Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
10. mar 2009

tak som konecne pridala nejake fotky deticiek 🙂 uz bolo nacase, o chvilu budu maturovat 😀

boldy, tiez drzim palceky, nech je zajtra vsetko, tak ako ma byt. velmi to s tebou prezivam a spominam na moje porody 🙂

tinavieden
11. mar 2009

ahoj babulky. Tak rezervujem ten stol dnes na 14.30 v Kidscaffe...dufam,ze sa nas stretne plno a bude veselo 😉
Bejby tak to je velky pokrok co ta Tvoja mala suseda uz dokaze, super nech to ide takto dalej...ale aj tak by som sla k inemu lekarovi po dalsi nazor ale to uz vlastne aj planuje tak to je dobre 😉 som si normalne robila starosti a bala som sa aby nedopadla ako my ☹

tinavieden
11. mar 2009

Stol je rezervovany na 14.30 na meno Schnitt.Tak budem sa snazit aby som tam bola presne o 14.30 a tesime sa s Leni na vas 😉

bejby29
11. mar 2009

Aj my sa tesime. Ozaj kocky, mi malu ucime uz dlhsie na nocnik a dnes sa prvykrat vycikala sama, tak otvaram sampus 😀 😀 Dufam, ze to takto pojde dalej..
Tina, vcera som bola uplne prekvapena, ale aj tak chce ist k druhemu lekarovi kvoli krabeln..

tinavieden
11. mar 2009

ok bejby tak dnes si dame v kidscaffe sampus...no ale Ty asi mozes len nealkoholicke 😉 ja som povedala,ze to riadne ale ozaj riadne oslavim ked zacne leni krabeln...to budem viac oslavovat tak narodeniny 😀
Super, ze ide aj k druhemu lekarovi...a co pride aj na stretko dnes?

bejby29
11. mar 2009

nie, lebo ona je violinistka a musi cvicit, ona toho casu moc nema.. Skoda, mohli ste si trosku pokecat o tom krabeln, ja by som bola rada, keby pocula aj druhy nazor, nie len moj

miriam25
11. mar 2009

tak babenky, zelam vam dnes krasne stretko, aj tak trosku zavidim 😔 ale co uz. pekne si poklaboste a potom hodte par foteciek, nech to aspon takzo mozem s vami prezivat 😉

samko bol dnes straaasne divny, takeho som ho tusim este ani nevidela... len na kolenach sediet, max. knizku pozriet, z ruk ani za svet dolu, inak plac jak neviem co... neviem, ci to bolo tym, ze vstaval rano uz o 6 a bol unaveny alebo tym, ze sa deru tie dalsie zubky, co si skor myslim, ze by v tom mohlo byt. no dufam, ze sa teraz dobre vyspinka a poobede bude uz vsetko ok... uvidime.

ronnda, aktualny stav zubkov: 14 😉 ako ste na tom vy?

ronnda
11. mar 2009

Ahoj holky, moc vas zdravim, uz jsme zase zpet doma. Jee, dnes je stretko v kidscafe, tak my se pridame az priste.
Chci vam vsem podekovat za podporu, vim, ze jste na me mysleli, jste moc hodne. ja jsem ted takova vselijaka, bez nalady, potrebovala bych nejak nakopnout, mozna az vysvitne konecne to jarni slunicko.

duelka - Vitej mezi nami i ode me. Ja bydlim ve 12. bez., takze ne tak daleko od tebe. Puvodne jsme bydleli taky v 10. bez.

Wienika – ohledne ockovani, nici ted dostala posledni pneumokokken ,my mame od dr. takovy betreuungsplan, kde je napsano, co nas kdy ceka: http://www.kinderdoktor.at/betreuung.php
To jsi dostala od manzela krasny darek a tim, ze mate moznost nechat leusku u babicky, si udelate krasny vikend sami pro sebe, je to opravdu potreba a ty musis byt dost vycerpana z prace. A treba vam vyjde i tak kavicka s miriam.

jasterka – hrozne jsem se vydesila, co jsem cetla, co te to potkalo… hlavne, ze se citis uz trosku lip a charlotka to napsala velmi vystizne: matky zvladnou vsechno… chapu tvou bezmoc a starost, kdyby se ti to prihodilo a silvika nebyla zrovna u tebe, taky se vzdycky desim takovych situaci… drzim moc palce na ta vysetreni!

bejby – to chapu, ze maminka si dela starosti, jak to bude po porodu, ale uz tak nejak vis do ceho jdes a kdyz ti bude maminka nablizku a ze zacatku pomuze, urcite to zvladnete. Nebudes to mit jednoduche s dvemi malymi detmi, kdyz manzel hodne pracuje, ale tak to proste je, manzele jsou hodne vytizeni. Gratuluji k tomu bytu, urcite je dobre, ze budete blizko stavby.

viedencanka – tak to sis pekne pomarodila a s tim kolenem je to tedy neco. Ja mam podobny problem s kotnikem, nekolikrat jsem si ho vyvrkla, naposledy kdyz jsem byla tehotna a nemohla na rentgen, nohu jsem mela nateklou, modrou az po koleno a nemohla strasne dlouho chodit. I ted si musim davit pozor kam a jak slapnu, hned se mi to vraci, mam ho porad takovy napuchlejsi nez ten druhy. A uz si strasne dlouho rikam, ze musim na rentgen a vubec na preventivni prohlidku celkove, ale kdy ze? Pokud to neni tak akutni, tak se to odklada a odklada…

Jinak ohledne vyvoje - Nicole byla spis linejsi (ve srovnani s holcickou stejne starou, se kterou se vidame). Na brisko se otocila v 5 mesicich, pak se vsude plazila po brisku, sama si sedla v deviti mesicich, zacala zrovna I lezt v deviti mesicich a pak uz si rovnou stoupla a stala a chodila kolem nabytku, sama se pustila az ve 13 mesicich.
Urcite je lepsi se radeji dvakrat zeptat, vyzadat si nazor jineho dr., at se nic nezanedba.

tina – hodne na vas myslim, leni dela super pokroky a urcite uz brzy otevreme ten sampus a leni bude krabbeln.

miriam - na vas taky myslim, stav zubkov u nas stale 12, ovsem nici okusuje uplne vsechno, hlavne drevo - stul, zidle... pres den je docela ok, jen vecer ji chytne obcas zachvat vzteku, momentalne strasne krici ve vane a nechce se koupat. to jak pises, jak je dnes samkovi, si taky myslim, ze to budou zoubky. teplotu nema? treba az se vyspinka, mu bude lip.

hezky si to dnes uzijte a doufam, ze udelate nejake fotecky.

miriam25
11. mar 2009

jeee, aho ronnda, vitaj naspat doma 😉
no samko tiez hryzie vsetko, co mu pride pod zuby 😀 a vecer je to s nim niekedy naozaj na nevydrzanie, ale cez den zvykne byt uplne normalny, dobrucky, zlatucky 😵 😵 😵 teplotu som mu merala a nemal vobec, tak neviem. ale je pravda, ze on pri zubkoch nikdy nehoruckoval, len vzdy slintal a mal hnacku, co ma aj teraz, tak len dufam, ze ten zubok c.15 ho nebude dlho trapit. podla jeho dnesneho spravania by som tipovala, ze mozno aj teraz pocas spanku vylezie, ale tak to moze byt aj za niekolko dni, len by som sa viac potesila, keby to vyslo uz teraz a bol by klud. Aj tak nas este cakaju dalsie zubky. este 6, takze mame co robit 😉

bejby29
11. mar 2009

Ahoj Ronndus, uz si nam tu chybala 😉 Ako sa mate s Nici? Skoda, ze dnes nedojdete na stretko, asi sa potrebujete trosicku aklimatizovat, vsak?
Moja mamina moc pomoct nemoze, je velmi zaneprazdnena svojou robotou a kedze trenuje financnych poradcov tak stale musi byt k dispozicii. Ani si poriadne dovolenku nemoze zobrat. Takze ja moc s maminou pocitat nemozem.. Ale ideme si najat Leih Oma /tak nejako sa to vola/, aby pomahala. Poradila mi to suseda, tak si poriadne o tom musim este zistit, co to vlastne je za sluzba..

miriam25
11. mar 2009

bejby, tak o tej sluzbe som este nikdy nepocula. ked budes vediet viac, daj vediet 😉

bejby29
11. mar 2009

Leihoma sa to pise

tinavieden
11. mar 2009

Ano uz som o tom pocula,ide o starsie damy na dochodku co pomahaju v domacnostiach a pri starostlivosti o dieta nemylim sa,ze?Jedna moja znama sa o to isty cas zaujimala len spominala,ze to bolo dost tazke niekoho najst ale to bolo pred rokom uz sa to mozno zmenilo...pokecame o tom viac na stretku

bejby29
11. mar 2009

Ano, presne tak, teraz ich je ale na nete omnoho viac tych ponuk

twix
11. mar 2009

dievcata,vonku je otrasne pocasie ☹ prajem vam prijemne stretko 🙂 my sa dufam pridame nabuduce.

miriam25
11. mar 2009

wau, bejby, to by pre teba mozno naozaj nebolo zle. tak by si mala doma pomoc, ktora sa ti zide a zvladla by si obe deticky bez problemov 😉

jasterka
11. mar 2009

Ahojte baby🙂 tak vy stretkujete? tak vam zavidim,ze sa stretnete,mna boli strasne v hrdle,z toho stresu sme obaja z muzikom ochoreli,predsa to oslabilo imunitu.klokcem slanu vodu a salviu,dufam,ze to zaberie.
Krvne odbery mam az zajtra,tak mam este stale uzkost ked si na moju pecen pomyslim,ale uz mam omnoho viac energie a myslim pozitivne,ako tak som sa s tím vyrovnana,ze pojdem pod noz...hlavne nech je ta pecen o.k.
Ste zlate vsetky,ze mi drzite palce 🙂 ...

bejby si sa pytala,ze ci som unavena...ani nie,len po tom zachvate som bola jak vypluta,som za tri dni schudla 4kg...teda tak som si poporodnu dietu nepredstavovala.
Ty si mala asi po tej zltacke tiez zle pecenove,ci nie?

Twix -pozrela som Dominkove nove fotecky-teda to je fesak 🙂 aky je uz velky,v tom zltom pyzamku ako konikuje pri malej -chutnucky 🙂

bejby29
11. mar 2009

Ja pomoc najimam urcite, ci uz babysitter alebo tuto Leihomu, inak by som si ani netrufla 🙂

bejby29
11. mar 2009

Ahoj Matka, je mi luto, ze sa to na vas tak lepi, ja som si tiez po porode uzila svoje s tou poporodnou depkou, ale vsetko zle prejde a vy budete zas stastna rodinka 😉 Ja som uz na vsetko zle zabudla a uz si len uzivam malu, teraz je taka medicina, ze ta dostanu zo vsetkeho, neboj..
Ja si uz nepamatam presne, viem, ze z normalneho krvneho testu to nebolo vidno, museli urobit specialny test, je to taky typ choroby, ktory musia cielene testovat. Mas tam dva ukazovatele Igm A Igg a podla toho sa odhaduje poskodenie pecene.. Nastastie zltacka je ochorenie, ktore sa 100 percentne vylieci, neberies ziadne lieky, pecen sa len musi vycistit, no a potom si imunna na cely zivot. Uvidis, aku diagnozu stanovia tebe, keby to bolo vazne tak sa citis hrozne unavena stale. Dokym nemas cirhozu alebo Hep B alebo C tak sa nemas coho bat.. A tie testy ti urcite robili ked si bola tehu tak to urcite nemas, to by si uz davno vedela 😉

twix
11. mar 2009

Jasterka, drzim palceky zajtra, nech ti to dobre dopadne. kde ti tie odbery robia? pytam sa, lebo budem s malym v akh, tak by sme sa mohli stretnut, ak tam budes tiez. ta imunita je taka potvora, ked je clovek v strese alebo ma problemy, tak sa oslabi a dovoli telu ochoriet, akoby uz toho nebolo dost ☹

maya01
11. mar 2009

Ahojte kocky,

mne sa asi dnes nepodari prist na to stretko... ☹
Mam straaaasne vela roboty a kolegyne su chore,tak som na to sama... 😖
Mozno sa mi podari vypadnut skor...ale silno pochybujem...Najskor by sa mi dalo asi az pred stvrtou a to tam uz asi ani jedna nebude... ☹
Uvidim este co sa da robit...ale nic neslubujem... ☹

maya01
11. mar 2009

Jaterka,drzim palce,nech vsetko dobre dopadne... 🙂
Twix,krasne fotecky a este krajsie deticky... 😵 😉

twix
11. mar 2009

Bejby, nechces radsej au-pair? ak budete mat izbu navyse, tak by to bola tiez dobra moznost. kamoska robila au-pairku a bolo to aj pre nu aj pre tu jej rodinu velmi vyhodne. casom si na seba tak zvykli, ze bola ako clen rodiny.

twix
11. mar 2009

Maya, dakujem za pochvalu 🙂 ked pises, ako zastupujes kolegyne, tak som velmi rada, ze som este doma. nebyt Dominika, tak by som uz koncom mesiaca musela nastupit do zamestnania 😲

maya01
11. mar 2009

Twix,este si to uzivaj pokial mozes...mne je za tym obdobim,ked som bola so Samkom doma luto... Ja som bola rada na materskej 🙂
Ale aj do roboty som sa tesila...na Sk bola radost pre mna chodit do roboty,tu je to uz o nieco horsie...ale clovek si zvykne na vsetko,ked musi... 😒

boldy
11. mar 2009

ahojte, tak ja stale 2v1... boli sme v nemocke, ctg, nic nove, pozreli nas zo spodu (teda dost brutalnym sposobom, ale uz vydrzim), som otvorena tak na jeden palec... zajtra ideme opat... tak dufam, ze do tretice si nas tam nechaju

miriam25
11. mar 2009

ahojte babulky, tak ake bolo stretko? mne samko spinkal cez obed rekordne 3 a pol hodiny 😕 😨 az som si zacinala robit starosti co je s nim, kedze doobeda bol uplne mimo, ale zrejme to bolo vsetko tym, ze ho rano zobudil susedin maly, ked plakal a samko uz nemohol zaspat, takze sme vstavali uz o 6 a potom bol stale unaveny, lebo nebol poriadne vyspinkany a samozrejme, ze len chcel sediet mne na kolenach alebo sa nechat nosit. A potom cez obed dospaval. Poobede bolo uz vsetko v poriadku, zasa usmievavy stary dobry samko 😵 😵 😵 tak som bola aj ja spokojna, ze mu nic nie je. Zubok zatial dalsi nevysiel, aj ked mam kazdy den pocit, ze uz musi vyjst, ze uz je tak na pokraji, ze to naozaj musi byt, ale nejako sa mu nechce ☹ ved on vyjde, nemoze sa prerezavat vecnost 😉

boldy, tak ty si este doma 😕 no teda, zajtra by to uz naozaj malo byt, ved jasminka sa uz urcite tesi na maminku a na ocinka. ona si urcite vybrala nejaky pekny datum narodenia 😉 a caka na svoju chvilu a nechava vas doma v napati 😉 tesim na sa spravy od teba, ze mas nadhernu zdravucku dcerku, este raz ti zelam krasny porod, aby si nan vzdy len v dobrom spominala 🙂

maji, ty mas teda uuuzasne 😖 kolegyne. nedavno si pisala, ze boli vsetky chore a uz su zas???? tie by mali ist robit na slovensko, aby pochopili, co marodka znamena na vyplatnej paske 😅 ved toto nie je normalne. a samozrejme teraz sa mozes ist strhat od roboty a ked pridu, tak ti zas nic nedaju 😠 ja by som sa na tvojom mieste asi zblaznila ☹ ta obdivujem, ako to zvladas. ja sa tu rozculujem pri pc len ked citam tvoje riadky, co je urcite len zlomok z celeho pribehu 😔

viedencanka
11. mar 2009

Ahojte kocky,som rada,ze som vas dnes videla.Mrzi ma,ze som musela odist skor,ale povinnosti su povinnosti.
Wienika,s tebou som sa ani nestihla rozlucit.
Vsetky deticky su zlatucke,tvorime uz taku peknu velku rodinku 🙂

Bejby,aj moj kolega ma Leihoma,ja ju poznam,ona dokonca ani nie je moc stara,ale je na dochodku a chodi im casto po malu do skolky a travi s nou cas,ked oni nemozu-oni su obidvaja cudzinci a rodicov maju daleko,v takom pripade je to dobre riesenie.Videla som raz v telke taky program o Leihoma v Nemecku,tam je to dokonca velmi popularne a vyhladavane aj zo strany tych Oma,ked nemaju vlastne vnucence,alebo ich maju daleko,tak takymto sposobom chcu nadobudnut "nove vnucence" a starat sa o nich.Podla mna to je pekna myslienka,nemyslim si ze to vsetci robia len pre peniaze.

viedencanka
11. mar 2009

Maya,tak zajtra sa uvidime? Ak stihate,budeme vas cakat o 17.35 pred Billou.

viedencanka
11. mar 2009

Boldy,drzim velmi palce,nech uz to mas za sebou.

Jasterka,drzim palce,aby ti zajtra vysetrenie dopadlo dobre,hlavne bud kludna,aby hodnoty nevystupili 😉

Ronnda,skoda ze si dnes neprisla,tak nabuduce.Ty mas tiez trapenie,obdivujem ta,ako to zvladas.
A to s tym clenkom nezanedbaj,casto staci len jedna poriadna injekcia a moze to pomoct. Ale asi ti je tazko ist na vysetrenie,ked mas Nicol stale pri sebe. Ja chodim na moje vysetrenia tiez len vtedy,ked tu mame dedka a moze mi postrazit malu,inak sa to naozaj neda.

Tinavieden- drzim palce na dalsie cvicenia,Leni je silna,ze to tak pekne zvlada a velky pokrok je uz to,ze ti celu noc prespi,to urcite cloveka motivuje dalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre