Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
13. sep 2012

@kilian ty mas 3 skolopovinne tak urcite vies porovnat vydavky.....

kilian
13. sep 2012

@lauraa dve skolopovinne,jedno skolkopovinne a jedno Este domapovinne😀😀😀😀

sisamato
13. sep 2012

@lauraa ty vole...tu na SK take anatomicke tasky stoja cca 50 eur...vela zien urcite nakupuje aj na SK...ale to je kazdeho vec...apropo, ano, obedy su lacne, len vsak nedavno boli spravy ze kvalita nic moc... vraj uz vela ludi zacina nakupovat v AT...tak neviem...som toho nazoru ze platite v AT viac ale ta kvalita je urcite lepsia ako tu...

katharrina
14. sep 2012

@suzaneee2 ja myslim, ze to nie je nejak obmedzene, viem, ze to dostavali aj take, co tu nikdy oficialne nepracovali.

hanka76
14. sep 2012

Holky některá jste mi tu před časem doporučovala ve Vídni dětskou Českou doktorku Lenku Widner, našla jsem na ní toto tel. číslo:6880448 na které když už se dovoláme tak je tam jen záznamník na který nejde nechat vzkaz, nemáte někdo na tuto doktorku ještě jiné číslo a nebo nemůžete mi doporučit jinou Českou dětskou doktorku? Spěchá to prosím

slniecko2011
14. sep 2012

@suzaneee2 myslim ze na Wochengeld je hranica 3-4 mesiace sa musi odrobit

vonavakvetinka
14. sep 2012

Dobry vecer,
viete mi niekto poradit, pripadne hodit link ohl. zabezp. hypoteky, podmienok a pod.? Dakujem.

suzaneee2
15. sep 2012

Dakujem vam zienky..asi to naozaj nebude nejak prisne obmdzene lebo to nikde nemozem najst...🙂..ale dakujem vam... 😉

tremonti
15. sep 2012

ahojte mamky rakušačky🙂

mam jednu otazočku a neviem ci mi pomozete🙂

vyzera to tak ze sa mozno budeme stahovat do rakuska a ja som este na materskej s malou lebo ma len 9 mesiacov.je mozne aby som poberala aj nejake pridavky na malu ked budeme zit rakusku? treba odvadzat najprv nejake peniaze abo ako to funguje? a este otazka co sa tyka lekarov a poistovne.bude jej stacit nasa abo ju mam nahlasit aj v rakusku abo ako???

dakujem za akukolvek pomoc.ak mate nejake linky kde sa to dozviem budem vam velmi vdacna...

marlene
15. sep 2012

@suzaneee2 ,
pozri dozadu 2-3 stranky,niekde sme o tom uz pisali.

marlene
15. sep 2012

@sisamato ,

my mame prvacku prave,taska 160 euro,pomocky (zosity ,mapy... ) 80 euro,mesacne 20 za skolsky autobus, oblecenie nejako neratam ,ale napr. topanky teraz na jesen a zimu urcite okolo 200 euro ,ale ja je kupujem vzdy dost kvalitne a mame u svokry 25 % zlavu,tak to sa mi oplati. kruzky zalezi od toho kto ich poriada,cvicenie na cely rok u nas stoji napr. 50 euro,druzina este neviem .kedze mame dve deti v septembri idu cele moje premie na skolske pomocky + oblecenie a topanky pre deti .

hanka76
17. sep 2012

@katharrina děkuji, ty k ní chodíš?

katharrina
17. sep 2012

@hanka76 no este nemam s kym, ale chceli by sme ist k nej

katharrina
18. sep 2012

@marlene Ahoj, kedze mas skolopovinne dieta je potrebne ho zapisat do skoly aj na sk, ak je teda slovak? Mame jednu znamu, ktorej maly je zapisany aj na sk a chodi tam tusim raz za rok alebo polrok na preskusanie.

vianocnystromcek
18. sep 2012

Ahojte!

Som katka, maminka 2 mesacneho syna a rada by som si pokocikovala s niekym kt byva v 10.okrese.

marlene
18. sep 2012

@katharrina ,moje deti nemaju slovenske statne obcianstvo,cize som sa tomuto vyhla uz u syna ten uz ma 17 ,vtedy to bolo este tak ,zeby musel chodi na preskusanie,kamoska mi vravela,ze teraz staci doniest potvrdenie ,ze absolvuju skolsku dochadzku inde,ale nie som si na 100 % ista ,ze je to naozaj tak.

katharrina
18. sep 2012

@marlene aha ok, no dik, musim pozistovat, este mame sice casu a casu, ale dobre vediet skor, co nas caka 🙂

evulienka22
18. sep 2012

@katharrina kati, ak by mal maly slov. obcianstvo musi chodit aj na slovensko na preskusanie? Lebo moj priatel ma v piatok jednanie aby dostal rakuske obcianstvo uz mame vsetky papiere co chceli na Mag 35, ja nechcem aby chodil hore dole, zatial ma slovenske lebo som slovenka...

katharrina
18. sep 2012

@evulienka22 to prave neviem, my sme obaja slovaci a netuzime po at obcianstve, naco??? zbytocnost! chceme zostat sk a aj baby bude sk obcan, len neviem ako to bude potom so skolou, lebo chceme aby chodilo do rakuskej skoly, len neviem, ci to staci, preto sa chcem popytat, tiez yb som nerada aby behalo hore dole. Len vy ste pol na pol, takze mozes vybavit at obcianstvo a mas po probleme.

evulienka22
18. sep 2012

@katharrina ano chcem aby mal maly rakuske a ked nie sme zobraty museli sme pozhanat vela veci okolo nas dvoch uz to mame tak v piatok ma termin aj ten treba bolo objednat skoro dva mesiace dopredu, hroza...zavolaj do skoly tam ti urcite budu vediet povedat ako je to so slov. st. prislusnikmi...

lauraa
18. sep 2012

@evulienka22
@katharrina moje dcera ma dvojite obcianstvo, takze problem so skolou som neriesila ale mam vela znamych co tu ziju aj s detmi a este som nepocula zeby niekto chodil na preskusanie na sk ....

katharrina
18. sep 2012

@lauraa ok, dik, no my mame jednu znamu so skolopovinnym dietatom a on chodi, preto som chcela vediet ako to je inde.

Mozem sa este spytat, ako to riesili s poistenym nam sk? Kedze dieta bude poistene tu. My sme tiez poisteny tu, ale kedze sme boli poisteny aj na sk, tak mame vybavenu E106, len neviem ako to bude s dietatom. Ci je mozne len tak ho nechat poistit.

lauraa
18. sep 2012

@katharrina pokial tu trvalo zijete a platis tu odvody staci ked zajdes do prislusnej KK a nechas dieta pripojistit k sebe, na sk pouzivam karticku poistenca pre EU vystavili ju na GKK, raz sa mi stalo ze ju na sk nechcel lekar akceptovat, ucet som zaplatila a rakuska kassa mi bez problemov vsetko preplatila..... takze problemy neboli....

katharrina
18. sep 2012

@lauraa aha, takze to funguje tak ako to aj u nas fungovalo, boli sme na WGKK, vyplnili tlacivo, priniesli do sk poistovne a bolo.

katharrina
18. sep 2012

@marlene uz som aj ja hladala a nieco nasla, aj ked nikde nebolo, ze musime, ale ze by sme mali, no neviem teda, este mame cas, snad sa dovtedy nieco zmeni a unormalnia to, ved to je na hlavu.

bublina83
19. sep 2012

Ahojte, viete mi poradit rakusku web stranku na predaj detskeho oblecenia ? Neviem co je tu take najsledovanejsie ...

bublina83
19. sep 2012

@luciferinka dakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre