Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
4. okt 2008

Dobre ranko 🙂

prinasam uzasnu spravu od Lenky.pav 😵 😵 😵 😵

Ocko ide chlastat, mamka fuci od bolesti, takze sa musim predstavit sam. Volam sa Lucas, vazim 4360 g, meriam 54 cm a fandim Slovenskuuuuu. P.s. vsetci sme o.k.

Lenuska, tak si sa konecne dockala svojho pokladika a uz ho drzis v naruci, musi to byt uzasny pocit.
BLAHOZELAAAAAAM Z CELEHO SRDCA 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kvietok23
4. okt 2008

ahojte, poradite nejaky obchod v rakusku najlepsie pri hraniciach so SR (po Vieden), kde sa daju kupit kociky - chicco, peg perego, jane? 😉

kvietok23
4. okt 2008

mozte aj cez IP - aby to nebola reklama 😀

lenka.pav
4. okt 2008

ahojte, tak Lenka to ma uz konecne za sebou....
Lukas sa narodil vcera vecer o 20:51, je to valibuk 4360g a 54cm

lieska
4. okt 2008

No to je krasna sprava na zaciatok dna!!!! Lenka (aj ocino), GRATULUJEM Z CELEHO SRDCA k malemu Lukaskovi a prajem vam vsetkym trom vsetko len to naj naj naj, hlavne vela zdravicka!
Tak predsa sa nemuselo vyvolavat!!!! 😉
Fuuu, ale 4360 g???? 😅 Lenka, dufam, ze si OK!!! 😉
Velmi sa tesim s vami!

lieska
4. okt 2008

kvietok...sorry, ja ti neporadim, ja som v Salzburgu, musis tu vyckat baby - viedencanky!

wienika
4. okt 2008

ahojte dievcata,
v prvom rade dakujem, ze na nas myslite.....my sme teraz doma, ale len do stvrtej, potom musime ist znova do nemocky na dalsieATB a ostaneme do zajtra..ak nebude mat teploty a ine komplikacie, tak mozme ist znova na par hodin domov....nastastie byvame 2 minuty od AKH....
takze sono obliciek dopadlo dobre, takze to nie je harnwegsinfektion, ale asi darm infektion....v pondelok urobia dalsie krvne testy a snad urcia diagnozu. myslim, ze ATB uz zabrali, len leuska nic neje, nic nepije a je apaticka, ale pokojna...obcas pomrnkava a vela spinka...je to taky moj anjelik.....dufam, ze jej bude uz lepsie....dnes ma cely strasne hnacky, len voda, ale ze vraj to je z tych liekov...uz schudla pol kila, takze kym pojdeme domov, to kilo este zhodi a zas budeme tam kde sme boli....ale hlavne, ze bude ok a snad ju v jaslickach znova daju do poriadku....
stale si hovorim, ze su horsie veci, ked vidim tie deticky tam, co cakaju mesiace na transplatacie, rodicia tam s nimi byvaju, no hrozne. dufam, ze vase dietky budu len zdrave......

maya, tak od novembra si tu s nami....super a neboj so samkom sa to vyriesi...nebolo by zle sa popytat na tej centrale vsetkych skolok vo viedni, myslim, ze sidlia v 9 bezirku a zistit, ci nemaju niekde volne miesto...aby ste ho mohli mat zo sebou....a ked nie, tak to nejako zvladnete aj tak, ze ostane chvilku u maminy alebo si zozenies tagesmutter......drzim palce----

babulky idem, prajem krasny vikend......

miriam25
4. okt 2008

ahojte,
tak v prvom rade aj my blahozelame lenke.pav k lukaskovi, teda riadny valibuk 😕 dufam, ze ju moc nepotrapil. Ale zelame so samkom vela vela stastia a aby ste boli vzdy zdravucki 😵

wieni, aj my na vas myslime, leuska je pokladik, ze to tak dobre zvlada, snad uz to rychlo prejde a nevykluje sa z toho nic vaznejsieho. drzime palce a hlavne pozdravujeme leusku.

kvietok, ani ja ti neporadim, vazne neviem...

wienika
4. okt 2008

jej lenkapav je uz tiez mamina...tak srdecne gratulujeme.......a tesime sa 🙂

silvia2406
4. okt 2008

Wienika, myslim na vas. Este raz prajem Leuske skore uzdravenie. 😵

jasterka
4. okt 2008

Ahojte 🙂

V prvom rade s celeho srdca gratulujem Lenke a jej manzelovi k jej nadhernemu Lukaskovi 😵 ,az mi slzy vyhrkli,ked som videla tie vase prve zabery,aj ja uz chcem drzat svoje drobatko takto v naruci 😵
urcite je to neopisatelny,nezabudnutelny pocit 🙂

Lieska-ta cena mi teda tiez vyrazila dych 😲 ale zase za tu istotu,keby nieco,to stoji.
Hlavne aby si sebea babetku usetrila stresy.
Ja mam hlavne do nemocnice nachystane zuvacky,lebo mi to pomaha proti nervozite, oblubeny masazny krem,aby mal manzel o zabavu postarane,a horalky ,aby mal energiu 😀 a pre mna hroznovy cukor,inak este nic ine 😅

Wieni-Leuska to zvladne a stratene dozenie,taka omamena je urcite z liekov,pri horuckach a chorobe nikomu nechuti,chce to cas,takze vam zelam moc trpezlivosti a Leuske skore uzdravenie.

twix
5. okt 2008

Ahojte!

tak sa tiez hlasim po par dnoch.

Lenkam obom blahozelam k drobcekom!! 🙂 a prajem im, aby boli deticky zdravucke a aby mali mamicky vela dobreho mliecka 🙂

Wieni- tak si si s malou teda uzila. ja si ani neviem predstavit, ake to je a uz teraz mam stresy, co ma vsetko caka po porode a kolko roznych testov budu tomu babätku musiet urobit. ako pises, tiez som bola z AKH velmi milo prekvapena, cakala som nieco uplne ine. vzdy, ked som tam na kontrole, tak su tam 3-4 lekari, technika je min. o triedu lepsia, nez v malej nemocnici, kde som rodila. urcite ste tam v dobrych rukach a lekari vam pomozu. drzim palceky, nech sa coskoro vratite.

Maya - blahozelam k prestupu do viedne. mozno bude aj lepsie, ked maly najprv ostane s babkou na SK, aspon budes mat cas aklimatizovat sa a o chvilu su vianoce a novy rok, potom uz mate skolku. aj ked ja si tiez neviem predstavit, ze by som cely tyzden bola bez malej. skus si pozriet:
http://www.kinderdrehscheibe.at
mozno najdes nejake volne miesto v tvojom okoli, ak by to nevyslo s tou skolkou.

Miriam - tak ta tvoja svokra, to je ozaj sila. moja si nedovoli bez ohlasenia prist k nam domov a ked pride pre malu na prechadzku, tak dovnutra ani nevojde. len raz prisla bez ohlasenia, lebo sa zabuchla a my mame jej nahradne kluce, to som bola v soku, ked som ju videla cez kukatko a bola v zupane 🙂
moja mamina ma tiez na zaciatku kritizovala a "radila" co a ako mam robit. ja som jej len povedala, ze mna to tak ucili v porodnici a co bolo pred tridsiatimi rokmi, to dnes nie je aktualne. a tiez si dnes vypocujem, ze take velke dieta a este chodi spat s cumlom a nechodi na nocnik, tak ja na to kludne len poviem, ze to velke dieata ma len rok a pol 🙂 tiez som si vypocula ohladom krupice, tak som nechala maminu, nech malej navari, ked sme tam spali a vysledok bol taky, ze mala vstala v noci tri krat, tak ako vzdy a chcela mlieko 🙂 odvtedy uz nepocuvam, ze keby som jej navarila krupicu, tak prespi celu noc 🙂 no, nemas to lahke. ja som tiez rada, ze mi svokra malu postrazi, vzdy ked potrebujem, tak sa s nou snazim vychadzat, aj ked nie vzdy mame rovnaky nazor.

twix
5. okt 2008

mna prestal boliet chrbat asi pred tyzdnom, chytil ma naval energie a pustila som sa do prania, zehlenia, upratovania => chystam hniezdo 🙂 taka som stastna, ze konecne mozem co-to porobit a nachystat.
vcera sme boli v ikea kupit postielku pre malu. babätko dostane jej gitterbett. mala sa tam vyblaznila, muzicek mal co robit, aby sa mu tam medzi tym nabytkom nestratila, no a ked sme sa dostali do detskeho oddelenia, tak sme ju odtial nevedeli dostat 🙂

v stredu som bola na vysetreni v AKH kvoli tej oblicke. tak zatial aj gyn. aj detsky lekari su za to, ze mozem rodit spontannne. zase mam termin vo stvrtok a asi uz teraz kazdy tyzden. keby sa nieco zmenilo, tak mi bud vyvolaju skor porod, alebo budu musiet robit cisarsky, tak uz som dost nervozna, ze to moze kazdu chvilu prist.

viedencanka - to som rada, ze mas take zlate deticky. hlavne martinko je taky velky brat. ja mam brata o dva roky starsieho a mamina mu stale hovorila, ze dostane sestricku a bude sa s nou moct hrat. ked ma priniesli domov, nahadzal mi do postielky vsetky hracky a isiel za maminou, ze ja sa s nim vobec nehram 🙂 ze nech ma odnesie naspät 🙂 inak, moj brat bol tiez taky, ze cele hodiny necikal a potom pustil dva litre naraz a precikal vsetky plienky 🙂

k tej E-Card chcem napisat, ze my sme necakali, kedy nam ju poslu, ale v poistovni mi vystavili taky papier - Ersatz-E-Card alebo tak nejak a tam uz bolo cislo malej. s tym sme isli aj k detskej lekarke na kontrolu.
karticka dosla postou asi mesiac po porode.

moja mala pozera najradsej Teletubbies. mame asi 5 DVD. kupila som na internete uz neviem ci cet A&M alebo cez Amazon.at nejako ju nezaujimaju kreslene rozpravky, len take, kde su nejake "babky". rano chodi na Kike Sesamstrasse a tam su take vselijake "monstra" 🙂 co rozpravaju, tak to ma tiez rada. este sme kedysi chytali zadarmo cez sat jeden detsky program v cestine a tam chodil program "Barney" - velmi sa mi to pacilo, je naucny a nie je tam ziadne nasilie, vela sa tam spieva, mala bola do neho zblaznena. tiez rozmyslam, ze neskor kupim nejake DVDcka.
a mame tri cdcka s detskymi pesnickami. jedno v n.j. a dve slovenske (Detom) a mala ich tiez zboznuje, ked jej ich pustim, hned sa roztancuje.

lieska
5. okt 2008

Jasterka, este ze si napisala, ze Lanka ma uz foitky maleho tu v albume! Lenka, je nadherny!!!! Ved on uz vyzera ako mesacne babo! Krasnucky je!!!!
Inak aj ja beriem hroznovy cukor! 🙂

Twix, drzim palce, aby to s oblickou babatka dobre dopadlo, najlepsie pre vas oboch!

lenkaw
5. okt 2008

Ahojte kocky, tak sa hlasime konecne doma z nemocnice. Dnes nas priviezol tatinko domou, tak si to vychutnavame. Pridala som aj par fotiek do albumu. Luca je zdravucky, mal 3.160 g a 52 cm a ked sme odchadzali skoro 3.300 g, takze pekne pribral ;o)))
Aj ja sa citim super a tesime sa hrozne z malinkeho drobceka.

Lenka.pav: tak gratulujem aj tebe, zvladli ste to, ale bol dobry bucko, hlavne ze ste zdravi, vsetko dobreeeee.

lenkaw
5. okt 2008

Teraz som si citala vsetky vase gratulacie, dakujem ste zlate ze ste nam drzali palceky a vsetko dobre dopadlo.

Porod mi nemuseli vyvolavat, aj ked som mala na male. V nedelu ma chytili o polnoci bolesti tak sme este cakali doma do 06.00 a potom sme vyrazili do nemocky no a tam ma to preslo!!! 😠
Tak nas na obed pustili domou ze ked to pride mame prist znovu. A vecer o osmej to zacalo zasa, ale to boli uz silnejsie bolesti tak sme o polnoci vyrazili znovu do nemocnice kde si ma uz nechali a bolesti sa stupnovali 😝 az do jedenastej doobeda, tak sme si uzili svoje ale to som uz doktorke povedala ze chcem PDA, tak ma dali na ctg-cko a tam zistili ze maly reaguje zle na kontrakcie a nebudu riskovat, tak o pol dvanastej ma zobrali na operacku a mali sme cisarsky. Ale vsetko dobre dopadlo, chrobacik je zdravucky a hned mi ho priviezol manzel na izbu tak na mna vyvaloval tie velikanske ociska a to bol ten najkrajsi pocit na svete !!!
Na druhy den som uz chodila s malym na rukach - hrda mamina. Citim sa dobre, hlavne som rada ze sme uz doma!!! Pridala som par fotiek do albumu, tak kuk tam.

silvia2406
5. okt 2008

Lenkaw, z celho srdca blahozelam k drobcekovi. 🙂 Prajem vam vsetko len to najlepsie, hlavne vela zdravicka, tebe vela mliecka a tiez, nech vam Luca robi len a len radost. Ale to on uz robi, no nie? 😵 😵 😵
Maly je naozaj nadherny, a ta fotka kde cika jednoducho nema chybu 😀

maya01
6. okt 2008

Dobre ranko,

Lenka.pav gratulujeeeeeeem,krasna spravicka hned z rana...no vidis predsa si sa docakala 😉 Malinky bol teda raidny valibuk...prajem skore zotavenie.

Lenkaw,maly je krasny 😵 este raz gratulujem... 🙂 A Silvia ma pravdu...cikajuca fotka je na 1* 😀

Wienika,dufam teda ze Leuska bude uz v poriadku...chuda malinke,kolko si toho musi vytrpiet ☹ Ale urcite uz bude v poriadku,drzim strasneeeee palce.

No co sa tyka tej skolky pre Samka,tak zajtra sa dozviem,ci dostane to miesto v Uniqa skolke...na jednej strane chcem strasne,aby isiel s nami...na druhej zase rozmyslam,ze to bude pre neho strasne rychla zmena...no ved uvidime,ako to vypali. A ked uz by aj dostal to miesto v ich skolke,tak chcem aby tam uz ostala na trvalo,nechcem mu sposobit stres este aj tym,ze od januara ho prelozim do inej.

Miri,boli ste v nakoniec v therme? Dufam,ze si si tam dobre oddychla a zabudla na svokrine vyciny... 😉

Twix,super,ze budes rodit spontanne...drzim palce,nech vam to dobre dopadne...

Tehulky,aj vam sa to uz krati...som zvedava,ktora bude dalsie mat svoje drobatko pri sebe... 🙂

Zatial pekny den 🙂

maya01
6. okt 2008

Jeeeej a som zabudla...vsetko naj,naj,naj obidvom Natalkam k meninkam 🙂 🙂 🙂
Nech rastu do krasy a robia svojim rodicom len a len radost.

lieska
6. okt 2008

Bre ranko!

Aj ja gratulujem Natalkam k dnesnym meninkam!

Lenkaw, maly je naderny!!! No blondaveho anjelicka sme tu uz davno nemali! Krasny je, ako z dovolenky keby prisiel, tie plave vlasky a taka sneda pokozka (aspon na tej 1. fotke tak vyzera)! Vsetko najlepsie este raz aj ja prajem!
Tak si nakoniec mala cisarsky??? No...aj dobre, aj zle, nie? Na jednej strane, to, ze sati zacne porod spontanne a potom sa musi ukoncit cisarskym tiez nie je vyhra, kedze si si uz dovtedy urcite dost vytrpela, ale aspon nejakych bolesti si hadam bola usetrena, nie? Ako sa citis teraz? Vyzeras byt dost fit na tych fotkach, co je super! Len nechvam to tak vydrzi! Mliecko mas??? Vsetko naj, este raz... tesim sa s vami!

Som zvedava ako Lenka.pav rodila! Ved uz aj ona bude za chvilku doma!
Uff, ja pri tom mojom prirastku na vahe (18,5 kg) a velkosti bruska mam uz lepy, co za velke babo to bude. Aj ked viem, ze to tak nemusi byt, no ale este dva tyzdne nas cakaju! ☹ Uz keby to bolo tu!

Wieni, ako malinka???? Je uz troska lepsie?

Mayi, deti sa podla mna super vedia adaptovat. Samozrejme, ze zalezi aj od povahy maleho, ale mozno bude mat z toho celeho praveze kopec zazitkov! Kazdopadne drzim palce a nech prijmes to najspravnejsie rozhodnutie!

miriam25
6. okt 2008

ahojte,

lenka, maly je naozaj uzasny 😵 a vazne vyzera uz tak na mesacne babo... ale krasnucky chlapcek, viem si predstavit, ako sa z neho tesite 😵
fotka, kde cika je ta naj 😵 pridavam sa k ostatnym 😉

maji, z therme nic nebolo, v piatokk vecer sa mi spustili kramy, tak som nechcela nic riskovat. tampony mam, ale bala som sa, aby nahodou nieco nevoslo do vody, kde budu malinke deticky, takze sme v sobotu boli len na nakup, na prechadzke a drahy siel poobede rozoberat svinu, ktoru v piatok zabijal... mala som ist povodne s nim, chcela som sa porozpravat so svokrou, ale kedze maly doobeda vobec nespinkal, poobede o 1 bol taky unaveny, ze len co som ho polozila do postielky, mal ocka zatvorene a spal do pol 4!!!
Volala som svokre, chcela som jej povedat, ze nepridem kvoli tomu, ze maly spi, nie preto, ze by som bola stale nastvana, ale nezdvihala. skusala som neskor, tiez nezdvihala a potom mi svagrina povedala, ze je na mna nastvana a mozem volat kolko chcem, aj tak nezdvihne.
Drahy k nej ani nesiel (bol tu svinu rozoberat u jeho sestry, ktora byva optori), hovoril, ze sa nepotrebuje divat na jej oduty ksicht 😒
no a dozvedela som sa, ze nie ze ja by som mala byt nastvana na nu, ze tak po mne bliakala, ale ona je nastvana na mna, ze som to povedala muzikovi a ten jej cez telefon vynadal. Ze naco som mu to hovorila a neviem co vsetko. Takze sa momentalne spolu vobec nebavime, som zvedava dokedy.

Stve ma to hlavne kvoli tomu, ze sa blizia maleho narodeniny, tento vikend pridu nasi a mali sme sa tam zastavit, drahy aj chce, aby sme tam na chvilu sli, ale ja neviem, ked bude stale oduta....
No a tyzden na to mame u nej oslavovat s celou ich rodinou, tak snad sa dovtedy odduje. Je mi to v podstate jedno, len dufam, ze mi sef nebude volat, ze mam ist zasa na jeden den na otocku do blavy ako pred dvoma tyzdnami, lebo to by som ju zasa musela prosit o to, aby mi maleho postrazila a ja teda nemam ani najmensiu chut ju o nieco prosit.
Takze asi tak...

wieni, ako je leuske??? dufam, ze je uz ovela lepsie a je s vami doma...

maji, ty si poznas samka najlepsie, urcite sa rozhodnes tak, ako to bude prenho najlahsie, aby ten presun zvladol. a skolku tiez najdes, nejak tomu neverim, ze by sa vo vasom okoli nenasla ziadna, kde by ho od novembra nevzali. budem na teba zajtra mysliet, aby vam vysla ta jedna 😉

maya01
6. okt 2008

Miri,tak teda tvoja svokra "nema chybu" ...ona je urazena 😠 to je sila,ved nama byt za co...No nemam slov 🤐
Co sa tyka nasho Samka,ved to,ze on je taky maly strachopud,ked uz sa dostane do kolektivu a ma to tam odpozorovane a zmaknute,tak je v pohode,ale co sa tyka niecoho noveho...tak je dost bojazlivy...tak pre to mu nechcem robit stres,este z dvoma skolkami...
Tak pevne dufam,ze vyjde ta uniqacka...

Ozaj a uz ste videli,ze Lenka.pav ma maleho v albume...teda riadny macko.

miriam25
6. okt 2008

maji, keby si nenapisala, ani ma nenapadne pozriet lenke.pav do albumu...

leni, dufam, ze ta moc netrapil... vyzera byt naozaj velky 😅 ale hlavne je, ze ste obaja zdravi a maly vam bude urcite robit velku radost 😉 ved uz urcite robi...

jaj, musim vam napisat, my sme sa so samkom prave vratili z nemocnice. Chceli sme ist von na prechadzku, no doprala mi pracka, tak som si povedala, ze to najskor vyvesim na balkon a potom pojdeme. Mame na balkone divy vinic, ktoreho bobule su jedovate. Davala som nanho cely cas pozor, kym som vyvesila pradlo, pekne behal okolo mna. Sla som len na chodbu polozit prazdny kos, zatvaram dvere a on dva fliacky cervene na pusinke. Tak som sa zlakla, hned som pozerala do pusy, nasla som len jednu supku zo bobule, tak hned vyumyvat pusinku, rucicky, zobrat MKP, utekala som za omovnikom, ci to je naozaj jedovate, ked povedal, ze ano, tak som z toho kusok odtrhla a hned rychlo do nemocnice. Stale som pozerala, ci sa mu nechce spinkat, ci mu nie je zle, bolo to len par minut, kym sme prisli na prijem, zenska na mna pozerala, ze co tam robim, doktorka najskor ze odkial viem, ze tie bobule su jedovate a neviem co vsetko, az mi to zacalo pripadat, ze ma chcu poslat domov bez toho, aby sa na to co i len pozreli, ale potom nas vzali dnu. Kedze u nas nie je ziadna detska klinika, ani tie doktorky (zbehli sa ich tam zrazu 3!!! 😲 ) sa nespecializuju na deti a na otravy uz vobec nie, tak najskor vyhladali ten nas divy vinic na nete, zistili, ze je naozaj jedovaty, potom vyhladali nejakeho doktora, ktory sa specializuje na otravy, ten povedal, ze z jednej,max. dvoch bobul by mu nemalo byt nic, takze mi dali papiere, ze ak by sa nahodou nieco dialo, aby som zavolala sanitku a hned nas odvezu do oberwartu.
Ked sme prisli domov, hned som volala muzikovi, bol z toho dost mimo.
Potom sa pytam samka, co povies, ideme trosku na prechadzku a on kyval hlavickou, ze nie, tak som ho ulozila do postielky a uz trvt hodinku spinka. Ono je fakt, ze doobeda moc nespinkal a teraz uz bol cas, tak len dufam, ze je to preto, ze mal cas ist spinkat a nie kvoli tej jednej bobulke, co prehltol.
Ak by spal moc dlho, budem tam musiet ist sa pozriet, ci je s nim vsetko v poriadku, tak len dufam, ze naozaj bdue, lebo inak si to asi nikdy neodpustim, ze som tych par sekund nanho nedohliadla, ze som ten kos sla dat na verandu a on zatial prehltol bobulu ☹ snad bude vsetko ok.
Tiez si myslim, ze kedze ich neprehltol viac, nemalo by sa nic stat, ale aj tak... on je este malinky, nema vytvoreny taky obranny system ako my dospeli...
drzte nam palceky...

maya01
6. okt 2008

Miri,tak dufam,ze Samusko bude v poriadku...teda ty si bola riadne duchapritomna,ja by som v tej chvili asi nevedal,co mam robit...a este nie to zobrat aj tu bobulu do nemocnice...
Tak drzim palce,nech je Samko v poriadku a nemaj vycitky,sa to moze stat kazdemu...budem na vas mysliet.

miriam25
6. okt 2008

neviem, preco ma napadlo, mozno to mam len z filmov a serialov, ale viem, ze z mojho popisu by asi tazko vedeli, co prehltol, tak som to radsej vzala so sebou, aby to na vlastne oci videli a bolo to super, lebo to hned podla obrazku identifikovali na nete, co to je. A sa mi zda, ze z tych bobul, keby mu naozaj zaucinkovali by mohli urobit nejaku protilatku, nie som si tym asi ista, ja nie som lekarka. Ale som rada, ze som to vzala so sebou.

Ja panikarcim, ked je uz po vsetkom. Teda ked viem, ze ja uz viac urobit nemozem. Ako napriklad teraz. Samko zaspinkal a mne sa to vsetko vracia pred oci a cela sa trasiem, co sa mohlo stat...

lieska
6. okt 2008

Jemine Miri, no nervy...to ta plne chapem!! Super, ze si s nim hned bezala do nemocnice!! Drzim palce, nech to ozaj nic nebude a malinky sa bude citit dobre!!! Neboj, dopadne to dobre, ved ten lekar by urcite nic nepodcenil, keby si nebol isty!!! A Ty nenervac, bude to OK, uvidis!

miriam25
6. okt 2008

ahojte, tak ja som vam len chcela napisat, ze zatial vyzera byt vsetko ok, samko bol poobede spokojny, spinkal normalne jeden a pol hodiny, vypil mi 250ml mliecka, co normalne este nikdy tolko naraz nevypil, boli sme vonku, pobehal si, doma uz bol potom unaveny a teraz uz sladko spinka. Bol zivy ako vzdy, usmiaty ako vzdy, takze ja som zatial spokojna. Este cakam, ci bude aj zajtra vsetko ok, ci nahodou nebude mat nejake hnacky a ak nie, tak mi spadne balvan zo srdca.
zelam krasny vecer vsetkym. Ja idem trosku upratovat, kedze v piatok pridu nasi, tak jednak aby sa nezhrozili a jednak aby si vobec mali kam tasky dat 😉

maya01
7. okt 2008

Dobre ranko,

Miri,super ze Samko je v poriadku.... 🙂

Dnes sa idem cely den skolit a este nam prislo kopec roboty 😖 Tak neviem co prve...

Prajem zatial pekny den a prijemne vstavanie 😉

lieska
7. okt 2008

Miri, aj ja som rada spolu s Tebou! Chvala Bohu, ze je Samko v poriadku!!! Ufff, co???? ☹

maya01
7. okt 2008

Dobry vecer,

co sa to deje... 😕 😨 ani vam to dnes vobec neslo????

No my sme chori... ☹ Samko zvysenu teplo,kasle,soplikuje...tak zajtra ideme k dr.,dufam ze to nebude nic vazne,teraz si nemozem dovolit ostat dlho doma. No ale co uz,nemam ho s kym nechat.

Zatial pekny vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre