Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
2. apr 2009

Leni, dik za tip, pozriem sa na to..
Wieni, ty nasa vcelicka usilovna, Kids Cafe nechcem kvoli tomu, ze oni tam nespravia kvoli 50tim ludom uzavretu spolocnost, musim sa spytat, ale pochybujem..

lieska
2. apr 2009

Joj baby, tu je to dobry lazaret!!!Jasterka, Lenka, drzte sa!
Viedencanka, tak ty takto s alergiou? To musi byt "velmiprijemne", co?
Tina - HROZNE!!!! Slak by ma trafil! No ale ako Wieni napisala, aspon ze mas toho svokra, kiezby sa mu podarilo posurit to!

Maela - gratulujem zo srdca k Emilii, tesim sa velmi s tebou a prajem vam vsetkym hlavne veeeela vela zdravicka! To ostatne uz prijde aj same! Baby na MK teda dostali novu konkurentku! 😀

S tym Ivanom som sa dost pobavila! 😉

viedencanka
2. apr 2009

Kocky,ktore pridete zajtra autom,tak na www stranke zoo je napisane,ze navstevnici zoo mozu parkovat gratis na parkovisku,je tam presne napisane na ktorom,je to od vchodu k Tirolergarten.Neviem vam povedat,ci je to blizko,alebo daleko,odkedy mam navigator,do mapy nepozeram 🙂
Dnes som bola s Lindou u pediatra,zdalo sa mi , ze je nejaka stihlesia,odkedy prikrmujem zeleninkou.Od poslednej kontroly- presne pred mesiacom nenarastla ani cm a pribrala len par gramov.Dr hovori,ze ona je stale , co sa vahy a vysky tyka,nadpriemer a ma este velke zasoby 🙂 , takze nemam nic v stravovani menit.Ona by totiz zjedla aj vlka,vsetko, co jej ponuknem,zje,ale bojim sa dat jej vela,aby jej nebolo zle. Na porovnanie- Linda zje rovnako velky naplneny tanier ako martinko ☹ Na dalsiu kontrolu zbehnem k dr o nejake 2 tyzdne,uvidime,ci rastie.

Wieni,Lieska- ano,mam alergiu na pele,hrozne silnu a tiez alergicku astmu,je to nieco hrozne,nikomu to neprajem.Najhorsie je,ze rokmi sa to bude len zhorsovat.Chystam sa k alergologicke,ona mi zase v pohode predpise kortizony,ako ked som bola tehotna,ale to radsej malu prestanem kojit,ako by to mala dostavat vsetko aj ona.Este skusim nejake homeopatika,ale minuly rok nezaberali,tak velku nadej nevidim.

Bejby,to rychlo leti,Natalka bude o chvilku oslavovat narodeniny,ako by to bolo teraz,co si nam oznamila,ked sa narodila.

ronnda
3. apr 2009

holky, ten ostermarkt je u hlavniho vchodu pred zamkem. to parkoviste zdarma je u tirolergarten, to je vchod do zoo nahore, dolu k zamku to trva asi pul hodinky pesky.
ve tri budu dole u ostermarkt, bejby - mozna tam taky budeme uz driv, muzeme se pak sejit nekde v parku nebo tak kdo prijdete pozdeji.
kdo chcete jeste tel. na me pro pripad nahaneni se v parku?

15 hod. ostermarkt pred zamkem u hlavni brany.

silvia2406
3. apr 2009

dobre ranko 🙂

ronnda, jajaja si prosim tvoje cislo 😉
a ak som to dobre pochopila, musim prejst cez zahradu, aby som sa dostala ku hlavnemu vchodu? 😅 je to pri neptunovej fontane? sorry, ze sa tak blbo pytam, som jak blbec, najhorsie je, ze sa uz nemozem vyhovorit ani na tehudemenciu ani na demenciu z kojenia, no co, mam malo spanku. 😅

nasa herecka ako je na UM, tak sa budi cez noc 2-3x, to by bolo este fajn, vsak flaska sa urobi, dieta sa nachova, ale ona sa uplne preberie, keca, kvici, pisti a ked sa jej nikto nevenuje, zacne plakat (sme si povedali s manzelom, vsak mozno zaspi a nechali sme ju v posteli, sme my ale naivkovia). takze sa nosime, no zabava 😎
a teraz uz zalomila o 8:45, oci mala ako ziletky. 🙄

inak uz sa na vas tesim, pocasie nam bude priat 😎

silvia2406
3. apr 2009

a este vsetko naj naj naj lukaskovi k polrocku a linduske k siedmim mesiacom 🙂

viedencanka
3. apr 2009

kocky,tak ja sa k vam nepridam.Martinko celu noc kaslal a teraz ma aj teplotu,ideme k doktorovi.Porazi ma,vcera mu nic nebolo.Mal sice trochu sople,ale to ma skoro kazdy.
Tak som sa na vas tesila.

tinavieden
3. apr 2009

Ahoj babulky.Tak dnes sa k vam pridame aj my s Leni 😉 Tesim sa na vas.Tak o 15.00 sme tam.Zatial pa

ronnda
3. apr 2009

silvi - cislo ti posilam.
odkud prijdes? zahradou projdes primo k zamku, urcite to najdes, kdyztak se ozvi a nekde se potkame.
tina - super!!! tesime se!!!

ronnda
3. apr 2009

viedencanka - skoda, tak priste. hlavne at je martinkovi brzy lip. dej nam pak vedet co u dr.

silvia2406
3. apr 2009

viedencanka, skoda ☹ ja som sa tak tesila, ze uz konecne uvidim lindusku. no co uz, snad inokedy. martinkovi zelame skore uzdravenie 😉

tina, to je super, ze sa pridas. urcite prides na ine myslienky a trosku sa odreagujes a leni urcite tiez dobre padne byt medzi detickami 😵

ronnda, dakujem za tel.c. ak by nieco, tak volam 😉

bejby29
3. apr 2009

Ronnda, aj mne posli tel. prosim..
Viedencanka, to je skoda, nech sa Martinkovi skoro polepsi ☹

ronnda
3. apr 2009

bejby - mas IP

ronnda
3. apr 2009

teprve vas docitam, wienika super, ze dnes taky s leuskou prijdete
maela - moc gratuluji k vasi holcicce!

viedencanka - s tou alergii je to hrozne, vzpominam si, jak jsi s tim loni bojovala kdyz jsi byla tehotna. ja mam taky alergii na pyly, ale hodne slabou, trva to tak mesic a jen mi tece z nosu a neustale kycham, tehu jsem zvladla bez leku a loni nakonec taky, i kdyz jsem nekojila, letos uvidim. nejlepsi by bylo odjet nekam k mori na hooodne dlouho 😉

tak ja jdu varit, dite uz mi usnulo, asi nabira sily na odpoledne na hezkou prochazku, to pocasi nam dnes opravdu vyslo!
pa odpoledne

bejby29
3. apr 2009

Dik Ronndi, o tretej sme tam ako na koni 😉

lyziarka
3. apr 2009

kocky, tak prideme aj my, budem vas tam pozerat...

viedencanka
3. apr 2009

Tak vratili sme sa od doktora,dostal sirup na kasel,dva rozne- jeden na den na vykasliavanie a jeden na vecer,aby v oci ho nedrazdilo. povedal,ze ma zahlienene cele pluca ☹ od rana ale vobec nekasle.Chcel mu robit aj rozbor mocu a krvi,ci to nie je nejaka infekcia,ale kedze teplotu dostal az dnes nadranom,do 12 hodin sa to este neukaze v krvi,tak keby mu teplota nepresla do pondelka,spravi mu rozbor.
No a este aby to nebolo vsetko,tak aj mna dnes od rana tak hrozne boli hrdlo,zasla som aj ja k mojej dr.- tak mam zase infekciu v hrdle- uzz 3.krat za posledny mesiac,ale to nejako prejde,s tym sa nezatazujem. Stve ma len,ze je krasne pocasie- konecne- a ide vikend a my budeme trcat doma. ☹

Ronnda- tak vitaj v klube kychajucich ☹

Prajem vam dnes krasne stretnutie,spravte fotecky,my sa cez vikend snad vyzdravime a buduci tyzden by som isla aj ja do schoenbrunnu- snad sa potom niekto prida.

wienika
3. apr 2009

ahojte kocky, tak ja som sa na vas tak tesila, ale asi nam to nevyjde,resp. moj manzel mi vcera cely nateseny povedal, ze chce ist s nami do zoo...tak ho musim brat zo sebou, lebo sa velmi tesi na leuskine prve reakcie na zvieratka a nechce to prepast......kazdopadne budem volat ronnde kde sa prave nachadzate a aspon na chvilku vas pojdeme kuknut.....my tam tiez budeme okolo tej tretej, tak si volame..mrzi ma to, ze moc nepokecame, ale nastastie vas bude dnes dost a aj pocasie krasne vyslo.....
tak si to uzite a vidime sa...

viedencanka, skoda....martinkovi a tebe prajem skore uzdravenie...viem ako ti je, my sme tak boli mniuly tyzden, leuska s horuckami, nadherna sobota a my doma zavreti...na porazenie...ale neboj, teraz sa budeme castejsie stretavat, hlavne v parkoch......

jasterka
3. apr 2009

Ahojte 🙂 vy sa urcite teraz krasne prechadzate a ja doma ☹ bojim sa odtialto viac vzdialit 😒 jednou nohou som stale pripravena bezat do nemocky,tu mam 5.minut od domu, takze sa so svokrou co ma strazi 🙂 prechadzame k nemocnici a spat,nech trenuje cestu ,aby ma buduci tyzden mohli s Emmkou chodit navstevovat.Op.termin -streda,skor sa nedalo,vraj je takych cakaciek ako je moj pripad vela a mna uprednostili lebo mam male dieta.Akutny stav niesu koliky 😠 ale zapal pobrusnice 😠 ak by sa mi tam kamen na dlhsie zasprajcoval,tak ho dostanem a uz ma mozu operovat hned 😝 😝 😝 ....no koment,nebudem sa rozculovat,nech sa mi zase nejaky kamienok nevyberie na prechadzku,ja len dufam,ze to do stredy vydrzim.
Baby ja uz to tak chcem mat za sebou,nedokazem sa tesim ani zo slniecka,Emmka mi robi radost kazdym usmevom,ale aj napriek tomu mam pocit akoby vsetko islo okolo mna a cakam len na to mat to uz zasebou.

napiste mi aspon ako ste sa mali na stretko,nech pridem na ine myslienky,snad ste urobili aj nejake fotecky.

Tina-super,ze si sa pridala na prechadzku,uricte vam to dobre padne,nech ten cas cakania rychlejsie ubieha.
Velmi vam zelam nech sa to stymi vysledkami posuri,ved taka dlha doba je na zblaznenei,fakt keby islo o ich deti ako by im bolo? 😠 nad tym sa nikto ani nezamysli 😒 ,je to chrapunstvo,co tam tak dlho testuju,neche sa mi tiez tomu verit 😖 ...pisala si ze tam boli aj deticky vo veku 3rokov ,co ani nesedeli☹ chvalabohu, ze sa to u vas uz aspon riesi a verim,ze s Leni to zvladnete a ostane to len zlou bolestivo spomienkou.Drz sa ,myslim na vas casto.

liluvie
3. apr 2009

ahojte kocky

som rada, ze som vas dnes stretla, len dufam, ze nabuduce sa mi podari zostat dlhsie...a skoda, ze sme sa obisli s Boldy, rada by som si pozrela malicku Jasminku, no snad nabuduce
vsetky deticky boli take krasnucke a maminky su velmi mile osobky 😵
uz teraz sa tesim na buduce stretko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

prajem vam vsekym krasny vecer

liluvie
3. apr 2009

jasterka, sme ta so silvikou spominali 🙂 , drzim palce na OP, nech to uz mas rychlo za sebou a rychlo sa zotavis, aby si si mohla uzivat jarneho slniecka na prechadzkach
ozaj, ako dlho budes musiet ostat v nemocnici? som rozmyslala, ze by som ta prisla kuknut, nemam to daleko, teda ak sa budes citit na navstevy 😉

liluvie
3. apr 2009

Maela...gratulujeeeeeeem
nech ti malicka robi len radost 😵 😵 😵 😵 😵

lenkaw
3. apr 2009

ahojte,

tak nam dnes pocasicko super vyslo a deticky boli spokojne vonku. Som vas zasa po dlhej dobe rada skoro vsetky videla. Schönbrunn dal Lucovi dost zabrat, tak mi zaspal doma uz o siedmej 😀 asi budeme chodit castejsie!

Jasterka: chapem ze si sa bala prist, este ze ta strazi svokricka a bude sa starat potom o Emmku ked budes v Spitali. Zlata. Urcite to dobre dopadne, myslim na teba nech ti ten cas do stredy co najrychlejsie ubehne, lebo to cakanie je najhorsie. A posielam veeeeeeeeeeeeeela sily.

Boldy: mala Jasminka je krasnucka, fajn ze si prisla aspon na chvilu. Inak mas velmi sympaticku maminu!!! Urcite ti vela pomohla s malou zo zaciatku, ale neboj zvladnes to aj sama.

Tina: dufam ze svokor vybavi tie vysledky skor, aby si co najskor vedela ako ste na tom. A budem sa tesit na bud. tyzden s vami na prechadzke 🙂

Inak vsetky deticky su uuuuzasne, na spapanie!!! a maminy tiez

😉

liluvie
3. apr 2009

este som sa chcela spytat, tie co chodite s detickami plavat, ake Schwimmwindel pouzivate, ja vobec netusim ake mam kupit a kde? a co vsetko si so sebou beriete na plavanie...budem rada, ked ma trocha uvediete do obrazu
mi zaciname kurz za dva tyzdne, uz sa obe s Kristinkou tesime, vo vani to uz mame natrenovane, tak uzidime, ako sa nam bude pacit velky bazen 😀

liluvie
3. apr 2009

charlotka...sa tesim,ze sa Livinke ta ritka polepsila, drzim palce nech to vydrzi

liluvie
3. apr 2009

Vsetkym vam zelam krasny vikend 🙂
dufam, ze nam pocko vydrzi 😵

jasterka
3. apr 2009

Ahojte 🙂 viac som uz napisat nestihla,Emmka akoby citila,ze sa nieco deje ,vyzaduje si ma viac,dokonca aj uspavame tak ze ma silno drzi za hlavu,za prst a spievam jej az zaspinka,lebo inak je nepokojna az sa rozplacka,doteraz nebol zo zaspavanim problem,uspal ju kazdy clen rodiny,,teraz vyslovene ma ocka ako minusky a pokial k nej nepridem tak mrnka....budu to tazke dni pre nas vsetkych ked budem v nemocke ☹ ...

Silvika mi uz o stretku zreferovala ako sa vydarilo aj ze ste na mna mysleli,dakujem ste vsteky moje dusevne priatelky a podpora,ja sa proste poterbujem vzdy z niekym o starost podelit a je mi lahsie 🙂

liluvie-ja dufam,ze pojde vsetko ako po masle a nic sa v nemocke nepokazi a doktor slubil,ze ak bude vsetko o.k tak ma na vikend pusiti domov,ako sa budem citit neviem ☹ aj dufam,ze to zvladnem co najlepsie.si zlat ze by si ma prisla pozret 🙂 ale radsej az ked budem fit,neveim ci by som bolo dobra spolocnicka.a ta nemocka je plna choriych ludi,vzdy som sa desila, ked tam emmka musela ist so mnou 😖

Viedencanka-Martinkovi zelam rychle uzdravenie a uz ziadne teplotky,on to isto zase zvlada hrdinsky a aj tebe nech ta hrdlobolenie prejde,juj co sa to na nas maminy stale lepi 😖 ...ved tak chceme byt fit pre nase deturecne.
Inak co Linduska uz vsetko papa?,ked je tak hladoska,co jej tak chuti?
Ak aj budes musit stym kojenim prestat,predsa len vies ,ze rada papa uz aj prikrmy 🙂

jasterka
3. apr 2009

A to najdolezitejsie 😵 Malea aj od nas vsetko Naj!
S celeho srdca gratulujeme,uzivaj si svoju princeznicku kazdu sekundicku 🙂 snad sa nam ozves a zreferujes ako sa mate a potesis foteckou. 😵

liluvie
3. apr 2009

OK, jasterka, tak si to potom vynahradime, ked to budes mat vsetko stastne za sebou,
zelam vela sil, vydrz uz coskoro to bude za vami a budes si moct naplno uzivat zivota 😵 😵 😵

ronnda
3. apr 2009

Ahojte, i ja jsem rada, ze se nas dnes tolik seslo a ze jsme poznali i lyziarku s kristianem a bylo moc mile, ze se boldy prisla aspon na chvilicku s jasminkou a maminkou ukazat. Taky liluvii s kristinkou jsem rada poznala a pak taky charlotku s livinkou, to bylo moc pekne prekvapeni.
Skoda, ze jsem s vama nemohla tolik pokecat, ale videly jste, ze jsem byla neustale v pohybu. Nicole dnes vydrzela az do trictvrte na sedm 🙂 pak hned usnula.

Wienika – skoda, ze jsme se nevidely, mela jsem taky pro tebe to dvd hello kitty 😉 A jak se vam libilo v zoo, co leuska a manzel rikali na zviratka?

Jasterka – ja jsem na tebe taky myslela, ale nemela jsem ani moznost se silvinkou moc pokecat. Tak termin mas uz ve stredu… musi to byt tezke, ze budes bez emmusky, svokra bude za tebou s emmkou chodit jiste kazdy den. Drzim ti moc palce at je vse v poradku, mas to brzy za sebou a je ti dobre, utece to a brzy budes doma u emmusky.

Viedencanka – tak se brzy vyzdravte a hlasime se jako doprovod s vama do schönbrunnu, my tam ted budeme casto.
Jestli bude pekne pocasi, pujdu pristi tyden do zoo, tak treba se nekdo pridate.

Pridala jsem fotky ze stretka – moje album stretka – mrzi me, ze nemam zadnou fotku od silvinky a teresky, taky lyziarku s kristianem jsem nejak nezastihla, tak treba stacil pofotit nekdo jiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre