Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

margareta76
28. apr 2013

Ahojte dievcata, rada by som sa Vas spytala, ze ako je to s detskymi ihriskami v jednotlivych castiach Viedne. Su Bezirky, kde je detskych ihrisk viac (napr. je to nejaka nova-mlada lokalita, kde zije vela mladych rodin s detmi) alebo je to viacmenej vsade velmi podobne? Dakujem za Vase odpovede 😉

alenocka777
2. máj 2013

Ahojte...neaka mamička/nemamička 🙂 z okolia Waidhofen Ybbs?

sisamato
11. máj 2013

Ahojte,
chcela som sa spytat ci nema niektora z vas skusenost s uverom na byvanie v Rakusku. Zaujimalo by ma ci su tam fakt lepsie podmienky splacania na byvanie ako na SK. U nas su vraj po Cypre najdrahsie hypoteky na byvanie. Nehovorim o tom ze vacsina mladych splaca nie nove byty...dakujem.

lauraa
12. máj 2013

@sisamato napis do temy porody v Hainburg.je tam vela dievcat co kupovali byty v AT ....

sisamato
12. máj 2013

@lauraa dakujem

ameliejulliette
12. máj 2013

Hezký den všem. Prosím vás o info, zda víte o nějakém velkém (ve smyslu velkého výběru) obchodě s kočárky ve Vídni, případně kde bych ho našla. Děkuji moc.

julietta246
13. máj 2013

@ameliejulliette Ahoj ja poznam jeden pomerne velky Kinderwagen Cindy, je to blizko Sudbahnhof.

ameliejulliette
13. máj 2013

@julietta246 Děkuju, koukala jsem na něj i na netu.

lauraa
13. máj 2013

@ameliejulliette SCS najdes viac obchodov skocikami..... Baby1one, leiner, lutz, aj dokonca aj Toys ma celkom slusny vyber kocikov.... zalezi co hladas.....

kikus3110
17. máj 2013

ahojte prosim vas.. mame 2 mesacneho syna a chcem sa spytat ako mam vybavit aby mal aj na SVK karticku poistenca... keby sa nedajboze nieco stalo ked budeme na SVK... dakujemmm

lauraa
18. máj 2013

@kikus3110 na Sk normalne s E- card....

bublina83
19. máj 2013

Ktore ste uz rodili v AT, ako to prebiehalo ? Ake mate skusenosti ? Dakujem.

marlene
19. máj 2013

@bublina83 ,rodila som tu 2 krat,vzdy som bola spokojna.prvy krat spontanne ,druhy krat cisarskym . nikdy som nebola sama,pri cisarskom bol so mnou manzel na sale,dokonca na pooperacku mi primar osobne doviedol syna,ktory cakal vonku na chodbe so svagrinou . laktacna poradkyna chodila za mnou kazdy den, setricky boli mile,cokolvek som potrebovala,vzdy sa snazili mi vyhoviet,prve tri dni bol so mnou na izbe manzel ,navstevy kedykolvek -pre babätko si nemusis brat vobec nic,okrem oblecenia v ktorom pojdes domov.

bublina83
19. máj 2013

@marlene Dakujem za info, zaujima ma par detailov ohladom priebehu porodu. Ja som zvyknuta na klasicke nemocnicne prostredie na SK, tu sa vraj zena neprivezuje na "kozu" a rodi len s porodnou asistentkou, neviem si to celkom predstavit, ale ako citam tak sa rodi v porodnej sale cize to asi nebude len taka obycajna nemocnicna izba.

marlene
19. máj 2013

@bublina83 ,
hej dostanes hebamme ,lekar pri porode nie je,zalezi na nemocnici kde rodis,ak si uz rozhodnuta kde budes rodit,mozes si ist pozriet porodne priestory ,väcsinou to tak funguje vsade,ak sa vcas ohlasis u hebamme,tak ta ti vsetko podrobne povie,väcsinou su velmi ochotne. celu dobu moze byt s tebou manzel,alebo koho si vyberies ,ja som dost dlho chodila,hebamme ma len sem tam pozrela ,ako daleko sa otvaram,na stole som lezala mozno pol hodinu predtym ako sa syn narodil a je to uz 18 rokov🙂 rodit mozes v takej polohe aka vyhovuje tebe -najlepsie je fakt aby si isla priamo tam kde budes rodit a informovala sa,ako to tam prebieha.

bublina83
19. máj 2013

@marlene Aha, no tak super, som len v 8tt tak to urcite vsetko stihnem. Dakujem !

tija28
19. máj 2013

Ahojte, som v 8tt a este stale nemam vybrateho gynekologa-porodnika v Rakusku.
Mozete mi dat telefonicky kontakt na doktora v Hainburgu, pripadne vo Viedni ?
Ale potrebujem, aby hovoril po slovensky.

Diky

ast123123
23. máj 2013

Ahojte mamičky...prosim vas mate skusenosti s uverom/požickou v Rakusku?Je pravda ze ak som na materskej,mame dve deti a manzel tu pracuje na zmluvu tak aj tak nemame narok na uver?

lauraa
24. máj 2013

@ast123123 zavisi kolko a od koho a naco.....kazda banka ma ine kriteria, a z nebankovky by som nic nebrala......

ast123123
24. máj 2013

@lauraa z nebankovky samozrejme...to by sme ani nikdy on nich nezobrali...cca 20tis. e a bolo by to na byvanie...
Manzel mi povedal ze nemame narok,lebo on je jediny zivitel nasej rodiny a ja som na materskej...ze to mu povedali v banke...ale ja tomu neak neverim...to mi povedal asi iba preto aby som mu s tym dala pokoj 😒

lauraa
25. máj 2013

@ast123123 dost mozne, zavisi vela od banky ale v podstate musis mat staly prisun penazi na konto, minimalne 6 mes. byt zamestnany, skus ist na stranku Bawag.at , existuje tam moznost si vypocitat moznost kreditu online..... musis tam zadat vysku prijmu, vase mesacne naklady a pod.... sumu ktoru potrebujes , musis zadat aj naco potrebujes tento kredit (inak su spotrebne a inak su hypo uvery) neviem, chces zariadit byt , alebo kupit byt?.....ale toto vsetko najdes na kredit online....

suzaneee2
26. máj 2013

@lauraa :D...dik...:D...

ellie13
26. máj 2013

@bublina83 ako ti uz marlene pisala, nemocnicu si môžeš ísť pozrieť, porozprávať sa s hebamme..určite by som to ale neodkladala, pretože berú len určitý počet rodiciek na mesiac a samozrejme tie lepšie nemocnice sú rýchlo obsadené 😉
Ja som rodila 2x vo Viedni , len za pomoci hebamme a oba porody boli veľmi silne zážitky...hlavne vďaka atmosfére a prístupu aky tu k rodickam majú...myslím, ze na Sk si brana skor ako "pacientka" a nie ako "zena" , no nemozem to posudzovať, pretoze skusenosť vlastnu z Sk nemam.... porodne sály sú tu väčšinou útulne izby, aspoň u mna to tak bolo...môžeš mat pri sebe po cely čas manžela alebo aj inú osobu..môžeš si zvoliť polohu aka ti bude vyhovovať a meniť ju podľa seba..nikto ta nikam nepriviaze... ak to nebude nutne nebudeš nastrihnuta...bábätko, pokial nie sú komplikácie dostaneš hneď na prsia a až neskôr ho idu merať a vážiť ...

bublina83
27. máj 2013

@ellie13 Ja som vo Welse a tu je udajne len jedna porodnica, musim si to este blizsie zistit. Pri troch porodoch som nemala partnera ani nikoho blizkeho, tak uvazujem ci by mi to uz nevadilo, neviem si to ani predstavit, ja by som sa mozno pred mm aj hanbila 🙂 a ako som spominala, pre mna to nemocnicne prostredie predstavovalo pocit istoty, lebo som nic ine nepoznala, urcite to bude nielen obycajny porod, ale aj zazitok na cely zivot tak ako ma byt 🙂 a ta asistentka - hebamme, kedy ju treba oslovit a ako si ju vlastne mozem vybrat ? Dakujem.

katkag84
27. máj 2013

Ahojte, som nova v tejto skupine 🙂. Prednedavnom sme sa prestahovali do Salzburgu. Tak by som chcela zistit, ci nas tu nie je viac 🙂. Bola by som rada, keby som sa mohla poradit alebo len porozpravat!!! Pekny den!

ast123123
27. máj 2013

@lauraa Dakujem pakne🙂

ellie13
27. máj 2013

@bublina83 neboj, chlapa môžeš kedykoľvek poslať preč 😉 mne tam tiez pri prvom pôrode v určitých chvíľach zavadzal a liezol na nervy a teraz ked som bola druhý krát , som šla sama a bolo to lepšie, on prišiel až ku koncu ked maly "letel" von... Hebamme- porodna asistentka sa o mna super postarala ...oni chlapom prenechavaju takú "prácu"ako je masáž , pomoc pri sprchovani..., predsa ten partner ta pozná , no mne to bolo tiez milšie od nej ako od cudzej ako od priatela, prednim som sa "hanbila"...
Hebamme si nemusíš zhanať, každá nemocnica ma svoje,ale samozrejme sú aj súkromne , tie ta sprevádzajú celým tehotenstvom, pôrodom a aj po porode, ale tak aj to niečo stojí a myslím, že pokial nechceš rodiť doma je ti to zbytočne... Ináč ta odrodi sluzbukonajuca hebamme.. Nemusíš sa báť , oni sú super skolene a pokial je treba volajú doktora, mne sa došiel doktor predstaviť predtým ako som začala rodit, s tým, že príde hneď ked bude treba, našťastie prišiel až po mi zagratulovat 🙂 ináč pri dcére som rodila 27hodin , vystriedali sa pri mne 3 pôrodne asistentky pri malom to bolo síce rýchle ale v čase ked si menili službu tak tam som mala dve a všetky boli perfektné a aj napriek tomu, že mali od 22 do 27rokov a len jedna z nich mala vlastne deti všetky presne vedeli ako mi pomôcť, ma povzbudit a ani jedna vo mne nevyvolala pocit neistoty 🙂 dúfam, že tiež budeš spokojna 😉

bublina83
27. máj 2013

@ellie13 No fajn, teraz si ma trosku upokojila ... stale este nie som rozhodnuta ci tam manzela chcem, ale na chodbe cakat moze 🙂 ja som este uvazovala nad epiduralkou, ale neviem ci si chcem nechat ujst takyto zazitok na "ostro" 🙂

ellie13
27. máj 2013

@bublina83 jasne, keby dačo počká vonku a ked sa malinke narodí tak budete mat dve hoďky pre seba a môžte spolu obdivovať drobatko 🙂 ja som mala oba porody bez epiduralky, ale ja sa hrozne bojím ihiel takze u mna neprichadzala do úvahy ... Sa mi priateľ smial, že keby som musela ísť cisarskym tak si spravím vlastnú narkozu, tym ze by som odpadla ešte by mi len ihlu ukázali 😀 ale epidural tu nie je platený a môžeš oň kľudne požiadať, ak by uz naň bolo neskoro sú aj iné možnosti ako zmierniť bolesť 😉 ak budes mat možnosť a rada sa kupeš vyskušaj vaňu ja na ňu nedám dopustiť, pôrod do vody je super!

bublina83
27. máj 2013

@ellie13 Paaani, porod do vody len tak bez pripravy ? Ja som mala priserne bolesti pri poslednom porode, ale ten bol este na SK, mozno to cela tunajsia atmosfera zmierni. Urcite si pojdem pozriet porodnicu a ake su tu moznosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre