Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lupitka1
13. jan 2013

Dievcata bratli ste si niektora hypoteku v Rakusku???Co k tomu treba splnat??

mimajo
13. jan 2013

@lupitka1 u nas - praca, plat, trvaly pobyt, vtedy este bez deti, ziadne dlhy... banka vsetko prekontrolovala, no ja mam rak. statne obcianstvo a manzel je rakusan, takze to bolo asi ine. okrem toho sme mohli mat len jeden leasing na auto a ziadne ine dlhy, prac. pomer aspon 3 roky, dolozit potvrdenie o vyske plate... a bolo jasne, ze ked otehotniem, nedostaneme nic, len predtym. no u nas islo o dom, teda dost velku sumu, takze zalezi od vysky, co potrebujes.

marlene
13. jan 2013

@simi37 ,
plati,musis si podat iadost o povolenie vykonavat tvoje povolanie ,nepotrebujes nostrifikovat kedze si obyvatelka a statna obcianka unie a aj skolu mas urobenu v EU,predpokladom je ze mas odrobene aspon 3 roky v tvojom obore.
tu je link ,kde je vsetko presne popisane.
http://www.bmg.gv.at/cms/home/attachments/0/7/7...

simi37
13. jan 2013

@marlene Si zlatá ! Ďakujem ! Idem si to preštudovať. Mám odbor detská sestra, no v tomto odbore prax nemám ,robila som v internej amb., na malých operačkách 3 roky a na velkých operačkách 1 rok ,chcela som si už robiť špecializáciu na operačné sály ,no nestihla som , pošťastila sa nám dcérenka , tak so na materskej. Chcela by som robiť aj v buducnosti na operačkách , ale to bude asi v rakusku problem , kedže mám vyštudovaný odbor detská sestra. Musím pozisťovať ako sa tam dopracovať 🙂 , velmi ma tá práca na op. sále baví a kedže sa tam sťahujeme ,tak by to bolo super,keby sa mi to podarilo. Ešte raz dakujem ! Pa !

marlene
14. jan 2013

@simi37 ,

ak ovladas rec a mas prax v op ,tak ta beru vsetkymi desiatimi ,pretoze sestry so specializaciou potrebuju -op.anästhesa,intensiv. vybav si najskor to povolenie a potom si pozistuj ,kde by potrebovali op sestru a dohodni si tam "schnuppertag" .na operacke mozes pracovat aj bez kurzu 5 rokov,potom si ho musis urobit .drzim palce.

simi37
14. jan 2013

@marlene Ďakujem za cenné informácie , idem sa drviť nemčinu. A j by som ti poslala srdiečko za ochotu ,ale neviem ako sa dá získať . Tak aspon 🙂 😀 😉 Pekný deň !

micicici225
15. jan 2013

@lauraa ahoj chcem sa ta opitat na to ze ako sa vybavuje rodicak v AT,aby mi posielali kazdy mesiac?tento rok dostanem za minuli rok,ale chcela by som poberat kazdy mesiac.

micicici225
17. jan 2013

prosim vas poradi mi niekto ??ahoj chcem sa ta opitat na to ze ako sa vybavuje rodicak v AT,aby mi posielali kazdy mesiac?tento rok dostanem za minuli rok,ale chcela by som poberat kazdy mesiac.

topepeter
17. jan 2013

@annalena
ahoj ! ja chcem s manželkou bývať v Hollensteine!

topepeter
17. jan 2013

ako pripoistitm manželku a či to ešte stihnem do mesiaca , aké doklady potrebujem! Alebo má rodiť na sk, kde je lepšie?

annalena
17. jan 2013

@topepeter ahoj, napisala som ti IP

julietta246
18. jan 2013

@micicici225 ahoj z akeho dovodu ti to posielaju raz rocne? Ja ich dostavam tiez raz rocne, kedze primarne mam narok na rodicovnsky na Slovensku a bohuzial sa to zmenit neda na mesacne davky. To mi povedala pani vo WGKK, ale aj spomenula, ze kazdy pripad na posudzuje individualne, cize vyskusaj si tam zavolat...

micicici225
18. jan 2013

to je to ze ja na slovensku narok nemam a som s toho už zufala,ja neviem dobre po nemecky a bola som tam s kamaratom a tomu ta pani povedala ze som si mala podat v decembri nejaku žiadost že len v tedy sa davaju a prešvihli sme to!ale ved to je somarina sak kebyže som v 6mesiaci v decembri tak uz vtedy mam vybavovat ??šak to nema hlavy paty???nepoznas prosimta niekoho alebo nejake t.č.kde sa možem nato spitat??sak ja nemožem bit celi rok bez penazi..aj ked moj tam robi ale sak uveri platime je mi do plaču s toho s tej birokracie

micicici225
18. jan 2013
lauraa
18. jan 2013

@micicici225 ano kazdy pripad posudzuju inak ale na mesacne davky by si mala narok len vtedy ak by si zila s detmi trvalo v At, a tvoj manzel by tu musel tiez pracovat, v pripade ze by tvoj manzel bol na urade prace na sk a na slovenku by vam vydali potvrdenie ze nemas narok na poberanie rodinnych pridavkov a poberanie rodicovskeho prispevku , tiez by ti priznali mesacne poberanie prispevkov z at.... vsetko je vsak na dlhe lakte a treba pobehat urady horsie je vsak ze sa sama nedorozumies...uz ti prislo pisomne nejake vyrozumenie z GKK? ako si na tom , co mas teraz vybavene alebo co dostavas?

micicici225
18. jan 2013

@lauraa ja teraz nepoberam nic akurat na toho stredneho syna mi vyplatia rodičak A AJ RODINNE za rok 2012,na slovensku nemam na nic narok.myslis ze ked im prinesiem potvrdenie tam mi to uznaju??byvame na slovensku moj pracuje v AT.

lauraa
18. jan 2013

@micicici225 a na soc. ti povedali co? normalne ak ti nevznika narok na slovensku poberat rodicak a rodinne a mas to pisommne tak si das ziadost v at a mali by ti to schvalit.... ono je vsetko na dlhe lakte ....ale .... kde pracuje tvoj manzel, myslim v ktorom meste?

micicici225
18. jan 2013

NO PAPIER SI VYBAVUJEM,PRACUJE V Zistersdorfe

micicici225
18. jan 2013

@lauraa Zistersdorf

micicici225
18. jan 2013

@lauraa a na socialke tu na slovensku mi povedali ze mam narok v AT nato.

evko1
18. jan 2013

@marlene Ahoj, čítam tvoju odpoveď a rada by som sa opýtala, či máš info o konkrétnej nemocnici, kde by potrebovali sestru so špecializáciou na JIS alebo všeobecné sestry na oddelenie kardiológie, chirurgie..... , v Rakúsku, ako sestra na chirurgickej ambulancii pracujem už 3 roky, momentálne však na materskej a tak zisťujem , aké sú možnosti. Ďakujem veľmi pekne. Eva.

evko1
18. jan 2013

@micicici225 Ahoj, ak máš trvalý pobyt na Slovensku a ešte si na rodičovskej dovolenke, máš nárok iba na rodičák zo Slovenska a potom ti raz ročne doplatia, možno ak si slobodná mamička, alebo rozvedená, možno takto máš šancu to vybaviť, ak ale manžel pracuje na Slovensku, myslím, že to nevybavíš ani u pápeža🙂)) Ak sa mýlim, opravte ma niekto,ale takto ma informovali 3 nezávislé panie z poisťovní v AT.

evko1
18. jan 2013

@lauraa Prosím ťa, vieš mi povedať, kde si stiahnem formuláre E401a E 411, nechce sa mi bežať do Brucku. Ďakujem veľm ipekne. Eva.

micicici225
18. jan 2013

@evko1 ale to je ten problem lebo ja narok na rodičak tu na sk nemam a mam to aj pisomne(a to len preto že som pred nastupom na matersku nepracovala,,,,kedyže pred materskou robim tak to mam tak ako pises,brala by som tu na sk a rozdiel by mi doplatili raz za rok,,,,,,,,,,,ale bohuzial nemam narok a to ma niči lebo aj v AT ma odbili ale problem je jazykova bariera ja neviem po nemecky moc dobre a bol tam somnou kamarat).moj pracuje v AT niesme zobrany ale zijeme v jednej donacnosti.a nevies prosim ta zistit ako je to v mojom pripade??ved nemožem byt rok bez penazi.DAKUJEM

evko1
18. jan 2013

@micicici225 ty asi nemaš nárok na materskú na Slovensku, lebo si tu nepracovala, ale na rodičovský 214EUR má nárok aj každý cigáň, čo nikdy nepracoval, tak prečo ty nie? Niekto ti povedal hlúposť. choď tam ešte raz. Kde máš s dieťaťom trvalý pobyt?

micicici225
18. jan 2013

@evko1 TU NA SLOVENSKU

micicici225
18. jan 2013

@evko1 VIES CO JA SOM S TOHO Už MIMI UPLNE.MAM V TOM CHAOZ

micicici225
18. jan 2013

@evko1 ale pani na socialke mi hovorila ze kedže tam moj robi a odvadza odvody mam narok na všetko tam

lauraa
19. jan 2013

@micicici225 ved ked mas papier ze nemas narok na sk na nic , das si ziadost v at o vyplacanie tychto davok..... komplikovane ze nie ste manzelia ale kedze spolu zijete poziada tvoj priatel o matersku a rodinne pridavky v at a dolozite tento papier k ziadosti......

lauraa
19. jan 2013

@evko1 zadaj do gogla vyhodi ti to niekolko stranok, najlepsia je asi bmf.gv.at, ale je ich strasne vela....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre