Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
11. feb 2008

Ahoj Viedencanka,
chcem sa podelit o moje skusenosti vo Viedni. Dcerka sa mi narodila bez problemov v auguste. Rodila som v Goldenes Kreuz, 9.bezirk, uzasny spital a perfektny personal, je sice privatny, ale tym, ze som bola poistena mi vsetko hradila poistovna. A stalo to za to. Vyborny lekar a este lepsia Hebamme. Cely porod trval asi 15 minut. Kontrakcie som mala asi hodinu a pol, potom prisiel anesteziolog a pichol mi epiduralku. Takze ziadne bolesti a pri tom som vsetko citila, ako ide mala von a kedy som mala tlacit.Len ma nic nebolelo. Bolo to uplne super. Manzel bol pri tom, odstrihol pup.snuru a malu mi hned dali na mna. Hned sa nasala na prsnik a bolo nam krasne. Urcite odporucam tuto nemocnicu, i ked je draha. Ale ani ostatne nie su zle. Tu su urcite lepsie ako na Slovensku.Prajem Ti vela stastia a zdravia....A kedy sa to ma narodit?

ronnda
12. feb 2008

wienika - na Goldenes Kreuz jsem slysela samou chvalu. A to jsi nejak pripojistena, ze jsi nemusela nic platit? Je super, ze jsi mela takovy pohodovy porod. Ale ani ja si nemuzu stezovat, rodila jsem ve statni nemocnici, bez epiduralu a taky to bylo docela rychle, bez komplikaci, byla jsem spokojena.

viedencanka
12. feb 2008

Ahojte, po par dnoch som opat tu..

Dakujem za vsetky odporucania a informacie o nemocniciach-
wienika- termin mam zaciatok septembra. Skusim sa informovat aj v Goldenes Kreuz.
Buducu stredu idem na Nackenfaltenmessung, tak som dost napata ci vsetko bude Ok.

wienika
13. feb 2008

ronnda, ano, dala som sa pripoistit v uniqe, je to dost drahe, mesacne platim okolo 140eur, ale mam uzasne vyhody, dokonca, keby sa mi v tehotenstve nieco stalo alebo babatku, museli by mi zaplatit velmi velke peniaze. vyhody mam teraz take, ze ked ochoriem, tak si vzdy mozem vybrat spital aj doktora, je v tom aj vrtulnik, keby ma museli rychlo prevazat po nejakej nehode. myslim, ze ta poistka stoji za to, aj ked dufam, ze ju nebudem potrebovat. v tehotnosti mi vsetky vysetrenia, ktore neboli hradene krankenkassou preplatili.ale su aj lacnejsie varianty, mam uzásneho poistovaka, dobry kamarat...mozem dat kontakt. na zdravi som nikdy nechcela setrit a vyplatilo sa. aj mala je tam poistena, 40euro mes. a vsetky ockovania ako pneumokok alebo meningita nam preplatili.

wienika
13. feb 2008

viedencanka, drzim palce na nackenfaltenmessung...urcite to dobre dopadne....daj vediet....papa

wienika
13. feb 2008

este nieco, ja som bola na combined teste a nackenfaltenmessung v 18.tom bezirku na theresiengasse a vobec som necakala...ako to, ze tam kde si objednana sa tak dlho caka?

lieska
14. feb 2008

Wienika (a ostatne maminy, kt. uz mate skusenosti) ... a ktore vysetrenia v tehotenstve nie su preplacane Krankenkasse?

wienika
14. feb 2008

lieska, myslim, ze combined test....stal cca 77 euro...inac ostatne bolo hradene..podla toho. co vsetko budes chciet. napriklad 3D stalo 100 euro, ale to vobec nemusis robit. to chcu iba maminky vediet ako vyzera ich babatko. ja som to tiez urobila a nelutujem....bolo uzasne vidiet moju malicku, ako vyzera v brusku

wienika
14. feb 2008

a este nieco, baby, ak potrebujete gynekologa, jedneho mam. je uzasny, vrelo odporucam, ordinaciu ma v 8. bez.a je OA v nejakom spitale.

twix
14. feb 2008

ahoj lieska, ja som doplacala za organscreening asi 35 eur. nackenfaltenmessung bolo gratis.

wienika
14. feb 2008

ahojte viedencanky... 😉 tie, co mate babatka, kam chodievate kocikovat? ja byvam v 18.b. priamo na gürtli, no katastrofa, ale co uz...na jar budem chodit do türkenschanzparku...je tam krasne..poznate ho?
tesim sa, ze nas sloveniek a cesiek je vo viedni kopa......

ronnda
14. feb 2008

ahoj lieska - ja jsem si platila organscreening - asi 120 eur, krankenkasse mi proplatila asi 5 eur 🙂 jinak nackenfaltenmessung taky zdarma, ultrazvuky - na ty mas narok v tehotenstvi asi 3 (nejsem si uz jista), jinak ty navic jsem si u sveho gynekologa hradila (35 eur za jeden), bylo to hlavne na zacatku tehu, kdy jsem mela trosku potize, takze mi ultrazvuk delal vickrat
wienika - ja chodim na prochazky vetsinou do Schönbrunnu, mame to kousek
taky koukam, kolik nas tu ve Vidni je 🙂

wienika
14. feb 2008

ja som u mojho gynekologa zaplatila asi 70 eur za cele tehotenstvo, cize to vychadzalo asi 8 euro za kazdy ultrazvuk. ked som bola mesiac pred porodom, tak moj gyndak siel do penzie, super pocit..a to mal byt pri porode. taka som bola nastvana..ale jeho ordinaciu prevzal iny a z toho bola a som dodnes nadsena.on si doniesol novu masinu, uplne super, lebo na tej starej som aj tak nikdy nic nevidela iba nejake machlaniny a on, ze ,,aha tu je nozicka,,.ehmmm..trubka...no a ten novy mal v ordinacii napisane, ze kazdy ultrazvuk u neho stoji 35e...lenze bol taky fer, ze odo mna nic nechcel a to mi ho spravil 3 krat a dotiahol to tehotenstvo do konca a aj ma odrodil.
ronnda, aj ja som bola par krat s malou v schönbrunne a tesim sa na jar...na tie zahrady..mozno sa tam niekde aj stretneme 😉

twix
16. feb 2008

ja som tiez zaplatila mojej lekarke asi 70 eur a robila mi ultrazvuk pri kazdej prehliadke. myslim, ze normalne pyta za ultrazvuk takych 30-35 eur.
my byvame v 21. pri Marchfelderkanal. je tu dost zelene, teda mame sa kam chodit prechadzat. ale tiez sa tesim,
ze si zajdem do schönbrunnu, ked sa trochu otepli.

lieska
18. feb 2008

Baby, diky! No ... tie nazvy vysetreni mi momentalne absolutne nic nehovoria, ale DIK aj tak, prestudujem a prekonzultujem!!!

ronnda
18. feb 2008

lieska - to te chapu... mne kdyz poprve doktor rekl o Nackenfaltenmessung, tak jsem na neho zirala a vubec nechapala o co jde 🙂 predtim jsem se o vysetreni v tehotenstvi nejak nezajimala, resila jsem to pak az jsem byla tehotna.
ahoj twix - taky doufam, ze se uz otepli a vyjde ten schönbrunn 🙂

silvia2406
19. feb 2008

baby, kuk do môjho albumu.
ja tomu este stale nemôzem uverit 😵 😵 😵

jaruskawien
19. feb 2008

JUPI SILVIA Z CELEHO SRDCA GRATULUJEM ; pekne sa opatruj 🙂

silvia2406
19. feb 2008

jaruska, dakujem 🙂
zajtra idem k lekarovi, uz tam mame dohodnuty aj termin, pôjde so mnou aj manzel, ja sa neskutocne tesim, ale zaroven sa strasne bojim, aby bolo vsetko v poriadku, ale to je asi normalne.
tak mi prosim drzte zajtra palce a ozvem sa ako to dopadlo 🙂

alexa27
19. feb 2008

silviiiiiiiiiiii, GRATULUJEM, to je uzasneeeeeeeee. straaaaaasne sa tesim 😵 😵 😵
tp je skvela sprava 😵

silvia2406
19. feb 2008

alexa, dakujem 😵 😵 😵 😵
tak dufam, ze som mojim tehu prelomila lady a uz sa to tu tehulkami bude len tak hemzit 🙂
drzte mi prosim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😉

alexa27
19. feb 2008

budem ti drzat palce najviac ako viem 😵 dokimu ides kedy?
boze ja sa tak tesim z teba, ani nevies ako si mi zlepsila naladu 😵 😵

silvia2406
19. feb 2008

k doktorovi idem zajtra, uz sme volali stefanovicovi, ci ma zoberie, stestricka povedala, ze bez problemov, zajtra ale ordinuje poobede, takze dovtedy sa asi zblaznim 😅
som zvedava, ci bude nieco vidiet, predsa len som v 5.-tom tyzdni, este nemusi byt na sone nic, a mozno mi zajtra ani sono robit nebude. zajtra pekne vsetko zreferujem 🙂
som strasne stastna, zaroven ale urcite obavy su, ale hovorim si, ze pozitivne myslenie, je polovica uspechu, takze sa toho budeme musiet drzat 😎

alexa27
19. feb 2008

jeej. tak zajtra urcite napis vecer ako bolo. vsetky podorbnosti chcem vediet 😵 .
a uz mas aj nejake zvlastne pocity?

silvia2406
19. feb 2008

zvlastne pocity, hm, pocas celeho cyklu mi nic nebolo, cyklus pred tym som mala vsetky priznaky, tento nic, az rano v den, kedy mala dorazit mrcha, ma boleli bradavky, teda nie prsia. to uz vo mne zacala trosku hlodat zvedavost, ze co ak, tak som si poobede spravila testik, uz som ho chcela vyhodit, ked som tam objavila jemnulinky tienik, isla som do lekarne kupit este jeden a tam bola ciarka jasnejsia.
tie citlive bradavky zostali az doteraz, niekedy menej, niekedy viac. a nechuti mi jest, musim sa premahat, aby som do seba nieco dala. ale zle mi zatial nie je. tak uvidime, ako to bude pokracovat 🙂

lieska
19. feb 2008

Jupiii, Silvi GRATULUJEM!!!!! No to je super novinka v tomto nasom malom kolektive! 🙂 A dufam, ze bude tak ako si napisala, ze si "prelomila lady a uz sa to tu tehulkami bude len tak henzit"! 😀
Velmi drzim palce jednak na zajtra a jednak na nasledujuce mesiace!!! Parada!

PS: a usetrila si mi prachy za test ... kedze ja sa na nechutenstvo stazovat nemozem! ☹ Ale mrcha zatial nic ani u mna, i ked priznaky, ze prichadza boli, ale dnes zas nejak necitim nic! No ale teraz sa tesim z Teba! Supeeer!

silvia2406
19. feb 2008

lieska, dakujem. urcite neusetrila, pretoze co su prznaky u mna, nemusia byt u teba a naopak. ja si tak zelam, aby nas tu bolo viac tehuliek, aby sme sa mohli navzajom podporit, stretnut a vidiet ako nam tie nase bruska rastu. tak dufam, ze sa to splni.
este raz dakujem. 😵

ronnda
19. feb 2008

silvia - tak obrovska gratulace i ode me!!! To je opravdu skvela zprava. Drzim moc palce na zitrejsi termin u doktora. Ja jsem byla taky v tehotenstvi v 5.tydnu u doktora, delal mi ultrazvuk a uz to tam bylo videt!!! Musite byt moc stastni, strasne vam to preji. Tak se opatruj.

silvia2406
19. feb 2008

ronnda, dakujem. tak to je super, ze by to mohlo byt vidiet. vsak uvidim, kazdopadne dam zajtra vediet 🙂

alexa27
19. feb 2008

silvi, tak musela som sa s tebou pochvalit aj v mojej druhej teme a mam odkazat gratulacie a nech sa tebe aj fazulke dari 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre