Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

murcos
8. jún 2012

@margareta76 homeo si mozes objednat v kazdej lekarni, teda aj v hainburgu.... bud maju preparaty skladom, alebo si ich do troch dni prides zobrat...

murcos
8. jún 2012

@katharrina prepac, ale medzi turkov, alebo srbov sa ani nezaradis nikdy.
a co sa wiedenakov tyka...musis mat ozaj stastie. vela je ich presitena prave cudzincami
takze sa patricne podla toho aj spravaju_ v kazdom pripade je rozdiel byvat cudzineckom bez.
ako je napr. 15. a napr. 23.....ale je to vec nazoru.
ja som to napriklad na tureckych ihriskach nemohla....a zial takych najdes vo wien vela:D
a to nemozem povedat, ze by som bola rasistom.

katharrina
8. jún 2012

@murcos vsak nik nehovori o radeni sa medzi nich, ja len, ze bud si na to zvyknes alebo nie. Neviem, co ste taky paf z tych viedencanov, tak ako medzi cudzincami sa aj medzi nimi najdu neprisposobovi a pod. Proste je to o tom, ze mas alebo nemas stastie na susedov a paci alebo nepaci sa ti prostredie kde byvas. Len kto si vyberie prostredie, kde sa mu nepaci??? Tiez si myslim, ze pokym nebyvas v nejakom Gemeindewohnung, tak sa susedia celkom daju zniest. Gemeinde je uz isto o inom.
Co sa tyka rozdielov byvala som v 18.B. a byvala som v 10.B, vsade boli aj cudinci a byvalo sa mi vsade ok, dokonca v 10. miestmi lepsie, ale tak to uz boli aj osobne dovody, nielen prostredie. 🙂

murcos
8. jún 2012

ja osobne nie som paf z wiedencanov, vlastne ich aj chapem, ze maju urcitu alergiu na cudzincov...asi by aj mne v bratislave vadilo zgrupovavanie a priame vytlacanie domacich. tebe nie? (myslim, ze sa to tyka kazdeho domaceho publika "velkomesta") neviem, aky je rozdiel medzi gemeindewohnung a negemeinde. ...vsetko je to len o ludoch...

foxylain
10. jún 2012

zdravim vsetky rakusanky,som vydata za rakusana a cakame babo...je tu niekto z okolia Waldviertel?
mam otazku,prechadzala som sice diskusiu,ale nenasla som nic co by mi pomohlo...
manzel je rakusan ,ja mam slovenske statne obcianstvo,po rakuskom nejak netuzim,ale narodi sa nam babo a samozrejme ziska rakuske obcianstvo,ale neviem co musim urobit pre to aby ziskalo aj slovenske obcianstvo..
nemate niekto uz vlastnu skusenost?

lauraa
10. jún 2012

@foxylain staci ked poziadas o vydanie slovenskeho rodneho listu ci uz cez konzulat alebo zajdes osobne na osobitnu matriku do blavy....

gaudi
11. jún 2012

@titinka19 ahoj🙂 v laxenburgu sme byli pred 2ma tydnama v parku, je to tam opravdu nadherny🙂 jak dlouho uz tam bydlite?

foxylain
11. jún 2012

lauraa-dakujem.
ale i tak rozmyslam,ci je to nutne,aby malo i slovenske obcianstvo...
musim priznat ze jediny dovod je,ze mi divne znie,ze moje dieta by bolo rakuskym obcanom a ja slovenskym....ze by som si predsa zobrala rakuske? i ked neviem ako to vlastne teraz je,ked sa diskutovalo o dvojitom....

gaudi
11. jún 2012

@lauraa staci rodny list? jak je to pak s pasama?
@foxylain resim vlastne stejny problem, jen ze cesky obcanstvi... ono se nekde diskutovalo o dvojim obcanstvi?

lauraa
11. jún 2012

@gaudi poziadas o vydanie RL a s tym mu vybavis predsa cestovny pas, deti do 18 rokov mozu mat tak ci tak dvojite obcianstvo do 18 rokov.....
@foxylain moja dcera ma dvojite obciantvo do 18 apotom uvidime aj ked sa chystaju povolit dvojite obcianstvo, mat raksuke obciantvo , okrem toho ze to stoji kopec penazi naco, v dnesnej dobe nepotrebujes povolenie na pracu aalebo pobyt.....navyse ty vzdy zostanes cudzinec aj ked budes mat neviem ake obciantvo....

foxylain
12. jún 2012

rakusanky-este jedna vec,pisala som to aj do temy:dva trvale pobyty.ak zijete,pracujete,ste vydate...atd...atd...v rakusku,odhlasili ste si trvaly pobyt na slovensku?lebo ja nie,nechce sa mi odovzdavat obciansky 😒 ,takze teoreticky mam dva trvale pobyty,lenze tym padom vznika povinnost podania danoveho priznania...co som ale uz styri roky neurobila.vlastne by som si mala vybavit len to,ze som nie som rezident sloven.republiky a otom ho uz podavat nemusim...
nemam v plane nieco chciet od slovenska,ziadny prispevok,pridavky alebo co ja viem co,nemam v plane sa tam znova usadit...tu je tato tema rozpisana :http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/02/07/prijem-v-zahranici-a-povinnost-podat-danove-priznanie/diskusia
Ako to mate vy?a je tu niekto co sa v tom vyzna? 🙂

hoogy
12. jún 2012

@foxylain toto sme riesili tento rok. v ramci eu mas povinost podat danove priznanie v krajine kde mas trvaly pobyt, ked mas viac trvalych pobytov tak podas tam kde chces a druhu krajinu len informujes ze danove priznanie si podala v danej krajine. oni ti vystavia potvrdenie keby to slovaci od teba zíadali.

foxylain
12. jún 2012

hoogy:dakujem.
len ma zaraza-ak mas viac trvalych pobytov???
vlastne podla zakona nemozem mat dva trvale pobyty.ci sa to zmenilo?

katus193
12. jún 2012

Ahojte, je tu kocka ktora mala nedavno porod v RAkusku cisarskym rezom ?? Potrebovala by som sa nieco popytat 🙂

miss_shy
12. jún 2012

Ahojte dievcata, prepacte za vam sem vstupujem, ale nevedeli by ste mi prosim poradit nejake ubytovanie v Grazi, niekde na okraji mesta? dakujem moc 🙂

mimajo
12. jún 2012

@katus193 ja som mala cisarsky pred 17 mesiacmi v Mistelbachu. potrebujes nieco vediet?

katus193
12. jún 2012

@mimajo ahojky 🙂 Ano rada by som sa nieco poinformovala 🙂 napriklad je tu moznost aby manzel bol pri zakroku ? A potom ci po sekcii ti babatko donesu este v ten den na kojenie

mimajo
12. jún 2012

ak je planovany cisarsky, moze byt manzel pri tebe. treba im to len povedat. iba ak to musi ist rychlo, tak sa neda. Nasho drobca dostal po zakroku hned manzel na brusko a ked mna odviezli na izbu (trvalo to ca. 2 hodiny) tak hned ku mne prisli a mala som ho cely cas pri mne.

andulka81
12. jún 2012

Dobry vecer maminy 🙂 klikam klikam ved to je uplne zufale s tymi bytmi a domami dole okolo Neusiedlu.. ☹ vobec tam nevidim 3 zimmer a ak ano tak je to celkom dost penazi, pripadne to podielove vlastnictvo ... nejaka rada nad zlato.. ??

murcos
13. jún 2012

mozes si zobrat gemeinde wohnung (ak je lacny) tam platis startovaci kapital apotom mesecne najomne ktore je vyratane podla velkosti bytu.
neviem co chces povedat pod dost penazi...od 500 euro vyssie je za 3izbak normal.....niekedy v tom nemas ani energie. ale kto hlada najde!

miss_shy
13. jún 2012

dievcata prosim vas, neviete mi poradit to ubytovanie v okoli Grazu, chceme tam prespat jednu noc ked pojdeme s detmi do chorvatska, dakujem moc 🙂

hoogy
13. jún 2012

@foxylain zakon nehovori v tomto jednoznacne...my sme tu v rakusku na to extra pytali a vyslovene nam bolo povedane,ze trvaly pobyt nemusime rusit na SK. kamaratka ma takto v cechach a na SK trvaly pobyt a podava danove v cechach lebo tam pracuje. na SK si pytali raz potvrdenie od nej ze podala danove v CR.odvtedy uz 4 roky nic.

foxylain
13. jún 2012

v rakusku to je inak,ale na SK to zakon nepovoluje-teoreticky,ale prakticky to takto ma vela ludi,ktori ziju v zahranici...neda sa to kontrolovat.

hoogy
13. jún 2012

@foxylain no teoreticky nie,ale raz sem jedna baba pisala,ze tiez je tam nejaka skarocka v zakone. 😉

danielitka26
13. jún 2012

ahojte maminky snazilka tehulky ....som tu nova smiem sa pridat ku vam?? byvam vo viedni

foxylain
13. jún 2012

toto je hruza,vsetky ste vo Viedni a ja som v tom nasom zapadakove uplne sama 😒

lucia2105
14. jún 2012

@danielitka26 ahoj.jasne ze mozes 🙂 v ktorom biz. byvas?

mimajo
14. jún 2012

@foxylain co znamena zapadakovo?? lebo "waldviertel" je velke uzemie... kde to byvas?

hoogy
14. jún 2012

@foxylain ani ja som neni vo viedni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre