Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
14. apr 2008

caute babulky..vyspinkane? mne dnes leuska dopriala, doteraz spala...a ja s nou...xixi..aspon raz 😉
my mame dnes 1 vyrocie svadby, boze to leti.....takze vecer bude moj milovany ,,varit,, teda urobi tatarak..mnam...najprv ma chcel pozvat do restiky, ale nemal nam kto povarovat malu....tak si urobime romanticky, svieckovy vecer so sampanskym 🙂

bejby, ja som si 3D dala robit v md4 women, ten link co ti poslala ronnda. tiez som pocula, ze to nie je dobrepre babo, ale potom som tiez pocula, ze je to ok. dokonca sam doktor mi to povedala a ta doktorka, co mi to sono robila, ma sama synceka a tiez si to dala robit. ale hodinu to netrva, ked je babo dobre otocenea vidno mu tvaricku, tak asi len 10-15 minut...ja som to nelutovala, mam pamiatku. stoji to 100 euro a mas dvd z toho.

ronnda, ake pokroky robi nici? urcite ti vsade lozi, ze? lea uz scheckovala cely byt, vsetky kable, zastrcky a veci co su na zemi. vsetky zrkadla mam opackane. ma to jednu vyhodu- nemusim tolko umyvat zem, vsetko ma na brusku.....akurat stale perem 😀 a co vase zubky, este nic?

tina, jaruska,twix a eju-kde ste?

bejby29
14. apr 2008

Ahoj Wienika, ja to 3D mam uz zoparkrat robene, ale mala bola skor vzdy otocena tvarickou dolu tak mam fotky len z decembra a z pred dvoch tyzdnov.. Viem, ze to dlho netrva, max 20 min. Inak, mam tu teraz Evu a aspon si mam s kym pokecat 😀 Uz som sa dozvedela vsetky novinky 😀
Ozaj kocky, poradte nejake pekne obchody s detskymi vecami - nie oblecenie ale take perinky a odsavacky, atd.. Vecicky uz mam vsetky akurat potrebujem zvlhcovac vzduchu a tak. A este postielky kde maju pekne..

maya01
14. apr 2008

Wienika gratulujem k vyrociu a prajem este takych xxxxxxx rokov.
Tak si to poriadne uzite.

My tiez budeme oslavova ale uz 4r. 😅

Nevedela som,ze to trva tak kratko,ja som na to nebola,len znama mi hovorila,ze jej doki jej to neodporucil.
Ale kolko ludi,tolko chuti....

Bejby,skus pozriet Lutz,Kika,Leiner,tam maju naj. vyber co sa tyka postielok a myslim,ze aj perinky najdes a mozno aj zvlhcovac vzduchu...
A co sa tyka odsavaciek,v nemocnici sa da vybozicat za 30eur(teda pred 4r.to tak bolo) na pol roka.
Mne to veeeeelmi pomohlo.
Ozaj a este skus obchod Guttwein 20bez. maju tam krasne veci.
Drzim palce,aby si vsetko nasla.

bejby29
14. apr 2008

Wienika, gratulujem k vyrociu a este plno stastnych rockov prajem 😉
Maya, dakujem za odporucanie.. Uz sa tesim, tento tyzden ma caka nakupovanie pre malu, no, uz iba dokupovanie lepsie povedane..

ronnda
14. apr 2008

bejby - ani nevim, proc jsme si ten 3D ultrazvuk nenechali delat, mame pekne fotky z ultrazvuku a 100 EUR bylo pro me docela hodne penez, i kdyz vim, ze je to krasna pamatka... o te skodlivosti jsem taky cetla az tu na MK, ale myslim, ze to nebude tak horke...
my jsme postylku i hodne dalsich veci kupovali v KIKA
odsavacka - uz jak psala maya, v nemocnici ji opravdu pujcuji, 30,- EUR na pul roku, to je ale jen zaloha, jakmile ji vratis, 30,- EUR dostanec nazpet. Taky jsem toho vyuzila.
zvlhcovac vzduchu - mame Boneco, kupoval ho manzel a nevim kde 😒

wienika - no vy jste si dnes pospaly, parada! my jsme byli uz v 6:20 cile a v dobre nalade! take gratuluji k vyroci, budete mit urcite s manzelem pekny vecer a jeste krasnejsi je to, ze budete mit vedle sebe leu.
jinak nase pokroky... podlahu umyvat taky nemusim, porad se nam leskne, nici ji vzorne vytira svym briskem, plazi se. hodne se snazi na kolinka a houpe se, ale nevi jak dal, tak vzdycky prejde do jejiho jistejsiho plazeni. zkousela jsem ji uz davat jidlo s mensimi kousky, ale nechce mi to potvurka papat, jakykoliv kousek v pusince nesnese (tak je to porad i s tim fluorem, co ji davam). bojuje s kukuricnymi krupkami, nevi co s tim, tak mi je dava porad do pusy a ma radost, kdyz je kousu, ona kdyz si je da do pusinky, tak se sklebi. takze musim byt trpeliva. jooooo, a zuby??? porad nic... jakmile se ten prvni objevi, ihned to tu slavnostne oznamim 😅

viedencanka
14. apr 2008

Ahojte dievcata,
takze v piatok som si zasla do nemocnice,uz celu noc predtym som nespala a predstavovala si najhorsie scenare. V KH Lainz boli velmi mili,hned ma zobrali na ultrazvuk,vobec som nemusela cakat. Babatko je v poriadku,srdiecko bije,takze vsetko OK.Doktorka bola velmi mila a ukludnila ma, ze nie vsetky babatka v brusku tak kopu a niektore sa jednoducho hybu ovela menej a aj ked som uz v 21 tyzdni, je to stale normalne ze vela pohybu necitim, ze u niektorych zien su tie pohyby citit az v 25-26 tyzdni. Takze som sa spokojna vratila domov..Nabuduci tyzden idem na organ screening.

Co sa tyka 3D ultrazvuku,ja som bola na prvom asi v 14 tyzdni- v Bratislave v sukr.ambulancii- tam pre samoplatcom ten ultrazvuk , ktory ribia asi 10-15 minut a daju na Cd- stoji 500 SK. Uz ten dalsi ultrazvuk- v pokrocilejsom stadiu, ak si absolvovala aj ten prvy, stoji okolo 1200 SKK.

Ronnda- a ku ktoremu Kinderarzt chodite?- To by bola nahoda ak by sme mali toho isteho. My chodime k Dr. schweighard- on ma Praxis u nas v dome.

Ja som pri prvom tehot. strie nemala,natierala som sa bezne s Schwangerschaftscreme od Milupy. teraz zatial tiez nic nemam,natieram sa - aj ked nie pravidelne- s Mandelöl- mam to z lekarne, cerstve naliate do flasticky, bez konzerv. latok.

wienika
14. apr 2008

bejby, odsavacku ti moze predpisat aj lekar, tym padom neplatis nic, pozicaju ti ju na 3 mesiace, potom ju musis vratit, ale mozes si to aj dat predlzit, aj ja som to tak urobila...takze som ju mala na 6 mesiacov..inac je to blbot to kupovat, mozno ju nakoniec ani nebudes potrebovat 😉 ja som si odsávala preto, lebo lea mi nevypila tolko, kolko sa mi tvorilo a bolei ma prsia. aj kvoli mojej mamine, ked ju varovala, tak aby pila moje mliecko a nie umele.
ja som kupila peknu postielku v ikea, aj s hniezdom a madracom, stala do 150 euro a som s nou velmi spokojna. ked si kliknes na ikea, tak tam maju viac druhov. gutwein je dobry obchod, tam som kupovala kocik, ked sa tam zaregistrujes, dostanes dost velku zlavu...odporucam 😉

ronnda, presne tak, aj lea sa obcas da na 4, a hupe sa, to je zlate, len nevie ako dalej. teraz sa pokusa vytiahnut hore na stol alebo skrinku, ale ma este slabe rucicky a nozicky...tiez nici zaujimaju kable?
ozaj a kde si kupila kukuricne chrumky?tu vo viedni som ich nevidela, len na sk.....

viedencanka
14. apr 2008

Ronnda- aj ja chodievam casto do Laxenburgu,casto po praci ( kedze firma kde som pracovala je kusok od toho parku) sme zasli na kebab a mrzlinu a prechadzku do parku. Martinkova skolka je tiez kusok odtial,tak teraz ked je krasne pocasie,tam budeme chodit castejsie. Skoda len,ze sa tam plati za vstup do parku,to by si mohli odpustit..

wienika
14. apr 2008

viedencanka, super, ze je vsetko ok.....mozno toto druhe babatko bude take pokojnejsie ako martinko 😉

wienika
14. apr 2008

inac, velmi dobry krem proti striam je jeden z lekarne vola sa elastiq a stoji asi 200 korun....vyborny, musim sa priznat, ze ho pouzivam dodnes....je tam napisane, ze ,,povabna pocas tehotenstva a po porode,, 😉 inac ten mandlovy olejcek je super, tiez som pouzivala, ale hlavne na kupanie pre leu.....

viedencanka
14. apr 2008

Wienika- zatial to vyzera naozaj tak- na kazdom ultrazvuku je take kludne,len take jemne pohyby.To Martinko vzdy robil kotrmelce a skakal.
takze dnes 1. vyrocie-uzite si to.
My budeme mat v juni 4.vyrocie svadby - spoznali sme sa pred 9 rokmi...-ten cas rychlo leti.

vcera sme boli v Bratislave na jednej detskej narodeninovej party-syncek mojej kamaratky. Konalo sa to v materskom centre na Grösslingovej- Presporkovo. Bolo to super, deti bolo 6, vsetci priblizne 3 rocni, poriadne sa vyblaznili-kedze pre vsetkych to boli nove hracky, a my dospeli sme sa mohli bavit. Podla mna je to super napad robit taku detsku party v materskom centre- neviem si predtavit u nas doma 5 deti naraz, to by som musela este tyzden upratovat...

Dufam ze mi tento tyzden vydrzi pocitac- uplynula mi totiz licencia na antivirus a minuly tyzden sa mal o to postarat moj brat- a zabudol..takze do piatku mi snad neodide pocitac...

viedencanka
14. apr 2008

Adrear,dakujem za info. este by som sa ta rada opytala,ked si potom isla na SK ziadat matersku a pridavky,bola si na Slovensku poistena alebo si sa musela nanovo poistit a v Rakusku odhlasit z poistovne?

viedencanka
14. apr 2008

Silvia- dufam ze dobre dopadla skuska, ozvi sa. byt uz mate potvrdeny?

wienika
14. apr 2008

viedencanka, ja vobec nemam antivirusovy program ani tu ani v blave...a nic...pokial si nestahujs nejake veci do pc, tak tam ti riziko nehrozi...aspon myslim.... 😉

maya01
14. apr 2008

Viedencanka,super,ze je babo ok.
Ozaj a este nevies co to bude?
My sme tiez robili malemu nar.party v McDonalde,ale bol na to este moc maly a nechapal to (ked mal2r.) ale ked bude väcsi,tak to urcite zopakujeme,mne sa tiez nechce doma obskakovat xx ludi.

Wieni,ten krem je super,poznam a odporucam.

Ronnda,mne tiez maly nechcel jest kusky jedla a trvalo nam to dost dlho. Az ked mal skoro 2r.tak som prestala vsetko mixovat,dovtedy jedol vsetko len rozmixovane a potom zrazu to islo.
Ale ved malinka ma este dost casu....
A zubky pridu tiez,neboj... 😉

bejby29
14. apr 2008

To je super, ze sa da pozicat, ja to spravim tak, nevedela som o tom, dik za radu 😉 Ja si tiez myslim, ze je to zbytocnost, ale nevedela som, ze je takato moznost. Kocky, letim do Goldenes tak sa ozvem vecer, dobru chut Vam prajem.. Uz sa tesim ako vas spoznam.
Zatial papa 😉

maya01
14. apr 2008

Tak bebenky,ja uz za chvilku koncim v robote,prajem pekny zvysok dna.
Kedze doma nemam teraz Pc 😢 tak sa ohlasim az zajtra.
Majte sa krasne.

silvia2406
14. apr 2008

ahojte dievcata 🙂
dnes mame opat pekny den, len nech nam to uz vydrzi a neprsi. 😎

viedencanka, som rada, ze s babatkom je vsetko O.K. mozno toto 2.-he babo bude naozaj maly kludas, ktoreho nic nerozhadze 😎

wienika, blahozelam k vyrociu. pekne si ho uzite. nas caka 2. vyrocie v juni. blahozelam aj k spanku. keby bolo takych dni aj viac, ze?

dnes som bola v nemocnici na nackenfaltenmessung a lekar potvrdil to, co aj moj gynekolog. babatko je zdrave, ma momentalne 5,8 cm co je velkost na 11/2tt, takze som stastna prestastna 😵 😵 😵

skuska dopadla za A, takze dalsie pozitivum.

negativum, byt neberieme. vsetko sme si to scitali a vychadza to na velmi vela penazi mesacne a druha vec, nie som si ista, ci by boli pockali, kym vybavime pozicku. tu sme boli vybavovat v piatok, potrebujeme dat urobit odhad bytu a dolozit nejake papiere. dufam, ze sa nam takato moznost este naskytne, hladam kazdy den aj na nete, ale blbe je, ze vela ludi odchadza z bytu a nechavaju tam nabytok, za ktory chcu aj 10-20tis. eur, ja by som si najradsej zariadila byt podla svojho a vyhodit peniaze do luftu takymto sposobom sa mi zda trosku blbe. ale asi budeme musiet urobit kompromis a zobrat byt aj s nabytkom a ten potom po castiach predat, aj ked viem, ze sa nam tie peniaze na 100% nevratia. 🙄 😠

inak super rady, aj co sa tyka odsavacky, aj moznosti kde nakupovat. to sa vzdy zide 😉

silvia2406
14. apr 2008

inak babatko je velke na 12/2tt 😅 nie na 11/2tt. no nevadi, maminka uz nerozmysla 😀

lieska
14. apr 2008

Ahojte dievcata!

Silvi, tak super, ze mas aj to druhe Nackenfaltenmessung, ok!!! Si viem predstavit, ze si happy!
Ja si ziadne z tych genetickych vysetreni nedavam robit, mne zoviera hrdlo a zastavuje sa dych ked sa doktor len dlhsie zahladi na monitor...uz len cakam co nie j ev poriadku! Cakanie na takyto vysledok by som nezvladla a ked tak by som stresovala ale tak, ze malinke by bolo dobry nervacik po mne! 😀 Nechavam to teda v rukach Bozich a verim, ze to bude OK! 😉

Wienika, gratulujem a prajem kraaaasny romanticky vecer!!! Juuj, 1. vyrocie???? Na to sa uz tesim aj ja (koniec juna). My sme si este v nedelu po svadbe rezervovali apartman, kde sme stravili svadobnu noc, lebo kedze sme prisli asi o 6.30 rano, zniceni ako take hovada, tak sme akurat hodili sprchu a v sekunde sme zaspali ... cela parada (krasny velky apartman, sampanske, lupenmi ruzi obsypana postel) bola teda na prd! 😀 Tak dufam, ze repete vyjde! Ty si to dnes uzi!

Viedencanka, ako som citala tvoj prispevok, tak som si pomyslela ake to je zvlastne, ze v momente ako otehotnies prichadza ten hrozny strach, kt. jednu matku neopusta vlastne cely zivot! Fakt je to niekedy az take krute co prezivame ked ta niekde pichne, zaboli, ked necitis to co by si podla literatury mala a podobne .... No ale fajn, ze ti to ta lekarka tak vysvetlila a ze je vsetko ok!

Diky vam z avsetky rady o Hebamme, ja idem skusit jednej hned aj napisat, robi aj kurzy, pracuje v nemocnici kde budem rodit, robi kurzy aj po narodeni baba (napr. Babyschwimmen), tak sa zda, ze by som ju celkom mohla aj vyuzit! Dam potom vediet!

Krasny vecer vsetkym!

wienika
14. apr 2008

ahoj silvi, gratulujem k obom dobrym spravam.....hlavne k drobcovi, nech sa mu tam v tom brusku dari... 🙂
skoda ten byt, ale asi to tak malo byt a uvidis, najdete este lepsi a krajsi..... 😉

wienika
14. apr 2008

lieska, to fakt s tou svadobnou nocou takto dopadlo? tak dufam, ze vam to repete vyjde..... 😉
drzim palce s tou hebamme.....
pekny vecer tiez vsetkym.....

bejby29
14. apr 2008

Caute kocky, Silvi, to je na porazenie ked predavaju byt aj s nabytkom, my mame prenajaty, ale najradsej by som tento nabytok vyhodila, fuj.. ☹ Nastastie ho nie je az tak vela

silvia2406
14. apr 2008

bejby, ved prave. co s tym nabytkom ked sa ti nepaci. najhorsie, je ked ho nemozes vyhodit. v nasom pripade by sme mohli, ale tolko penazi vyhodit len tak 🙄 takze jedina moznost je predat ho, ale navratnost penazi je miziva. no som zvedava, ci nieco najdeme. moj muz ma stale prehovara na tento byt, ze vraj netreba zaplatit hned vstupny vklad ale len ablose, co pri tomto byte predstavuje 3000 eur.
a viete co je najvacsi gol, ze v standardnej vybave nie je kuchynska linka 😠 v tomto byte je to pracka a susicka. je to smiesne 🙄 😠
neviem, musime si to poriadne rozmysliet, ale ja nemam momentalne silu ☹ od zajtra riesim statnice, tak by som uz chcela mat za tym a tesit sa uz len z babatka, ale ako som si to zariadila tak to mam, takze nemam narok sa stazovat, ale to ja len tu vam 🙂

bejby29
14. apr 2008

Silvi, kludne sa postazuj.. 😀 Ja ta uplne chapem, my sme sa teraz stahovali, ja som v 36 tyzdni a tiez neviem, kde mi hlava stoji.. Ale co nas nezabije... 😉

franziska
14. apr 2008

ahojte,

sice nie som tehu v rakusku, ale vychovavam moju malu dvojjazycne a tak ma napadlo, ze mi budete asi vediet najlepsie poradit, potrebujem nejake zdrobneliny v deutscher sprache pre moju malu dcerku. Napr. ako je v slovencine sidlo, potvorka a tak 😉 dakujem

silvia2406
14. apr 2008

dakujem bejby 😉
ja sa uz odpajam. prajem vam prijemny vecer a dobru noc 🙂

twix
14. apr 2008

ahojte dievcata!
tak som si vas zase citala asi hodinu. minuly tyzden mi par vecerov nebolo dobre a hlavne ta unava ma zmohla.
takze internet musel pockat. dokonca vo stvrtok ma tak bolela hlava, ze vecer som to uz nevydrzala
a musla som si dat tabletku. to bola ulava, lutovala som, ze som si ju nedala uz na obed ☹
nastastie som si nastudovala, ze tehotne mozu paracetamol v malych mnozstvach. takze polovicka
tabletky babätku snad neuskodila.

silvi - gratulujem k vysetreniam!! urcite sa strasne tesis! a aj k skuske ti blahozelam. co sa tyka bytu, asi to
nie je ten, co vam je sudeny 😉 urcite najdete este lepsi a budete potom radi, ze ste tento nekupili 😉

bejby - ja som kupovala kocik a detsku izbu v SCS, obchod sa vola Baby One. je tam velmi dobry vyber,
kedze je to dost velky obchod a mam pocit, ze je o nieco lacnejsi nez Gutwein. urcite odporucam ist
sa tam aspon pozriet. maju tam asi tak vsetko pre babätka.

twix
14. apr 2008

wienika - blahozelam k vyrociu!! pekne si to uzijte!! nas caka v juny 5. vyrocie svadby. ani sa mi nechce verit,
ako ten cas leti.

lieska - ja som strie nemala. natierala som sa normalnym nivea - mliekom. tiez som mala nejaky krem z DMky
proti striam, ale strasne mi smrdel. inak som citala, ze niektore zeny ich nemaju, napriek tomu, ze sa nenatierali,
ine sa kazdy den natierali a predsa ich maju. je to asi naozaj tym bruskom. komu rychlo narastie, ten ma smolu ☹
su dve katergorie tych hebammen. niektore maju zmluvu s WGKK a v tom pripade ti poistovna preplati niekore
stretnutia s hebamme. takisto myslim preplatia porod, ak mas hausgeburt alebo ambulantny porod. ak mas
normalny v nemocnici a ostanes tam tych 3-4 dni, tak ti poistovna tvoju hebamme pri porode nepreplati.
celkovo vraj vyjde hebamme na tych 800-1000 EUR. asi zalezi na tom, ake sluzby ti poskytne. najdrahsi
je samozrejme porod.
ja mam pripoistenie, tak mi v nemocnici ponukli hebamme, ktora ma na starosti pacientov s privatnym
poistenim. bola fajn. stretli sme sa asi 3-4 krat pred porodom a po porode ma tiez prisla pozriet ako sa mam
a co potrebujem. inak by som "vlastnu" hebamme nechcela. myslim, ze to nie je potrebne. oni su asi
vsetky mile, inak by sa na nich pacientky stazovali a neviem, ci by si taku hebamme nemocnica nechala.
ale to je moj nazor.

twix
14. apr 2008

lieska - este k tym vysetreniam. ja som tiez chodila kazdy mesiac k mojej gyn. s tym, ze mi povedala, ze mozem
prist hocikedy, ak budem mat nejaky problem. nosila som jej moc a vzdy moju aktualnu hmotnost 🙂
dva krat som bola v nemocnici (nackenfaltenm. a organscreening). potom mi kazali prist v 38. tyzdni.
tiez ma vysetrili a pozreli MK-pass, ako prebiehalo tehotenstvo. no a potom som mala prist den pred terminom,
kedze termin bol v sobotu. a po termine kazdy druhy den, cize len dva krat, potom som uz rodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre