Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
18. jún 2008

Dobre ranko,

Miri,tak ty budes zase bez muzika...ale ved ten jeden den este vydrzis 😉 Mas dnes znova skolu? Kde bude Samko?

Wieinika,mas pravdu...Ordinacia bola vcera vazne smutna...a neviete ci uz sa urcilo otcovstvo...ci je otcom Michal alebo Vlk? Ja si myslim,ze aj ked bude Michal,tak ta dr.s ktorou je teraz,povie,ze je to ten stary...

Vcera,ako som prisla po Samka do skolky,tak ho ucitelky nevedeli vonku najst....on bol chuda moje schovany za rohom a ka..l,nestihol dobehnut na zachod...viete co s nim tie kravy robili...ako kebyze spravil tu najhorsiu vec na svete...chuda on mal taky strach v ociach,kebyze tam nepridem,tak si nechcem predstavit,co by s nim robili...tak-ci tak som to musela ja poupratovat...Ako dobre,ze uz zacinaju za chvilku prazdniny...

Pekny dnik.

wienika
18. jún 2008

dobre ranko..

maya, ale potom bol samko v pohode, ze? ked si prisla..to je sila, ze sa deti boja, ked na nich pride ta najhlavnejsia a najludskejsia potreba.....a na co su tam tie zeny, ved su to este len deti....nemam slov.....presne, uz nech su prazdniny, snad vo viedni to bude lepsie....

ronnda
18. jún 2008

dobre rano,
dekuji vam za informace ohledne windpocken

s temi cesko-slovenskymi slovicky je vazne nekdy legrace, muj byvaly sef v cesku byl slovak a jednou za mnou prisel a hovori mi: iva, pozicala byste mi prosim parazol? ja jsem na nej hledela a snazila se odhadnout, co asi tak muze chtit a do ruky jsem mu podala razitko 🙂 no tak jsem se netrefila... dnes uz vim ze parazol je spojen se slovem dest 🙂

ovsem dnes to na dest venku nevypada, to je prijemne... a muj muzik ma zitra volno, mame nejake vyrizovani, termin u kinderarzt a snad stihneme i nejakou delsi prochazku, ma byt pekne.

maya - jeste ze jsi pro samka zrovna prisla, taky ty ucitelky nechapu, asi bych se strasne rozcilila, ted uz znam ten pocit kdyz matka brani svoje dite. snad z toho samko nebude mit nejaky stres a do skolky pujde s obvyklou chuti... co dodat, vydrzat, prazdniny jsou za dvermi!

maya01
18. jún 2008

Chuda,bol z toho chvilku mimo...sa bal,ze sa mu deti budu smiat ☹ ale som mu vysvetlovala cely den,ze to nevadi a nech detom povie,ze je to normalne a stat sa to moze kazdemu...dnes rano,hned ako vstal si len opakoval,ked sa mi bude chciet ka..t,tak musim rychlo utekat za p.ucitelkou a rychlo jej povedat,nech ide so mnou na zachod... Mozno im aj vcera hovoril,ale ony len sedia s tymi velkymi ritami na lavicke a rozpravaju sa medzi sebou...
Este to nejaksik vydrzime a sa len utesujem tym,ze vo Viedni to bude urcite lepsie...

Ronnda,ty sa tu pri nas naucis vela novych slovenskych slovicok 😉
Moja mamina,este stale to tak berie,ze Cesi patria k nam,alebo naopak... 😉
Ved sme boli dlheee roky jeden narod a nerobili sa medzi nami rozdiely,ty si Cech a ja Slovak...

miriam25
18. jún 2008

Ahojte, tak dnes sa mi Samko zobudil na to, ze je hladny uz o 5 rano. Som mu spravila mliecko, polozila naspat do postielky a spinkali sme spolu az do 8!!! Normalne som nechapala, ze tak dlho spinkal...

Mayi, ano, dnes idem zasa na kurz. Pride svokra k nam a potom okolo pol 6 pride svagrina a ta na mna pocka, kym nepridem. Nikam sa mi nechce ist a uz vobec sa mi nechce stretnut so svokrou, som sa vcera dozvedela jednu peknu spinavost, co proti nam urobila a nemozem jej to povedat, lebo svagrina sa len preriekla a keby svokra vedela, ze sa preriekla, bola by na nu nastvana. Jaj baby, v poslednom case sa mi nejak nakopilo toho zleho, az sa bojim, co pride dalsie. Najskor sme nemali auto, potom draheho poslal sef na vyse dvoch tyzdnov prec (aj ked cez vikend je doma), potom ta hadka na kurze a teraz este aj toto, uz mi staci. Este jedna zla sprava a asi vybuchnem!!!

twix, wieni, dakujem za info ohladom pasu, este predsa jedna otazocka, ako dlho asi trva, kym ten pas pride? Uvazujem, ze kedze ma moj drahy maleho v pase a ja tiez, moementalne by som maleho nepustila s nikym inym cez hranice, takze mu pas ani vybavovat nebudem, ale snad, ked bude trosku vacsi alebo ked pojdeme niekam na dovolenku. Preto sa pytam, ako dlho to trva, dakujem.

ronnda, musim povedat, ze si prva ceska, s ktorou si viem predstavit, ze by sme mohli byt aj dobrymi kamaratkami a ktora ma dobre nazory. Nepoznam sice velmi vela cechov a vzdy som to brala tak, ze sme jeden narod, no za posledne dva roky nemam ani jednu dobru skusenost s cechmi. Mam tetu a sestranice v cechach a nejak sme spolu prestali dobre vychadzat, moj byvaly bol cech a psychicky ma terorizoval, az som schudla vyse 10 kil. Ale ja to skor beriem tak, ze som nemala stastie na dobrych lludi, lebo si myslim, ze v kazdej krajine su dobri aj zli ludia. Rovnako aj na Slovensku. A prosim nemysli si, ze som nejak proti cechom zaujata, to nie, len som naozaj doteraz nemala stastie na ludi, s ktorimi by som si dobre rozumela. Napriklad, ked cesi hraju hokej (ak nie proti slovakom), vzdy im fandim. A strasne ma nastvalo, ked sa meciar s tym vasim premierom dohodli na rozdeleni republiky. A stve ma to dodnes, lebo uz moc neverim, ze by sme sa zasa niekedy spojili. Ale bolo by to fajn 😉

miriam25
18. jún 2008

Jaj, zabudla som...
Mayi, si vazne dobra mamina. Ja neviem, ked citam, co vsetko pises, co sa v tej skolke deje, je to vazne zvlastne. Ved deti sa ucia, ze ked potrebuju, maju sa ist vy...t. Ved je to uplne normalne a ked nestihol. Preboha, ved kolko krat ma aj dospely clovek problem dobehnut na wc!!! Jedna moja teta viezla syna do skoly a chytilo ju to v aute a nestihla sa ani vratit domov a biele nohavice,ktore mala na sebe mohla vyhodit. Je to mozno ojedinely pripad, ale myslim si, ze kazdy uz zazil pocit, ake to je, ked nutne potrebuje a nie je tam wc alebo si mysli, ze nedobehne, ze to uz nevydrzi. Dufam,ze Samko bude v pohode a ze sa mu deti naozaj nebudu smiat. Deti vedia byt niekedy velmi zakerne 😒

twix
18. jún 2008

Ahojte! dnes je krasny den. ja cakam, ze sa mala zobudi apojdeme na prechadzku. rano som dostala chut na sladke tak som teraz robila palacinky. su strasne dobre 🙂 manzelovi na veceru asi neostane. malej som postruhala na dve syr. nema rada sladke, tak uvidime kolko na obed zje.

twix
18. jún 2008

Miriam, zle obdobia sa striedaju s dobrymi, tak vydrz a uvidis, ze onedlho bude dobre.

miriam25
18. jún 2008

twix, ako pises, ze mala bude papat palacinky so syrom, nedavno som sa strasne divila, ked mi sestranica hovorila, ze jej dcera papa palacinky len so surovou cibulou a jej syn s kecupom... Ti poviem, ze pre mna su to dost divoke kombinacie... Ale zas na druhu stranu, moj drahy hodi uvarit do vody jeden bujon a palacinky si do toho potom natrha a tak ich je. A potom este s lekvarom, co je pre mna normalne, ale ze do polievky si ich da, to som este nikdy nikde nevidela... 😀 😉

no dufam, ze toto zle obdobie uz rychlo prejde, lebo ked sa este nieco nakopi, neviem, ako to budem zvladat. Ale tak myslim zatial pozitivne. Kurz mi pomaly konci a dnes uvidim, ci pride ta lektorka, ktoru sme mali v pondelok a ak ano, ako sa bude ku mne spravat a auto uz mame tiez hotove a drahy bude prec dnes a zajtra v noci niekedy pride a potom uz len pondelok vydrzat a snad bude dobre. Takze este vyriesit ten problem so svokrou a mohlo by byt vsetko fajn, len ono tie neprijemne veci stalep prichadzaju, ked to clovek najmenej caka. Jak toto so svokrou. To by ma ani len vo sne nenapadlo... ☹

wienika
18. jún 2008

miri, mne ten pas prisiel asi za tri prac.dni.....tu ide vsetko velmi rychlo, oni sice povedia. ze to bude asi tyzden trvat, ale sama uvidis....co sa tyka hranic, ja teraz, ked su kontroly kvoli futbalu chodim cez staru kittsee, tam nie je uz ziadna kontrola....a to chodim dost casto tade....

ozaj, co sme sa minule bavili o babywalz, niekto hovoril, ze trvalo velmi dlho, kym dosla objednavka...tak ja som to myslim objednala vo stvrtok a vcera rano mi to uz prislo....este to musim ist zaplatit...takze ja som spokojna....tie kolenacky su super, odporucam vsetkym stvornozkujucim detickam......

twix, dobru chut k palacinkam...len si daj, asi si to babatko pyta....sranda, ze laurinka nema rada sladke..ale zasa asi papa vela ovocia, tie vyzivy su podla mna velmi sladke, aspon ked to dojedam, tak mam ten pocit.....

wienika
18. jún 2008

miri, neboj, bude dobre,uvidis, ked pride manzel, hned bude vsetko ok....a zas bude svietit slniecko.... 🙂
a co sa tyka tych palaciniek v polievke, tu je to narodne jedlo, vola sa to frittaten suppe(alebo tak nejako) a vsetkym rakusakom to naramne chuti..inac aj ja to mam rada..... 😉

miriam25
18. jún 2008

vidis wieni, kazdy ma inu skusenost, mne sa zasa vyziva zdala dost kysla... dala som malemu jablckovu a ani mi ju nechcel jest, ale bola naozaj kyselkava. Len ja mam kyselkave velmi rada, takze ja som ju s radostou dojedla. A mala som doma od svagrinej jej jablka, som Samkovi jedno uvarila, rozmixovala som mu do toho aj bananik a ten sa nevedel dojest, tak mu to chutilo. Aj tak zastavam nazor, ze vyzivy su len krajna alternativa, ked nie sme doma, alebo ked nemam cas varit. Aspon ja davam samkovi vyzivy naozaj len v tychto pripadoch, inak sa mu snazim varit 😉

a vdaka za info o pase, tak to mam naozaj potom casu dost. kym my niekam pojdeme na dovolenku, to este potrva... toto leto budem mat dovolenku v nitre a drahy ziadnu, jedine, ze by dostal par dni volna a prisiel by za nami.. inak nie ☹

maya01
18. jún 2008

Mnam,tu polievku mam aj ja rada...

Miri,ozaj podarilo sa ti zmensit tie fotky? Ak ano,tak prihod nejake...som zvedava 😉
A drz sa, vsetko zle raz pominie..

Twix,palacinky by som si aj ja dala. U nas nie su tak casto na jedalnicku,lebo pre mojho manzelika je to len dezert a nie hlavne jedlo,tak by som musela varit na 2x a to sa mi nechce... 😅

U vas svieti slniecko 😕 tu je pod mrakom a vyzera to tak,ze bude prsat. 😒

miriam25
18. jún 2008

Mayi, ja som palacinky robievala, ked som bola tehotna, teraz nemam cas hodinu stat pri sporaku... ☹

S fotkami som sa este nehrala, lebo sme prisli domov v nedelu vecer, to som cas nemala, v pondelok som prisla z kurzu az o stvrt na 11, vcera tu bola svagrina do 10 a dnes idem zas na kurz. Tak dufam, ze zajtra uz budem mat vecer cas a urobim to. Sama sa na fotky tesim, ked ich uvidim zvacsene na obrazovke a nie len vo fotaku...

No nic, mne sa maly teraz zobudil po dvoch hodinach spanku a vonku stale prsi... ☹ zas nepojdeme von...

maya01
18. jún 2008

Miri,v pohode,ved to ma cas...

miriam25
18. jún 2008

ale tie fotky chcem urcitre dat do albumu... dufam, ze mi to uz nebude dlho trvat 😉

tinavieden
18. jún 2008

ahoj babulky.tak som si vas konecne docitala ste toho popisali super 😉
skoda,ze to stretko dnes odpadlo aj ked asi by sme neprisli leni ma kasel a sople a v noci mala teplotu 38,7 dala som jej cipok a rano uz bola bez teploty tera spi asi hodku a pol ale uz jej je lepsie tak dufam,ze bude coskoro 100%fit.

miriam tiez si myslim,ze si reagovala spravne na tom kurze,ze si si oxanu zastala a sli ste za riaditelkou snad to nieco pomoze.ja byvam teraz tiez casto sama vecer muz robi nocne kvoli EM ale zase na druhy den je cely doma co je tiez fajn
a neboj vsetko zle raz pominie a vyjde slniecko...so svokrou by sa to malo asi vydiskutovat nie?aj ked svagrina sa preriekla a nemala by si to vediet predsa by som to poriesila mozno sa to vysvetli a tebe sa ulavi ked to bude von a pohovorite si o tom lebo raz urcite vybuchnes ...ja som sa uz naucila ked ma nieco tazi poviem to a nedusim v sebe lebo potom je to este horsie ked sa to vo mne hromadi...

maya tak v tej skolke su ozaj blbe ucitelky,dufam,ze samkonema z toho traumu a dnes tam siel v pohode

wienika ako ti mala papa?mne teraz nic no ved sa necudujem ked je prechorela ale aspon moje mliecko pije toje hlavne...

ok no musim koncit mala sa budi,idem skontrolovat teplotu 😲

vroni
18. jún 2008

My sme dnes celkom zvládli druhý "deň" v škôlke. Malá sa síce rozplakala, keď som odchádzala, ale len čo som zavrela dvere oznámila učiteľke, že "mama pápá" a bolo odplakané. 😎 Zase sem boli len tie dve hodiny, ale veď sa neponáhľame....
Také ste usilovné baby, až mám z vás komplexy 😀 Ja palacinky kupujem hotové (ako výhovorka mi slúži, že ani chlap ani ja ich nejeme a robiť dve palacinky pre krpatú sa mi nechce) a ani inak sa vo varení nepretrhnem (ale Hippky tiež nekupujeme, až taká hnilá zase tiež nie som)
Inak ku očkovaniu proti kliešťom: dajte si babčá zaočkovať na Gesundheitsamte, tam je to očkovanie zadarmo a tiež sa nečaká (neviem prečo, ale je to tak 😀 )

jasterka
18. jún 2008

Ahojte 🙂 Ale ste mi narobili chutky na obed,frittetesuppe a palacinky-mnam. 🙂
este keby mi ich niekto spravil...palacinky niesu zrovna moja silna stranka 😔

twix-vdaka za link k tomu odberu pup.krvi,wienika mala pravdu.cena je brutalna-1350EU ☹
na druhej strane,ake je to dolezite,nechapem,ze je to na Slovensku o tolko lacnejsie 😕 aze to nieje viac rozsirene a spristupnene cenovo.
musim sa teda poradit s muzikom,neviem fakt ,co skorej...nije to lacny spas mat deti ☹

Maya-ked som citala o malom,az ma mrazilo,zlaticek,ako si to rano opakoval,sila tie ucitelky 😒
tam ho mali pochvalit,ze sa vynasiel,a neurobil do gati,nie?

jasterka
18. jún 2008

Inak ja som uz na koniku taka zavyslacka,som na Slovensku bez netu,tak hadajte kde sedim?
V internetovej kaviarni 😅

Chcela som sa vas mamiciek spytat ake mate kociky a aky odporucate a co nie?
Ja viem,ze je tu na konikovi vela debat o kocikoch,len je toho vela,mam s toho spanielsku dedinu.
Boli se uz viecere pozriet a nic s nam nepacilo ☹ a uz je aj na case nieco vybrat.

miriam25
18. jún 2008

Tina, nechcem sa este so svokrou rozpravat, slubila som, ze o tom akoze neviem a ked som to uz raz slubila, tak ten slub nebudem rusit. Ale svagrina hovorila, ze sa pokusi svokre dohovorit, aby ten rozhovor uz dalej neodkladala a konecne sa s nami porozpravala, tak dufam, ze sa jej podari svokru presvedcit.

jasterka a ostatne, prosim vas, na co je dobre to odobratie pupocnikovej krvi? nechcem vyzerat ako hlupa, ale pocujem to tu od vas prvy krat v zivote a vazne nechapem, o com to vlastne hovorite.

jasterka, my mame kocit z polska, ale co sa tyka kvality, tak nie som moc spokojna. Hned ako ho brat zlozil som zistila, ze na jednej strane je trosku rozparany, potom sa mi odtrhli dva cvoky, ked som zapinala ten vrsok (co je ako prikryvka alebo neviem ako to nazvat), takze z jednej strany to tam vobec nedrzi, jedna brzda je tak sikmo, ze sa stale sucha o koleso a kocik ked ho tlacis stale len rovno ma tendenciu ist trosku doprava, takze ho musis stale napravat. To je co sa tyka kvality. Co sa tyka typu, ja som chcela kocik s velkymi nafukovacimi kolesami, lebo vtedy to dieta neciti kazdy hrbolcek na ceste ci na chodniku a musim povedat, ze so svojim vyberom som velmi spokojna. A chcela som kocik, ktory sa da prestavit aj na sedenie, aby som nemusela kupovat novy, no aj tak som kupila buginu, lebo je lahsia a praktickejsia do auta. No ked sa da kocik prestavit na lezanie aj na sedenie, je to velka vyhoda. Mne samko casto posediacky zaspinka a len mu to sklopim a pekne lezi.
A dalsia vyhoda je, ze v kociku sme mali taku tu tasku, v ktorej samko bol, ked bol este vazne miminko a to ked sme boli vonku a on spinkal, tak som ho vytiahla s tou taskou, dala som ho do nasej spalne na postel a on spinkal pekne dalej bez toho ze by som ho musela vyberat a hybat s nim.Ta taska sa mi zo zaciatku moc nepacila, ale tato vyhoda bola naozaj skvela a neviem si to vynachvalit. Takze keby som si mala este raz vybrat, kupila by som ten kocik na slovensku a dala by som si ho tam poskladat a popozerala by som, ci nema nejaky vady a ci ide rovno a nechala by som si ho zasa poskladat a az potom by som ho kupila. Ale rozhodne taky isty typ ako mame aj teraz. 😉

miriam25
18. jún 2008

jasterka, my mame nieco taketo, len v inych farbach 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

wienika
18. jún 2008

tina a nebudu to konecne tie ´zubky? to su podla mna vsetky priznaky, teplota, sople...nechut papat..aspon to mliecko..lea este stale moc dobre nepapa, ale je to lepsie.len nesmiem vytiahnut lyzicku, sama si ohryzie jedlo....aj masko a mrkvu....
mliecko by tiez stale pila....

jasterka, ja mam peg perego pliko p3, trojkombi, ale tiez nie som spokojna.....takze neporadim.....

miriam, pupocnikova krv by mohla zachranit tvojmu dietatku zivot, keby dostalo isty druh rakoviny...aspon tak som pocula. ja som nad tym tiez rozmyslala, ale zdalo sa mi to velmi drahe, takze nam ostava sa len modlit, aby sme to nikdy nelutovali....
uvidim pri druhom....mozno to bude dovtedy lacnejsie...... 🙂

vroni, ja som s varenim na tom takisto, moc sa mi nechce, i ked teraz musim pre leu stale varit, kedze hippky odmieta... ale to je najmenej.....skor moj milovany sa kazdy den pyta, co budeme jest....a tesim sa, ked povie, ze ideme na pizzu,.....

ronnda
18. jún 2008

tak u nas jsou palacinky na jidelnicku temer kazdy tyden, sice je to zdlouhave stat u toho, takze vetsinou nejake i pripalim, ale mame je radi, dokonce i nicole uz ochutnala a moc ji chutnala, no jo, ona je proste takovy jedlik, u nas je to tak, ze se trepe radosti kdyz vytahnu hippku nebo kdyz ji otevru a slysi to klapnuti, to je okamzite u me a sape se po mne 🙂 takze ja opravdu pro malou moc nevarim, zkusila jsem to dat ji to na talirek, kousky brambor, zeleniny, ale to ona nechce, trochu si s tim hrala, takze jsme porad jeste u hippek od 4.mesice 🙂 takze u nas je to wienika presne naopak, ale bud rada, ze ti aspon takhle lea neco spapa

tina - taky me napadlo, jestli uz se nechysta u leni ten zoubek, hlavne aby byla brzy bez teplot a je ji dobre.

jasterka - my mame kocarek hoco (rakouska zn.), nechtela jsem moc drahy kocarek (toto byl takovy stred), protoze mi stoji v kocarkarne, kde jsou i kola, ackoliv tam nemaji co delat a bezohledni spoluobcane si je o nas kocarek opiraji, kocarkarnu nezamykaji apod., takze se porad rozciluji a zbytecne... jsem s nim spokojena, ale pri dalsim diteti bych asi volila jiny 😉 to jsem ti asi taky moc neporadila ze 😉

miriam - urcite bude brzy lip, vetsinou se to nahromadi vsechno naraz a v cloveku to vre a pak jednou vybuchne... tak se drz a doufam, ze si to brzy vyjasnite.

tak to pocasi je dneska nadherne, dokonce neni potreba ani parazol 😵 uz se na tu predpoved pocasi nebudu divat, protoze je to vsechno jinak.

bejby29
18. jún 2008

Caute kocky, tak uz som vydata zena.. Dakujem Vam velmi pekne za gratulacie zo vcera 😉 Nevidim vsak ziadny rozdiel, ja sa aj tak citim stale na 16 a slobodna 😀 😀
Wieni, s tou pupocnikovou krvou - ja som sa na to pytala najprv mojho spanielskeho doktora a on ma 4 deti a vraj to nedal uskladnit ani jednemu. Ked som sa ho spytala na dovod tak povedal, ze cele je to este v stadiu vyskumu, nie je este dokazane ani preukazane, ci sa vobec nestraca tym zamrazenim kvalita a uviedol tam este viac dovodov. V podstate bude este dlho trvat (15-30 rokov) pokym sa naozaj bude moct povedat, ci to funguje. A to mi potvrdila aj sesterka aj kamarat - obidvaja doktori

lenka.pav
18. jún 2008

bejby, gratulujeeeeeeeem. prajem vela lasky, stastia a porozumenia 🙂

bejby29
18. jún 2008

Je vsak preukazane, ze tato pupocnikova krv "funguje" v urcitych pripadoch a to, ked dietatko ochorie na leukemiu do 5 rokov a jeho matka porodi v tom case dieta a pouziju sa tie kmenove bunky z jeho pupocnikovej krvi, je velmi velka sanca na uplne vyzdravenie

lieska
18. jún 2008

Caute baby!
Vcera som pisala ako som sa vratila z toho organ screeningu a cele sa mi to po odoslani „zchnapalo“, tak som uz nemala nervy na novy prispevok.
Tak v kratkosti: vsetko ok, az na to, ze doky nasiel babetku nejaku cysticku na tenkom creve, poslal ma do nemocnice, aby mal aj druhy nazor a bol si isty. Velmi ma upokojoval, ze nie j edovod na paniku, nai strach, ani obavy, ze to este nic neznamena. A ze termin v nemocnici ani tak nesuri… Ja som mu poslusne a kludne prikyvovala a ako som vysla, tak ma zachvatila – ako inak - mini panika!!Tak uz pracujem na konzultaciach u mojho SK lekara a termin v nemocnici mam zu tiez zajednany.

Velmi dufam, ze mi to v nemocke nepotvrdia!! Nastastie hlavicka, srdiecko a vsetko ostatne bolo v poriadku, mainke je strane aktivne (asi aj super, ze mam placentu na prednej strane, inak by som to uz necitila len ako prijemne steklenie), dokonca otvorilo pusinu a zdvihalo nozicky a rucicky. No zlatunke!

Pytala som sa ho aj na ten cukrovkovy test, najprv bol, ze to netreba, ze to je ok. Al enejak som do toho moc stuccala, tak tam nakoniec idem. Aspon budem mat dusu na mieste, aj ked do kelu…vazne cim viac vysetreni tym viac nervov!

A ostatne som uz babule zabudla, co som vam chcela napisat!
Zajtra idem do Bilione, pripada mi to akoby som sla na Seychelly, tak sa tesim! Tak sa tesim na slnko, more, piesok, klud…

maya01
18. jún 2008

Bejby,este raz vsetko dobre...Dufam,ze vam vyslo vsetko podla planu...Prihod nejake foto,my sme vsetky straaaasne zvedave 😉

Lieska,neboj vsetko bude ok. Oddychni si v Taliansku a necerpaj nove sily. Ozaj a este ti dr.nepovedal pohlavie babätka?

Jasterka co sa tyka kocikov. Ja by som ti v prvom rade odporucila,aby mal prene kolieska otocne,je to ovela lahsie na manipulaciu. Ja som velky kocikovy fanatik. Pre Samka som mala 3 😅
Prvy bol Bugaboo,s tym som bola nad mieru spokojna...lenze Samko bol velke dieta a on sa mi uz v troch mesiacoch nezmestil do vanicky,bol hned v sportovej casti a aj ta mu bola tesna.Ale bol super lahky na jazdenie a skutocne som ho mohla tlacit jednou rukou... Potom sme kupili Quinny,myslim,ze Twix ma ten isty,co sme mali my. Ten bol veeeelm priestranny,ale mne osobne na nom nevyhovovalo,ze som sa s nim nezmestila do starej elektricky. Na to si daj pozor,aby sirka zadnej casti,tam kde su zadne kolesa,nepresahovala sirku 60cm,vtedy sa snim zmestis vsade. A 3 kolesovy by som uz tiez nekupovala,lebo sa mi zda dost nestabilny. Ked som napr. isla s nim do busu,alebo kde bolo len par schodov a ja som isla prednou castou,tak sa mi naklanal na strany. Treti sme mali uz len klasicku buginu,ta bola ok,ale male kolieska nie su nic pre mna...
Dufam,ze som ti aspon trosku pomohla,ved ostatne baby ti este urcite napisu svoje skusenosti.

Kocky a to stretko moze byt?

vroni
18. jún 2008

Ja len krátko ku kočíkom: mala som Peg Perego P3, bola som s ním spokojná, lebo: ľahučko sa skladal - na minimálnu veľkosť - a rozkladal (oceníš ak veľa chodíš autom), je ľahký (oceníš ak veľa chodíš autom, nemáte výťah alebo máte doktora na prvom poschodí, čo je vo Viedni tuším predpis 😠 ), má pekný dizajn (ocení okolie 😀 ), vajíčko sa dalo zaklapnúť do kočíka (super pri nákupoch), je stabilný a aj väčšie dieťa v ňom môže skákať (ak budeš mať také strelené dieťa ako ja 😀 ), fusak z vaničky použiješ aj na šporťák a má veľký nákupný košík. A nebola som spokojná lebo: tá drahá taška ku kočíku sa ti rozsype takmer ihneď, rúčka na kočíku sa nedá prehodiť a chvíľu ti trvá, než sa s ním naučíš manévrovať. My kočík už od 20 mesiacov nepoužívame, máme už len takú mini buggy, ktorú tak raz do mesiaca vytiahneme keď sa musím niekde ďalej pešo a rýchlo dostať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre