Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
25. sep 2008

moj maly spinkal krasne uz v nemocnici, horsia bola nasa prva noc doma, vecer strasne plakal a nevedeli sme ho nijak utisit, ja som uz zacinala chytat paniku, ze co sa s nim deje, ale to bol asi len prenho taky maly sok, ze sa narodil, bol niekolko dni v nemocnici a potom sme ho priviedli do noveho prostredia. Ale dalsia noc uz bola fajn.
samko sa narodil 7:42 rano a vecer som uz behala po nemocnici takmer uplne fit, baby na izbe na mna pozerali, ale ja som sa citila dobre, tak preco nie? Dalsie dni uz boli len lepsie a lepsie. Len mi bolo smutno, ze za mnou nemohli prist nasi. Ti prisli potom v piatok (vo stvrtok nas pustili domov).

maya, co je dnes s tebou? mas moc roboty?

maya01
25. sep 2008

Ahojte,

Miri,roboty zase nic moc...ale risim tu poistnu udalost,ktora sa stala nam...na benzinke na v umyvarke odfrklo antenu a poskodilo lak na streche 😠 A uz je to skoro 3 mesiace a nie su to schopni vyriesit...tak volam raz do poistovne,raz na benzinku...no sranda... 😒

Na ten pocit,ked som isla prvy krat von s malym si doteraz pamätam...pysna mamicka 😵

Pri porode som na dychanie ani nemyslela...ta panika co sa mi odohravala v hlave,som nevedela co skor... 😅 Esteze som mala muza pri sebe,ten mal rozvahu za nas oboch...

Teda Miri,to si mala stastie,ze si bola hned tak fit po porode...teda ja som si nemohla min.3tyzdne poriadne sadnut a mala som bolesti...mi to prislo horsie,ako cely porod 😖

jasterka
25. sep 2008

Ahojte 🙂
Lieska vdaka za podrobnosti...trosku ma zarazilo,ze mala problemy ,ze kricala ako o zivot 😠
to budem asi aj ja 😔 co si myslia,ze ked ta trha odspodu,dieta ti tahaju zvonom,ze si bude rodicka spievat 😖
hlavne,ze malicky je v poriadku,to musel byt pre teba zazitok,vidiet take novorodena a vediet ,ze aj ty take budes zachvilku mat 🙂

stym dychanim tomu verim na 100%,ze v tej chvili dychas uplne zle,aj ked nam to hebamme na parovej priprave ukazovala a cvicila to s nami,hlavne preto aby si to partner zapametal a pri porode nas motivoval...
no ked mi moj medzi bolstami povie,ze dychaj kratko a zhlboka vydychuj,mysli pozitivne...a pod...
asi mu skor utrhnem hlavu ako ho posluchnut. 😀

ist po troch dnoch na prechadzku 😕 je podla mna dost silna kava,dufam,ze aj lekarovi pojdeme autom...citala som ze dietatko sa ma postupne,najme v zime pripravovat,najprv spanok pri okne,potom 10minutiek vonku a postupne predlzovat interval,ze tak si najlepsie ten malicky organizmus privykne...
ale kazdy nech robi,ako uvazi 🙂

jasterka
25. sep 2008

Teda Miriam 😀 ty si fakt uz musis o mne mysliet,ze mnou poriadne mava tehu demenzia 😉
ale nieje to az take zle...ten 666.prispevok bol mysleny tak,ze je to moj 666,co som napisala na modrom konikovy,zobrazi sa ked si kliknes na fotku 😀

vroni
25. sep 2008

Jasterka, nam zase v nemocke hovorili, ze von mozme chodit od prveho dna, ale zasadne nesmieme nechat dieta spat pri otvorenom okne alebo nedajboh na balkone. Isteze nie hned na dvojhodinovu prechadzku rovno z porodnice, ale pekne, pomalicky chodit s krpcom von.... My sme prisli z nemocnice v sobotu, mali sme dva dni navstevu (prvy den kamosku, druhy sa dovalila moja mama) a v pondelok som uz s krpatou isla na nakup (k doktorovi tusim az na 10. den, uz sa nepamatam 😖 ) Dieta prezilo v zdravi 😀

jasterka
25. sep 2008

vroni,to je tak ked sa moc snazis dozvediet,kazdy ti povie inak,v kazdej knihe inak,kazdy lekar ma svoj nazor...keby som zalozila temu...kedy ste isli prvy krat po narodeni von....tak dostatnem tolko roznych nazorov,ze by som bola este zmetenejsia...takze budem riesit podla pocasia,pocitu...spolieham sa na ten matesrky instink,co mi v setky maminky slubuje,ze sa automaticky dostavi. 🙂
Hlavne je fakt to, aby to dieta prezilo v zdarvi 😀

ronnda
25. sep 2008

ahojte tehulky i mamulky,
my jsme vcera byli na kontrole, mala prikracela do ordinace hrde po svych, ale i kdyz ji pan doktor jeste nic nedelal, spustila hrozny rev, nastesti prohlidka netrvala dlouho a injekci v tom kriku snad ani nepostrehla.

miriam - 78 cm, 9,75 kg, takze nase deticky jsou na cm stejne velike

twix - taky jsem se moc pobavila, co laura vsechno vymysli, musi to byt sranda jak beha s ruckama na ocich nebo v usich 🙂 na co ty deti neprijdou...

dychani u porodu - taky jsem to mela nacvicene z kurzu a poctive trenovala, realita byla ovsem jina, nejak mi to spravne neslo, takze me hebamme musela smerovat jak a kdy dychat a ac jsem se pri kazde kontrakci snazila na to myslet, vysledek nebyl vzdy ok 😉

prvni prochazka po porodu - my jsme byli venku asi za tyden, uz ani nevim, bylo to v lete, takze krasne teplo, sli jsme na zahradku na pivko, tedy manzel, ja jsem si dala nealko 😉

miriam25
25. sep 2008

jeeej, ronnda, vazne su nasi drobci rovnako vysoki 😵
sranda, co sa nici nepacilo u doktora, ze hned tak plakat zacala 😒 no ale prezili ste to a teraz mate zasa na nejaky cas pokoj od injekcii a prehliadok, nie?

jasterka, ja som ta asi zle pochopila 😀 urcite si o tebe nemyslim nic v zlom, len ma to cislo prekvapilo 😉

jaj, s tym chodenim von, mna ked pustali z nemocnice, tak sme utekali do centra mesta este vyzdvihnut rodny list a meldezettel, aby sme sa nemuseli uz vracat (mame to asi pol hodinku autom, ale aj tak). Prave v ten den fukal nenormalny vietor, prsalo, no pocasie, ze nehodno ani psa vyhnat von a my v tom pocasi s malym v autosedacke utekame na urady 😒 malinky ani nepostrehol, ze je tak hnusne, ten bol tak krasne zababuseny a deku mal cez to vajicko, aby nanho nefukalo, ale ja som uz mala naozaj dost. Som sa tesila, kedy budeme konecne doma...

noooo, lenky sa nehlasia, zeby uz mali drobcekov pri sebe??? dufam, ze nam nejako podaju spravy...

lenkaw
25. sep 2008

Ahojte, ja som este medzi vami!!! Prave sme prisli z nemocnice z ctg, vsetko je o.k. ale mame dalej cakat. To cakanie je horsie ako keby to malo prist skor a necakane !!!
Tak este dnes poupratujem a pojdem si trosku pochodit po schodoch hore-dolu. Potom sa chystame s manzelom na prechadzku tak uz sa snad nieco pohne
Jedna kamoska mi poradila vypit ricinovy olej s marhulovym dzusom, u nej to vraj zabralo ked prenasala ;o)))

Ohladne toho dychania aj ja si myslim ze vsetko zabudnem, ale trenovala som poctivo ;o) ved potom dam spravy.
Ozaj maminky, detskeho lekara ste si hladali sami, alebo vam dali typ v nemocnici???

miriam25
25. sep 2008

aha, tak jedna lenka je este kinderko 🙂

my sme si hladali lekara sami. V nemocnici nam dali taky papier, zoznam detskych lekarov a mohli sme si vybrat, ale v podstate je to jedno, ty musis byt spokojna s lekarom, ked nie, mozes ho hocikedy vymenit.

inak s tym ricinovym olejom a marhulovym dzusom, neviem, ja som nic neskusala a nejak tymto veciam moc neverim, aj vy tehulky ste skusali vselico,aby ste neprenasali, podla mna su to len take babske reci, ale v skutocnosti babatku na svet pomozu len lekari alebo ked samo chce. Ako to je len moj nazor. Mozno to naozaj funguje, neviem, neskusala som, ale nejak sa mi tomu naozaj nechce verit 😒 dufam, ze sa za to na mna niektora tehulka nenahneva 😉

twix
25. sep 2008

ronnda - moja mala tiez vkraca hrdo do ordinacie, ale akonahle zbada lekarku, vyskriabe sa na mna a ani sa ma nepusti, zpusti strasny rev, ja som vzdy cela spotena, ked odtial odchadzame ☹ ako lekar zmeral tvoju malu? dal ju lahnut, alebo stala? ja budem musiet lauru zmerat sama, v ordinacii je to nemozne, kedze tam robi taky cirkus 🙄

lenkaw - tak uz sa nevies dockat. viem si to predstavit. a povedali ti, kedy ti to vyvolaju, ak sa maly nerozhybe? mne chceli tyzden po termine, ale nakoniec so prislo samo. lekara som si najprv pozerala na internete. mame ich tu niekolko, ale nakoniec mi nasi znami odporucili jednu, co je hned vedla v dome a oni s nou boli spokojni.

lenkaw
25. sep 2008

twix - to mas pravdu ze sa uz neviem dockat!!! Mne povedali ze vyvolavaju max. 10 dni po termine, ak sa neohlasi skor, co by u mna bolo najneskor 1.10. ale snad to zvladneme do vikendu ;o)

ronnda
25. sep 2008

lenkaw - to cekani musi byt opravdu hrozne... ja jsem to nezazila, ale dovedu si to predstavit jake to asi je. nezbyva nez vydrzet a cekat, treba si to maly opravdu rozmysli a nebude cekat na vyvolani 😉 s tim uklidem to moc neprehanej, ta prochazka je lepsi napad.
dr. jsem mela vyhlidnuteho uz pred porodem a informovala jsem se.

twix - dr. malou zmeril hned na zacatku, kdy byla jeste oblecena, vyzuli jsme jednu botu a meril ji vleze, sestricka ji drzela hlavu, ja ruce, manzel nohy a dr. meril 😉 nas dr. uz minule upozornil na to, ze deti v tomto veku spusti rev jen kdyz vidi budou ordinace nebo pak doktora samotneho, u nas to tak zatim nebylo, vcera to bylo poprve, taky jsme tam dlouho nebyli. ja jsem s tim krikem pocitala, manzel byl z toho trochu nestastny, nejake utisovani a uklidnovani nemelo smysl, mala porad natahovala ruce ke mne, takze vetsina prohlidky probihala u me v naruci, mala me tahala za svetr, takze dr. malem vysetroval a poslouchal srdicko i mne 🙂

ronnda
25. sep 2008

twix, vroni a ostatni mamicky - mam dotaz: cetla jsem, jak je skodlive kdyz deti piji z flasky, mala pije rano a vecer mlicko, z ceho by ho tedy jako mela pit kdyz ne z lahve s normalnim dudlikem? to pak piji ti vetsi deti mlicko z takoveho toho pitka? nebo z normalniho hrnecku? to by mela asi vsude... tak ted nevim...
poradte prosim...

miriam25
25. sep 2008

ronnda, podla mna je to blbost. Jasne, flasu nemas nechat dietati dlhsie ako kym sa nenapapa, ale ved aj cumliky maju deti neviem ako dlho a tie neskodia? neviem, podla mna, ked das malej papat z flase a potom jej ju vezmes, aby sa s nou nemohla hrat a dava ju do pusy, tak je to normalne.
Ja davam malemu 4-5x denne z flase. Vecer,ked ide spinkat, potom ked idem ja spat, rano (obcas sa mi zobudi okolo 5) a potom ked vstavame. A niekedy, ked potrebujem, aby sa rychlo napapal a poriadne, tak mu dam raz za den, ale to nie vzdy, skor len vynimocne 😉
Poznam jedno dieta, ktore pilo vecer krupicu z flase az kym neslo do druhej triedy. Cely prvy rocnik to pred spoluziakmi tajilo a potom uz zacalo popat normanu veceru a nie z flasky. A to dieta je uplne normalne, zdrave a nic mu nie je. Tak naozaj neviem.
a s tym pocuvanim tvojho srdiecka si ma vazne dobre pobavila 😀 doktor sa tesil, ze? taku peknu maminku mohol "prehliadat" 😀

charlotka
25. sep 2008

Ahojte 😉 chcem prispiet trosku k diskusii (aj ked oneskorene) ohladom papierovaciek, tiez mam z toho nervy, ale nejak to uz len zvladneme 🙂 my sme zatial rozhodnuti vybavovat doklady mimo konzulat, kedze zo vsadial pocuvame len negativne ohlasy. Dnes som pisala mail na Okr. riad. PZ Ba IV, kde sa chodia preberat cestovne doklady vystavene do 2 dni, takze ked odpisu, dam vediet, pytala som sa hlavne, ci sa da babo zapisat do pasu aj na zaklade rak. rodneho listu, tak som zvedava. Zaroven mam prosbu na niekoho, kto by vedel poradit🙂 som v 36tt a bola som vcera na poslednej kontrole do MKP u nasho znameho slov. gynekologa a zas to bola taka rychlovka, ze som sa nestihla ani obliect a uz bol prec 😒 som za nim este vykrikovala, co som sa chcela spytat, ale zabudla som asi na to najdolezitejsie, respektive mi to mal asi povedat on. Dostala som totiz uz Ueberweisung do nemocnice (Geburtsanmeldung ev. Sono + Doppler Kontrolle) ale neviem kedy ho mam ist do tej nemocnice zaniest, ci hned, alebo neskor, co ja viem v 38tt alebo v 40tt? prestava sa mi ten jeho pristup pacit, ved ja neviem vlastne co dalej 😠 zacinam uz asi trosku stresovat 😝 ale nezda sa mi to v poriadku, viem ze sa chodi aj na nejake ctg a tak, tak prosim poradte 🙂 dakujem

silvia2406
25. sep 2008

ahojte maminy, tehulky 🙂

charlotka, vcera mal stefanovic hroznu migrenu 😀, aj ja som bola na poslednej kontrole. tiez som vyfasovala rovnake uberweisung a neviem co s tym 😠
v utorok som bola v nemocnici na sone a doktorka mi do papierov napisala, ze v 38tt mam absolvovat ctg, zaroven mi robila aj prietoky (to nie je to doppler kontrole? 😅 ) ohladne ctg som bola prekvapena, pretoze som si myslela, ze mi ho budu robit az v den terminu a potom kazdy treti den. tak neviem, ci to je standardny postup 😒
ozaj ake velke je tvoje babatko? moja bambulka je take male maciatko, ma 2,3kg, tak dufam, ze do porodu bude mat aspon 2,8kg, ako som mala ja. 😔

twix
25. sep 2008

ronnda - mozes malej davat papat z flase. ono je to skor tak myslene, aby deti cely den necucali z flasky nejaky sladky saft, kvoli zubkom, aby nemali zubne kazy. niektore deti zaspavaju aj pol hodiny s flaskou sladkeho caju, nedaju flasku z ruky a v noci ju maju v postielke, aby si mohli cucnut, ked sa zobudia ... no a potom maju zubky v katastrofalnom stave. ale to papanie par krat za den je normalne. tak si nerob starosti.

charlotka - mala by si sa ist zahlasit do nemocnice, ak este nie si a oni ti povedia, co dalej. normalne sa prihlasuje uz v koncom prveho trimestra, aby ti tam mohli urobit aj nackenfaltenmessung a organ screening, ale niekomu to robi aj jeho gyn, tak sa prihlasuju neskor. urcite chod do nemocnice a popytaj sa, kedy mas prist. v kazdej nemocnici je to ine. ja si nepamätam, ze by mi doktor dal überweisung. mala som si vybrat nemocnicu a ist sa zahlasit. samozrejme, ze mi jednu odporucil.

silvia2406
25. sep 2008

twix, mala musi byt krasna, ked pobehuje so zakrytymi ocami a usami. si ju viem zivo predstavit, sidlo jedno 😵

ronnda, tak nici dala doktorovi trosku zabrat, ale vsak on je na to urcite zvyknuty.

lenkaw, tak stale nic? ale mozno uz dnes v noci sa to rozbehne 🙂 mne vcera doktor povedal, ze to vidi na prenasanie. zavreta som ako konzerva 😝
inak lenka.pav sa dnes neozavala, ze by? 😵

co sa tyka dychania, si myslim, ze v tej chvili si nespomeniem na svoje meno, nie na to, ako som sa ucila na kurze spravne dychat. tiez sa spolieham na to, ze hebamme mi povie ako na to 🙂

charlotka
25. sep 2008

Dakujem silvi a twix za odpoved 🙂 ste zlate, trosku sa tu stresujem a nadavam na tento system 🙄 tak ja teda pojdem do tej nemocky na buduci tyzden, dosli mi pohariky Avent do gutweinu, tak to strihnem jednou cestou 🙂 twix, ja nemocnicu vybratu mam, resp. som tam uz davno nahlasena - ST. Jos. Kr. tak ako jasterka a silvi 🙂 a ta doppler kontrolle - to je fakt to meranie prietokov, aspon co som pozerala na nete, som sa najskor zlakla, ze zas nieco nie je s babom v poriadku, ale asi to robia vsetkym. Ja si myslim silvi, ze babika narastie este aj viac ako na 2,8 kg, ved mame este mesiac na priberanie a teraz by babatka mali zacat priberat 1/4 kg za tyzden, tak neboj 🙂 a na to ctg v 38 tt ta objednali, alebo sa mas objednat, alebo staci ked len tak prides?

silvia2406
25. sep 2008

charlotka, objednavat sa nemusim, len mam prist.
inak tento system je naozaj na hlavu. na svk sa chodi do poradne kazdy tyzden a tu u svojho gynekologa v 36tt koncis a potom mas 4 tyzdne zase pauzu a vobec netusis, ci sa uz nieco deje 😠 🙄 este ze aspon to ctg absolvujem, lebo inak by som sa zblaznila.
no dufam, ze malinka este priberie, celkovo je mensia. ale doktor ma stale ubezpecoval, ze to ma po mne. neustale ma nazyval "gracilnou". nemala som odvahu spytat sa, co to znamena, ale asi tym myslel, ze som mala a utla. aspon teda dufam, ze ma neurazal 😀

charlotka
25. sep 2008

no presne, ani mne sa to nepaci, ved prave v poslednych tyzdnoch by sme mali byt najviac sledovane, teda hlavne nase baby, ale co uz 😒 inak mne doktor vcera ani nepovedal, resp. ani nepozrel, ako vyzera krcok, proste nic, len sono cez brusko, za 4 sekundy bolo hotovo, povedal ze srdiecko bije a este "tu je hlavicka" ja som sa este pytala na vysetrenie na streptokoka, lebo mavam teraz v tehotenstve stale nejake mykozy a tak, tak ma poslal do laboratoria, v 21 bez. asi mi vzorky budu brat tam, neviem ☹ tak to spravim aj ja tak, ze v 38 tt sa zoberiem do nemocnice aj s tym Ueberweisung, asi to tak bude spravne. Inak mne tiez v nemocnici zakazdym hovorili, ze babo ma malu hlavucku a ze to ma po mne, takze aspon viem, ze mam malu hlavu 😀

silvia2406
25. sep 2008

charlotka, tak som rada, ze nie som sama, co bude mat dieta malohlave 😀 ale aspon sa nam bude dobre rodit 🙂

a na toho streptokoka ti dal tiez uberweisung, alebo tam mas jednoducho ist? tiez som mala pripravene mnozstvo otazok, co sa chcem spytat a vsetko som zabudla. ja ked vidim ten nas zazrak na monitore, prestavam vnimat svet okolo 😅
mna pozeral aj zo spodu a skonstatoval, ze to teda vidi na prenasanie 😠 ale nic take nehrozi, ziadne prenasanie sa nebude konat 😀 ale clovek mieni, babo meni 😅 vsak tie nase deticky si vyberu ten najvhodnejsi cas 😵 lenky, nam to mozu potvrdit 😉

vroni
25. sep 2008

ronnda, k tej fľaške - presne ako napísala twix, dieťa môže spokojne papať z fľašky aj do dvoch rokov a zúbkom to nijako neuškodí. Len sa nesmie používať fľaša namiesto cumľa. Že uložíš dieťa do postele, do ruky mu vrazíš fľašu (ideálne so sladkým čajom 😠 😠 😠 ) a necháš ho zaspať. Neterka takto "zariadila" svojej malej už v dvaapol rokoch hnisavé vačky pod zubami. Dodnes s ňou chodia k zubárovi každé tri mesiace a ten ťahá ihlou hnis. Nadšenie a zvukový prejav dieťať si pri tom iste vieš predstaviť. Takže som bola varovaná 😉 a fľašu som malej odstránila najskôr ako sa dalo, pila z pohárika (normálneho, nie s náustkom) od pol roka s mojou pomocou, od roka sama, ale povedzme vypiť mliečko z pohára nedokázala skôr ako v tých 18 - 19 mesiacoch. Vedela sa napiť, ale vypiť celú dávku - to na ňu bolo priveľa. Z fľašky pila len mlieko. Vodu, pripadne ovocnú šťavu vždy len z pohára (kým sa učila piť z pohára, pila len čistú vodu. Inak by sme sa všetci prilepili na koberec 😀 ) Asi v roku a pol sme fľašky vyhodili definitívne, ale videla som, že sme boli prvi, ostatné deti ešte mesiace fľaškovali... Dnes každému dieťaťu s fľaškou tvrdí, že je bábo a bolo jej strašne smiešne, keď som jej tvrdila, že aj ona kedysi pila z fľašky 🙂 🙂 🙂

miriam25
25. sep 2008

teda, vy ste sa tu dnes ako rozpisali 😉

silvi, mne doktor povedal, ze to vidi na skorsi termin porodu, ako som mala vypocitany 🙂 a mal vtedy pravdu 😉
neviem, ci to bolo tym, ze si myslel, ze maly pride na svet skor alebo to bolo tu v nemocnici bezne, ale maly sa narodil 10 dni pred terminom a na ctg som bola 2 alebo 3x. Tak naozaj neviem, preco vas niektore posielaju az v den porodu 😒

wienika
25. sep 2008

ahojte dievcence,
fuha, zasa mi trvalo, kym som vsetko precitala a uz som aj zabudla, co kto napisal.... 😅
dnes sme boli s leou u noveho lekara, prvy krat, lebo sme si povedali, ze k tej alkoholicke uz chodit nebudeme. tak nam poradili jedneho v 5 bezirku a je fakt super.....je to nejaky sef alebo zastupca vsetkyh pediatrov.....takze fajn. no ale to najhlavnejsie, u tej predoslej dr. lea revala ako tur, asi ako laura od twix.....uz len ked ju zbadala, tak zacala jacat....teraz sa na mileho pana doktora pocas vysetrovania usmievala, dokonca s nim flirtovala a stale nieco rozpravala, normalne som nechapala....takze nasa navsteva dopadla fajn, bez placu. samozrejme, ze povedal, ze je malicka a ze by mala pribrat...takze v 13 mesiacoch vazi 8,4 kg.... ale bol zlaty, lebo nam predpisal maltodextrin, tak to snad zaberie..hlavne, ked som pytala tej byvalej dr, ci existuje nieco na priberanie, povedala, ze nie....
a povedal, ze to mlieko co jej davam je super, ale pochvalil nakoniec vsetky znacky, milupu aj hipp..... 😀
a este mi poradil davat malej tie monte pudingy, ze tie su kaloricke.....a mne sa zdaju dost umele, ale za vyskusanie nic nedam.....

lieska, ja som tiez nechodila na ziaden kurz, hebamme mi vsetko pocas porodu hovorila a tym, ze som nemala bolesti, tak som super spolupracovala a vsetko slo ako po masle....
inac ja som tiez citila priliv energie ako miriam, este v ten vecer som chcela ist domov, jedine co ma trosku potrapilo bol hemoroid, ktory sa mi objavil 2 dni po porode, takze mna netrapili ani bolesti, ani rana po siti.....a na zachode som bola hned na druhy den,
tym, ze som rodila v auguste, na prechadzku sme sli asi 2 dni po tom ako nas pustili z nemocnice, takze asi na 5 den po porode. ale len na chvilku, nieco nakupit a tiez som sla ako pavica.... 🙂
myslim, ze to netreba prehanat, sestonedelie sa ma urcite dodrzat, ale hlavne co sa tyka ludi, aby k babu nechodilo vela ludi hned na zaciatku.....myslim, ze kratke prechadzky neuskodia.....

tiez ma prekvapilo, ze mesiac do porodu som uz neprisla na kontrolu k dr. ale tu maju taky system.....prave ku koncu tehu ma zena najviac obav a otazok a potrebuje istotu, ci je vsetko ok.....

ronnda, tiez som sa pobavila an vasom vysetreni..... 🙂
o tej flaske uz nebudem pisat, baby to napisali tak ako si to aj ja myslim, akurat, co moze zubky poskodit je, ze ked babo pije mliecko este v noci. ja lee po veceri zuby umyjem a dalsie mlieko pije az rano. samozrejme, ze nie vzdy nam to tak vyjde, niekedy zaspi skor ako jej tie zuby stihnem umyt....ale snazim sa, aby sme tie zubky umyvali kazde den.....
niekedy si ich umyje aj sama,niekedy ja, ale s revom...... 😀

twix, ronnda, ja mam pocit, ze moja lea je dost pozadu, doteraz sa naucila malo veci, este sa stale nechodi, iba za ruky, aj ked ju chcem nieco nove naucit, tak mi uteka...knizky si listuje sama, tiez opacne, a ked jej poviem, ze toto je slonik alebo macicka, tak prevrati stranu alebo zavre knihu a ide prec....ako keby ju to nebavilo, ked sa s nou hram......takze vam troska aj zavidim, ze mate take sikovne deticky......u lei sa zatial prejavuje jej levi charakter, strasne sa jeduje, vsetkym trieska a furt pomrnkava....ale ze vraj v jasliach je dobra......tak aspon to ....a este stale sa budi o siestej, niekedy aj o pol piatej buntosi a nechce spat..... 😒

silvi, a neboj sa, ze budes mat male babo, ty si drobcek, tak to je tak v prirode zariadene...aj moja leuska mala len 2, 70 a nemusela byt ani v inkubatore...a teraz je tiez malinka, ale aj ja som drobec.....

lenkapav sa dns neukazala, tak asi sa uz nieco deje..... 🙂 myslim na teba...

lenkaw, este vydrz, zachvilu budes mat drobceka pri sebe......

jej, dnes som sla okolo stefanovica, tak som si na vas vsetky tehule, co k nemu chodite spomenula...nestikutalo sa vam? ja na vas myslim skoro vzdy , ked idem okolo, co znamena, ze skoro kazdy den...skoda, ze sme sa tam este nestretli..... 😉

tak ja idem vyvesit pradlo a venovat sa mojmu manzelikovi......dobru nocku vsetkym.....

twix
25. sep 2008

wienika - nerob si starosti. lea nie je pozadu. laura zacala chodit az v 15. mesiaci. a v nedelu bude mat rok a pol (ten cas ale leti!!) takze sa s nami neporovnavaj. a vsade sa pise, ze ked sa dieta uci chodit, tak zaostava v inom, az ked bude chodit, tak sa zacne ucit rychlejsie ostatne veci. vobec sa kvoli tomu netrap. a ako umyvas tie zubky? ja som laure kupila taku peknu kefku. su na nej nejake zvieratka a aj nejaku pastu pre deti v jej veku. ked ma dobru naladu, tak si spolu cistime zubky (teda ona sebe, ja sebe, potom ona mne a niekedy necha aj mna cistit tie jej) ale ked ma zlu naladu, hodi kefku o zem a koniec. ja jej nechcem nasilu cistit. aj lekarka mi hovorila, ze tie dasna su v tomto veku velmi citlive, ked sa zubky predieraju. tak snad nebude mat zubne kazy. dost ma to trapi, lebo ja mam strasne zle zuby (manzel nema jediny kaz), tak dufam, ze zdedila svoje po manzelovi.

tehulky - ja myslim, ze napriek "poslednej" prehliadke u gyn, mozete za nim zajst hocikedy, ked sa nebudete citit dobre, alebo sa vam nebude nieco zdat byt v poriadku. ked som cakala lauru, gyn mi povedala, ze mozem hocikedy prist, pripadne mam zajst do nemocnice, ak by som mala nejake tazkosti. ja som akurat v 38. mala vysetrenie v nemocnici a potom den pred terminom zase (kedze termin bol cez v sobotu) a potom kazde dva dni.

ja som dnes poobede nespala, tak som o 19. pri spravach odkvecla a zobudila som sa prave na ordinaciu. dnesny diel bol naozaj zaujimavy, dost sa tam udialo. ale nebudem prezradzat 😉

tiez si myslim, ze lenka.pav uz asi rodi, ked sa tu dnes neukazala. drzim palceky !!! 🙂

lenka.pav
25. sep 2008

ahojte, nerodim ☹ . len som akasi hotova, unavena, ubolena, ze uz ani na kona nemam chut ☹ . zajtra mam ctg, ale myslim si, ze zas bude vsetko v poriadku a poslu nas domov. teraz vecer ma pobolieva brucho, aj tvrdne, ale to su len ti poslickovia, nic pravidelne...ale ak nahodou porodim, tak vam da moj drahy vediet, nebojte 😉

twix
25. sep 2008

lenka.pav, nejako to este vydrz, aj ked je to uz take narocne, urcite to kazdu chvilu pride, aspon ti drzim palce!!

lieska
26. sep 2008

Lenka, aj ja spolucitim s tebou, mna vecer tiez uz boli uplne vsetko a to mam este do 41tt - ako ty - dost daleko! Drzim palce!

Charlotka, ja som dostala Überweisung s tym, ze si mam na 38tt vybavit termin v nemocnici. Volala som tam hned na druhy den, popytali sa ma ci som mala nejake problemy v tehu a dali termin. Tak tam brnkni aj ty!
Inak ani ja nie som nadsena z tohto systemu, tiez sa mni to zda take pritiahnute za vlasy, ale ako pisala Twix, vzdy ked sa ti nieco nezda, chod jednoducho do nemocnice. Nam to dookola na kurze hovorili, ze ked si hocicim nebudeme iste, nech prideme, spravia CTG, sono a ak bude vsetko ok, jednoducho nas poslu domov!

M;ne ten test na streptokoka robil priamo moj gyndo. Sice tiez to bolo dobrovolne a platene (26 EUR), ale jasne ze som si to dala spravit, tiez sa cudujem, ze to tu nie je povinne, ved pre babo je to dost nebezpecne a pritom staci len nasadit SATB pocas porodu!

A ked budes mat odpoved z toho PZ ohladom zapisania baba do pasu na zaklade rakuskeho rodneho listu, daj prosim Ta vediet...aj mna to zaujima!!! Diky!

A ano, Ordinacia bola dobra! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre