Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
17. feb 2009

lieska - ak si bola zamestnana "unbefristet" tak ta nemozu vyhodit pocas karenz. akonahle zahlasis zamestnavatelovi, ze si tehotna, tak ti zacina mutterschutz a trva pocas celej karenz (do 2. narodenin dietata).
pozri si:
http://www.arbeiterkammer.at/bilder/d40/Mutters...
http://www.help.gv.at/Content.Node/40/Seite.400...

tiez presne nechapem, preco nie si poistena. nemas tu trvaly pobyt? ani tvoj drahy?

twix
17. feb 2009

Lieska, tak urcite si tu zahlas trvaly pobyt a zamestnana si, ak ti nedal pisomne vypoved este predtym, nez si mu nahlasila tehotenstvo. ja som musela v praci nahlasit aj do kedy chcem byt v Karenz a oni mi poslali list, kde mi to potrvrdili. takze to mam pisomne, pre istotu.

vroni
17. feb 2009

Lieska, ale to su dve rozne veci. Samozrejme, ze stale si zamestnancom firmy. Ale potvrdenie o prijme ti mozu dat skutocne len do nastupu na matersku, lebo odvtedy ti firma neplati nic.... Potvrdenie o Wochengeld dostanes od poistovne, nie od zamestnavatela. Pre koho to potvrdenie vlastne potrebujes?????? Nahlasit seba aj malu v Rakusku zase vsetko nevyriesi, budu od teba chciet Anmeldebescheinigung a to ti nevydaju bez slovenskeho rodneho listu....... (teda pre malu, tebe ho daju) Ale aj tak by som sa sem prihlasila na trvaly pobyt, lebo sa s nimi budes musiet handrkovat dooblba (co na tom, ze ich "argumenty" su bludy, ktore pred zakonom neobstoja.....)

aylin
17. feb 2009

ahojte. na tomto forum som nova 🙂 len tak citam o tom anmeldebescheinigung pre malu. tak my sme to boli robit nasej malej pred 3tyzdnami.
este sice nemame z konzulatu rodny list a mala neni zapisana v pase,ale dali nam potvrdenie a staci ak potom odfaxujeme kopiu pasu-ze je uz v nom zapisana. tak nam oni do tyzdna poslu anmeldebescheinigung domov a pre deti narodene v rakusku sa neplati nic.

wienika
17. feb 2009

ahojte kocky.....

lieska, mala je rozkosna......tak aj vy ste uz pokrstili.....ja sa normalne hanbim, ze my ideme krstit len teraz, ked ma lea rok a pol..... 😅 ale co uz, ked nam to nejako nevyslo......

ozaj, tak co zajtra to stretko? plati to? nikto sa neozyva, tak ja teraz neviem, ci sa tam mam vobec trepat.....
maya povedala, ze mozno...ronnda sa nehlasi, ani bejby....vroni, ty ako?
ja uz totiz nemam key ist na net, chcela som hned zajtra po robote vyzdvihnut malu a prist....
ak budete este online, tak dajte mi prosim vediet, nech tam nie som sama, teda same s leou.....

bejby29
17. feb 2009

Ja idem, Wieni

lenka.pav
17. feb 2009

ahojte dievcata. dnes som tak neskutocne vytocena!!! len tak nahodou ma napadlo, ze si zavolam do poistovne ohladom kinderbetreuungsgeld, ci maju vsetky papiere odo mna v poriadku. a viete, co som sa dozvedela? ze oni o mne ziadne udaje nemaju a ani ziadne paiere nedostali!!!!!!! pritom som ich tam posielala doporucene, mam o tom aj doklad. takze zajtra idem na postu reklamovat to, aj ked si myslim, ze maju bordel v poistovni 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . som tak nastvana. takze tozvie kedy dostanem peniaze, asi budeme zit zo vzduchu.
charlotka, mzri ma, cim ste si presli, treba uz len dufat, ze bude len lepsie a lepsie.
wieni, aj my ideme krstit este len teraz 😉 . som zvedava, ako to bude prebiehat 🙂 .
na to stretko sa mozno pridam, uvidim podla pocasia, lebo tu u nas je strasne vela snehu a ak bude snezit aj zajtra, tak sa na stanicu s kociarom nedostanem - je totiz na kopci 😅 .

bejby29
17. feb 2009

no to je na h..., Lenka! Teraz sa budu vyhovarat jeden na druheho, poistovna na postu a posta na poistovnu

lenka.pav
17. feb 2009

presne tak, a ja budem uprostred bez penazi 😠

bejby29
17. feb 2009

nezavidim..

lenka.pav
17. feb 2009

bejby, bez penazi sa ani nakupovat neda 😀 , no co uz, ved potom, ako to uznaju, mi to budu musiet vyplatit spatne...

lenka.pav
17. feb 2009

akoze spätne, nie špatne 😀

bejby29
17. feb 2009

a potom dostanes naraz tolko penazi, ze budes nakupovat a nakupovat 😀

wienika
17. feb 2009

bejby, super, tak teda ja pridem nieco po 15tej.....stol rezervovat nemusime, asi nas moc nebude..... 😉
lenka, snad ti pocasie dovoli prist, rada by som ta spoznala....

tak dobru noc a dufam, ze sa nas stretne viacej...... 🙂

viedencanka
17. feb 2009

ronnda- http://www.noegkk.at/portal/index.html?ctrl:cmd...

snad sa to bude dat otvorit- Zahnambulatorium Moedling- ja som bola u rottensteiner,je super, a Martinko u Strauss,ta je tiez super,dokonca mi robila aj zahnstein a nic som neplatila

viedencanka
17. feb 2009

lenka.pav- s tou poistovnou som zazila to iste pred 4 rokmi,uz som tu o tom raz pisala-osobne som im vsetko odniesla,ked som tam po 2 mesiacoch volala,tvrdili,ze maju vela prace,ze to este potrva,ked som po dalsom mesiaci volala,tvrdili ze nic odo mna nemaju,takto sa to tahalo,az som im pohrozila odbormi,zrazu sa vsetko naslo 😠 no kazdopadne martinko sa narodil v oktobri a ja som prve peniaze videla v aprili ☹
Nastastie pri Linde sa vsetko vybavilo hned.

Lieska- rozhodne si nahlas pre teba aj pre dcerku trvaly pobyt v rakusku.Narok na Familienbeihilfe /ktora podmienuje dostavanie materskej/ mas len vtedy,ked mas trvaly pobyt v rakusku,bez toho tu na teba budu kaslat,ver mi. Ako tu uz pisali,potrebujes si tu vybavit anmeldebescheinigung pre annamariu,na to potrebujes jej cestovny doklad,ale uradnici na MA vedia,ze to dlhsie trva,kym dietatu na slovensku vybavis rodny list,preto zvyknu vydat anmeldebescheinigung a kopiu pasu im dodas neskor.

viedencanka
17. feb 2009

charlotka-vy ste toho ale zazili v tej nemocnici,este ze to nakoniec dobre dopadlo,ale viem ako ti bolo.Nas to vysetrenie tou kontrastnou latkou tiez caka,cakam len,kym linduske odrastie kozicka,aby sa jej dal zaviest ten kateter,ale to nerobia pri narkoze,tiez mam z toho uz nocne mory,aby sme to mali za sebou a aby nic nenasli.
Vam velmi drzim palceky,aby ste to cele zvladli.

Maya-my sme boli vo stvrtok na tom cviceni,bolo super,martinko sa poriadne vysantil,presne take nieco potreboval.Je tam sest deti a dve ucitelky.Ked skoncili,martinko mi hned povedal,ze chce ist zas a kazdy den sa pyta,kedy pojdeme.

Jasterka,takze aj vy ste krstili? My sme mali teraz v nedelu tu nasu slovensku oslavu krstu-vlastne nas znamy farar spravil omsu za zdravie novopokrsteneho dietatka,potom sme boli v jednej super restike v trnave.Mozem sa pochvalit,ze sme s mamou spravili super tortu.Mam ju aj odfotenu,ked sa k tomu dostanem,pridaj ju sem.Povodne sme mali objednanu v jednej cukrarni v BA,za nemale peniaze- 4 kg torta 100 eur.Nastastie sme tyzden predtym si isli do tej cukrarne kusok takej torty zjest,plus sme si domov zobrali aj nejake kremese a veterniky,ze to otestujeme.no hnus,vsetko sme vyhodili,este ze sme si to tyzden pred isli otestovat,to by bola blamaz.Tak sme boli nutene s mamou vyskusat spravit tortu a bola suuuper,vyse 5 kg,cela sa hned zjedla 🙂 uz mame dalsiu zakazku- v utorok bratovi na promocie 🙂

viedencanka
17. feb 2009

baby,my sme prisli do viedne dnes,lebo vcera martinko dostal poriadne sople a bol aj zachripnuty,tak sme si predlzili vikend v BA.Dnes uz mu bolo dobre,bol aj v skolke,ale tie sople este ma (vlastne vcera,uz je po polnoci),takze dnes rano uvidim,ako na tom bude,ci prideme.Ja by som najradsej prisla len s linduskou,ale to by som musela najneskor o 16.00 odist,aby som stihla prist do skolky,tak este uvidim.

ronnda
18. feb 2009

ahoj holky, omlouvam se, ze jsem se tu ted neukazla, nevim, jestli to dnes stihnu na stretko, ale budu se snazit!
ozvu se pak podrobneji...

bejby29
18. feb 2009

Kocky, ja sa dnes budem musiet vzdat toho stretka, Nathalia ma teplotu 38,2 a strasny kasel, ideme k Dr. no a ja som zistila vcera vecer, ze som tehotna, tak sa tiez citim blbo ☹ Je mi luto, ze Vas neuvidim, ale uzite si to..

lenka.pav
18. feb 2009

bejby, gratulujem 😵 . snad sa natalke coskoro polepsi, chudatko.
asi ani ja nepridem, u nas snezi ako sproste....sme jak v rusku ☹
viedencanka, dnes som este raz volala na wgkk a dozvedela som sa, ze od konca januara uz ani poistena nie som, no paparidca 😢 . nemam doma co robit, tak cele dni obvolavam urady 😠

lenka.pav
18. feb 2009

nie paparidca, ale paradicka to malo byt 🙂

maya01
18. feb 2009

Ahojte kocky,

no mne to tiez dnes nevyjde... ☹ Lebo sama este vela toho neprejdem a manzelik nas moze prist vyzdvihnut najskor o 16.00,kym by sme sa tam dotrepali bolo by uz aj pol piatej... Mrzi ma to...uz som sa taaak tesila ☹
Dufam,ze sa v najblizsej dobe to pocasie umudri...a budeme moct zorganizovat znovu nejake stretko.

Viedencanka...no super,my sa urcite pridame...len neviem,ci uz tento stvrtok,alebo az na buduci...ale vyzera to skor na ten buduci. Mohla by si sa prosim ta opytat,ci nas musim nahlasit,alebo staci,ked tam jednoducho prideme. Dakujem.... 😉

Bejby,Natalke skore uzdravenie...

Lenka.pav,to je vazne na nervy...vyplatit ti to musia tak ci tak,ale to cakanie je na nervy.

Zatial paaaa

maya01
18. feb 2009

Bejby... 😨 😨 az teraz som si to precitala.... Gratulujeeeem...kraaasna spravicka... 😵 😵 😵

ronnda
18. feb 2009

bejby - jeeeeeeeee, moc gratuluji a preji hodne hodne sil a zdravicka! Je to nadherna zprava. Natalce snad bude brzy lip, dej vedet co u dr.

s tim stretkem bych navrhla,, ze ho dnes asi zrusime, u nas je to taky nejsite, mohla bych pozdeji jen na chvilicku, tak bych napsala wienice, at do kidscafe nejezdi, aby tam nebyla s leuskou sama. souhlasite?

snad zorganizujeme brzy neco pri lepsim pocasi treba uz nekde venku.

silvia2406
18. feb 2009

baby, aj ja som sa chcela pridat, ale tym snehom by som sa ani neprebrodila, tak snad, ked bude lepsie pocasie.

bejby, gratulujem k // a nathalke prajem skore uzdravenie 🙂

vroni
18. feb 2009

Hm, takze dnes zo stretka nic nebude ☹ , skoda.
Bejby, gratulujeme!!!!
Lenka, s tou poistkou sa nestresuj, oni ta spatne "dopoistia" a ak si medzitym nieco musela platit, tak im posles ucet a oni preplatia (niekedy to dvoch - troch dni, niekedy do dvoch - troch mesiacov.....)

vkrocova
18. feb 2009

Ahojky, tady se hlasi nova ceska z Rakouska, region Schärding, Oberösterreich.
Jsem v 13 tydnu. Mam uz dve holcicky, takze moje treti.

ronnda
18. feb 2009

tak konecne trochu docitam...

charlotka – i mne bylo moc smutno z toho, kdyz jsem cetla tvoje radky. Chuderka Livinka, tak malinka a co si uz musi vytrpet. No a rodice trpi samozrejme s ni, radeji bychom trpeli my nez ti nasi broucci. Ja osobne si to nedovedu predstavit, musite byt silni. Preji vam ze srdce uz jen a jen to dobre, at uz neco podobneho nemusite nikdy zazit.

lieska - ani jsem te neprivitala zpet, ja vas tu ted trochu zanedbavam...

miriam - jaky byl muzikal???

vkrocova - vitej mezi nami a gratuluji k tehu! Ty uz mas dve holcicky... jak jsou velke?

ronnda
18. feb 2009

takze dnesni stretko je zruseno, wienika o tom vi.
tak priste pri lepsim pocasi!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre