

inak, som zabudla, vierusik, vitaj medzi nami 🙂

jasterka, neboj doplnkami sa da cierna velmi pekne ozivit, teraz su v mode rozne nahrdelniky, koralky a pod., takze urcite nieco vymyslis. my sme predvcerom svagrinej kupili k narodeninam krasnu sadu- nahrdelnik a nausnice, retiazka je striebornej farby a do nej su vsadene kamienky cervenej farby v tvare kvietkov (pridavam na chvilku do albumu). kupili sme to v bijou brigitte, tam urcite nieco najdes 🙂

jasterka
24. jún 2008

Silvi mne vyhovuje, a chcem uz zacat nieco robit,lebo si pripadam taka mlandrava 😒 uz nepriberam rychlo,skor sa to zastavilo 😕 mam 5Kg od zaciatku tehu,ale taky pocit mam ako by som stratila aj to malo svalstva,co som mala
😅

Inak picha ta etse niekedy v podbrusku? mna take rezavo pobolieva najme ked sa vycikam 😕 ale v pondelok idem doktorovi,sa popytam,v robote som bola na navsteve,tak som si urobila moc.test a negativny,takze zapal nemam.

Este byv aj prednaska stillen ,aj na to by sme mohli ist 😉

jasterka
24. jún 2008

Silvi,dakujem ,uz som pozrela,je krasna,svagrinka sa urcite potesi,nejak sa zladim k manzelovej koseli 🙂
len musime nejaku zajtra kupit,lebo je tak teplo,ze by chcel kratky rukav,dufam,ze to nieje nevhodne na svadbu,ale co v takom teple...ja budem v pancuskach 😒 asi sa uvarim,ale mam take biele nohy,to by bol sok ktym ciernym satkam 😝

silvia2406
24. jún 2008

tak som rada, ze ti to vyhovuje. budeme tam fucat spolu 😀 aj stillen mozeme absolvovat, vsak uvidime.

pichat ma v podbrusku nepicha, ale po cikani ma niekedy boli podbrusko a poriadne, pripisujem to tomu, ze obsah mechura prestava tlacit na maternicu a ta sa trosku stiahne a preto to boli. aspon teda dufam, ze to nie je nic vazne. ja by som isla za lekarom pre kazde pichnutie, ale vravim si, ze nemozem podlahnut panikareniu, lebo by som sa zblaznila 😅 skus sa opytat lekara a potom napis, co ti povedal 😉

jasterka
24. jún 2008

Silvi a co ten kocik v albume😕 rozhodli ste sa pre iny?Aj tento vyzera super,je to tiez Jane?a ma hlboku vanicku?
My stale hladame ☹

jasterka
24. jún 2008

😀 Presne tak si to vysvetlujem aj ja a tiez sa krotim,aby som nechodila s kazdym pichnutim k doktorovi,my tehule sme asi vsetky rovnake,ze by to bolo tymi hormonmi? 😵

St.Josef ponukaju viacere kurzy,si myslim,ze nieje zle ich absolvovat,aspon si poriadne zvykneme na prostredie a mozno spozname nejaku milu hebamme,rozmylsame aj o tom pripravnom kurze pre pary,napriek tomu,ze moj muzik az tak vela nerozumie nemecky,najme na tuto tematiku nema slovnu zasobu,ani ja,ale studujem,kupila som knihy o tehotenstve v nemcite a pomalicky citam a prekladam... snad aj tak nieco pochytime,a odpozerame. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre