Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
13. aug 2008

miriam- dakujem za recept! my robievame ovocnu. na piskoty das jahody a na tie smotanu. piskoty mozes pokvapkat stavou, ak pouzivas zmrazene alebo ovocie z konzervy. jej, asi som ti to mala dat do IP, ked sa to netyka deti, ale vytukavam na mobile a znova sa mi to pisat nechce.

wienika
13. aug 2008

lenka, tak teda prajem pekny vikend a uzi si este slovensko....snad tu tasku este nebudet potrebovat 😉 predsa len este by to bolo trosku skoro....

twix, preco by si nemohla pisat aj o jedle.....? ved my sme tu uz preberali snad vsetko...muzov, robotu a ine.....tak ked si kde tu nejaky ten recept vymenime,sa snad nic nestane 🙂

miriam25
13. aug 2008

presne wieni... a si mi pripomenula jeden prispevok emjee, kde pisala (myslim, ze tebe), ze temy ako je Nitra, Rakusko a pod. su temy o vsetkom a o nicom a aj preto maju hrozne vela prispevkov...
A aj ked tu nejake pravidla su, nemyslim si, ze admini stihaju vsetko citat, kto kde pise, ved my tu uz mame 165 stran!!! a kolko je takych tem...

jaj, musim vam napisat, bola som vesat pradlo pred chvilou a jak som sa zohla, brutalny krc, alebo nieco ako zacviknuty nerv na pravej strane tvare, voslo mi to do dvoch zubov, prave oko v momente slzave, nic som nevidela a vazne to hrozne moc bolelo. Hned som si dala brufen, aj ked som nevedela, ci to pomoze alebo nie, trvalo to asi 10 minut a teraz sa to nejak ukludnilo. Boze, co to mohlo byt? Trosku este citim to lice, ale uz to neboli tak, ako predtym, to vazne len malilinko citim... som sa vazne zlakla. a samozrejme drahy nejak zabudol prist z prace domov, ved naco? Ved mal minuly tyzden dovolenku, tak sme si h uzili, nie? 😠 😠 😠

miriam25
13. aug 2008

no nic, idem sa pokusit zaspat... bru nocku

miriam25
14. aug 2008

halloooo, dobre ranko, budiceeeeek!!! kde ste vsetky??? Vcera posledna, dnes prva...

miriam25
14. aug 2008

no kde ste vsetky???

wienika
14. aug 2008

ja som tu...len som este nemala cas zapnut si pc......lea sa zobudila o siestej, ale potom este pospinkala dalej, asi do 9tej.....ja som sice uz nezaspala, ale lezal som v posteli.....
no idem ju skusit ulozi do postele, ja musim ist nakupit.....manzel ju postrazi.....tak zatial pekny den

miriam25
14. aug 2008

takze uz dnes leuska spinkala lepsie? to som rada...
my sme boli vonku, na nakupoch, ked sme sa vratili, samko si uz cochral ocka, tak som ho ulozila do postielky, dival sa na mna, ze co to robim, ale je tam ticho, tak neviem, ci zaspinkal, alebo len trosku oddychuje. Ved zistim... 😉 hlavne, ze neplace...

ronnda
14. aug 2008

ahojte, zdravim vas alespon kratce pred prodlouzenym vikendem, kdyz je zitra ten feiertag. Cekame na vikend navstevu, tak nas bude doma celkem osm a dve cincily, tak bude veselo.

twix, vroni - tak s temi pribinacky jsem to netusila, tak je aspon omezim, kdyz male tak chutnaji. ona ma stejne rada i jogurty, tak ji je budu davat vic.

o cem se tu v diskusi smi a nesmi psat? Recepty musi byt pres IP? No asi neznam moc pravidla, tak doufam, ze tu nepisu o necem "zakazanem"

Nase mala je ted hodne unavena, ale pres den toho moc nenaspi, chce porad chodit 😝 po ctvrte odpoledne je hotova, ale zdrimnout si uz nechce a nechce, no tak se ted posledni dny stava, ze uz pred 18 hod. spinka, a to az do rana do pul sedme. pak spi jeste chvilkku dopoledne a hodinku kolem obeda, to je vse, odpoledne uz je porad na nohou.
jak to mate vy se spanekm miri a wienika? Kolikrat vam drobeckove pres den spinkaji? chtela bych to trochu posunout, at chodi spavat pozdeji, ale ona byla vzdycky takovy ten spac, co chodi spavat hodne brzy, tak asi ji to tak vyhovuje a potrebuje to.

wienika - jsem rada, ze uz je lea v poradku a snad nebude mit na tom krcku jizvicky, urcite se to jeste upravi. A pristi tyden uz mate prvni narozeniny! Urcite si to pekne uzijete, hlavne abys ty zustala zdrava.

miriam - co ta vcerejsi krec? Vubec netusim, co by to mohlo byt. Uz je to ok? A manzel se vratil z prace v poradku domu? Jsem se trochu pobavila, jak jsi psala, ze zabudol prist 😉

miriam25
14. aug 2008

ronnda, no ja to lice stale trosicku citim, ale to skor ako nejaky slaby tlak na pravej strane lica, ale uz to ani zdaleka nie je take, ako vcera, keby to neprestalo, asi by som musela utekat na pohotovost, lebo to by som celu noc nevydrzala, vazne to bola hrozna bolest.

a s tym spinkanim, no samko spinka tak do tristvrte na 7 rano, potom doobeda tak hodinu a pol, dnes som ho ulozila o 12 do postielky, lebo bol unaveny (ale normalne cez obed nespinka) a zrejme dnes uz poobede spinkat nebude, az vecer medzi 6-7 ho ulozim. Ked poobede spinka, pre 7 ho do postielky nedavam, nemalo by to vyznam. Vecer to dost zalezi na tom, ako spinkal cez den. Ked mal drahy dovolenku, maly nechcel ist vecer spinkat, zaspaval az okolo pol 9, 9, uz som bola z toho na nervy, som sa bala, ze to tak zostane, ale teraz, jak je drahy v praci, sme zasa v starom rezime.

No nic, musim koncit, maly sa uz zobudil, drahy vraj dnes pride ovela skor domov, hovoril,ze okolo pol 3, sak to je uz za hodinku, tak si urobime pekne poobedie. Vcera zabludil domov az niekedy v noci, tipujem, ze okolo 12, ja som sla o tristvrte na 11 spat a on tu este nebol. nastastie sa mi podarilo hned zaspat a potom som len nejak zaregistrovala, ze uz bol v posteli.

Babenky, neviem, kedy sa ozvem najblizsie, zajtra rano pokec so sefom, potom rychlo k svokrovcom na chvilu, potom balit a vecer pojdeme uz na slovensko okolo 7 a ked dnes pride drahy za hodinku domov, tak sa dnes uz asi tiez neukazem, este ma caka zehlenie a teda nie malo. Tak sa potom pokusim v nedelu alebo buduci tyzden ukazat.
Prajem vam krasny predlzeny vikend!!!

wienika
14. aug 2008

dobry vecer,
my sme boli dnes v schönbrunne na prechadzke, tak som si spomenula na ronndu, ci ju nahodou nestretnem. som rozmyslala, ze ked niekedy budeme robit stretko tam, bude trosku problem s parkovanim. dnes sme dobre dlho hladali....park bol plny turistov a rodicov s detickami....v oktobri pojdeme s leou 1 krat do zoo a hned si kupime aj jahreskarte....uz teraz celkom reaguje na zvieratka, hlavne na psov....asi preto, ze mame jedneho 😉

miri, fuha, tak to muselo riadne boliet.....asi si urobila nejaky blby pohyb, tie nervy su pekne potvory...ja to mavam casto vzadu na krku, staci, ze prudsie otocim hlavu, alebo ma ofukne, uz nemozem ani halvou hybat...a to strasne boli....dufam, ze sa ti uz polepsi a nebudes musiet ist na pohotovost alebo k lekarovi.....drzim palce.

ronnda, o tych pribinakoch som ani ja netusila, ale niekde tu na konikovi je tema o nich...a myslim, ze sa to tam tiez pise...ale co je pravda a co nie. my sme tiez odchovane na milacikoch a termixoch a sme tu.....
co sa tyka spania, lea spi doobeda vacsinou takmer dve hodinky a poobede uz len pol az tristvrte hodiny maximalne.....do postielky ju davam podla toho, ci si sucha oci alebo je umrncana, ale vacsinou je to okolo siedmej-osmej...nieco medzitym....teraz zaspala az o osmej a s velkym revom...niekedy zaspi uplne bez problemov, ´niekedy placka chvilku.....
podla mna je to fajn, ze ti nici takto pekne pravidelne spinka, ja by som to nemenila. a ze spi do pol siedmej je super.....mne lea tiez a to ide spat ovela neskor....

maya, uz si odcestovala? dnes tu bolo akosi ticho....

tak dievcata, prajem pekny vikend tym co tu uz nebudu, ak niekto nakukne, ja tu som aj zajtra..... 😉

tak dobru nocku

vroni
14. aug 2008

Moje dieťa pribinákov neje. Niežeby som bola taká vzorná matka, ale ona ich jednoducho nemá rada 😀

My sme dnes boli (aj s dvoma staršími jaštermi) v Lutzmannsburgu. Napodiv ľudí len primerane, takže sme sa vykúpali do zbláznenia a dúfam, že detiská odpadnú skôr ako obvykle (čo je o pol desiatej to najmenšie a okolo polnoci tie väčšie) Natálku už som odfelala k prv odpadnuvšiemu tatkovi (ten s nami nebol), tak snáď zaspí.... Ale veľmi odporúčam, je to tam super, hlavne pre malé deti, voda v bazénoch od 10 cm, len vstupné je brutálne (ale zasa na celý deň)

Ja som asi fakt nejaký úchyl, mňa viedenská Zoo nijako neoslovuje (máme Jahreskartu, lebo som si myslela, že bude oslovovať aspoň moje dieťa. Neoslovuje 😠 ) Ako je fajn, že majú zvieratká velikánske výbehy, lenže v praxi to znamená, že ich prakticky nevidno (na vzdialenosť väčšiu než meter nerozoznám tigra od slona a viac než tri metre mizne rozdiel medzi slonom a stromom, ale aj tak, nie je ich vidno ani s okuliarmi 😎 ) Inak, minulý týždeň sme boli pozerať na tigre na Slovensku (nie v Zoo - nevyťahovala som sa už s tým?), ležali nám rovno pod nosom, to sa mi páčilo viac.... (v prípade, že som sa náhodou ešte nevyťahovala, tak sa dali mláďatá aj pohladkať)

Miriam, nemáš náhodou problém s trojklanným nervom (očný zub)? Ten sa zvykne takto "príjemne" prejavovať... Inak mi tak napadlo pri tej výške platu - nepletieš si náhodou čisté a hrubé? Lebo 3200 mesačne pre robotníka je plat dosť neuveriteľný, to by mal dotyčný okolo 5500 hrubého a toľko dostáva v tom veľmi dobrom prípade stavbyvedúci (kamarát má stavebnú firmu, zato som zase múdra ako rádio) Ale ak je to tak, ber všetkými desiatimi, materskú naozaj môžeš prerušiť a budeš mať super prácu za šialené prachy 😉 😉 😉 Držím palce, nech to je tak!

Ja si idem užívať večera čoby slamenná vdova (dieťa a chlap zaspali, chalani zaliezli, mám pokoj 😎 )

viedencanka
14. aug 2008

AHojte,
Jasterka- to meno este stale nemame vybrane-dohodnute-manzel si stale trva na Anne a ja na Linde alebo Diane. Mne sa Anna paci velmi,ale viem,ze ked budeme chodievat na SK,moze jej to niekto skomolit na Anca atd. a to by som nezniesla.
Manzel mi pride buduci piatok,takze babatko Musi vydrzat....
Inak dnes v noci som mala take hrozne krce v bruchu,ani minutu som nespala-hrozne mi tlacila na crevo.Stava sa mi to casto uz asi od 6 mesiaca,ale vzdy to po par minutach prejde,dnes v noci to bolo naozaj hrozne.
Inak s Martinkom sa da vsetko zvladat,on je teraz uz velmi rozumny,pomoze mi a poda ked nieco potrebujem.
Ja zase obdivujem Twix, s bruskom pri Laure,na ktoru musis davat neustale pozor,to da zabrat. Ja ked som mala Martinka v tom veku- nieco cez rok,som bola totalne znicena,tolko som sa za nim nabehala.
Dnes som si konecne zbalila aj tasku-uz tam dolozim len veci pre babatko,tie nove kupene este chcem pred prvym pouzitim oprat.
Vroni-tie tigre ste boli pozriet u toho sukromneho chovatela pri Bratislave?

viedencanka
14. aug 2008

Ja som dnes dokupila myslim uz posledne veci do vybavy,plienky,vlozky atd. Bola som vcera s martinkom v Toys,ziskala som prehlad,co by sa mu pacilo na narodeniny.Bol hrozne zlaty,uz ho presla ta faza ze vybera z regalov a naklada do vozika...len mi povedal,ze ked bude mat narodeninky, toto by sa mu pacilo.Dnes bez neho som mu tie hracky bola kupit a schovala zatial do pivnice,potom v oktobrii uz nebudem mat stres s kupovanim darcekov.
Wienika-takze Leuska uz bude mat rok,ako to rychlo leti. My sme v rodine tiez augustovi- moj brat 23,mama 25,neboha svokra 27,potom otec 10 sept.,ja 12 sept. meniny.Takze nase babatko tiez zapadne niekde medzi tieto datumy.

Vroni- nevies ako je to presnejsie s tou prerusenou materskou- vtedy su prerusene aj pridavky alebo tych sa to netyka?

viedencanka
14. aug 2008

Ronnda- takze Nici uz chodi? To su urcite nezabudnutelne momenty aj pre teba.Ja to mam stale pred ocami,ked Martinko spravil prvykrat sam par krokov.On uz vtedy zboznoval dedka a ked ho uvidel,rozbehol sa zrazu sam za nim, potom to uz slo kazdym dnom lepsie a lepsie.
Twix-este ti nedali termin na cisarsky? Ci este by sa to mohlo zmenit a mas aj sancu na prirodzeny porod?

Ronnda- zabudla som sa opytat v KH Lainz,nepamatas si,ci si treba doniest svoje uteraky?

viedencanka
14. aug 2008

Vidim,ze som tu dnes vecer sama,prajem vsetkym krasny predlzeny vikend.My uz na SK nejdeme,ale nasi pridu za nami..

ronnda
15. aug 2008

pekne ranko!
wienika - v schönbrunnu jsme byly v utery, vcera byla odpoledne s malou venku neter. vcera jsem malou zkusila dat driv dopoledne a pak odpoledne si jeste pul hodinky zdrimla, ale sla spinkat stejne o pul sedme zase do pul sedme, tak to asi nebudu nijak resit.
jahreskarte do schönbrunnu mam taky, byla jsem tam s malou zatim jen jednou asi pred 3 mesici a to na zviratka zatim jeste moc nereagovala, spis na lidi kolem, ted uz to bude urcite jine, jen ted o prazdninach je tam myslim hodne lidi, tak se tam chystame az na podzim.
pribinacky jsme omezili - k manzelove spokojenosti - on je totiz zboznuje, takze si ted doprava.

viedencanka - v KH Lainz je vse k dispozici, plna skrin rucniku na pokoji, takze brat si nemusis. Jsem zvedava, jak se pak dohodnete s tim jmenem. Mne se moc libi Linda.
Nici chodi zatim velice opatrne, vetsinou se boji pustit, jen na kratke vzdalenosti si troufne, nebo kdyz je pobliz nejaka ruka na chytani 😉

lyziarka
15. aug 2008

ahojte mamicky

vy teda stihate toho popisat, ja som asi zle organizovana, mam sice iba 1 dieta, ale ked spinka, mam tolko prace, ze neviem, co skor, no a ked nespinka, tak to nehrozi, aby som bola pri pc, pretoze to mi tu stale nieco taha a klope do klavesov atd...🙂 Ale dnes mam navarene zo vcera, Kristianko teraz spinka, tak som si zapla pc, ze sa prihlasim.
Ronnda, my sme tiez boli v utorok v Schönbrunne, najprv sme sa iba prechadzali s kocikom, lebo hned zaspal, ako sme tam prisli (tak pred pol piatou), spal asi tristvrte hodiny a potom uz chcel len na nohy na zem 🙂 na zemi bol cely happy, lebo tam mal strkove kamienky, tak mal co robit 🙂
Tie Jahreskarten su u mamiciek oblubene, my ju zatial nemame, ale kamoska, co ma rovnako stareho syna, ked tam chodievaju, tak este aj pred ca mesiacom hovorila, ze tie zvieratka to dieta vobec nevnima, ze je tam tolko ludi, ze tie zvierata ani poriadne nevidi...
Moj Kristian rad pozera na kacky, to vidi uplne v pohode aj ich vnima a tesi sa a takisto tie kozy v Pötzleinsdorfer Park, lebo tie pridu az ku plotu, takze je celkom blizko nich, to vydrzi pozerat na rukach hodnu chvilu.
Co sa tyka spavania, donedavna spaval cez den vzdycky 2x doobeda aj poobede tak hodinu a pol az dve, teraz asi druhy tyzden prechadzame iba na obednajsi spanok (ca 2 hodiny), lebo poobede sa mu uz akosi nedalo zaspat, doobeda v pohode hned, ale potom mu bolo do vecera strasne dlho, takze este niekedy na prechadzke v koci zdriemol/zdriemne tak pol hodinu. A vecer zaspava okolo tej pol 8 do rana tiez tak do pol 8, 1--2 x sa v noci zobudi, ako kedy.
Ja som mu este vobec nedavala tvaroh ani tvarohove kremy, iba biele jogurty, naposledy mu davam Ziegenjoghurt , moja doktorka mi dala taky tip, ze tie detom velmi chutia, chuti mu velmi, ale hovorim, okrem natur som nedavala este ziadny iny, ani Fruchtzwerge. Asi by som ale uz mohla dat, nech ma zmenu. Ja stale kojim, tak si preto myslim, ze ma dost mlieka, neviem, ako casto davate jogurty, ja davam zhruba kazdy druhy den, ale zbasti ho v momente, mozno by privital aj castejsie, neviem.
Este som vam chcela napisat, tie, co si chystate matersku a detsku vybavu, nuz poviem vam, mne dojcensku podprdu kupoval manzel, kedze ja som lezala v nemocnici, no kym velkost ako-tak sadla, bol ich chudak 2x menit! 🙂 To len tak na pobavenie. Aj vsetko ostatne vratane odsavacky (tu som musela mat uz doma, ked ma prepustili z nemocnice), postielky, prebalovacej komody, maxi cosi, vanicky, plienok, kosa na plienky atd atd zaobstaral on... Akurat kocik sme vybrali spolu (teda doniesol mi katalog do nemocnice, z katalogu sme ho vybrali a on ho potom kupil...).

wienika
15. aug 2008

dobry vecer....
asi tu uz o takomto case nikto nie je, ale nevadi, ja si este nalakujem nechty a pojdem spat..i ked sa mi moc este nechce, lebo dnes ma nechal manzel spat do 12.15...hehe, tak to sa teda dlho nestalo....ale dooobre padlo...tym padom som nestihala obed, lebo mäso zmrazene, tak sme sli naprechadzku a zastavili sme sa u japonca. bolo super az na ten priserny lejak co nas chytil.....tak sme mali zazitok, lebo sme sli elektrickou...a na cierno 😀 myslim, ze zazitok mala lea....to bolo 1 krat.....kukala jak puk, ani nemukla....
dnes nam lea 1 krat nespala poobede....ale vecer uz o pol siedmej odpadla a spi doteraz-bez vecere..tak cakam, kedy sa zobudi, aby som jej dala flasku.....dufam, ze to uz tak nebude, ze len raz do dna spat, ved sa s nou zblaznim 😀

vroni, a kde ste videli tie tigre? a to kupalisko je kde? uz to tento rok asi nestihneme, ale buduce snad....ak nebude take leto ako toto.....buduci rok to uz aj lea bude vnimat viac, tento rok jej to nic nehovorilo....preto aj tu zoo riesim hlavne buduci rok....

viedencanka, juj, uz ti pribudaju tyzdne v pase....dufam, ze si este cela a drobcek pocka na tatinka....
to je fajn, ze ti martinko pomaha. zlaty chlapcek....ano lea bude mat o tyzden rok, strasne rychlo to ubehlo...u nas su v auguste len dvaja, lea 22 a svagor 23.....a najlepsia kamoska 26 ...inac sme vsetci vacsinou zimni a jarni....dnes som bola v robote a moja nova kolegyna je spanielka, vola sa anna.....tak som si spomenula na teba...ja si myslim, ze tym, ze nezijete uplne na slovensku, nikto to meno komolit nebude...toho by som sa nebala..... ale aj diana je krasne meno....

tak vam prajem pekny vikend.....zajtra idem do blavy odniest malu,vecer robim.....ale uz sa tesim na maminku a dobry obed 😀

wienika
15. aug 2008

lyziarka, tak ty si riadne vytrvala, co sa tyka kojenia...super, ze tak dlho....potom jasne, ze nemusis davat vela mliecnych, ked ma maly materske...ako dlho chces este kojit?
ozaj, a mohla by si pridat (ak sa da)par fotiek teba a maleho.....sme strasne zvedave....ze baby? 😉

twix
16. aug 2008

ahojte!
to mame dnes pocasicko ☹ ja cakam, ze sa mala zobudi a ideme do SCS. nebudeme doma sediet, tak aspon
pokukam nejake obchody. tatina mame cely vikend na vystave. doma len prespi. tak sme same.
vcera sme boli na prechadzke v pratri. malej sa strasne pacilo, tolko svetielok, ludi a ta hlasna hudba.
ked sme ju vybrali z kocika, hned zacala tancovat a nie a nie prestat. bola uplne ohurena.
nastastie sme stihli ujst, kym zacalo liat.
v Tiergarten sme s nou este neboli, ale tiez sa chystame. zato sme ju vzali uz dva krat na Cobenzl. su tam tie ovecky a kozicky, kacky a prasiatka. vobec sa ich neboji, krmi ich rukou a cely cas "MEE"ci 🙂
doma ma zvieratka z lega, tak aj koza aj ovca su "MEE", konika vie napodobnit jazykom to klopkanie.
aj vcera boli koniky v pratri, tak zurila, lebo k nim nemohla cez plot vojst.

wienika - citala som vcera zase ten special o strave, co predavaju k casopisu Mama a ja. pisu, ze by deti po prvom roku mali vypit 400-500ml mlieka, zjest 100ml jogurtu a aj trochu syra (nemam v hlave kolko).
ryby sa mozu davat od 10. mesiaca sladkovodne, od 18. morske. tvaroh je tam tiez pisany dost skoro, myslim od 10. mesiaca. dalej tam odporucaju 2-3x do tyzdna lusteniny, 3x do tyzdna primiesat vajce do stravy ...
asi to malokto dodrziava.

tak mala sa mi budi. ideme sa chystat. prejem este pekny den!

lyziarka
16. aug 2008

tak vcera Kristian spinkal tri hodiny cez obed, poriadne dlho, no a ked sme sa napapali a vychystali, ze ideme von, uz sa aj spustal lejak, tak sme nakoniec ostali cele poobedie trcat doma ☹ Ale malemu to zrejme az tak nevadilo, lebo sa stale smejkal a bol vesely (ocividne dobre oddychnuty). Teraz tiez spi, ma relativne pravidelny rytmus.
Jaj, kojenie, o tom sa strasne vela pise, mnozstvo nazorov, nuz nam sa to obidvom doteraz osvedcilo, pre mna je kojenie spojene s vyhodami. je to pre mna pohodlnejsie ako chystat mliecko, tak isto nemusim rozmyslat, ked niekam ideme a tiez je velmi pohodlne uspavanie, neviem, ci je to o vytrvalosti. Praveze sa obavam, ci sa bude dat lahko odstavit, je na to zvyknuty. Vsak uvidime.
No a co sa tyka tej stravy, ako pisu v Mama a ja, tak to neviem, kedy by to Kristian postihal vsetko jest. U nas to ani zdaleko nie je tolko, ako sa tam uvadza.
Twix, vy to takto vsetko popapate? Ja som napriklad este vobec nedavala ryby ani tvaroh, strukoviny neviem, ako pripravujete, dajte nejake tipy, ja najcastejsie bud oranzovu sosovicu so zemiakmi alebo potom mrazeny hrasok a mrazenu zelenu fazulku uvarenu v polievke. Fazulu taku klasicku tie boby este nejedol.
No pozeram, ze zase prsi, ale dnes su aspon nakupne centra otvorene, tak asi nakoniec poobede tam skoncime... Chuda, vsetko si zase pcha do pusinky, tak neviem, ci dalsie zubky asi ano. zatial ma osem.

twix
16. aug 2008

lyziarka - to ta obdivujem s tym kojenim. pre nas boli prikrmy a flasa vykupenie. ze som vobec vydrzala 5 meiacov kojit, to sa este dnes divim. som zvedava, ake to bude s tym druhym prirastkom, ci tiez bude pocas kojenia tak bojovat, ako zvykla nasa princezna.
ja som tiez este nedavala tvaroh. sosovicu som par krat robila ako privarok. nie vzdy to zje. robim casto zeleninovu polievku zo zmrazenej zeleniny (hrasok, kukurica a mrkva) pridam zemiak, niekedy trosku kuracieho mäska, zahustim vajickom zmiesanym s troskou muky. tu ma strasne rada. aj kalerabovu, vlastne vsetky polievky ma rada, zje riadnu dospelacku porciu. samozrejme, potom uz nic nechce, tak sa snazim robit hustejsie. ryby som dala par krat vo forme fischstäbchen. raz som jej kupila Hippku s nejakou rybou, ale ani sa toho nedotkla. aj mne to hnusne smrdelo. 😝 my nie sme ucebnicovy priklad. hranolky mala castejsie ako rybu 🙂 ma rada sunku a extra-salamu. to beha po celom byte, v kazdej ruke koliesko a ked zje, pride si popytat dalsie 🙂 o cokoladovych puddingoch ani nehovorim.... ale nastastie zje kazdy den vela akehokolvek ovocia. uz tie ovocne hippky ani nekupujem, ona ma radsej surove.

lyziarka
16. aug 2008

twix - tak ja by som o mojom kojeni mohla toho porozpravat...

To pohodlie, ktore som spominala, to bolo az od nejakeho tusim pol roka, dovtedy som prvy mesiac iba odsavala, den aj noc, bez miminka, v noci ma budil na odsavanie budik ☹(( ja som bola zakazdym pri mojom drobcekovi iba v myslienkach... Ked sme si ho konecne doniesli domov, odsavanie pokracovalo, ale uz som ho mohla prikladat castejsie na prsnik, takze dalsie mesiace sme kombinovali najskor prsnik,ale kedze on papal hrozne velke mnozstva, tak som potom zohrievala zmrazene mliecko, dokrmila flasou.. ked spinkal, zasa som odsavala, aby bolo stale dost v rezerve... Stale som len pocitala, kolko potrebujem mat rozmrazene na najblizsie krmenia, zaroven aby som nenahriala zbytocne vela a medzitym stale odsavala... Takto to islo prve asi 4-5 mesiace, ja som mala pocit, ze cely den bud kojim, krmim, odsavam alebo sterilizujem flasky 🙂 Po pol roku som prestala odsavat, uz som videla, ze kojenie staci. tie prve mesiace sme sa poriadne natrapili obidvaja, ja som mala velmi bolestive bradavky a jednym casom - trvalo to dost dlho - pri kojeni strasne plakal, odtahoval sa a v tej istej sekunde hladal prsnik a chcel papat, zase raz potiahol, zase odtahoval hlavicku, no hrozne, takto to islo cely cas, mna to bolelo, bola som zufala, nikto mi nevedel poradit, v com je problem, mlieka som mala dost, on chcel papat ale cosi mu v tom branilo, nevedela som, ci ho nieco boli, ci co je, kontaktovala som 2 laktacne poradkyne a aj doktorku, nevedeli sme najst dovod ani riesenie. Dlho to trvalo, az som prekvapena, ze sme to zvladli, a ze som to vtedy nevzdala, ja som az nedavno nadabila v internete na informacie o skratenom Zungenbändchen, ze ak to ma dieta kratke, moze mat problemy pri kojeni. Tak ja si myslim, ze to mohol byt vtedy nas problem, ale nie som si ista, nikto mi takuto moznost nespomenul a bud sa to Kristian potom naucil, alebo si zvykol, alebo neviem, chudatko moje, potom to prestalo a odvtedy sme zohraty tim 🙂 Potom ako som o tom citala na internete, sme boli na kontrolu, tak som sa na to pytala a doktor nam povedal, ze ho ma trochu kratsi, ale ze nie az tak velmi. Takze vlastne dodnes neviem, co sa mu to vtedy robilo. Som velmi rada, ze som mohla kojit, pri predcasniatkach je to niekedy trochu tazsie.

twix
17. aug 2008

lyziarka - tak to ste si aj ty aj maly riadne vytrpeli. hlavne to odsavanie muselo byt hrozne. ja som tiez sem tam odsavala, ked som chcela nechat malu dlhsi cas manzelovi alebo svokre a trvalo to hrozne dlho, kym som mala odsate tolko, co som potrebovala. az neskor mi to islo lepsie s odstrekovanim, raz-dva bolo potrebne mnozstvo vo flaske. aj mi bolo luto, ked som prestala kojit, ale malej to ocividne vyhovovalo, tak som ju nechcela viac trapit. to ti verim, ze sa cely tvoj zivot tocil okolo odsavania, krmenia a sterilizovania. aj som pocula, ze to kojenie zacina byt zaujimavejsie az po tom 6. mesiaci, ale my sme sa az tak daleko nedostali. tak som zvedava, ako mi to pojde pri druhom. a ako dlho by si chcela kojit? nechas to na maleho, nech sa odstavi sam?

lieska
17. aug 2008

Caute babule! Hlasim sa az teraz, som od stredy na SK...juuuj, ako je tu super! 🙂
Bola som u mojho doktora kvoli tomu myomu a resultat je: myom tam stale je (aj ked mi ho dvaja rakuski lekari pocas troch prehliadok nevideli), ale nastastie nerastie, cize tym padom je vsetko OK a rodit mozem spontanne a tym padom teda budem v Salzburgu a nie v NItre, o ktorej som uz uvazovala. Tak som vytesena ako leco, lebo predsa len o komplikaciu menej. A inak vsetko OK, takze vsetky tie starosti co boli pominuli! 🙂 ... a dufam, ze uz sa nic nezmeni.
Babo je uz tiez otocene dole hlavickou, kope na pravu stranu (ako ste tu pisali), tak som rada.
Len keby som nestretavala s tymto banderom vsetky byvale lasky a niekdajsie "objekty zaujmu"! 😀 😀 😀

Boldy, som rada, ze si ok, uz som na teba myslela!!!

Miri, super s tymi Zlatymi Moravcami!!!

Tehulky, som rada, ze ste vsetky OK!! O tom CTG ani neviem co vravite, ale to si nastudujem! 😉

Ostatne napisem neskor, ideme na narodeninovu party! Krasny zvysok nedele!

Vsetkym krasny vikendik

dzidzuska
17. aug 2008

Je tu nejaka ochotna mamicka co by mi mohla pomoct s nakupom kocika v rakusku? ☹

jasterka
17. aug 2008

Ahojte babulky.Ja som tiez na slovensku a uzivam si ze ma vsetci rozmazluju a ze sa fakt nemusim o nic starat,citam knihy a odfukujem 🙂

len ma trapi....minuly tyzden som bola na krvny odberoch a mam nizky cervene krvinky a hemoglobin na najnizsej prijatelnej hranici ,tak zase beriem poctivo zelezo,a trpim....v noci dostavam take krce do brucha,v oblasti rebier az revem,trva to asi 1/2 hodinu lez si rozmasirujem brucho a muzik mi masiruje chrbat...mam to asi predpripravu na porod,je to hrozna bolest,ale podbrusko v pohodicke,malinke kopka...Mne na 99% stoho zeleza krcuje brucho..mali ste to niektora?je to uz druhe forma zeleza aku skusam ☹ a neviem,co mam robit,vysadit?alebo trpiet?pojdem sa opytat gynekologa,ale on mi uz viac krat naznacil,ze to Musim brat! ☹

Dzidzuska-a o co presne mas zaujem?ja sice nemam este ani kocik pre nas,ale ak by si vedela co chces a potrebujes len kupit ,nejak sa mozme dohodnut.

vierusik
17. aug 2008

awojte...
v piatok som mala termin porodu, no stale nic....vo stvrtok som bola v nemocnici na CTG, no a vsetko bolo ok....vody ma dost a odhad vahy 3600 g
asi pred tyzdnom som mavala aj bolesti, ale teraz akokeby seklo a po bolesti ani stopy...kontrakcie ukazovalo,ale ja som nic necitila.....ak este neporodim,tak v utorok znovu na CTG...
Asi zalezi od dr. a nemocnice,ale myslite,ze by mi uz potom porod vyvolali,alebo spravili sekciu,alebo ma poslu este domov? Neviem ako to tu robia? Prenasali ste niektora a ako s vami postupovali?? Uz by som chcela mat ten porod za sebou...uz chcem mat svojho Martinka pri sebe a jemu sa absolutne nechce 😠

dzidzuska
17. aug 2008

jasterka-chcem tento kocik http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3772911 a myslim ze by sa tam dal kupit lacnejsie navyse sa tam da asi aj vidiet nazivo tu ho nikde nemaju ☹ navyse by som potrebovala zistit áke je postovne na slovensko pripadne keby som si chcela objednat a neposielali by na slovesnko tak niekoho ku komu by to prislo domov a nasledne mi ho poslal alebo by som pren prisla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre