Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
12. dec 2008

ahojte, no jeste ze vcera mela miriam tu weihnachtsfeier, jinak by si tu nemela co cist u vecere 😀

wienika - my taky delame porad "pisi pisi" nicole chce malovat porad ctyri krouzky audi, tak malujeme a malujeme. koupila jsem ji klasicke voskovky v cr. na vanoce mam aqua doodle od ravensburger, tuzka se naplni vodou, pak se maluje a zase to uschne, maluje se znovu... nemelo by to delat neporadek, tak jsem zvedava. je to super zabava, leuska u toho tedy pekne dlouho vydrzi, objevila neco noveho...
a jak ji je? co kasel?

ja zatim nevim, jestli se k vam ve ctvrtek pridam, budu se snazit aspon na chvilku, ale zatim nemuzu nic slibit, mam to pristi tyden takove rozlitane... taky bych vas rada videla.

jasterka
12. dec 2008

Ahojte 🙂
teda fakt,ze sme vsetky v tento cas zaneprazdne...ked som si vcera uvedomila,ze vianoce pred dverami,este lez som zaspala mi blislo hlavou,ze ved ani na stromcek nemam nic sladke..takze hor sa an nakupy 🙂 ...

ronnda-mala nema chybu 😀 ze maluje tie audi kruzky,no vie si dobre vybrat ktore auticko sa jej paci 🙂

Lieska a Lenka .pavka sa dlho neozvali ☹ baby napiste aspon 1.vetou ako sa vam dari. 😉

krasny den vsetkym. 🙂

ronnda
12. dec 2008

jasterka - nestresuj se vanocema, stromecek obstara manzel, no a neco sladkeho... to nejsladsi uz prece mate doma - vasi emmusku!

miriam - hlasim dalsi zoubek, pri ranni dukladne prohlidce jsem objevila tu jiz dlouho ocekavanou horni jednicku, zjistila jsem to tak, ze me mala paradne kousla 😉 takze to je osmy zoubek

bejby29
12. dec 2008

Mayi, ani ja som ta nespoznala na tych fotkach 😀 Myslela som si, ze fotis len kolegyne..
No nejak ste sa k tomu stretku nevyjadrili 😒
Ronndi, dojdi aspon na chvilku nech vidime tu tvoju krasavicu velku 😉

bejby29
12. dec 2008

Kocky, co kojite, darujem vam vlozky do podprsenky, mam ich este 60 ks a su mi uplne nanic, vy ich aspon vyuzijete, su od Chicco, velmi kvalitne a prijemne..

lenkaw
12. dec 2008

ahojte babenky,
ja mam takisto trosku stres z tych Vianoc, sice som neplanovala velke kupovanie darcekov, ale nakoniec mi to neda 🙂 tak behame po obchodoch, teda skor len ja sama. Maleho necham na 3 hodinky manzelovi a ja si to tiez uzivam, aj ked hned letim domou, nervozna ci je vsetko o.k. 😠
Ale Luca je dobrucky, tak sa vzdy stresujem zbytocne!!! Dnes prsi,tak sme neboli ani vonku a normalne mi to chyba, lebo chodime kazdy den. Vcera sme boli na Karlsplatzi na Kinderpunch a je to tam fakt super pre deticky!!!
ronnda: gratulujeme k osmemu zubku 🙂

lenkaw
12. dec 2008

bejby: ak nam do toho nic nepride, tak by sme sa stavili 😉
Inak vam vsetkym zelam krasny (snad nie uprsany) vikend!!!

lenkaw
12. dec 2008

bejby: myslela som to stretko 😉

wienika
12. dec 2008

maya, praveze som ta spoznala, len tie vlasy mi nesli do hlavy, som si myslela, ze je to tvoja sestra 😀
ani neviem, ci ti viac svedcia kucerave alebo rovne, kazdopadne aj tak si krasna kocka 😉
mne leuska zobrala kucery, ale fakt po porode mam uplne rovne......snad sa mi niekedy este objavia....

bejby, ja som sa predsa vyjadrila, ze asi pridem na skok.....

ronnda, ja idem dnes nejake fixky alebo ceruzky kupit....diky za tip, pozriem v libre tie s tou vodou...
dakujem zaopytanie, lea uz nekasle, ale stale ma take vodove sopliky.....

bejby29
12. dec 2008

Som to prehliadla, Wieni, ze dojdes, tak sorry 😉

miriam25
12. dec 2008

ahojte babulky, urcite uz vsetky pekne vikendujete, mne tu drahy chrape za usami a ja som si zobrala na kolena notebook a pozeram starmaniu popri surfovani...

ronnda, teda, naozaj, este dobre, ze sme mali vcera tu weihnachtsfeier, inak by som sa tu unudila, kedze ste nic nenapisali a vecera by nechutila tak dobre 😉 no a ked som uz pri tebe, vidim, ze kontrola zubkov sa ti vyplatila a blahozelam k dalsiemu!!! tak uz nas pekne dohanate... uz len jeden a budeme na tom rovnako. teda nase dietky....

bejby, ja by som prisla, ale asi mi to nevyjde 😀 ale nie, kurnik, keby sme boli vo viedni, chodila by som pravidelne na stretka, ale takto ☹

miriam25
12. dec 2008

wieni, som rada, ze sa ma leuska uz lepsie a neboj, taky vdodovy soplik je 100x lepsi ako ked ma upchaty nostek niekde vysoko a nie a nie ho uvolnit... davas jej dalej ten baby luuf? samko mal predvcerom soplik, tak som mu vecer natrela hrud tym gelom a vazne mu to pomohlo. vcera som svokre pre istotu este kazala trosku, aby mohol dobre dychat a dnes som nepocula cez den ani raz, ze by zachrchlal, tak som ho nenatierala...

vcerajsia oslava... fuuu, alkohol tiekol, obcas az moc, ale rozpravala som sa so sefovym synom, dal mi niekolko super rad ohladom kupy domu, hlavne sa mi ponukol, ze sa pozrie na ten dom, co chceme kupit, kolko je naozaj hodny, teda kolko by sa zan naozaj oplatilo zaplatit a zavola mi.
s drahym som takmer nebola cely vecer, nechcela som byt ako nejaka protivna zenska, ktora ho cely cas kontroluje, obcas sme spolu pokecali, potom som bola s babami z kancelarie, s nimi sme pokecali, dobre bolo, len potom sa vsetci presuvali na disko a drahy, ze my ideme do baru a potom na disko a u nas je to tak, ked mame vypite, on rype a ja som sentimentalna a vsetko sa ma hned dotkne, takze teraz to nebola ziadna vynimka, nakoniec sme zistili, ze sme sami dvaja v bare a kecame spolu, vsetci jeho kolegovia sa nejako stratili. no a o 3 sme si povedali, ze ideme domov, aby sme sa aj trosku vyspali, takze sme ani na diskoteke neboli a som rada... celkovo bolo naozaj velmi dobre, ja som spokojna.

no nic, zelam vam krasny vikend vsetkym, my ideme zajtra kupovat stromcek, jupiiii, uz sa tesim.

lenka.pav
12. dec 2008

ahojte 😵 . som rada, ze vam chybam. ale nebojte sa, ste pod kontrolou, kazdy vecer si vas precitam, kazdy jeden prispevok, ale na pisanie mi akosi nezostava energia a niekedy ani chut - prepacte 😅 . mame sa fajn, lucas je zlatucky, aj ked ma obcas tie jeho chvilky, ked hystericky place. ale aspon vieme, ze mame normalne dieta 😀 . inak zajtra idem asi do nemocky, lebo sa obavam, ze na mna ide zas zapal prsnika a len dufam, ze to zas nebude absces. mam normalne strach.
to stretko vam zavidim, velmi by som chcela prist, len vlakom som to este s kociarok neskusala a ked nebude na zastavke nikto, kto by mi do vlaku pomohol, tak som v keli.

lenka.pav
12. dec 2008

a ozaj, kocky, ktore mate mimina, uz ste poziadali o prispevok k pridavku na dieta v sr? ako ste dali potvrdenie o dozitych 28 dni? napisal to lekar len tak a potom ste to dali prelozit? alebo je aj na to tlacivo? a potvrdenie o prehliadkach u gyndosa? to ste dali prelozit cely MUKI pas? dik za info, ak o tom nieco viete, lebo by bola skoda to nevybavit

bejby29
12. dec 2008

Lenka, ja som ten prispevok vybavovala tak, ze mi to potvrdil gynekolog a detsky lekar, nic som neprekladala, len som im dala to tlacivo v slovencine, vysvetlila som o co ide a oni to potvrdili.. Potrebujes aj slovensky rodny list maleho a vybavuje sa to do 6. mesiaca dietata, dovtedy to musis stihnut, ak nie, pises ziadost o odklad, ale to len v tom pripade, ak nemas este slovensky rodny list.. Ide to velmi rychlo, mne tie peniaze prisli do tyzdna 😉

lenka.pav
12. dec 2008

bejby, tak to si ma teda potesila 😉 . nepotrebovala si ani potvrednie od poistovne na sr, ze si tam bola viac ako 12 mesiacov poistena? som teda ozaj prekvapena, ze peniaze prisli tak rychlo. a mas malu prihlasenu na trvaly pobyt na slovensku? a aku adresu si tam na tie ziadosti pisala? lebo ja mam stale trvale bydlisko tu a aj doma a neviem, ci to nebude problem...dik za infosky

bejby29
12. dec 2008

Ziadne potvrdenie od poistovne som nepotrebovala.. Ten prispevok dostanes vtedy, ak ma maly aj slovensky rodny list. Cize jedine, co potrebujes, je maleho slovensky rodny list a tie dve potvrdenia od gynekologa a detskeho lekara.. To je vsetko. No a este musis mat trvaly pobyt na SK, ja mam tiez aj na SK aj tu vo Viedni 😉

rony253
12. dec 2008

Ahojte rakusanky, lenka ma nasmerovala k vam, lebo sme obidve rodili v septembri a piseme si v septembrovkach. Tak som tu nova. Zijem v Judenburgu je to sme Villach.
Bejby ja som tiez vsetko vybavovala a odniesla som len rakusky rodny list na slov potvrdeny notarom a prelozeny a bolo to v poriadku. Nechceli odo mna slov. rodny list ten trva aj tak 6 tyzdnov kym bude hotovy. no povedali mi nech si hi idem vybavit ale k tymto ziadostiam mi ho netrebalo. Bolo to v KE.

lenka.pav
13. dec 2008

ahojte. tak my sme uz od pol sieistej hore 😠 . a krutime sa, vrtime, vzdychame...asi chceme kakat a nic, nedari sa. dnes ideme na deviatu do scs na nakupy, tak som zvedava, ci najdeme nieco na zaparkovanie 😅 . ale snad to hned rano nebude take strasne. v toysrus maju lacne plienky, tak ideme nakupit do zasoby.
jeeeeeeeeeeej, konecne sme sa pokakali, uz to do plienky zblnkoce 😀 😀 😀 😀
pekny dni, snad sa este vecer ozvem 😉

jasterka
13. dec 2008

Ahojte babulky🙂 vsetky si dufam uzivate prijemnu sobotu,ja relaxujem nicnerobenim,pokialsa malinka zobudi,tak by som spala,aj som si lahla a neda sa mi ☹
...ale ani nevladzem nic robit...to materstvo je teda fuska. 😉

lenka.pav-tesim sa ,ze si sa ozvala 🙂dufam,ze si v tej nemocnici bola,aby si neschytala dalsi zapal,
aj ti povedali v nemocke preco sa ti ten absces vytvoril?Mala si upchany mliekovod?
dufam,ze sa ti to uz nikdy nevrati,davaj si na seba pozor.
O ten prispevok si urcite zaziadam,ved preco nie,ked ma dietatko slovensku prislusnost...
len si pockam na rodny list.prijemne nakupy,nenechaj sa znechutit davom,tak ako je ,my sme naposledy s toysrus doslova utiekli.Ako keby tam davali zadarmo...tolko davu tam bolo.

rony 🙂 vitaj ,skoda ze nemas fotky Sarusky v albume,urcite je to krasna princezna.

twix
13. dec 2008

ahojte!

tak tiez sa opät hlasim. klasika, manzel je s malou v oberlaa, malicky spinka, tak som trochu poupratovala (aj ked to tak nevyzera, ale predtym to tu vyzeralo horsie 🙂 a zapla som pocitac. citam, ze sa stresujete s vianocami. tak ja som poobjednavala skoro vsetky darceky z internetu. este zajdem pre nejake drobnosti do drogerie a kupit manzelovi koselu cez tyzden doobeda, ked su obchody relativne prazdne, aby ma neporazilo a aby som sa tam pretlacila s kocikom 🙂 na stedry den sme vo viedni a pride k nam svokra. povedala, ze navari, tak ja sa nemusim starat. k nejakemu peceniu sa tiez nedostanem, tak planujem kupit hotove uz napecene. 25. uz ideme do blavy k nasim, tak bude o nas par dni postarane 🙂 takze, ja som tieto vianoce akosi v pohode, asi tym, ze sa nemusim predierat preplnenymi obchodmi a ani chystat stedrovecernu veceru 🙂
ale som dost unavena z toho nocneho kojenia, tiez ma casto pri kojeni chyti mikrospanok, tak ako pisala myslim Silvia, a hned sa zlaknem, ci maly neskoncil na zemy ☹ poobede si zvyknem pospat, ak deticky poslusne spinkaju, takze skoro kazdy den.

ronnda - nasa mala tiez rada kresli, len ju uz nebavi kreslit na papier a tak to schytala aj stena aj nasa nova, kozena sedacka ☹ nastastie sa to dalo vycistit, ale odvtedy jej davam do ruky len ceruzku, ziadne farbicky ani pera. Nicole je zlata, ze kresli Audi-kruzky 🙂 moja tiez nieco kresli a pri tom rozprava "oko, oko, noo, asta" (akoze oko, oko, nos, usta) ale vobec sa to nepodoba 🙂

Laura uz asi 2-3 tyzdne opakuje kazde slovo a aj sa dost na nu nalepilo aj zo slovenciny aj z nemciny. doobeda chodieva k tagesmutter a strasne sa jej tam paci. ked ju tam prinesiem, tak mi hned mava a posiela pusinky, ze mozem vypadnut, a ked pre nu pridem, tak sa uteka skovat, nechce sa obliekat a ist domov 🙂
Laure sme okrem ineho kupili pod stromcek taky detsky lekarsky kufrik. dufam, ze ked sa budeme pravidelne hravat na lekara, tak prestane robit taky cirkus u lekarky, ako zvykne ☹

Rony - vitaj medzi nami. 🙂

bejby29
13. dec 2008

Rony, odo mna vyslovene ziadali slovensky rodny list, este som si musela pisat ziadost o predlzenie, lebo to trvalo viac ako 6 tyzdnov..

wienika
13. dec 2008

peknu sobotu vam vsetkym.....

ja som dnes sikovna 😉 aj som navarila, upratala, a to som do 10.45 spala.....
lea spi, dufam, ze este aspon hodinku a ja si v klude mozem pozriet panelak..... 😉

twix, tesim sa, ze si ok, deticky su dobre a ze si aj oddychnes....velmi ta obdivujem...
laura musi byt zlata ako rozprava, a ten kufrik je fakt dobry napad.....
nech ti ten vianocny klud vydrzi...
ja sa tiez nestresujem, tym, ze budeme 24 u mamy, ona navari aj napecie...darceky uz mam skoro vsetky vybavene, akurat manzelovi nemam, ale viem co, takze hned ako budem mat cas, to kupim a mam pokoj.

lenka.pav drzim palce, aby si nemala dalsi absces, davaj si na seba pozor.....
aj tie nakupy vydrzte, cez vikend je to strasne, ale snad ste vystihli dobry cas, ked ste sli tak skoro.....

rony, vitaj, ty si tiez daleko od viedne, tak aspon sa miriam a lieska necitia take,,osamotene,, tu medzi nami 😉

baby, ja som zabudla, ze vo stvrok mam termin u kadernika o 15tej, takze sa ospravedlnujem, ze nepridem.....
a nemohli by sme sa niektore zasa stretnut buduci vikend niekde v parku? keby nebolo hrozne pocasie...ved s detickami von musime ist, nie? ja idem dnes do türkenschanzparku....uz sa tesim....

miri, ja som lee potierala vzdy tym luuf balmom, aj to vzdy pomohlo a lepsie spinkala.....a ten soplik ma uz nejako netrapi.....sice jej to stale utieram a ona sa brani, ale co uz.....

jasterka, len oddychuj kolko sa da, ten zaciatok byva tazky, uvidis o par mesiacov uz budes zabehnuta maminka..... 😉

lyziarka
13. dec 2008

ahojte maminky

wienika my tiez obcas chodime do Türkenschanzu, a maly sa aj hodinu pozera z kocika na ten kolotoc, co tam je. Keby sme neboli odisli (bola zima), tak by snad bol vydrzal aj dlhsie 🙂
Dnes sme boli asi hodinu v ZOO a cim dalej, tym viac sa mu to tam paci, sleduje presne zvieratka, a tak isto ako na ten kolotoc, aj na zvieratka sa dokaze dlho a sustredene pozerat...

do Oberlaa sa uz neviem ako dlho chystame, ale este stale sme tam neboli.
Twix, je to tam ciste? Netreba sa obavat, ze nachyta nejaku plesen na nohy alebo nieco?

Mna ani nenapadlo vybavit ten prispevok na SR pre maleho, teda ja som mu ani stale nevybavila slov. rodny list, kedze som si povedala, ze vsak teraz ho nepotrebuje a casom mu ho vybavim. Ten narok ma kazde dieta, ktore ma slov. rodny list? Nemusi mat na SR trvaly pobyt? Teda netusim, nikdy som sa o to neinformovala.

My sme malemu kupili pod stromcek boby car ten klasicky cerveny, tak dufame, ze sa s nim vyhra. Raz v parku v lete ho malo jedno dieta, tak od neho nechcel ani odist. Ronnda, dik za tip na tie vodove farby, pojdeme to tiez este kupit, lebo tiez rad cmara s ceruzami...

lenka.pav
13. dec 2008

ahojte. bola som v nemocnici a nastastie absces nemam 😅 . ale mam mensi milchstau....mam menit polohy pri dojceni a ked maly taha, tak silno na tu hrcku zatlacit, aby sa vyprazdnila. a dali mi aj antibiotika, ze pre istotu, ale uz som od porodu tych liekov pojedla viac nez dost a nechcem zbytocne aj maleho zatazovat cez mliecko, tak s nimi este pockam.
lyziarka, ak som to spravne pochopila, tak k tomu prispevku staci, ze ty mas na slovensku trvaly pobyt, dieta ho mat nemusi. dokonca vraj staci preklad rakuskeho rodneho listu do slovenciny. lenze poziadat mozes len do 6 mesiacov veku dietata, potom sa narok na prispevok straca.
prajem krasny vikendik

rony253
13. dec 2008

Ahoj bambule, tak som znovu tu. Lenik, ja v pondelok zavolam tu pani na ten urad a opytam sa jej ohladom toho rodneho listu, lebo odo mna slovensky rodny list nikto nechcel, len ten prelozeny. ozvem sa v pondelok co mi ta pani povedal

xlaurax
14. dec 2008

Ahojte vsichni🙂jsem v grazu a nikoho tady neznam, rada bych nasla nejakou kamaradku...neni nektera z vas tady pobliz🙂?

maela
14. dec 2008

Boldi - muz je chory,hroza ked ti maju teplotu 🙂 a min.tyzden sme behali po nemocnici bo v januari bude operovany a v restike j toho teraz vela a on vari a nemoze si dovolit ist ani na PN..tak z toho som nervna..inak vsetko do poho🙂

wienika
14. dec 2008

ahoj xlaurax, vitaj.....
my sme vacsina vo viedni, ale urcite sa potesi miriam, ona byva blizko grazu, takze uz mas kamaratku..... 😉 jej je vzdy luto, ked sa my tu stretavame a ona nemoze......

dievcata, este vikendujete?

maya01
14. dec 2008

Ahojte kocky,

tak aky ste mali vikend?
My sme boli vcera v Bogi parku v 23.bez. Samkovi sa strasne pacilo,sa riadne vyblaznil...no a dnes sme sa vybrali do Exalibur City...to je na cesko rak. hraniciach,obdoba Pandorfu...a tam som sa teda zase vyblaznila ja... 😅
Som si kupila konecne cizmy...tak sa vytesujem.

Vitam nove kocky... 🙂

Ozaj a co bude teda s tym stretkom?
Neprida sa uz nikto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre