Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

kattyy3
20. júl 2012

ahoj baby, kupili sme si byt v Hainburg an der Donau a pomali rozmyslame o miminku. No samozrejme pred tym by som potrebovala zistit za akych podmienokby som mala nadej na matersku z rakuska....ako dlho musim byt zamestnana aby som mohla zacat poberat matersku tu v Rakusku? A ked tu ja vobec nenajdem pracu ale manzel by tu pracoval je mozne mat narok na matersku cez jeho pracu,lebo nieco take som pocula, alebo mozno ide o nejake dorovnanie materskej neviem? Hra tu nejaku ulohu trvalypobyt alebo staci prechodny?
Baby moc Vam Dakujem za akukolvek odpoved a radu
Katka

lumiva
20. júl 2012

Ahoj. Ja som tiez snazilka a byvam vo Viedni. Velmi som sa potesila tvojmu prispevku. Ked mas Meldezettel a si poistena, tak mas narok ako Rakusania, uz potom ziadne dorovnavanie.

pollina1
22. júl 2012

Je tu v Rakúsku - Tirol aj nejaká mamina , ktorá už má dieťa? 🙂

ivuska1807
22. júl 2012

Prosím Vás, maminky žijúce v Rakúsku, je u Vás niekde dobrá predajňa next?

llienkal
23. júl 2012

Mile maminky.mam na vas otazku,Chcela som sa opytat ohladom materskej v rakusku.Ked dostanem rakusky rodny list a pojdem s nim (preloženym do sk)na matriku do Ba,čo trva niekedy 1mesiac až3mesiace,behom tohto obdobia budem dostavat z rakuska matersku alebo nie?Musim počkat na ten slovensky r.l.a až potom si vybavim matersku?dakujem za vašu milu odpoved maminky 😵

zdenka73
23. júl 2012

@llienkal - no ak máš rakúsky rodný list, teda si vydatá za rakúšana, tak nepotrebuješ slovenský rodný list, ale ty asi myslíš ten záznam o narodení, tak potom ako píšeš musíš počkať na slovenský rodný list, potom si vybaviť na finanzamte prídavky a až tie ti schvália, tak až potom dostaneš materskú. Ja som vybavovala v Brucku /Leitha a tam to na finanzamte trvalo 8 mesiacov , normálne by ti to mali spraviť do 6 mesiacov.

zdenka73
23. júl 2012

@pollina1 - a som v Hopfgarten im Brixental a ty si kde, lebo Tirol je široký pojem.

evulik22
23. júl 2012

@zdenka mne to vo Wiedni na Finanzamte v 15.Bezirku vybavili po 2 tyzdnoch 🙂

slniecko2011
23. júl 2012

@zdenka73 mne vo W za 5 dni 🙂

pollina1
23. júl 2012

Som V See, okres Landeck- Immst. 🙂

suzaneee2
23. júl 2012

@llienkal ..dakujem ti velmi pekne..si velmi zlata... 🙂 urcite to skusim,dufam ze to vyjde..este raz dakujem drz sa... 🙂

suzaneee2
23. júl 2012

@llienkal a ak sa ta mozem este spytat..citam ze mas ist znova na posudenie..ako casto je to posudenie potrebne?..alebo ti to urci SVA??..inak aj ja som teraz v 8tyzdni a idem to vyskusat tak dufam ze sa to podari..

llienkal
24. júl 2012

@suzaneee2 ahoj.no ja to mam tak.najsôr mi to dali na 12 tyzdnou (freistellung)a prave dnes idem na predlženie rizikove a to je až do konca.ono je to tu dost prisne takže netreba sa vzdavat.a zaleži dost aj od tvojho gynekologa čo ti napiše.a popravde ti poviem niekedy musiš byt aj dobra herečka.Dufam že to dnes dostanem a bude už pokoj.Mam taky stres.pekny den papa

llienkal
24. júl 2012

@zdenka73 dakujem za odpoved si mila,aj ked ma to zrovna nepotešilo
😒

zdenka73
24. júl 2012

@pollina1 - škoda to si dosť ďaleko

suzaneee2
24. júl 2012

@llienkal ahoj..no dufam ze sa s mojim gynekologom dohodnem,neviem co by bolo najlepsie aby napisal ale nieco uz vymyslime..🙂a neviem sice ake maju rakusania kriteria a aka diagnoza by bola naj,ale ak sa bude dat tak tam dame viac diagnoz..:Da prosim ta..tu spravu od mojho doktora treba predtym nez pojdem na Bezirkhauptmanschaft prekladat do nemciny???..alebo im to postaci v slovencine?...dakujem ti za rady a drzim ti palceeeeeee!!!...neboj sa vyjde to..a uz budete mat pokoj.:🙂..daj hned vediet ze ako si dopadla..drz saaaaa..🙂pa pa

pat242
25. júl 2012

Ahoj maminy je tu nejaka z okolia Mödling,Baden alobo okolie?pripadne Wien ja mam dve deticky, 4rocnu slecnu a 13mesacneho chlapceka,hladame niekoho na spolocne vylety,grilovacky kavicky a take blaznenie sa🙂) idem sa zblaznit zavreta v tejto dedinke a samu ma moc nebavi behat niekam

pat242
25. júl 2012

Cez vikend sa chystam do Laxenburgu,pridate sa nejaka?

llienkal
25. júl 2012

ahoj.no prave čitam a ak som dobre rozumela ty maš slovenskeho gynekologa a to by mohol byt problem.ja myslim že musiš mat rakuskeho a aj matersku knižku.no neviem to na 100%.v tom ti neporadim.nemam skusenost.no a ja som dopadla tak že tam bola taka neprijemna doktorka ,že sa s nou nedalo nič jednat.nechcela ma nechat na rizikovom.ževraj maju prisne kontroly a nejde to.tak idem do prace od 1augusta.budem sa tam motat a necham sa vypisovat od lekara na marodku.čo už.nevadiii.maj sa pekne a držim aj ja palčeky.

pat242
25. júl 2012

Mozno vam trosku pomozem ja som mala slovenskeho gynekologa a je to problem,najdi si co najrychlejsie rakuskeho gyn a on ti vystavi mutter kind pass bez toho aby si mala v mutter kind pass peciatky od rakuskeho gyn nedostanes tu matersku ja som presla v 4mesiaci,staci doniest slovensku matersku knizku,a europsku zdravotnu karticku kedze predpokladam ze rakusku nemas rakuske poistenie,to dostanes automaticky po narodeni dietata ak tu mas pobyt tak drzim palce

llienkal
26. júl 2012

@pat242 zasa sme o niečo mudrejšie,dakujeme🙂

hanka76
26. júl 2012

@katharrina já bydlím 14bezirk a tu porodnici mi hodně lidí doporučilo, sice to mam trošku daleko ale je mi to jedno, působilo to tam na mě příjemně. Taky jsem dostala typ na nějakou Českou pediatričku tak to možná bude ta samá🙂

katharrina
26. júl 2012

@hanka76 http://www.kinderarzt-minarik.at/ toto bude ta nasa 🙂ja to mam tiez asi nejakych 12km do nemocnice, ale tiez mi to az tak nevadi a som spokojna

hanka76
26. júl 2012

@katharrina Tak já mam jinou, moje se jmenuje Lenka Widner. Kde bydlíš ty?

kilian
26. júl 2012

@pat242 ahoj.ja byvam v blizkosti wr.neustadt,casto chodime do laxenburg😉mam styri deti vo veku 10,8,4 a rok a pol. 🙂

katharrina
26. júl 2012

@hanka76 my byvame v 22.B.

llienkal
27. júl 2012

mile maminky.neskutočne čo sa mi stalo.V utorok som bola na posudkovej a zamietli mi pokračovat v rizikovom s tym že do konca jula ešte ostanem doma lebo tak mi to vychadza na papieroch.Bola som sa ohlasit v praci že nastupim všetko ok.Na druhy den (čo je neuveritelne)mi krankenkasse poslala peniaze,ale kedže sa mi to zdalo akosi malo začala som zistovat čo sa deje.Volala som do krankenkassy čo to ma byt a tam mi povedali že oni ma vymeldovali od toho utorka čiže od 23.7.a že už od stredy som mala ist do prace.Kedže som to zistila dôkladne až v piatok rano znamenalo to že mna už mal platit zamestnavatel.tak som utekala k lekarovi sa vypisat na krankenstandt.potom do roboty zistit čo to je.v praci mi povedali že ja mam pravdu a že som až do konca jula ,že to je chyba tej truby amztarztin.narobila mi kopu problemov a teraz neviem čo robit.Som vypisana u lekara,v praci mam začat až v auguste a v poistovni ma odhlasili.POMOC!!!

lumiva
27. júl 2012

Ach jaj, dnes som bola na Finanzamte kvoli pridavkom. Koncom maja som dala ziadost o pridavky, po mesiaci som sa bola popytat co nove, povedali ze ok, len musim cakat 6-8 tyzdnov. Tak som isla dnes, je koniec 8 tyzdna. No a dnes mi ta pani povedala, ze mi chyba potvrdenie o pobyte z MA35, vsetky ostatne doklady su v poriadku. Nechapem, preco mi to ta truba, co preberala moju ziadost nepovedala, ze to potrebujem. Zijem s detmi vo Viedni, budem brat kazde 2 mesiace. Mate skusenosti, kolko trva vydanie toho potvrdenia, je to na pockanie alebo dalsich 60 dni??? 😒 😒 😒

dominika2727
27. júl 2012

Pravdepodobne ti chyba Anmeldebescheinigung. Dostanes ho na pockanie, neviem presne kolko stoji teraz, ja som platila 15 eur
@lumiva

simkarobkova
27. júl 2012

@dominika2727 Ahoj, môžem sa opýtať?Bývaš v Rakúsku a si mamička?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre