Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

holzi247
28. okt 2008

Holky, moc se omlouvam, ze nepisu, ale zacnu, nebojte, obcas se snazim prolouskavat diskusi, abych byla v obraze, co, kdo, kde, ale zatim se mi moc nedari..... 😒 .
Porad marodime a porad je kolem co delat, tak i kdyz mam anginu a mala zanet hrtanu a rymu a kasel a chrapti, tak furt neco delam a furt neni nic hotoveho, navic nezehlim jako Ronndicka 😅 , i kdyz bych zehleni mela na nekolik dni, oje....
Komu muzu poslat ty udaje o mne a detickach a kde bydlime a tak??? Skleroza je holt skleroza.
Jdu honem natirat ragalky na botky, protoze ja jsem znama tim, ze kdyz mam nejvic prace, tak zacnu vymyslet kravinky a to pak neni hotoveho nic, ale takova jsem ja.
Ani to neni mozne, ze nasi male je uz neco pres sestnact mesicu, pro Ronndu - mame 12 zubu, jednicky, dvojky a ctyrky, tak doufam, ze na nas s tema trojkama nezapomneli, jeste pred chvili jsem mela tlusty pupik....kdybych to vedela, jak ten cas rychle utece, asi bych si uzivala celeho tehotenstvi vic, i kdyz mala byla docela narocna prvnich par mesicu, ne jako Davidek, ktery byl prvni dva roky naproste Musterkind, ale i ta faze je za nami ☹ . Snazim se to v posledni dobe nevidetl vsechno tak cerne, mam holt dve zdrave a zive deticky, navic mam dobry vyraz k nasi male neni "stur" ale "willenstark".... 😉 . Pa Katka

wienika
28. okt 2008

ahoj dievcata,

tak som si precitala, ze lieska je este doma, no neboj, uz to zachvilku pride...este skuste to tutumutu, mozno zaberie......ale hlavne s orgazmom, ze vraj ten zmakcuje krcok 😀
aj mne bol ten mastalir od tej strechy viac sympaticky, ale mam pocit, ze ta nehoda ho urobila vaznejsim. kazdopadne to, ze je sexy a dobry herec sa musi nechat....a dala by som povedat 😉

jasterka, ze kocikovat babiku, tiez som sa nasmiala.... 😀 uz vydrz, zachvilku budes so silvikou kocikovat vlastne babatko.....

ronnda, aj tebe nici schovava veci? ja ked nieco hladam, tak viem, ze to ma v jej buggy...tam ma vsetko, naposledy som tak hladala ovladacku od telky.....

inac , d´nes vecer pojdem aj ja zehlit, zajtra sice pride eva, ale mam toho dost, tak aby radsej stihla upratat, to sa mi uz vobec nechce robit....

maya, aj ja som plakala, ked som odchadzala z bratislavy do viedne, tiez sa kolegovia so mnou pekne rozlucili.....a dodnes sa s niektorymi stretavam....aj cez ten facebook..... 😉

holzi, prajem skore uzdravenie.....

miriam25
28. okt 2008

lenkaw, ja ta obdivujem... byt v 46tt a byt spokojna a chodit kocikovat 😀

lieska, neboj, ved to malinke raz musi vyjst von 😉 a uz to naozaj nemoze dlho trvat...
inak ja som mala termin 24.10. a tiez som si hovorila, aby samko neprisliel na svet 30.10. alebo 1.11.
1.11. viete co je a 30.10. rok predtym mi zomrel dedko, to som tiez nechcela...

baby, ja si pamatam, ako som plakala, ked som sa sem stahovala. drahy prisiel pre mna s takym velkym busom, ktory som totalne zaplnila svojimi vecami (nie len oblecenim, ale hlavne riadmi a drobnym nabytkom). ked sme sa s nasimi lucili, ocino tiez plakal a to ked sa mam priznat, jeho som videla plakat predtym len raz v zivote, ked nam zomrela babka. A ja som plakala z nitry az do bratislavy a od hranic sem sme sa s drahym ani nerozpravali. nie ze by som sa chcela vratit, ale bolo mi vazne smutno. ocino mi potom pisal mail, ze to bol najtazsi den v jeho zivote, ze ani pohreb dedka (ktory bol dva mesiace predtym) prenho nebol taky tazky ako moj odchod... takze o plakani viem tiez svoje...

no my sme mali dnes dost tazky den, maly bol poobede stale len umrncany, nic sa mu nepacilo a ked bol chvilu vesely, tak mi daval len pusinky, som sa nestihala ani utierat, od toho uslintania 😀 zlatucky... sa mu to nejak zapacilo, len dufam, ze nebude pusinkovat teraz kazdeho 😀

zehlenie... ja som zehlila v nedelu vecer pri telke a dnes sa chystam zasa, som prala v sobotu a az vcera to bolo konecne vsetko suche, tak dnes sa idem na to vrhnut popri CSI Miami 😉 to pradlo je nekonecny pribeh... len co sa zbavim jednej kopy, uz je tam druha 😠

ronnda
28. okt 2008

lieska - tak jsem na tebe myslela a prala ti, at uz si te tak treba nechaji, proste at uz se neco pohne. ale jak to tak vypada, budes si jeste uzivat briska, hlavne ze je malinkemu u tebe dobre. a neboj, budes mit urcite hodne svandy i u 6 cm a treba i u 10 cm 🙂

jasterka - to je dobre, ze kocikujes, aspon jsi na cerstvem vzduchu a mas trochu pohybu, i kdyz lezet doma u tv s briskem, na nej si odlozit talir s necim dobrym a odpocivat, neni taky spatne, u me to tak bylo, rada na to vzpominam...

maya - bude to pro tebe dost zmena, dalsi zivotni faze, ale urcite vse skvele zvladnes a navic, jdes prece za nama do wien, hura, uz se tesime a taky, ze pozname tveho samka. ja vim, ja porad jen shanim ty zenichy pro malou...

wienika - s temi vecmi je to legrace, taky uz jsem ty jeji skryse odhalila, ale ten klic byl pro nas zahadou. jeste postradam nejake malickosti, tak se urcite taky nekdy nekde objevi.
co leuska, papa porad pekne? a co jeslicky? nici se ted muze zblaznit do polivek, varim kazdy den a snazim se vymyslet porad neco noveho.

holzi - vy se z tech chorob nejak nemuzete dostat. taky preji brzke uzdraveni. s tim zehlenim dnes se mi vazne ulevilo, uz jsem se na to nemohla divat.

ja se dnes tedy musim pochvalit, opravdu mam vse hotovo, vyzehleno, docela i uklizeno, premyslim, ze si na zitra uvarim, manzel sel dnes na lepsi, tak budu mit klidny vecer u tv.

ronnda
28. okt 2008

holzi - udaje do tabulky zpracovava lieska

miriam - myslis, ze samka porad trapi zoubky?

ad odchod sem - pobrecela jsem si i nejakou dobu co jsem byla tady a nekolikrat jsem mela sto chuti odsud utect, ale uz je to pryc, vsechny zacatky jsou tezke.

miriam25
28. okt 2008

ronnda, ty si sikulka 😉
ja som trosku upratala kuchynu, ale este ma caka obyvacka, len cakam este chvilu, aby maly uz tvrdo spal a nezobudila som ho... a naviac, drahy este nie je doma, tak mam cas na konika 😉

miriam25
28. okt 2008

ronnda, neviem, ale je to mozne, dnes mal uplne riedku stolicu, to uz davno taku nemal, ale hnacku nema, lebo mal len 2x stolicu... ale mozu to byt zubky, predsa len,mame len 5 a tlacia sa dalsie von a mam taky pocit, ze aj nejake stvorky sa tlacia, ale on ma nenecha sa poriadne pozriet,takze sa len domnievam...

ronnda
28. okt 2008

miriam - nici ma taky vzdycky ridkou stolicku a casteji denne kdyz ji jdou zoubky. tedy, s poctem zubu jste nas uz predbehli a mam takovy pocit, ze uz vas nedozeneme. jak se ji prorezal ctvrty zoubek, je razem klid a vypada to, ze se zatim nic dalsiho nechysta.

miriam25
28. okt 2008

no u nas sli stvrty a piaty hned po sebe. v piatok jeden a v nedelu druhy... co sa chysta teraz vazne netusim. predpokladam, ze horna jednotka, ale predtym som si tiez myslela, ze vyjde ako stvrty zubok horna dvojka a vysla jednotka... tak uvidime...

wienika
28. okt 2008

ronnda,lea je v jaslickach velmi spokojna, dokonca ide odo mna rano vzdy sama a vrhne sa na rafaelu(alebi juliu)...uz ich pozna a ma obe velmi rada. a ani neplace za mnou...vcera som sa potajimky este kukala co tam lea robi a hned sla k stolu a zobrala si kusisko chleba, pekne si sadla a papala......takze v jasliach pekne papa a spinka. doma je to uz horsie, hlavne cez vikend s obedmi, vtedy nechce vacsinou nic. ale jogurty a fruchtzwerge si dava rada. este jedava kazdy den na veceru od alete griessbrei s keksom......
uz aj celkom pribrala, sice som ju nevazila, ale evidentne sa gulati 😀
potom spravim fotky a pridam......

no, idem sa venovat drahemu, tak zatial pekny vecer

miriam25
28. okt 2008

wieni, normalne sa to dobre cita po tom, ako ste mali s leuskou problemy s vahou, ako sa teraz pomalicky gulati... 😉 super. si viem predstavit, ako sa z toho tesis.
ja som zvedava, ako to bude samko zvladat, ked pojde do jasliciek, snad rovnako v pohode ako tvoja leuska...

wienika
28. okt 2008

miri, samko vyzera byt taky pohodak, urcite nebude mat problem sa adaptovat......

inac ja lee kukam zubky iba ked place, vtedy vidim vsetko....hehe
my mame momentalne 16 zubov......rastu jej jak huby po dazdi.....

je to pre mna strasna ulava, ked tak pekne papka.......ja som sa hrozne trapila.....dufam, ze nam to vydrzi.....

lenkaw
28. okt 2008

jasterka: co sa tyka tych veciciek na maleho, tak je lepsie mat od velkosti 56. Ja som kupila aj dost 50 a kedze uz pri porode mal Luca 52 cm, tak som to hned vyradila lebo to bolo male, hlavne body 😒 a za chvilu mu budem obliekat 62, lebo 56 mu je akurat teraz dobra!!! Rastie ako z vody, hm teda z mliecka 😀

miriam25: hm, diky ten 46.tt som si ani nevsimla ale uz som to opravila 😉 takze tehulka uz nie som a 46 tyzdnov by som asi uz nezvladla!!!

wienika: super ze Lea je taka spokojna v jaslickach a pekne papa !!!

Ked ste zacali s tym zehlenim tak idem aj ja 😠 majte sa krasne.

bejby29
28. okt 2008

Caute kocky, vy ste toho popisali zas! 😉 Ja som dnes bola u zubarky na kontrole a skoncilo to trhanim zubu.. A som paradne nasr... lebo ten zub sa mi pokazil pocas tehu a robili mi ho v Spanielsku a tak mi to dovrzala, ze mi tam zostala infekcia, ktora sa rozsirila az do sanky 😠 Takze zub musel von, teraz musim brat antibiotika a cakat tri mesiace dokym mi budu moct urobit umely 😠 😠 Nastastie je to ten uplne zadny hore tak to nevidno.. Ale stve ma to, dnes som si aj poplakala, lebo zuby som mala vzdy zdrave a zrazu toto 😢
Lieska, Mayi uz som vas na Facebooku dala ako friends 😉
Wieni, az sa to dobre cita, ze je Leuska taka stastna, po tom tazkom obdobi.. Mozno ta uz mala plne zuby 😀 (srandujem) a potrebovala zmenu

ronnda
28. okt 2008

tak vidim, ze jsem tu dnes rozpoutala vlnu zehleni 😉

wienika - i me to moc tesi, ze je z leusky takovy jedlik. super, ze v tech jeslickach se citi tak dobr. a to, ze nepapa moc pres vikend, je asi normalni, je doma s vama nebo jste u rodicu, tak je to pro ni taky aufregung. i my o vikendu nemame skoro zadny rezim, jidlo taky tak vselijak, ale dozeneme to pres tyden.
vcera jsem se stavila u sousedky co ma rocni holcicku, zrovna ji davala papat, no a nase nicole ac byla vyspana, najezena, napita, se tvarila, jako bych ji nedala tyden najist a sapala se ji po taliri, tak do sebe cpala rajskou polivku jako diva (mozna taky proto, ze my rajcata nejime a moc rajcatovych jidel nema). no ale bylo mi trapne... nastesti ona nas zna a kdyz se potkame venku, tak vidi nicole neustale v ruce s nejakym jidlem.

lenkaw - to mas pravdu, deti z tech oblecku hrozne rychle vyrostou. ja jsem nemela zadnou vel. 50 a to mela mala 49 cm kdyz se narodila, nektera body vel 62 nosila hodne dlouho (jakoby rostly s ni).

miriam - i ja si myslim, ze vas samko je velky pohodar a smisek, tak ze nebude mit problem si v jeslickach zvyknout.

twix
28. okt 2008

Lieska, tak ta poslali domov. ale moze to prist kazdu chvilu. ked som cakala Lauru, bola som na kontrole po termine a tiez mi povedali, ze to este potrva, ze sa neotvaram. dokonca sme rozpravali o vyvolavani, ze kedy najskor... no a potom, o par minut, mi pocas ct-cka odtiekla voda a odrodila som 🙂 takze vsetko je mozne!

ronnda
28. okt 2008

bejby - no tos mela tedy den... hlavne, aby te to nebolelo.

bejby29
28. okt 2008

Ronndi, to dufam aj ja.. Najviac mi je to trapne pred manzelom, pripadam si ako stara zena, vsak starym ludom trhaju zuby a nie 26 rocnej babe! 😒 Ale budem sa s tym musiet nejako zmierit..

twix
28. okt 2008

Ronnda, nam ide dvanasty zub, ale na tvojom mieste by som si nerobila starosti. kazde dieta je individualne. mozno onedlho vyjde tvojej malej viac zubkov naraz. laura je tiez "polievkova". spava poobede 2-3 hodiny. ja sa snazim zehlit priebezne vecer pri telke, to mi tak nevadi.

ronnda
28. okt 2008

bejby - s tim si nelam hlavu, zuby trhaji i nam - mladicim 😉 ja jsem se taky s jednim dost otravovala, moje dr. mi ho nakonec zachranila, uz mel taky na male.
nastesti je to u tebe zub uplne vzadu, takze ta dira ted neni videt 😉

ronnda
28. okt 2008

twix - delam male casto polivku s tim vajickem dle tve rady, tak si na vas vzdycky vzpomenu. a taky dekuji za super tip na vanocni darek, moc se mi libi ta hracka, jak jsi tu davala nedavno odkaz.
s tim porodem mas pravdu a kdo vi, lieska se tu uz odpoledne neukazala...
laura uz je velika slecna, je moc hezoucka, divala jsem se po nejake dobe do tveho alba, s tema cepkama ji to moc slusi. za chvilku uz bude mit brasku...

ronnda
28. okt 2008

je, laura spi az tri hodiny, to by se mi taky libilo, hlavne ze by pak nicole sla spat vecer pozdeji, chodi tesne po 18 hod., uplne odpada, spi jen hodinu v poledne, tak pak dlouho nevydrzi. a odpoledne uz si zdrimnout proste nechce. nastesti spi ale 12 hodin v noci, tak ji to tak asi staci.

twix
28. okt 2008

Bejby, ja som mala vzdy problemy so zubami napriek starostlivosti. pred rokom mi museli jeden vytiahnut.a tiez som skoncila na antibiotikach. nastastie sa to rychlo a bez bolesti zahojilo. umely som si zatial nedala urobit.

bejby29
28. okt 2008

No Twix, tak vitaj v klube strbatych, aspon nie som sama 😀

viedencanka
28. okt 2008

Ahojte kocky,
Maya,tak o chvilku ta tu mame,vies uz aky budes mat prac. cas? Ja som v mojej praci mala tiez asi 100 ludi na oddeleni,takze ziadne sukromie.Telefonaty som si mohla v pohode vybavit,ale surfovat som si dovolila len cez obednu pauzu.

Vcera sme boli s martinkom tu u pediatra.Tak tie hrozne vyrazky boli naozaj alergicka reakcia na nejaky chemicky podnet.Pytal sa ma,ci nebol nahodou chvilku naboso na koberci-ze ked prisiel do kontaktu so syntetickym kobercom,s jeho citlivou pokozkou sa mohol vyhadzat.je pravda,ze sa prezliekal a spravil si pauzu,a zrejme si obsuchol kolena o koberec,dr povedal,ze tie vyrazky sa potom rozsiria aj inde,kde koza neprisla do kontaktu.No a druha moznost je,ze sa vyhadzal z novych pancuch,sice som ich vyprala,ale nie je to 100%bavlna,je tam aj nejake percento elastan.No hlavne je,ze to pomaly prechadza,stale mu davam ten fenistil aby sa neskrabal.

dnes sme boli aj v St.Anna na HNO,dostali sme terin na 13.11.,dovtedy ale nesme mat sople,tak snad to zvladneme.Musime ist este na krv,potom k pediatrovi,aby dal Freigabe.V S.Anna mozme ist hned v den operacie domov,rano operuju a poobede mozme ist ak bude vsetko OK.Drzte nam palce,aby sme to mali za sebou.

Lieska,Jasterka,Twix- kazdy den na vas myslim,co nove.

Zajtra je na rade Linda-ortoped.....

Tento tyzden je tu s nami moj ocino,tak pomaha ako sa da.

Ja pouzivam skype,podla mna je to super. S nasimi aj s muzom sa aj vidime cez kameru,niekedy si volame aj traja ludia naraz-cez konferencny hovor.

Ten facebook ma zaujal,asi sa zaregistrujem aj ja.

Ronnda-to je super,ze otvoria dalsie kidscafe,hlavne tu blizko nas,pre mna je Mariahilfer Str. dost neprakticka kvoli parkovaniu.

maya01
29. okt 2008

Dobre ranko,

mam super spravicku...Samusko nastupuje predsa len 3.nov. do skolky...manzel bol vcera v tej skolke a Leiterin mu povedala,ze im prave jedno dieta vypadlo a ze Samko moze hned nastupit. Teda ten prvy tyzden na zacvik a potom uz normalne. Muz si musi zobrat volno cely tyzden,aby moho. pre neho chodit...ja si bohuzial nemozem dovolit hned prvy tyzden chybat... 😖
Ale tesiiime sa... Teda horsie na tom bola moja mamina,ked som jej to vcera povedala,tak sa tak rozplakala... 😢 a Samko,ked ju videla,tak spustil tiez... no tento tyzden bude riadne emocionalny.... ☹

Wienika,hned si ta idem najst na facebooku.... Som vcera pozerala ordinaciu a cely cas som mala pred ocami,ako Mastalir chodi do divadla za baletakmi.... 😀

Viedencanka,dakujem za cislo na Dr.,hned tam budem volat...je u neho dlha cakacia doba?
Drzim palce,nech je Linduska ok.
Co sa tyka mojej pracovnej doby...je flexibilna...t.j. mozem prist medzi 6-9hod. a mozem odist uz aj o 14.00 len potom si musim minusove hodiny v priebehu 3mesiacov odpracovat. Takze v pohodicke...

Ronnda,aj my sa na vas tesime 😉 A ja sa len potesim,takej nevesticke ako je Nici... 🙂

Ja idem dnes dat este do poriadku,nas stary byt...sa mi tak nechceee... 😖 ale uz musim,lebo od nov. tam budu podnajomnici...

Paaaa

lieska
29. okt 2008

Caute babulky!
V prvom rade: ja nic noveho! Normalke, ked sedim a babo sa nehybe, aj zabudam, ze som tehu! ☹

Mayi, to je super, ze Samko teda bude hned s vami! Nejak to vydrzte tento tyzden, ja viem, to je take od veci menit teraz celu situaciu a odchadzat! Ale nastastie nebudete daleko!!! Budem na vas mysliet!

Viedencanka - no tak si predstav, ze maly mal alergicku reakciu! Chudiatko! Ale je to svinstvo co sa v dnesnych casoch na tie deti lepi! Ked si predstavim kde vsade sme sa valali my a vobec nebolo tolko alergii...
Na tu operaciu drzim velmi palce, to je super, z etam nebudete musiet byt hospitalizovani! A dnes s Lindou drzim palec, nech aj to dobre dopadne.

Twix - tak to si ma potesila, ze sa situacia moze tak rychlo zmenit! Ja uz som pre istotu napasovana na vikend, ze nech j eto teda aspon uz novembriatko! 😀 Ty co? Kedy mas kontrolu???

Wieni - to je super s tou Leuskou, len nech jej to takto pekne aj vydrzi! Tesim sa s tebou!!!!

Bejby - no nic moc s tym zubom, bolo to az take zle, ze to museli trhat???

bejby29
29. okt 2008

Lieska, bolo. On sa mi pokazil pocas tehu, nemohli mi robit rontgen tak mi to len zablombovala, ale vraj zle mi to osetrila a kaz sa tvoril pod plombou.. Keby mi ho nevytrhli tak by som mohla dostat nejaku infekciu..

jasterka
29. okt 2008

Ahojte babulky🙂 vy ste boli vcera vecer aktivne 😉 mna to kocikovanie zmohlo a uz o 21h som spala.

Viedencanka-to znie dobre ,ze by vas este v ten den prepustili,to znamena ,ze ta operacia je len mensi zakrok ako vyberanie mandli 😝 nic prijemne,ale hlavne ,ze budes mat martinka hned pri sebe,mama je naj medicina.
dnes drzime palce aj Linduske u ortopeda 🙂

veru Lieska tie alergie 😠 v dnesnej dobe je to ako mor,moj muzik,vychovany na dedine, dostal alergiu na potraviny az v 22.rokoch a odvtedy sa to len nabaluje ☹
sice je pravda ,ze sa mu to objavilo po nasej svadbe 😀 ale alergologovia mi zasluhy nepripisuju 😉

mayi.-no ako sa to krasne vyriesilo st ou skolkou,jasne,ze je tvojej maminke clivo,ked je na vas zvyknuta,
ale vy budete spolu ako rodinka hned od zaciatku,to je super 🙂

vroni
29. okt 2008

Ahojte vsetky, ja vas sice poctivo citam, ale doma mi odisiel pocitac, v robote otravuju zakaznici 😀 , tak sa nemam k pisaniu 😀 Minuly tyzden bola krpata chora, vo stvrtok a piatok ju opatrovala moja mama, co nam sice strasne bodlo, ale ze inak nemame prave najlepsi vztah, bola som z nej po dvoch dnoch na maslu a krpata sa chovala ako odtrhnuta z retaze 😠 😠 😠 (jasne, stara mama skakala pre nu ako opica na gume a ja som nebola ochotna. No, krkavcia mater, davno viem, ze skoncim v starobinci 😠 )
Wienika, super, ze mala papa, este ju budete v jedeni brzdit 😀
Tehulky, drzte sa, uz to mate skoro vsetky za par!!!
Inak s velkostami oblecenia - my sme zacali 50 (dost tazko ju dostat) a 56 krpata nosila hadam zo tri mesiace (narodila sa s 51 cm, takze asi zavisi aj od oblecka), potom sme presli na 62 a ta nam vydrzala do 8 mesiacov. Teraz nosi vacsinou 86 a ked citam, ze je to pre deti od 12 do 18 mesiacov, tak len prevraciam ocami (pretoze krpata je uplne tabulkovo priemerne dieta, takze neviem, ake slonie deti maju vyrobcovia oblecenia) aj ked je fakt, ze slovenske veci potrebuje 98 a aj tie uz su jej pomaly kratke. Ale Kenvelo suknicku nosi 62, ta jej (konecne) nesklza z bruska 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre