Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

charlotka
20. mar 2009

ahojte,
presne tak, chystam sa zmenit vlh. utioerky, aj ked mam tych Pampers sensitive nakupenych kooopu, ale co uz, tiez som rozmyslala nad tou niveou - soft. dnes chcem kupit.

weleda kozmetika je moja srdcovka, na ritku malej som pouzivala len weleda krem a super, na zaciatku ked sa raz zaparila som skusila aj sudocrem a katastrofa, zaparena bola ako traktor 🙂 ale od vtedy pouzivam len weledu a nikdy viac nebola zaparena!!! az teraz tato plesen... to je problem, ziadne kremiky na zapareniny totiz nepomozu, aj som skusila Bepanthen, je v pohode, nezhorsuje ani nezlepsuje, aj nemocke povedali, ze to je nic.
kremy proti zapareninam nezaberu...

tak ale hlasim zlepsenie, teraz berieme candio hermal soft paste... ale zlepsene sme to mali uz asi 3x, teda skoro uuuplne ciste a potom do niekolkych hodin zas rozkvitli flaky aj pupaky 😖 tak uvidime tento krat. mala dostava uz aj cez usta ten nistatin, co obsahuju aj tieto vsetky masticky, co nam predpisuju, tak je cela nadsena, ona totiz neznasa tieto sladke sirupceky. aj atb je slatke, tak sa tvari vzdy na grcku 😝

weleda utierky som este tiez nevidela, ale viem, ze velky vyber tejto kozmetiky maju v muelleri, tak mozno tam pojdem kuknut

silvia2406
20. mar 2009

ahojki 🙂

dakujem za rady ohladne UM. nakoniec som sa rozhodla pre hipp, zatial o.k., ale kedze sme po ockovani, tak ma trosku mensi apetit, tak je z velkej casti staci moje mliecko.
liluvie, nemyslim, ze by som jej davala vela, pozvracala sa, ci vypila 30 alebo 120. tak som zvedava, ak by jej nesedelo ani toto, tak skusim ten novalac, co nam odporucila lekarka.

lenkaw, ja by som na korcule sla, ale nemam na to prisposobeny kocik. ty mas rucnu brzdu, alebo ju nie je pri korculovani treba? pred tehu som bola parkrat pri dunaji, ale samu ma to vobec nebavilo 😒

ronnda, v celku teda vas plavecky zaciatok nedopadol najhorsie a uvidis, ked sa nici viac otuka, tak ju z vody nedostanes 😉

maya, ako je samkovi? snad uz lepsie 🙂

silvia2406
20. mar 2009

charlotka, tvoja mala je teda podarena, ked neznasa sladke sirupceky 😀 aspon nebudete mat problem so sladkostami 😅

lenkaw, tak prve slova? ja sa uz na to tiez tesim, ale tereske sa velmi hovorit nechce a uz vobec nie, ked na nu hovorim ja, to skor, ked si ju nikto nevsima, tak si keca sama pre seba. ona je ako partizan, neprehovori a neprehovori 😀
to iste s otacanim, od kids cafe ani za toho oneho ☹

maya01
20. mar 2009

Ahojte,

tak u nas ziaden sarlach nehrozi...ufff som si vydychla... Ani by ma to nanapadlo,kebyze si v skolke neprecitam,ze to uz ma par deti..Testy teda vysli negativne a mozeme sa tesit na vikend... 😎

Boldy malinka je kraaasna... 😵 😵

Silvi,tak nakoniec Hipp...ja som bola velmi spokojna... 🙂

No idem rychlo upratat a potom ideme vyzdvihnut maminu...juuuj uz sa tesime... 🙂

boldy
20. mar 2009

vroni jej prepac, to patrilo bejby...no tehu demencia este trva 🙂 moj muz ma zo mna show, ja niekedy uplne pouzivame ine slova a motam, tak sa tu smejeme s maminou co to hovorim 🙂
silvy ani moj kociar nema brzdu... vsak skkusit to nejak mozme 🙂 pamatas este sme neboli tehu a sme o tom rozpravali 😎

charlotka
20. mar 2009

boldy,

jasminka je naaadherna 🙂 taky maly batoztek stastia 😵

silvia2406
20. mar 2009

boldy, pamatam 😉 takze uz nech je jar, pekne pocasie a mozeme ist 🙂 jasminka bude sportovat od narodenia🙂 verim ale tomu, ze budem mat taku svalovku, ze sa tyzden poriadne nebudem hybat. od tehu nerobim takmer nic, ak neratam kazdodenne prechadzky, ale to nie je ono 😅

charlotka
20. mar 2009

silvi, tak zmena mliecka pomohla? tak super, inak si nemyslim, ze by sa malej prave teraz prejavil reflux, ked doteraz bolo vsetko ok!!!

my sme sa uz tiez par krat otocili, ale z bruska na chrbatik, ale zeby to robila nejak casto sa neda povedat, to musi mat ozaj naladu 🙂 tery asi to iste, su to take slecinky milostive 😀 nase zlaticka 😀

charlotka
20. mar 2009

lenkaw. blahozelam k mama 🙂 parada! kamoska mi hovorila, ze ich maly najskor povedal tata! tak bola nadsena, ze ona sa o neho stara 24 hodin denne a jemu je milsi tata 😀 😀 😀

lenkaw
20. mar 2009

silvi: tak super ze zatial HIPP nezvracia. Co sa tyka korculovania, moj kocik sice ma rucnu brzdu ale ani som ju nepotrebovala lebo som brzdila s korculami. no dnes je 1.jarny den, tak sa tesim aj ked to pocasie nevyzera bohvieako.

maya: fajn ze Samko nema sarlach. tak dnes mas volno?

maya01
20. mar 2009

Leni,hej dnes mam volno...Musim dat trochu do poriadku byt...tak sa mi to hodi... 😉
No prvy jarny den...teeeda ale zima je riadna... 😒

charlotka
20. mar 2009

Baby, tak to mate doma poriadnu sikulu 😉 v 10 mesiacoch taketo vykony 🙂

liluvie, tak crevna chripka??? moje nervy, drz sa, ja som mala minule v nemocke nieco podobne, ani som o sebe nevedela, tak viem co to je! chudatko, drz sa!!! ale neboj ono to prejde, len vela pi, aj ked to pojde von, nieco v zaludku predsa len zostane. drzim palceky, nech ti to ryyyychlo prejde ☹

silvia2406
20. mar 2009

lenkaw, dnesny den vyzera na vsetko mozne, len nie prvy jarny. mne uz tak lezie na nervy toto pocasie, ja uz chcem slnko 😎 celkovo sa marec javi ako april, tak snad nas v aprili caka uz prijemne pocasie ako stvorene na prechadzky niekde v parku 🙂
a potom mozeme spravit stretko aj v zoo, viac by som sa z toho sice tesila ja ako tereska, ale neva, aj maminu treba sem tam potesit, no nie? 🙂

miriam25
20. mar 2009

ahojte babulky,
teeeeda, ale ste toho popisali, som si myslela, ze ani ku koncu nepridem 😝

takze v skratke, vsetkym chorym zelam rychle uzrdravenie!!!

charlotka, to ma velmi mrzi, dufam, ze sa ten zadocek da co najskor do poriadku a budete mat vsetky procedury co najskor za sebou...

tina, aj na vas myslim, nech mate tie vysetrenia co najskor za sebou a budes sa moct zbavit tej nevedomosti, ze co leni vlastne je...

maji, ako je samkovi? teploty uz presli? a co mamina? sa musite vsetci straaasne moc tesit, ze ju tam mate...

bejby, blahozelam ku statiu!!!

vsetkym maminkam, ktorym sa zacali babatka otacat zelam vela trpezlivosti pri dalsom vyvine a pri tom, ze nemozu uz spustit z deticiek oci, aby si nikam neprekotulali, kde sa im moze nieco stat a samozrejme blahozelam k pretacaniu!!!

ja som sa v stredu vecer vratila zo seminaru uplne znicena, to soferovanie mi dalo vazne moc zabrat... hnusne pocasie bolo, snezilo, fukal nenormalny vietor, takze sa ani nedalo ist nejak extra rychlo, ale nastastie som prisla cela domov a auto tiez v neposkodenom stave, tak som sa tesila. u nasich bolo ten jeden vecer super, trosku sme poklabosili, dali sme si vinko, no tesili sme sa vsetci, ze sa vidime, len nasi by sa este viac tesili, keby som prisla so samkom, ale tak to sa nedalo...

wieni, uz sa na teba tesim, budem cakat na tvoj telefonat. ja predpokladam, ze zajtra okolo tej 7 by som mohla prist, musim sa este draheho opytat, ake ma plany na zajtra, ci bude nieco robit alebo bude len doma. ak by bol doma, mohla by som prist aj poobede okolo tej 4 ak ti to bude vyhovovat a ak si toto vobec este precitas...

ronnda, nam vysiel zubok c.15 a pokial som dobre videla, tak sa v najblizsich dnoch uz ziadny von nechysta, takze budeme mat trosku pokojnejsi spanok konecne...

ak som na niekoho zabudla, veeelmi sa ospravedlnujem a pozdravujem 😉

maya01
20. mar 2009

Miri,no vidis,ze si to zvladla na 1... Samko je uz ok...ani stopy po chorobe... 🙂
A ako bolo na seminare...coho sa to tykalo?

bejby29
20. mar 2009

Mayi, super, ze Samusko je uz ok.. A urcite je v siedmom nebi, ze pride babina 😀
Kocky, ja som dnes objavila kraasny obchodik pre nase babulky, tie saty co tam maju pre dievcatka, no krasa 😉 Je to sice zastrceny obchodik, ale taky mileny..

zdenka73
20. mar 2009

Ahojte!
Boldy - Jasminka je taká krásnučká, ešte raz gratulujem k tomuto šťastiu.
Maya - tak to je super, že nedostal šarlach, i ja som sa s ním v detstve potrápila.
Charlotka - tak to sú mi ale doktori, ked nevedia ani poradiť, nejakú mastičku, alebo niečo na tú pleseň. Snáď vám to rýchlo prejde.

maya01
20. mar 2009

Ahojte,

tak Samko je predsa len chory... ☹ Trapia ho dost vysoke horucky...ale zapal nema,neviem z coho to moze byt... Dufam,ze zajtra bude lepsie...Ale je tu jeho babi,tak to vsetk znasa ovela lepsie... 😉

Prajem Vam vsetkych kraaasny vikend... 🙂

miriam25
20. mar 2009

maji, tak predsa je samko chory ☹ pozdrav ho od nas a ze mu zelame skore uzdravenie. Je jasne, ze s babinou to ovela lepsie znasa, pretoze vnutorne je v siedmom nebi 😉 tak nech to rychlo prejde a moze si uzit babinu naplno.
Ten seminar sa tykal zateplovacich systemov, licencii, najcastejsich chyb, co sa tyka prevadzky stavby, samotnej prace ako aj organizacie prace ale aj ako to ovlyvnuje licenciu, ci a za akych podmienok moze byt odobrata a ako sa da zasa ziskat, co treba robit a podobne kraviny 😝 pravda je taka, ze sme na zaciatku dostali vsetky podklady, ktore oni premietali a len citali. takze keby som to bola vedela, mohla som sa zasit na cely den do kaviarne, precitat si rychlo podklady a mala by som to zvladnute za tretinovy cas ako oni 😝 ale tak to je jedno. nazbierala osm si zasa niekolko hodin, ktore dostanem preplatene, takze aspon nieco z toho bude 😉 a hlavne je, ze som bola aspon jeden vecer s nasimi, ktori sa tesili ako male deti a ja s nimi 😀 takze sa nemozem stazovat 😉

tak babulky, zajtra sa stretnem s wienikou, uz sme si volali, tak sa na nu moc tesim, dame si v klude bez deticiek kavicku a mozeme kecat a kecat 😉 ale zas nie dlho, nechcem ju oberat o vzacny cas, kedy bude s muzikom sama v therme 😎 takze tak pekne slusne 😀

maya01
20. mar 2009

Jeeej Miri,no super...tak vam prajem prijemne stretko... 🙂
Samka pozdravim...zaspal v priebehu sekundy,no dufam,ze noc bude ok a rano sa zobudi uz v dobrej naladicke... 🙂

miriam25
20. mar 2009

maji, pevne v to dufam aj ja. zajtra tu cez den nebudem, ideme k svokrovcom a potom pojdem za wienikou, ale skusim vecer aspon na chvilku nakuknut, ze ako sa samko ma...

twix
21. mar 2009

ahojte!

kym sa ja dostanem k pocitacu, tak uz vsetky vikendujete. moj muzicek zobral Laurinku do Oberlaa. prvy krat tento rok, lebo sme boli stale chori. tak sa tesil, ako male dieta 🙂 Dominik spinka a ja konecne v klude sedim a citam, co ste popisali.

Boldy - mas krasne babätko 🙂

Silvi - aj ja som nedavno rozmyslala, ci by mohol mat maly reflux. zacal dost grckat, niekedy az moc. ale u neho je to z prejedenia. on ked je hladny, tak za pät minut sa nahlta a potom to z neho vyteka, lebo sa prejedol ☹ pribera pekne a brusko ma take velke, akoby sa mu vylievalo do kazdej strany. moja mamina hovori, ze ten chlapec ma asi dva zaludky, stale by len papal a potom mu je zle od prejedenia 😖
Laurinke som davala Aptamil a neskor Milumil az do teraz. nemala ziadne problemy. Dominik bol tyzden na Aptamile, ked som brala ATB, ale strasne ho bolelo brusko. teraz mam pre neho kupeny Milumil, pre pripad nudze, zatial sme nepotrebovali, tak neviem, ci mu bude sediet.
my pouzivame najviac Pampers Sensitive a nemala som problemy ani s jednym z deti. asi nie su taki haklivi.

Charlotka - drzim palceky, nech sa malicka rychlo vylieci, aby ste uz mali operaciu za sebou. je to urcite riadne napätie cakat, co bude, a kedy konecne bude po tom.

Ronnda - tak ste to plavanie zvladli 🙂 ja som tiez vzdy bola po plavani uplne KO, napriek tomu, ze som vobec neplavala, len strazila malu. bude to aj z tej teplej vody.

Bejby - blahozelam k statiu!! mala je sikovna!! o chvilu ti bude cupkat 🙂

twix
21. mar 2009

Viedencanka - tak Linduska sa ti uz tak krasne otaca 🙂 blahozelam 🙂
nam sa podarilo zatial len raz otocit, aj to len nahodou. kuk sem 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=1RGScNjybPw


az posledne dva dni sa maly naozaj snazi otocit z bruska na chrbat. je taky vykruteny, horna cast tela akoby uz otocena, len tie nozky ho neposluchaju, tak nadava a zlosti sa, az kym nezacne fnukat 🙂

Maya - prajem Samkovi skore uzdravenie. snad to nebude take zle a bude skoro zdravucky.

ja som bola vo stvrtok prihlasit Laurinku do skolky. taka som stastna, ze dostala miesto. aj ked ju tam budeme musiet vozit, ale u nas v okoli maju vsade do 3 rokov Krippe, ale tam bude v skolke aj so starsimi detickami. nasu skolku uvidim az v juni, este nie je hotova, otvaraju ju az v septembri, ale videla som inu tej istej organizaice (KIWI) a velmi sa mi pacila, aj ten ich pedagogicky koncept.

twix
21. mar 2009

este by som napisala nieco k tej strave. moja mamina mi hovori, ze za ich cias davali babätkam cajik s medom, do ktoreho museli vytlacat pomarance, aby sme mali vitamin C. cumle sa tiez macali do medu a deticky boli ovela skor prikrmovane, aby mali dostatok zeleza a neboli chudokrvne, takisto sme velmi skoro dostavali ovocie s piskotkami. no a nic nam nie je a alergii bolo vtedy menej, nez je dnes. dnes chce kazda zena 6 mesiacov len kojit a potom prejde na tie "konzervy" (to su podla mojej maminy hippky, lebo maju taku dlhu trvanlivost), pretoze zeny su lenive navarit detickam nieco zdrave 😉 moja mamina sa dost hneva na moju buducu svagrinu, lebo 6 mesiacov len kojila, pricom pomaly nic poriadne nezjedla, vo vsetkom videla alergeny, no a potom zacala davat malej hippky. ta teraz nezje nic varene. ked jej nieco chutne navarime a pomixujeme, tak po prvej lyzicke odmieta dalej jest, az ked jej do toho primiesaju hippku, tak az potom sa do toho pusti 😖
minule sme s bratom srandovali, ze do tych hippiek musia primiesavat nejake drogy, ked su deti na nich take zavisle 😉

no uz sa mi budi dieta, tak prajem krasny vikend !!

lyziarka
21. mar 2009

ahojte kocky,

my vikendujeme pohodovo, malinky spinka a muzicek je na nakupoch. ja som si navarila vcera aj na dnes, tak mam trochu casu...
zopar veci, ktore ste pisali - tie vlhke utierky, my pouzivame od narodenia penaten, Kristianko nikdy nic nemal, ani ritku nemal nikdy zaparenu (teda ja vlastne ani neviem, ako to vyzera), ale max mal trosicku zacervenane, dala som na to malinko inotyolu, a na druhy den uz nemal nic... ale to je uplne individualne pre kazde dieta nieco ine...

ja som tiez davala tie kupovane prikrmy - "konzervy" 🙂, samozrejme, ze sem-tam aj doma varene, postupne coraz viac, casom uz len varene, nejaku dobu papal v pohode aj paralelne kupovane aj domace... nikdy mu nic nebolo, ani zle, ani brusko, a nemal anikdy problem zjest jeden den varene a druhy den kupovane... asi sme mali stastie... tiez je to podla mna velmi individualne... ovocie mu davam dodnes z tych flasticiek, ked nemam doma cerstve, tie flasky mam doma vzdy v zasobe. Ja tiez nie som si ista, ci ta zelenina a ovocie, ktoru nakupim v supermarkete a potom doma akoze varim domace, ci je to az take zdrave... ved dnes je vo vsetkom plno nezdravych veci... napokon to vsetci jeme a vsetci sme tu, viac-menej zdravi, takze asi to bude o.k.

ak nam to pocasie dnes aj poobede vydrzi, tak bezkame do zoo 🙂 uz sa tesim...

pekny zvysok soboty, a vela jarneho slnka! nech vydrzi cely den. aj zajtra

lyziarka
21. mar 2009

jaj, kocky, este som sa vas chcela opytat, co je tuto v Rakusku ekvivalent slovenskeho Zlateho klasu? dakujem moc.

jasterka
21. mar 2009

Ahojte 🙂 teda ste sa krasne rozpisali,len jeden den sem nezavitam a potom stravim hodinu docitavani pri kavicke a,ale dobre mi to padlo.Muzik zobral malu na dlhu prechadzku a ja relaxujem,nadhera 😵 to som potrebovala,bola som hodinu v horucej vani a citala klepy slovenskeho soubiznizu 😝 ... 😅

Boldy-Jasminka je nadherne mimi.tie prsticky dlhe mi pripominaju Silvinkinu Terezku,ked som ju videla prvy krat...aj ona mala take spagetky 😵 ...to brusko je krasne s tou rybickou 🙂

Bejby-aj ja sa prikladam ku gratulacii ,ze uz Nati stoji,je to sikulka,zachvilku sa rozbehen a budes ju nahanat s bruskom ako Twix Laurinku 😉 a tiez to tak super zvladnes a budes si to pochvalovat.
Ja si myslim,ze ked sa ti tak ziada spenatu aryb,len ich jedz a pocuvaj svoje telo,asi mu chyba prave to ,co obsahuju.
🙂 he...vroni ,to bolo zlate ako si sa branila ,ze ty a spenat 😀 😀 😀 ...

jasterka
21. mar 2009

twix-ja si zase myslim,ze dosledkom toho ako nam nase maminy davali skoro mlieko a dokazatelne alergeny-citrusy a medik je ze ma tolko ludi v nasom veku alergie,kto sa snimi nestretol,stastny to clovek,ja viem o com hovorim ,muz ma alergiu an rozne potravinya nebyt liekom mohol by zomriet ☹ po jednom suste...
nam napriklad odporuca detska zacat s prvym prikrmom az od 7mesiaca,.takze si na mrkvicku este pocame,lebo ma Emmka sancu potravinovu alergiu zdedit na 50%co je dost... ☹ ...uz teraz je casto vyhadzana na hrudnicku velkymi flekmi ked asi nieco nesadne s mojej stravy.
inak k tym poharikom,ja si myslim,ze vsetko z mierou,nie?nasa krsna davala sesternicam vela sackovych polievok a oni nechceli ani lyzicku normalnej 😕...pohariky su uzcite super riesenie ked sa ide na vylety,tak aj sackove veci.

Emmka sa tiez nahodou otocila iba sa zvrtla,naspet nie a vyvalovala oci ze to co... 😀 a tiez sa velmi toci na jeden bok,este musi prist na to ze ma dat rucku prec...ale zato prestala ropzpravat 😒 a to tolko vykecavala teraz akoby utalo....pri kojeni zacala brusakovat aj eto teda odrzku je takto nesustredenu kojit,neviem ci sa pritom vobec napapa 😲 cucne,urobi brusak,pracuje na figure...mala by som si znej brat priklad. 🙂

jasterka
21. mar 2009

🙂 trpim tu samomluvou,nevadi aspon sa vykecam,nikto mi neodporuje a neskace do reci...to ja rada 😀 ...

Lenkaw-teda Luca je maly sikulko,v 6tyzdnoch ahoj,teraz mama,sikovnicek tusim po tebe,kedze si mi vyrazila dych ,ze si bola s kocikom korculovat 😲 ja som mala co robit korculovat sama a ubrzdit 😔 ...najlepsie len po rovine sem a tam...priznam sa ja si s kocikom netrufam,ja sa uz tesim ked sa otepli a zaparkujem na najblizsej lavicke 🙂 a idem citat knihy co ma doma cakaju...este lez sa Emmka rozbehene,potom si uz asi v klude neprecitam ani casopis. 🙂

Mayi-Samkovi tiez zelam skore uzdravenie 🙂

a vsetkym krasny vikendik.

jabber
21. mar 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala bych vědět, jestli ve vídeňské zoo mají pandu velkou 🙂 díky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre