Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
19. mar 2009

Bejby,ja som tiez davala Samkovi sem-tam Hippky a nikdy mu nic nebolo... 🙂
Gratulujem k staniu 🙂 😵

Vsetkym chorym prajem skore uzdravenie...

Tie Weledy utierky som tiez este nevidela...ale urcite su dobre...my pouzivame krem len od Weledy,uz od narodenia a som veeelmi spokojna... Na ritku som pouzivala Bebanten Salbe a vzdy zabralo...

maya01
19. mar 2009

Silvy ja som na dokrmovanie pouzivala Hipp a bola som spokojna... 🙂 Ale Samko bol na druhej strane velmi bezproblemove babätko,co sa tychto veci tyka...jemu vzdy vsetko sadlo... 🙂

bejby29
19. mar 2009

Silvi, uz sme si napisali 😉
Dakujeme babulky..

maya01
19. mar 2009

No u nas to vyzera,ze sme ten sarlach predsa len chytili... ☹ Samko ma horucku...boli ho hlava a stazuje sa na bolest hrdla...vyhadzany zatial nie je... Boli sme uz aj u dr. ale zatial to nemohol potvrdit ani vyvratit... Musime ist na ster z hrdla a potom sa uvidi... No este verim,ze nas to obide a dufam....

bejby29
19. mar 2009

To nie je moc dobre, Mayi.. Drzim paste, nech vas to obide.. 😒

liluvie
19. mar 2009

bejby...no super, tak za chvilku ti uz Nathalka bude behat, inak dnes som na vas myslela, bola som sa s malou vyvencit a prave ked som isla po vasej ulici tak ma chytila ta najvacsia metelica, tak som si tak hovorila, ze vy si iste sedite doma v teplucku 🙂 🙂 🙂
a ako sa mas inak, uz mas 12tt, bezi to, to brusko teraz vykukne skor, ale to je vraj pri druhom babatku normalne, a najma ked je kratko po prvom, lebo brusne svaly sa este nestihnu uplne spamatat 😉

liluvie
19. mar 2009

maya...mozno to bude len nejaka angina, a keby aj sarlach, hlavne nech sa Samusko rychlo uzdravi

ronnda
19. mar 2009

ahoj holky, tak jsme vcera byli v oberlaa, bylo to narocne M 😝 malou tam nejvice zajimalo chozeni po schodech a nebo chtela neustale neco papat a behat po tech mokrych kachlickach. trvalo to skoro hodinu, nez se trochu odvazila namocit aspon prstiky od nozicek. Potom ji zaujal micek (lopta) jednoho chlapecka a vrhla se do vody ze jsem koukala, pak uz to bylo docela bez problemu a docela se vyradila. jen ja jsem byla totalne hotova, na cokoladu jsem nemela ani cas, doma jsem si dala sklenicku vina a usnula u televize. musim s ni chodit plavat casteji, ted bych ale potrebovala nejaky relax spis pro sebe, tak premyslim, ze do oberlaa vyrazim nekdy sama vecer 😉
dekuji za povzbudiva slova, ze i nektere vase deti namely nebo nemaji rady vodu. Verim, ze to i u nas casem prejde.

lyziarka – tak sprcha ani vysavac u nas v kurzu nejsou. mala miluje obrazky vysavace nebo fenu v katalozich (to jasa skoro stejne jako kdyz vidi traktor), ale jakmile se vysava, tak brble a kdyz ji foukame vlasy, je to strasny hystericky rev, ktery slysi i sousedi.

boldy – tak jsi mela tezky porod, preji ti rychle zotaveni a plno radosti s vasi Jasminkou.

charlotka – zase mi bylo moc uzko co jsem cetla. Ta vase holcicka si tedy toho uz tolik vytrpela. tak se vam ta operace musi posunout…

viedencanka – mne ten kurz v oberlaa vyhovoval, ze jsem tam nemusela pravidelne, ale byla jsem tam jen parkrat.

bejby – tak natalka bude asi brzy chtit sama chodit, to se chuderko nezastavis. ale pohyb ti urcite prospeje, budes mit kondicku na porod, podivej na twix jak v tehu s dominikem behala za laurinkou a jak mela rychly porod.

jeste jste tu psaly o tech hippkach, tak mala je milovala a jeste dnes v obchode nadsene krici kdyz vidi tyto sklenicky. uz je mam ale jen jako zasobu kdyz jsme nekde na cestach, maji dve polivky, ktere ma moc rada a na cestach je to idealni.

mayi – tak snad se to samkovi opravdu vyhne… to je neprijemne.

wienika – preji vam nadherny pobyt v blumau, je jak ja vam zavidim 😉 ale moc vam to preji, potrebujes oddychnout. tak nacerpej energii a uzij si i pekne kavicku s Miriam.

silivi - nicole taky aptamil nesedel, mela po nem boleni briska, presli jsme na hipp a od te doby ok.

jestli jsem zapomnela nekoho pozdravit, tak se omlouvam, hodne jste toho popsaly a ja tento tyden nejak nestiham.
jo, lieska a liluvie se tu ukazaly, tak vas taky holky zdravim 😉

liluvie
19. mar 2009

lenkaw...davajte si pozor, az neochoriete, teraz je toho vsade plno
pohladkaj za mna Luca 🙂

ronnda
19. mar 2009

viedencanka - jeste jsem ti k tomu kurzu v oberlaa chtela napsat, ze tam muzes na schnupperstunde. ten kurz vedla myslim fr. anna pusic, byla moc prijemna. tak se tam zajdi s linduskou podivat a uvidis jestli vam to bude vyhovovat. hlavne at jsi ty zdrava a muzete plavcit!

maya01
19. mar 2009

Ronnda,no vidis to plavanie dopadlo predsa len dobre... 🙂

Liluvie...dakujem...zajtra budeme mudrejsi... 😔

Ale teda Samko je zniceny riadne...uz vyse hodiny spinka...mozno sa nakoniec rano zobudi uplne fit... 🙂

liluvie
19. mar 2009

Silvi...to ockovanie ste zvladli na jednotku s hviezdickou 😉 , my ideme zajtra rano, uz sa "tesim"

inak nic proti doktorke, ale zda sa mi divne, ze by sa Tereske objavil ten reflux az teraz, zvycajne to je najhorsie, ked ma babo jeden mesiac a pomaly s vekom sa to vylepsuje, pretoze ten zvierac lepsie pracuje, ale pravdou je, ze niektore deticky to mozu mat oj dlhsie ako do jedneho roka, ale neboj to iste nie je vas pripad, hlavne ked hovoris, ze s tvojim mlieckom nemala ziadne problemy, a ma to len pri UM, mozno ze toho umeleho sa vie Tereska napapat viacej ako zvykla tvojho a potrebuje si ten prebytok nejako "vypustit", keby si jej skusila dat menej, tak ti placka od hladu? alebo skus dat viacej krat mensie mnozstva, a mozno naozaj treba skusit ine mliecko....ale neviem poradit ktore ☹ , len si pamatam, ze v porodnici odporucali jednej mamine, co so mnou lezala na izbe BEBU HA od nestle, ona mala sice mliecka dost, ale vraj nebolo dostatocne vyzivne,
no neviem, ci ti tieto moje mudre reci nejako pomozu

liluvie
19. mar 2009

Mayi, to by bolo asi najlepsie, aspon by ste nemuseli bezat k doktorovi, drzim palce, aby sa z toho Samko vyspinkal 🙂

liluvie
19. mar 2009

ronnda..iste sa Nicolke voda rychlo zapaci, a potom ju odtial ani parom volov nepostanes 😀
no a taky relax pri vecernom plavani by sa nam zisiel asi viacerym 😉

liluvie
19. mar 2009

jeeeej Boldynka....a takuto supeeeeeeer spravicku ja skoro prehliadnem 😕

z celeho srdca gratulujeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nech malinka pekne papka a rastie a nech sa rychlo zabehnete 😉

lenkaw
19. mar 2009

liluvie: jeeej ahoj, na teba som myslela ci si nebola v Praterallee kocikovat. My sme boli minulu sobotu (to bolo pekne pocasie) sa tam korculovat aj s malym, uz mi sedi v kociku tak pekne pozeral okolo seba a skeril sa s tym 1 zubom. Sa mu pacilo, ze konecne nieco vidi a nemusi uz len lezat!!! Nemate niekto chut trosku na sport??? rada by som tak 3x do tyzdna sa chodila korculovat, je to sranda. a predsa len leto sa blizi 😝
Drzim palce na ockovanie, nech to u vas prebehne bez teplot.

bejby: gratulujeme k statiu.

maya: posielame vela sily Samkovi, nech nema sarlach!!!

ronnda: som sa nasmiala na Nicole, ako nechcela do vody a potom hup a bola tam akoby nic.

Silvi: skus iny druh mliecka ako vravi Maya.

bejby29
19. mar 2009

Liluvie, okolo nasej ulice? Ty vies kde byvame? Tak sa niekedy stav na kavicku, budem rada 😉

Mayi, mozno to Samusko vyspi a nakoniec to ziadny sarlach nebude 😉

Ronnda, tak ste to takto pekne zvladli na jednotku, tie nase dietky nas vedia zmorit, ja to vidim na tom mojom certovi. Ona plus tehotenstvo, vecer padam do postele a spim za sekundu. Vcera ani neviem ako som zaspala, vazne, nachvilu som si len lahla, ze sa idem osprchovat a zobudila som sa rano 😀 . Tiez uz potrebujem dovolenku.

Silvi ake mliecko si nakoniec kupila?

liluvie
19. mar 2009

bejby...pamatam si tu ulicu, lebo si mi to kedysi napisala, ale ktory dom, to neviem 😉 , ale tu kavicku by som dnes iste neodmietla a ani inokedy 😉 , musime sa niekedy dohodnut 🙂

liluvie
19. mar 2009

lenkaw...to korculovanie muselo byt super 😀 , v sobotu bolo krasne
ja som bola v prateri naposledy v utorok, bolo uz sice aj lepsie pocasie, ale aspon som sa presla
...a korcule mam aj ja, ale stala som na nich 3x v zivote 😔 , tak by to s kocikom asi nedopadlo dobre 😝 , mozno skusim trocha natrenovat a casom sa pridam, aby som si nerobila hanbu 😎

bejby29
19. mar 2009

Super Liluvie, zastav sa hocikedy, nielen vtedy, ked je zle pocasie 😉 Poslem ti cez Ip moje tc a adresu.. Mozeme sa stretnut aj s Lenkouw, Jasterkou a Silvinkou, ak budu mat cas..

liluvie
19. mar 2009

no Bejby, to by bolo naozaj super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

boldy
20. mar 2009

dobre ranko,

u nas ziadne vyspavanie 🙂 este raz vam dakujeme za gratulacie, ste zlate... som si vas docitala pri kojeni 🙂 mame sa dobre, mala spinka pekne, obcas len poplace, vcera mala trosku vetriky, tak bola mrzuta...

Vroni: si pisala, ze jes spenat a ryby najma.. mne doctor neodporucal jest spenat kvoli vysokym dusicnanom a ryby kvoli ortuti, takze radsej striedmo…musli som aj ja pocas tehu lubila
J
asterka drzim palce na operacii, zvladnete to.

Lieska> pobyt bol fajn, az na ten cisarsky a cely priebeh aky bol. Po 11 hodinach prisli na to, ze normalne neporodim, lebo mam uzke panvove kosti. No mohli snad na to prist aj skor 😠

Charlotka> nemas to teda lahke, opat cakat… to je najhorsie, ked clovek caka, ja som bola uz posledne dni z toho strasne nervozna, ze kedy to na mna pride… drzim palce

Ronnda> ta tvoja nici je podarena… ja by som si tiez isla niekam zaplavat, ale to sa nacakam…nici si na vodu zvykne a casom ju nebudes moct z nej vybrat, tak sa jej bude pacit 🙂 … ja som bola to iste ako 6 rocna som chodila na plavanie a potom som mala modre cele ruky, lebo som nikdy nechcela von…

Lenkaw> ked sa dam dokopy, tak ja by som rada korculovala s tebou, pridam sa, ved ozaj leto sa blizi a mne treba zhadzovat 🙂 inac ma zlatu svagrinu, sme pokecali trosku len skoda, ze odchadzala, ked ja som prisla.. pozdrav ju

boldy
20. mar 2009

pridala som par foto 🙂

lenka.pav
20. mar 2009

boldy, jasminka je nadherny drobcek! to uz ani pravda nie je, ze aj lucasko bol taky malicky, ako ten cas letiiiiiiiiiii.

vroni
20. mar 2009

Boldy, ja????!!!! Spenat??!!!!! Nikdy!!!! *sok* Uz len z tej predstavy sa mi dviha zaludok! 😎 😀 😀 😀 Proti rybam nemam nic, ale urcite by som ich nejedla kazdy (alebo kazdy druhy) den. Inak ja som pri kojeni jedla uplne normalne, nic som nevynechavala ani nepridavala, jedine som vylucila alkohol (to nebolo tazke 🙂) a stiplave jedla (a to teda tazke bolo 😉)
Malinka je nadherna, uzivajte si to!
Weleda utierky existuju, este si musim spomenut, kde som ich to kupila...... 😨

liluvie
20. mar 2009

Boldy, Jasminka je krasnucka, na spapkanie
a super, ze pekne spinka 🙂

bejby29
20. mar 2009

Boldy, to ja som pisala o tych rybach a spenate a muesli 😀 😀 Ja vsetko kupujem bio tak by to nemalo byt az take zle.. A nejem to uplne kazdy den, lenze mne maso akosi v ziadnom tehotenstve nechuti.. Mam chut strasne na spenat a vraj je to dobre kvoli folic acid a ryby kvoli omega3. Takze kazdy doktor ma asi iny nazor..

bejby29
20. mar 2009

Ozaj a malinka je zlatulinka 😉

liluvie
20. mar 2009

Tak, Impfung sa dnes nekonal, vnoci som dostala taku crevnu chripku, ze az, tak len beham medzi zachodom a postelov, no a na zachode mam "obojsmernu" premavku 😝 😝 😝
citim sa ako mokra spinava handra 😝 😝 😝

lenkaw
20. mar 2009

boldy: Jasminka je uzasne dietatko 😉 uz sa tesim kedy vas uvidim nazivo!!!

Luca mi tu sedi za chrbtom a nieco blaboce a 2x sa mu podarilo "MAMA" tak sa vytesujem aj ked to bola nahoda, ale predsa potesi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre