Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

evulka3
22. jan 2012

@luckalucka83 ahoj 🙂 ,ozaj aky je ten svet maly 😉 no snazime sa o dusu,tak dufam,ze to coskoro vyjde a pridam sa k vam tehulkam a mamickam 🙂

evulka3
22. jan 2012

@dani84 ahoj,jasne rada by som sa pridala 😉 a kedy?lebo tuto stredu a stvrtok nemozem...

dani84
22. jan 2012

@evulka3 no to presne este neviem, este sa len dohadujeme, ale dam ti vediet, ok? 😉

evulka3
22. jan 2012

@dani84 fajn budem rada 🙂

hoogy
22. jan 2012

@dani84 dakujem 🙂 no podarilo sa. tesime sa len troska stresy vela veci je tu troska inak ako na SK.ale pomali sa orientujem 🙂

hoogy
22. jan 2012

@luckalucka83 super to si ma potesila ye to netrvalo dlho. no aj my mame BA najblizsie my byvame v eisenstadte 🙂

angie1511
23. jan 2012

@lauraa
dik za odpoved 😉
a potrebujem aj ten EWR papier?

layla06
23. jan 2012

Ahojte🙂 dlho som tu nebola, tak nestacim citat🙂 Co mame noveho??? je tu niektora z Viedne a ma priblizne termin ako ja? alebo tak vseobecne na pokec, popripade na stretko...pekny dnik

luciferinka
23. jan 2012

Ahojky,najdou se tady nějaké maminky,slečny či paní z okolí Grazu,Leibnitz a okolí 🙂

dagmarkaaa
23. jan 2012

AHoj holky
nevíte náhodou prosím některá o očkování hexa vakcínou? je ta česká stejná jako rakouská? malého jsme začli očkovat v ČR a pokračovat budem asi v AT, je to možné neměli jste někdo podobný případ jestli jsou ty vakcíny shodné?
Jinak bydlíme na okraji Vídně 21 bezirku, je tu některá odtud? 😉

lauraa
24. jan 2012

@dagmarkaaa najlespie bude ked si kupis vakcinu v cechach a tu ju nechas len pichnut....staci ich skladovat v chladnicke.....

dagmarkaaa
24. jan 2012

@lauraa díky.
ještě prosím nevíte někdo jaká je ta obdoba rakouská hexavakcíny povinné co se očkuje miminům v ČR? potřebuju si najít nějaké informace co obsahuje abych to mohla porovnat... akorát moc neumím německy tak to nějak neumím najít jak se to řekne německy 😅 dík

katus193
24. jan 2012

Baby ako je mozne ze som pripoistena na mm , platim si kazdy mesiac 66 eur a stale mi pride domov nejaky sek zaplatit si nejake odbery co mi dr robil????Napriklad dnes mi prislo 150 eur za odber na chalmídie a to bolo este v july potom prolaktin a neviem co vsetko tam bolo, toto poistovna nepreplaca???? To akoze naco som pripoistena a platim si ked este take palky musim platit.Normalne ma to uz vytaca, kazdy mesiac mi domov nieco pride, nechapem to.
A este sa vas chcem opytat, je mozne ze ak tu budem rodit tak aby som dostala doma na SK prispevok pri narodení dietata ten jednorazovy???

blau
24. jan 2012

nepreplaca veru vela poistovna
@katus193 . preto si platis len 66eur. A este otazka, ma ten tvoj dr. zmluvu s poistovnou? Mozes sa ale na poistovni spytat, ci ti nedaju preplatit len ciastku zo sumy. Ale to pochybujem. Inak cennik co poistovna nepreplaca a ukony by mal mat dr. v ordinacii a ta na to upozornit.
s tym jednorazovym. Mna odpalili, ze ked mam trvaly pobyt v rakusku, ze tak nie a nebola som ani poistena na SK. To by si si musela zistit na slovensku naj na urade.

blau
24. jan 2012

@dagmarkaaa hexavakcina v rakusku je myslim taka ista ako v cechach. Nemas nahodou nalepku z tej ceskej a ukazala by si to dr. v rakusku 😉?

kilian
24. jan 2012

myslite ,ze nejaky lekar zaockuje dieta prinesenou vakcinou?ja by som zodpovednost neniesla,ale je to len moj nazor...

blau
24. jan 2012

mna napr. zaockovali prinesenou vakcinou 😉
v rakusku.

kilian
24. jan 2012

@blau no dospely a dieta je rozdiel...

blau
24. jan 2012

ano to je a??
povedz mi co je na tom, keby si zakupila vakcinu v CR a spravne ju skladovala a dala sa nou zaockovat v AT u dr? resp. dieta.
@kilian

kilian
24. jan 2012

@blau ja si myslim,ze nie kazdy lekar zaockuje cudzou vakcinou..ale treba sa opytat...ja byt pediatrickou ,nezaockujem.

blau
24. jan 2012

@kilian v tomto mozes mat pravdu. Na tuto verziu som sa totiz aj ja pytala nasho pediatra a povedal, ze nieje problem. Ale nakoniec sa nic nekonalo. Ja mam, ale dojem, ze ta hexavakcina je preplacana tu v rakusku. A staci sa naozaj spytat, ci je to to iste kludne sa nehat zaockovat v at.

boldy
24. jan 2012

@katus193 prispevok mas narok, len ak tam mas aj trvaly pobyt na sk

katus193
24. jan 2012

@boldy mam aj na sk trvaly takze to by som dostala ten jednorazovy prispevok?

katus193
24. jan 2012

@blau akoze mne sa toto nezda ze som pripoistena na este si platim 66 eur a poistovna nepreplaca bezne vysetrenia, co sa normalne robia???Ved mne to pride dost cudne, ze mi robil odbery krvi a ja si to cele musim hradit 150eur.A kamoska je poistena na mm a nic neplatí, fakt nechapem.Dali sme si to zistit.TAk som zvedava, je mozne ze nam to poistovna preplati , lebo to mi prislo priamo z nemocnice.

boldy
24. jan 2012

je to ozaj divne, ze takto platis, si to vyzistite... mne nikdy nic nedoslo a to mi rozne testy robili... jedine odvoz do nemocky, ked som sla rodit, 7e 😠 ... som na MM pripoistena

katus193
24. jan 2012

@boldy to vazne 😨 tak ja nechapem, ale boli sme v poistovni a tam nam automaticky povedali ze kazdy mesiac budem platit 66 eur a dnes prisli tie seky na 150 eur za vysetrenia ktore mi robil dr , klasicke krvne testy.A ty mas trvaly aj tu aj na SK ??? Lebo ja ano a prave som citala na nete ze je to protizakonne, tak neviem teraz co mam robit 😒

lauraa
25. jan 2012

@katus193 to ze platis pripojistenie je normalne ale klasicky neposielaju sek ale ide to automaticky z platu manzela....za vysetrenia je uz ine kaffe ktovie k akemu lekarovi chodis , ci ma zmluvu s poistovnou a tak .... skus sa ho opytat preco ti prisli taketo seky na zaplatenie a ci vobec boli nutn evsetky tieto testy , mozno ti urobil testy ktore poistovna nepreplaca alebo ty doplacas na ne lebo si len pripojistena.... aj to je dost mozne, vzhladom nato ze si pripoistena preplaca za teba GGk inu tarifu lekarom.... nato vsetko by ti mohol odpovedat tvoj lekar....

blau
25. jan 2012

@katus193 tak veru zda sa mi, ze si u privatneho lekara. Ale to by si mala vediet, mavaju to na tabuliach napisane. A ako vravim, mal by mat aj cennik a asistentka by ti to mala vsetko povedat, ked uz nie lekar.
Je protizakonne mat dva trvale pobyty. Keby ti na to prisli....tak... No, ale nie si sama neboj.
Mne na mestskom urade na slovensku povedali, ze to nemozem mat 2trv.pobyty. Tak som sa odhlasila a na policiu odovzdat obciansky preukaz. Taky je spravny postup.
Teraz po 6rokoch, ked som si menila priezvisko, mi nechceli spravit pas na nove meno, lebo, ze nemam trv.pobyt. Musela som si zas na sk nahlasit prechodny to trvalo pol roka a vtedy mi mohli slovaci vydat pas na nove priezvisko. S vodicakom nebol problem. Chore zakony ☹
Ak ti vrta v hlave, ze nebudes mat obcianku. Netrap sa preukazujes sa nadalej vsade pasom 😉
To s tymi sekmi, drzim palce nech ti to preplatia.
Ja som mala sukromnu gynekologicku a tiez som vsetko hradila z vrecka ( a platila som 80eur poistenie), ale 50-80% mi preplatila poistovna vzdy 😉

katus193
25. jan 2012

@lauraa
@blau Kocky ale moj lekar fakt neni sukromy to som si zistovala uz dopredu, No vcera nam jeden znami povedal co robi v Uniqe ze tu je to normalne ze take mensie sumy ak su tk ti poslu domov sek a potom ides s tymdo poistovne a to mi preplatia bud celu cast alebo nejaku cast.Takze pojdeme tam a uvidime, je moze ze ak som pripoistena tak mi nehradia vsetko, to mi robil vstupne vysetrenie ktore bolo v july, nechapem ze mi to poslali az teraz po polroku a este aj priezvisko mam cele skomolene na seku.

matamisi
25. jan 2012

ahojte @katus193 ja ked som robila v tirolsku a zostala som tehotna tak tiez som u doktora platila a zaplateny sek som poslala do krankenkasse a oni mi nejakych 60 percent poslaly na ucet... 😉
a ohladom tych ockovani ...moja detska doktorka je vo schwechate a v pohode mi malinku zaockuje vzdy zo slovenska kupenou vakcinou to je prevenar a teraz idem kupit este proti kliestam .... 😉 dokonca mi to ona sama navrhla,lebo to vyjde o polovicu lacnejsie 😉 a je to to iste....dokonca rakusky recept plati aj na slovensku... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre