Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
13. máj 2008

Jasterka,presne tak ako ti poradila Wienika,teraz je strasne vela triciek,ktore su strihane pod prsiami a maju aj prijatelnu cenu...
Ja mam znamu,ktora je tiez tehu a ta kupuje len v normalnych obchodoch...ved tie tricka su väscinou vsetky elasticke...a aj väcsina siat ma taky strih. Je uz len na tebe co si vyberies.

Kocky idem ja 😔 ,zajtra ranne vstavanie 😒

wienika
13. máj 2008

tak vidim, ze tu uz dnes nikto nie je, vsetky ste vzorne v postielkach 😉 tak idem aj ja off....aj tak som hotova, snad sa mi podari zaspat, zajtra mam tazky den....
tak dobru nocku vam vsetkym...... 🙂

lieska
14. máj 2008

... a dobre ranko! 😀 Wieni, Ty tu zatvaras a ja casto otvaram, som si vsimla! 😀
Jasterka, presne ako povedala Wienika s tymi obchodmi, mna zatial najviac oslovil Beneton, ale tam zas tych siat vela nemaju! Ale pozri, mozno na nieco nadabis!

S tym bublinkovanim to mate pravdu, asi to je naozaj pocit, ktory mozno aj po rokoch zavidiet! Prave minuly tyzden som pisala kamoske novinku o mne, ze som tehu, a ona na to .... "jemine, aj ja chcem byt znova tehotna!!!...a mat takeho maleho chrobacika v bruchu!" Nebolo by na tom nic zvlastne, keby baba nemala 3 deti!!!! Strasne mi to bolo sympaticke a take mile, tomu sa asi hovori nekonecna materinska laska! Este aj k tomu malemu tvoru, co ani neexistuje (ale mohol by)! No zlate!

Twix, hod sem webovu adresu toho Baby Walzu, ak mas k dispozicii. urcite mi to vyhodi aj google, ale ked by si to nahodou mala na tom katalogu ...

Maya, idem mrknut fotky tvojho maleho...sorry baby, ze sa ja osobne nevyjadrujem k vasim debatam o detickoch, ale v tom vam ja osobnu skusenost nedam a je mi to momentalne take este nezname, ze az zabudam, ze to o par mesioacov caka aj mna! 😉

Pekny den vsetkym!

Jasterka: s tou robotou to mam super Abwechslung! Ja sa tesim, lebo inak by som tu nemyslela na nic ine ako na tehulkovanie! A moc by som si to neuzila, to viem uz teraz ... vynervovana a znudena by som bola ako blazon! Pokial je zdravotne vsetko ok ... chvala Panu Bohu!!

Wieni, tak aj ty si mala take potahovanie a pichanie v bruchu? Fajn, ze nie som sama. Moja segra to napr. nemala ani pri jednom babe, tak aj dobre, ze som jej nevolala a nepytala sa. Ale mozno to je aj vekom, ona j eo 5 rokov mladsia, mozno predsa len to ma nejak elastickejsie alebo co!
No, ale uz ozaj pa!!!!

lieska
14. máj 2008

Maya, zlatunky j emaly!!! Take rozkosne chlapciatko!!! A super, ze sa hentak nehanbi spievat, tancovat a podobne! Mas byt na co pysna!!! Fakt zlate deculo!

maya01
14. máj 2008

Dobre ranko kocky,

dnes bude zase kraaaasne.
Lieska,dakujem. On je este malinky,take deticky sa este nehanbia,su bezprostredne...
Veru,veru,pomaly sa pripravuj na to co ta caka.
Ozaj a este nahodou nevies,co cakate?

Wieni,ty si bola vcera posledna...
Dufam,ze si sa super vyspala.

Pekny dnik.

miriam25
14. máj 2008

Dobre ranko vsetkym!
No dufam, ze ste sa dobre vyspali, hlavne ty wieni... Ja som sa vcera trosku skor odhlasila a potom som si urobila taku pohodku na gauci, vzala som si SLOVENSKE casopisy, co mi doniesli nasi, ked tu boli tento vikend a citala som, ci je nove na Slovensku. Dobry bulvar si vzdy rada precitam, aspon sa mam na com nasmiat. Jak aj vcera, pisali na Daru Rolins obrovsky nadpis, ze nechce jej malu kojit a v clanku ju citovali: "Dufam, ze budem kojit aspon 3-4 mesiace. Tak som sa zasmiala, ako to novinari zasa vsetko prekrutili... 😉

Inak s tym oblecenim, ja som zhanala minuly rok nieco na promocie mojho bratranca, ked som bola este tehotna a zohnala som pekne saty vo Vogele. Myslim, ze ten obchod tu este nezaznel. Bola som pozerat aj obchody pre buduce mamicky, ale tam je vsetko priserne drahe. Az som sa zhrozila, ked som tie ceny zbadala a ked som si uvedomila, ze to chcem len na jednu prilezitost a mozno si to obcas este obleciem a potom to bude visiet len v skrini, lebo kedze je to brutalne drahe, bolo by mi to luto vyhodit, tak som sa otocila a hladala v normalnych obchodoch. A nasla som naozaj pekne saty. Dokonca aj na Slovensku u cinana som nasla jedny nadherne. Take krasne pestre farby, ze mozno ani v butikoch nieco take nenajdes. Ale tak aj to je len vec vkusu.

Jaj, dnes bude naozaj krasne, ked sa mi malinky zobudi, pojdeme trosku von, na nakupy na prechadzku a tak. Maly je uplne hotovy, len co otvorim vchodove dvere. Davam ho do choditka, strasne sa mu tam paci a ked je v tom a ja otvorim vchodove dvere, uz je pri nich a pozera von a uz sa tam aj pyta. Som mu kupila take zlate topanocky, tak sme vcera aj vybehli s choditkom trosku, maly bol ako v siedmom nebi! Len som mu musela byt stale v patach, lebo ten by pojedol vsetko, na co dociahne. 😒

maya01
14. máj 2008

Miriam,gratulujem malemu Samkovi k 7.mesiacikom. 🙂

miriam25
14. máj 2008

jeeej, dakujeme 🙂
Jaj, tak sa mi dnes nic nechce. Poobede pride svokra k malemu, lebo ja idem na kurz, ale vobec sa mi tam nechce, verite mi? Ale tak ked som sa uz na to dala, tak to musim nejak dotiahnut do uspesneho konca...

miriam25
14. máj 2008

jej, konecne sa mi podarilo pridat aspon jednu fotku do fotoalbumu... Jaj, aj by som pridala viac, ale sak nase fotky maju vsetky viac ako 700kB a nechce mi to vziat. A zmensit kapacitu fotky nejak neovladam... axx.. skusim este pozriet, ci nejaku nenajdem, ktora ma menej... ale tu jednu si mozete pozriet, kto chcete

twix
14. máj 2008

Lieska: www.baby-walz.at objednaj si katalog. je dost hruby a sluzi aj ako inspiracia, co vsetko treba kupit.

miriam25
14. máj 2008

no mame vo fotoalbume 4 fotky a teraz mi tto zasa nejde. Budem skusat dalej, tak uvidim, ako to dopadne...

miriam25
14. máj 2008

inak ak by mal niekto zaujem, pozrite sa na www.babyschwimmkurs.at tam na loipersdorf a potom do galerie kde su fotecky. My so Samkom sme na fotke cislo 31. Ale vsetky babatka su tam uzasne. Ved kto pozrie, sam zisti.

maya01
14. máj 2008

Miriam,maly je zlaty,smejko... 🙂

wienika
14. máj 2008

dobre ranko.....
tak som sa ani moc nevyspala, ja som sice bola pomerne skoro v posteli, ale este sme s drahym kecali, potom sa lea o jednej zobudila na papanie a o 6.15 uz buntosila....nastastie som ju este nejako prinutila spinkat, ze zatala od siedmej do osmej....aspon to.... 😉

lieska, aj ja sa smejem, ze ja som tu vzdy posledna a ty s mayou prve,....ranne vtacatka... 😉

miriam, maly je rozkosny.... 😉 taky anjelik....uz sa tesim, ked sa zoznamime...lebo chlapci nam tu chybaju, ale uz sa to zacina vyrovnavat..... 😀
gratulujem k 7 mesiacom...

jasterka, ako pise miriam, ja som si tiez minuly rok kupila pekne saty u cinanov na mileticke a su fakt dobre...a urcite si ich toto leto znova dam, lebo maju dobry strih...kukni aj tam....

inac ten baby waltz je super, len sa mi tam veci zdaju trochu drahsie,mne chodi domov katalog, takze viem porovnat ceny, ale zato su krasne ako pise twix....ja kupujem malej hlavne v C&A a H&M-tam su veci tiez krasne a lacne......

maya01
14. máj 2008

Wienika,tak mala Leuska,take ranne vtaca... 🙂
Samko bol dnes hore uz o5.30.,chystal sa do skolky...
Veru,ja tiez ranne vtaca,ale ked mozem,tak si rada pospim...ak okolnosti dovolia... 😉
Co mate kocky dnes na plane s deturencami?

twix
14. máj 2008

jasterka - elegantne oblecenie najdes v 9.bez. www.bebe-umstandsmode.com taky drahsi obchod, na bezne nosenie: www.baby-inside.at je to mimo viedne, ale dobre ceny a aj vyber. ja som si tam kupila rifle a biele platene nohavice na leto.

jasterka
14. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Twix- aj ja uz mam katlog objednany,diky za link 🙂

Miriam-maly je krasny,vsetky deturence s tejto stranky su nadherne 🙂
Inak,ako bol stary ,ked ste krstili?mali ste krst na slovensku?

Dakujem za rady ohladne nakupov,musim proste hladat ,vecsinou vidim nadherne kusy ked nic take nepotrebujem,a ked cielene hladam, lepi sa my smola na paty 😒

krasny dnik 😉

miriam25
14. máj 2008

budem sa snazit pridavat stale viac fotiek, no obavam sa, ze s toho velkeho mnozstva, co mame, som uz teraz vybrala vsetky, ktore splnali velkost do tych 700kB 😒
Nas maly je tiez take ranne vtaca a ja by som este tak spraaasne rada spala. Ale tak co uz. Ja som skor taky nocny vtacik a potom by som cele doobeda prespala. No maly mi robi iny rezim, takze sa musim prisposobit.
Dneska si vynimocne prispal do pol 7, co som bola az prekvapena, takze som aj relativne vyspata.
Jaj, tak rada by som sa s niektorou z vas stretla, no asi to ani tak skoro nebude. ☹
Kedze sme tak hodinu a pol cesty autom od Viedne... ☹ A tu som ziadne slovenky este nestretla. Minuly rok, som raz stretla jednu pani aj s jej dcerkou, ked sme tu mali trhy, hovorila, ze som radi chodievaju, lebo je tu krasna priroda a dobre trhy, ale nebyvaju tu... A raz som videla auto so slovenskymi SPZ a ked som pozrela dnu, kto tam sedi, tak som sa viac ani neobzerala... Cigani. Taki ti pravi slovenski... Rozkysnuti chlapi... Aaxx.
pozreli ste niekto fotky z plavania? Ci nie?

miriam25
14. máj 2008

jasterka, krstili sme tu v rakusku. Ono ja som len pokrstena, ale nemam ani prve svate prijimanie ani bbirmovku a na slovensku by nam robili trosku problemy kvoli tomu. Moj drahy chcel, aby maleho pokrstil farar, ktory krstil aj jeho a vsetkych jeho surodencov, takze som nemala nic proti. Ale ako ten fararko je uz naozaj stary a nejak ma nenadchol. Ale tak dolezite je, ze je maly pokrsteny a na inom mi nejak nezalezi. Maly mal vtedy tri a pol mesiaca a bol doslova uzasny. Takmer cely krst prespal a ked mu liali na hlavicku vodicku, tak sa zobudil, ale neplakal, ono mu ju fararko trosku zohrial, aby nebola ladova. Ale potom spustil. Ani sme sa nestihli vsetci spolu odfotit, vobec nic, len sme leteli rychlo k svokrovcom, kde sme potom obedovali, aby sa maly napapal. Aj tak ale plakal, on mal vtedy take obdobie, ze neznasal okolo seba vela ludi a kedze moj drahy ma 6 surodencov a vsetci prisli aj s partnermi a este aj moja rodina do toho, tak to bolo skratka prilis vela na maleho. Ale tak uz je to za nami a maly je uz zasa iny. Teraz mu uz vela ludi nevadi.

miriam25
14. máj 2008

Inak chcela som sa spytat, kedy ste sli s detmi prvy krat k zubarovi? Ja som teraz niekde citala, ze prva navsteva zubara by mala byt este predtym ako pridu prve zubky. A ked uz mali zubky, ako ste im ich zacali cistit? Pacilo sa to malinkym?

miriam25
14. máj 2008

Ok, my ideme so Samuskom trosku von, je tak krasne, ze je skoda byt zavreti v byte. Tak papa zatial a zelam vsetkym pekny dnik.

ronnda
14. máj 2008

dobre ranko, ja proste nestiham byt tu vecer, mala sice chodi brzy spat, ja pak v klidu vsechno dodelam a jsem rada, ze se odreagovavam u televize, ale treba to nekdy zvladnu pokecat s vama i vecer.

miriam - samko je moc roztomily, holky se o nej jiste poperou, i nasi nici se moc libi 🙂

jinak s cistenim zoubku je to u nas taky ted aktualni, prvni zoubek venku, tak jsem poridila kartacek, ale jeste jsme s nim nic nedelali, ozaj, jak jste to resili a jak je to s tim zubarem? to se mi zda moc brzy jit s malou uz ted k zubari, ani nevim jak by otevrela pusinku, nestaci, kdyz ji prohlizi jen kinderarzt, vzdycky se ji do pusinky diva. tak mamicky starsich deticek nam jiste poradi...

jasterka - uz jak se tu holky zminovaly, nic draheho bych taky neporizovala, H&M a C&A jsou taky moje oblibene obchody, zrovna o vikendu jsem koukala, jake maji krasne letni veci pro holcicky, byla jsem uplne unesena.

ronnda
14. máj 2008

maya - fotky jsou super, musi to byt uzasny pocit kdyz ti ten tvuj broucek zpiva a recituje basnicky, jo jo, taky uz se tesim, ale na druhou stranu zase nechci aby to tak rychle uteklo...

ronnda
14. máj 2008

copak asi silvia - nema dnes nahodou ty statnice????? tak na ni budeme myslet a drzet palecky!!!

maya01
14. máj 2008

Miri,ja som pozerala tie fotky z plavania,deturence su uzasne.... Miriam,skoda,ze byvate tak daleko,ale ked budes v Nr. by sme mohli hodit stretko,ak budes mat cas...co ty na to?
Ja som bola so Samkom prvykrat u zubara,ked mal tri roky,ale zubky poctivo umyvame uz od 6 mesiaca(vtedy mu vysli prve) On je uz nauceny,ze nejde spat bez toho,aby si ich neumyl a rano tiez,poctivo drhne 😀

Silvia aj ja sa pridavam a drzim place,nech vsetko dobre dopadne.

miriam25
14. máj 2008

No ja si uz vazne nepamatam, kde som to citala, ze deti by mali ist k zubarovi este predtym ako vylezu prve zubky, lebo ze ustocka treba aj tak nejak cistit, len si to neviem nejak predstavit, ze ako. Preto som tu nadhodila tuto temu, ci v tom nahodou nie je niekto viac informovany, pripadne ako ste to riesili samy. My este nemame zubky. Ako vidno biele na spondom dasne, ale este nema to dasno ani len cervene, i ked sa mi zda, ze je uz hrubsie. No ved volakedy pridu, maly o nic nepride, ked vylezu zubky o par mesiacov neskor.
Ronnda, fiha, nas Samko ma prvu napadnicku? No to mi musis povedat, co robila, ze sa jej paci 🙂

mayi, rada sa s tebou a so Samkom stretnem, ked dobehneme do nr. Ty kde teraz v nr byvas?

maya01
14. máj 2008

Miriam,my teraz byvame na Cermani. Neviem ci to tam poznas? Ale ved park to isti,tam je naj.

miriam25
14. máj 2008

No tak trosku poznam cerman, aj ked nie nejak extra. Ja som chodila hore na Golianko na gympel, takze sme obcas zavitali tam na tu stranu.

miriam25
14. máj 2008

No s nasim Samkom sme este v nr v parku neboli... Este bol malicky na preliezky a pod. Ale tak teraz v lete uz budeme moc volaco vyskusat. Nejake smykalky, piesok a pod... Ved uvidime. Urcite sa nejak dohodneme.

ronnda
14. máj 2008

tak jsme byly chvilku venku, je docela prijemne, fouka trochu vetrik, tak nebylo takove vedro.

twix - obdivuji te, musis byt unavena, ale urcite to musi byt nadherne, jak laurinka tapka, dovedu si predstavit, jak ji to bavi a trochu si dovedu predstavit i ta tvoje zada, s chlapeckem od kamardky jsem takhle taky chodila, ovsem ne denne, jen obcas kdyz jsem je navstivila a jak jsem ta zada citila! mimco v brisku to urcite oceni, budes mit porad bezva kondicku!

miriam - nici mi sedela na kline a u fotek radostne kricela a skakala 🙂 to je ted jeji zabava, vsechno co se ji libi, dava hlasite najevo. i v kocarku, driv takova vubec nebyla, je to vesele.
v parku se malemu pak bude urcite libit, nici je ted nadsena na houpacce, na skluzavce, staci ji jen trava a hlavne ma radost kdyz vidi deti.

tehulky - jeste jsem se chtela zminit k tomu tehotenskemu obleceni, ja jsem mela krasne tricko od vietnamcu asi za 150 kc, dlouhe, pod briskem na zavazani a takovy volanek - a ve vidni me asi trikrat zastavily tehulky a ptaly se, kde jsem jej koupila 😉 vypadalo vazne moc dobre, hodne jsem jej vynosila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre