Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
31. mar 2009

ronnda> mas pravdu, este je pre nas skoro na velke navstevy, zajtra mame prehliadku u dr., tak uvidime, kolko sme pribrali... aj by som sa pridala, ale mam tu maminku a nechcem ju nechat samu, ale na buduce sa uz prideme ukazat a pozriet nove kamosky 😉

miriam25
31. mar 2009

ahojte babulky,
tak samkovi bolo poobede uz o nieco lepsie, nehovorim, ze je uz uplne bez soplikov, ale bud si na ne zvykol alebo uz tak netiekli moc... mne sa zda, ze dnes tiekli uz menej, jedine, ze by bol taky sikovny, ze by si to hned utieral do rukava, ale to by som zistila 😉
poobede uz bol spokojnejsi, boli sme na chvilku vonku, mala som ho sice vacsinu casu v kociku vo fusaku, ale potom som ho nechala trosku behat pri dome a domov sme prisli s premocenou bundou pod krkom, co mu slinky tiekli. neviem, ale on si stale dava cumlik na jednu stranu do pusinky, akoby si na tej strane masiroval dasienka, pozerala som, ci sa nederie nejaky zubok, ale teda nci som nevidela 😒 mozno je to len nahoda, ze stale na tu stranu dava cumel, mozno som bola len slepa, tazko povedat....
ja som bola doobeda zrela tak do postele a nie behat za samkom, uplne hotova, bezvladna, no hrozne, som sa musela premahat urobit hocijaky pohybt, vsetko ma bolelo, najhorsi bol ten tlak v hlave. poobede to bolo uz ooooovela lepsie, dala som si brufen (este dobre, ze mame tie tabletky, inak neviem, neviem... ) a uz nam bolo so samkom veselsie...

boldy, tak ty tam mas maminku, tak si ju uzi, aj ti tak trosku zavidim 🙂

bejby, teda, ty mas starosti, maja ti dobre napisala, vyloz nohy hore a oddychuj 😀

maji, ako sa mate?

bejby29
31. mar 2009

Aj som si vylozila, kocky 😀
Miri, to je fajn, ze uz je Samuskovi lepsie a ty co si taka dolamana? Z toho nevyspatia? Ci si tiez prechladnuta?

miriam25
31. mar 2009

bejby, ja som to prechladnutie chytila od neho napriek tomu, ze sa uz tyzden dopujem vitaminmi 😒 dako mi to nepomohlo. chrbtica ma brutalne boli, vazne som dolamana, neviem, ci som nejako blbo spala, ale pripisujem to tomu prechladnutiu... a hlavne ten tlak v hlave je najhorsi... ale ved bude lepsie, hlavne, nech je samkovi dobre, ja to zvladnem 😉

twix
31. mar 2009

ahojte,
tak citam, ze chystate stretko. ja by som sa v piatok pridala.

wieni, aj ja posledne dva-tri dni rozmyslam, ako a kedy zacnem oducat od cumla. Laurinka ich ma po celom byte ☹ tiez jej ho vzdy vyberiem a poviem jej, ze iba na spinkanie, ale o chvilu ma uz iny v puse. no a vzdorovita je riadne. kolko krat mi uz rupli nervy ☹ tiez si musim precitat tie clanky od charlotky, ci ju spravne vychovavam 😨

miriam25
31. mar 2009

s tym cumlikom si tiez neviem poradit. predtym som samkovi cumlik vzala, schovala a on ked ho nevidel, tak si nan ani nespomenul. teraz, ked si zmysli, ze ho chce, tak si ho stale pyta svojou recou (robi pusou, ako keby chcel dat pusinku) a ked ho nedostane, tak spusti rev. skusala som, ze ako dlho vydrzi, kym ho to prejde, ale teda vydrzal dlhsie ako ja ☹ 😅 zatial si s tym nejak starosti nerobim, ale ked uz bude chapat, co, ktory, kedy, ako, tak bud pochopi, ze cumel je len na spinkanie alebo pride nejaka baba jaga a vezme vsetky cumle so sebou alebo vymyslim nejaku inu rozpravku, preco cumle zmizli 😝 zatial to ale nechape, zas si hovorim, ze este mal len rok a pol, nevidim v tom nejaky problem, aby bol uplne bez cucinky...
dovtedy sa tu mozno aj nazbiera niekolko uzitocnych rad, ako odstranit cumel.. lebo zasa neviem ako dlho mu ho tiez nechcem nechat 😉

viedencanka
31. mar 2009

AHojte kocky,
co sa tych dudlikov tyka,Martinko bol tiez zavisly,po celom byte boli,ale presne vedel,kde je ktory a nedajboze,aby niektory chybal 😒 Ked mal 2 roky a 2 mesiace,raz ked sme boli u nasich na dedine,zvonka bolo pocut,ze idu koskari / neviem,ci viete,co mam na mysli- su to cigani,ktori zbieraju po domoch stare zelezo,koze zo zajacov atd. Kricia pritom do lampionu,Martinkovi som vtedy povedala,ze chodia taki ujovia,co hladaju dudle a chcu ich odniest prec,preto tie nase musime rychlo vsetky schovat./ A schovali sme ich spolu pod vankus,odvtedy ich uz nechcel vybrat,este niekolko mesiacov,vzdy ked sme k nasim prisli,prisiel k tomu vankusu pozriet,ci tie dudle su tam schovane,povedal,ze tam su dobre schovane a nikdy ich viac nechcel vybrat,co sa bal,ze mu ich niekto zoberie 🙂
Wienika,Miriam- s tym hadzanim sa o zem som si tiez uzila svoje s Martinkom,tiez mi bolo do placu. Ale tiez som citala nejake clanky od psychologov,ze cim intenzivnejsie dieta tuto fazu preziva,tym viac sa vyvija jeho osobnost a sebavedomie,jednoducho,tym menej ustrachane bude dieta v neskorsom veku.
🙂

twix- Laurinke prajeme vela zdravicka do dalsieho rocika. Nebola nahodou tvoj muzik s Laurinkou aj v pondelok v Oberlaa? Mne sa tam jedno dievcatko hrozne na nu podobalo.

Tina-drzim velmi palce do piatka,aby ste uz mali vysledky a vedeli ako pomoct Leni.

Jasterka- ja som zacala s prikrmovanim tiez az v siedmom mesiaci,vsade som citala,ze to je najzdravsie.Teraz Linduska uz papa zeleninku ako o zivot,nic neodmietne 🙂

Ronnda- takze moj brat je uz brnak- uz sa prestahoval,zajtra zacina pracovat. Nasiel si byt kusok od centra,boli sme prekvapeni,ako je v Brne lacno v porovnani s Bratislavou 😉

viedencanka
31. mar 2009

Kocky,ktore pouzivate tie odsavacky,aku znacku odporucate? Alebo je to jedno? Ja som to nikdy nepouzivala u Martinka,on nikdy nebyval chory,ale ak by som to potrebovala raz pre Lindusku,najradsej by som to mala doma pripravene na pouzitie.

Charlotka-takze dalsi termon o dva tyzdne? nech to rychlo ubehne a mate to za sebou.

Kocky,ktore planujete ist v piatok do Schönbrunnu- chcete ist do parku al. do zoo? Ja by som sa mozno tiez pridala ak by ste isli len do parku- neviem,ale Lindusku zvieratka asi este nezaujimaju-ale prisposobila som sa,ak chcete ist do zoo s vacsimi detickami.

maya01
1. apr 2009

Dobre ranko,

Viedencnka,najlepsia odsavacka je ta na vysavac...ja som ju nemala,ale vsetky zname ju vrelo odporucaju...ze vraj vytiahne vsekto.
Vcera bolo v parku fajn... 🙂

Miri,tak Samuskovi je uz lepsie...super... 😵 🙂
My sa mame celkom ok.

S dudlami neporadim...Samko nikdy nechcel,jeho z toho vzdy napinalo...

lenkaw
1. apr 2009

ahojte:

tak v piatok sa radi pridame do Schönbrunnu 🙂 uz sa na vas na vsetky tesim.

viedencanka: aj ja som mala vzdy strach z koskarov, s bratrancami sme lozili po stromoch a vzdy ked sme ich poculi krical tak sme skakali rychlo dolu a rychlo bezali domou, lebo sme sa bali ze nas stiahnu z koze 😉 tak na dudel u vas to zabralo super.

maya: co takto zajtra cez obed?

silvia2406
1. apr 2009

ahojte,

v piatok by sme sa pridali aj my 🙂

ronnda
1. apr 2009

ahojte, to je super, ze se nas v patek tolik sejde, uz se tesime 🙂
do zoo ted budeme chodit casto, takze na tom netrvam, pokud se budete chtit sejit jen v parku, rada se prizpusobim.

cumlik - ja jsem pocet dudliku zredukovala na 2 ks a jsou jen u postylky, po byte zadne nemam, dokonce jsem schovala i ty pro panenku. jeden nosim s sebou na cesty a kdyz ho nicole objevi v tasce, tak mi ho nese a ze HAJI a dava mi ho, asi abych ji ho nezapomnela dat az pujde spinkat 😉

no nic, na me ceka dalsi vlna umyvani oken, dite uz asi spi...

miriam25
1. apr 2009

ahojte,
tak malemu je uz naozaj ovela lepsie. v noci spinkal ukazkovo, vecer bez vracania, teraz som ho ulozila do postielky, vobec neprotestoval, neplakal a je tam uz niekolko minut ticho, tak si myslim, ze by mohol pekne spinkat. tak sa tesiiiiiiim. sopliky este nie su uplne prec, ale po odsati uz pekne dychal, tak som ho teraz pred spinkanim netrapila s odsavanim, odsajeme este poobede a ak to bude dobre, tak vecer ho uz tiez nebudem trapit.

viedencanka, ja som tiez pocula, ze tie na odsavacky, ktore sa napoja na vysavac su najlepsie. my ju bohuzial nemame, lebo ked som ju potrebovala, kupila som v drogerke prvu, ktoru som zbadala a potom samko nebol chory az doteraz, takze sme ju ani nepotrebovali a teraz ju uz kupovat nebudem. s touto si vystacime, kym sa nenauci fukat soplik von sam.

tak v piatok budete mat pekne stretko, nech vam vyjde super pocasie a porobte potom vela fotiek, nech sa mozem zasa pokochat vami a vasimi krasnymi detickami 😵 😵
k nam pridu v piatok moji rodicia aj s mojou babkou, tak sa uz na nich moooc tesim. zajtra mi vezme svokra maleho, aby som tu mohla upratat a nachystat vsetko na prichod nasich a v piatok doobeda uz len varit, ked pridu, aby mali co jest 😉
nasi vymyslaju, ze kvoli babke zostanu len do soboty, ale som im povedala, ze im zoberiem kluce od auta a nepustim ich skor domov ako v nedelu po obede 😝 tak som vazne zvedava. nechapem, co vymyslaju somariny, pridu raz za pol roka a aj to chcu prist len na jednu noc....aaach....

maji, ako v praci? je to uz aspon trosku lepsie?

twix
1. apr 2009

Ahojte!

Viedencanka - tiez odporucam odsavacku na vysavac. ja som nou odsavala obidve deticky a je to neuveritelne, co im z tych nostekov vysala 😨 maju ju vraj v lekarniach, ale da sa objednat aj cez internet.
v pondelok si videla Laurinku a muzika 🙂 oni su v oberlaa uz vareni-peceni 😅 asi sa tam aj prestahuju.

o ktorej sa chcete stretnut? mne by vyhovovalo az na tu 15 hod. najdem vas tam potom 😕

twix
1. apr 2009

no, budem musiet pomaly aj ja najst vsetky cumle a zredukovat na dva. videla som v elektricke jednu mamicku s dvojickami, ktore vyzerali tak na 5-6 rokov a mali cumel v puse. vyzeralo to hrozne 😲 dufam, ze mi tak neskoncime.

viedencanka
1. apr 2009

twix- a ty s Dominikom vlastne nemozes chodit plavat,ze? Aspon ze ti muzik tak casto zoberie Laurinku. Bola zlata,ako si tam pochodovala.My sme boli v pondelok po veeelmi dlhom case v oberlaa,detickam sa pacilo,dokonca Linduska vydrzala cele tri hodiny / s malymi prestavkami/ vo vode,ale potom uz odpadla od unavy.Martinko si tam nasiel kamaratku,resp. ona jeho- take asi 4 rocne dievcatko prislo ku mne a spytala sa,ze akym jazykom sa rozpravame,ze ona by sa s nim chcela hrat,tak ze ci vie po nemecky- to bolo velmi mile.

Tak asi aj ja pridem do Schoenbrunnu,ale az okolo stvrtej aj s martinkom,snad tam este budete 🙂

Twix- to s tymi dudlami,aj ja som vonku videla velakrat uz take velke deti s dudlami a to sa mi uz hnusilo.Ale myslim si,ze do tych 2-2,5 rokov to je este uplne v norme,vtedy deticky uz zacinaju mnohym veciam lepsie rozumiet a lahsie sa im to vysvetli.

miriam25
1. apr 2009

ahojte,
no poznat, ze je vonku uz lepsie pocasie a ze existuje facebook 😀

s tymi cumlami mate pravdu. ani mne sa nepaci, ked vidim deti uz pomaly v skolskom veku a maju v puse cucinku 😒 zas si hovorim, ze do tych 2,5-3 rokov je to este normalne, aj ked cim dalej, tym viac ju treba redukovat, povedzme ako to ma ronnda, ze len na spanie alebo ju vyhodit uplne, aby na ne deticky zabudli. ale to pochopia, az ked vedia trosku rozmyslat a chapu, co im hovorime. samko sice rozumie vsetkemu, co sa tyka typu, kde je to a to alebo prinesies mi prosim ta xxx? ale este nerozumie, ked mu nieco vysvetlujem, takze na vysvetlovanie si este trosku pockam, kym bude vacsi. rozhodne vsak nemienim dudulky tolerovat dlhsie ako do 3 rokov 😉

bejby29
1. apr 2009

Ahojte kocky,

my sme dnes stravili pol dna vonku, sice nebolo slnko, ale prijemne. Nathalia ma novu kamaratku, Ameliu, dnes boli aj u nas, je zas o den mladsia od Nat.. Pozname sa z Babyklangu. Tak sa teraz smejeme aka nahoda, susedina je o den starsia narodena 10.05, Nat je 11-teho a Amelia 12-teho.. Super sa zahrali a my s Mariou sme klabosili, je z Columbie tak som si super precvicila svoju spanielcinu..

miriam25
1. apr 2009

bejby, super, mat takuto kamosku je naozaj perfektne. deticky sa pekne zahraju spolu a vy mate trosku klud a mozete si dat kavicku (aj ked ty asi moc nic, ale tak povedzme horucu cokoladu 😉 ) a poklabosit a to s tou spanielcinou je pre teba este lepsie 😉 ja by som s tou mojou spanielcinou asi moc nebodovala, by som zostala pri otazke como estas? (ani neviem,ci som to dobre napisala) 😀

lyziarka
1. apr 2009

ahojte,

no fajn, ze idete do Schönbrunnu, ja sa tiez rada pridam, ved my tam v takomto peknom pocasi stale a radi chodime... akurat dostal dnes Kristianko sopliky, nekycha, nekasle, ani nema teplotu, len mu vyteka cira voda, no kedze ma sople 1x v zivote, tak neviem odhadnut, ako sa mu bude do piatku vodit... ak by to ostalo len takto, tak velmi radi prideme... len prosim napiste, kde na ktorom mieste sa stretavate, aby som vas nasla.

bejby, ty si teda aktivna... babyklang? co tam robite?

ja som dnes 1x skusala tu odsavacku na vysavac, ktoru mam doma uz 2 roky, no ale Kristian robil taky cirkus, ze som neodsala nic. Vase deti tiez tak kricia? Pritom vysavac zboznuje, je to jeho najoblubenejsia "hracka" 😒

ronnda
1. apr 2009

ahojte, i my jsme dnes byli hodne venku, byla jsem tak utahana, mala taky, tak brzy usnula, ja jsem si dala kafe a zase jsem ozila a pustila se do uklidu. ted jeste zvazuji, jestli se mam pustit do zehleni, ale spis to necham na zitra, nebo na neurcito...

bejby - to je vazne nahoda s temi holcickami, jak se narodily blizko sebe. a ty jsi nasla fajn kamosku.

lyziarka - nicole taky momentalne tece z nosu voda, ona to ma vetsinou kdyz ji jdou zoubky. uvidis, jak to bude u kristianka pokracovat. doufam, ze se to nezhorsi a v patek se uvidime.

navrhuji tedy tu 15 hod., ale kde se sejdeme? pujdeme tedy do zoo nebo jen do parku?
v pripade, ze bychom sli do zoo, tak bych navrhla treba hned u vchodu - hietzing
v pripade, ze bychom sli jen do parku, tak treba nekde hned za schloß, tam je vchod do zoo - neptun brunnen
nebo kdekoliv jinde... tak piste prosim vase navrhy kdy kde by to bylo nejlepsi...
ja jsem v schönbrunnu vetsinou nahore u gloriette a do zoo chodim tim hornim vchodem - tirolergarten

bejby29
1. apr 2009

Miri, ja som si nakupila bez kofeinu tak si vychutnavam aspon tu chut 😉 Naozaj je super mat takuto kamosku, ona je vesela, uplne z nej ide radost, taka do voza aj do koca ako sa hovori, typicki su tito juzania.. Aj spanieli su taki ludia, stale usmiati a este ked sa rozculujes tak sa na teba usmeju, no proste pohodicka zivot.. Som naozaj rada, ze som ju spoznala..
Lyziarka ja mam elektronicku odsavacku, ale Nat ziape ked jej chcem odsat, hotovy boj je to, parkrat sa mi to ani nepodari. Babyklang je taka gruppe, kde sa spieva s detickami a tancuje, no a potom je krabelngruppe k tomu spojena neskor a po tom spievani deticky sa hraju.. Ja chodim uz len na tu krabelngruppe, lebo ten babyklang bol dost o nicom..

miriam25
1. apr 2009

lyziarka, ja sice nemam odsavacku na vysavat, ale len taku tu rucnu, ale maly reve, akoby som ho z koze drala, ked mu sopliky odsavam. A presne vzdy vie, co idem robit, ked ho polozim na gauc, este ani tu odsavacku nevidi a uz spusti nenormalny rev. A taky rev spusti aj pri kvapkach. jednoznacne nema rad, ked mu niekto nieco robi v nosteku 😀 ale teda mne to trha zily, casto sa trapime aj dlhsie, kedze sa myka a ja mam len dve ruky, v jednej odsavacku, druhou mu musim drzat ruky a potrebovala by som este jednu na mykajucu sa hlavicku. no hotove tyranie deti ☹ ale co mam robit, ja viem, ze je to prenho len dobre, ked mu to odsajem... 😒

twix
1. apr 2009

viedencanka, ja som tiez chcela ist s muzom a Laurinkou plavat, maleho by som nechala svokre, ale od soboty mam taky slabsi kasel, tak to nechcem provokovat a pockam, kym ma to prejde. my sa chystame posledny aprilovy tyzden na par dni do Lutzmannsburgu, tak je mi luto, ze maly nemoze plavat, ale aj tak sa tam velmi tesim, bude to taka mensia dovolenka. 🙂

lyziarka - aj moja mala zo zaciatku robila cirkus, bala sa aj vysavaca aj odsavacky, musela som ju pevne drzat, alebo pomahal aj manzel, ale zvykla si. som jej vzdy povedala, ze "raz-dva a hotovo 🙂 " tomu rozumela a potom, ked som spomenula, ze ideme odsat nos, tak som ju uz nemusela nahanat po byte, ale prisla sama za mnou. videla, ze to neboli a aj na vysavac si uz zvykla, predtym z neho mala strasnu paniku.

ronnda
1. apr 2009

mozna to tu uz nekde probehlo, ale jakou mate vlastne tu odsavacku krome tu na vysavac? ja mam takovou klasickou hadickovou koupenou v cr za par korun, zatim jsem ji tedy moc nepotrebovala.
co za odsavacky tedy jeste existuje???

bejby29
1. apr 2009

Ronndi, ja sa tam vobec nevyznam, teraz tam je taky market tak by sme sa mohli na tom markete stretnut.. Mne je jedno, ci pojdeme do Tiergarten, ja sa prisposobim vacsine.. Uvidime ako sa bude komu chciet 😉

ronnda
1. apr 2009

myslis ten market v tiergarten?

bejby29
1. apr 2009

este elektricka, na baterky, vrci to ako holiaci strojcek a to je asi vsetko 😉

ronnda
1. apr 2009

jo jasne, uz mi to doslo, ty myslis osternmarkt? ja jsem to pochopila jako nejaky market - stanek s obcerstvenim 🙂
to je bezva napad, ten markt je primo u hlavniho vchodu pred schloß, tak se muzeme sejit tam.

bejby29
1. apr 2009

Ten Osternmarkt, presne tak.. Vidis, moja nemcina 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre