Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
16. apr 2012

@tehula vsetko ok, ja som len napisala ze obe mate niekde pravdu... a ze na vsetko je dvojity meter

hoogy
16. apr 2012

@grimaska4 ano a rodicovksy pripevok a materska su dve dost rozdielne veci. aj z hladiska toho odkial su vyplacane. prepac,ale tiez sa mi zda ze sa zbytocne potrebujes do niekoho navazat.

tehula
16. apr 2012

@grimaska4 ????????????????????????????????????????

Rodicovsky prispevok sa nerovna Materska (Kinderbetreungsgeld nie je Mutterschaftsgeld)
RP je podmieneny TP, M je podmienena odvodmi do socialnej poistovne

Ved som pisala, ze to pleties a zbytocne tu na mna utocis

hoogy
16. apr 2012

@dagmarkaaa ja som si vyziadala potvrdenie od mojej gynekologicky len s datumami kedy som navstevovala poradnu a s peciatkou stacilo im to aj takto. a maleho si ofotili zdravotnu kartu ze sme navstevovali doktora. skus to vybavit takto

grimaska4
16. apr 2012

@hoogy
dobre ,som si to pomylila a terraz co???ja viem ze to nie su to iste,ale nech mudra nepise ze neziadala nic ked ziadala,kyda na rakusakov (hoc na urady ,tam su tiez rakusaci),ale peniazky by sa jej zisli...

tehula
16. apr 2012

chyba sa priznala, nechajme to tak. Zbytok vety nekomentujem

hoogy
16. apr 2012

@grimaska4 ved nic,ale nemusis sa hned navazat do ludi len preto ze sa na nieco opytaju.

raa2
16. apr 2012

@grimaska4 vies co naozaj si pleties pojmy, tak ja tu sa s tebou hadat nebudem ani nic riesit, ked ti vravim ze je medzera v zakone, tak to tak bude.mam to overene.

dagmarkaaa
16. apr 2012

@hoogy dik za odpoved, to by bylo supr, nejakou zdravotni dokumentaci mam, jen jsem se bala ze to budu muset nechat prelozit s razitkem coz by bylo hooodne drahe.. tak to zkusim jen takhle a snad to klapne 😉

raa2
16. apr 2012

@grimaska4 pocuvaj ty sa uz ukludni a dychaj, nikto na rakusanov nekyda, my tu svorne diskutujeme, si nejaka mudra ako radio a pritom sa do nicoho nerozumies, si k tomu niekde zapocula a teraz sa tu hras na mudru, narozdiel od teba mam tieto veci nastudovane a ked nemam, tak radsej drzim usta a nevyjadrujem sa k danej problematike..Fakt pises hovadiny...

raa2
16. apr 2012

@lauraa @tehula oni maju dokonca nie dvojity meter ale na kazdeho iny meter. ale to je aj na slovensku, vid tu zdravotnu poistovnu 😒

grimaska4
16. apr 2012

@raa2
ty laskavo ma nechaj na pokoji,ja som sa k tvojim komentarom nemiesala,maju tu rovnaky meter na kazdeho,len slovakov tu bohuzial velmi nemusia, a ani sa im necudujem,bohuzial ale je to tak

katinka71
16. apr 2012

@grimaska4 ja mam tiez trvaly v at aj na sk a obciansky nemienim vratit,na sk mam byt a ine nehnutelnosti ked idem robit nejaky ukon na bytovy podnik tak vsade pytaju obciansky kde je trvaly pobyt,a takisto v banke na sk bez neho sa nehnem ,pas ich nezaujima,a predat byt nemozem lebo tam byva starsi syn ktory je tam doma studuje na sk

hoogy
16. apr 2012

@dagmarkaaa len na niektore urady sme potrebovali maleho prelozeny rodny list uradne.

raa2
16. apr 2012

@grimaska4 no ja len citam tvoje hovadiny co tu vypisujes a reagujem nato co si pisala na moje komentare. a ano mas pravdu, su tu kadejaki slovaci, ale bohuzial ja s tym nic nespravim, my mame velmi dobre vztahy so rakuskymi susedmi, casto s nimi grilujeme a so starostom rakusakom si dokonca tykam. takze tu ked sa bavime, tak tu nebud drza a oprskla, ak mas s tym problem, tak naozaj radsej neprispievaj..

eniii
16. apr 2012

@dagmarkaaa to ti neporadim, lebo ja som rodila v AT a teda v MK Pass-e mam potvrdenia od AT lekarov...pochybujem ze sa bez toho KGB daju vybavit 😖

eniii
16. apr 2012

@hoogy ja som sa tento tyzden zrovna na to pytala v Krankenkasse v Brucku a povedali mi ze potvrdenia od SK lekarov neakceptuju co sa tyka vybavenia KBG... tak ja len tak pre info, vsade je to fakt inak

hoogy
17. apr 2012

@eniii to vazne?naozaj vsade ine povedia. no my sme sem prisli este len vlani.slovaci nam povedali ze ked budeme byvat v AT tak ze nemame narok na slovenky rodicovsky ze podla eu zakonov to ma teraz vyplacat krajina v ktorej zijes. tak vazne nerozumiem ako to vsade mozu inak hovorit. ale vsade su uradnici taki. aj na slovenksu ti kazdi povie inak 😒

yanus
17. apr 2012

@grimaska4 Trvaly pobyt vramci EU mozes mat aj v 2 krajinach EU, kdezto mozes mat len jedno centrum rodinnych zaujmov, skus napisat na vyssie organy EU, oni celkom prijemne odpisuju ;). Cize kludne si mozeme nechat 2 trvale pobyty, obom krajinam z toho plynu len vyhody, stale sa odvadzaju napr. dane v mieste mojho TP na SK, beztoho aby som tam byvala. To, ze to tetusky uradnicky nevedia, tak hadam to nechceme tu riesit? Oni toho predsa velmi vela nevedia :D:D:D:D

@raa2

fruchtbar
17. apr 2012

Ahojte,dievcata z OÖ pozor,ak neviete,kazde dieta ktore je plne ockovane dostane od statu k 2.-mu a k 5-mu roku peniazky!!! Dohromady je to okolo 370 €,treba len predlozit vyplneny formular s peciatkou od doktora!!! 😉

raa2
17. apr 2012

@yanus cakas babatko jej, graulujemm 😵 😵 , ja zajtra nastupujem do porodnice !!

raa2
17. apr 2012

@fruchtbar a kde najdem ten formular a co k tomu potrebujem? Dakujem!

raa2
17. apr 2012

@fruchtbar respektive nazov toho formularu, uz ho na nete nejako pohladam...

majuska55
17. apr 2012

Ahojte babenky, mala by som na Vas jednu prosbicku. Chystame sa s kamaratmi a detickami na vylet do Viedne. Chceme ist jeden den do pratru a jeden den do zoo. Vedeli by ste mi niektora poradit nejake cenovo dostupne ubytko? Prosim Vas nepoznate niekoho kto prenajima byt alebo nejaky apartman tak pre 5 ludi? To chceme tak na jednu noc a vyhodit tak 50 eur na osobu za jednu noc sa nam zda vela. Pozerali sme rozne hotely, ale tie co su lacnejsie su uz vypredane. Ak by ste niektora o niecom vedeli dajte mi prosim vediet. Budem vam velmi vdacna. Dakujem

fruchtbar
18. apr 2012

@raa2 to sa neda ztiahnut z netu,dostanes ho u doktorky,ktora ti tam da hned peciatku a zanesies na Gemeinde! Potrebujes mat k tomu dieta 😉 so vsetkymi peciatkami povinnych ockovani v MKP,to sa robi k druhemu a k piatemu roku dietata!!!
kukni link :
http://www.land-oberoesterreich.gv.at/cps/rde/x...

fruchtbar
18. apr 2012

@raa2 smiem vediet,odkial si?

katharrina
18. apr 2012

Ahojte, mate niektora skusenosti so Semmelweis Frauenklinik oder mit Donauspital??? Dik za kazde info.

crapula
18. apr 2012

Viete mi prosim poradit kolko stoji školka a škola v Rakusku?

lauraa
18. apr 2012

@crapula podla toho kde a a aka skolka alebo skola, my sme v NÖ, platime za statnu skolku s obedy od 7 do 15 okolo 160 eur ...privatne su okolo 300....

hanka76
25. apr 2012

ahoj holky, můžete mi prosím doporučit nějakou dobrou porodnici ve Vídni a kdy je potřeba se tam zaregistrovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre