Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
8. júl 2008

wieni, o tom hroznovom cukre som uz daco pocula. ja by som to na tvojom mieste skusila, ked si robis naozaj vazne starosti o leusku. uskodit jej to nemoze a ak by dostala vacsiu chut do jedla, tak by si bola len trosku kludnejsia. A este co sa tej autosedacky tyka, ja by som ju pre istotu nechala este nejaky cas nalezato... pre istotu... 😉

wienika
8. júl 2008

jej, ja som preskocila celu tuto poslednu stranu, az teraz som si ju docitala 😅

miri, co sa tyka sedacky, aj mna sa hned ten predavac spytal, ci uz vie lea sama sediet...tak asi na tom nieco bude....ja by som ju kludne nechala v protismere vo vajicku ste dlhsie, planovala som tak do roka, lebo som tusila, ze ani v roku nebude lea vazit 9 kg, ale kedze som sa tak bala jazdit, nemala som ny vyber....
a pozeras casto inzeraty na nete? ja poznam dobru net stranku immobilien celeho rakuska, tiez tam obcas snorim, ked mam cas a hladam byty pre manzela....ked chces poslem ti link...su tam aj fotky..aspon vo vacsine...
miri,lee vysli horne zubky asi 3 mesiace po dolnych....a to jej vysli tie horne 4 skoro naraz...ale ako vravis je to individualne...

ja som tiez pocula o porodoch do vody, ze je to lepsie pre babo, nie je to pre neho taky sok, ale tym ze som mala epi, to neprichadzalo do uvahy....ja sa na moj porod vobec nemozem stazovat....tak ako ronnda, nadherny zazitok na cely zivot...kamoska ale rodila do vody obe deti a bola nadsena.....takze sa opytajte hebamme a doktora a ti vam uz najlepsie poradia....

bejby29
8. júl 2008

Ja som do bazena vobec nechcela ist, neviem, nejak mi to vadilo s tym bruchom a ze budem mokra 😀
Lieska - drz sa moja, asi si myslel, ze si z Polska, lebo tam sa vraj robia taketo nezakonne potraty, minule bol taky dokument o tom, bolo to hrozne, ja som to ani dopozerat nemohla. Chodia tam zeny aj v siedmom mesiaci.. Hovorili tam aj o Ruskych zenach, ze tam idu, ked necakaju chlapca, to je teraz najnovsia "moda" v Rusku.. No a uplatni Poliaci to urobia

miriam25
8. júl 2008

fuuuuuuj, bejby, az mi zle zostalo... ze najnovsia moda... jaj, az mi zomomriavky naskocili... vazny humus...

wieni, posli mi ten link, ja uz pozeram snad vsetko co najdem... ved clovek nikdy nevie, kde na co natrafi... 😉

wienika
8. júl 2008

www.immobilien.net
www.deltareal.at

su tam celkom dobre ponuky..tak skus... 🙂

miriam25
8. júl 2008

wieni, dik, pozriem, ked maly vecer zaspi, draheho to bude urcite tiez zaujimat 😉

vroni
8. júl 2008

bejby, to fakt?! Potraty v siedmom mesiaci? Nechutné. Ale je fakt, že Rusky považujú potrat za fajn formu antikoncepcie (a cisársky za super epi. Čo už) Moja bývalá kolegyňa sa chvastala (doslova) ako medzi 20a 45. rokom chodila na interrupciu každého pol roka, lebo jej v tehotenstve bývalo zle. Len raz otehotnela prirýchlo a "už sa toho nestihla zbaviť a tak sa to narodilo" (to bola doslovná citácia. "To" malo medzitým 25 rokov a chalan bol napodiv pomerne normálny) Takto sa vraj "chránila" väčšina žien.
Lieska, Nackenfaltenmessung nie je genetické, je to v podstate prvý organscreening, mne to robili úplne automaticky, neviem, či sa to vôbec dá odmietnuť (hoci, odmietnuť sa dá asi všetko) Ale máš recht, ty si matka a ty vieš, či je tvoje dieťa ok. To myslím celkom vážne!

lenka.pav
8. júl 2008

bejby, ahoj, prisiel mi zatial len jeden, a to babywalz. ten druhy este nie. je tam co pozerat 😉 . dakujem

lieska
8. júl 2008

Vroni, Nackenfaltenmessung sluzi na objavenie fetalnych chromozomovych vad (aspon podla info mojho gynekologa). Ja som si na zaciatku nedala spravit ten combined test a on to vlastne pochopil tak, ze vsetky ostatne vysetrenia, kt. by sa mohli zistit prip. geneticke al. chromozomalne abnormality mi vlastne skrtol. Takze asi sa odmietnut da fakt vsetko! 😀

Wieni, ten odber plodovej vody nema teraz uz vobec vyznam...co by som z toho mala? Okrem toho si nemyslim, ze je to az take bezpecne, predsa len to je dost invazivny zakrok a tiez sa im uz vselico popri tom podarilo (infekcie, odtekanie plodovej vody a co ja viem co este).

Teraz si nadavam, ze som na toho blba nebola lepsie pripravena a nepovypytovala sa ho viac o tom co by sme s tym teda mohli robit!! To by ma fakt zaujimalo co by z neho vyliezlo!!!
Trochu mam akurat obavu ci som si vybrala dobru nemocnicu, lebo neviem ... aj tu krv mi prisiel zobrat sanitar vlastne na recepcii, pred tou sestrickou co robi terminy. A ked som tam bludila, tak ma upratovacka vpustila na jej kartu na novorodenecke, cize som sa potom pytala, ci si tam kazdy beha kto dojde z ulice! No ale uvidim, mam si tam robit ten pripravny kurz, takze sa na to poinformujem...

Bejby, dik aj tebe za podporu! 😉 Co pises o tych potratoch, to je hrozne!!!! Ja na to nemam slov a v 7. mesiaci to uz musi byt asi narusena osoba, ktora si to zive stvorenie, kt. je teoreticky schopne prezit uz aj mimo nej da jednoducho zabit! Fuj, ani nemyslim na to!

Krasny vecer babule!!!
Ordinacia sa nam skoncila, co? ☹

wienika
8. júl 2008

lieska, ano mas pravdu, aj ked sa teraz nieco zisti, uz sa s tym neda nic robit...priznam sa, bola som prekvapena, ked si nedavno pisala, ze si si nedala robit combined test a ani nackenfaltenmessung, ale je to rozhodnutie kazdej zeny, tak som to brala...ja som si dala urobit vsetko, hlavne v tom 1 trimestri....ja neviem, ale mna tam lekar automaticky poslal, ani by ma vo sne nenapadlo, ze je to dobrovolne, resp.ze to moze zena odmietnut...

kazdopadne si myslim, ze ten lekar nie je normalny a ty mozes byt kludna , lebo vsetko dobre dopadne.... 😉
ano, ordinacia nam skoncila, tak som si nasla nahradu, kukavam panelak, od zaciatku a sa mi to velmi paci, dokonca je scenar lepsi ako v ordinacii....taka oddychovka....ked sa budes nudit, tak si to mrkni, kym pride mimi, lebo potom sa nezastavis 😉 a na taketo veci budes mat cas az vecer...ja sa na to tesim, vzdy ked uz drobec zaspi, tak si niekedy pozriem aj 3-4 diely naraz....
tak pekny vecer vsetkym

maya01
9. júl 2008

Dobre ranko,

Wienika,hroznovy cukor? O tom som este nepocula,ale vyskusat to mozes,urcite to malej neuskodi.

Miri,dufam,ze vam to s tym domcekom vyjde,drziiiim palce.

Bejby to vazne,to sa mi ani nechce verit 😨 Nechutne.

Zatial pekny den.

maya01
9. júl 2008

Wienika,super link na immobilien...zide sa,my tiez hladame,lebo nas dom bude volny az od bud.roku 😠
Manzel nema nic v ponuke?

miriam25
9. júl 2008

dobre ranko...

wieni, tak som tie stranky pozerala. Tu prvu som uz poznala, tam som uz dost casto hladala a ta druha bola pre mna totalna novinka, ale nenasli sme tam bohuzial nic, co by pre nas prichadzalo do uvahy... ☹
a tvoj manzel ma nieco spolocne s immobilien? To by sa mozno mohol aj pre nas pozriet na nieco... Ak teda je to tak... By som ti napisala, ze asi ake mame predstavy potom...

Ja mam dnes termin v tom immobilien, kde som bola vcera. Tusim som uz pisala, ze som tam stretla jednu zmanu mojho draheho a ta nadsena sa hned ponukla, ze sa popozera a dnes mam poobede prist. Tak som zvedava. Vcera ma chcela dost nahovorit na jeden dom... Je naozaj uuuuuzasny, postaveny v roku 2004, cize novy, vsetko co v nom je (komplet zariadeny) je v predajnej cene a je naozaj presne zariadeny podla mojho vkusu, takze by sme dost usetrili na zariadovani, dokonca aj zaclony su tam a to vam teda poviem, ze ked chce clovek naozaj peknu zaclonu, tak tu za nu zaplati min. 100 eur. Uz som bola viackrat pozerat, len mi to bolo luto dat 100 eur za jednu zaclonu... ☹ Tak teraz neviem... Ten dom ma jedinu chybu... Je pre nas pomerne drahy... Ono by to bolo ine, keby som aj ja ma pracu, kam sa po materskej mozem vratit, ale kedze som tu pred tehotenstvom nikdy nepracovala, tak budem zacinat od nuly a budem si len pracu hladat. A to v tomto regione nie je ziadna sranda... Tak neviem... ten dom sa mi vazne paci, ale vcera sme nasli este jeden a ten je priamo tu v meste a pacil sa aj drahemu, je o nieco drahsi, ako sme chceli, ale nie o moc, takze to by sme mozno aj viac zvazovali... Uvidime. V kazdom pripade uvidim, co mi ukaze ta znama dnes este ake ine domy a podla toho budeme dalej uvazovat. O dva tyzdne (uz ani nie cele) bude mat drahy dovolenku, tak to by sme chceli ist niekolko z tych domov poztriet...

lieska
9. júl 2008

Wieni, ja som tiez myslela, ze vela vysetreni tu bude robenych automaticky. Zda sa mi, ze na Slovensku je tych standardov viac. Napr. tie AFP testy sa robia tusim automaticky, takisto aj ten glukozovy test… Tu je moznost vyberu, zrejme skor preto, ze to odmietaju poistovne platit. V niecom to chapem…taky combined test Ti robia kedy? V 11. tyzdni? Pri 40% potratovosti (udaj od mojho gynda) a cene u neho 150 EUR by boli asi sisi, keby to preplacali kazdej tehotnej. Okrem toho, vsade kde som hladala informacie o tychto testoch som nasla “varovanie”, z enegativny vysledok ma za nasledok to, ze rodicia musia prijat rozhodnutie co dalej!! Jednoducho povedane vynosit alebo dat zobrat. A pred take rozhodnutie nechce byt postaveny kazdy, resp. vela ludi je rozhodnutych bez toho, aby k tomu potrebovali taketo testy.
Ja som bola inak sama dost prekvapena…poznam tu 4 tehotne baby v mojom okoli. Dvoch som sa pytala, ake vysetrenia podstupili a obe si ziadne testy nedavali robit! Jedna dokonca ani ten organ screening! Tych druhych dvoch som sa nepytala…. Ale myslela som si, ze si to baby skor daju robit!
Nam inak vsteky lektorky na kurzoch dost casto opakovali, ab ysme neurali vsetko vazne, ze aj tehu a porod je dost velka “Geldmacherei” a ze kopec veci ani nie je nutnych, len sa na tom nabaluje kto moze! Dokonca mi to aj tak rezervovane potvrdil moj gynekolog (v debate o 4D sone…).

Diky za tip n adalsiu relaciu, skusim to omrknut. Tento tyzden by nam uz mali namontovat satelit, tak sa tesim, ze to budeme pozerat aj normalne! 

Baby, troska otazka od veci… jazdite niekto v rakusku na slovenske znacky?? Nemate s tym problem? A tie co na rakuske, kolko vas stoji poistka a vsetky tie povinne kontroly a poplatky??? Chceme kupit auto a zatial to naj vychadza prihlasit na SK, tak neviem… Diky!

maya01
9. júl 2008

Lieska,moj manzel jazdi uz vyse dvoch rokov na slov.znackach a nikdy nemal s tym problemy...Poistka je urcite lacnejsia,to co zaplatime na sk. za rok v rak. sme platili strvtrocne. Je v tom len jeden hacik...
Nam pred dvoma tyznami,rozbili okno na strane spolujazdca a ukradli radio a telefon,poistovna na sk by nam to aj preplatila ale museli by sme to nahlasit u pol. vo Viedni....a v tom je problem,pol.by videli,ze ja mam trvaly pobyt v Rak. ale auto je nahlasene na sk. a to sa vylucuje...ale inak nebol nikdy problem a dufam,ze ani nebude. Manzel je rak. a nikdy sa ho nepytali,ze preco ma slov. znacky.

silvia2406
9. júl 2008

ahojte babule 🙂
hlasim sa zo slovenska, pocasie take nijake, ale my sme si uz zvykli, ze vzdy na dovolenke sa nam pokazi pocasie 😠

lieska, je mi velmi luto, cim vsetkym musis kvoli jednemu doktorovi prechadzat, zasluzil by si cez hubu. nechapem ako moze byt gynekolog taky necitlivy 😠 😠 kazdemu lekarovi by som dala povinne absolvovat kurz empatie a slusneho spravania. drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo, a urcite dopadne 😉

jasterka, lenka, ako je to teda s tou hebamme v nemocnici, my sme sa s manzelom chystali na tie parove stretnutia. ak to bude plne obsadene, asi budeme musiet hladat niekde inde. lenka, nevies poradit, ci je to mozne, aby sme chodili na kurz do inej nemocnice, ako tej, kde budeme rodit?

lieska, my mame slovensku znacku, auto je sice nase, ale napisane je na otca, jednak kvoli vyske zakonneho poistneho (mne ako zaciatocnicke by vysolili 10 000,-, takto platime nieco cez 5 000,-) ale tiez, aby nemali problem s trvalym bydliskom. este nas nikdy nekontrolovali policajti v rakusku, takze neviem, ale myslim, ze by s tym nemal byt problem. co sa tyka kontrol, absolvovali sme emisnu kontrolu, servisnu prehliadku, uzatvorili sme zakonne poistenie, zatial nemame havarijne, ale uz sa na tom pracuje a samozrejme dialnicne nalepky, slovensku aj rakusku. od otca este mame, splnomocnenie, ze mozeme uzivat auto na svk, v statoch europskej unie i v ostatnych statoch. asi tolko ku autu 😉

inak boli sme na tom 3D sone a videli sme nasu bambulku, je to nadherny zazitok, potom vlozim fotky (tu nemam scenner). aj slzicky vypadli. ja viem, ze je to aj o komercii, ale stoji to za to 😵 😵 😵

jasterka
9. júl 2008

Dobre ranko 🙂
Silvi tesim sa stebou, ze si videla banbulku,a mas aj dvdcko?Ja na to chcem ist hlavne,lebo chcem to dvd darovat buducim krsnym,ktory ziju v zahranici,dufam,ze to tak vide a ich to potesi.

Za tu hebamme neviem ☹ snad tam lenka vcera bola a napise nieco blizsie.Na stranke maju ze odporucaju tieto kury az od 30tt,tak ma ani nenapadlo sa informovat,aj my sme chceli ist hlavne na ten kurz pre pary...ved sa toho 15vsetko popytame.ja som u vcera tak narychlo nestihala,ako naschval prisile muzik neskor z roboty. 😒

Uzivaj si dovolenku,nech je pocasie akekolvek,hlavne ze ste s manzelikom spolu 😉

miriam25
9. júl 2008

lieska, my mame manzelovo auto s rakuskymi znackami a platime okolo 70 eur mesacne poistku. Nechapem, preco tak vela, lebo je to uz stare auto, rok vyroby 1991, takze naozaj staaaaaaare... Mozno drahy, ked uzatvaral tu poistku nevedel, ze existuje aj lacnejsia... No nevadi.. Buduci rok musime tak ci tak kupit nove a toto by sme nechali len ako draheho pracovne auto (na stavbu nepotrebuje nove). A ked kupime nove, uvazujem nad tym, ze by som ho nechala napisat na ocina. Presne ako pise Silvia. Viem, ze ocino s tym nebude mat ziadny problem a ako napisala aj maya, jee to ovela lacnejsie ako tu v rakusku. Tak uvidime.

Mne prave volala svokra, ze co robim, ci nepridem poobede, tak som slubila ze pridem, mam sice doma kopec roboty, lebo zajtra pridu moji rodicia aj s bratom, tak musim upratovat, ale aj tak som sa k svokrovcom chystala, trosku "nakupit" zeleninu a hlavne zemiaky. Oni predavaju zeleninu jednemu velkoobchodu, takze toho maju neeuuuuurekom. Dokonca rajciny, ktore my bezne v obchode kupujeme, pekne cervene, ktore budu povedzme na druhy den trosku makke oni uz vyhadzuju, lebo su moc zrele. tolka skoda! ale tak co s tym maju robit? Predat to uz nepredaju, lebo kym by to prislo do predajne, tak by to bolo hnile a sami tolko nezjedia.

silvia2406
9. júl 2008

jasterka, mame aj dvd, aj fotky. bambulka je krasna, teda pre nas je to najkrajsie babatko na svete, vsetci hovoria, ze je cela maminka, tak som zvedava, na koho sa bude podobat 😵 a je to naozaj pekny darcek, my to ponapalujeme a chceme dat aj rodicom, krstnym, tete. bolo to naozaj uzasne 😵 skoda len, ze bambulka spala, aj som si dala cokoladu, aby sa viac hybala, ale nezabralo. vystrajat zacala az po odchode od lekara, potvorka 😵 ale na druhej strane aspon nemal lekar problem vsetko pomerat 🙂

maya01
9. júl 2008

Silvi to muselo byt kraaasne 😵 A uz viete,ze je to na 100% dievcatko?

Ja sa tu prave snazim rezervovat letenky cez Sky Europe. Maju super akciu. Kolegyna vcera kupila letenku do Barcelony spiatocnu za 15 euro,super cena... Ja chcem do Rima,s manzelikom na par dni... Ale strasne dlho to trva,asi je vela zaujemcov.

silvia2406
9. júl 2008

maya, kraaaaasne to naozaj bolo a je to na 1000000000% dievcatko 😀

jasterka
9. júl 2008

Silvi aj ja chceeeeeeeem,uz by som sa davno objednala,ale cakam az dostane mamina dovolenku,v auguste,chcem nech ide so mnou,urcite bude s toho na makko...
tak teraz hor sa na nakup ruzovuckych veciciek 🙂

Maya-vau tie leetnky su fakt ako zadarmo,drzim palce ,nech sa ti podari nieco vyhodne objednat.

miriam25
9. júl 2008

silvi, gratulujeme k dievcatku 😉

maya, ja som pred dvoma rokmi vystihla akciu, letenka do rima za 1,-Sk plus letiskove poplatky, co bolo okolo 2-3000,-Sk, takze 2 letenky do rima, dve letenky z rima ma vysli do 3000,-Sk aj s poplatkami... Dobre, nie?

silvia2406
9. júl 2008

jasterka, maminka urcite bude na makko. a kam chcete ist? so mnou bola okrem manzela aj kamaratka, my sa tak na seba podobame, ze si hovorime sestry, dokonca aj lekara som sa pytala, ci moze byt sestra pri mne 😅

maya, za 15 eur tam aj spat je uzasna cena, ja som hladala kamoske do londyna, ale lacnejsie ako za 2000,- som nenasla, ale to tiez nie je take hrozne za spiatocnu letenku. ale dala sa dokonca urobit kombinacia za 2,- ale boli to take odveci terminy, v strede tyzdna prides, v strede odides.

silvia2406
9. júl 2008

miriam, dakujem 😵

miriam25
9. júl 2008

ja som to vtedy super vystihla, sky europe mala nejaku oslavu neviem kolkorocneho vzniku, tak mali niekolko leteniek ako zadarmo... 😉

vroni
9. júl 2008

Silvia, gratulujeme k bambuľke.
My máme na firemnom a mojom aute slovenské značky, problém žiadny, dokonca už aj chlapovi párkrát spôsobili nehodu (raz mu vletela do prednej masky repa a raz sa mu snažil vliezť do kufra nejaký vplašený Golf) a neboli problémy ani s poistkou (no, ale ani raz to nebola naša chyba, takže to išlo zo zákonnej poistky tých druhých) Ale škody do tuším 60000 Sk netreba hlásiť na polícii.
Miriam, poistka sa platí podľa veku auta, poistenca a času poistenia. Ale najvyššou položkou je daň a tá sa platí podľa výkonu motora, takže staré auto stojí na dani práve toľko ako nové. Chlap kdesi vykopal Golfa za 300€ (no nekúp to! 🙄 ) a poistka a daň je 60€ mesačne (ten máme na rakúskych značkách) a to sme na úrovni 0 (čiže tej najnižšej v poisťovni) A že Golf nie je žiadne SUV so supervýkonom je tiež jasné..... Inak ja mám trvalý pobyt aj na Sk, takže mi môžu policajti fúkať kamsi práškový cukor.
Lieska, Nackefaltenmessung je ultrazvuk, nemôže škôsobiť potrat. Rovnako ako organscreenig. Takže som to s tou 40% potratovosťou akosi nepochopila... ☹ Jediné, o čom viem, že môže vyvolať potrat je Amnio. Ale to môžeš odmietnuť dokonca aj na Slovensku. Susede takto na organscreeningu zistili, že inak krásne vyvinuté dieťa nemá lebku. Nemalo šancu narodiť sa živé. Takýchto vecí som sa ja veru bála, hoci down a podobné "drobnosti" mi boli celkom fuk. (a vrúcne dúfam, že tu nie je žiadna tehulka pred organscreeningom, ktorú by som touto historkou vydesila)

maya01
9. júl 2008

Silvi,gratulujem k bambulke,urcite sa tesite,mala princezna 😵 😵

Prave mi naslo letenky za 29Sk,ale strasne dlho to trva...kolegyna ma znamu v cestovke a chcem to rezervovat cez nu,pojde to rychlejsie. Tak som zvedava...

lenka.pav
9. júl 2008

ahojte, takze vcera som na tom kurze - Hebammmesprechstunde bola, trosku ma sklamali, lebo sa nekonal ziaden film a ani pozretie si porodnych sal. Hebamme hovorila strasne tichucko, tak som musela totalne natrcat usi. ale dozvedela som sa kopec zaujimavych veci - napr. ze nastrih hradze sa v nasej nemocnici robi len v nutnom pripade (odporuca masz hradze cca 6 tt pred planovanym terminom porodu), ze maju najnizsi pocet cisarskych rezov z celej wien (vsetko, co sa da, sa rodi prirodzene) a podobne zaujimave info. povedala, ze od augusta ozaj uz nebudu byvat tieto Hebammensprechstunden. vikendove kurzy pre pary ostavaju, samozrejme, sak viac stoja (126 eur). ale ak mate zaujem, objednajte sa uz teraz, lebo najblizsi volny termin bol 13.-14. septembra - cize pre mna uz dost neskoro, ale vam by to este stacilo. vraj sa strasne rychlo obsadzuju, tak sup sup, nech to nepremeskate ako ja.
maya, dufam, ze sa ti podarilo rezervovat tie super lacne letenky 🙂
silvi, peknu dovolenku porajem, neboj, pocasie sa este umudri, gratulujem k dievcatku 😉
miriam, dufam, ze dnes nejaky pekny domek najdete 😉

miriam25
9. júl 2008

vroni, lieska to myslela tak, ze 40% zien potrati svoje dieta, takze to vysetrenie je potom dost zbytocne. Ked to poistovna ma preplacat a 40% z tych babatiek sa nikdy nenarodi, su to pre nich zbytocne vyhodene peniaze... Aj ked je to dost kruto napisane, len som ti chcela vysvetlit, ako to lieska myslela. Ale urcite to nemyslela tak, ze by to vysetrenie sposobovalo potrat... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre