Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
3. júl 2008

ahojte dievcata,som rada ze stretko vam vyslo.

Martinkovi az dnes rano klesla teplota-mal ju od pondelka poobedia.V utorok som s nim bola na pohotovosti na Kramaroch,kedze po 24 hodinach mu nezaberali lieky a mal stale vyse 39,do Viedne k nasmu lekarovi som ho s takou teplotou nechcela tahat.No mam z Kramarov dalsi otrasny zazitok a pravdepodobne aj napisem staznost na danu lekarku.Otrasny pristup,uplne sebecky pristup voci pacientom,no niekedy k tomu napisem viac.Podla nej Martinko ma virozu a dala mu antibiotika.Najskor povedala,ze to su kiahne,ale ja som povedala nech to pozrie lepsie,lebo tie dva stipance co mal na tvari su od komara,to vidi aj slepy. Pripominam,ze na tej istej pohotovosti nam v januari,ked mal sarlach povedali,ze je vysypany z nejakej potraviny a dala mi na to fenistil- bez toho,zeby nas poslala na nejaky vyter alebo krv. Martinko uz od pondelka nic neje okrem mlieka, okrem toho z tych antibiotik ho boli brucho,je celkovo velmi oslabeny. A zajtra na vecer by mali cestovat s nasimi.Je to este otvorene,neviem ci nakoniec pojde,alebo ci nepojdem s nimi aj ja.Ten rezervovany apartman je celkom priestranny a takmer priamo na plazi,je tam aj detsky bazen,dost ma to laka.

Ja som bola na kontrole,s mojim babatkom vsetko OK,ma cca 1600g,co je akurat v norme - Martinko ked som bola v 31 tyzdni mal 2600g, ale on bol riadny chlap...

Inak keby ste sa chceli niektora pridat na kupalisko,my chodime pravidelne do Perchtoldsdorfu,tam je to naozaj velmi pekne a mozes si kludne nechat polozene veci,nikto sa ti ich nedotkne,chodia tak sami slusni ludia.

My sme stale v BA,zajtra oslavujem narodky.

Prajem krasny vikend vsetkym.

Twix,Wienika- aj martinko sa teraz casto budi s placom,ale on nastastie uz vie povedat,co ho boli-boli ho hrdlo.Ze vraj teraz je to taka viroza-bez kasla,ale boli pri tom hrdlo.

Bejby-malicku by si nemala nakazit,ked kojis,neboj sa,ona ma silnu imunitu.

miriam25
3. júl 2008

viedencanka, musim sa priznat, ze by ma aj celkom zaujimali podrobnosti z toho vysetrenia na Kramaroch... ked budes mat cas, napis, som naozaj zvedava...
a inak... VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM!!!!
Dufam, ze bude Martinkovi uz naozaj len lepsie a ze sa vam dovolenka vydari...

a musim povedat, ze tu u nas, kde chodim so Samkom na kupko tiez mozem nechat polozene veci a nikto sa ich ani nedotkne... Dokoknca sa mi naposledy stalo, ze som zabudla kluc od auta polozeny vzadu na aute na kufri a samozrejme aj odomknute auto. Boli sme so Samkom vo vodicke a asi po hodine, co sme uz boli celkovo na kupku som neviem preco zacala hladat kluc od auta a potom som sla k autu a tam som to takto nasla... ako som uzasna... nastastie sa nic nestalo a nikoho nelakal klucik s autom...

twix
3. júl 2008

ahojte,
tak to bolo dnes zase teplo. ja som bola len chvilu vonku vybavit papiere ohladne noveho auta
(kupili sme citroen xsara picasso) a skoro som v tom teple odpadla. este ze dost pijem
(no potom musim behat stale na zachod ☹ )

viedencanka - moja mala dnes skoro nic nezjedla, len par suchych chrumiek a kusok sucheho rozka a aj to
viac skoncilo na zemi nez v ustach. vcera este pekne obedovala, dnes pila len cajik, ziadne mlieko.
tak asi ma tiez tu virozu. do ust mi nedovoli pozriet. tiez nam dali antibiotika, ale je to boj, dat jej ich ☹
a tiez ma z toho asi bolesti, stale prdi a mozno ju aj boli brusko, len mi to nevie povedat, ale dost
place a vcera zaspala az o polnoci ☹ uvidime ako dnes ...
tiez ti prajem vsetko najlepsie k narodeninam 😀
a tu dovolenku si radsej rozmysli, aby si tam nemusela behat po lekaroch ☹

wienika
3. júl 2008

dobry vecer babulky, tak ja som uz doma s oslavy, manzel est ostal, ale lea sa mi v kociku zobudila a bola umrncana...ved sa jej ani nedivim, bola unavena a nespala vo vlastnej postielke.....
mne dnes lea jedla menej ako vcera, ale trosku sa mi do nej podarilo co to dostat.

viedencanka, vsetko najlepsie k narodeninam, mas krasny datum, narodena 4.jula.... 😉 videla si ten film? s cruisom?
podla mna si mala ist s martinkom hned do viedne k jeho lekarovi, ved tu hodinku by snad v aute vydrzal...ja by som to urcite neriskovala ist s dietatom na kramare na pohotovost. alebo si mala skocit do kittsee...ja som bola raz so sestrou a jej malym na kramaroch v noci, cakali sme asi hodinu, pritom v cakarni nebola ani noha..kym sa milostivy lekar racil asi zobudit alebo vysr.....
no hrozne a ten pristup.....takze si viem predstavit....
na tu dovolenku by som asi radsej tiez nesla, nevies ako bude maly reagovat a to ze bude zavrety v izbe cely cas nie je bohvieco....ale to je moj nazor....ved ty vies, co je najlepsie pre martinka...kazdopadne drzim palce nech to dobre dopadne a maly sa do zajtra vylieci....

twix, aj laurinke drzim palceky,aby sa vyzdravela, nech ju uz neboli hrdielko....
citroen xsara je krasne auto, aj ja som nad nim rozmyslala.....tak nech vam sluzi a vela stastnych kilometrov....

miri, tak si este dobre dopadla s tymi klucikmi...mne sa take veci stavaju pravidelne, mam pocit, ze ten alzheimer je u mna akosi castejsie.....ja stale nieco zabudam...vsetko si pisem, napriek tomu zabudam...v sekunde....

tak vam prajem pekny vecer a dobru noc...hlavne nech su nase deticky zdrave...a spinkaju celu noc....
🙂

miriam25
4. júl 2008

Dobre ranko,
wieni, tak s tym spanim by som si to zelala, no bohuzial, tak, ako mi Samko spinkaval pekne celu noc je uz tak trosku minulost. Dnes sa mi zobudil 2x a zakazdym vypil 100ml cajiku a spinkal dalej. Aspon ze zaspinkal potom bez problemov. Nejak som si uz zvykla, ze spinka celu noc a teraz som uz vyse tyzdna taka nedospata. A to mam ist zajtra na oslavu svagrininych narodenin. Ked budem uz o polnoci zivat, asi ma porazi...Som si vsimla, ze v momente ako vypijem co i len pohar vina, tak na mna dolahne totalna unava a najradsej by som sa uz videla v posteli. Asi to budem musiet vyriesit bez alkoholu (resp. s minimom) a redbulom... No ved uvidime...

SOm zvedava, kedy dnes pride drahy domov... v stredu rano odisiel a dnes by sa mal vratit, no kedy... to netusil ani on sam. Dufam, ze nie az niekedy v noci...

tinavieden
4. júl 2008

Ahoj bambulky. Tak mi sme dnes spali do 9.30 nechcela som verit vlastnym ociam ked som sa pozrela na hodinky. No Leni sa lepsie spi ked je takto chladno no ani sa jej necudujem mne toto pocasie tiez vyhovuje ked v noci troska poprsi hned sa lepsie dycha. A zazrak zjedla mi 5 lyziciek frutapura no tak snad to bude stale viac a viac 🙂 Teraz si nasla oblubene miesto v obyvacke pod stolom 😀 no nesmierne sa jej tam paci vyvaluje sa tam hra sa s hrackami no takze mam chvilku pokoj 😉

viedencanka aj od nas vsetko najlepsie k narodeninam nech sa Ti splni co si prajes.Dufam,ze Martinkovi je lepsie a predsa absolvuje tu dovolenku.

twix aj vam prajem skore uzdravenie nech sa Laura zbavi bolesti hrdielka urcite to neni prijemne chudatko.

wienika a na akej ste to boli oslave?My ideme na buducu sobotu na narodeninovu party,kamoska ma slavi 30-tku tak som zvedava aka bude Leni, budu tam decka aj v jej veku tak snad sa spolu vyhraju.

miriam aj u nas su rozny noci raz je hore jeden krat, dalsiu noc dva krat a tuto noc bola hore raz a potom spala az do 9.30 takze asi tak.Deti spracuvaju aj to co zazili cez den takze aj mozno preto nepokojne spi. Vsimla som si,ze ked sme s malou cez den stale niekde inde a ona toho vela vidi a spoznava tak cez noc je nepokojna alebo ked sa nieco nove uci napr.stat na nohach atd.
Tak dufam,ze Ti dnes pride drahy skor domov aby si si ho uzila.

Ok babule tak koncim a prajem vam vsetkym pekny vikend.

bejby29
4. júl 2008

Dobre ranko kocky, ja sa uz citim uplne fajn, len vcera som mala dost hrozny den. Rano som lezala v posteli s malou a moj manzel zrazu vyrukoval so svojou teoriou, ze si mysli, ze nasa mala nepocuje. Tak sa ho pytam, ze ako na to prisiel a on, ze neotaca hlavicku za zvukom. A este ze spi ked sa vysava, ked on bucha, atd.. Ze ju ani nehne. Velmi ma vystrasil a na to sme zavolali nasmu dokimu nech da cislo na audiologa.. Lenze ten mal volno az poobede a ja som mala polku dna taky hrozny stres, aj som si poplakala.. Nakoniec vsetko dobre dopadlo a ja som sa normalne musela z toho hnusneho pocitu vyspat ☹
Miriam, aj mne sa to stavalo v poslednej dobe, len som si cucla z vina a uz ma tocilo 😖 Predtym, ked sme robili party party (este ked som bola slobodna) tak sme do seba toho naliali a nic a teraz?? Nerozumiem tomu, asi starnem

bejby29
4. júl 2008

)Tina, to je sranda, ja ked som bola malicka tak som vraj stale pod stolom sedela v obyvacke a este som ho odspodu aj cely pocmarala.. Mame ho teraz na chate a je tam nakresleny Mickey Mouse (no, nieco tak 😀 :- )

lieska
4. júl 2008

Caute babule!
Tak sa hlasim zo Slovenska aj ja, dnes je prvy den co nebeham jak splasena! Najprv vseobecne:

- skoda velka, ze sa nemozem zucastnovat tych vasich stretnuti, bolo by to super! Vzdy ked som vo viedni na stanici tak len pozeram nejake "zname tavre", ci vas tam neuvidim niektoru... 😀

- Silvi, jasterka ... len tak pomimo ohladom toho m,agnezia...viete, ze ho potom musite dostatocne vopred vysadit, nie? Sposobuje to nieco na maternicu, neviem presne co... Ja mavam krce do lytok tiez, aj som sa na to informovala, ze co proti tomu robit, aj mi poradili magnezium, ale potom som si povedala, ze ked je to tak, ze to potom treba sledovat a vysadit, tak som sa na to vykaslaal, par krcov vydrzim!

- Wieni, s tou poslednou castou zahrady si mala pravdu, to s tym Pociatkom bolo uplne odveci, total osvetova prednaska! To im nejak nevyslo. Navyse Tereza bola vecer predtym na mol, riesila si existencne problemy a na druhe rano ju nic ine okrem zavedenia eura nezaujimalo???? Pre mna take nelogicke, tak ako to, ze by spravu o smrti Zuzy Fialovej asi najprv zavolali rodine az potom uviedli v spravach, nie??? 😒 No ale aj tak mi je luto, ze cez prazdniny ma Zahrada pauzu!

- ohladom toho Zitneho...vsetky ste sa zhodli v tom, ze si zasluzi basu a je jednoznacne vinny... zrejme to bola naozaj jeho vina (ja o tom moc neviem, len ze isiel 150 km/h a telefonoval, co je jednoznacne jeho chyba a takych vodicov by som tiez asi zatvarala), ale na druhej strane ... poznam 2 ludi, ktorym sa stala taka tragedia, ze zrazili cloveka a baby.... to si neviete predstavit co ti ludia prezivaju a aky zivot ziju po tom! A hlavne...tie, ktore ste vodicky...strasne je, ze sa nam to moze stat kazdej a hocikedy. Ved aj ti chodci su jak slahnuti niekedy! A mna osobne napadlo aj to, ze zobrat 5rocne dieta na bycikel na hentaku cestu... to je teda tiez poriadny risk!!! Nechcem obranovat Zitneho, len sa na to pozeram aj z druhej strany a som si ista, ze on si to teda zlizne poriadne, aj keby ho hned nechali na slobode! Aj ked urcite najviac trpia ti rodicia toho malinkeho!!! Je to hrozne...brrrr, ani nemysliet na take!

- Mayi a to s tou vasou malou susedkou, tak to je tiez na grc! Ja by som takemu chlapovi tiez "gule odrezala" ako spomina vroni!!! Hrozne!!!!!!!!!!

jasterka
4. júl 2008

Ahojte. 🙂
Lieska ako to myslis stym magneziom,kedy ho treba vysadit?Ja som sa na kontrole pytala,ze kolko mam brat kapsuliek,a doktor,ze kolko chcem...to ma trosku zaskocilo,kedze jedna ma 150mg,a je tam uvedene ze je to denna davka...ale pre koho 😕 ?Tak si dam tak dve maximalne,lebo mi trpnu ruky a puchnu prsty,zachvilu musim prestat nosit prstienky.

lieska
4. júl 2008

No a teraz ku mne:
bola som tu v NR u mojho doktora, kvoli tej cysticke, co nasiel moj lekar v salzburgu pocas organscreeningu babatku! Pozrel si spravu, sprvil sono a nastastie cysticku tam on nevidel ziadnu!!! To som strasne rada!!!
Ale... spomenula som mu, ze ma tak tupo bolieva niekedy brucho pri pupku, zacalo to v Taliansku (2 dni po organscreeningu) a ja som si tak myslela, ze sa mi asi roztahuje sosovicka, kt. mam hned vedla. Napadali ma aj horsie scenare (natrhnuta placeta a podobne... 🙂 ) ale to uz bolo len tak z mojej hlavicky, ani neviem ci nieco podobne existuje.
Tak sa mi na to pozrel a nasiel mi myom na maternici!!!!!!!!! No skoro ma baby porantalo!!! Ma uz 6 cm a spravil sa mi tam len pocas tehu (ja som bola na preventivke zaciatkom najuara a otehotnela som 1. alebo 2. februara!!!) A v Rakusku mi to nevideli!!!
Nic...treba to sledovat, vraj to na babo nema ziaden negativny vplyv a dopad, len teraz mne hrozi cisarsky, lebo pri normalnom porode s myomom hrozi prasknutie maternice! Tak som z toho dost mimo!!!
Tak som sa tesila z toho, ze mam take bezproblemove tehu...
V pondelok idem na vysetrenie do nemocnice v Salzburgu, tak som straaaasne zvedava, ci to tam zistia! Ja najprv nepoviem nic, aj tak tam idem kvoli tej cysticke u maleho/ malej....
Len dufam, ze mi tam nepovedia zas nieco nove, este hroznejsie!!!!!

A teraz idem na povalu zvlakat vecicky!!! 😀

lieska
4. júl 2008

Jasterka, niekedy pred koncom tehu ho treba vysadit... sposobuje to nieco maternici (kontrakcie??) Neviem presne co, nechcem ta zavadzat, ale uz som pocula z viacerych stran, ze ho treba vysadit. Spytaj sa na to lekara!!

jasterka
4. júl 2008

Lieska,ja som s rohoznika povodne,uz tam nebyvaju ani nasi,a tou cesto som isla xkrat,su tam take zakruty,ze tam sa ais ani 150 neda ist,tiez je cudne ak by siel tak rychlo,ako to ze ho niekto videl telefonovat,nieje sanca,je to zakruta na zakrute...chapem ze je pre tu rodinu vrahom,a ze mu nikdy neodpustia,ale co stoho robia novinari,je ako hon na hyenu...a on sa nema ani ako branit,vyjadrit...ja som to stale ssledovala,az mi muz vcera dohovaral,lebo tu rodinu poznam ...mam taky pocit ze sa tu zahral pre obe strany kruto zivot a osud 😢
inak to je taka cesta medzi dedinami,v polke je velka priehrada,a inak sa tam neda velmi dostat,trakze takto chodia ludia peso s kocikmi,na bicykloch....

jasterka
4. júl 2008

Lieska,ja som s rohoznika povodne,uz tam nebyvaju ani nasi,a tou cesto som isla xkrat,su tam take zakruty,ze tam sa ais ani 150 neda ist,tiez je cudne ak by siel tak rychlo,ako to ze ho niekto videl telefonovat,nieje sanca,je to zakruta na zakrute...chapem ze je pre tu rodinu vrahom,a ze mu nikdy neodpustia,ale co stoho robia novinari,je ako hon na hyenu...a on sa nema ani ako branit,vyjadrit...ja som to stale ssledovala,az mi muz vcera dohovaral,lebo tu rodinu poznam ...mam taky pocit ze sa tu zahral pre obe strany kruto zivot a osud 😢
inak to je taka cesta medzi dedinami,v polke je velka priehrada,a inak sa tam neda velmi dostat,takze takto chodia ludia peso s kocikmi,na bicykloch....

jasterka
4. júl 2008

hups,odoslao mi to prispevok dva krat 😔 tak som energicky tukala .sorry

jasterka
4. júl 2008

Lieska,dakujem za to info k magne,urcite sa spytam aj v nemocnici,po predcasnom porode netuzim...to je sila,ze ti tvoj lekar nevidi ziadnu cystu,ktorou ta vystrasili,ale najde myom, aky je velky ked sa tak rychlo vytvoril?a nemoze sa potvora este vstrebat?V kazdom pripade drzim palce,nech ti v pondelok povedia prijemnejsie info.
inak,planujes 3D ultrazvuk?Ja sa neviem rozhodnut,ci ist a v ktorom tyzni,silvia ide tusim dnes 🙂 snad saTerezka ukaze v plnej krase.

Viedencanke zelame aj my s drobcekom vsetko NAJk narodeninka a hlavne zdravicko pre vsetkych.
Aj Martinko nech sa co najskor vyzdravie 🙂

lieska
4. júl 2008

Jasterka, podla mna to je tiez tragedia pre obe strany!!! Pre jedneho aj druheho a ja osobne ho lutujem v tom zmysle, ze je medialne znamy a okrem vlastnych pocitov musi znasat este aj ten humbug okolo jeho osoby! Mne osobne je aj z novinarov dost nanic! Aj voci tej rodine to je svinstvo...neviem kto by uz len chcel byt vycapeny na prvych stranach bulvarov s fotkami z pohrebu!!
A tie dedinske cesty, ja mam z toho ako sofer hrozu!!! Tam si fakt ti ludia neuvedomuju ako riskuju! Aj ked uznavam, ze casto tam ani chodniky nie su, ale aj tak... Dedina dnes uz nie je to co byvalo niekedy a treba tam davat neskutocny pozor, hlavne na deti!!! Ja osobne by som vedela poslat do pajty aj tie mamicky, ktore prechadzaju s kociarom mimo prechodov alebo na cervenu, ja preto nemam pochopenie. Mne sa zda strasny risk aj to ako chodia v Rakusku s cajglami, ze deticky maju v tych privesnych vozikoch za byciklom. Mne z toho naskakuje husia koza, lebo tam staci tak malo a stane sa nestastie...

jasterka
4. júl 2008

A este pre Twix a malicku zelame zdravicko,nech mate tu virozu rychlo za vami,a bejby tiez!
Ostatne maminky a deturence,a aj my tehule-snad sa nam budu vsetky bacily vyhybat.

Uz koncim s tou samomluvou,to si nevsimajte babulky,nejak ma to chytilo,asi preto ze zdrzujem od upratovania,ktore mam naplanovane 😀 😝

jasterka
4. júl 2008

Veru,Lieska suhlasim stebou vo vsetkom,dnesne dediny uz niesu o co za mojho detstva,vtedy ani nebolo tolko silnych aut,len skodovky 120..
moj muzik ako vasnivy cyklista tiez sniva o tom privesnom voziku za bycikel,ale budeme jazdit len po cyklisticky tratiach mimo ciest,a inak by som to neprezila,mne to dieta na ceste pripada ako zivy terc.

ronnda
4. júl 2008

ahojte, jen se kratce hlasim, vubec jsem se tu za vama neukazala. jsme v poradku, tedy mala ano, jen mne uz tyden zlobi zada a noha, sotva jsem lezla 😒 tak jsem ted odpocivala co to jen slo. uz je to lepsi, bylo to asi jen namozeni z nedelniho vyletu, a nebo uz proste jen starnu...
pristi tyden tu jeste jsme a pak hura na dovolenku.
uzijte si hezky vikend a marodi at jsou brzy zase fit!

wienika
4. júl 2008

Ahojte baby,
vy ste tu toho popisali...super...

lieska, to s tym myomom, to teda je sila...sranda, ze tu ti ho nevideli...ale uvidis, vsetko bude ok....drzim palceky..

to s tym zitnym s tebou absolutne suhlasim, kazdy den sa taketo veci stavaju a ten chudak ani o tom nevie. vcera som si citala spravy na nete a ked som videla, ze niekto este aj ten pohreb filmoval, prislo mi zle....to uz je fakt hyenizmus.....sa divim tej rodine, z si tam tych novinarov popustali...hrozne.
a s tymi cestami na dedinach a mimo dedin to nie je ok...ked ludia v dnesnom informovanom svete vedia, ze su rychle auta a nezodpovedni vodici, preco pokusaju?
a aj s tymi cyklistami sa mi to nepaci, ako mozu take male deti same nechat bicyklovat po ceste kde chodia auta....?
myslim, ze vinu treba hladat v oboch stranach.....kazdopadne je to strasna tragedia a zitny bude mat cely zivot vycitky....

bejby a boli ste u toho lekara? usneho?
to je fajn, ze si uz zdrava......

tina, aj lea sa hrava pod stolom, resp. na nom, snazi sa vzdy na neho vyliest, lenze my mame skleneny a otocny 😠 ,co nie je moc bezpecne. to, ze ho musim kazdy den umyvat mi nevadi, len sa bojim, aby sa krpec nebuchol...uz sa par krat stalo. keby ste videli ako to tu vyzera? vsetky strany toho stolika mam oblepene tym igelitom s bublinkami...uzasny disign 😀

miri, aj dnesna noc bola nic moc..lea sa dost casto budila s placom, ja hned vstanem dam jej dudel, ale potom uz neviem tak rychlo zaspat, cize tiez mam uz chronicky opuchnute oci.... 😎

viedencanka, ako si sa rozhodla? martinko je uz ok?

twix-laura tiez?

ronnda, kde si? uz si tu dlho nebola? uz vikendujes?

wienika
4. júl 2008

kym som toto napisala, ronnda sa ozvala...tak drzim palce, nech sa ti ulavi......a pekny vikend prajem 😉

bejby29
4. júl 2008

Wieni, boli sme vcera u toho usneho a vsetko ok. Tak mi spadol kamen zo srdca, ze som sa tam rozplakala 😢
Viedencanka, vsetko naj naj naj prajem a bozteky 😵

wienika
4. júl 2008

bejby a malej nerobili kontrolu usiek hned po porode? este v nemocnici? tam sa hned zistilo, ci ich ma v poriadku alebo nie....
ale chvalabohu je vsetko ok...

baby, ja teraz snorim na nete ohladne autosedacky, na stretku sme to uz s mayou a bejby trosku rozoberali, takze tie co uz mate gruppe 1, ktora je najlepsia? ja neviem, lebo je ich vela a vsetky vyzeraju byt super. mam hladat podla ceny? ako zistim, ci je najbezpecnejsia? my totiz potrebujeme hned 2 aj do muzovho auta. ale ja chcem tu naj a v jeho moze byt aj taka lacnejsia, aj tak idem s malou castejsie ja....
pozriem este ten e bay.....

m.p.
4. júl 2008

ahoj mam chvilu cas a nemam skym pokecat je tu niekto?

miriam25
4. júl 2008

Ahojte babenky,
ja uz kazdu chvilu cakam, ze pride drahy, ale tak kym pride, som si vas precitala a nieco vam natukam...

uz neviem, ktora ste co pisali, ale tak aspon k temam...

co sa zitneho tyka... je to naozaj velmi smutne a ako ste uz pisali, ked som vcera videla tie fotky z pohrebu, az mi zle zostalo, ako mozu byt ti novinari taki bezcharakterni a este aj tych ubohych rodicov na pohrebe vlastneho dietata fotit!!! Zda sa mi to uz naozaj moc prehnane. Je velmi smutne, ze maly chlapcek musel zomriet a pre zitneho to bude urcite obrovska rana, ked sa o tom dozvie... no aj tak... fotit rodicov a pohreb a davat to na titulky do novin...
A o vine a nevine... nuz tazko sa mi to posudzuje... tu trasu nepoznam, neviem, preco siel otec s dietatom na bicykli po ceste, ako rychlo siel zitny... nie je to podla mna take jednoduche. Ludia odsuchuju zitneho, lebo zrazil chlapceka. Pokial naozaj vosiel do prostismeru, je uz jedno ci siel 150km/h alebo 100km/h. Nemal co ist v protismere, ked nevidel ci tam niekto je alebo nie. Je mi zitneho a toho chlapca a jeho rodiny velmi luto. V kazdom pripade je to velka rana pre obe strany. A o vine alebo nevine nech rozhodne sud... ja tu na to nie som.

babulky, dufam, ze deticky su uz zdrave a vy tiez. Ja mam dnes nejaky hlupy den, by som len spala a spala, strasne som unavena a nie a nie, aby ta unava ustupila a preslo to. Uz ani neviem, kolko kavy som vypila a stale mi je nanic. Dufam, ze zajtra uz bude lepsie.

m.p. co ta zaviedlo medzi nas?

miriam25
4. júl 2008

este k tym autosedackam, ja som kupila u nas v nitre za 3750,- Sk 9-25kg. Ma ten pozadovany test CE 44/03 tusim take je to cislo, skratka ten test, ktory by mala mat kazda dobra autosedacka. Pozerala som aj autosedacky tu v rakusku, no jedina dobra, ktora sa mi naozaj pozdavala bola v Kike Romer 9-18kg za 225 eur. A to sa mi zdalo uz trosku moc. Tato bola lacnejsia a je aj na dlhsie obdobie a naozaj sa mi zda byt velmi dobra. Zatial som s nou spokojna. Ma dve polohy, na sedenie a na lezanie a samkovi sa v nej strasne paci, lebo vidi von.Stale sa pozera dopredu kam ideme a ani ho nemusim nejak zabavat hrackami ako predtym.

wienika
4. júl 2008

miri, prosim ta napis mi meno tej sedacky....dakujem...
ja som si vyhliadla v gutwein maxi cosi priorifix a stoji po zlave 299...trosku dost ale ja som pocula,ze je naj.....

bejby29
4. júl 2008

Wieni, pozri si na webe crash testy na autosedacky.. minuly rok vyhrala Maxi Cosy a tento rok to bola Romer.. inak, je o autosedackach diskusia aj tu pod temou Kocik Bugaboo tak si kuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre