Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
20. okt 2008

jasterka, pozdrav ich aj od nas a samko posiela princeznam pusinku 😉
a samozrejme charlotke blahozelame z celeho srdiecka 😵

lieska, charlotka sice rodila 22 hodin, ale to neznamena, ze mala 22 hodin bolesti... som zvedava, co nam napise, ked bude doma. Ono niekedy ked praskne voda, clovek nema ziadne bolesti este niekolko hodin, az potom ku koncu....

inak my sme boli vonku, boli sme aj u lekara, chcela som nechat samka vysetrit, kedze v pondelok mi vracal a potom vo stvrtok vecer to bola ta ista pesnicka, no doktor povedal, ze mu nic niee je, ze to vracanie mohlo byt bud z placu alebo zo zubkov. Tak som uz kludnejsia.

maya01
20. okt 2008

Miri, ako dopadla oslava u svokrovcov ? Vsetko ok 😉

miriam25
20. okt 2008

maji, v ramci moznosti... ako vsetci, ktori prisli, boli fajn (az na svokru), sme pokecali, sme oslavili, dali sme si tortu, chlebicky, ktore sme s drahym doobeda urobili, posedeli sme, no nebolo zle, i ked oslava s nasimi bola lepsia. Chcela som porobit vela fotiek s draheho rodinou a so samkom, ale polovica z nich mi pred fotakom utekala, jak male deti, ze oni sa fotit nechcu a neviem co vsetko, tak som bola v duchu nastvana. mala som so sebou aj kameru, ale to bolo este horsie ako fotak, som nemala pomaly ani koho tocit...
Svokra falosna ako aj minule, ked som tam na chvilu bola, takze ani na nu nemam slov. Najlepsie bolo, ze robila kavu, kazdeho sa opytala, mna nie, kazdemu urobila kavu a potom pozerala, kto este nema a pytala sa, kto chce, ale mna nejakym super sposobom prehliadla, tak som sa tvarila, ze kavu nechcem, aj ked velmi dobre vie, ze kavu malokedy odmietnem.
My sme k nej prieniesli na oslavu tortu, 4 velke tacky chlebickov, 2 flase sampanskeho, 8 (2 litrovych) flias nealko a kavu (aby neminala svoju). Za kavu som nepocula od nej nic, ani len dakujem. Tortu sme rozdelili kazdemu domov (teda ten zvysok, co zostal), svokre sme nechali taky velky kusisko, ze by sa s tym mohla napchavat aj tyzden, alebo nech si da do mrazaku a niekedy vytiahne, ani za to mi ani len nepodakovala. No jednoducho... nemam na nu slov a ani nechcem mat... mna tam cez tyzden tak lahko neuvidia a cez vikend, jedine, ze by chcel drahy, tak by som sla, ale inak ju mam viete kde...

charlotka
20. okt 2008

Caute, prepacte, ze som vas nechal cakat, ale ako uz jasterka informovala, mame malu Líviu, narodila sa v nedelu v noci o 2:58 (3570g a 49 cm).
Skusim pridat aj par foto.

Ako pise miriam25, Lota nemala 22 hodin bolesti, tie slabsie zacali okolo osmej vecer.

miriam25
20. okt 2008

jeeej, charlotkin manzelik sa ozval... dakujeme za info aj za ukludnenie tehuliek, ze sa charlotka netrapila dlho 😉
a este raz blahozelam!

miriam25
20. okt 2008

jeeej, livinka je krasna a ta druha fotka, kde ste vsetci traja je naozaj krasna. Nadherna rodinka ste 😵
manzelik, vdaka za fotky 😉

ronnda
20. okt 2008

gratulujeme pysnemu tatkovi a dekujeme za nadherne fotecky, moc vam to slusi, livinka je krasnoucka. tak at jste zdravi.

miriam25
20. okt 2008

ronnda, ako ste na tom so zubkami? my mame dva nove... hornu jednotku a hornu dvojku 😉

maya01
20. okt 2008

Jeeeej krasne fotecky...a este raz GRATULUJEM.

maya01
20. okt 2008

Miri,teda ta tvoja svokra to je teda.... 😠 😠 Ale ved vy uz tak ci tak za chvilku odchadzate na Sk...tak budes mat od nej aspon pokoj... 😉

miriam25
20. okt 2008

maji, presne to iste si hovorim aj ja... tie necele tri mesiace vydrzim nejako a potom tu budeme mozno raz za mesiac na vikend a to sa bude tesit, ze sme prisli, takze ju nebudem vidat a ani ju nebudem potrebovat, pretoze samko bude chodit do jasliciek a keby som niekedy potrebovala,aby mi nanho dal niekto pozor, tak budem mat nablizku mojich rodicov, brata a aj moju dobru kamosku, ktora mi uz hovorila, ze hocikedy by mi maleho postrazila, naviac v moravciach mam byvali spoliziacku, ktora caka v decembri babo, tiez chlapceka, takze aj ona hovorila, ze by mi obcas mohla dat na maleho pozor. Takze svokra bude uplne mimo...
Ja ju nepotrebujem.

Inak maji, mate uz kupcu na obyvacku?

maya01
20. okt 2008

Na obyvku este nie...ale spalnu mam uz predanuuuuuu 🙂

miriam25
20. okt 2008

Jaj, keby som ja uz vedela, v akom stave dostaneme byt v moravciach, hned by som sa s tebou rozpravala inak. Co viem, mali by sme dostat od mesta socialny byt k dispozicii, ale ten bude prazdny, neverim, ze by tam bola obyvacka... Takze budeme musiet kupovat, to by som hned vzala tu tvoju, ale takto... ☹ ked nic neviem... ☹ ak by sa ti to nahodou nepodarilo predat do polovice decembra, tak potom uvidime, to by som uz mala vediet viac o nasom byte...

lieska
20. okt 2008

Jeeej, Charlotkin manzelik...diky za info aj za fotky! Malinka je super, zlatulinkavy anjelik! A tie rysave vlasky (teda ak dobre vidim), to ma po mamine, co (ak je teda Charlotka origos rysavka, co myslim, ze je)? No rozkosna je, tesim sa s vami!
S tymi bolestami to viem, ze nie je od zaciatku take zle, len ked som si to zratala, ze cely den...ja sa obavam, ze budem "malilinko" nervozna a "malilinko" panikarit! A byt na nervy 22 hodin...nic moc!

Twix, Ty si super aka si kludna, fakt to asi bude tym druhym babom! 😉

Jasterka, ja som tiez plakala pri kazdej smske, co mi poslali tie moje tri kamosky co tu mam, ked sa im narodilo babo! Takze sme na tom rovnako, uplne ta chapem! 😉

Miri, ta tvoja svokra je fakt nejaka na hlavu! Fakt dost o nicom hentalke spravanie. Ale ako pises, zachvilu ste na SK, tak to bude pre teba lepsie!

holzi247
20. okt 2008

Holky ja jsem z Vidne, bydlim s dvema detickami v Breitenlee. Je tu take nekdo z Vidne? Urcite, vidte? Tak prosim, prosim napiste, kde tu kdo bydlite, treba jste nekdo nekde za rohem a ja bych rada kamaradku, ktera prijde obcas jen tak na kafco a tak. Pa Katka

maya01
20. okt 2008

Ahoj Holzi....vitaj,

väcsina bab je z Viedne...ja som (budem) z 23bez...ty si z 22 vsak...?
Ake stare mas deti?

wienika
20. okt 2008

charlotke gratulujeme k dievcatku, je krasna a na jednej fotke vyzera taka spokojna a stastna, ze je uz pri maminke......tesim sa s vami....
a super, ze aj silvika je ok, tak terezka je tiez take drobatko ako bola leuska, ale ja som to silvi hovorila, ze ona bude mat male babo...... 😉

jasterka, lieska, vy ste take zlate, ja si presne tiez pamatam, ako som ticho zavidela kamoske, ked sa jej babo narodilo o 2 tyzdne skor, tiez som ju bola s bruchom pozriet v spitali.....a tiez som odchadzala so slzami...ale uz to mate fakt za par, este si vychutnajte zivot vo dvoch, lebo to co pride uuuuplne zmeni vase zivoty....ale to vsetko viete..... 😉

maya, tak super, ze mate skolku, ten mesiac ubehne ako voda a vy sa zatial dozariadujete......

miri, na tvoju ,,milu,, svokru nemam slov.....stastie pre teba, ze uz tam nebudes, ju bude urcite porazat......tak jej treba a nech jej torta ,,chuti,, a aj kava..... 😉

holzi, my sme skoro vsetky z viedne okrem liesky a miriam.....

twix, obdivujem tvoj klud, ale je to asi tym,ze uz vies co ta caka..... 😉 velmi som zvedava ako to cele bude brat laurinka, ci nebude ziarlit.....ja som nedavno pestovala kamoskine babo a lea ked to videla, tak spustila uplnu hysteriu......ale nastastie mas super mua, ktoy ti pomoze so vsetkym....
najlepsi bol vcera moj manzel, ked mi povedal, ze chce druhe babo...hehe...skoro som odpadla....dokonca mu uz ani nevadi, ked to bude zasa dievcatko..... 😉

tak ja idem kocky pre leusku, potom do roboty, dnes hrame max a moritz, taka sranda predstavko pre deti.....tak sa tesim.....
pekny zvsok dna....papa

maya01
20. okt 2008

Jeeej Wieni,vy mate predstavenie aj pre deticky...??? Super,tak potom daj vediet,ked budete hrat nieco dobreho...my sa so Samkom prideme urcite pozriet...a teda aj s manzelom.

maya01
20. okt 2008

Wieni,tak druhe...aj ja by som sa dala nahovorit...ked tu citam o tolkych malinkych uzlickoch.

boldy
20. okt 2008

ahojte babky,
este raz gratulujem obom maminkam, aby boli zdrave.. charlot: fotky su mile
ja som vcelku v poriadku, brusko rastie, az na to, ze chripka zatial neprechadza a sa mi vyhodili nejake vyrazky po tele, neviem z coho ☹

miriam25
20. okt 2008

maji a co sa tvoj muzik brani druhemu uzlicku v rodine? Ved pracu mas, zacnes pracovat, keby si zostala tehotna, nebudes hned sediet doma a po materskej sa budes mat kam vratit 😉
u nas je to trosku ine. Ja by som tak za pol roka aj prijala to snazenie, ale kedze sme dostali pracovnu prilezitost, musime ju vyuzit a potom sa mozeme snazit o samkovho surodenca 😉

holzi247
20. okt 2008

Mam jednoho lumpateho Davidka, ten mel koncem zari - septembera 4 roky a jednu Natalinku, ta bude mit zitra 16 mesicu. Manzela mam rakouskeho Klausika 🙂. No pujdu se chvili prolouskavat vasi diskusi.....

maya01
20. okt 2008

Moj manzel sa nebrani...to skor ja 😅 No sice robotu mam,ale musim si odpracovat aspon 2r.aby sa mi potom da dalsia materska ratala do dochodku a tak...no a ked budem mat potom prac.zmluvu na neurcito...nam urcite nic viac nestoji v ceste 😉
Holzi,tak potom mame skoro rovnako starych chlapcov... 🙂

miriam25
20. okt 2008

ahoj honzi, vitaj medzi nami, ja som sice z tych dvoch, ktore nebyvaju vo viedni, ale zijem v rakusku v malom mestecku v steiermarku... 😉

boldy, zelam skore uzdravenie...

alexxa
20. okt 2008

Ahoj vsechny 🙂
jsem take z Vidne, sice bez deti, ale rada bych kamaradku... jsem z 23. Bezirku. Najde se tu nekdo??

twix
20. okt 2008

Boldy - hlavne sa vyliec a chod k lekarovi. mojej mamine sa po chripke urobil pasovy opar a teraz sa boji, ci mna a malu nenakazila. vraj je to dost nebezpecne pre tehotne zeny a male babätka. snad si to tiez nedostala.

Holzi, Alexxa - vitajte medzi nami !! 🙂 ja som v 21. Bez. ale su tu myslim aj dievcata z 22. a 23. Bez.

Lieska, Wienika - ano, som zatial kludna, viem asi co ma caka, ale aj sa bojim, co bude potom, ci je male v poriadku, co nas caka, ... , zmenit to nemozem, tak co pride, to pride, treba mysliet pozitivne.

twix
20. okt 2008

Asi by sme si mali spravit nejaky zoznam, kto, kde byva, kedy ma narodeniny .... aby som v tom aspon ja nemala chaos 🙂 uz je nas tu tolko 😀

lenkaw
20. okt 2008

Tak k 2 chlapcom nam tu pribudli 2 dievcatka, supeeeeer !!! Gratulujem Charlotke k malej Linduske, je uzasna nech vam robi len radost.
Ja sa dokazem cele hodiny pozerat na nas pokladik ked spinka, je to nieco uzasne.
Tehulky myslim na vas, a drzim palceky, toi toi toi.

miriam25
20. okt 2008

ahoj alexxa, aj teba vitam 😉
no teda, v poslednom case nas tu pribuda 😕 😵

twix, mas dobry napad s tym zoznamom... ja v tom mam tiez chaos.... nejak nestiham...
takze kto sa na to podujme a da to dokopy? najlepsie nejaka tehulka, ktora ma este trochu casu 😅

leni, charlotka ma liviu 😀 😉

ronnda
20. okt 2008

ahoj holzi! teda kde vsude my na sebe nenarazime 😉 😉 😉
tady teta s Nicole! Kdy jsme se to videly naposledy??? to uz bude vic nez rok ze???

alexxa - ahojky, ja jsem z 12., spis uz ke 23., takze ne tak daleko.

jasterka - jsem zvedava na tvoje dojmy od mamicek a jejich holcicek!

boldy - drz se! ja jsem mela v tehu takovou vyrazku na nohach, doktor na to ziral a nevedel co s tim, nez jsem dostala termin na koznim, zmizlo to samo...

wienika - myslime na vas vzdycky kdyz papame a doufam, ze leusce porad stejne tak chutna jako nasi nici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre