Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
31. dec 2008

ahojte, krasny a stastny novy rok vam prajeme 😉

ronnda
1. jan 2009

Ahoj holky, zdravim vas moc vsechny v tomto novem roce a preji vam i vasim rodinam hlavne hodne zdravi a spokojenosti a co nejmene starosti.

U nas nic moc ☹ maminka je stale v nemocnici a prejeme si, at uz to trapeni brzy skonci. Vanoce jsme stravili v cr s tatkem a moji sestrou a jeji rodinou. Nicole byla celkove velke zpestreni a povzbuzeni pro vsechny a nedala nam moc sanci myslet na ty spatne veci. Tento tyden jsme meli byt na dovolene, ale zrusili jsme to, nemam na to vubec hlavu a jezdime ted vicemene porad trasu wien – brno.

Mala je poslednich nekolik dni straaaasne protivna, uz bych ani nerekla, ze je to diky zoubkum, i kdyz se musime pochvalit, ze uz nam vylezl jedenacty zub 🙂 (to je info hlavne pro Miriam). Jinak se mala ale poradne vzteka a neni s nicim spokojena, jedine misto, kde je relativne v klidu, je auto 😉 Manzel ma nastesti volno, takze se na ty jeji navaly vzteku stridame. Ale uklidnuji se, ze v tom nejsme sami a ze je to u deti tohoto veku nejspis normalni, jen doufam, ze to brzy prejde. Zitra jdeme s nicole ke kadernici, potrebuje uz ostrihat, vlasky ji hodne narostly a vzadu to ma dost dlouhe. Ovsem radeji na to ani nemyslim jak to tam zitra bude a jestli to tam zvladneme, ale ta kadernice ma pro deti na sednuti zidlicku ve tvaru auta, tak mozna zabere toto 😉

Jo, a polamala se nam pracka… 😒

ronnda
1. jan 2009

liluvie - pridavam se ke gratulantum k vasemu prekrasnemu vanocnimu darku! At vam vase beruska krasne roste a je zdravoucka!

lieska
1. jan 2009

Dievcata ahojte. Vsetkym vam prajem vsetko vsetko naj naj naj v novom roku, nech tu mame aj v 2009 nejake nove tehulky a potom babatka a nech sa vam vsetkym dari!

Ronndi - to je super, ze mate pri sebe hlavne teraz Nici, ktora vam tie neprijemne chvilky a smutne dni spestri! Velmi na teba myslim a drzim palce s maminkou!

Dievcata, co ste na SK - uz mate malychdrobcov zapisanych v pase??? Alebo s nimi cestujete naspat do Rakuska bez toho? Ja sa chystam domov pozajtra a neviem neviem ci sa mi to podari stihnut, sovensky rodny list sa mi sice uz vybavuje (od konca novembra), ale neviem ci to stihneme, lebo okolo 10.2. sa chcem vracat naspat do Salzburgu.

zdenka73
1. jan 2009

Ahojte všetky! Aj ja vám chcem popriať všetko najlepšie v Novom roku, veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky, nech sa vám celý rok všetko darí,a detičky poslúchajú.
Ronnda - a tebe ešte veľa síl s maminou,a aby ste zažili veľa krásnych chvíľ s maminou, a nie len trápenie.

viedencanka
2. jan 2009

AHojte dievcata,prajem vam vsetkym vsetko dobre v novom roku,hlavne vela zdravia a radosti z krasnych deticiek,tehulkam,aby vsetko dobre dopadlo.

Ronnda,to je u deti naozaj normalne,ze mavaju zachvaty zlosti.Pre nas rodicov je to velmi vycerpavajuce,to ti viem potvrdit.Mne sice mama stale opakuje,ze ja som sa nikdy nehadzala o zem ani som ako mala nemavala take zachvaty a ze Martinko to ma preto,ze ma taliansku vybusnu povahu 😉 Citala som,ze taketo spravanie je dokonca velmi dolezite pre vyvin dietata,ze sa tym formuje jeho osobnost a spravne sebavedomie.
Takze nam ostava to len vydrzat a dolezite je v takych situaciach si zachovat pokoj,zatat zuby a ukazat dietatu,ze ho aj tak mame velmi radi.

My sme silvestrovali v Milane,s detmi samozrejme doma.Dnes sme chceli ist na par dni k moru,ale dnes tu nasnezilo,len trochu,ale aj tak sa obavam tej cesty,lebo tam musime ist cez hory,a muz ma letne pneumatiky,tak pockame do zajtra,ze ako sa vyvinie pocasie.Tak,kde chceme ist,je celkom teplo,okolo 15 stupnov,tak by sme mohli byt cely den vonku na prechadzke,ale zase nechcem velmi riskovat s tou cestou.

nesto
2. jan 2009

Ahojte,
som tu nova. Chcela by som sa Vas spytat ci niektora z Vas nahodou nepozna pani na ranne vystrajanie 5 rocneho dieatata do skolky v Hainburgu iba privatne.

jasterka
2. jan 2009

Ahojte 🙂 tak my sme silvestrovali po prvykrat odkedy sme s muzom spolu doma ,papucova kultura s jeho rodicmi 😀 ale v pohode ,Emmca cely vecer ba aj noc prespala,ani ohnostroj ju neprebudil,toho som sa trosku obavala aby sa nebala,ale nic ju nevytrhne so spanku,iba hlad,ona je taka mala spachtoska.Ja stale riesim ci nespi az prilis vela 😅 kazdy ma vysmieva,ze mam byt rada,ze mam take zlate dieta,uvidime dokedy...ja by som aj privitala keby sme sa uz mohli viacej spolu hrat.Konikuje uz krasne,usmieva sa ako slniecko,spuli pusinku akoby aj chcela nieco povedat,ale este sa jej nedari,iba obcas zviskne,minule tak zapistala,az sa lakla sama seba... 🙂

Lieska-pas este nemame ani my ,ideme naspet teda bez toho aby bola zapisana,nemame navyber,ziadne kontroly na hraniciach neboli,moj muzik pendloval medzi sviatkami na otocku do roboty.kedze nemal dovolenku a nikde na hraniciach neboli.
Tak si to doma uzi ,nech ta vsetci rozmaznavaju aj Mimi 😵 ja som zvedava,akobude mala reagovat doma,kedze tu ju stary rodicia stale vyvlacuju na rukach 😠 neda sa tomu velmi zabranit,aj ked sa snazim.

jasterka
2. jan 2009

nesto-ani jedna z nas nieje s Hainburgu,takze asi ti nikto z nas nepomoze,skus si skor dat inzerat do miestnych novin. 😉

miriam25
2. jan 2009

ahojte, tak vam v novom roku zelam len to najlepsie z najlepsieho 😉

maly nam uz spinka, od 19.12. je drahy doma a uz sa pomaly aj nudime spolu 😀 u nasich na slovensku bolo fajn, silvester tiez (maly prekvapivo bez problemov spal u svagrinej, co som vobec necakala,zobudil sa az nad ranom na hlad a spal dalej do nejakej pol 8)...
ani sa mi verit nechce, ze ubehol dalsi rok.. na samkovi to asi najviac vidno, pred rokom bol este malinke babatko a teraz??? neuveritelne... ale ved tak to ma byt...

ronnda, zelam ti, aby to trapenie naozaj uz skoncilo, asi si uz vsetci nezelate nic ine ☹ a teda vy ste sa nejak rozsupli s tymi zubkami, ja som ti chcela napisat, ze nam sa dnes prerezal 10. zubok a vy uz mate vorsprung 😀 super... no uvidime, ci vas dobehneme... vyzera to tak, ze mu idu dalsie zubky, ale ako dlho to bude trvat, to netusi asi nikto... ale urcite ta budem informovat 😉

maji, co je s tebou? si sa dlhsie neozvala, skoro som ta nespoznala na tej fotke, ale mas peknu v pase, hotova fesanda 😉

tinavieden
2. jan 2009

AHoj babulky.Aj my vam prajeme krasny zaciatok noveho roka a nech je krasny cely 😉
Mala prave zaspala chuda je hotova, cvicim s nou poctivo Vojtovku a potom zaspi. Aj ked sa v noci budi stale ale uz to neni take hrozne...asi preto tak zmyslam lebo som nacerpala nove sily u mojej manky v LM
Dnes sme boli tu u rakuskej fyzioterapeutky a ta sa teda s malou len "hrala"a teda vobec to nemozem nazvat terapiou ked to porovnam s Vojtovku je to uplne ine. Aj manzel na to povedal,ze to sa s nou teda pekna pohrala...takze pokracujem Vojtovkou a na bud.tyzden ideme k fyzioterapeutke co robi Vojtovku.Musim sa podakovat Silvii,ktora mi dala na nu kontakt.Silvinka dakujem krasne este raz. Pozerala som si to na internete a teda ta fyziorerapeutka ma super referencia a skusenosti.Tak v utorok sme u nej ako na koni.

Ok baby koncim idem sa venovat manzelovi 😉

maya01
2. jan 2009

Miri.... 😀 diky...som sa nudila,tak som sa prehrabavala vo fotos...aj s Vianoc som uz dala do albumu...neskor pridam este Silvester...ale som lenivaaaaa...
My sme este stale na Sk...zajta sa chystame do Galandie...a v nedelu odchod do Viedne.... ☹
Samko mal uz dnes zachvat placu,ze on nikde nejde... 😢 Chuda moje...no neviem,kedy si poriadne zvykne...chce to este svoj cas...

Ronnda,drzim palce,nech to vsetko zvladnete...musi to byt pre teba tazke...este,ze mas slniecko Nicol 😵 🙂

Tina,aj tebe prajem vela sily....som videla,ze aj tu na koniku je tema...cvicime Vojtovou metodou...skus tam mrknut,mozno sa dozvies nieco noveho.... 🙂

Dobru nocku.

wienika
2. jan 2009

ahojte kocky....
tak este raz vsetko dobre do noevho roka, nech nas deticky a manzelia posluchaju a hlavne to zdravie nech nam vsetkym sluzi.....

ja mam leusku uz 3 den u mamy, ale rano idem po nu, uz sa neviem dockat.....buduci tyzden nam uz otvoria jasle, takze to pojde lahsie....

tina, tak ty si velmi statocna, ja by som to asi nezvladla, to by som musela asi dat v robote vypoved, ved teraz mam co robit a s leou nemusim cvicit, zato ona cvici s nami vsetkymi....
drzim palce, nech sa leni dari a uvidis, zachvliu nam budes zvestovat radostne novinky.....ved pockaj, este sa za nou nabehas.... 😉

ronnda, aj lea mava take zachvaty zlosti, tak to som rada, ze nie som jedina.... 😉 ja ju v takych pripadoch vzdy skusam nejako zabavit, ked sa neda, tak ju necham na zemi lezat, kde zuri a place, potom ju to samo prejde a zacne sa sama hrat alebo pride za mnou.....a uz je dobre.....len teraz ich mava dost casto.....
tak to nejako musime vydrzat...... 😒

maya, super fotka......
tak samko uz citi, ze pojdete pomaly naspat, ze? chudacik, ale uvidis, hned jak pridete do viedne, bude lepsie.....

miri, to ja fakt hrozne, ako ten cas leti.....ved len nedavno (pred rokom) sme oslavovali silvestra, leuska mala 4 mesiace....boze......a uz je to velka slecna.....a my starneme 😖

viedencanka, kedy sa vraciate domov? a ako sa ma linduska? aj ti zavidim tie teploty, tu je taka kosa.....a ten sneh asi moc dlho nevydrzi, ci?

lieska, my sme dali malej hned spravit pas.....takze ti neporadim....ale ja by som to riskla...mna este nikdy nikto nekontroloval...dokonca ani vtedy, ked fungovali hranice......

jasterka, aj ja som minuly rok bala, ze leu zobudia tie rachetle na silvestra, ale nastastie nic.....dokonca ani tento rok nic...spala pekne dalej a ani to nepostrehla.....
a bud stastna, ze ti tak vela spinka.....ved sa este vyhrate dosytosit, neboj...uvidis, po cas euz bude spavat menej a menej.....

inac baby, aj vy mate po vianociach pocit, ze mate doma cele hrackarstvo? ja neviem, co s tymi hrackami....plllllna obyvacka.....ale lea sa tesi 😀 hlavne, ze my sa uz nemame kde pohnut

liluvie
3. jan 2009

Ahojte kocky,
sice neskor, ale vsetkym prajem vsetko len to najlepsie v Novom roku, vela zdravicka a stasticka a lasky 🙂

nejako vas nestiham docitavat, ale predsa len po kusockoch
dakujem vam vsetkym za blahozelania, normalne som sa pri citani rozplakala (teraz mam slzy na krajicku takmer stale, ale to su asi hormony), a tiez za vsetky uzitocne rady ohladne vybavovania vsetkych tych dokladov, velmi nam to s muzikom pomohlo, ale musim povedat, ten slovensky rodny list, to je teda nieco...volala som na osobitnu matriku v BA a tam mi teta povedala, ze to musim vybavit v mieste trvaleho bydliska, lebo oni mi nemozu urobit zapis o narodeni dietata, no a u nas doma na matrike, mi zasa tvrdili, ze tam musim prist osobne, len manzel nestaci, tak som sa im snazila vysvetlit, ze kedze nemame na dieta pas, tak s nim nemozeme ani cestovat, ale teta bola neuprosna, no co, najprv poslem len muzika so splnomocnenim, a ked to nepojde tak to skusime cez hranice risknut bez pasu 😉 , snad to dobre dopadne

Silvi, Charlotka, ten napad s rozstrinutymi sietovymi nohavickami bol super, doma som si to velmi nevedela predstavit, ale v nemocnici som prisla na to ako ste to mysleli 😉

Jasterka, na nemocnicu nemozem povedat, ani kusok zleho slova, za ten cas co som tam bola som sa stretla len so super personalom, boli naozaj velmi mili a vysveltili vsetko na co som sa svojou uzasnou lamavou nemcinou pytala 😎 , ale aj tak som pola velmi rada, ze nas tak rychlo pustili domov

doma sice na stedry vecer nebolo ani velmi navarene ani upratane, ale aspon sme boli vsetci spolu 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

no baby pravdu povediac, tie prve dni su naozaj dost narocne 😝 , malinka ma niekedy dobry den a krasne spinka, ale niekedy vobec nemoze zaspinkat a len placka a placka, az nakoniec placeme obe spolu, je to hrozny pocit, ked vsetko skusam ale neviem ju nijako utisit, mam pocit, ze ju bolieva brusko, lebo sa tak krci a potom, ked si pukne 😲 , tak sa jej vzdy ulavi
ale inak je to nase krasne slniecko a robi nam velku radost, je to taky krasny pocit mat ju konecne doma, a vidiet ako zo dna na den rastie
🙂 , vzdy si tak obzeram jej prstiky, a spomeniem si ake ich mala malicke a cervene ked sa narodila, a teraz mam pocit, ze je to uz taka naozaj rucicka,
a tie jemne vlasky ake babetka maju...cmuk, cmuk
no dost uz mojim citovym vylevom

Lieska, udaje sa budem snazit poslat co najskor 😉

Vsetkym prajem krasny den 😵

miriam25
3. jan 2009

ahojte, no ja som dnes po dlhsom case zasa sama so samkom. drahy siel pomoct bratovi drevo rubat, stromy pilit a pod... chodi mu kazdu zimu par dni pomahat. je to aj pre nas na nieco dobre, ak by nam vysiel ten domcek, budeme drevo od neho potrebovat na kurenie, takze by sme na nejake 2-3 roky dostali zdarma a uz sa bavili medzi sebou, draheho brat by chcel od draheho jeho rolu, lebo zacne tento rok podnikat v oblasti zeleniny a pod... a sa bavili, ze by vymenili, ze on nam da les, aby sme mali dost dreva na kurenie a my mu dame tu rolu. mne sa to celkom pozdava, ved naco nam je rola, o ktorej ani nevieme, ze ju mame, lebo tam vobec nechodime, na druhej strane zasa les potrebujeme, ked kupime dom, aby sme mali cim kurit... tak snad sa ta vymena zrealizuje 😉

wieni, my sme mali to hrackarstvo uz po samkovych prvych narodeninach doma, ved si to sama videla a teraz po vianociach, nastastie draheho rodina pokupila viac oblecenia a kniziek ako hraciek, tak to ma potesilo a co dostal samko na slovensku som mu tam aj z vacsej casti nechala, aby sme nemuseli prevlakat stale hracky hore dole a ked prideme, bude mat vzdy nieco nove na slovensku. jedine, co si nabuduce vezmeme so sebou je trojkolka, ktoru dostal od nasich. uz teraz sa mu na nej strasne pacilo, stale sa na nej chcel vozit, ma to taku rucku vzadu, takze to je aj pre nas dospelych super. len ked som tak rozmyslala, keby som ju vzala so sebou teraz, vonku je zima na taketo vozenie a vnutri ma auticko a milion inych hraciek, keby tu bola aj trojkolka, asi by som sa uz zblaznila... takze najbllizsie, ked pojdeme k nasim, vezmeme aj tu trojkolku, nech sa samko tesi... mozno tak budeme moct chodit aj do mesta... v kociku mi uz moc nechce sediet ☹ a mne to tak vyhovovalo 😀 hodila som ho do kociku a obehali sme vsetko, co bolo treba... do obchodu, na postu, do drogerky, do banky... no vsetko... teraz mu musim vzdy strcit nieco do ruky na papanie, aby mi vydrzal aspon pol hodinku v kociku a ja rychlostou blesku vsetko obehla, co treba.... no ale ved aj to je cast vyvinu dietata... chodit, chodit a chodit.... a kocik odlozit do pivnice 😀

lieska, my sme dali maleho zapisat do draheho pasu predtym, ako sme sli prvy krat na sk, takze ja som tvoje problemy a tvoj strach nemala, ale presne ako pise wienika, nikdy nas nikto nekontroloval a hned ako prejdete cez hranice, tak uz vam nic nemozu urobit ani povedat, kedze malinka sa narodila v rakusku.. aspon si tak myslim... riskni to, ved za to nic nedas... ale osobne si myslim, ze nebudes mat ziadne problemy...

maji, idem hned pozriet tvoje fotky... mala by som aj ja nejake pridat, ale mam ich stale len vo fotaku... vcera som sa uz aj nudila, ale ked je samko hore, nemozem zapnut pocitac, lebo by sa len jedoval...

inak baby, aj samko mava v poslednej dobe tie zachvaty hnevu... neviem, ci to nahodou nie je tym, ze je drahy uz dlhsie doma... a mozno ani nie... na slovensku bol poobede jedovaty, lebo cez obed nechcel spinkat, takze to som chapala, doma neviem preco, ale tiez si uz minule lahol na zem na brusko a tvaril sa ako nestastny zemepan... hlava dolu, ale neplakal, len sa jedoval... potom sa postavil a bolo dobre... ako tak citam, asi to maju vsetky deticky.. som zvedava, co to bude, ked pojde drahy do roboty... no ale to este par dni potrva 😉 do 12. je doma...

liluvie
3. jan 2009

Lieska, IP 😵

miriam25
3. jan 2009

liluvie a keby ste to vybavili cez konzularne vo viedni? tam mozete ist aj spolu. urobte je jeden den vylet, len si daj pozor, oni tusim robia len do 9-11, najlepsie by bolo, aby si si tam zavolala. ja ked som tam bola vybavovat veci, vzdy boli velmi ochotni....ak by si chcela cislo, poslem ti do IP 😉

miriam25
3. jan 2009

ronnda, mam dolezitu info 😀 dnes nam vysiel jedenasty zubok!!! takze pokial vam nevysiel dalsi, tak sme vas uspesne dohnali 😀

liluvie
3. jan 2009

miriam: to nas tiez napadlo, ale potrebujeme dat este prelozit rodny list do slovenciny, no a nepoznam vo viedni ziadneho prekladatela
... a tiez neviete, ci je nejaky rozdiel v dlzke vybavovania, ked to robi konzulat, a ked si to vybavujete doma?

miriam25
3. jan 2009

liluvie, poznam jedneho prekladatela v grazi, staci, ked mu posles overenu kopiu a do tyzdna mas preklad doma
stoji to okolo 52 eur, aspon ja som tolko platila, ked mi nieco prekladal... tiez som nesla kvoli tomu do grazu... bola som milo prekvapena, ako rychlo mi to poslal prelozene... je to dr. micolini, teda tak nejak sa vola, mozem ti nanho poslat preklad. a rozdiel medzi konzularnym a slovenskom je ten, ze na slovensku ten rodny list trva okolo 8 tyzdnov a na konzularnom okolo 12 tyzdnov....

miriam25
3. jan 2009

maji, krasne fotecky si pridala 😵 strasne na samkovi vidno, aky bol stastny.... 😵 😵

miriam25
3. jan 2009

liluvie, chcela som napisat, ze ti nanho mozem poslat kontakt, nie preklad 😀

jasterka
4. jan 2009

Ahojte 🙂

liluvie vo Viedni je taka starsia prekladatelka Slovenka,prelozi to oficialne za 30EU za pol hodinku cakania,na pockanie,len sme este u nasich a neviem najst ten kontakt.Mam ho od Silviky,oni sa dnes vracaju do Viedne urcite ti ho zistim,a ti ho posleme do Ipky.
Vidim,ze riesis to co sme pred nedavnom riesili aj my 😠 hlupy slovensky system-cim zlozitejsie tím lepsie. ☹
nam vybavoval manzel rodny list doma,v mieste trvaleho bydliska a nepotreboval teda ziadne splnomocnenie
😕 ved je otec,rovnocenny rodic...a to byvame v mnalej dedine,takze nechapem co vas ta tetka buzeruje 😠
my sme cez hranice isli,dnes ideme na spet,mam so sebou jej e.card,rak.rodny list,MUKi pas,no by skusili tvrdit ze nieje moja, 😠 mam na nu vsetky doklady a prava ,sme v EU a ak treba som pripravena sa aj pobyt ci sudit ak by nam nejaky mudry policajti robili problem a basta!
Ako opisujes vase prve dni 🙂 presne do botky sme to tak prezivali aj my.Na brusko naňm ako asi vsetkym detickam dala detska Sab simplex,ale nemam pocit,ze by to bol zazrak,ale bohvie ake by to bolo ak by ho nebrala.Pijem fenklovy caj,napina ma,tecie mi uz usami,ale mam pocit ze pomaha.Kojis malinku?ja som bohuzial zistila,ze jej nerobia dobre mliecne vyrobky,a tie mi najviac chutia,aj som ich vysadila,po dvoch tyzdnoch skusila znovu a zase krce 😒 musis skusit nasjt to vase,co vam nesedi.Dokyna nam povedal-VYDRZAT,po tretom mesiaci sa to upravi 😉 Jeeej aka som teraz mudra ,ze? 😀 dobry pocit,ze uz aj ja mam nejaku skusenost a mozem radit 🙂 Krasne dnicky s Kristinkou 🙂

liluvie
4. jan 2009

Miriam: velmi dakujem za ponuku na ten kontakt na prekladatela, ale ak mi to posle Jasterka, bude to uplne stacit a bude to pre mna aj menej komplikovane, kedze byvame vo viedni

Jasterka, super, ze mate kontakt na niekoho vo viedni, a naozaj je skvele, ze vas tu mam a kedze ste o nejaky ten meiacik s babatkami predomnou, mozem cerpat s vasich bohatych skusenosti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a s tym bruskom, to je niekedy mnaozaj do placu aj mne, my sme este u doktorky neboli, tak uvidime, co nam povie, ale ako hovoris, snad sa to po tych troch mesiacikoch samo upravi, ked malinkym troska "dozrie" traviaci system....este k tym mliecnym vyrobkom, nejes/nepijes ani kysle mliecka a jogurty?, malinku kojim a citala som, co vsetko sa nemoze jest, je toho naozaj vela, ale pre malinku vydrzim vsetko 🙂

polyakova
4. jan 2009

ahojte prajem vamn vsetko dobre do noveho roku vela zdravia a stastia.som prvy krat vo vasom forum.sme stastna rodinka žijeme na Slovensku manžel pracuje blízko Viedni.mame spoločne zlatičko 3ročnu dcérku Vanessku.je to veru tažke že sme vačšiu čas same doma bez tatina ale už sme si zvikli.rodinné prídavky poberame z Rakuska veru nebolo to lahké vybavovanie ale zvladli sme to.poberame ich síce raz ročne ale porovnaním na Slovensku finančne lepšie.chceli sme sa prestahovat do Rakuska ale na koniec sme sa rozhodli stavat dom na Slovensku su tu niekedy tvrde podmienky ale dá sa.mala je veru riadne šidlo niekedy riadne jedovata.neviem sa rozhodnut kedy nastupime do školky.rada by som sa s vami poradila ako ste to vyriešili alebo ako planujete s nastupom spat do prace.pozdravujem vas a držte sa vaša Boba

bejby29
4. jan 2009

Caute kocky, dlho sme sa neukazali, mam hyperaktivne dietatko a cely den lietam len okolo nej.. My uz aj stojime aj ked s pomocou niecoho, ale uz sme museli aj postel dat dolu lebo sa v noci postavi a kuka...
Liluvie aj ja mam kontakt na prekladatela vo Viedni, poslem ti IP, my davame vsetko tam prekladat a su rychli

bejby29
4. jan 2009

akurat mi hovori manzel, ze ak to ale potrebujes pre slovenske urady tak si to budes musiet dat prelozit na SK kvoli stemplu, lebo rakusky stempel na SK neplati..
Polyakova, vitaj medzi nami.. Ja ti este moc neporadim, lebo do roboty sa este nechystam a mala je este moc malicka do skolky, ale su tu ine kocky, co ti poradia..
Jasterka ako sa ma mala s tym bruskom? Myslim kvoli tomu, ze ho mala take tvrde.. Uz si sa poradila s dr? Mozno si to tu uz aj pisala, ak som nepostrehla, tak prepac.. Malinka musi byt zlatucka, uz je urcite taka mala dama..
Lieska, vy sa drzite ako? My sme cestovali aj bez pasu a nic, len s rodnym listom.. Ja som raz dokonca zabudla vsetko doma, od pasu cez obciansky a trpla som ako one, ze ma chytia, ale tiez nic.. Ja by som to tiez riskla, vsak rodny list uz mas, nie? Moj manzel si dal malu zapisat do pasu a trvalo to 15 minut.. Takze asi tak moja skusenost..
Maji, krasne fotecky, Samkovi uplne ziaria ocka od stastia, ste urcite super rodicia 😉

miriam25
5. jan 2009

ahojte babenky, vidim, ze vas tu moc nebolo.

polyakova, vitaj medzi nami. no neviem, co si mala presne na mysli s tym nastupom do prace a do skolky, u mna to vyzera tak, ze od februara alebo od marca nastupim na polovicny uvazok do roboty. samko pojde do jasliciek, lebo na skolku je este moc malinky. deti sa zaucaju v jaslickach (neviem ako v skolke, ale asi podobne), donesies jeden den na hodinku dietatko, na druhy den tiez a potom podla toho, ako to zvlada, na doobeda a neskor mozes aj na cely den, ale co som pocula, niektore maminy nemaju moc na vyber a musia dietatko hned od zaciatku nechat v jaslickach na pol dna. deti su velmi flexibilne a rychlo si zvykaju, aj ked zaciatky byvaju tazke, svoje by ti vedela povedat wienika.

bejby, som rada, ze si sa ozvala, dobre sa cita, ze sa mate super a ze malinka je taka ziva, horsie by bolo, keby to bolo naopak... aspon vies, ze jej nic nie je 😉

liluvie, no vidis, ako sa ti tie kontakty zbieraju 😉 ja som predsalen daleko, ale zas lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche, nie? v kazdom pripade mas lepsie riesenie a ja som rada 🙂 drzim palce, aby ste to co najskor vsetko obehali a vybavili...

polyakova
5. jan 2009

ahoj miriam dik že si sa ozvala. ano aj skolka ma take pravidla ako jasle. len u nas nemame jasle tak musime si vystačit same.chodim aj ja vanessku učit do skolky.len jedneho krasneho dna mi moje zlatko povedalo že sa tam nudí 😀 vies si predstavit moju reakciu.určite mas samka riadneho sintra.ako ste stravili silvestra.lilien držim ti palce s tým vybavovanim viem co to stojí a kolko trpezlivosti.ahojte baby idem niečo nachystat malej slečne

miriam25
5. jan 2009

polyakova, moj maly bude mat este len 15 mesiacov buduci tyzden, ono to nie je take jednoduche. nechcem ho este dat do jasli, no na druhej strane, kedze ja som tu v rakusku este nerobil, v maji mi vyprsi materska a zostala by som bez prijmu. a to zas nechcem, pretoze urcity standard si chceme udrzat, naviac, chceme kupit dom, takze musim ist do roboty, aby sme zvladali platit uver a nemusela sa divat na to, co kupim 10dkg sunky alebo kupim 30dkg. nie ze by sme sa rozhadzovali, ale je pre mna dolezite, aby som mohla malemu kupit co potrebuje a nemusela sa divat, ci si mozem dovolit mu kupit novu teplakovu supravu alebo nie. takze ci je mi to luto alebo nie, do prace ist musim. naviac tuto ponuku, ktoru som teraz dostala uz druhy krat nedostanem. ak by vzali niekoho ineho, mozem si ist piskat. naviac je to len na polovicny uvazok, co mi bude zo zaciatku vyhovovat, budem moct byt poobede s malym a tak si ho este uzijem a budeme aspon zo zaciatku dost spolu a neskor sa uvidi...
fiiiha, u vas snezi? my mozeme o snehu len snivat ☹ a kolko ma tvoja malinka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre