Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
15. sep 2008

☹ do...to aby som si to fakt dala vsetko prelozit 😝

lenka.pav
15. sep 2008

ale vsimla som si teraz, ze pas tam nespominaju...mozno ho ozaj beru ako medzinarodny doklad...

silvia2406
15. sep 2008

je fakt, ze vela zalezi od uradnika, na ktoreho natrafis 😖

lenkaw
15. sep 2008

Ahojte kocky, tak sa hlasim aj ja, uz sme v 40.tt a cakame a cakame. Ale termin je az 21.9. tak si este asi pockam!!!
Ale rozhodne sa s vami chcem este aspon zajtra stretnut a trosku poklabosit!!!
Leni, pocula som ze ak je nahla zmena pocasie, tak to vplyva na tehulky a babatka sa rozhodnu ist von!!! tak uvidis co je na tom pravdy.

silvia2406
15. sep 2008

ahoj lenkaw, takze este stale si kinderko? tak nech ta zmena pocasia zaberie, aj ked to by si sa stretka uz asi nezucastnila 😅 vsak nevadi, stretli by sme sa po porode 😵

lenkaw
15. sep 2008

Zatial este do porodnice moc neponahlam, necham to na prirodu. ale tiez dufam ze nebudem moc prenasat.
A kam planujete chodit plavat s babatkami???

silvia2406
15. sep 2008

ozaj baby, chcela som sa spytat, ake plienky kupit, tie najmensie. chcela som pampersky, ale na rakuskom fore som citala vela dobreho na babylove, ze su rovnako dobre 🙂 tiez aj ake vlhcene obrusky na zadocek a kozmetiku? dakujem 🙂

jasterka
15. sep 2008

ahoj Leni,pekne ze aj ty si sa ozvala,tak si este tehulka,akurat som ti chcela pisat do Ipky,
ze dnes je to stillen,ak by si sa na to citila 🙂 ale ak nie ,zajtra ti zreferujeme.

veru Silvik ma pravdu,nech vam obom ta zmena pocasia zaberie a mate svojich drobcekou uz pri sebe a pre nas same pozitivne spravy o priebehu porodu 😉 ja to s vami totalne prezivam,lebo citim ako sa mi to blizi...aj ked ja idem vlastne posledna ☹ vy uz budete zabehnute maminky. 😉

lenkaw
15. sep 2008

silvia: ja som kupila 1 balenie pampers new born a potom 2x babylove z DM 3-6 kg. tak dam vediet ktore budu lepsie.

jasterka: ohladne tej Stillberatung, ked je taky cas ani sa mi nikam nechce. a potom v nemocnici mi ukazu ako na to ;o) ale dakujem ze na mna myslis.

silvia2406
15. sep 2008

lenkaw, diky. tiez som rozmyslala, ze by som kupila jedno balenie pampers a jedno babylove. 🙂 dnes chcem ist do dm-ky, manzel pride skor domov, chcem to mat uz pekne pokope. aj pobalit by som sa uz mala, ale ja mam pocit, ze mam stale cas, ako na vsetko 😠

lenkaw
15. sep 2008

silvia: ja som si zbalila tasku len minuly tyzden ;o) a vzdy ked ma este nieco napadne do nej prihodim.
Idem si trosku zdriemnut ked je taky cas a ked pride muzicek tak tiez pojdeme este na nakup. Majte sa krasne.

miriam25
15. sep 2008

jeeej, babenky tehulky, vy ste tu toho teda popisali 😕 to len cumim, ale poctivo som si vas precitala 😉

ohladom plienok, ja som predtym do DM-ky moc nechodila, takze som nevedela, ze su tam nejake ine... my sme mali pampers new born a s nimi som bola spokojna, mali sme aj tesco fialove balenie, tie su naozaj super, odporucam 😉 a skusili sme aj huggies, tiez boli fajn, ale ono moc zalezi od dietatka, niektore plienky nemusia vyhovovat jeho zadocku a hned sa vyhadze, bud cervena ritulka alebo tak cervene flaky ci pupaciky, takze treba len vyskusat a same uvidie. My mame teraz plienky z hoferu, ale oni maju len velkost 4 a 5, malinke nie, takze to este nie je nic pre vas, este mate na ne cas 😉

mayi, sef je zlaty, ze sa ti snazi pomoct, som len pozerala, ked som to citala, toto by som necakala, mas naozaj super sefa 😉

a baby, ked som chodila na pripravu do nemocnice, nam hebamme hovorila, ze prvorodicky rodia v priemere tych 12 hodin, ale ze vacsinou aj dlhsie, niektore aj 20 hodin... tiez sme mali moznost si priniest cd s vlastnou hudbou, no poviem vam, ze ked lezite v bolestiach, je vam uplne jedno, aku hudbu pocuvate alebo nepocuvate ziadnu... ja vobec neviem, ci bolo radio zapnute alebo nie,na nieco taketo som vtedy vobec nemyslela... No ale este o tej dlzke porodu... tiez som si myslela, ze to u mna bude dlho trvat a nakoniec bol maly za dve hodiny bolesti vonku (kontrakcie som mala aj predtym, ale nie bolestive)... takze aj u vas to moze byt uplne inak, ako hovoria statistiky...
a dalsia statistika, ktoru vam hebamme hovorila, ze prvorodicky prennasaju..ja som maleho porodila 10 dni pred terminom, takze ani to nemusi byt pravda 😉

navlhcene obrusky pouzivame pampers aloe vera, mala som aj tie sensitive, ale neviem preco, zdalo sa mi,ze divnne smrdia, takze tie uz nekupujem. Tieto su fajn, vacsinou kupujem taku velku krabicu v bipe, stoji 15,99 myslim a je tam tusim 12 balikov po 63ks, to nam vystaci na niekolko mesiacov, teraz som kupila tretiu krabicu a maly ma 11 mesiacov, takze naozaj sa oplatia.

twix
15. sep 2008

ahojte!

ja som si skoro dve hodinky pospala. uz sa snazim kazde poobedie, ked mala spi, lahnut si aspon na hodinku.
mala teraz spi po plavani uz skoro 3 hodiny. som len tak zapla markizu a ide fontana pre zuzanu, ta uplne prva cast, tak sa snazim spomenut si, kedy som ju posledny krat videla, ci uz je to 10 alebo 15 rokov ?? 😕 proste starnem 😨

lenka - ja som tiez neabsolvovala kurz. len hebamme bola u nas doma a vysvetlila nam, kedy treba ist do nemocnice, ako prebieha porod ... dychanie ma neucila s tym, ze vela mamiciek to do porodu zabudne, alebo maju take bolesti, ze aj tak dychaju nespravne, ze ona mi pri porode povie, kedy mam ako dychat a tak aj bolo. polohu si zvolis v bolestiach tu, co ti najviac bude vyhovovat, takze sa neboj, ono to pride akosi samo a automaticky.

silvi - ja byvam tiez o 8mej v posteli, ak sa mi nepodari lahnut si poobede. ale som zavisla na serialoch, tak si radsej poobede lahnem, aby som vecer vydrzala 🙂 ja este k tomu v noci vstavam 2-3 krat k malej a potom akosi nie a nie zaspat, niekedy aj hodinu len tak lezim a rozmyslam nad vsetkym moznym a nemoznym, napr. ci uz si zbalit tasku, alebo ci je to este zbytocne skoro, co este dokupit, ....

pasy nemusite mat prelozene, ale rodny list ano a radim bud original alebo notarom overenu kopiuu, takisto aj sobasny list.

twix
15. sep 2008

nam tiez hovorili, ze väcsina prvorodiciek rodi tych 10-12 hodin, ale co poznam, tak bud porodili velmi rychlo (3-5 hodin), alebo to trvalo velmi dlho (aj 18-20 hodin) - tak zeby z toho robili priemer??

ja som prve asi dva mesiace kupovala len pampersky, potom som zacala aj ine plienky. tie z DMky su dobre, teraz kupujeme premium windeln (ma ich Merkur, ale aj Bipa, Penny). dobre su aj tie, co spomina miriam z tesca fialove balenie. Huggies som nikdy nemala, ale mojej svagrine nesadli, ze su strasne tvrde. tie z Hofra som tiez mala a boli dobre.
vlhke vreckovky som prvych asi 5 mesiacov pouzivala len pampers sensitive, niekedy nivea a penate. neskor som zacala kupovat v spare tie ich v zltom baleni. smrdia mi tie, co ma Bipa svoju znacku v takom myslim ruzovom baleni. ale to je dost individualne, kazdej moze smrdiet nieco ine 😉

twix
15. sep 2008

k tej hudbe, ja neviem, ale mne bolo jedno, co pocuvam, alebo nepocuvam, dokonca ani moj chlap tam nemusel byt, ani by som si to nevsimla, ale ja som odrodila velmi rychlo. mozno, ked niektora rodi tych 12 hodin, tak je rada, ze jej tam hra nejaky ten Elan a aj hebamme sa nauci zopar slov po slovensky 😀

jasterka
15. sep 2008

Vy mamicky ste zlate,ako sa to vzdy snazite zhrnut do jednoduchych bodov,dolezite,zbytocne 🙂
jasne ze z vas hovori skusenost,vzdy mi potom date taky realistickejsi obraz 🙂 ja viem ,ze niektore nase starosti su smiesne a zbytocne,ze riesime vsetko...to je ako pri prvej laske 😉 prva laska je vzdy prva...aj pri prvom dietatku je to tak,este k tomu blbnu hormony 😅 ak si to budem po sebe citat o rok,asi sa zasejem,tak ako nedavno som sa rehlila ake starosti som mala na zaciatku tehu 😀

miriam25
15. sep 2008

veru, twix, co si napisala, to moze byt pravda, ja poznam jednu babu od nas zo skoly a ta rodila 20hodin, moja svagrina tiez tak nejak, druha svagrina hovorila, tiez okolo 18hodin a u mna to bola taka rychlovka, ze som sa ani nenazdala a maly bol na svete. A 10minut po porode som uz volala nasim, plna energie (ale viac vnutornej ako tej fyzickej) a ked poobede prisla svokra za mnou so svokrom a drahym este, tak hovorila, ze vyzeram uplne super, ako keby som ani rano neporodila, ze ona bola po kazdom porode uplne mimo a nechcela v ten den nikoho vidiet 😉 takze je to naozaj dost individualne, mozno, keby som rodila tych 20 hodin, tiez by som bola uplne mimo, nevyspata, unavena, vycerpana.
A s tymi navhcenymi obruskami, my sme zatial moc toho nevyskusali, ked sa maly narodil, kupila som pampers sensitive a neviem preco mi smrdeli, skratka som ich uz viac nechcela, tak som potom kupila tie aloe vera a s tymi som spokojna, co mi jedine na nich vadi je, ze ked uz miniem tak polovicu balicku, tak potomked vytiahnem vreckovku, dalsia sa nevysunie a musim otvarat celu tu krabicku, aby som v rychlosti (kym si maly nezmysli, ze sa chce posadit alebo mi ujst) vytiahla dalsiu. tie zlte, co twix spominala su myyslim pretty baby (tusim tak sa to vola) a bipa ma vlastnu znacku my (ak sa nemylim).

s tou hudbou, mozno naozaj pri tych dlhych porodoch je nieco na odreagovanie dobre, ale ja by som radsej zvolila vanu... ja som sa na nu tak tesila, kedze doma vanu nemame a na vanu nam neako nezostal cas 😎

silvia2406
15. sep 2008

miriam, twix, dakujem za info. asi je to naozaj tak, ze kazdemu babatku vyhovuje nieco ine, takze budem len musiet skusat 🙂

twix, takze nie som sama, co sa citi taka unavena. vcera som si poriadila kuchynu, povysavala, umyla zachod a kupelku. bolo toho na mna naozaj dost, takze som mala byt z coho unavena, ale dnes nerobim vyslovene nic a aj tak mam pocit, ze som nevyspata. ale mozno je to aj tym pocasim. idem si skusit uvarit kavu, ze co to so mnou urobim, hadam ma neklepne "pepka" z kofeinu 😅

a laurinke ocividne plavanie prospelo, ked tak pekne spinka. a vidis manzel to zvladol bez problemov 😉

wienika
15. sep 2008

ahojte baby,
ja len kratko....k tomu stretku, ja mam pracu do pol siestej, ale napriklad dnes ma pustili uz o 15.15...keby to tak bolo zajtra, tak prideme, sice asi az na tu stvrtu, ale to tam snad este niektore budete.....ked budem dlhise tak nepridem....skoda, ze to nie je od stvrtej.....
kazdopadne by som rada vsetky videla......no uvidime...ked nie, tak vam prajem krasne stretko a veela fotte, aby sme vas pekne videli..... 😉

twix
15. sep 2008

silvi - bude to aj to pocasie. ja po dvojhodinovom spanku a kavicke sa konecne citim plna energie 🙂
ale ten koniec tehotenstva je dost narocny, aj ked som cakala laurinku, tak som si rada poobede pospala a vecer som chodila skor do postele. pre to nase telo je to uz dost narocne. vlastne momentalne funguje za dvoch.
moj chlap to zvladol 🙂 ale mala som trochu obavy, tie mam ale vzdy, ked ide s malou von, no zatial ju doniesol zivu a zdravu, aj ked celu mokru a spinavu, on je taky dobrodruh a dopraje jej naozaj vsetko, aj v studenom potoku ju vykupe a v zime ju vezme holu na balkon 😖

maya01
15. sep 2008

Ahojte,

to co je za pocasie brrrrrrr...sme sa pred chvilkou vratili a aj lutujem,ze sme sa vobec niekam vybrali...katastrofa...som cela uzimena,normalne som si zapla kurenie...

Co sa tyka vlhkych servitkou my sme pouzivali bud pampers alebo penaten...a plienky som vyskusala skoro vsetky a vzdy som sa vratila k pamperskam.....ked uz bol Samko väcsi tak pamperksy jedine v noci nepretiekli,ked mal ine vzdy sa budil mokry.

miriam25
15. sep 2008

no s tymi plienkami to bude naozaj individualne, tieto z hoferu zatial ani raz neprecikal tuk tuk tuk, neviem preco, ale samko v noci moc necika a kakat to uz vobec nie. Vecer, ked mu dam cistu plienku a rano hned ako sa zobudi, ked ho idem prebalit, tak plienka ma minimalne nieco v sebe, naozaj malicko. Ale zato potom rano cika dost. Tak neviem, ako to robi, ale mozno ho budem moct coskoro zacat ucit bez plienok, ked zacne brblat 😉 uvidime.

a s tym spanim si tehulky nerobte starosti, minuly tyzden v piatok spinkal samko cez obed, uz spal dve hodiny, som si myslela, ze kazdu chvilu bude hore, tak som sa natiahla v obyvacke, ze si len tak polezim, kym sa nezobudi... no samko spinkal este dalsiu hodinu a ja s nim... 😅 najhorsie bolo potom to vstavanie, nie a nie, aby som sa poriadne prebrala... aaaach....

maya01
15. sep 2008

Baby...ja som celu matersku pravidelne chodila so Samkom poobede spavat a vzdy som aj zaspala 😔 Som sa normalne desila toho,ze ked nastupim do roboty,ako si moj organizmus poradi bez poobednajsieho spanku a poradil a velmi rychlo....vobec mi to nechybalo... A cez vikend si tiez rada poobede zdriemnem...ak sa da 😉

wienika
15. sep 2008

silvi, ja som tiez pouzivala asi do leinych 10 mesiacov vsetko z DM-ky...aj plienky, new born, potom tie vacsie a vlhcene obrusky, takisto aj kozmetiku a som bola velmi spokojna. na pampersky som presla az nedavno, lebo sa leu uz tolko nemusim prebalovat ako na zaciatku...ona kakala po kazdom papani, teraz potrebujem denne tak asi 5 plienok. a cim su plienky vacsie, tym je ich menej v baleni, ale cena ostava. takze za pampersky dam 12.90 a babylove stoja 8.90, lenze ich je menej, cize pampersky su len o cosi drahsie......ale my mame stale tie male pampersky 4-9 kg......uvidim aky rozdiel bude ked bude mat tie vacsie.....

a tiez som chodila s leou poobede alebo doobeda spavat....teraz uz nemozem a som strasne unavena.....keby aspon rano dlhsie pospala.... 😒

miriam25
15. sep 2008

wieni, neviem, ci si to uz skusala, ale napriklad samko zacina byt medzi 4-6 hod. rano dost nepokojny... spinka, ale nepokojnym spankom. Tak ked ho pocujem, urobim mu flasu, dam mu papat a on potom spinka tak do 7-pol 8. Keby som mu papat nedala, az okolo tej 6 a neskor, tak uz by dalej nespinkal. Ak si to este neskusala, tak odporucam. Musis sice raz vstat, ale zato mozes potom dlhsie spat 😉

maya01
15. sep 2008

Wieni a kebyze ides ty o nieco skorsie spat...alebo sa ti neda...? Lebo ja zalahnem vzdy o pol desiatej,desiatej a o siestej som uz vyspata do ruzova....ale 8hod. spanku musim mat...

miriam25
15. sep 2008

mayi, ja mam niekedy pocit, ze ani 10 hodin spanku mi nestaci, pritom si uz ani nepamatam, kedy som tolko naposledy spala. Mozno, ked som bola tehotna 😉 tiez chodievam normalne okolo 10 spat, rano okolo 7 vstavam, ale teraz v poslednej dobe pred 11 nezalahnem, lebo drahy chodi domov o pol 10 z roboty, robim mu este veceru, kecame a kecame a lahneme pred telku a okolo 11 sa len premiestnime do postele. Ale uz sa tesim, ked tuto stavbu dokonci a bude zasa normalne, aspon o tej pol 7 chodit domov... aj to nie je normalne, najradsej by som bola, keby tu bol uz o 5, ale to mozem len snivat ☹

maya01
15. sep 2008

Miri,pravdu povediac ja som byvala ovela viac ustata a utahana,ked som bola na materskej....teraz ked chodim do roboty nebyvam az taka ustata vecer...Nechapem to 😕 Ale na porovnanie,ked som doma cez vikend,tak som tak strasne ustata,ze uz o siedmej som zrela do postele.
Tak to ti nezavidim,ze muzik chodi az tak neskoro domov...Samko ho ani nevidi...
A uz mate nieco nove ohladom Sk?

bejby29
15. sep 2008

Caute kocky, tak my sa zajtra hlasime na stretko, uz sa na vas tesime 😉

wienika
15. sep 2008

miri,aj to som uz skusala, dokonca este donedavna sa lea budila okolo 3-4tej na hlad, urobila som jej mliecko a este spinkala.....ale odkedy chodi do jasli akoby utlo a budi sa o siestej, niekedy uz o pol.....
ja som z tohto najviac unavena, lebo rano sa citim ako mechom prastena.....a uz sa mi to aj na ksichte odraza.....ta nevyspatost.....
ja som cele tehu spala ako babatko, dokonca aj ten prvy polrok uplne super, lea spinkala vzdy do 9-10tej...ja samozrejme s nou....
neskor sa budila okolo osmej ale aj to bolo v pohode.....len na tu siestu si nezvyknem....no co uz...ale teraz sa striedame s muzikom, jeden den on, jeden ja, skoda len, ze ja sa tiez na jej plac zobudim a ako som unavena, tak aj neviem uz zaspat a stale ju pocujem, aj cez zavrete dvere.....teraz jak zacala tie jej hatlaniny hovorit, a este k tomu pri tom krici....myslim, ze ju pocuje cely dom 🙂

to stretko vam zavidim, bola by som rada, keby ma pustili skor......

dnes by som chcela ist skor spat, len ja si aj lahnem, len nezaspim...moje telo ma iny rezim, snad si zvykne..niekedy.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre