Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dominika2727
27. júl 2012

@simkarobkova ahoj. Byvam vo Viedni a coskoro budem hadam aj mamicka 😉

lumiva
27. júl 2012

@dominika2727 Ahoj, ano toto som myslela. Len som nevedela, ci je to ako Meldezettel na pockanie. Dakujem ti.

dominika2727
27. júl 2012

@lumiva nie je zac 😉 len si pozri presne,ake papiere ti k tomu treba aby si sa tam nemotala viac krat. Je lepsie tam prist skoro rano,lebo tam byva stale nenormalne vela ludi 🙄

lumiva
27. júl 2012

@dominika2727 Asi tam pojdem na viackrat, lebo nemam potvrdenie z posledneho zamestnania. Uz som to mohla mat vybavene. Zbytocne som cakala. Jaaaj.

dominika2727
27. júl 2012

@lumiva Anmeldebescheinigung treba vybavit do 3 mesiacov, lebo radi posielaju 50 eurove pokuty, zalezi na koho natrafis. Pokial si ale mala meldezettel pred 2006 tak ti to netreba

lumiva
27. júl 2012

Nie nemala som, nech poslu, co uz. Mam pekne pridavky, tak im rada zaplatim aj pokutu, len nech to mam.

evulik22
27. júl 2012

@lumiva ja som ho dostala na pockanie, ale aj pokuta mi prisla platit, lebo som bola az o rok neskor nahlasit na tomto MAG 35 trvaly pobyt teda o neho poziadat a Familiebeihilfe som dostala do 2 tyzdnoch o poziadanie, zalezi na ktorom Finanzamte si...

lumiva
27. júl 2012

@evulik22 v 21.bez. Mozno aj ja by som dostala skor, ale najprv by mi museli povedat, ze potrebujem aj Anmeldebeschenigung. Potom po 4 tyzdnoch som sa bola pytat, kedy dostanem peniaze, povedali mi, ze musim cakat 6-8 tyzdnov. Bola tam ta ista osoba, ktora preberala moju ziadost koncom maja. Dnes som tam isla, lebo sa mi to uz nezdalo a povedali mi, ze vsetky doklady su v poriadku, ale potrebujem to aj to potvrdenie o pobyte. Nasralo ma to, ze mozno by som cakala do Vianoc, vobec by mi nedali vediet, ze pre vyplatu pridavkov musim este nieco dolozit.

kuschel81
28. júl 2012

Ahojte mamicky,najde sa tu nejaka mamicka z Pongau?
Ja som v 9tt momentalne na marodke uz skoro mesiac. Ma niektora z vas skusenosti s dlhodobou marodkou?
Minuly rok som 2x potratila a na früh mutterschuzt ma nechcu poslat 😖 ,ja sa vobec nevyznam v tych zakonoch ako to teda vobec je od kolkeho tyzdna sa moze ist,lebo kazdy vravi nieco ine..

hanka76
28. júl 2012

Holky potřebuji vědět jak se rodí v té Semmelce? Sestřička říkala že tam nic nepotřebuji, že vše je k dispozici, vážně je to tak? Platí se něco navíc když je tatínek u porodu a kolik je tam ta denní taxa za pobyt? Jak tam značí miminka? Píšou jim jméno na tělíčko a může tatínek přestřihnout šnůru a třeba si mimčo i sám podepsat? Můžu si tam vzít sebou noťase, je tam net? Je tam i nějaká zamykací skříňka kam bych si noťase mohla dát? Jak vypadají porodní sály, je tam třeba i vana? 🙂

slniecko2011
28. júl 2012

@hanka76 🙂 ja som isla nabalena do nemocky a nakonec som pouzila iba svoje hyg potreby, ostatne tam vsetko dostanes, aj pre miminko, tomu iba zober vecicky ktore si oblecie ked pojdete z nemocky...jak si tu poistena(ja mam WGKK) neplatila som absolutne nic, ani za otca pri porode som neplatila...miminka sa znacia naramkom na rucicke, tak isto aj maminky..moj manzel prestrihoval pup snuru 😉 ..notas to neviem kedze som si ho nebrala a skrinka ci sa zamyka si nepamatam 😒

slniecko2011
28. júl 2012

@hanka76 este slapky 😅

hanka76
28. júl 2012

@slniecko2011 takže i třeba vložky do podprsenky tam dávají? Já ještě pojištěná v Rakousku nejsem, pracuje se na tom, vyřizujeme si svatbu tak snad to stihneme do porodu a pak budu pojištěná na svého přítele, pak už tedy manžela. Děti značí jen tím narámkem? to je málo ne? V Čechách je náramek a ještě navíc i jméno píší na tělíčko, náramek může spadnout. Od té doby co byla v Čechách nedávno ta aféra se záměnou miminek v porodnici tak z toho mam hrůzu🙂 Co ty porodní sály, jsou moderní a je tam třeba ta vana a míč?

hanka76
28. júl 2012

@slniecko2011 a župan či noční košilku?

hanka76
28. júl 2012

@slniecko2011 a co to je za pojištění to WGKK?🙂

slniecko2011
28. júl 2012

jj aj vlozky do podprsenky tam maju, aj tie jednorazove nohavicky, uteraky, nocne kosele,(zupan nie!), pampersky pre malinke,oblecenie pre babo, tie velke hyg vlozky su tam tiez...porodna sala celkom velka, co som postrehla tak skakacia lopta tam bola, ale vana nie myslim, i sprcha extra ku kazdej miestnosti(ale wc nie 😖 )...jaaaj ked si na to spominam hned by som isla rodit, take krasne malinke babatko 🙂 ...inak porodnu asistentku som mala velmi zlatu, doktorka dosla az ku koncu...hmm to znacenie mas pravdu ale postrehla som len ten naramok, na telicku nemal nic ziadne znacenie

slniecko2011
28. júl 2012

@hanka76 to je poistovna Wiener Gebietskrankenkasse

hanka76
28. júl 2012

@slniecko2011 a kolik si platíš měsíčně?

slniecko2011
28. júl 2012

@hanka76 napisem ti IP 😉

duska88
29. júl 2012

Ahojte babule, kam chodíte s vašimi detičkami na kúpko? Pôjdeme teraz na týždeň do Wien a keďže drobec miluje vodu, tak určite by sme chceli ísť aj na nejaké kúpalisko. Mám na mysli niečo tichšie, kde nie je až taký nával, proste vhodné pre také malé detičky, drobec má 10 mesiacov. Vďaka za každú info. 😉

marlene
29. júl 2012

@kuschel81,

na vorzeitiger mutterschutz ,ta moze poslat lekar po odporuceni tvojho gynekologa,robia s tym problemy,pretoze dostanes cely cas priemer platu z poslednych troch mesiacov a to je halt drahe pre poistovnu. musis ist s odporucenim tvojho gynekologa k amtsarztovi a ten to posudi. ja som bola od asi 14 tt. a to len preto,ze moj gynekolog napisal do odporucania,ze je ohrozeny nielen zivot mojho dietata,ale aj moj (bola som po hellp syndrome s umrtim dietata a 3 trombozach!!!) a posudkovy bol dost nastvany,pretoz bol v podstate pritlaceny k stene,lebo keby sa bolo mne alebo dietatu nieco stalo,tak by bol on zodpovedny.
cize musis tlacit na tvojho gynekologa aby ti napisal spravu,ze ti hrozi potrat ak sa nebudes setrit+ pridat k tomu nejake tazskosti-bolesti chrbta,stres v praci ,neviem kde pracujes -ci mas moznost na oddych a pod.

topepeter
30. júl 2012

ahojte! Chcem sa opýtať ako pripoistim manželku ? a keď ešte nepracovala či dostane materskú v rakusku ?

sisamato
30. júl 2012

ahojte,
ja mam na vas zase taku otazku, ze ako ste riesili poplatok za kauciu pri prenajme bytu? je lepsie dat hotovost alebo vyuzit sluzbu http://www.wohnnet.at/extend/link.php?OID=10697.... dakujem...

kuschel81
31. júl 2012

@marlene -dakujem,no ja som si myslela ze to nebude lahke,musim to s tym mojim lekarom skusit.
Termin mam ale az 21.8.no v kazdom pripade som zvedava.
Inak ja lezim uz som mesiac doma mam nieco s tlakom,ako sa postavim 10min vydrzim (ked sa hybem rychlejsie,tak je to kratsie)a potom mi je na odpadnutie,nemozem ani doma nic porobit,no na nervy,Beriem nejake kvapky na tlak ale nezaberaju,ine mi nechcu dat.Vcera som konecne donutila mojho obvodneho lekara aby mi urobil nejake krvne testy ,tak cakam na vysledky.Najlepsie je ako si to kazdy lahko predstavuje,zablahozela mi a povie mamicka ved to je normalne v teh. 😖

llienkal
31. júl 2012

Mile maminky.Chcela by som sa opytat či niektora z vas rodila v Hainburgu.Rada by som sa dozvedela niečo bližšie ako tam bolo a čo ste si potrebovali so sebou doniest a tak.dakujem 😉

lumiva
31. júl 2012

@dominika2727
@evulik22 Tak som vybavila, v pondelok som tam isla, ale skor tak cihat, ze co a ako, lebo som nemala papier z roboty, tak som sa popytala co treba. Deti nad 14 rokov musite zobrat so sebou. Tak som tam isla dnes so vsetkym. Dostala som to na pockanie, ale stalo ma to 138 euro. Dokonca deti platili viac ako ja. Dievcata, ktore nemate Anmeldebescheinigung, chodte si vybavit, budete to potrebovat, k materskej, k pridavkom,...

janka_pn
31. júl 2012

@lumiva na pridavky, treba daky papier z prace? som citala, ze staci trvaly pobyt seba a dietata. tak ako to je? 😕

dominika2727
31. júl 2012

@lumiva fuha pekne to islo hore 😠

dominika2727
31. júl 2012

@janka_pn k anmeldebescheinigungu potrebujes papier z prace, potrebujes sa preukazat z coho tu vlastne zijes 😉

janka_pn
31. júl 2012

@dominika2727 ale asi staci aj ked som pripoistena alebo si poisetenie platim sama, ci?? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre