Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
13. mar 2009

Super Ronnda...tak selduj poctivo dalej a podaj info,ked sa nieco zmeni... 😉
Bejby,ja si myslim,ze je to tiez len taka faza...neboooj ona sa osmeli a ked zacne chodit do jasli,medzi deticky,bude urcite samostatnejsia... A kedy sa ju chystas dat do jasli...urcite uz v 22bez. Mas uz aj nieco vyhliadnute... ?

bejby29
13. mar 2009

Mayi, chystam sa ju dat na zaciatku septembra a mam zatial vyhliadnutu Kinder company, ale kedze neviem, ake su v okoli tak toto je zatial jedina o ktorej viem..

tinavieden
13. mar 2009

ahoj babulky. Tak na stretku bolo fajn a sme ozaj taka "süße Bande"ako to povedala nejaka maminka Wienike v Kidscaffe.Je fajn,ze sme sa stretli a nabuduce sa nas stretne dufam viac 😉 Bejby sme zvedave na fotky 😀

Boldy aj my Ti a Tvojej malej Jasminke zelame vsetko len to najlepsie,nech vam hlavne zdravicko sluzi a mala nech vam robi radost.Uz sme tiez zvedave na fotky malej princeznicky...

Jasterka drzim palce nech su vysledky ok,myslim casto na Teba ako to zvladas ale citam tak celkom fajn 😉

Ronnda chodim 2 krat do tyzdna na terapiu do 12.bz.a na Meidlingerhauptsrasse som casto tak sa tam mozme niekedy stretnut,hm?A keby tam otvorili to Kidscaffe nebolo by od veci 🙂 Terapiu mam blizko Schönbrunnu tak aj tam mozeme ist niekedy na prechadzku co Ty na to?Uz by som vas s Nici rada videla 😉

Bejby tak tu flasku som tam nakoniec nasla asi ju nikto nechcel 😀 ale to je oblubena flaska tak som ju nechcela tam nechat.A co Ty ako?Takze sa Ti tam nepacilo na tom Kindertreffe?No nie vzdy to je tak ako si to predstavujeme. A neboj Nathalia si urcite rychlo zvykne na deti len musis s nou casto chodit medzi deti.

Viedencanka som rada,ze som Ta s Linduskou videla a musim povedat,ze je to take usmievave dievcatko, ona snad ani neviem plakat ci ano? 😉 A myslim si,ze je motoricky uplne v poriadku, nemusis si robit ziadne starosti a jasne chapem Ta,ze mas niekedy obavy hlavne po tom co sa mne stalo...A tiez Ta obdivujem ako to zvladas s dvoma detmi a bez manzela a okrem toho musim dost casto travit cas v nemocniciach no mas moj obdiv.

Wienika aj Teba s Leuskou som rada videla aj ked sme nestihli moc pokecat lebo Tvoje "zive striebro"Ti to nedovolilo ale snad nabuduce niekde v parku. A Leuska je uz "velka slecna" a teda dost aktivne dietatko ale to ma asi po Tebe 😀 Uzi si to v Therme a oddychni si.Ozaj Ja tiez pozeram Ordinaciu v ruzovej zahrade takze mozem pokecat...mam doma markizu takze to sledujem a vzdy sa na ten serial tesim 😉

Lenkaw maly Luca je uz teda riadny chlapisko a tiez take usmievave slniecko.Len tak dalej 😉

Ok babulky tak vam prajem vsetkym pekny vikend a snad sa nam aj pocasie troska umudri.

twix
13. mar 2009

Ahojte!

Boldy, blahozelam k malej Jasminke!! prajem hlavne vela zdravia a stastnych chvil!! 🙂 tych 52 cm, to je tu medzi nami asi rekord 😉

Jasterka, ako dopadli testy? drzim palceky, aby dopadli dobre!! inak, moj maly tiez by uz len sedel. ked ho prezliekam, hned mi chyta ruku a taha sa hore. v kresielku tiez uz nevydrzi tolko, ako kedysi. stale sleduje Laurinku, akoby jej zavidel, ze ona moze chodit 🙂

Bejby, moja mala na mne moc nevisi. len ked je chora, alebo unavena. visela na mne asi tak mesiac pre porodom Dominika, akoby citila, ze sa nieco zmeni. inak ona je tatinov maznacik. ked je muz doma, tak je taka umrncana a rozmaznana, no proste uplne ine dieta ☹
tu au-pairku nebudes potrebovat, ak das malu do jasiel. ja som myslela, ze budes mat doma dve deti. ja to zvladam s Tagesmutter (3 doobedia v tyzdni) a so svokrou (ona je na dochodku, moze prist, kedy potrebujem), takze ta Leihoma by sa ti asi zisla.

Tina, tiez sledujem Ordinaciu. vcera to bolo naozaj zaujimave.

twix
13. mar 2009

Viedencanka, to s tou skolkou, to mas smolu. ja tiez chcem dat Laurinku od septembra, ale budem musiet za nu platit, kym som doma na materskej (co by bol aj tvoj pripad). vraj len rodicia, ktori pracuju, budu dostavat ten prispevok.
Inak, ako vam dopadli vysledky? my sme mali vcera vysetrenie a maly ma reflux ☹ uplne mi to vcera vyrazilo dych. vobec som s tym neratala. poslali nas na to vysetrenie len "pre istotu". nebolo tam ziedne podozrenie, dokonca este lekar zvazoval, ci nas tam posle. no a vcera ma to riadne vzalo, ani som neratala, ze sa hned dozviem vysledky. nastastie som potom mala pohovor s jednou velm milou lekarkou. bola som u nej asi hodinu, vsetko mi kreslila a vysvetlovala. tak vo väcsine pripadov sa to samo upravi, ako dietatko rastie. takze nam to vysetrenie zopakuju, ked bude mat maly 1,5-2 roky a uvidi sa, ci treba nejaky zakrok, ale sance su dobre, ze sa to samo upravi. povedala, ze vela malych deti ma tento reflux a rodicia o tom nevedia, az kym dieta neprekona niekolko zapalov mocovych ciest a pride sa na to. tak drzim palceky, aby vase vysledky dopadli lepsie nez nase!!

maya01
13. mar 2009

Kraaaasny vikend prajem... 🙂 🙂 🙂

lieska
13. mar 2009

Aj ja sa pripajam ku gratulaciam, Boldy!!!!!!!! Vsetko naj naj naj vam prajem celej rodinke, nechz vam Jasminka robi len samu radost!

Twix - skromne sa hlasim, ze 52 cm Jasminka nie je tu medzi nami rekord! Este stale vedie moja Mimi s 54 cm! A tusim aj jeden z Lukaskov bol taky dlhy???

bejby29
13. mar 2009

Moja mala 53 cm, ale teda Lieska Mimi bola riadny klacek 😀

jasterka
13. mar 2009

ahojte.
Tak cele doobedie ma odpinkavali ,ze mam volat neskor,nakoniec mi teda pan doktor povedal,ze klud pani,islo to dole 😖 a ja ze ale o kolko,ktore parametre...tak sa mi zasmial,ze to on so mnou do telefonu rozoberat nemoze 😲 co keby som to nebola ja...ze to su prisne informacie 😠 🙄 ....pripadam si ako v hurvinkove,co som ja celebrita,ze by niekoho ineho zaujimali moje pecenove testy...fakt nemam slov,on ze o tom sa porozpravame,ked sa uvidime,teda o dva tyzdne! ☹ ale ze klud,je to na dobrej ceste....
tak mi neostava nic ine ako tomu verit.

ste vsetky zlate ,ze ste mi drzali palce a mysleli na mna,dlzim vam dobru kavicku 🙂 ...dufam,ze na dalsom stretku sa uvidime v hojnom pocte,a v lete by sa snad raz mohli aj Lieska Miriam pridat 😉

aj ja prajem vsetkym krasny vikendik 🙂

lyziarka
13. mar 2009

ahojte kocky

ja sa vas vzdy snazim docitat, a tesim sa na nove spravy a ako sa vsetky mate a hlavne vase deticky...

ronnda - ani ja nechodim s Kristiankom do detskeho kolektivu, samozrejme vidi deticky na ihrisku alebo ked sa stretneme so znamymi a pod., tiez je dost na mna naviazany... doteraz sa nikdy nebal ani neplakal pri cudzich ludoch alebo v cudzom prostredi ak videl, ze som tam aj ja... ,ja si tiez uzivam toto obdobie, kym je takyto malicky, lebo to naozaj rychlo pominie a potom uz bude cely zivot v roznych kolektivoch... a taktiez ako wienika pisala, ked sa s niekym stretneme, vela sa toho neda porozpravat, lebo ten moj zivan stale uteka alebo ma taha za ruku niekam 🙂 sediet nehrozi ...🙂

co sa tyka nakupovania babätkovskych veciciek, no ja som si sice toho neuzila, kedze som lezala v nemocnici, nastastie ma Krisitan sesternicu, ktora je o rok starsia, takze nam vela veci postupili. Ibaze on bol taky malicky predcasniatko, ze tie "normalne" novorodenecke vecicky mu boli velke, tak som isla nakupit, a samozrejme neskusena mamicka, kupila som vela, niektore nemal ani jeden krat oblecene, tak rychlo rastol, ze mu to bolo z tyzdna na tyzden male... ale clovek sa fakt casom uci, kolko toho dieta potrebuje a hlavne, co je prakticke a co je zbytocnost...(i ked vela zbytocnosti je takych krasnuckych...)

a kocky, ktore pojdete na prechadzku do Schönbrunn, rada sa pridam, my tam chodime dost casto...

bejby - my sme tiez stavali a predtym sme tiez hladali nejaky byt, aby bol blizko stavby a tiez aby bol väcsi ako nas, kedze som uz bola tehotna, no uprostred hladania som musela odist do nemocnice, kde som trcala az do porodu a nakoniec som bola taka rada, ze sme nic nezobrali, cele stahovanie a zariadovanie by bol musel riesit manzel sam, na co absolutne nebol cas, a ja som bola rada, ze sme si priniesli miminko do mne znameho prostredia, lebo stat sa maminkou a mat zrazu takeho drobceka doma je uz poriadna zmena sama o sebe, nieto este novy byt, nove okolie, novi ludia... tak som si na to spomenula, ze aj vy to tak riesite, ako sme my planovali 🙂

twix - vy chodievate casto plavat, davate Laurinke tie nafukovacie navleky na ruky? alebo nejake koleso? alebo vobec nic?

prajem vam pekny vikend!

lenkaw
13. mar 2009

Ahojte,

Boldynka a Jasminka, vsetko dobre, hlavne vela vela zdravicka!!! Mrzi ma ze som vas nezastihla v spitali. Ale volala som so svagrinkou a ze ta dali na jej izbu. A vraj je malinka hrozne zlatunka!!!! 😀 tak sa z nej teste.

no Jasterka, ten doki je fakt divny, ze ti nepovedal presne vysledky, ale hlavne ze sa to znormalizovalo. Neboj, keby boli vysledky zle tak by necakal 2 tyzdne na pohovor s tebou!!! 😠

lyziarka: do Schönbrunnu sa rada pridam aj ja, snad uz sa pocasie umudri.

No my sme boli vcera na ockovani, tak bol Luca cele poobedie umrncany, ale zvladli sme to bez teplotky 😝 Doktor mi vravel ze mam zacat s prikrmovanim, tak skusam mrkvicku, banan a s pocudovanim mi pekne papa z lyzicky, co som si myslela ze budeme bojovat, kedze ho stale kojim. Ale vyzera to tak ze mu bude chutit vsetko, asi ma apetit po tatinovi 🙂

Zelam vam krasny vikend.

zdenka73
13. mar 2009

Ahojte!
Boldy i ja sa pripájam ku gratuláciám. Všetko dobré a veľa, veľa zdravíčka. Nech vám Jasminka robí len radosť.
Jašterka - tak to je dobré, že máš zlepšené testy, tak skús na to nemyslieť, a rozptyluj to Emmkou. A všetko dopadne dobre, uvidíš. Len sa nestresuj, lebo zle vplýva aj na žlčník.
LenkaW _ prosím ťa nemohla by si mi to odoslať, ešte raz, mala som niečo s mailovou schránkou, a nenašla som tvoj mail, ďakujem.

wienika
13. mar 2009

ahojte....

jasterka, presne ako pise lenkaw, keby boli vysledky zle, tak by ta nenechal cakat..a na druhej strane, asi naozaj nesmu hovorit do telefonu vysledky, oni nevedia, ci si to fakt ty......
ale super, ze ti je lepsie.....

twix, si sa ma pytala, ci planujem druhe,no raz urcite, ale teraz este nie....ja som strasne unavena z malej a roboty, neviem si predstavit byt teraz znova tehula, ty a bejby mate moj obdiv.......v prvom rade si chcem leusku vychutnat a venovat sa jej co najviac, aj tak mam zly pocit, ze som s nou malo a v druhom, bojim sa,ze budem mat znova take zle tehotenstvo ako pri nej, ked som do 6 mesiaca stale vracala, bola som slaba, nic mi nechutilo, v podstate som stale spala.....takze neviem ako by som sa starala o malu....takze ak mi panbozko dopraje, tak o take dva tri roky, bolo by super.....ale urcite by som si veeelmi priala mat este jedno babatko....

lenkaw, tak ty uz prikrmujes, boze ako to leti.....a preco ti to vlastne dr kazal?nie je to trosku skoro? vsak maly pekne pribera z tvojho mliecka, nie?

ronnda, velmi pekne dakujem za tu tabulku, si mi velmi pomohla...konecne som sa zorientovala...takze teraz musim ist na jedno ockovanie( v 18stich mesiacoch), to co ste boli vy na zaciatku februara.....

a baby, dakujem za info ohladne toho danoveho, tak som to povedala aj kolegom v divadle, skoro odpadli, tiez o tom nevedeli, takze maju este dva tyzdne aby to spravili.....

esteze mame vroni.....vroni, dakujem za tvoej spravne informacie
🙂

lyziarka, aj ja sa chytam do schönbrunnu, ale stale to pocasie nevychadza......mam pocit akoby bol april....blaznivy.....tak potom sa aj ja pridam.....

babulky, aj ja vam prajem krasny vikend a oddychnite si....

papa

bejby29
13. mar 2009

Dobry vecer kocky, ja sa stale chystam pridat tie foto, ale nemam cas 😅 . Ked spi mala tak spim aj ja. Ale slubujem, ze pridam tento vikend..
Ja sa tiez pridam do Schoenbrunnu s vami ked bude krajsie pocko, ja sa tam uz chystam dlho.. Uz mat toto okolie tu nebavi.
Wieni, ja som sa tiez ani vo sne necitila na druhe, ale asi to tak malo byt a teraz sa s tym musim zmierit. Ale po druhom idem aj ja na tu Mirenu, ako sme sa bavili, tri deti to by uz bolo na mna moc 😅 😀
Inak, ten FB je teraz pekne o nicom, mala si pravdu..
Pekny vikend kocky a oddychnite si

lenkaw
13. mar 2009

zdenka: mail ti uz leti 😉

wienika: no mala Leuska je fakt zihadlo, ale je rozkosna!!! take velke ociska.
Co sa prikrmovania tyka, mne to doktor vysvetlil tak ze ked sa zacne neskor prikrmovat, tak je vacsie riziko na diabetes! Inak Luca mi pekne pribera, ale uz mi ho bolo aj luto, ked nas videl papat, tak mlaskal aj on 😒 no a potom nedaj mu!!!

twix
13. mar 2009

ahojte,

lieska, tak ta tvoja mala bola riadne dlha spagetka 😉 asi som to zaspala alebo zabudla, niet divu, ked som v tom case tiez rodila. kolko meria teraz? Dominik meral vcera 65 cm a vazil 7,4 kg.

wieni - chapem, ze chces este pockat. ja som zase vedela, ze ked nie teraz druhe, tak potom, ked uz budem pracovat, tak ma uz nikto nepresvedci na dalsie tehotenstvo a hlavne to neprijemne nocne vstavanie. a nechcela som, aby bola Laurinka jedinacik 😉

lyziarka - s Laurinkou sme chodili pravidelne plavat. najprv ja, ked som otehotnela tak manzel. teraz dlhsie nebola, lebo sme boli stale chori. ma koleso na plavanie. dostala ho na kurze baby-schwimmen. kupili sme nafukovacie kridielka, ale tie nechce ani za svet.

lenkaw - odporucam zacat zeleninkou. niekore deticky, ked si zvyknu na ovocie (je sladsie) zacnu odmietat zeleninku. moja lekarka odporuca prikrmovat po 4. mesiaci. vraj detom chyba zelezo, ak sa len koji, preto sa treba pomaly dopracovat k mäsku. ja som s Laurinkou tiez nemala ziadne problemy. jedla vsetko. teraz som skusala davat Dominikovi mrkvicku, tak zatial mu to prehltanie nejde, musi si zvyknut, viac z neho vylezie, nez mu dam 😉

ja som tiez Laurinke nakupila kopu veciciek, vela z nich nepraktickych, ktore nemala ani raz na sebe ☹ ale nastastie mam teraz neterku, ktorej som vela poposuvala 🙂 u Dominika davam pozor, aj ked tiez mu rada nakupujem vecicky 🙂

my sa chystame zajtra do Bratislavy, tak prajem pekny vikend!

ronnda
13. mar 2009

ahojte,
tak my se do schönbrunnu samozrejme pridame taky, uz aby bylo hezci pocasi! takze dalsi stretko: schönbrunn a pozname uz i lyziarku. mozna to bude lepsi, ze vypustime deti (samozrejme ty vetsi), ty mensi jeste nechame v kocarku 😉 snad si i trochu popovidame, pokud zrovna nebudeme behat za temi nasimi detmi.

ja jsem se zrovna vratila ze srazu ceskych maminek, dala jsem si steak a vino a paradne jsem si oddychla, takove stretko bez deti taky neni spatne 😉

lenkaw - i ja nechapu, ze uz prikrmujete, to to leti. luca je sikovny, ze mu ze lzicky chutna.

tina - rada se s vama uvidim, kdyz jezdite do tech nasich koncin na terapii, poslu ti pres IP moje tel. cislo a ozvi se kdy tu budete a sejdeme se.

wienika - jsem rada, ze jsem ti s tou tabulkou pomohla. my jdeme prespristi tyden zase ockovat - zeckenimpfung.

dobrou noc, hezky vikend a ahoj v pondelok 🙂

charlotka
14. mar 2009

Ahojte,
tak nam zacal víikend, moj manzel siel na nejaku turistiku, trosku si vyvetrat hlavu 😀 tak sme doma same, nastastie mala spinka, tak sa trosku konikujem 😀

Twix, to mi je luto, ze mate reflux, ale urcite to nebude vazne, ked staci kontrola o ten 1,5 - 2 roky, to mi sme uz videli vela bavatiek s refluxom, co museli hned do nemocky a tak, takze neboj, je velka sanca, ze sa to same strati! a nepovedali ti nieco blizsie, ci je to obojstranne alebo jednostranne? mozno iba na jednej strane. ak vam nedali ani antibiotika, tak by to malo byt naozaj v pohode, drzim palce!

Baby, chystate sa do Schönbrunnu, ked bude krajsie, tak to sa pridame aj my 🙂 tiez nebyvame daleko, ale s kociarom som tam este nebola. o nejake 3 - 4 tyzdne uz budeme hadam fit 😅

vidim ze rozoberate prikrmovanie, kolko ludi, tolko nazorov, ale ja sa drzim toho, ze plne kojene dieta sa ma zacat prikrmovat (kvoli tomu, ze mu MM uz nedokaze pokryt potrebu zeleza) po ukoncenom 6. mesiaci! ak babatko naozaj visi pohladom na rodicoch ked papaju (nasa mala z nas nesputi oci ked jeme) tak sa moze zacat aj o tyzden maximalne dva skor. U deti ktore su krmene UM sa ma zacat s prikrmami od ukonceneho 4. mesiaca.

Presne podla odporucani WHO.

do tohto obodobia maju byt babatka krmene vylucne MM (UM), ktore podporuje vyvin obranischopnosti a chrani ich pred vznikom alergie. Priskore zavedenie prikrmov moze prave tieto alergie vyvolat, pretoze nezrely organizmus moze (ale aj nemusi, samozrejme) zareagovat alergickym prejavom. Napr. obilniny (kvoli lepku a to je dnes velmi popularna choroba, ktora sa moze prejavit az v neskorsom veku)by sa mali podavat az od ukonceneho 7. mesiaca alebo tak nejak, zatial som pozerala hlavne zaciatky prikrmovania 🙂 a podobne....bezplepkove kasicky sa mozu podavat aj skor (ryzova) ako od ukonceneho 7. m.
tiez suhlasim, najskor podavat zeleninku - jeden druh aspon 3-4 dni, ak by sa prejavila alergia, aby sme vedeli na co (mrkvicka, potom zemiacik a tak) presne ako pise twix, s ovocim opatrne, lebo je sladucke a potom zeleninka nechuti (potvrdene viacerymi kamoskami)
potom pridat masko -napr. kuracie, domaci kralik - so zeleninkou a potom prejst na system 6 x do tyzdna masko a 1 x namiesto maska pridat zltok. Vajecny bielok je velky alergen!podobne tvaroh obsahuje vela bielkovin, ktore mozu pri skorom zavedeni do stravy velmi zatazit oblicky _ to sa tyka nas napriklad viac ako inych babatiek. A kravske mlieko celkovo( precitlivelost na laktorzu, alergia na bielkovinu kravskeho mlieka), minimalne do jedneho roka nechcem podavat.

samozrejme, nie u kazdeho dietata sa tieto alergie na potraviny musia vyvinut, mnohe mamicky prikrmuju aj skor a pocula som aj take, co sa chvalia, ze 4 mesacne dieta zje uz aj piskoty a potom uz aj parky a tak, z toho mam akurat tak husiu kozu, urcite by som sa s tym nechvalila! ale ako som povedala , kolko ludi, tolko nazorov... ludia su vselijaki...
aj lekari su vselijaki, moj kozny mi minule tvrdil, ze mam kojit len do 6 mesiaca a potom uz vobec nie!!! a to je prosim pekne lekar!! tak to sa mi vobec nepaci! ze taketo veci vobec rozsiruje! tak som mu len povedala ze stym vobec nesuhlasim a koniec debaty!

miriam25
14. mar 2009

Ahojte babulky, fuuuu, ale ste toho popisali 😲 som mala co citat 😉

boldy, aj my sa pridavame ku gratulaciam a malej jasminke zelame do zivota vela vela zdravicka, stasticka a nech robi rodicom len samu radost!

vroni, vdaka za to danove, co by sme bez teba robili? uz som volala ocinovi, nech mi to buduci tyzden vybavi a nech mam klud.

jasterka, neboj, keby tie testy dopadli zle, urcite by ta lekar neukludnoval, ze je to na dobrej ceste! hlavne, ze sa sama citis lepsie a mozes sa zaradit do "normalneho zivota"...

lenkaw, my sme zacali prikrmovat mrkvickou (ktora malemu ani najmenej nechutila ☹ ) tak som potom presedlala na zemiaciky a tie papal veeelmi rad. casto som mu varila karfiol so zemiacikmi, brokolicu so zemiacikmi, no vsetko mozne, hlavne aby tam boli zemiaky, ktore jednak velmi odporucaju, ked sa zacina prikrmovat a jednak aj malemu chutili. Mam aj taku knizku z receptami pre deticky, tak tam som sa dost inspirovala 😉

wieni, no uz sa tesim na tu nasu spolocnu kavicku 😵 som hovorila drahemu, sice este neviem, kedy, ale ved tebe by ani vecer nevadilo, keby som prisla, nie? napr. v piatok vecer okolo tej 6-7. ale to by som ti dala este presne vediet, zrejme ti zavolam. a mozno vo stvrtok uz aj budem vediet nieco naisto povedat 😉

miriam25
14. mar 2009

charlotka, s tym prikrmovanim s tebou plne suhlasim, ako som uz pisala, ja som zacinala len so zeleninkou, potom az neskor aj s ovocim, ale kedze babany malemu len narusovali jeho stolicu, tak s nimi sme boli (a doteraz sme) velmi opatrni. Jablcka som mu zo zaciatku prevarala, to iste bolo aj s hruskami, teraz uz dostava jablcka pekne nakrajane, ocistene bez supky, lebo supka je velmi tazka na zaludok a nechcem mu ho zbytocne zatazovat. s kravskym mliekom som tu mala hadky so svokrou, ktora mi od samkovych 6-tich mesiacov tvrdila, ze MUSIM zacat davat malemu kravske mlieko a nie to kupovane, s cim som ja nesuhlasila a branila som sa do jeho jedneho roku a potom sme zacali ale velmi opatrne, len raz do tyzdna robit himeltau alebo detsku krupicu a teraz dostava maly himmeltau 2x do tyzdna na veceru a myslim si,ze to bohate staci a ani nechcem castejsie, aspon nie do jeho ukonceneho druheho roku.

twix, domonikovi zelame, aby ten reflux sam zmizol a nemal s nim ziadne problemy... jaaaj, len nech je zdravy...

lenka.pav, no ako dopadol krst? verim, ze super a uz sedite niekde a oddychujete 😉

zdenka73
14. mar 2009

LenkaW- ďakujem za mail, je to super adresa, už som ju riadne preštudovala.
Twix -tiež dúfam, že Dominikovi rýchlo zmizne ten Reflux

bejby29
15. mar 2009

Twix, aj ja zelam Dominkovi skore uzdravenie 😉
Babulky, aky mate vikend? My ideme dnes do Haus des Meeres, Ronndi, dik za typ 😉

wienika
15. mar 2009

ahojte baby,
len vam chcem zazelat pekny tyzden a snad sa nam to pocasie umudri, aby sme konecne mohli ist normalne s detmi von, nie stale s dazdnikmi, prsiplastmi a gumakmi.... 😉
ja mam tento tyzden trochu volnejsi, hrame ,,iba,, 4 krat do tyzdna, tak sa tesim.....a v piatok sa tesim na blumau, dufam, ze nam to nic neskomplikuje...takze miri, tesim sa na tu kavicku, len ten piatok nam asi nevyjde, lebo my prideme az vecer, okolo osmej, musime totiz este odviest leu do blavy......takze ak by sa dalo, tak v sobotu, hocikedy, kedy mozes, ja sa prisposobim😉

bejby, ako bolo v haus des meeres?

bejby29
15. mar 2009

Super Wieni, mne sa velmi pacilo. Drahy kupil aj Jahreskarte, neviem sice naco, ale budiz.. 😀
Jej, ako ti zavidim ten Blumau, hned by som sla.. My ideme v aprili do Obertauern, mali sme v plane si trosku polyzovat, ale ja nemozem, tak budem len oddychovat a chodit na kozmetiku a na masaze 😀 No, drahy bude pravdaze aj lyzovat..
Krasny tyzden Vam prajem

maya01
16. mar 2009

Dobre ranko,

ako tak citam,tak ste mali vsetky pekny vikend... 🙂 U nas bol taky pohodovy domaci...pri takom pocasi,sa nam nechcelo ani nos vystrcit z dveri... 😒 Uz nech je jar... 🙂

Bejby,tak vam sa pacilo....no budeme sa musiet aj my ist pozriet...My sa chystame do Budapesti do toho Akvaria...ze vraj je to veeelmi pekne a oplati sa to vidiet...

Prajem prijemne vstavanie... 🙂

miriam25
16. mar 2009

ahojte babulky, tak asi sme mali vsetky pekny vikend, ked sa tu skoro nikto neukazal 🙂

ja musim povedat, ze my sme tu mali krasne pocasie, ako keby uz bola jar. V sobotu bolo tak prijemne, ze ja som mala oblecene len tricko s kratkym rukavom a jarnu bundu a teda zima mi vobec nebolo. slniecko svietilo uz od rana, no paradne pocasie. skoda len, ze nas papinko nebol doma a nemohli sme si spolu uzit peknu subotu. Ale potom sme si to vynahradili v nedelu. rano to vyzeralo tak, ze bude prsat a potom sa tak vyjasnilo, ze bolo skoro tak krasne ako v sobotu 😉 drahy siel s malym na prechadzku a ja som doma povysavala a poumyvala podlahy, tak sme pekne vssetko spolu zladili.

wieni, sobota mi vyhovuje, len este neviem o kolkej. Zalezi na tom, co bude robit drahy... ale tak ved je to jedno, mozem prist aj vecer o 8, nie? aj ked tak neskoro urcite nepridem, pokusim sa niekedy do tej 6 dorazit 😉 uz sa na teba mooooc tesim a tu kavicku bez samka si urcite naplno vychutnam 😅 zavolam ti v sobotu v priehebu dna, ak by si nezdvihla, tak mi zavolas potom naspat. a mozno uz v piatok budem priblizne vediet, kedy by som mohla prist, tak by som ti dala vediet aj skor 😉

maji, mna sa akurat vcera drahy pytal, ci by som nechcela ist do budapesti, ze je odtialto nejaky 2-dnovy zajazd v maji a ze ak by som chcela, zariadil by, aby sa svokra postarala o maleho a my by sme sli aj s jeho bratom + manzelka. Nebolo by to zle, len nechce povedat, kolko to stoji, ze on to zaplati. tak som zvedava. som mu povedala, ze by som sla, ale len pokial to svokre naozaj nebude vadit a bude mat na maleho cas. Zas musim povedat, ze v poslednom case mi svokra dost berie maleho, tak ju nechcem este viac na toto zneuzivat. zajtra ho bude mat cely den a mozno aj na noc, v stredu by ho drahy vyzdvihol (ja idem na otocku na sk na 2 dni) a v maji by som chcela pozvat draheho niekam von, budeme mat vyrocie svadby, tak by som si to rada uzila trosku inak s drahym ako doma pri pohariku vinka, aj ked ani to nie je zle 😉 no uvidime...
inak co tvoj samko? ako sa aklimatizoval v skolke? a kedy to ma zacat chodit do tej druhej? pozdrav ho od nas so samkom 😉

vroni
16. mar 2009

My sme tiez pohodovo vikendovali, v piatok som sa konecne zbavila podkladov na danove priznanie, hned sa mi lepsie dycha 😝 , v sobotu sa dieta vysalilo v Oberlaa a odkvaclo uz o siedmej. Zial, zo spolocneho vecera tiez nebolo nic, lebo pan sa racil vratit z kucharskeho kurzu az o pol jednej, podobne vysanteny ako dieta a stastny ako blcha 😀 😀 😀 Vcera sme sedeli so znamymi az do vecera, dieta znovu odkvaclo v aute, tak sme si aj s chlapom pokecali 😎 Teraz sa prave chystam s panom bojovat o dovolenku, uz nasadil svoju kazdorocnu vyhovorku, ze on sa nejako "neciti" dovolenkovo a vobec, mala je este mala a co tam... Este mu to nepreslo ani raz (tie vyhovorky), ale napriek tomu to skusa a vytaca ma tym az kamsi do nebies 😀 😀 😀
Budeme musiet vyskusat aj my do Haus des Meeres, co na to dieta povie....

lenka.pav
16. mar 2009

ahojte, my sme s drahym v haus des meeres uz boli, este bezdetni 🙂 a velmi sa nam tam pacilo, urcite sa tam vyberieme aj s lucaskom.
kocky, kto chce, kuk na facebook, pridala som tam fotky z krstu a nasej tajnej cirkevnej svadby 😀 😉 . inak to vsetko prebiehalo hladko, az som bola sama prekvapena. lucas bol sice ku koncu obradu umrnkany, ale dalo sa to vydrzat. hned potom zaspal. a na hostine sme v klude pojedni nase tri chody, vypili kavicku a dali si kolacik a potom spustil mlady pan taky rev, ze sa nedal utisit, tak sme sa zobrali k sestre - domov. uz mu bolo asi dlho. ale aj tak dobre, aj mne uz bolo dlho. potom sa vraj pobrali aj ostatni 😀 😀 😀 . ale vcelku to hodnotim ako vydarenu akciu 😉
nestihla som si vas este precitat, tak nemozem ani na nic reagovat, sorry 😉

lenka.pav
16. mar 2009

tak reaugujem, ze do schoennbrunu sa pridam v pripade dobreho pocasia aj ja, to mam najblizsie 😀 . tak kedy sa dohodneme?

silvia2406
16. mar 2009

leni, bola si veeelka kocka a ako som uz pisala, ste krasna rodinka 🙂

v pripade pekneho pocasia sa do schonbrunnu pridame aj my 🙂

my sme sa vcera vratili zo svk, starke sa vytesili z malej, ja som si oddychla, ale uz som aj rada, ze sme doma.
musim sa uz aj ja pochvalit, v piatok trinasteho 😀 sa tereska prevratila 1x na brusko, v ten den to robila ako na beziacom pase, chrbat-brusko, chrbat-brusko, od vtedy sa jej nechce. dala mi jasne najavo, ze si mam odfajknut dalsi vyvinovy medznik, ale ze od nej nemam ziadat, aby to robila stale. 😀 😅 😎 je to to iste ako s pretacanim na chrbatik, robila to v troch mesiacoch a potom akoby utalo 😅

inak bejby, ked tak citam o tvojej nathali, tak mam pocit, ze nasa bude presne rovnaka, mala hyperaktivistka, ktora neposedi. tiez chodime spavat okolo 23:00 a niekedy aj neskor. tereska je schopna byt hore bez prestavky aj 6 hodin 😲 ale ja pevne dufam, ze sa to este zmeni. doobedie je uz fajn, to pekne prespi aj 2 hodinky, taktiez v kociku pekne spinka, ale do vecera je katastrofa 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre