Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bohun22
5. mar 2009

ahojte no tak sa musime pochvalit uz aj mi.moje zlatko uz zacalo chodit do skolky a zvladame na prekvapenie az moc dobre.tak som na nu taka pysná.miriam ako pokracuje praca na slovensku?dufam že uz sa to rozbehlo.ja som zacala chodit na vodičak takže mam uz co učit sa nejako to moc zmotali

lenkaw
5. mar 2009

bohun: waw, to mas teda stastie s tou skolkou. Uz aj ja si pomaly lamem hlavu ako to potom zvladneme my 😒

lieska: mala je rozkosna ako motylik 😉

lyziarka
5. mar 2009

kocky - dakujem...

bejby29
5. mar 2009

Tak, ja sa snazim dieta uspat od stvrtej a po velkom boji mi zaspalo pred 20-timi minutami, ide ma porazit!!! 😠
Leni, diky moc za tu webstranku, ked budem mat viac casu tak sa na to kuknem a dam vediet 😉

lyziarka
5. mar 2009

Miriam - diky za ten link... zbezne som tam prebehla tie recepty, tak ja dost z nich poznam aj robievam, pretoze ja pomazanky zboznujem, ale tam nepisu, ktore by boli vhodne pre male dieta 😒
Mne sa zda, ze tam pisu recepty vseobecne pre dospelych a nie pre deticky...
lebo do väcsiny idu majoneza, alebo surova cibula, cesnak... davate vy vasim malym detickam (este nie 2-rocnym) tieto suroviny? cibulu, cesnak? ved majoneza sa mi zda strasne tazka pre take male dieta. takisto tavene syry udajne nie su vhodne v takom velkom mnozstve. nuz tak neviem... ale nechajme to tak, ja mu skusim dat podla uvazenia, snad tu tvarohovu so zeleninkou a tu vajickovu...
pa a este raz diky moc...

lenka.pav
5. mar 2009

ahojte.
som trosku smutna, mali sme ist zajtra do flachau, na jednu noc a nic z toho nebude, budem to musiet zajtra stornovat, manzel ma horucku 38°C....takze sa teraz musim starat o dve deti 🙂
dnes sme mali na babyschwimmen zazitok - lenkaw vam uz pisala, ponarali sme sa! maly bol zlatunky, ked som ho z vody vytiahla, kukal ako puk, ze kde to bol, co sa to s nim dialo 😀 . uz sa neviem dockat fotiek, ktore by mali robit na poslednom plavani - to bude az v maji 😅
idem spat, nech nie som rano ako sova s vypucenymi ocami 😵
dobru noc.

zdenka73
5. mar 2009

Čaute kočky!
Lenkaw - mám na teba prosbu, neposlala by si aj mne cez IP ten výpočet, či ako sa to volá, to čo si posielala bejby?
Wienika - i ja sa oneskorene pripájam ku gratulácii, všetko naj, naj, naj

duelka
5. mar 2009

ahoj twixi to stretko vyzera byt super celkom rada kuknem ak sa bude dat lebo my casto behame hore dole SK -AT .A pravdupovediac niekedy som rada ze si sadnem ku pc lebo nasa mala je uzastne zive babo v noci toho vela nenaspi a cez den je aktivna az moc .NO uz musim koncit moj hladosko sa ozyva .
tak zatial sa majte.

lenka.pav
6. mar 2009

ahojte. aj tak vyzeram ako sova 😀 😀 😀 . maly spal po sto rokoch super, ale zas manzel sa stale prehadzoval....no co uz. len nech cim skor vyzdravie a nech to my nechytime.

maya01
6. mar 2009

Dobre ranko,

Lenka.pav manzelikovi skore uzdravenie a dufam,ze sa to nenalepi aj na vas... 😉
Toto pocasie je strasneeeee...ja uz chcem jar,len same choroby sa na cloveka nalepia...

Ozaj...co hovorite na to,ze budu skolky a jasle (statne) zadarmo???

Bejby,no co ti vyslo...bude to dalsia baba,ci chlapec..?
Som zvedva... 😉

Prijemne vstavanie...

lieska
6. mar 2009

Liluvie - este raz dakujem za knizku! 😉
Lenkaw - dakujem, ano je to zlata fotka. U segry sme nasli kridelka, tak som jej hned malej natiahla! Ked deti su take podarene v tych vseliakych kostymcekoch ...
Lenka.pav - skore uzdravenie manzelikovi. S tym plavanim to mohlo byt super... mne to je troska luto, neviem ci to stihame do 6 mesiacov sa prihlasit a ist na plavanie (vraj deticky maju tu schopnost byt pod vodou len do 6. mesiaca, potom to stracaju). No ale u mna zvitazili obavy pred nachladnutim a stafylokokmi a podobne. Ale ked budete mat fotky, tak ich sem urcite dajte, som zvedava...

bejby29
6. mar 2009

Caute kocky, dobre rano...

Mayi, Leni, vysiel mi chlapec, tak uvidime 😉 😉

maya01
6. mar 2009

Bejby to vazne...no tak teraz si pockat este par mesiacov a som veeeeelmi zvedava,ci to dr. potvrdi... 😉

bejby29
6. mar 2009

Ja by som sa potesila, taky parik 😉 Aj ja som hroozne zvedava 😉 😉

maya01
6. mar 2009

Parik by bol super...by na seba davali vzajomne pozor...(ked budu väcsi) jasna vec... 🙂 😉

lenkaw
6. mar 2009

Zdenka: poslala som aj tebe mail s adresou, nech ti to posluzi 😉

Bejby: tak chlapcek, super. Snad je fakt na tom nieco pravdy. Ja som to tiez skusala a nam to vyslo, aj svagrinej 😀

lenka.pav: tak vylet sa nekona 😠 , hlavne nech sa nenakazite aj vy. Skore uzdravenie prajem. My sme spinkali super, jak mu vysiel ten zubok tak je take slniecko, len sa skeri 😎 . Predtym mi dost mrncal, takze este 19 zubkov 😠 nas caka.

Zajtra ideme asi doobeda do Oberlaa sa kupat, nejdete niektora tiez??? Maya, vy to mate kusok, ze?

maya01
6. mar 2009

Leni...hej nie je to az tak daleko od nas...Aj by som sa pridala,ale ideme dnes na Sk.
Huraaaa...sa tesim jak mala... 🙂

twix
6. mar 2009

ahojte!

tak Boldy sa neozvala? zeby uz rodila?

Bejby - tak chlapcek 🙂 to budes mat parik ako ja 😀

Maya - prave som citala, ze vraj budu aj private KG "zadarmo". bude sa prispievat rovnaka ciastka, ako v statnych (226 EUR), vsetko nad to treba zaplatit.
ozaj, boli ste cez vikend na tom koncerte? ake to bolo?

twix
6. mar 2009

Lenky - toho potapania som sa prvy krat velmi bala, ale mala sa neutopila 🙂 my sme tam mali hned pri prvom fotografa a fotky boli uzasne 🙂 jednu mam myslim aj pri fotkach tu na MK.

Lenka.pav - prajem manzelovi skore uzdravenie a nech vas nenakazi.

Lenka.w - my sme sa chystali cela rodinka, prvy krat s malym, zajtra do Oberlaa, ale Laurinka kasle, tak to zase odkladame ☹

Liluvie - dakujem za knizku!

bejby29
6. mar 2009

Kocky, vy ste take plavkyne vsetky 😀 Ja sa chystam s malou uz dlho, ale bola dost dlho nachladnuta a potom mala horucku, tak sme to stale odkladali...
Liluvie, aj ja dakujem za knizku, dufam, ze si najdem cas ju precitat pri tom mojom certovi a stahovani..
Twix, ja som vzdy chcela chlapceka, ale hlavne je, nech je zdravucke..

vroni
6. mar 2009

Bejby, gratulujem!!!
My mame doma dieta-tuberaka, strasne kasle, boli sme s tym vcera u dochtora a vraj to este nie je nic, len viroza, tak sirupujeme a vykasliavame, ale doktor nas potesil, ze je prave dost rozsireny cierny kasel, tak som len mykla plecom, ze no a? dieta je predsa proti ciernemu kaslu ockovane a doki len tiez mykol plecom, ze no a? aj ockovane deti ho dostavaju!!!!! No tak super, uplne ma potesil!!! 😠 😠 😠
Tie skolky by ma velmo potesili, aj ked Natalka chodi do sukromnej, platit o cca 230 € mesacne menej je fajn 😎
My mame ist na buducu stredu prvykrat plavat do Alvy, tak dufam, ze dieta sa dovtedy na kasel vykasle 😉

maya01
6. mar 2009

Twix,hej citala som,ze aj sukromne maju byt zadarmo,resp.bude sa uhradzat len mala ciastka... Sice pre nas to bude platit uz len rok...Ale tak ci tak je to super napad... 🙂
Nakoniec sme na to koncerte neboli...lebo mna chytil ten virus a nebola som schopna sa postavit z postele... 😖

boldy
6. mar 2009

ahojky,
hlasim sa, som stale vajicko, dnes sme boli v nemocnici a robili nam CTG... vsetko je v poriadku, Jasminke sa nechce ist von, tak mame prist o 5 dni opat ☹ tak cakame, ale dufam, ze to pride skor, lebo uz mi je tazsie...
tak si vas idem precitat, ked ste take aktivistky posledne dni 🙂

trdlo
6. mar 2009

Ahoj boldy, tak malickej sa este nechce ist von? Asi sa jej nepaci pocasie 😀 Akurat vcera som na Teba myslela, ze ci mala pojde podla tabulky a sa narodi na vypocitany termin. A ako sa citis? Ja si este na nase male este chvilu pockam, ale uz teraz nemozem poriadne spavat, lebo ma malicke straasne tlaci pod rebrom, lebo sa stale este neotocilo...Tak som rozmyslala, ze ako sa maj ako vajicko ty 😉
Baby, ani ja som Vas nestihla uz dobru dobu docitat...nejako zase nic nestiham..klasika..ale uz len 3 tyzdne a som domaaa 😎 😎

vroni
6. mar 2009

Baby, ja som to s tou skolkou dnes dostala pisomne (ako list)!!!! Takze to asi fakt plati!

lenkaw
6. mar 2009

boldy: no tak ty este tehu 😉 Aj moja svagrina dnes bola v Semmelweissklinik na ctg, lebo citila Wehen, ale ju poslali este domou, tak je mozne ze sa tam stretnete 😉 Tak ked pojdeme na navstevu budem sa pytat ci si tam a hned by som okukla Jasminku 🙂 Tak drz a toi toi toi, vseeeetko dobre.

maya01
6. mar 2009

Boldy,drzim palce,nech to mate uz rychlo za sebou... 🙂
Vroni,no tak super...uz je to oficialne...som zvedava,ci to aj my dostaneme.
My sme uz v nr. 🙂

boldy
6. mar 2009

trdlo> vcelku sa mam fajn, len to cakanie... vcera som mala hoci take vytoky, asi ta zatka alebo co, trosku bolest v podbrusi, ale najhorsie, ze mi opuchli nohy a obcas trpnu ruky v noci... tak uz dufam, ze to cez vikend na nas pride... a ty ako? nuz aj tebe sa to krati 🙂
lenkaw> vazne,tak to nie som sama, co poslali domov... nuz bolo tam dnes dost bab, tak mozno som ju aj videla 🙂 tak ked tam budes, tak ma skus najst, to by bolo fajn, keby si nas nasla 😉 dakujem
maya> nech mas pravdu s tou rychlostou, vdaka 🙂

bejby29
6. mar 2009

Boldy, nech to uz mas rychlo za sebou a nech ste zdravucke a este nech mas rychly a bezbolestny porod.. 😉

Fuj, mne je dnes totalne nanic 🙄 Toto tehotenstvo mi dava zabrat akosi viac ako s Nathaliou.

Vroni, moje dieta malo taky tuberacky kasel pred dvomi tyzdnami, uplny tuberak ako opisujes. Tiez sme sirupkovali a preslo to asi tak do dvoch tyzdnov.. Myslim, ze tvoja Natalka ma to iste, je to nejaky virus 😒 Skore uzdravenie prajem. No a s tymi skolkami je to supis novinka 🙂
Mayi, supeer, Samusko musi byt v siedmom nebi, ze je u babinky, vsak?

Oddychnite si a prijemny vikend, kocky..

maya01
6. mar 2009

Bejby...no Samko je uplne happy...este tu pobehuje ako taka mala duracelka... 😀 Nie a nie spat... 😔
Krasny vikend prajem... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre