Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
1. dec 2008

Juuuj Wienika,to ma strasne mrzi... ☹
Ja viem,ze je to tazke,ked si na vsetko sama.
A nemoze prist tvoja mamina do Viedne,ci ona este robi?
Jaj,kebyze nerobim,hned by som sa ti ponukla...
Vam drzim palce,nech to vsetko zvladnete...

Ja idem zajtra posledny den do roboty a potom volnoooo...ale sa tesim...
Ozaj v stredu mame termin obhliadky tej novej skolky...no som zvedava co na to povie Samko... 😎

Viedencanka,doktora sme nasli a v stredu mame hned aj termin,tak som na neho zvedava.

Miri,ako bacujes?

ronnda
1. dec 2008

wienika - no tak to je tedy neco... to je jak ze spatneho filmu, to bylo tedy tak tak, ze ho hned operovali. No drzte se vsichni! A leuska taky nic moc, uvidis co ve stredu doktor. no budu na vas moc myslet!

silvia2406
1. dec 2008

wienika, mrzi ma, co sa stalo manzelovi, prajem mu skore uzdravenie, rovnako tak leuske.
tebe prajem vela sil, aby si to vsetko zvladla, drzim palceky a myslim na vas 😵

ronnda, to s maminku mi je luto ☹ a kludne sa vyrozpravaj, vsak forum je tu na to a my tiez 😉 budeme pocuvat 🙂

miriam25
1. dec 2008

boze wieni, to ma strasne mrzi ☹ ja som sa potesila, ze si sa medzi nas zasa zastavila, no ale radsej by som bola, keby sa manzelovi nic nestalo a napisala nieco veselsie ☹ dufam, ze sa to cele u vas co najskor utrasie a budes si moct aj ty trosku vydychnut. A nemohla by si zaviezt Leusku na par dni k tovjej mamine, aby si to lepsie a lahsie zvladala? juuuj, keby som nebola tak daleko, hned by som ti povedala, aby si priniesla leusku, so samkom by sa urcite pekne zahrali.

miriam25
1. dec 2008

maji, tu baca... bacujem super. pozeram film Nieco ako laska co mi kamoska napalila a uz som vsetko pozehlila a zasa zapla pc, kedze som bola taka sikovna a pozehlila rychlejsie ako som predpokladala 😉

miriam25
1. dec 2008

ronnda, tie vysledky mi prisli zaciatkom oktobra (!!! testy boli koncom jula-cervna !!!) urobila som to za 2, asi som sa zabudla pochvalit...

bejby29
1. dec 2008

Tinus, moja, to si musis pripadat ako v zlom sne.. Vydrzt to, alebo zober sa a utekaj k mamine, lebo ked sa z toho zrutis, tak to nebude dvakrat najlepsie.. Ja som zas aj s malou prechladnuta, asi som prechladla na tom stretku a mala to odo mna chytila.. Nastastie ma iba sopliky, ja tiez, inak nic neboli...
Wieni, no to je teda tiez ako v zlom sne aj v tvojom pripade.. Kocky, ja by som vam tie vase pokladiky hned postrazila, len neviem ako by som to urobila.. Ale ak potrebujete niekoho, ja kludne postrazim na par hodin.. Malu zanesiem ku krstnej a zoberiem aj Leusku alebo Leni, ak by ste chceli.. Mne to len urobi radost..

wienika
1. dec 2008

babulky, ste zlate.....
mam pocit, ze kazda z nas ma nejake problemy.....

tina, jasne, chod k mamine, nech sa das dokopy, aspon na tyzden....nie je nic horsie ako vystresovana a unavena mama(vid ja) potom sa to odraza aj na dietati. Jak som ja dnes bola taka vynervovana, aj lea bola, v jasliach cely den mrncala a doma mi chytila taku hysteriu, ze som ju nevedela ukludnit....tak som volala manzelovi(chudak, ten ma svoje problemy) ten volal kamaratovi doktorovi a ten povedal,ze to ma lea zo mna, ze sa mam skusit upokojit a ze zajtra bude lepsie. tak uvidime, ale najprv musim popracovat na mojich nervoch...strasne sa chcem v noci vyspat, len sa bojim, ze nebudem moct zaspat.....

ja malu mozem mamine odniest az v piatok, lebo ona robi.....ale v piatok ja nemozem, lebo ma vystupenie....takze ani tak, ani tak.....

ronnda, to ma mrzi, ze mas choru maminku, ja som to prezivala pred par rokmi s mojim ocinkom, vtedy sa tiez o neho 24 hodin denne starala moja maminka, tiez to bolo hrozne obdobie, asi doteraz najsmutnejsie......
drzim palceky.......

miri, aky je to film co si pozerala? este som o nom nepocula...romantikus?

bejby,miri,maya, dakujem za ochotu, ale nejako to zvladnem......jedine co ma trapi je, ze niekedy mam robotu do 17.30 a vtedy je uz skolka zavreta, takze bud to urobim tak, ze v namiesto obeda cez pauzu ju pojdem zobrat a postrazi ju svagor alebo ju pojde on zobrat sam, este uvidim....nastastie ho lea pozna a dufam, ze nebude v soku, ked tam neuvidi mna ani manzela.....doteraz sme ju boli zobrat vzdy len my dvaja.....
aj tak mam vzdy blby pocit, ked sa o nu nestaram ja..dokonca ja ked ju ma manzel, stale sa bojim, ci vsetko urobil tak ako ja, ci dal malej capicu, ci ju prikryl.....vsak to poznate.....

maela
1. dec 2008

halo halo,po dlhej dobe s opät ozyvam 😉
freistellung som konecne dostala,vlastne ho mam uz tyzden,ale mam pocit ako keby som stale pracovala ☹
uz dva dni uspesne zehlim a zajtra to bude tak isto.uz budem o zehlicke aj snivat..
idem uz do hajan bo pozeram ze je uz neskoro.tak dobru..

boldy
1. dec 2008

ahojte babenky,

jeminky, co je to za obdobie, kazdy mam nejaky problem alebo smolu... ja som tiez dnes spadla, som sa smykla na podlahe v ponozkach, ale chvalabohu som pristala na zadku... som sa teda zlakla, malu som hned budila tak kopala, je v poriadku.

wieni>je mi luto s tvojim manzelom, si to viem predstavit teda, aj moj raz krvacal z nosa 2 hodiny, tak prisla hned sanitka a ho zobrali, a to ja som bola na sk, tak som bola v stese z toho tiez. Snad to zvladnes aj s leuskou.
tina>ja tiez odporucam slovensko, to je taka terapia pre nas baby, co tu nemame rodiny, takze ak mozes chod urcite k mamine.
mayi>drzim palce s novou skolkou
maela> blahozelam k tomu frei. aj ked si stale pracovne vytazena 🙂
dobru noc babenky, ja posledne noci nejak neviem spat.

miriam25
2. dec 2008

ahojte babulky,

wieni, som si ista, ze to zvladnete, hlavne sa sama upokoj, mohlo sa stat aj nieco horsie. urobili ste super, ze ste hned volali sanitku a ze muzika hned operovali, vsetko bude dobre... deti vedia velmi vela vyciti, ked je maminka stastna, su aj deticky stastne (pokial nie su chore), ak je maminka nestastna a v strese, odrazi sa to aj na nich. Neboj, upokojis sa ty, upokoji sa aj leuska... zelam ti, aby sa tato nocna mora co najskor skoncila. v takychto situaciach az poznas, kto pri tebe naozaj stoji a kto je ozajstny priatel...

tina, zbal kufor a utekaj co najrychlejsie k mamine, kym este vladzes, aby si sa naozaj nervovo a z vycerpania neocitla sama niekde v nemocnici...

maji, tak dnes posledny den v robote? dokedy mas volno? jaj, to nemozem mojmu drahemu ani povedat, lebo on chuda bude az do vianoc vo viedni ☹ aach, keby to bol len tento tyzden, nevadilo by mi to, ale ze az do vianoc nebude cez tyzden doma, len cez vikend... ☹ tiez by som sa najradsej zbalila a sla k nasim, ale moja mamina robi a uz nema dovolenku (vzala si poslednu, ked sme teraz boli u nich) a ani by si uz nemohla vziat dovolenku aj keby mala, kvoli tomu euru... ocino ma sice volnejsi program, ale aj tak,keby sme tam boli, len by sme ho rusili a nemohol by sa sustredit, brat tomu zacinaju zapocty a predterminy, takze sa musi ucit, takze by sme tam naozaj len zavadzali a rusili vsetkych....

samko este spinka, dnes bol strasne dobrucky v noci. asi som aj urobila chybu, ze som mu o 6 davala papat, ked spinkal, ale chcela som, aby spinkal dlhsie... vecer o stristvrte na 6 som ho davala do postielky, o pol 7 mi trosku plackal, tak sme urobili klasicku obhliadku bytu, dala som ho do postielky a spinkal krasne celu noc. o 6 som sa zobudila, urobila mu papat, dala mu, aj ked spinkal a spala som potom do pol 8 v obyvacke na gauci. ak by zajtra tiez tak krasne spinkal,asi mu nedam papat a uvidim, dokedy bude buvat a ci mi potom este zaspi alebo nie. lebo raz som ho tak nechala, spal do pol 8, zobudil sa na hlad (ani sa nedivim) a uz mi potom nechcel spat (pritom normalne spi aj do 9, pol 10)... tak uvidime...

miriam25
2. dec 2008

boldy, neboj, babatka su v brusku tak dobre chranene, ze by to musel byt poriadny naraz, aby sa im nieco stalo... tiez som sa raz tak bala, ale babatka maju super ochranu a zrejme aj anjela strazneho pri sebe 😉
a nielen babatka, ale aj deticky...

jaj, to som vam este nenapisala. minule mi maly vyliezol na obyvackovy stolik a my mame hned vedla ohradku. momentalne v nej mam nahadzane len pradlo na zehlenie (teraz ziadne, vcera som vsetko zvladla). no a maly, ako stal na stoliku, tak sa mi navazil nad ohradku, padal dolu hlavou a urobil kotrmelec, tak, ze si sadol a cumel na nas (to bol aj drahy doma)... sam nevedel, co to prave urobil,ale jemu sa to pacilo. my zhrozeni, ci sa mu nic nestalo, i ked dopadol na velmi makke, ale vyzeralo to hrozostrasne... a malemu sa to tak pacilo, ze chcel zas. no uz je koniec kotrmelcom, co keby dopadol zle a zlomil si vazy????
najnovsie si zas vymyslel stverat sa na stolicky v kuchyni... aaach... poraza ma z neho. keby si na tu stolicku aspon sadol, ale nie, on musi stat a pozerat, co je na stole a co by si mal rychlo zobrat.
o tom, ze si vie otvorit dvere na kupelni a vliezt do sprchoveho kutu ani nehovorim. nervy mam, ked sa mi v nom posstavi na uplny kraj a krici na mna, lebo tam staci len trosku sa zakolisat a uz pada na pusu.... nastastie som doteraz vzdy priletela vcas..... strasny vymyselnik...

jasterka
2. dec 2008

Ahojte babulky.tak som sa tesila,ze si vas precitam pri kavicke,ale co citam mi srdce zarmutilo ☹

Ronnda-je mi luto,ze mas choru maminku 😢 ...ako pise Silvika,kdykolvek si vylej srdiecko ,na to sme tu 🙂

Wieni- 😢 uz len pri citani mi behali zimomriavky po tele ☹ drzime vam palce,urcite to zvladnete,aj ty zladit sa z Leuskou,aj manzel tie operacie,hlavne je,ze mu hned zoperovali nohu a zabranili najhorsiemu.

Tina-aj ja by som na tvojom mieste upalovala za mamkou,aby ste to tazke obdobie prekonali.

mne akurat muzik spominal(co si nepametam )ze som pri porode volala mami,mami pomoz mi 😅 ...
tiez dakujem bohu,ze mam mamku aku mam. 🙂

miriam25
2. dec 2008

jasterka, ani ja si nepamatam na niektore momenty porodu, i ked teda maminu som vraj nevolala 🙂
ako sa ma emmuska? papa, rastie, robi radost? a co ty? byt mamou je uzasne, ze? len si to uzivaj, to obdobie,kedy mas malinke babatko prejde neuveritelne rychlo ☹

jasterka
2. dec 2008

lieska-chudatko malinka a aj ty ☹ take koliky ma 😢 mne tiez trha srdce ,ked sa mala trapi a zaplace bolestivo aj zo spanku,ale cely den ☹ to musi byt na zblaznenie ...s celeho srdca vam zelam nech to prejde,co najskor,
zo dna na den,najlepsie z dnesku na zajtra...drzim palce,drzte sa obe.
Ale ze krasne priberate 🙂 len tak dalej. 🙂

viedencanka 🙂 to som bola naozaj ja s muzikom a Emmuskou,nabuduce ma oslov,potesim sa 🙂
my sme tiez zhanali lehatko,chcela som chicco,aj sme ho vcera kupili v DC,tak sa vytesujem,malej sa tam zatial na skusku vecer pacilo,az v nom zaspala,dufam,ze si ho oblubi...
my sme sa stoho Toysu tak ponahlali,ja som bola mimo stych davou nakupovchtivych 😝 ...
piatok poobede,vsetci nervozny,auta trubili,obchody preplnene,ziadne parkplatze 😒 typicka predvianocna naldicka 🙄 ...

jasterka
2. dec 2008

miriam 😵 je to uzasne,nepopieram vsak,ze aj velmi narocne...vsak velmi dobre vies 😉
tesim sa s kazdeho dna a zaroven sa bojim...ci robim vsetko spravne,bojim sa onu,sledujem ci dycha...
trosku schyzofrenicke to materstvo. 🙂 veru mas pravdu ,cas leti ako blaznivy,ved este pred troma tyzdnami som ju vyhanala von 😀 a uz mi mrnka v postielke....takze hor sa do dalsej kojaco-prebalovacej rundy 😀
krasny den s tym tvojim vymyselnikom,musis mat oci na stopkach,zisli by sa ja 4.ruky,co?

krasny dnik vsetkym. 😵

miriam25
2. dec 2008

jasterka, tak to ti verim, ale narocne su len tie prve tyzdne, potom uz budes presne vediet, co a ako, preco malinka place, rozpoznas aj plac,ked je hladna alebo ked ju nieco boli. je to uplne iny plac babatka. Chce to len cas... v kazdom pripade my ked sme mali samka som hovorila, ze ani telku nepotrebujeme, on je ta najlepsia telka, nevedela som sa nanho vynadivat 😵 😵 😵

ronnda
2. dec 2008

ahojte kocky, dekuji vam vsem za podporu, jeste ze vas tu mam a ze se mame kde vypovidat, kazda mame svoje starosti.

wienika - je to opravdu tak, kdyz je maminka nervozni, odrazi se to na diteti, taky to znam z vlastni zkusenosti, nejvic to pocituji prave kdyz jsme v cr, tam si vzdycky i poplacu kdyz mamku vidim, ona tedy vubec nevi ze tam jsme, vubec nas nevnima... manzel malou vzdycky vezme pryc at to nevidi, ale stejne je to pak ve mne jeste celou cestu domu a mala to vyciti... vzdycky z cr specham domu a snazim se na to nemyslet. ale kdykoliv mi tu zazvoni telefon, desim se, ze vola tatka, ze se neco stalo...
taky bych ti strasne rada s leuskou pomohla kdybych mohla... kdybych treba bydlela kousek vedle vas. vim, ze to zvladnes, bude to narocne, hlavne tim, ze pracujes az do vecera. taky vam drzime moc palce!

boldy - urcite te ten pad vylekal, ja jsem taky spadla nekdy na zacatku tehu, vyvrkla jsem si paradne kotnik a na nicole to nasledky nezanechalo (aspon doufam 😉

miri - to jses sikovna, ze mas vyzehleno, ja peru a peru, tak na me zehleni taky ceka. o vikendu tu budeme mit navstevu z cr, kamaradka s dvema detma a moje nichte, uz se moc tesim. nicole dnes spala neklidne a v noci byla hodinu a pul vzhuru, tak jsem si rikala, ze vas treba dozeneme s nejakym tim zoubkem, ale zatim mi nenechala kouknout do pusinky.

lieska
2. dec 2008

Ahojko babulky!
No veru, same smutne spravy!!

Ronnda-mas to chuda tazke, ked mas mamicku v takom stave! Velmi ma to mrzi, to su take tazke zivotne situacie! A najhorsie, ze sa s tym clovek musi len sam nejak popasovat, lebo pomoct sa tam asi velmi neda (fyzicky). Moja, z celeho srdca ti prajem, nech si taka silna ako doteraz a tak dobre to zvladas!

Wieni - -do kelu, hrozne!! Este ze ste volali tu sanitku! Ked si predstavis co sa mohlo vsetko stat, az ti je zle, co? Chudiatko, aj tebe drzim palce, aby ste to zvladli!! A manzelikovi skore uzdravenie!

Tina - -teba som nejak neregistrovala co sa stalo (dost to tu rychlo citam), ale pridavam sa aj ja k nazoru "bez len pekne za maminkou"!

musim si dat pauzu, mala place....

miriam25
2. dec 2008

aaach, ronnda, to je asi najhorsie, ked je clovek bezradny a jedine co moze, je divat sa, ako ten druhy trpi 😢 no ty si silna osobnost a doteraz sme nikdy nepostrehli, ze by si to nezvladala, keby si nic nenapisala, takze som si ista, ze to zvladnes aj v buducnosti 😉 drzime ti vsetky palce a kedykolvek sa nam tu postazuj, ved aj na to sme tu, aby sme jedna druhu podporili a povzbudili....
so zehlenim, no ja perem kazdy den nieco. vcera to bolo cierne, dnes draheho pracovne veci, co som ponachadzala v aute a na chodbe pohadzane, zajtra normalne farebne veci, pozajtra este neviem, bud samkove alebo biele... no a ked neozehlim, tak nase kreslo je po tyzdni tak zahadzane pradlom, ze ho ani nevidno. a vzdy si tam necham nejake kusky, ktore sa mi nechce zehlit, bud take, ktore su haklive a musim zehlicku nastavit na menej alebo moje pukove nohavice, ktore zehlim nenormlane dlho vzdy, aby som tie puky nenazehlila niekde inde. ale vcera ten film bol vazne pekny, tak som zehlila, zehlila, az bolo vsetko prec. dnes som to ulozila vsetko do skrine (vcera som nemohla, maly mi spal) a je klud... kym neuschne dnesna varka 😀

wieni, ten film bol romanticky a peknucky. nebolo to nic prehnane presladene, lebo take ja uz nejak nemusim. mam to od kamosky, ktora to videla a odporucila a aj napalila 😉 ak chces, mozem ti to napalit a poslat... alebo ti poslem moje a volakedy mi to das potom.ja to urcite v blizkej buducnosti pozerat nebudem, lebo teraz pridu na rad ciste vianocne klasiky, ako tri oriesky pre popolusku, s tebou mne bavi svet, jak vytrhnou velerybe stolicku alebo vsetky casti sisi 😀 takze toto urcite pozerat viac nebudem....

lieska, vidim, ze aj ty si teraz v riadnom frmole pri malinkej... tomu sa hovori materska dovolenka 😀 ale nie, to si len moj ocino zo mna robil stale srandu, ked videl, ako som okolo maleho kmitala, ze super dovolenka, ze? neboj, malinka sa ukludni po niekolkych mesiacoch a tie ubehnu ako voda a ty tu uz budes medzi nami castejsie,ked ti bude spinkat 😉 ved si sikulka...

lieska
2. dec 2008

Miri - no veru, moj drahy hned druhy den ako sme boli doma povedal, ze nechape ako sa to moze volat materska dovolenka!!!! Ked nestihas ist na WCko!! 😀

Jasterka - no dufam, ze sa to ukludni s tym bruskom! Len pocitam dni, ktore zostavaju do konca 3. mesica! 😀 A tesim sa aj na januar, pojdem na mesiac domov!! Priepustku od draheho som uz dostala, tak sa neviem dockat! Teraz mam strasnu Heimweh!

Inak baby, maminy...ako davate malinkym cipky? Ja som si kupila take na tie koliky, no ale ked som zbadala velkost cipku a velkost tej dierocky kam by som to mala strcit, tak som sa veru neodvazila!! Co s tym, viete mi niektora poradit??

lieska
2. dec 2008

Boldy, ked si padla len na zadok, tak to je ok!!! Ale davaj si na seba pozor! Ja som s atiez zdruzgala, ale na chodniku a padla som takmer na hubu, nastastie nie na brucho, ale letela som hned do nemocky, taka som bola prestrasena!! Ako pise Miriam, nastastie su babatka dobre chranene v brusku!

miriam25
2. dec 2008

lieska, fuuha, na mesiac??? to budete drahemu strasne chybat.... ale ty si to urcite uzijes a potom sa budes s radostou vracat naspat.. chcem ta len upozornit, ze malinka ti bude zrejme moc plakat, ked budete prve dni na SK, predsalen, nie je to jej domov a take babatka to hned vedia, ze su inde... my sme sli k nasim, ked mal samko mesiac, sli sme na dva tyzdne a prve dva dni, ked nespal, tak dost plakal ☹ chuda moje.. ale potom bolo fajn.. co mna dost udivilo, mali sme jednu navstevu, samko cely cas spal, co boli u nas a ked odisli, zobudil sa s nenormalnym placom. akoby vedel, ze bol cely cas na rukach niekoho ineho a citil ten rozruch okolo aj ked spinkal...
s cipkami ti neporanim, zatial sme take nepotrebovali tuk tuk tuk... len par krat, ked mal maly velke bolesti zubkov, som mu dala paralen 25, dostanes vsade na sk v lekarni. je to aj proti teplote aj proti bolesti, ved ako klasicky paralen. v navode je napisane, ze sa moze dat detom od 9 mesiacov (cize ty mas este cas) jedna tabletka. ked sa mam priznat, nikdy som malemu nedala celu tabletku, vzdy len polovicu a super mu zabrala. nam totiz pri bolestiach zubkov nezaberaju ani gely ani babydent vodicka... nic ☹ zrejme ked to boli malo, samko je statocny a vydrzi to bez mrncania, ale ked to uz boli moc, tak tieto veci su slabe a treba nieco silnejsie.. i ked ako som napisala, polovica nam zatial vzdy stacila... ale davam mu to naozaj len v extremnych pripadoch, krabucku mame este skoro plnu 😉

tinavieden
2. dec 2008

Ahoj babulky. Tak ked vas citam tak sa nemam az tak najhorsie. Ked to porovnam s Wienikou tak moja nevyspatost je malina...aj ked tato noc bola celkom ok dali sme jej cipok tak spala lepsie ....
Wienika tak to ma ozaj mrzi, co teraz prezivas dufam,ze bude manzel coskoro v poriadku a vianoce oslavite vsetci spolu.Este,ze mas tak blizku maminu co Ti pomoze a dobreho svagra.Mas to teraz takze a verim,ze si riadne nervozna a Leuska to vsetko citi a je tiez hotova z toho co sa deje. Ja to vidim na Leni, posledne dni som do nej dost kricala a chudatko ani nevedelo preco a potom plakala a Ja s nou lebo mi to bolo luto ☹

Ronnda tak co Ty prezivas teraz s Tvojou mamkou mi je velmi luto. Ja som to prezivala pred rokom a pol s ockom.4 roky ho trapila rakovina pazeraka a bolo hrozne pozerat ako trpi a nevedela som mu pomoct.Posledne dni som bola s nim a boli to tazke dni...Ale vzdy ked som bola s nim som sa premahala neplakat a byt vesela a plna humoru ako bol vzdy on a to mu pomahalo ked videl,ze som stastna. Len jedno ma mrzi a velmi,ze sa nedozil vnucky na,ktoru sa tak tesil...ale vzdy ked sme v LM tak chodime mu na hrobcek a Ja verim v tom,ze nas tam z hora vidi 😉
Ronnda tak Ti drzim palce aby si to zvladala.A co je Tvojej mamine ak sa smiem spytat?Teda ona vas uz ani nevnima?To musi byt velke trapenie nie len pre vas ale aj pre nu.
Moj ocko si uz tak zelal smrt uz proste nevladal tu bolest znasat a bolo to pre neho oslobodenie...uz netrpi a verim v tom,ze mu je tam hore dobre...

Bejby dakujem za ponuku na opatrovanie Leni ale musime to zvladnut. Svokra je akurat s nou na prechadza...no aspon takto mi pohama aj to sa ceni. Mam si pospat no ale Ja cez den spat neviem...to s neda...

Lieska tak cipky davam tak,ze si ho najskor dam do oleja aby bol klzkejsi a opatrne ho vsuniem dnu...neboj prvy krat sa Ti to bude zdat brutalne taku velku vec dat do takej malej dierocky ale neboj zvladnes to. Ked je cipok dnu tak stlacis obe polky zadocku k sebe aby ten cipok dobre zalahol...neboj zvladnes to..Ja uz v tom mam prax 🙂

Miriam takze Ty si teras sama a uzivas si klud...no aj to clovek obcas potrebuje...aspon si spravis zenske veci...
Teda Samko je uz riadny betar no sikovny je..som zvedava kedy bude nasa leniva Leni chodit...uz sa neviem dockat piatku co nam povedia...a ozaj ide nam piaty zub dolny no neviem co budeme robit pri stolickach ked uz teraz pri jednom zube tak vyvadza ☹

Boldy ako pisu baby ked si spadla na zadok je to ok a uz teraz budes opatrnejsia a budes si davat väcsi pozor..vsetko zle je na nieco dobre...

miriam25
2. dec 2008

tina, kazdy zubok je iny... samko mal bolesti, ked mu sli horne dvojky von, o stolickach som vobec nevedela a ta jedna, ktoru som len nahodou objavila, ked plakal, no to som len cumela. i ked zasa musim povedat, ze samko bol trosku nepokojny a minuly tyzden rano len co sa zobudil, len mrncal, asi ho to bolelo, ale potom prestal a bolo vsetko ok... mozno pri inych zubkoch nebude leni tak trpiet... uvidis... tazko povedat. len u nas sa teraz nejak spustil naval zubkov... dlho sme mali len 5, dlho dlho nic a zrazu ich je 9 a cakam, kedy pride zub cislo 10 😀 no som zvedava, budem vas informovat...
v piatok na vas budeme mysliet, ale som si ista, ze leni je uplne v poriadku a nemusis sa obavat. je jednoducho len leniva, nechce sa jej chodit, ved sa v zivote este nachodi dost 😉

ronnda
2. dec 2008

holky, jste moc zlate, moc vam vsem dekuji za podporu, ja si vzdycky rikam, ze musim myslet do budoucna kvuli male, jsem totiz dost citlivy clovek a vsechno me hodne sebere.

tina - taky mam nekdy vycitky, kdyz na nici nekdy nejsem zrovna prijemna a ona nevi proc, nekdy kdyz je toho uz hodne, ona je protivna, tak se to nahromadi a je mi to pak lito a taky brecim s ni. svokra je hodna, ze ti leni povozi, taky bych pres den asi neusnula, tak odpocivej aspon takhle u pc.

jinak moje maminka ma uz nekolik let alzheimera... ted uz nevi kdo jsme, sama se nenaji, skoro nemluvi, spis lezi... kdyz tam jsme, tak to na ni dost pusobi, proste zmena, krik male a dokaze byt i dost zla. kdyz jsem byla tehotna, tak mela jednou takovy zachvat, ze me malem shodila ze schodu. byla jsem uplne hotova. vnucky se sice dozila, ale vubec ji nezaregistrovala. nemoc u ni postupuje strasne rychle a co je hrozny, nejvetsi napor je to pro to okoli, doufam, ze nas tatka to vydrzi... chce bojovat az do konce.

lieska - taky jsem se poprve zdesila velikosti toho cipku, ale on tam proste pak zajel tak nejak sam. tenkrat se me dr. ptal, proc jsem cipky jeste nezkusila, tak jsem mu vydesene rekla, ze tak velky cipek prece do tak male dirky nedostanu 🙂

miriam - taky porad peru, nicole mi pomaha pradlo veset na susak a pak si hraje na schovavanou a je neustale schovana pod pradlem a ja chodim po byte a delam, ze ji hledam a rikam, kde je ta nicolka a ona se smeje a rika TADY 🙂

maya01
2. dec 2008

Ronnda,to mi je luto... ☹
Drzim palce,aby si mala dost sily a vsetko zvladla...

tinavieden
2. dec 2008

Ronnda tak teda to musite mat ozaj tazke s maminkou a obdivujem Tvojho ocka,ze sa o nu 24 hodin stara...klobuk dole.Musi ju mat velmi rad,ze sa takto obetuje...ono to je urcite takze pre celu rodinu vsetci trpite a mamka si to teda uz ani neuvedomuje...
Prajem Ti vela sil aby si to zvladla...hlavne psychicky.Ale myslim,ze ked sa pozries na Nicole tak mas pre co zit
Mne ked umieratl ocko tak som si vzdy vravela,ze kde jeden zivot konci druhy zacina...a zaujimave je to,ze v malej vidim mojho ocka, niektore crty ma jeho...takze ho vlastne vidim v nej...

Maya a co Ty uz mas viac robotky?A co Samko?Uz je ok v skolke?

lieska
2. dec 2008

Jemine baby, ako tak som sa dostala z baby blues a teraz mi tu len slzy padaju dole ako hrachy!!!
Tina-urcite vas ocko vidi zhora a tesi sa malej Leni!
Ronnda-az je to tazke citat o tvojej mamicke! Strasne strasne myslim na vas a prajem vas vela sily. Aj ockovi, musi to byt silny muz!!!
Aj vy baby ste teda silne osobnosti, klobuk dole!!!

miriam25
2. dec 2008

ronnda, to mi je velmi luto 😢 ocko je strasne silna osobnost, ked sa takto pekne o tvoju maminu stara... a ze ty si silna, som uz pisala.... ako dobre, ze mas stastnu rodinku, ze mas muzika a nicolku, ti ti prinasaju kazdy den radost, teda hlavne nici....

tina, mojej sestranici zomrela babka a snivalo sa jej s nou, ze jej povedala, ze bude mat chlapceka. Ten sen nebrala vobec vazne, pretoze sa 12 rokov marne snazila otehotniet, presla niekolkymi umelymi oplodneniami a vzdy potratila a 5 mesiacov mala doma adoptovanu dcerku. Asi dva tyzdne po tomto sne zistila, ze je tehotna uz na zaciatku tretieho mesiaca (menzes nemavala niekedy vobec, tak to netusila). A naozaj sa jej narodil chlapcek. A ona stale tvrdi, ze jej babka je jeho anjelikom, kedze jej to v sne povedala. A myslim si, ze aj tvoja malinka ma anjelika... ocko ju urcite dobre strazi a nedopusti, aby sa jej niekedy nieco stalo....

no malinky mi uz spinka a ja pozeram, ze je este len stvrt na 7 a ja nemam co robit. pozehlila som vcera, riady som umyla poobede, hracky upratala tesne predtym ako som maleho ulozila... nic sa mi nechce, ale zaroven sa nudim ☹ keby tu bol drahy, aspon by som si mala s kym pokecat.... no co uz, taky je zivot... je mi tak trosku smutno, zvlast,ked si predstavim, ze teraz, ked je vecer konecne tma a drahy zacal chodit domov skor, lebo po tme nemohol nic robit, ho sef poslal do viedne na tyzdnovky az do vianoc ☹ aaaach...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre