Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
4. sep 2008

Ronnda,presne v rakusku je to APTAMIL 😉

tinavieden
4. sep 2008

ahoj babulky. Ako sa mate?My celkom fajn, Leni uz krasne papa robi nam radost, obcas ju este kojim ale tak 2krat max. V noci je teraz dost nekludna a myslim,ze su to zuby ked jej ich namastim je kludna.

Nika ako Ti napisala Ronnda nutrinol je tu APTAMIL a maju ho v kazdej drogerii.

Ronnda mas ozaj sikovnu dcerucku ked uz sama chodi, nasa Leni je dost pohodlna moc sa jej chodit nechce a ked tak len za ruky ale ved sa este nachodi dost 😀

Tehulky pozerala som si fotky ste tam ozaj krasne s tymi bruskami, spominam si ako to bolo u mna pre rokom s tym brusiskom 😀 Tak vam prajem nech tehotenstvo prebieha v poriadku bez problemov.

A ktovie co je s Viedencankou, dufam,ze su s babätkom v poriadku.

Wienika tak mas teraz riadny zhon ale je fajn,ze si urobis aj cas na nas a napises nam nieco. Leuska sa Ti rozpapa uvidis.Ani Ja som tomu nechcela verit, ze Leni niekedy zacne jest a vidis. Teraz place ked vidi prazdnu misku.

a ozaj co ja s bejby?Ozaj sa tu uz dlho neukazala.Ale nieco spominala,ze idu do Spanielska do ich domu cez leto. Tak su mozno tam...

A co babulky kedy dame nejake stretko?Uz by sme sa mohli konence vidiet.

jasterka
4. sep 2008

Ahojte babule 🙂 dnes mi bolo rano tak komisch 😲 tak som si znovu lahla a az teraz ranajkujem ale uz mi je dobre....nechapem,cim to bolo... tocila sa mi hlava,tak ma napinalo....ale hlavne ze to preslo.

Ja by som sa svami este velmi rada stretla,taka bruchata,aspon z vas este vymamim nejake tipy ako prezit tie prve -zevraj najtazsie tyzdne.
naj by bolo nejaka kaviaren 😔 lebo ...no sak viete...Wcko 🙂

lieska-doklady som fakt do teraz nijak neriesila,tiez som bola v tom ,ze e.card a MKP mi staci...buduci vikend mame parovu pripravu v nemocnici,tak sa na to spytam...ale naco im je moj rodny list,dokonca sobasny 😕
to si mam dat vsetko prelozit ?🙄 😠 to by ma nepotesilo 😒

maya01
4. sep 2008

Jasterka,no mne stacil MKP a e-card...nic ine odo mna nechceli...takze si z tym nerob tazkosti... 😉

vroni
4. sep 2008

Do porodnice staci Mukipas a ecard. Sobasny list (pripadne vyhlasenie o otcovstve) treba na vystavenie rodneho listu, vacsinou s tym treba ist az na matriku, ale napriklad AKH to ponuka vybavit uz nemocke (to neznamena, ze to musite hned tam vybavit) a preto treba papiere. Rodny list je nejaky nezmysel, co by asi tak mohli chciet s rodnym listom matky? Doklad o obcianstve netreba, dokladom o obcianstve je pas (bacha, obciansky nie!!!) a potrebuju ho len slobodne, lebo dieta dostane automaticky obcianstvo matky. V ostatnych pripadoch zapisu alebo rakuske obcianstvo (ked je otec rakusan) alebo obcianstvo neurcene, ked su obidvaja cudzinci.

lieska
4. sep 2008

Baby, no tak predstavte si, ze ja tu UZ DO NEMOCNICE potrebujem: sobasny list, potvrdenie o statnom obcianstve a Meldezettel oboch rodicov. To plati pre vydate, slobodne namiesto sobasneho listu potrebuju rodny list!!!
Teraz som bola s babami tehulami a jedna z nich ma tuto informaciu priamo od Hebamme, ktora pracuje v LKH v Salzburgu! Fasa, co? Mozem ist do Nitry vybavovat potvrdenie o statnom obcianstve! 😠

Inak s tym obcianstvom...kdesi sa tu pisalo, ze dieta, ked sa narodi dostane automaticky rakuske aj slovenske obcianstvo, ale zas som pocula, ze to v priapade, ze obaja rodicia su "inostranci", teda nie rakusaci neplati! Je mi to jedno, chcem mat hlavne pre dieta slovenske obcianstvo, ale aj tak...baby co ste slovenske alebo ceske pary...ako to je?

Miri, Mayi...poviem len tolko, ze citak, ktory som mala (a uz som tu o tom davno pisala, ze citim, ze to bude...) mi ten doky potvrdil! 😀

maya01
4. sep 2008

Lieska,ak si dobre pamätam.... 😉 tak by to malo byt dievcatko... 🙂 Oprav ma,ak sa mylim 😉
To vazne,potrebujes tieto vsetky dokumenty do nemocnice....tak to som este nepocula 😕

Viedencanka,uz to mas za sebou???? Dufam,ze hej a ste obidve v poriadku... Myslime na teba... 🙂

jasterka
4. sep 2008

Lieska,potvrdenie o statnom obcianstve? 😖 co presne to znamena,aky urad to vydava?ak to nieje Pas,ani obciansky preukaz...mam stoho ako vzdy gulas 😔

Co ja viem,dieta dvoch slovakov je Slovak ako remen,a nema ziadny narok na rakuske obcianstvo 🙂
Aj ja mam taky citak ,ze si spominala dievcatko,ale nic nam nepotvrdzuj,ja mam rada prekvapka,pokame si 🙂

Uz sa nam to blizi ale riadnou rychlostou,co?...mam pocit,ze nestihnem ani to potrebne zohnat ☹ ako si mi to prerastlo cez hlavu,vsetko najradsej odkladam na poslednu chvilu...a potom stresujem.

A ty ako?Chyba ti praca,alebo mas konecne trosku viac casu na tehulkovske stretnutia a inu tehu pripravu? 😵

miriam25
4. sep 2008

lieska, predpokladam, ze tie papiere od teba nebudu aj tak ziadat hned pri porode, su to vsetko dokumenty, ktore potrebujes na vybavenie rodneho listu babatka a niektore nemocnice to vybavuju hned, ak to chces. Do nemocnice, kde som ja rodila chodil raz do tyzdna pan z matriky a zbieral od zien,ktore chceli a mali tie papiere pri sebe tieto veci a na druhy den doniesol rodne listy. V nasom pripade to bolo tak, ze prisiel vo stvrtok rano a ja som v ten isty den na obed odchadzala z nemocnice, tak som sa s nim dohodla, ze samkov rodny list urobi hned ako sa vrati do kancelarie a ked budeme odchadzat z nemocnice, ze sa tam len zastavime, zaplatime, vezmeme a ideme domov.Ono ta neocnica je od nas asi pol hodinku cesty a uz sme sa nechceli vracat.
Takze ak by si si tie papiere nahodou nepriniesla so sebou, nic sa nedeje, bud ti to moze drahy priniest na druhy den alebo si to pojdes potom sama vybavit. Oni to len hovoria tym stylom, ze to musi byt, ale v podstate je to tvoja vec.
Meldezettel je dolezity kvoli tomu, aby vedeli, kde maju napisat trvale bydlisko babatku a vystavit mu vlastny meldezettel. Sobasny list zasa kvoli tomu, ze je tam napisane, ake priezvisko dostanu vase deti, takze oni to podla toho potom napisu do papierov a potvrdenie o statnom obcianstve zasa kvoli obcianstvu maleho/malej. Ale netrap sa tym, dolezita si ty a to malinke, papiere pockaju...

jaj, jak som pisala, ze sme si sli vyzdvihnut ten rodny list hned ako som odchadzala z nemocnice, tak oni to uz mali vsetko pripravene pre nas, naozaj nebol problem, problem nastal, ked sme prisli domov a ja som si ten rodny list pozerala. Oni tam namiesto Miriama napisali Marianna. Tak som sa rozculila, som tam potom volala, ze co to ma znamenat, ze ja nie som ziadna Marianna, ze nech si to laskavo opravia. Tak drahy musel ist potom v pondelok zasa do Hartbergu pre novy rodny list. Divne ale bolo, ze v pocitaci mali napisane Miriama. Naozaj nechapem, co sa tam vtedy stalo, ale ten pracovnik sa drahemu ospravedlnoval, ze toto sa stava tak raz za rok a akurat my sme to museli chytit... aaaach. No co uz.

jeej, lieska, takze dievcatko... super, aspon si budu mat nasi (moj a mayin) samkovia z coho vyberat 😉
no prinajhorsom nam donesies konkurenciu 😉 zdrava konkurencia nie je nikdy na skodu...
a ake mena mate vybrate? ci mate len to jedno a preto to nechces napisat?

miriam25
4. sep 2008

jasterka, potvrdenie o statnom obcianstve vydava myslim mestsky urad, ktory ti vydal rodny list. Aspon sa mi tak zda, ze to tam na poziadanie vydavaju. Mam jednu znamu v nitre, s ktorou som telefonovala, ked som vybavovala rodny list pre maleho a spominala som jej, ze odo mna ziadali potvrdenie o obcianstve a ze som im vysvetlovala, ze my to nemame tak, ako je to v rakusku a ze mi to zozrali aj s navyjakom. A ona mi na to vtedy odpovedala, ze oni to vydavaju, ze vacsinou baby, ktore ziju v zahranici to potrebuju, ale nie je to automaticke, ze by to davali kazdemu slovakovi, skratka len, ak o to poziada. A to som ja vtedy nevedela, ale tak teraz som uz mudrejsia, len to uz nepotrebujem 😉

twix
4. sep 2008

Ahojte!

tak sa tiez hlasim. ja som mala v utorok kontrolu a sono u mojho gyn, vcera zase v AKH aj rozhovor s jednym profesorom, no a vysledok je, ze nie je momentalne dovod, aby som rodila cisarskym 🙂 velmi ma to potesilo, aj ked sa uz cele tyzdne na neho mentalne pripravujem. tak dufam, ze vsetko ostane tak ako je a odrodim prirodzene 🙂

este vam musim napisat, ze som vcera bola nechat si urobit novy meldezettel, kedze som si nechala zmenit priezvisko (bez -ova) a rovno som si nechala zapisat aj titul (dr.), ktory mam uz nejaky ten rocik. no take nieco neochotne a neprijemne ako tu zensku, na ktoru som tam bohuzial natrafila, som este nikdy nevidela ☹ a to som bola vybavovat aj doklady na slovensku (novy sobasny, OP, pas), ale toto som ani na slovensku nezazila. uz som sa tej pani chcela spytat, ci ju tam posadili za trest, ze sa tak tvari. este ma tam poucovala, ze musim mat preklad priviazany k originalu a nie ku kopii. nevedela pochopit, ze je notarsky overena .... no katastrofa. najlepsie bolo, ked to tam konecne vsetko natukala a isla to vytlacit, tak som sa jej spytala, ci mi aj ten titul zmenila. cela zcervenala, z oci jej slahali plamene a ze vraj, ci som jej to nemohla povedat skor, hlavne, ze som jej to povedala a dala aj do ruky diplom .... potom volala kolegynu, lebo nevedela, kde ma ten titul v pocitaci natukat ... ☹ no hroza. dufam, ze uz nikdy na nu nenatravim 😠

lieska - do nemocnice som tiez brala len MuKiPass. urady potom obehal moj chlap. potvrdenie o obcianstve som nepotrebovala, ale teraz, ked som si v Blave vybavovala pas a obciansky, tak som niekde na nastenke citala, ze nieco take existuje.

viedencanka - tak uz to mas za sebou, vsetky ti zavidime. dufam, ze sa coskoro ozves!!

wienika - tak mas toho dost. ani ti nezavidim. laura bola tiez dnes u tagesmutter a nechala som ju tam 20 min samu. zamavala som jej, ona mi odmavala naspät a ked som sa vratila, cela vysmiata pribehla. vraj vobec neplakala, ani ma nehladala, tak dufam, ze to tak ostane. tiez melie cely den nieco, ja jej ale nerozumiem. najnovsie slovo, co sa naucila je "pampa" (=lampa) tak ukazuje na vsetky lampy cely den "pampa".

ja sa tak tesim, ze zacala ordinacia aj grey's anatomy. v lete mi to straaasne chybalo. o chvilu zacne dalsi diel, tak uz musim odniest malu spat a vypnut teletubbies 🙂

twix
4. sep 2008

este k tym pocitom pocas tehotenstva. ked som cakala lauru, tak som si bola ista, ze cakam chlapca 😀
teraz som bola s citakom uz opatrna. ale tri krat to bol chlapec, aj podla bruska je to chlapec, mam ine, viac vpredu, spicate, dokonca jedna neznama pani mi hovorila v cakarni, ze vy cakate urcite chlapca ... tak uz nakupujem nejake modre veci. nemoze chudak chodit v ruzovom. kto vie, aky vplyv by to na neho malo 😉

twix
4. sep 2008

silvi - ja som si hradzu nemasirovala, ked som cakala malu, tiez som sa bala infekcie (po tych liekoch a mastickach, co som brala). okrem toho som citala, ze to "moze" pomoct, ale nemusi. museli ma nastrihnut, ale velmi pekne a rychlo sa to zahojilo.

miriam25
4. sep 2008

twix, no super, ze to laura tak super zvladla, si sa urcite tesila.
Moj maly si brble od troch mesiacov nieco, comu zatial nerozumiem. Dnes som sa stretla prvy krat s tou evou, na ktoru si mi dala kontakt, fakt mila babenka. Ta jej mala Emilia je uplne zlatucke dievcatko. Ma uplne uzasny slovnik, titi je cumlik, nechapem, z coho si to tak odvodila, lebo ani v nemcine nepoznam ziadny vyraz na cumlik, ktory by zacinal alebo mal nieco spolocne s titi. Este zapotila niekolko slov podobneho chrakteru, jedine Eva vedela, co to znamena, hovorila, ze mala si vytvorila svoj vlastny slovnika a tiez jej trvalo, kym pochopila, co mala hovori, tak snad aj aj porozumiem neskor tomu mojmu malemu pokladiku 😉
takze chlapcek do nasej posily? parada... no aj tebe sa to uz krati, 32tt ti uz svieti, dva mesiace a budes ho mat tu 😉

viedencanka, snad uz mas vsetko za sebou a pekne pokojne oddychujes na nemocnicnom lozku a mas malinku pri sebe... jaj, aj ti tak trosku zavidim, tych par dni hned po porode ubehli tak strasne rychlo, uz si ani neviem predstavit samka takeho malinkeho...

maya01
4. sep 2008

Twix,tak super spravicka...tak drzim palce,nech sa ti to podari,tak ako si ty prajes...hlavne nech je malinky zdravy... a uz mate aj vybrate meno?
Ja tiez zboznujem take ochotne uradnicky....mam skor na sk. take skusenosti...som si myslela,ze v Rak. sa take ani nenajdu...

Miri a vy ako...Samko poslucha... 😉

twix
4. sep 2008

maya - s menom mame trosku problem. moje vybrate sa moc chlapovi nepacia ☹ tak som mu povedla, ze bud jedno vyberie, alebo ja si to odrodim, tak ja aj vyberiem 😉 s laurou sme nemali taky problem, to sme sa zhodli uz davno dopredu. (aj ked cele roky sme si hovorili, ze raz ked budeme mat dceru, tak to bude monika 🙂
ale asi tie teh. hormony mali na svedomi, ze sa mi to meno pocas tohotenstva nepacio ☹ teraz sa mi zase paci, ale mame uz lauru. inak aj miriam sa mi paci, ale to nechcel moj chlap. to chlapcenske asi nebudeme mat az do porodu iste.

miriam - taka som rada, ze ste sa stretli a ze to stretko bolo prijemne. moja mala ma tiez par slov, ktorych vyznam poznam len ja. takgesmutter mi hovorila, ze k nej zacnu od pondelka chodit trojrocne dvojicky, ktore si vymysleli vlastnu rec. dokonca vlastna mama si pise nieco ako slovnik, ked nejake to slovicko pochopi 🙂

maya01
4. sep 2008

Ja som vzdy vedela,ze ked bude chlapec bude Samuel alebo David....ja by som mala skor problem s dievcenskym...mne sa tak vela paci,ze asi by som sa nevedela jednoznacne pre jedno rozhodnut...asi by som cakala az do poslednej chvile....

vroni
4. sep 2008

Lieska, nepotrebuješ potvrdenie o štátnom občianstve, pas ma takú istú platnosť (zistím ti aj paragraf ak chceš). Rovnako ako nepotrebuješ Meldezettel, štátne inštitúcie sú prepojené centrálnym systémom a k vašim Meldezettlom majú priamy prístup (a toto viem 1000%, lebo na tom oddelení robí chlap a s nadšením trhá v zuboch Trottlov, ktorí z čírej lenivosti tvrdia, že máš priniesť Meldezettel) Ja som "slobodná" a rodný list som nepotrebovala, to je blbosť. So štátnym občianstvom je to tak, že ak sú rodičia zosobášení a jeden z nich je Rakušan (jedno, ktorý) dostane dieťa rakúske občianstvo. (bude mať nárok aj na slovenské, ak mu ho vybavíš, ak nie, tiež sa nič nedeje) Ak sú obidvaja cudzinci (povedzme dvaja Slováci), tak dieťaťu občianstvo nepriradia žiadne, proste to nechajú na rodičov, nech si to vybavia doma. Pri slobodných dostane dieťa občianstvo matky, otec môže byť Rakušan aj do 15 kolena, nie je "podstatný" Sobášny list treba jednak kvôli priezvisku pre dieťa a jednak kvôli údajom otca. Lebo otcom dieťaťa vydatej ženy je podľa práva vždy jej manžel bez ohľadu na to, kto to dieťa naozaj spôsobi. U slobodných spĺňa rovnakú funkciu priznanie otcovstva.

bejby29
4. sep 2008

Caute kocky, trosku som Vas zanedbavala, bola som v nemocnici.. Ale uz som v poho.. Nemala som chut tam tahat pc lebo som tam bola len tyzden.

maya01
5. sep 2008

Dobre ranko,

jeeeej Bejby konecne si sa ozvala...sme ta tu casto spominali. Dufam,ze si v poriadku...a malinka ako? Kedy idete do Spanielska?

Vroni,dalsie odborne vysvetlenie...ty si expert (v dobrom) 😉

Dnes ma byz zase horuco...a cez vikend az do 34 stupnov... 😲

Idem rychlo robit pokial nie je este hic...

Pekny den zatial.

vroni
5. sep 2008

Tak ja uz zase drepim v robote a nemam do coho pichnut, tak idem zase mudrovat sem 😀 😀 😀
Bejby, co si robila v nemocnici?!
Baby, ja som asi uchyl, ale ja nenavidim teplo. Uz sa tesim na studeny oktober a uprsany november, to je moj cas ozivania a potom ficim to takeho maja - juna (kym nie je dlho teplo), dokonca sa tesim aj z prvych horucich dni, ale najneskor po dvoch - troch tyzdnoch som zrela na skok z okna. A na sever sa odstahovat nemozem. Skusala som, nie je tam sice horucava ale ani svetlo a v juli zazinat o osmej rano lampy, lebo este nevyslo slnko.... bleeeeeeeeeee ☹ ☹ ☹ (to teplo si odfrflem, ale to neexistujuce svetlo mi sposobovalo depresie)
Dieta sa zatial zmierilo so situaciou, ze ju rano vodi k Tagesmutter a do skolky tatko a dokonca dnes chcela ist so mnou a nie s nim (to je uspech. Inokedy ked sa tatko zjavil, som sa ja mohla ist past), ale aj poobede je ovela maznavejsia a poslusnejsia 😲, tak len dufam, ze jej to vydrzi.
A pridavam sa aj k fanusikom gray´s anatomy, len to pozerame na ORF (neviem, kto je popredu ci rakusania alebo satelitaci) a ficime aj na zufalych manzelkach (tie by mali zacat niekedy v oktobri) (a na Wir sind Kaiser, ale to uz je iny zaner)
No, dorazil sefsmoula, idem ho otravovat, ci nema pre mna nejaku robotu (sefsmoula je nie preto, ze by bol taky tajtrlik, ale je o hlavu mensi odo mna - a to mam 162 cm a vzdy si posuva okuliare tym uzasznym sposobom ako Mudros v Smouloch. Ale je fajn 😎 A nemudruje 😀 )

miriam25
5. sep 2008

vroni, toho tvojho sefa si viem zivo predstavit, zasa si ma dobre pobavila 😉

ronnda, no veru, samko narastol zasa, zastie nam do krasy 😉 susedia maju dva a pol mesacneho chlapceka a ja si uz ani neviem predstavit, ze aj samko bol taky malinky, je to uz tak davno a pritom len niekolko mesiacov.

mayi, no samko poslucha, pokial sa mu venujem alebo pokial ho nebolia tie neposlusne zubky, ktore nie a nie vyliezt von. Uz ich vidno na krajicku asi tri tyzdne a nie a nie sa prerazat.
Momentalne samko stale telefonuje, s hocicim, ci uz chyti tricko, hrkalku, skladacku alebo niekedy len tak, naprazdno, zrazu len ruka na krku (namiesto pri usko si dava dolu na krk) a uz robi ha ha ha, akoze halooo... no sranda, vcera tu bola svagrina a samko jej ukazoval, ako telefonuje, no hotova z neho bola.
A ako prezil tvoj samko ten prvy den v skolke? asi bol sklamany, ze? ale uz je vsetko ok, zasa sa tesi kazdy den, do skolky?

miriam25
5. sep 2008

no kde ste vsetky? uz vikendujete? my sme sa prave vratili z nakupnej prechadzky a teraz si varim spagety, na vsetko ostatne som leniva 😒
tak vam vikendujucim uz teraz zelam krasny vikend a vam, ktore sa tu este objavite zazelam neskor 😉

lyziarka
5. sep 2008

wroni - ani ja tieto horucavy nemusim. Jesen mam najradsej, ked je sice este prijemne a slnecno, ale uz nie horuco. Ale zaujimave, ze prv som mala aj horucavy celkom rada, niekde pri mori, a asi posledne ca 2-3 roky mi tie horucavy nerobia dobre.

Kristiana stale klasika trapia zubky, uz ohryza aj rucku na slnecniku na kociku a aj striesku na kociku, chuda, jemu sa tiez dlho prerezavaju zubky, gely vobec nechce, hned zacne plakat, ako vidi, ze mu chcem natriet, tak davam iba globuli Osanit, hoci neviem, ci mu to pomaha.
Na ihrisku beha za vsetkymi detami, ktore sa hraju s loptoou, lebo lopty su jeho asi fobia 🙂 Uplne je nadseny, vcera behal za dvomi asi 4- rocnymi chlapcami, ktori hrali futbal, az kym oni sami sa nezacali hrat s nim 🙂 teda dali mu tu loptu, nech si ju podrzi... utekal s nou ku mne, pevne ju drzal v rukach a schovaval ku mne 🙂 je s nim veselo...
som total nevyspata, ked sa budieva v noci, ale inac suma sumarum spi tak do 8 , niekedy aj pol 9...

miriam25
5. sep 2008

lyziarka, keby mal maly fobiu z lopt, tak by pred nimi utekal na kilometre prec, lebo by sa jej bal, ale pochopila som, co myslis 😉 len v dobrom 😉
nas tiez dlho trapia tie zubky, ale mam doma detsky paralen 125 a ked uz nic ine nepomaha a moc ho to boli, tak mu dam vecer pred spanim polovicku, pisu, ze deti od 9 mesiacov maju dostat jednu celu, ale ja som to skusila s polovickou a pomohlo 😉 inak z gelov tiez nie je nadseny a uprimne, ani mu nepomahaju, tak mame kvapky baby dent, tie su vraj silnejsie ako gely a nam pomahaju, tak ked je zle, cez den kvapky a na noc paralen, nastastie tym paralenom som to zatial musela riesit len 2x, takze to je este fajn...

lyziarka
5. sep 2008

miriam jasne, nie je to zla fobia 🙂 ale asi taky tik... 🙂

ronnda
5. sep 2008

ano, vikend pred nama, hura!

miriam - samko si asi telefonuje s nasi nici, momentalne je to taky jeji nejmilejsi zabava, ma svuj detsky telefon a stare handy a dulezite ho dava k uchu a u toho jen brble, brble a jeste i kyve hlavou, asi napodobuje maminku 🙂

zoubky - nici chodi neustale s rucickou v puse, nekdy si ji zarazi az skoro do krku 😉 kousatka nechce, nejradsi se zakousava do latek, do me sukne, kalhot apod., dobre ji dela mokra zinka nebo plinka. gely ani nic jineho jsem nezkousela, je me ji moc lito, ale vzdycky to nejak zvladne, da se zabavit. v noci se budi s placem malo, tak zatim jsem ji nic davat nemusela. jsou to nase chudinky, ja bych si tu bolest s ni hned vymenila!

ted jsme byly venku a tak spokojene se vyvalela v pisku, ze musela do vany, z toho uz tak nadsena nebyla, toho revu... ale pred spankem ji to evidentne bodlo 🙂

wienika
5. sep 2008

ahojte babulky,
ja len kratko, utekam do bratislavy odniest malu a potom letim spät, do pol siedmej to musim stihnut.bojim sa, ze budu zacpy, co asi budu, ved je piatok....vsetci madarski obcania si to faraju domov 😀

mam pre vas krasnu spravu od viedencanky..... su v poriadku, linda ma 53 cm a 3150 gramov, ale je na intenzivke. viedencanka musi pendlovat v jej stave medzi dvoma spitalmi. ze vraj mala hrozny porod, boli komplikacie a bola aj v narkoze( tehulky necitajte) ale teraz je uz vsetko v poriadku. linda je krasna a pokojna...
viedencanka, velmi sa tesime a gratulujeme...... 😀 drzime palceky, nech mas malicku co najskor doma....

bejby, no konecne si sa ukazala.......dufam, ze si ok..... 😉

tak ja bezim, snad cez vikend nakuknem....papa

maya01
5. sep 2008

Wienik,dakujeme za krasnu spravicku.... 😉

Viedencanka,zo srdca ti prajem,aby ste boli obidve zdrave...na to zle sa rychlo zabudne....a nech ste cim skor doma...Ked sa ti bude dat,tak sa ozvi. A Linda je krasne meno...

jasterka
5. sep 2008

Ahojte 🙂

Takze Viedencanka ma Lindusku 🙂 s celeho srdca gratulujem.
Aj ked sa mi o jej tazkom porode necitalo lahko,aj ma u srdiecka pichlo,vsetko zle ma nakoniec dobry koniec,a uz to maju babule za sebou...na trapenie urcite coskoro zabudnu,ked budu domka,vsetci spolu aj s Martinkom.
Malinkej bojovnicke drzime palceky,nech ju co najskor pustia k maminke.

Bejby-vitaj naspat,uz sme ta tu viac krat spominali,kam si tak na dlho zmizla...ak ti malinka necha trosku casu,napis ako sa mate,ako Natalka,asi ti rastie ako z vody,co? ved uz ma 3mesiace . 🙂

Krasny vikendik vsetkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre