Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
24. mar 2009

ahojte baby, tak ja som uz navecerana a samko spinka, zasa mi strasne tazko zaspaval, mam taky pocit, ze prisiel do nejakej divnej fazy, kedy nechce zaspavat sam, ako to bolo doteraz, ale musim sediet pri nom a hladkat ho po hlavicke, kym nezaspi. v momente ako uvidel spaci vak, tak nervy zacali fungovat, zacal sebou hadzat, nechcel mi ani dovolit, aby som ho do toho vaku dala, pritom bol uz taky unaveny, tym, ze nespinkal poriadne cez obed, ze som vazne nechapala. dala som ho do postielky, tak najskor sa tvaril, ze bude protestovat, ale ked videl, ze nejdem prec, tak sa ukludnil, lezal, ani sa nepohol a ocka sa mu postupom casu zatvarali a on ich stale len otvaral, akoby sa chcel presvedcit, ze som stale pri nom. a vidim to aj cez den, ovela castejsie pride ku mne a tak silno ma objime, az sa mi chce plakat od radosti, ze takto prejavuje svoju lasku ku mne. je to naozaj velmi krasny pocit, ked za mnou pride, sadne si mi na kolena a objime ma a zostane tak chvilku 😵 😵 😵
takze zrejme to zaspavanie bude mat s tymto nieco spolocne, inak si to naozaj neviem vysvetlit... len si budem musiet najst nejaky lepsi system, ako stat zohnuta nad postielkou... nie som na to zvyknuta, nohy sa mi po case roztrasu, kedze su uplne napnute a musim tak vydrzat aj 20 minut, kym maly naozaj nezaspinka... no uvidime, ako to bude zajtra a ako to bude pokracovat....

jasterka, drzim palce, aby si toto obdobie co najrychlejsie mala za sebou a hlavne aby si mala dobre vysledky...

tina, budeme na vas zajtra a pozajtra so samkom mysliet, aby ste dobre dopadli a leni nemala ziadne velke problemy... drzte sa v tej nemocnici a potom nas tu vsetky poinformuj, pretoze budeme s napatim ocakavat spravy od teba.

charlotka, ako sa ma malinka? dufam, ze je to uz lepsie, ze sa to len zlepsuje a nezhorsuje...

maji a vy sa kedy chystate do nr? idete na velku noc, ci nie? ozaj, ako samko vnima velku noc? polieva ta? sibe ta? alebo len hlada zajacov a vajicka? (nemozem si pomoct, mne to hladanie sladkosti pripada take smiesne 😅 )

bejby29
24. mar 2009

Kocky, ja vam tak zavidim, ze vam chodia deticky tak skoro spinkat, mne Nathalia zas zacala o dvanastej chodit, ide ma porazit.. ☹
Miri, tak pekne ponatahujes svalstvo, nepotrebujes ani posilku.. 😉 Ono je to fakt asi len taka faza, ked oni nam este nevedia povedat, co ich trapi, tak musis len vydrzat 😉 😉
Tinus, zajtra veeeeeela stastia a uvidis, vsetko dobre dopadne..
A co je s Lieskou? Uz sa tu davno neukazala.
My ideme na zaciatku juna do Spanielska, uz sa neviem dockat, taka som happy, vidiet moje kamosky a kamosov, jupiii.. Wieni, kedy sa chystate vy do Benidormu?

miriam25
24. mar 2009

bejby, to mas pravdu, ze ani posilnovnu nepotrebujem... ruky su uz krasne vytrenovane a za chvilu budu aj nohy, ked to takto pojde dalej 😀 ale dolezite je, ze je zdravy a vsetko ostatne spolu zvladneme 😉

wienika
24. mar 2009

caute baby, aj ja sa pripajam medzi chore deticky....lea je strasne vysypana, kasle, sople, slzave oci...a nepokojna.......cakam, ze toto bude hrozna noc, nastastie pride zajtra doktor k nam rano a povie.....neviem, co to moze byt, rozmyslala som, ze ci nahodou reakcia na ockovanie(to by bol ten lepsi pripad), ale nezda sa mi to...napadlo mi, ci este to nemoze byt alergia na psa, no uvidime....... ☹

bejby, do spanielska asi pojdeme v lete, ale este to nie je iste, mozno pojde len manzel sam,(kvoli brucovi springsteenovi), neviem, nechce sa mi tolko s malou cestovat....chystame sa totiz do egypta a talianska, takze bude toho asi dost......

jasterka, este vydrz s dietkami, viem si predstavit ako ti je, ale uvidis, vsetko bude ok......takze hippka chutila😉
daj potom vediet ako si dopadla......

wienika
24. mar 2009

ronnda, ja tiez neviem, co to lea vcera vyvadzala...dnes isla spat pokojnejsie, ale uspaval ju manzel, ja som bola v praci, tak povedal, ze jej znova hral na gitare a bol pri nej, kym nezaspala....ale asi to ma z tej choroby.....ja som bola hrozne rada, ze lea vzdy isla bez problemov spinkat, nikdy nechcela byt s nami, najlepsie jej bolo vo vlastnej postielke....dufam, ze sa to vrati.......a tie zachvaty, co si hovorila o tom chlapcovi, tak to mame teraz doma.....skoro stale....ale sranda je, ze v jasliach to nerobi, tam ju vzdy chvalia, ze bola dobra a pekne papala......a doma ani jedno ani druhe....... 😒

wienika
24. mar 2009

viedencanka, ja som tiez velmi tuho rozmyslala o tych daniach, ale som si povedala, ze ked nic nemusim platit, tak to aspon vyplnim.....nechcela som mat opletacky s danovym uradom.....
uvidim ako to bude buduci rok, mozno sa na to vykaslem.......

magduska
25. mar 2009

Ahojte dievcata!
Vopred sa ospravedlnujem, ze sa miesam do vasej zabehnutej temy 🙂 , ale chcela by som vas poprosit o radu. Urcite sa to tu uz spominalo, ale aj ked nemozem spat 😀 , urcite sa mi ani do rana nepodari precitat vsetkych 306 stranok 🙂!
Takze moja otazka je, ako maximalne dlho mozem byt na s malym doma, ked karenz je do max 2,5 roka dietata. Da sa so zamestnavatelom dohodnut aj dlhsie? Nemate niekto info, ako to funguje? Maly ma 20 mesiacov a ja mam so zamestnavatelom podpisanu dohodu, ze budem 2 roky doma.... Ale cim viac sa to blizi, tym mam vacsiu paniku... Takze, vie mi niekto poradit? Vopred DAKUJEM!!!

boldy
25. mar 2009

dobre ranko,

mame sa dobre, hoci doteraz mala vystrajala, nevedela si poprdkat... ale uz spinka... vcera sme boli prvykrat u dr. a sme zdrave, vsetko v poriadku, pribrali sme, vsak samozrejme ked na mne stale vysy... o tyzden ideme opat...
tina> myslim na vas tiez, dufam ze to dnes dobre dopadne, drz sa

lieska
25. mar 2009

Tinka, velmi na teba myslim aj ja a tfuj tfuj tfuj ... nech vam to dobre dopadne!!!! Drz sa, moja!!!!!!!

vroni
25. mar 2009

Magduska, asi ta sklamem. Zamestnavatel nemusi suhlasit ani s tym 2,5 rokom. Je povinny drzat ti miesto len dva roky, niektori su ochotni nad ramec zakona pockat aj toho pol roka navyse (moj bol ochotny, ale vraj su to skor vynimky), ale nie je to ich povinnost. Mozes si skusit dohodnut povedzme este nejake neplatene volno navyse, ale velmi by som sa na to nespoliehala. Na druhej strane ma zamestnavatel povinnost vziat ta na ciastocny uvazok, to bude asi skor cesta.....
Chorym prajeme rychle uzdravenie, nejako sa tu s tymi chorobami vrece roztrhlo....

lieska
25. mar 2009

bejby, ja som tu, len absolutne nestiham pisat, mam co robit aby som si vas aspon precitala... aj teraz pisem s malou na prse, jednou rukou, ... 😀 ... no, uz sa prave odpojila, takze idem na to....
Okrem toho prosim od tohto tyzdna som znova "nastupila do prace". V pondelok si ma zavolali na Besprechung, ze ci uz by som nechcela pomalicky zacat robit. No a kedze som bola uz pred materskou dohodnuta tak, ze budem moct robit z domu, tak som suhlasila, ze skusit to mozeme. Je to len nejakych 46 hodin mesacne, co vychadza na 2 hodky denne. Musim si sice ten cas kradnut kde sa da, ale nevadi... uvidim ako to pojde. Len zas budem mat menej casu na MK! 😠

Charlotka - moja zlata, az mi je makko ked si citam co vas trapi! Chudiatko, vydrzte to!!!

Jasterka - nase male maju teraz tiez taky nejaky Wachstumschub, preto chcu byt stale pri mame, nosit sa, su naladove a podobne. okolo 19 tyzdna je zrovna ten cas. Zas som si kupila mudru knihu ("oje, ich wachse"), tak som mudra!

Boldy, Jasminka je nadherna! Aky maly uzlicek. Ja uz si to ani pomaly nepamatam, ked Mimi bola taka!

Wieni, tak DP mas za sebou? No super. Inak ja som oslovila jedku danovu kancelariu, ti dostali z DU total chaoticku odpoved, tak to posunuli nejakym auditorom na posudenie. Tak cakam, ale fakt v tom je chaos! Wieni, ty si si podavala teraz 1 krat?? Lebo ja mam trocha obavu, ze ci nepridu na to, ez si drahy mal podavat uz aj 5 rokov dozadu a nevyrubia mu pokutu!?! No neviem, ja este pockat na vyjadrenie tej danovacky!
Ozaj, Vroni, ty nas truhlik ... 😉 ... ale nie, fakt toho vies strasne vela... ako by som mohla na Finanzamte prelozit pojem "danovy rezident"??? Nejak som to nenasla v slovnikoch a neviem, ci ked poviem "Steuerresident", ci tomu niekto bude rozumiet. Ja skusim este zavolat na ten Finanzamt a vypytat si to potvrdenie!
Inak vcera v TV novinach hovorili presne na tuto temu a tam dokonca ani nespomenuli, ze musis mat nejake potvrdenie o tvojom danovom domicile! No chaos!

Ostatne babule....pozdravujem!!! Uz som pozabudala komu som checla co napisat! (Wienika, nie si sama!)

ronnda
25. mar 2009

wienika - tak jak je leusce? co dr? snad nebude nemocna...

miri - a jakou jste meli vy noc, co samusko?

magduska - ja jsem momentalne v uplne stejne situaci jako ty. zamestnavatel mi drzi misto dva roky, takze za ctyri mesice uz musim nastoupit do prace. s 2,5 lety karenz tenkrat nesouhlasili. no a ted mi stejne rekli, ze pro me misto nemaji a daji mi vypoved, tak prave premyslim, ze zustanu jeste pul roku doma pokud si nenajdu praci na castecny uvazek.

lieska - tak ty uz pracujes? ty dve hodinky denne to urcite pujde a cas nekde najdes, jen skoda, ze na ukor nas na MK ☹

boldy - to je krasna zprava, ze na kontrole vse v poradku, jen tak dal!

vroni
25. mar 2009

Lieska, Steuerresidenz, Steuerdomizil alebo uneingeschränkt Steuerpflichtig - vsetko by malo byt spravne 😀 Inak to potvrdenie mozes odbavit aj tak, ze na danovom priznani jednoducho odfajknes, ze si v Rakusku "uneingesch...." a hotovo (vraj)
Ronnda, nezabudni si vyinkasovat odstupne!!! Pokial nepracujes vo firme o 5 ludoch, nemozu sa ta len tak lahko zbavit, ako si predstavuju....

ronnda
25. mar 2009

vroni - tak odstupne jiste zadne nedostanu... ja jsem tenkrat chtela nejakou zivotni zmenu, tak jsem zmenila praci, v teto firme jsem pracovala mesic, pak jsem byla freigestellt, protoze jsem otehotnela 🙂 bylo mi jasne, ze me zpatky asi chtit nebudou, maji tam uz za me dva roky nahradu. jen me jeste napdalo, jestli kdyz se s nimi dohodnu a ukoncime pracovni pomer dohodou ke dni ukonceni karenz, jestli budu mit narok na penize od ams nebo ne. pochopila jsem to totiz tak, ze kdyz do prace nenastoupim, tak jeden mesic od AMS nic nedostanu. ze musim tedy nastoupit, odpracovat si povinny mesic a pak dostat vypoved.

nevis vroni nahodou jak to je?

nejlepsi by bylo, kdybych se s firmou domluvila, ze nastoupit nemusim, mesic mi zaplati a vypovedni lhutu taky nebudu muset pracovat a taky mi ji zaplati. a ja se budu flakat doma. mam to dobre vymysleno ze?

bejby29
25. mar 2009

Dobre ranko, kocky..
Wieni, Taliansko a Egypt, hmm, zavidiiim.. 😀 To si poriadne oddychnes..
Lieska tak ty uz pracujes? Len ti prajem, aby si to v pohode zvladala a hlavne bez nerviciek. 😉 Dve hodinky denne, to by som aj brala, lenze ja mam take zamestnanie, ze som bola stale v terene alebo za pocitacom a dve hodinky by mi urcite nestacili..

vroni
25. mar 2009

No, myslim, ze je tam nejaky sposob, ale pred tym, nez zverejnim nejake truhlikovske bludy 😉 , popytam sa pravnika, aj tak s nim mam v pondelok sedenie, takze buduci tyzden budem zasa staaaaaaaaaasne mudra 😀 😀 😀

ronnda
25. mar 2009

vroni, to bys byla moc hodna, ty jses vazne nas poklad!
tesime se tedy na tvoje pondelni moudre rady 😉

miriam25
25. mar 2009

ahojte kocky,
tak som samka ulozila do postielky, bez placu a bez scen, odisla som a je tam zatial ticho tuk tuk tuk, aby som t onezakrikla. dufam, ze bude pekne spinkat. vcera som pri nom vecer sedela pekne dlho, kym nezaspinkal a v noci spal naozaj dobre, pokojne, tak som sa tesila. uvidime, ako bude teraz spinkat a potom ako to bude vecer so zaspavanim.

wieni, samko sa mi tiez uz par krat hodil o zem, neviem, co to ma teraz za moresy, ale toto mu naozaj netolerujem taketo spravanie sa. Si ho nevsimam, kym ho to neprejde a potom je zasa nejaky cas od toho hadzania sa o zem klud. zvlastne, ze leuska je takato len doma a v jaslickach nie 😒 zeby vas len skusala, co vsetko si moze doma dovolit? 😒

ronnda, no nemas to lahke, ale ty si aspon pracovala,ja som nikde nepracovala, otehotnela a rovno zostala doma. teraz, ked by ma uz niekolko krat spominana firma nevzala, tak neviem, kde si tu v nasom okoli najdem dobru pracu, tu je to cista bieda ☹ najviac ma stve, ze som vystudovala vysoku skolu, ktorej titul mi bol uznany bez problemov aj tu, kedze sa jednalo o zahranicny obchod a teraz, ked si nebudem moct najst robotu, mozem ist robit akurat tak predavacku niekam, len aby som nieco robila... zas bez prijmu zostat nemozeme, to si nemozeme dovolit, kedze chceme kupit dom... no len dufam, ze si nieco najdem, alebo ze ma ta firma naozaj vezme, ako slubili, to by mi padol velky kamen zo srdca...

lieska
25. mar 2009

Vroni, Ty si ina makana! 😉 Dakujem za radu! Praveze ja nechcem podavat na SK danove priznanie (uz to asi ani nestiham). A to sa da tak, ze budem mat z tunajsieho Finanzamtu potvrdenie, ze som tunajsim danovym rezidentom. Tak to skusim vybavit!

miriam25
25. mar 2009

lieska, pekne, ze si sa tu ukazala 🙂 s tou pracou som bola dost sokovana, ved mala ma len 4 mesiace, ale zasa na druhu stranu, pokial by si mala robit len 2 hodinky denne, myslim, si, ze by si to mala v pohode stihat (samozrejme zalezi vela na malinkej a tvojom manzelovi) a kazde euro sa hodi, limit zuverdienst nepresvihnes a takto budes mat mesacne trosku viac peniazkov, taku pracu by som aj ja brala. mne samko od narodenia velmi vela spinkal a obcas som sa aj nudila doma... ale ved ty si sikulka, ty to zvladnes lavou zadnou a najdes si obcas aj trosku casu na nas na MK 😉

wienika
25. mar 2009

ahojte baby,
tak lea rano nechala rodicov zasa do pol deviatej spinkat, s veselou naladou ma privitala, ked som jej doniesla mliecko do postielky a potom uz aj si chcela ist obuvat topanky a obliect bundu, ze ideme von....teraz ma najnovsie, ze stoji pri vchodovych dverach s jej detskym kocikom, nalozenou babikou a caka ci ideme.....zlata....
o pol desiatej prisiel ujo doktor, hned si ju podplatil gummibärli a v pohode ju povysetroval, takze nastastie to nie je infekcne, ale to ma nieco s darmflorou.....tak jej dal nejake lieky a nieco proti svrbeniu,i ked ju to nesvrbelo a odisiel...este mu kyvala a hovorila bye bye......
tak mi odlahlo.......

tina, ako ste dopadli? myslim na vas.....

lieska, tak klobuk dole, ze uz pracujes....aspon tu nie som jedina 😉 okrem mayi a vroni, ale tie uz maju vacsie deticky......
urcite to budes zvladat, najdes si coskoro system.....drzim palce 🙂
ani ja som to danove nikdy nepodavala, tiez som tu uz vyse 5 rokov.....dufam, ze mi nepride spätne nejake pokuty.....

miri, ani ja si leu nevsimam, ked sa treskne o zem......ju to za par minut prejde a potom je dobre......ale ze vraj to patri k veku a ze je to dolezita vyvojova faza, aspon tak mi to napisali do eltern briefu z hipp 😉

boldy, tak sa tesim, ze je vsetko ok a ze jasminka krasne pribera....len tak dalej 🙂

bejby, no neviem ci si moc oddychnem na tej dovolenke s tym mojim certom.......myslim,ze budeme vsetci v pohotovosti😉

ronnda a uz mas nejaky napad, kde by si chcela robit? ozaj a ty mas uz rak.obcianstvo? dnes sme to akurat preberali v robote, kolega, tiez slovak, ale uz 30 rokov zije tu mi hovoril, ze ja by som uz mohla dostat, kedze som vydata, mam dieta a robotu...i ked neviem, zda sa mi to kratko......ale to bude viac vediet nasa vroni, myslim, ze tuto temu sme tu uz preberali s nou...ona ma aj nemecke, ze? aj tak neviem, ci ho vobec chcem.....

lieska, maya a miriam, vcera som zistila, ze moja kolegyna, ktora nam robi vlasy a make up je z nitry..sranda, tak som si na vas spomenula😉

wienika
25. mar 2009

ozaj a co je s maelou? ta sa tu dlho neukazala, snad je vsetko ok.......

twix
25. mar 2009

ahojte,

tak to som rada, ze tu nie som sama, komu sa dieta hadze o zem 🙂 u nas to trva uz dost dlho, ale mala zacina chapat, ze u mna s tym nepochodi a aj manzelovi som vysvetlila, ze si ju nema vsimat, ked sa hodi o zem 🙂

wieni - to obcianstvo by ti dali myslim po piatich rokoch manzelstva s rak. obcanom a min. sestrocnom trvalom pobyte (ale neviem, ci sa to zase nemenilo). ja si necham slovenske, teraz ked sme v EU by som ziadne vyhody nemala. a dokonca to kedysi dost stalo a ani dnes to asi nedavaju zadarmo.

ronnda - Kinderbetreuungsgeld mozes poberat 2,5 roka, aj ked ti daju vypoved. ja som rada, ze mam Dominika, inak by som musela uz v pondelok nastupit do prace 😲 az ma striaslo. momentalne je tam dost neprijemne podnebie, dost sa setri a prepusta, tak neviem, ci by som sa tam dlho ohriala. snad sa to zlepsi, kym sa tam vratim.

lieska - tak to ta obdivujem, ze si najdes cas na pracu. u mna by to nebolo mozne a vecer som taka unavena, ze by som asi nemohla pracovat bezchybne. uz sa tesim, ze sa posunie cas a deticky budu chodit spinkat a vstavat trosku neskor, aspon dufam ☹

tina - drzim silno palce, aby ste mali priaznive vysledky, nech tam Leni moc netrapia. mas pravdu, najdolezitejsie je zdravie, vsetko ostatne nie je take podstatne.

ja som tento rok podala danove postou, nahodou som o tom citala na internete. tak som ho cez vikend dala mamine a ona ho poslala doporucene. staci mat potvrdenie z posty.

boldy - mala je zlatucka a to je dobre, ze tak pekne papa a pribera 🙂

co sa tyka toho rozpravania, tak u Laurinky sa to dost rozbehlo, ked sa narodil Dominik. teraz uz spaja dve slova: napriklad "Ink spinkat" = Dominik spinka 🙂 niektore slova hovori slovensky, ine nemecky, niektore pozna uz v oboch jazykoch: deticky alebo kinder, knizka alebo buch - ako sa jej chce 🙂 tiez vela slov riadne zkomoli a vyznam poznam len ja, no niekedy sa ani mne nepodari uhadnut, co vlastne chce. najlepsie je, ked vola babka. to zpusti do telefonu tu svoju hatlaninu a pät minut nepusti nikoho k slovu. nikto nerozumie, co rozprava, len pocut ako babka prikyvuje: ano moja, samozrejme moja, aj to je zaujimave moja 🙂
dnes si vymyslela novu zabavku. zaklope na dvere "klop,klop,klop", otvori dvere a zakrici "dale". dnes ked som maleho uspavala v spalni, tak niekolko krat sirena vosla a zvrieskla dale 😠 clovek nevie, ci sa ma hnevat, alebo smiat. ale maly si na ten jej zvucny hlas uz zvykol, uz ho tak neztrasie, ked zvrieskne 😅

jasterka
25. mar 2009

😀 😀 😀 twix dobre som sa pobavila na opise Laurinky...ze " dale" 😀 aj babina nema chybu 😀 ...zlate 🙂

inak baby vcera fakt davali v spravach na markize bu-bu-bu 😠 ,ze kto nepoda danove,mozu ho skontrolovat 5rokov dozadu a pokuta moze ist do vysky 50tisicEU 😝 ...no neviem,moj bracho si to bol tiez podat,ze nepodal tri roky a mu povedali,ze ak to poda takto dodatocne,pride mu oficialne pokuta za oneskorenie 80Eu za rok...
tak si to podal...inak platil Wienika za jedno rocne danove vypracovanie 20EU,takze si kamoske kranse zaplatila..
Jemu povedali ze danovy rezident nemoze mat trvale bydlisko na SK,tusim ze na kazdom danovom davaju ine info 😲 ale ak by naozaj islo o nejaku pokutu urcite sa vynajdu a budu drzat spolu 😠 ...a na vine budeme len my nevedomi obcania 😒 tri krat slava nasim zakonom 😝

wienika
25. mar 2009

twix, aj ja som sa riadne nasmiala na laurinke, to musi byt tiez cislo..... 😀 no doma sa urcite nenudis......
dnes povedala lea nove slovo, uplne krasne a zretelne, ale po nemecky....ze ,,baum,, tak snad sa to pomaly rozbehne a uz jej aj zacneme rozumiet....len sa bojim, ked teraz je taka ukecana, co bude ked bude vediet ozaj rozpravat 😉

jasterka, dakujem za info, nepotesili......to znamena, ze mne mozu vyrubit pokutu okolo 400 euro? nech sa paci...a nech si ich zozeru!!! to je sila.....no a co sa tyka tej ekonomky, co uz, buduci rok budem mudrejsia😉
a tvoj bracho zije na sk?

vroni
25. mar 2009

Jasterka, trikrat som si precitala, ze danovy rezident nesmie mat trvaly pobyt na SK a este stale mi tecu slzy od smiechu 😀 😀 😀 Nedala by to tetuska brachovi aj pisomne? 😀 😀 😀 Cize ak mas trvaly pobyt na Slovensku, mas danovu rezidenciu (cize povinnost odvadzat dane) ..... ja neviem,...... v Novej Patagonii????? Skvostne! 😀 😀 😀 Nech ziju odbornici na danovych uradoch!!!! Pokuta 50 tisic eur sa tyka len pravnickych, nie fyzickych osob, ale aj tie maximalne cca 3 stovky by potesili.... Inak ja platim za danove 50 (ucotvnicke nekamaratke), ale ma to oficialny stempel jej firmy a ked by tam boli nejake chyby, je to jej problem a nie moj....
Twix, zavidim, ze ti mala tak keca, to moje strasidlo stale skoro nic, vety len dvojslovne, slova dvojslabicne a nijako sa nenamaha.... Vo stvrtok (buduci tyzden) mame termin u logopeda, tak uvidime. Chlap mi tvrdi, ze robim paniku a este je skoro, vraj niekto iny v nasej rodine potrebuje lekarsku pomoc a nie dieta (no, po tomto sarmantnom vyroku to bol skoro on, kto potreboval lekarsku pomoc 😀 😀 😀 , takze rychlo odvolaval 😝 )
Narok na rakuske obcianstvo je po 6 rokoch pobytu. So svadbou alebo bez, na tom (uz) nezalezi...

olina.s
25. mar 2009

Maminky, mohla bych vás poprosit, nemohly byste mi poradit, kde by se dal koupit kočárek - golfky v okolí Linze atd. Mohly byste mi prosím doporučit nějaké obchody? Děkuju. Olina

jasterka
25. mar 2009

vroni,presne tak mu to povedali,ze ak chce aby mu uznali ,ze je danovy rezident na slovensku...ona mu to vysvetlila ,ze to znamena ze nemusi uz odovzdavat danove priznnie na sK 😲 ...musi si tuodhhlasit pobyt a dat potvdenei o trvalom v inom state,a to by znamenalo ,ze ma vratit obciansky...takze stale zacarovany kruh 😝
fakt gulas 😒 asi je fakt najednoduchsie to kazdy rok podavat 😖 fuuuj dost bolo danoveho,az ma zlcnik rozbolel,co mi to zlc zdviha... 😠

vroni
25. mar 2009

No, tetuška evidentne nevidí rozdiel medzi daňovou rezidenciou a rezistenciou (alebo ako to pochopila) 😀 Ale vtípky z tetušiek na daňovom sú evidentne trestané nejakou vyššou silou, teba žlčník, mňa si vyhmátla účtonvíčka, že jej nesedia výplaty a mám rátať znovu 😠 😠 😠 To máme teraz z toho! 😝

wienika
25. mar 2009

baby, pridala som par fotiek a dve aj z krstu.....ten co fotil, to bola hruza, take fotky o nicom...... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre