Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
30. júl 2008

Juuuj Wieni,tak to ti nezavidim, a este sme o tom nedavno debatovali,ze sa chces dat proti nim zaockovat...neprijemne. Tak prajem ti nech to ma rychly a bezproblemovy priebeh.
A pravdaze u Leusky tiez.

jasterka
30. júl 2008

wieni takze nezbyva nic ine ako zazelat amvela stastia,nech to mate slabe ako u vroni 🙂

Lieska-nic sme nerozoznali,na zaciatku som doktora upozornila ze to nechceme vediet,tak sa zasmial,ze ak to rozpozname on tomu nemoze zabranit,ze nema poruke figovy listok aby to nejak zakryl 😀 a potom okomentoval,ze no tak ked ste to teraz nevideli,uz si to nevsimnete,povedal to po par sekundach 😕 s coho moj manzik usudil,ze to bude chlapec,ked to hned videl.ja to pozeram teraz denne na dvdcku a nic nevidim 😕
asi je to fakt pre sou,ale hra to na city,dvd je podmazane hodbou,ja ked to zapnezm u mam slzicku v oku,ze to drobatko je nase,a coskoro pride na svet. 🙂 veru lieska aj nam sa to blizi 😉

vroni
30. júl 2008

Lieska, my sme tie otlačky dali urobiť. U nás má maminka (ja) dve ľavé ruky na tvorivé práce a tatinko je síce šikovník, ale než by si našiel čas, dietko by zmaturovalo. ☹
Tie kiahne boli také smiešne. Jeden deň malej tatko objavil vyrážku na pleci (takú krásnu kiahňovú ako z učebnice), poobede mala takú istú aj na nožičke. Za tri dni oschli a odpadli. Nemala teplotu, neškriabala si ich, tak som si myslela, že falošný poplach, nič sa nedeje. A keď som to spomínala dokimu na kontrole, zobral jej trochu krvi, otestoval a skonštatoval, že ma aktívne protilátky a to znamená, že kiahne už prekonala. Wieni, ja by som sa dala (ako dospelá) proti kiahňam zaočkovať (a to nie som nijaký fanúšik očkovania), chlapa kiahne zložili skoro na 5 týždňov (nie pri malej. O túto dovolenku sa postaral starší syn) a jazvy mu (naštastie len na chrbte) ostali dosť viditelné (teda keby sa pán oholil, čo nehrozí 🙂 )
My sme nechceli vedieť, čo to bude až to bude, chceli sme obidvaja dcéru, len chlap neveril (po dvoch synoch) Tak mi moja doki vysvetľovala, že aj pri dievčatkách je "niečo" vidno, takú ako keby rozkrojenú žemličku, tak som pišťala od nadšenia, že také vidím a doktorka sa chichotala ešte dva mesiace, lebo to bol zadoček. Ale potom v nemocnici vyhlásili pupočnú šnúru za penis, takže sme naozaj do konca nevedeli, čo z tohobude...

lieska
30. júl 2008

Do kelu...spadol mi cely prispevok! 😠 😠 😠

tak este raz: Jasterka...to verim, ze musela byt hra na city! Mne stacilo ako som citala, ze mas to DVDcko aj s hudbou a uz som mala pri tej predstave husaciu kozu! A to nepoznam Teba (osobne) a ani tvoje malinke! Takze verim, ze to musi byt sila!
S tym pohlavim babatka ...pobavila som sa nad hlaskami vasho dokyho (o figovom liste)! Ale v podstate ste tam kde ste boli, zasa si mozte len tipovat a mat eto 50:50! Tak len usilovne pozeraj, pauzni si tie zabery a vracaj spat...mozno na nieco prides! 😀
A ano, krati sa to uz aj nam. Svanda ako rychlo to ubieha! I ked tieto posledne mesiace budu urcite najpomalsie!

Vroni, tak vam sa malou (rozrezanou zemlickou 😀 😀 ) splnil takto sen? No to je zlate!!! Tak to musi byt mala totalna ockova princeznicka, co????

vroni
30. júl 2008

Lieska, veru vyšlo. Hoci - u nás v rodine sa akosi rodia len dievčatá 😀 😀 😀 Už moja stará mama mala 5 sestier a jedného brata, my sme tri sestry a moja mama má 6 vnúčat, z toho 5 dievčat a dve pravnúčatá (baby, ako inak!!!) U nás sa chalan narodí len omylom 😀 😀 😀 a ja už som "omylom" otehotnela, toľko náhod pokope by už bolo na matku prírodu priveľa 😀 Ale malá má tatka pevne v rukách, to je pravda, poslúcha ako cvičená opica (tatko, nie dieťa!!!!) Z mojej strany je to samozrejme slepá závisť 😀 , lebo keď ja niečo zavelím (a to sa ani neodvážim takým tónom ako jeho dcéra), tak si veru nohy polámať nejde 😠

wienika
30. júl 2008

baby, takze nam sa vyrazky rozrastaju, ma ich uz pozehnane, pocitam s tym, ze zajtra bude cela opluzgierovana...blbe je akurat to, ze jednu ma aj na tej ´spominanej rozkrojenej zemlicke....chudatko male....ale zatial to zvlada hrdinsky....obcas sa hra sama, potom chvilku mrnci a takto dookola....teraz nesmieme chodit ani von...takze som tu zavreta v byte....a dlho aj budem, lebo ked sa ja vysypem, tak od hanby ani mesiac nevyleziem... 😎

vroni, ja som sa chcela dat ockovat, len som naprv chcela vediet z krvi, ci mam protilatky. stale som to odkladala, raz som bola chora a potom dovolenka...tak mi treba.....co uz......snad to prezijem....

jasterka, aj ja som bola z toho 3D taka na makko.....je to uzasny zazitok...a moc to nestuduj, ved ste to aj tak nechceli vediet....ale mohol by to byt ten chlap, ved bab je tu dost...... 😀

jasterka
30. júl 2008

Wieni-urcite to obe zvladnete 😉 vela zalezi aj od imunity,aky to ma priebeh,vydrzite a mate to obe navzdy za sebou. 😉 na druhej strane je pozitivne na tom,ze to stihate skor ako zacnes robit 😉
Moja spoluziacka to dostala prave na stuzkovu,sme boli za nech ide,lebo sme to uz vsetky prekonali,chuda,bola krasne oblecena,vycesana a tvar samu botku,ani zatret to neslo...

miriam25
30. júl 2008

vroni, vazne by ma zaujimalo, kam chodis na vsetky tie tvoje hlasky... este dobre, ze ta tu mame, aspon sa dobre pobavime 😀 😉

wieni, no zelam hlavne leuske, aby to rychlo preslo... a tebe, aby si tie kiahne ani vobec nedostala... Ja som sa strasne zlakla, ked som bola tehu, ze budem mat kiahne (co teda moze babatku uskodit), lebo akurat vtedy ich dostal moj synovec a my sme boli s nim den predtym, ako sa kiahne na nom pprejavili. Zdalo sa mi, ze ja som uz kiahne mala, no ked som sa pytala maminy, tak si nebola ista, tak sme volali lekarovi, ze ci je to pre babatko nebezpecne, on ze mame okamzite prist, s krvou som musela hned ist do grazu do labaku, kde mi kvr okamzite testovali a tak ma to cele vystrasilo, ze az. Nastastie sa dokazalo, ze som uz kiahne mala a vsetko dobre dopadlo... Ale teda som sa bala o maleho statocne... A to bolo asi tyzden po nasej svadbe...

lieska, ja viem, ze oni nerobia ziadne pokusy na babatkach, len ako si to napisala, to znelo trosku hrozivo 😉

wienika
30. júl 2008

ste zlate baby ako ma utesujete.....ja to snad nejako vydrzim, i ked sa toho obavam.....doktorka mi hovorila, ze mozem mat horucky 3-6 tyzdnov......tak mozno ten moj nastup do roboty ani nestihnem...ale nevadi aj horsie veci sa stavaju....a lea to urcite zvladne perfektne.....ze cim mensie, tym lahsi priebeh....ale uz som si tu na MK citala aj katastroficke pribehy....

tina, my sme este v tom permone neboli, tento vikend by sme mali ist, je mi to luto, lebo lea nejde s nami a ak sa aj mne dovtedy tie kiahne ukazu, tak ani my...a asi nam to prepadne, uz raz som ten termin presuvala...a tak som chcela aby sa leuska nadychala cerstveho vzduchu..... 😢

miriam25
30. júl 2008

Wieni, presne ako si napisala, aj horsie veci sa stavaju. Mozno keby ich dostala leuska neskor, bolo by to o to horsie. Musime vsetky tie detske choroby prekonat, aj nase maminy ich s nami prekonali. Ja som mala mums, ked som mala asi dva roky a mam kopec fotiek s obviazanou tvarou... Ovcie kiahne si nepamatam, ale vzdy je lepsie, ked to deti prekonaju, ked su mensie ako neskor. To prejde... Ja by som bola z toho asi tiez trosku vylakana, keby ich dostal samko teraz, ale tiez to niekedy budeme prezivat... ☹

maya01
30. júl 2008

Dobry vecer kocky,

vidim,ze nikoho tu nie je 😕
Na kupku bolo ok,len skoda,ze po dvoch hodinach sa spustila taka burka,ze sme ani nestihli dobehnut do auta...ale deti sa aspon trochu vykupali.

Wienika,este raz drzim palce nech to ma u vas lahky priebeh.
A necitaj katastroficke pribehu.. 😉

maya01
31. júl 2008

Dobre ranko,

ako vidim dnes prva a vcera posledna...Bejby,Wienika co je s vami....?????

Dnes zase hic,u mna v kancli je na nevydrzanie...cista sauna 😝 😝

Idem rychlo robit,pokial som este svieza.

Paaaaa

miriam25
31. júl 2008

Dobre ranko,
mayi a nepisala si niekedy, ze mate klimu? Ci to si pletiem s niekym inym?

Ja som mala dnes hroznu noc. Samko sa mi kazdu chvilu budil, bez cajiku nechcel spinkat dalej, neviem, posobilo to na mna akoby mal nejake zle sny, stale mrncal, ked som ho pohladila, prestal, potom zasa zacal len co som si lahla do postele, ked som mu dala cajik, tak pil a pil a pil az pri flasi zaspal...Tak si viete predstavit, ake mam dnes oci a ako sviezo som vstavala... Rano, ked som sa zobudila, ze si uz brble pozeram nanho, on sedi v postielke a hra sa so psikom, s ktorym spava... Neviem, ci som vam to uz pisala, ale v nedelu sa prvy krat sam posadil a vcera mi to predvadzal s radostou cely den... Tak sa tesime, ze vie zasa nieco nove... My sa tesime z kazdeho jeho pokroku 😉

Musim este zavolat babam z plavania, ci sa dnes pojdeme kupat alebo nie, svieti tu krasne slniecko, nie ako vcera. Tak mozno dnes aj z kupania nieco bude...

Mayi, mala poslucha?

Wieni, ako je Leuske?

maya01
31. júl 2008

Miri,klimu som mala,ked som sedela na tretom poschodi...lenze asi 2-3tyzdne dosadu ma prestahovali na druhe a tu mozem len o klime snivat...sice je schvalene,ze sa bude davat aj na druhe ale asi az na buduci roka a to mne je uz nic platne...
Tak Samko uz pekne sam sedi...super.
A mala je super,ona je take bezproblemove dieta...si vsetko pekne poupratuje,podakuje...je zlata.

miriam25
31. júl 2008

Jaj, tak to sa naramne tesis, ze si na druhom poschodi 😒

No pred chvilou, ked sme boli so samkom na gauci, tak sedel, klakol si na kolena, chytil sa gauca a postavil sa naramne sa z toho tesil... takze asi mi uz zacina obdobie, kedy ho nemozem spustit ani na sekundu z oci... z choditka sa uz vie dostat sam... sa naciahne za niecim dolu, co je na zemi a uz ma ruky na zemi, nohy vo vzduchu a ked sa mu postasti, tak padnu aj nohy na zem... vcera sa mu to tak podarilo, som sa nanho divala, chuda, nebuchol sa, ale zlakol sa...

wienika
31. júl 2008

dobre ranko babulky....
no akosi vas zanedbavam...vcera som pozerala asi 8 dielov panelaku, a potom sme uz isli s drahym spat. v noci sme mali pohotovost, lea asi 3 krat zobudila so straaaaasnym placom,este nikdy tak neplakala, tak som ju zobrala k nam, manzel ju upokojil, ja som jej dala cipok, lebo mala horucku...trosku mliecka a supla som ju znova do postielky.....takto sa zobudila este dva krat, ale aspon spala do 9.30 takze som sa aj ja trochu vyspala....
chudatko, cela je bodkovana,ved ked budem mat cas, tak pridam fotky....

miri, to je super, ze samko uz sam sedka....aj ja sa vzdy tesim z kazdeho noveho uspechu.....

maya, bejby je ze vraj na slovensku.....aspon tak mi povedala eva....
fuha, bez klimy robit, to musi byt morda....tak to nejako vydrz, ved uz sa ti to kraaaati...
ozaj maya, mam jednu otazku, ak uz nechcem platit havarijnu poistku, lebo som dala auto sestre, musim ju zrusit alebo ked ju nezaplatim, tak sa mi sama zrusi? asi nie, ze? mne konci v septembri a neviem ako mam postupovat....dakujem

zatial pekny dnicek......

miriam25
31. júl 2008

Wieni, my sice kiahne nemame, ale dnes sa samko tiez moc budil. Musela som k nemu vstavat asi 5-6x. Vobec som sa nevyspala. Neviem, co to bolo dnes za noc, ale hrozaaa. Na toto uz vobec nie som zvyknuta. Teda ani som nebola, ked sa samko narodil, tak som v noci k nemu vstavala max 4x. Niekedy len 3x. Dufam, ze to dnes uz bude lepsie.

wienika
31. júl 2008

miri,asi mu bolo len teplo alebo mal zle sny.....ja som tiez ako mechom prastena..stale cakam, kedy si objavim prvy pupak, normalne mam z toho hrozu..vcera som zrusila moje koncerty, tak uvidime, ci si toto leto este zatancujem...a hlavne mam dilemu, zajtra by sme mali ist do tatier, leu necham u mamy, ale neviem, ci mam ist ja..co ked ma to tam chyti...? keby slo len o tie pupaky, tak sadneme do auta a za par hodin sme doma, ale co ak to bude horsie? mozem chytit meningitidu alebo zapal pluc.....a tym, ze som poistena len v rakusku, kde tam budem zhanat nejakeho doktora....tak fakt neviem, myslite, ze to mam risknut? nechcem, aby to prepadlo, stalo to dost penazi a manzel sa tesil......

maya01
31. júl 2008

Wienika, jednoznacne to zrus pisomne a min. 6 tyzdnov pred vyprsanim poistnej zmluvy...lebo potom budes musiet automaticky zaplatit poist.sumu zase na dalsi rok.
A to auto mas poistene v Rak. ci na Sk.?
A co sa tyka dovolenky...no neviem,myslim,ze inkubacna doba pri kiahnoch je dva tyzden,cize tebe to moze prepuknut az za tie dva tyzdne...
Na pohotovosti ta musia osetrit,aj ked mas rakusku poistku a ked nie,tak to jednoducho zapltatis a potom ti to Uniqa zaplati naspät...ved aj na taketo pripady mas tu poistku,treba vyuzit,ked uz tolko penazi za to platis.

Aha,ved Bejby spominala,ze ide na Sk. Zabudla som... 😕

miriam25
31. júl 2008

wieni, neviem... ale zatial pupacik nemas ani jeden, nie? Mozno to od malej ani nedostanes. Nie vzdy to musi prejst aj na niekoho ineho. A pokial viem, tak sa kiahne mozu prejavit aj za tyzden, nie hned... Takze mozno tu dovolenku v tatrach ani neprelezis, ale si ju poriadne uzijes...
A ak by si predsalen dostala kiahne, nikde nie je zarucene, ze musis mat vysoke teploty...Ako pisala vroni, mozes ich prekonat a ani o tom nevies. A mozno si ich uz aj niekedy prekonala a nevies o tom, lebo si nemala teploty a vela pupakov... Zatial sa citis dobre?

wienika
31. júl 2008

maya, diky za info....auto mam poistene na sk....takze pisomne a mozem aj mailom? a iba, ze dolupodpisana....rusim platnost havarijnej poistky z dovodu predaja auta....a tak? vobec neviem ako to mam napisat...ja som take telivo...

miri, bodaj by si mala pravdu.....
uvidim, ak sa mi do zajtra nepohorsi, tak pojdeme a riskneme to....
zatial sa citim ok, len ma svrbi cele telo....a hrozne.....

miriam25
31. júl 2008

uuuffff, mna svrbi cele telo od porodu. Neviem preco, ale brutalne to je. A staci, ked sa raz poskriabem a uz mam cervene ciary po celom tele... Mi to lezie na nervy. Na krku to vyzera, akoby som mala cucfleky... aaach

vroni
31. júl 2008

Wieni, mailom nie. To sa na SK ešte nenosí. Normálne poštou. A niektoré poisťovne majú výpovednú lehotu dva mesiace, tak píš čím skôr. Hoci - keď si auto predala, dolož len kúpno-predajnú zmluvu a daj okamžitú výpoveď (niektoré poisťovne to akceptujú. Napríklad Allianz. Ak máš Kooperatívu, zabudni)
Niekde som čítala, že kiahne majú inkubačnú dobu len tri dni po výsype. Takže ak sa nenakazíš do troch dní, je po všetkom 😀 Ale za správnosť informácie neručím 😎

silvia2406
31. júl 2008

ahojte babule 🙂
tak sa hlasim po dlhsej dobe, u nas vsetko o.k., malinka kope o sto6. tieto horucavy nie su bohvieco, ale prezit to musim. vecer mam nohy ako pampusiky 😎 ale tak zvladame 🙂

citam same novoty,
bejby, blahozelam k domceku 🙂

ronnda, malej nici vsetko len to najnajnajnaj k 1. rocku, nech je malinka zdravucka a nech rastie tak pekne ako doteraz 😵

viedencanka, waw, ze 36tt, to uz mas naozaj len za par 😵 drzim palceky, staci uz len vydrzat 2 tyzdne a uz mozes rodit kedykolvek. 😉 ja ked si predstavim, ze uz som sa prehupla do 7-meho mesiaca, tak mi nie je vsetko jedno😎

wienika, leuske prajem, aby kiahne odisli tak rychlo, ako prisli 😉 ja tiez do dnes netusim, ci som kiahne mala alebo nemala, pretoze ked som sa pytala maminy, tak mi povedala, ze ked boli v skolke kiahne, ja som mala asi 2 vyrazky a dokonca ani lekarka nevedela s presnostou urcit, ci som ich prekonala alebo nie. tak mozno zistim, ked bude mat kiahne nasa mala. a mozno, ked tvrdite, ze sa to da zistit z krvi, tak sa dam otestovat. takze mozno si ich aj mala, ale o tom nevies.
co sa tyka dovolenky, tak tazko povedat, virus sa zacina prenasat posledny den inkubacnej doby az do vtedy, kym sa virazka nepremeni na chrastu. inkubacna doba je od 9-23 dni, priemer 14-16 dni. takze teoreticky by si to este stihnut mohla, ale prakticky uz mozes byt sama prenoscom ochorenia. 😒 ja by som to asi neriskovala, ale to je moj nazor.

lieska
31. júl 2008

Wieni, ja ti neporadim asi s radou, baby su tu normalne doktorky ako tu hadzu tie inkubacne doby ... 😀 Nemas nejakeho lekara, co by ti mohol poradit??? A malinka pojde s vami?
Chuda, dufam, ze najhorsiu noc mate za sebou.... aj ty Miri! A inak gratulujem Samkovi k posadeniu a postaveniu sa!

Silvi, puchnu Ti nohy? Mna to zatial obchadza, dufam, ze to aj tak vydrzi! Treba vraj - paradoxne - vela pit, lebo len tak mozu tie tekutiny z tela odist!

Ozaj baby, ako sa pocitaju tie mesiace? V kazdej knihe to je nejak inak! Ty pises, ze si sa prehupla do 7. mesiaca, al eked si to vydelime 4, tak uz pomaly budeme v osmom! A aj na www.tehotenskakalkulacka.sk to tak je. Ale v inej knihe som citala, ze osmy mesiac sa zacina az od 31. alebo 32. tyzdna? Nie, ze by to bolo nejak moc podstatne, ale... 🙂

miriam25
31. júl 2008

no nic babenky, ideme so samkom obedovat a potom von za tatom, ten je dnes tu u nas v meste (vynimocne), tak ho ideme pozdravit.
Pekny den, este sa ozvem poobede.

silvia2406
31. júl 2008

lieska, ked si hodis do googlu kiahne, tak ti vyhodi info, takze z tade viem, aka dlha je inkubacna doba 😉

co sa tyka tych mesiacov, je 10 lunarnych mesiacov a 9 kalendarnych. ja sa riadim tym, ze budem tehotna 9 mesiacov a 8-my mesiac zacne v 31t 0d 🙂

miriam, prajem pekny den 🙂

wienika
31. júl 2008

lieska, tie mesiace aj mna mylili....tiez som nechapala ako to je, ale v podstate je jedno.
silvi, mojej sestre tak strasne opuchli nohy, ze si nemohla ziadne topanky obut. a v ten vecer pred porodom uplne strasne, ze take opuchliny este nevidela. sranda, ja som to vobec nemala. uz to nejako vydrz, ved uz len par tyzdnov.....

vroni, ved prave ja som v kooperative. ja som si to vobec neuvedomila, ze to musim zrusit.....nic, idem volat mamine, nech mi najd cislo poistky a nech to napis na pc, a ked pridem, len to podpisem a poslem. aj tak bude uz neskoro....ale co uz....
inac auto som sestre dala, dokonca je stale na moje dievcenske meno, ale ona znameho, ktory to prepise bez problemov. len ta poistka..... ☹

tie kiahne sa rataju od prvej vyrazky alebo az ked je riadne vysypana? ja som jej nasla prve dve vyrazky v utorok okolo obeda..
je mozen, aby ma svrbelo uz teraz cele telo? stale sa skrabem a kontrolujem,no hrozne....stale na to myslim,uz mi z toho sibe...taka som z toho nestastna... ale je to cele moja chyba, uz mesiac mam doma überweisung od mojho lekara na vysetrenie krvi, ci mam protilatky...mumps, masern a windpocken.....lenze som to stale odkladala, raz som brala ATB, potom sme boli na dovolenke a teraz som na to dopalatila....chcela som totiz nas obe dat zaockovat......dnes sme volali do laboru, ci mi spravia testy do zajtra, aby som vedela, na com som a oni, ze az 10 dni...tak to mi je jedno, lebo ak sa do 10 dni vyhadzem alebo nevyhadzem, uz je jedno a budem vediet aj sama.

maya01
31. júl 2008

Wienika,sa skrabes asi preto,lebo stale na to myslis a ocakavas,ze kedy sa uz aj ty vyhadzes...ked mal Samko kiahne aj ja som sa skriabala a pritom som kiahne mala 😅

Ja padam o druhej domov a hor sa na kupko...tato horucava sa tu v kancli neda vydrzat,sice mame ventilator,ale ten rozfukava len ten teply vzduch... 😖

vroni
31. júl 2008

Wienika, nič sa nedeje, neskoro nie je, len ti nevrátia nijaké peniaze 😉 Keď si auto predala a máš o tom doklad, môžeš dať výpoveď k denšnému dňu. Budú to akceptovať.
Skús si zavolať na Gesundheitsamt, oni tiež vedia (niektoré) testy urobiť a sú promptní (obvykle). Očkovanie je mump, masern a röteln, čiže rubeola a nie ovčie kiahne. To by ti pomohlo ako hladnému kabát 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre