Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
11. jún 2008

Caute kocky, dobre ranko.. Wieni, nemame vybrate, kde ma tvoj svagor ten obchod? no, ja mam vybrate, ale vaham, hlavne kvoli cene, tak ideme este teraz kuknut. Ja nemozem ani v pondelok, idem na mani a pedi

ronnda
11. jún 2008

ahojte, tak ja nemuzu ve ctvrtek, jinak je mi jedno ktery den se dohodneme.

ronnda
11. jún 2008

ahoj vroni, vitej s Natalkou mezi nami.

na stretko privedu mozna kamaradku cesku, ma chlapecka o par dni starsiho jak Natalka od bejby.

bejby29
11. jún 2008

Nemohlo by to byt v piatok buduci tyzden???

Ronnda, to by bolo super, aspon nejake babo v Nataliinom veku

bejby29
11. jún 2008

Mayi, dik za gratulacie, boztek od Natalky 😉 Boze, ta dostala od nasich znamych darcekov vcera, ked bude starsia, tak to musim zatrhnut, nech to neni rozmaznany fracek.. Krstna ju ale rozmaznava.. A ja tiez..
Inak Mayi, pozerala som si tvoj album a v skutocnosti vyzeras omnoho lepsie ako na fotkach, by som ta ani nespoznala

wienika
11. jún 2008

vlastne ja nemozem ani v piatok, musim odviest malu do bratislavy, lebo mame listky na futbal......tak asi sa nezucastnim 😒

bejby, ten obchod je na hafnersteig 2-4, 1 bezirk....vola sa my style...

ronnda
11. jún 2008

ani mne se patek nehodi ☹

bejby29
11. jún 2008

vsak som si aj myslela, ze piatok je dost taky den na h... 🙂

ronnda
11. jún 2008

bejby - to to utika co, Natalka uz ma mesic a neni to tak davno, co jsme tu cetly, ze rodis!!!

maya01
11. jún 2008

Caute babule,

Bejby dakujem za pochvalu 😅 A saty uz mas kupene?

Wieni,a na aky zapas idete?

No s tym stretkom pockate asi na mna,ja sa chystam koncom juna do W. 😀 Ale nie len srandujem. Ozaj ja sa mam stretnut s Miriam,asi zajtra,dnes jej este musim crn. Spravim foto a prihodim.

bejby29
11. jún 2008

Veru, uteka to ako voda..Mayi, saty mam uz, aj malej sme vcera kupili, nie saty, ale taky komplet, vsak potom hodim foto

ronnda
11. jún 2008

stretko - jestli jsem dobre cetla, jak kdo muze a tak, tak by nam mohla vyhovovat streda pristi tyden, kdo muze???

tinavieden
11. jún 2008

no tak streda mi vyhovuje tiez 😉 takze kto sa v stredu prida?Dufam,ze nam pocasie konecne vyjde.Od zajtra sa mam znova ochladit 😲

twix
11. jún 2008

ahojte,

mne ta streda nevyhovuje, skoda. ak by sa dalo, tak to prosim prelozte na nejaky iny den.

vroni - vitaj medzi nami!

wienika
11. jún 2008

maya, neviem, je to stvrtfinale, takze este nikto nevie...... 😉
ta streda mi vyhovuje.... 😉
bejby, urcite potom pridaj fotky, obe budete krasne no a ten tvoj nastavajuci isto tiez..... 😉

ronnda
11. jún 2008

tak mne ta streda taky vyhovuje... no uvidime jeste jake bude pocasi
co nazory ostatnich, kdy se to hodi vam? silvi, bejby, eju, vroni, jasterka psala, ze tu nebude (skoda). a co blody, dlouho o sobe nedala vedet, jak se dari, prida se taky k nam?
twix - vy mate vzdy ve stredu spielgruppe ze?

wienika
11. jún 2008

ja len dufam, ze nam vyjde pocasie......to by bolo ako zakon schvalnosti. 😠

ronnda, vidis, my ani nemozeme dat dva terminy, ledva sa nam podari dat dokopy aspon par ludi na jeden 😉 ale to je normalne, ved vsetky mame toho az az...... 🙂

dnes som bola pozriet kamosku v badene a lea tam spadla na hlavicku, to bola len sekunda a taaak to zadunelo....chudatko male, tak plackala, v aute mi potom spala a ked sme prisli domov,tak sme vecerali, teda ja som vecerala a lea sa babrala s chlebom, nieco si dala do ust a potom uz len caj...no a vzapati to vyvratila, teda len ten caj..tak teraz mam trosku obavy, ci to nebolo z toho padu..... ☹ inac bola vesela, hrala sa v podstate az doteraz, teraz sa ju snazim uspat, ale stale vstava na nohy a stoji a stoji....tak kym som toto napisala,musela som par krat vstat a dat ju znova do polohy leziacej..... 😉

miriam25
11. jún 2008

Ahojte babulky, som sa dlhsie neozvala, sme u nasich v Nitre a obaja so Samkom si to uzivame. Je uplne uzasny.

Ja teraz len tak narychlo, ani som si neprecitala vsetko, co ste popisali, ale predsa aspon nieco, tak napisem...

Jasterka, ja mam trvaly pobyt nahlaseny aj v Rakusku aj na SLovensku. Chcela som si ten na slovensku zrusit a odovzdat obciansky, no ocino ma jednu znamu tam a ta mi povedala, ze oni to nekontroluju, ci mam aj niekde inde trvaly alebo nie a ze ak by som sa nahadou vratila na Slovensko, ze sa velmi tazko ten obciansky naspat ziskava. Takze som to nechala tak ako to je.
Co sa tyka prispevkov, v Rakusku som sa na to pytala, ale oni ako stat nedavaju ziadne prispevky, len u nas nas starosta dava prispevok, ale to len u nas meste, vo Viedni to moze byt inak, mozno nedavaju nic. No a na Slovensku je take tlacivo, kde prehlasis, ze si ziadny prispevok nedostala a ze on ziadas ako obcianka SR na Slivensku a oni ti ho uznaju a daju na ucet myslim. Ja som napisala mojmu ocinovi splnomocnenie a on to vsetko vybavil. Inak matersku poberam v Rakusku aj rodinne a na SLovensku nic, bolo mi to trosku divne, ze mi dali ten jednorazovy prispevok, ale sak ked davaju, tak ber.

vroni, vitaj medzi nami!!!

No nic babenky, zelam vam krasny zvysok tyzdna, my sa v nedelu vraciame zasa do Rakuska...

wieni, vyzera to tak, ze moj drahy bude aj buduci tyzden cely prec... Som rozmyslala, ze by som tu este tyzden zostala, ale musim ist na kurz dva tyzdne vynechat by bolo uz vela...

mayi, uz sa tesim na zajtra, na teba aj na Samka. Dnes som bola v telefone trosku odmerana, prepac, som prave soferovala a vysadzala babku na zastavke tak som sa nemohla sustredit na vsetko naraz, ale som naozaj velmi rad,a ze si zavolala a tesim sa na stretko.

Ok babenky, tak sa majte zatial krasne, papa

wienika
11. jún 2008

miriam, tak nakoniec ty mas najlepsie informacie....super...ja som si to tiez mohla vybavit,ale som hnida leniva, tak mi aj treba.....
ale nevadi, ze budes ten dalsi tyzden v rakusku, uvidis, rychlo ubehne a ty budes mat muzika coskoro doma....ja tiez travim skoro cele dni a vecery sama, kvoli futbalu...moj drahy to totiz nemoze kukat doma, ale vonku s chalanmi....len nech uz je po tom...aspon 30 juna....

ronnda,tina a miriam zachvilu sa nam blizia 1 narodeniny nasich drobcov...uz mate premyslene co kupite? ja som prave teraz objednala cez net v baby walz take super auto, ze 4 v 1 ...poslem link....nahodou je to super.....lea sa bude urcite tesit.....http://www.baby-walz.com/SyEngine.php?Act=97554...

wienika
11. jún 2008

tak dobru noc vsetkym...paaaaa

maya01
12. jún 2008

Dobre ranko,

Miri nevadi v poho a vobec si sa mi nezdala odmerana 😉 Tak dufam,ze pocasie bude ok,ak nie tak v pribehu dna este crn.

Dnes sa teda riadne ochladilo 😖

Wienika,tak tvoj muzik taky futbalovy fanusik a ako odbornik,koho typuje na vitazstvo?

Prajem vsetkym pekny den.

lieska
12. jún 2008

Ahojte baby!
Jemine vas docitat do konca, to chce dobrych par dni! Ja som bola min, tyzden na sluzobke v Nemecku,takze som sa sem vobec nedostala a az dnes, v strvrotk sa mi podarilo dojst na 109.stranu!

Wieni, ako sa ma mala? Az som zamrela ako si to pisala, ze spadla na hlavicku! Duf, ze je ok!!!!!

Silvi, Jasterka....diky za debatu o tom jednorazovom prispevku! Ja som uz myslela, ze sa ma to netyka! Ale nie je aj u nas na SK nahodou podmienka na to, aby si ho dostala, ze musis mat u nasho gyn. absolvovane nejake kontroly a prehliadky?????? Mne sa zda, ze ano...asi preto som to v minulosti aj "odpisala"!

Silvi, este ti tvrdne brucho?? Aky to je pocit a preco to je, nevies???

Baby, maminy, aky mate nazor/ skusenost s epiduralkou?????
Ja som to doteraz brala dost negativne, maly som rozne infos, o kt. som zistila, ze to tak nie je. Teraz mi to vychadza ako celkom fajn vec, ale nechce sa mi tomu az tak verit, nejaky zadrhel tam musi byt! Tak ked sa vam bude chcet na tuto temu....potesite!!! 😉

Ja idem buduci tyzden do Talianksa k moru, jupiii, tesim sa strasne. Aj ked Bibione, kde som bola uz 100x a aj ked na 5 dni, ale aj tak mam tesis!
A prvy julovy tyzden domov, do Nitry! Aj to sa tesim!

Buduci tyzden mam organ screening, Silvi, ty si ho uz mala vsak? Ako bolo?

Jeeej, ozaj a dalsia otazka baby: vsetkym vam robili ten test na tehotensku cukrovku???? Ja som myslela, ze to je standard a predvcerom som sa dozvedela, ze nie, ze si to davaju robit len tie, kt. maju nabeh!!!

Dalsie otazky az nabuduce! 😉

PS: Ozaj a dosli mi uz katalogy Baby Butt a Babywalz... tak objednavam ako besna, hlavne ten Baby But sa mi paci!!! Ak mate est edake tipy, sem s nimi! 😀
Krasny, aj ked uprsany, den!

wienika
12. jún 2008

breee ranko......
lea ma dnes nenechala spat a buntosi uz od siestej 😠

maya, no, manzel je velky fanda, aj sam hrava a ma viac tipov na vitaza.....asi by sa potesil, keby vyhralo portugalsko.....samozrejme, ze najviac by sa tesil, keby to bolo rakusko, ale to sa nestane ani vo sne, takze je to aj tak jedno...nech vyhra ten najlepsi team 🙂

lieska, vitaj doma 😉
to taliansko ti urcite prospeje a preco ides len na 5 dni? a dokedy chces vlastne pracovat?

ja som mala epiduralku a mozem ju len odporucit, ziadne bolesti a krasny porod....vsetko som citila, aj ako jej hlavicka prechadza von a bol to nadherny pocit. aj ja som pocula rozne nazory, ze ake je to nebezpecne, ale to nie je pravda. ja by som tak znova rodila...... 🙂
chvilu po tom si akurat necitis nohy, ale to hned prejde...ja osm chcela ist uz aj domov, tak dobre som sa citila...ja si mylsim, ze v tom ziadny zadrhel nie je, len niekedy sa nestihne pichnut, ked uz zacne porod a zena sa otvori alebo zasa moze dlhsie trvat kym sa zena otvori a vtedy prestava ucinkovat, ale aj na to maju uz triky...a co hovori tvoj gyndak na to? moj mi to odporucil...
test na cukrovku nerobia, iba ak maju podozrenie. mne ho nerobili.....

snad som pomohla....
a lea je ok 😉 ona sa este napada...chudatko...... 😒

jasterka
12. jún 2008

Ahojte,ale ste ma potesili ,ze ste uz od rana aktivne pisali,aspon som si mohla dat kavicku a citat 🙂
A uplne najviac ma poteislo ,ze sa Lieska ozvala 🙂 uz som sa a obavala,ci je vsteko o.k.
Ale ty si taka aktivna tehula,viem,ze nestihas,az sa hanbim ,ze ja vysedavam doma 😔
Tiez som nevedela,ze tu cukrovku netestuju,mam ist na interne,tak sa na to popytam,lebo mne urcite kolise cukor,byva mi nahle zle,zatmie sa mi pred ocami a hned ako si dam co len nieco sladke,uz je dobre.Stava sa mi to aj v noci,ze sa na to zobudim,spotena a musim sa najest,ale to mam urcite cukor nizky.

Epiduralka- aj ja stale o nej rozmyslam,lebo som hrozna citlivka,neznasam ani slabu bolest,suhlasi vsetko co napisala wienika,len niekey mas proste Pech,a nepichnu ju spravnu dobu a porod sa predlzi alebo ti musia vyvolavat porodne bolesti,lebo nevies tlacit,ale asi to risknem,jednodoche to nebude tak ci tak ☹

Za ten prispevok na slovensku-ak si vyziadaju potvrdenia od gyn,tak dame prelozit tie nase tu,ved je slobodny vyber lekara,nemozu namietat ze sme rodili v rakusku...ved aj nasi prominenti sa tu nechavaju liecit 😀

vroni
12. jún 2008

Ja som tiež rodila s epidurálkou a bolo to v pohode. Stále som čakala, kedy si už prestanem nohy cítiť a nič 😀 Bola som z tých "šťastných", ktoré sa neotvárali, ale kontrakcie mali, takže mi epidurálku mohli pichnúť až po 24 hodinách. Potom zrazu len sledovať na monitore, že: "aha, kontrakcia", to bola paráda!!!! Vpich som ani necítila a tá úľava bola nepopísateľná. Ak by som mala mať ešte jedno, tak len s epi.
Cukrovku nerobili ani mne, vraj mám dobré hodnoty a načo....
Na budúci týždeň sa radi pridáme, ale až poobede. My sme už totiž veľkí a ideme od pondelka začať škôlkovať
Naša krpatá dostala k roku toto: http://www.mattelshopping.at/_py_neue-Mattelpro... Chvíľu trvalo, než sa naučila zebru používať, ale zaskáče si na nej doteraz. Ale auto je tiež super.
Wienika, môj chlap tvrdí, že Rakušania nemôžu vyhrať EM, lebo ten šok by 80% národa neprežilo 😀 😀 😀 (ale inak je veľký patriot)

ronnda
12. jún 2008

ahojte, taky se dnes hlasim!

wienika - mne vcera nici taky spadla, hlavou na dlazbu, ale nebylo to tak hrozne, ona uz se to padani docela naucila 😉 jak jsi dopadla s leou u doktorky, byly jste tam v pondeli? ten odkaz na to auto - zobrazi se mi stranka baby-walz, ne primo ten vyrobek. ja chci nici koupit prvni panenku a jinak jsme o darku zatim nepremysleli, ale uz bychom meli, protoze pak jedeme na dovolenou a kdyz se vratime, uz budeme slavit 1. narozeniny.
jinak hlasim dalsi prospanou noc, nici vcera pres den malo spala, odpoledne jsme byli na navsteve a oni maji velkeho psa, tak se na nej nemohla vynadivat a porad lumpacila a zapomnela uplne na odpoledni spanek, takze vecer byla unavena a hned usnula.

vroni - zebra vypada taky moc fajn. je, tak mala uz jde do skolky, jsem zvedava jak se ji tam bude libit, prijde mi ve dvou letech malinka jit do skolky, ale u nas to bude taky tak...

jasterka - ja jsem rodila bez epiduralu, bolesti to byly, to ano, ale celkove mam z porodu moc krasny zazitek a rada na nej vzpominam, ale to je tim, ze slo vse hladce a bez komplikaci. Pokud se bolesti obavas, tak se nestresuj a nech si epidural, udelala bych to taky tak.

vroni
12. jún 2008

Ronnda, aj mne sa zda maličká, ale nastupujem v septembri do práce (a to mi ešte šéf predĺžil materskú) a chcela som krpatej dopriať dosť času si na škôklu zvyknúť. Ale zase - my už od tých 16 - 17 mesiacov chodíme medzi deti a ona sa medzi nimi veľmi dobre cíti, snáď to bude v poriadku.
A gratulejeme k prespatým nociam.

maya01
12. jún 2008

Jasterka,ja som tiez rodila bez epi a dalo sa to vydrzat 😉 Mne samotny porod neprisiel tak strasny...ale tie dni po nom,ked som si nemohla poriadne sadnut a vsetko ma bolelo... 😖

Vroni,drzim palce,nech si mala rychlo zvykne.

Ronnda,kde idete na dovolenku?

ronnda
12. jún 2008

vroni - taky budu nastupovat do prace a mala bude muset do skolky. Kdyz se Natalka mezi detma dobre citi, tak to pro ni urcite nebude takovy skok jit ted do skolky, jsem zvedava na tvoje dojmy pak.

maya - jedeme do Chorvatska. A s temi poporodnimi stavy mas pravdu - nastesti to rychle preslo, ale bylo to tedy neco, ja jsem neco takoveho vubec necekala 😉 ale s tim ted holky tehulky nebudeme zatezovat, ono to ve skutecnosti tak hrozne neni a da se to vydrzet 😝
jak jsi byla ve Vidni, byli jste se podivat na ten dum?

ronnda
12. jún 2008

chtela jsem se zeptat, hodne to tu pouzivate - krpec, krpata - to znamena jako malicka, holcicka nebo neco podobneho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre