Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

blau
29. júl 2008

Ahoj miriam25, nie my byvame vo Velden am Woerther See, akozemanzel este nie sme zobraty je steierak ako bic ,ale byvame v korutansku a chceme sa odstahovat.Ja som teraz s malym na dovolenke na Slovensku/ta sa nam krati/ 😉
Ty si tiez v steiersku?

miriam25
29. júl 2008

jaj, blau, ved to si uz pisala, som zabudla 😒
No my byvame v steiermarku, zrejme je to tvoje steiersko 😉 ja nejak nepoznam tie poslovencene nazvy tychto bundeskrajin 😀

maya01
29. júl 2008

Miri,rozkaz zbalim kufor a vyrazam 😀
No vsetko to zalezi od toho,ako si to zariadim aj so Samkom.
Lebo my sme to mali presne na den vypocitane,kto bude kedy so Samkom
Prve dva tyzdne ja,treti mamina a strvty manzel.
Tym padom by som si ale musela zobrat 3 tyzdne dovolenky,ale to nechcem,lebo si potrebujem nechat,ked sa budeme stahovat. A mozno sa hodim na PN 😉

miriam25
29. júl 2008

no vidis, riesenie je vzdy nejake... len aby ti na to neprisli 😉

jeej mayi, pekne nove foto 😉

maya01
29. júl 2008

Tak to dufam,ze nie,ale ja mam zas celkom fajn sefku a s nou sa da dohodnut.

maya01
29. júl 2008

Miri,mam jednu prosbicku na teba. Mohla by si mi prosim ta poslat do IPcky kontakt na tu fotografku,kde si davala Samka fotit. Dakujem

jasterka
29. júl 2008

Ahojte 🙂 vy ste sa dnes cinili,este aj fotecky pomenili tak na letno 😉 Miri,Mayi velmi pekne.

Ja som celyden polezavala,mam hrozne prefukanu hlavu z auta,v nedelu sme boli na 3D v Hlohovci,a riadne som prechladla,kedze bolo take horko ☹ nemame klimu,takze okna otvorene... 😖 ale inak by sa ta cesta nedala vydrzat...napriek tomu to stalo za to ,vobec to nelutujem,ze sme boli,naaaaaaaadherny zazitok,malinke si sice drzalo rucinku cez tvaricku,ale lekar bol taky zlaty,vsetko nam ukazal,skontroloval,boli aj moji rodicia s nami,cely dojaty....takze odteraz som velka fanusicka 3D ultrazvuku,odporucam kazdej tehulke 😵

pekny vecer vsetkym.

blau
29. júl 2008

ANo MIri je to moje stajersko som este k tomu mala napisat 😀
Ani ja by som nepoznala nazvy, len nasi to tak volaju takze tak 🙂
Ale hlavne, ze sme sa pochopili.

viedencanka
29. júl 2008

AHojte dievcata,
dlhsie som sa neozvala,je super ze ste na nas mysleli. Tu vsetko OK,len som bola dost rozlietana.Najskor tu bol muzik 4 dni,minuly tyzden tu boli nasi dva dni a robili sme taku mensiu rekonstrukciu bytu-kuchyne.Kupila som si novu ruru a bolo treba ju namontovat a trosku pomenit policky,takze ocko sa zapotil..ale minuly tyzden bola zima a prsalo,takze sme ani nelutovali,ze musime byt vnutri.A k tomu sme este vymenili dres,nanovo zaizolovali okna...Rozhodla som sa este vymenit vsetky lampy v byte,ale to je uz malickost.
Dnes sme boli na kupalisku,bolo super,stretli sme tam aj Martinkovu kamaratku zo skolky,tak bol rad.Asi pojdeme aj zajtra,aj ja som si zaplavala.
Vcera som bola na kontrole u lekarky,uz sme sa rozlucili,ze sa uvidime po porode-dufam ze sa dovtedy nic nepredvidane nestane. Ja uz mam brucho ako balon,ale celkovo sa citim dobre.Az na tie tepla.Vcera som bola na nakupe,kym som presla cez parkovisko,som sa poriadne spotila,potom v aute som si zapla klimu,no a vecer ma hrozne bolela hlava,o siedmej som si lahla a ani v noci som toho moc nenaspala.

Ronnda-super,ze dovolenka vysla a mali ste sa dobre. kedze si necitala vsetky predosle strany,tak asi nevies,ze nakoniec som aj ja bola pri tom mori a vsetko super vyslo.Najviac som sa obavala tej cesty- 600 km tam plus 600 spat- kvoli mne,ze mi moc vytrasie brucho,ale nastastie sa nic nestalo.

Lieska-spytovala si sa na madrace.Ja som prave dnes kupila v Ikei-taky za 20 EUR,zdal sa mi dost hruby a kvalitny.My uz jeden mame,po Martinkovi,ako novy,ale ten nechavam u nasich,tam ma aj postielku.Ja som na ten madrac kupila v Ikei aj Madrazenauflage,take hrubsie,stalo 9,90 , nie je to ta obycajna ochrana madraca,ale taka akoby prikryvka- a ta sa da prat na 60 stupnov,takze si myslim ze to bude dobre.
AJ moje babatko kope ako dive,ked zacnem jest,to je sila. A tiez ked som uz velmi hladna,zacne sa hlasit,vyzera to,ako keby rukou buchala a pytala si...

viedencanka
29. júl 2008

dnes vecer tu nikto nie je?

maya01
30. júl 2008

Dobre ranko,

Viedencanka,super,ze si sa ozvala...uz sme si aj mysleli,ci sa malinka neprihlasila skorsie na svet...ale este je v brusku... 🙂

Lieska,uz viem ako sa vola ta firma od ktrorej sme mali madrac,Traumland a stal okolo 70 euro.

Idem pracovat,aby som mohla odist skor,mame namierene na kupko,tak dufam,ze nebude prsat.

Paaaaa

miriam25
30. júl 2008

Dobre ranko,

mayi, zasa nova fotka, krasna 😉
Ja nemam kontakt na tu fotografku, ja som tam vtedy len prisla, dohodla som sa s nou, ked ma cas a moze samka nafotit a potom sme len prisli. Je to u Sandokana, tam je tusim len ona, takze to neprehliadnes. Dolu na prizemi je to, nie na poschodi, ale ked bude samko spinkat, pozriem este na nete, urcite maju nejaku stranku.
Oni boli volakedy v meste pri palacinkarni... Nam fotili stuzkovu. Som to ani nevedela, az kym som neprisla dnu a nevidela tu pani.
No nic, samkovi sa nepaci, ze sedim pri pc, tak sa mu idem venovat, ved on pojde zasa coskoro spinkat... tak este pridem a potom pojdeme na kupko 😉 len dufam, ze vyjde slniecko, dnes je tu nejak pod mrakom...

maya01
30. júl 2008

A nemas ani na tych fotkach meno alebo take nieco,ja by som si to potom na nete pozrela...
Lebo chcem to vyuzit,ked je tu muzik a dat nam porobit pekne fotky,uz sa na to chystam straaaasne dlho.

miriam25
30. júl 2008

mayi, je to fotoatelier pana Jana Ondrejicku. Nasla som na nete aj tel. cislo na pevnu linku, ale tam maju len pevnu linku, ktoru mali, ked este boli na Frana Mojtu, tak neviem, ci je to aktualne, ale asi nie...

miriam25
30. júl 2008

mayi, mas IP 😉

maya01
30. júl 2008

Uz som citala,dakujem,budem tam urcite volat... Som zvedava kedy bude mat volne,dufam,ze hned...

miriam25
30. júl 2008

No ja ked som tam bola, tak ona mi hovorila, ze foti len na objednavky, ale zrovna mala volno a aj by samka nafotila hned,ale ja som nemala prenho nic na prezlecenie, aby nebol stale v tom istom a to, co mal prave oblecene sa mi na fotky moc nehodilo, tak sme sa dohodli na druhy den. Nebol ziadny problem 😉
Myslim si, ze ani teraz nebude. Len vtedy mala nejaku velku zakazku, co musela spracovat, takze mi tie fotky urobila do tyzdna, inak hovorila, ze za dva dni by som pre ne mohla prist, ak ma cas, aj na druhy den.
Pyta si 50,-Sk za zaber, ktory si vyberies a da ti to vytlacene v rozmeroch 10x15. Ak by si chcela fotky na cd, tak za jednu fotku na cd si uctuje 30,-Sk co sa mi uz zdalo dost.

maya01
30. júl 2008

Tak to je dost, za jednu fotku,ktoru ti napali na cd 😲 Ved v inych atelieroch to davaju automaticky...to je divne,no ved pojdem sa tam popytat.

miriam25
30. júl 2008

No mne tak povedala. Tak ja som vzala len fotky (po 50,-Sk) a brat mi vsetky nascanoval. Nie su takej dobrej kvality ako keby mi ich dala fotografka, ale uz mam niektore zvacsene na rozmer 40x60 a sice nie su super ostre, mne to nevadi, lebo ked budu visiet na stene, nebude to aj tak nikto vidiet a ani nebude nikto pozerat, ci su ostre alebo nie 😉

lieska
30. júl 2008

Bre ranko!
Mayi, diky za znacku toho madracu, si zlata! Pozrem to na nete!

Viedencanka, no vitaj naspat! Tak ty si kupovala v IKEA? To asi antialergicky nebude, vsak? Ja som na to minule nepozerala, mrknem hadam tento vikend.
Tak to je svanda s tym kopkanim pred a po jedle! Mna tiez napadlo ako si to napisala, ze aj mna niekedy kopka, ked uz mam hlad! 
Teraz sa mu len momentalne prihovaram, aby len kopkalo, lebo uz dva dni je take nejake pokojnejsie. Ja viem, ze babatka mavaju aktivnejsie a pasivnejsie dni, ale rada by som bola, keby som kazdy den dostavala “spravy z bruska”, ze je vsetko OK.

Jasterka, tak si bola na 3D? No s tym prievanom nic moc…davaj si na seba pozor, dufam, ze to nebude nic vaznejsieho a rychlo ti to prejde!
Fajn, ze ste boli vyteseni, bol to zazitok, co? Ja sa na 3D nechystam, mne to nejak nic nehovori. Este ta tvaricka ked sa zobrazi, tak to je niekedy (ak babo fakt aj vidno) zlatunke, ale to telicko, este take nedozrete…neviem…nejak ma to nebere. Ale to je moj subjektivny nazor!
Inak co ta veda uz dokaze dnes… vcera som na STV2 pozerala taky dokument…na zaklade snimku zo sona vedia (neviem kde…USA, Australia…neskoro som to zapla) odliat zo sadry presny tvar babatka a to uz aj v nejakom 8.-10.tyzdni! No neuveritelne!
Inak zaujimava relacia, robili tam vseliake pokusy s babatkami …musim na net pozriet co to vlastne bolo!

miriam25
30. júl 2008

lieska, no pokusy s babatkami mne nezneju nejak lakavo, aj ked veda ide naozaj stale dopredu...
ja som tiez nebola na 3D, aj som nad tym rozmyslala, ale nakoniec som to nechala plavat. Mne stacilo, ked som videla maleho na sone a vedela som, ze je vsetko ok a tesila som sa, kedy ho prvy krat uvidim... Myslim, ze keby tu robili aj tie odliatky, nedala by som si to robit. To je uz len vymozenost, ktoru si na zaciatku aj tak nebude moct dovolit kazdy a myslim si, ze lekari tiez nebudu nejaki nadseni... Ale tak to je zas len moj subjektivny nazor... 😉

wienika
30. júl 2008

ahojte baby,
super, viedencanka sa ozvala....som rada, ze si ok a aj babatko......

baby, len kratko, idem s leou k lekarke, mame ovcie kiahneeeeee..... 😲
potom sa ozvem, tak zatial pekny den.....

tinavieden
30. júl 2008

ahoj bambulky. Tak som sa konecne dostala k PC.Vcera mal manzel este dovolenku tak sme den travili spolu.

Bejby dakujem za gratulaciu ale Ja nic neslavim teda o tom neviem 😀 ale je to aj tak mile 🙂 Tak som si pozerala na mape kde to mate ten domcek tak my byvame troska dalej od vas pri Kagraner Platz ale v podstate to tiez nie je daleko k Donauzentrum.No tak teraz ten domcek este postavit a bude super.

Maya super,ze hladate tiez byvanie v 22.bz.je to tu ozaj fajn...vela zelene, blizko na Donauinsel,my sme tu velmi spokojni.

Ronnda vsetko najlepsie aj od nas nech sa vam splni co si prajete.

Wienika ozaj ako bolo na Permone?My tam tiez radi chodime ked sme v LM.Manzelovi sa dufam pacilo?A co Lea ako sa ma?Ako jedenie?U nas stale o tom istom. Lyzicku odmieta ked jej dame nieco do ruky tak je to ok takze aspon nieco do nej dostaneme 😝

miriam25
30. júl 2008

wieni, ovcie kiahne? Chuda male! Ako to nachytala?

S tym jedenim je to aj u nas trosku horsie, vcera moc nechcel papat cez den, dostala som donho len par piskot a jednu vyzivu, inokedy papa ovela viac. Neviem, co je teraz za obdobie. Mozno mu pojdu dalsie zubky, ale zatial som nic nepostrehla...

Baby, vy sa umyselne stahujete do toho isteho bezirku, aby ste boli susedy!!! A kto sa nastahuje do Füstenfeldu??? ☹ 😢 Bude vam fajn... My do Viedne urcite nepojdeme... Ale mozno niekedy v buducnosti pribudne nova maminka v nasom fore a ta pride sem 😉

miriam25
30. júl 2008

no nic, samko sa uz zobudil, tak ide papat a potom pojdeme s svokrovcom, tak vam zelam krasny den...

vroni
30. júl 2008

Weini, kde ste zohnali ovčie kiahne? (nám ich krpatá dostala na dovolenke a odbavila ich 2 - slovom dvoma - vyrážkami. Bez teploty, bez škriabania. Už som myslela, že to žiadne kiahne neboli, ale doktor ju otestoval a vraj prekonala ovčie kiahne) Tak rýchlo prekonajte aj vy a dajte bacha, ak ste to ešte nemali vy dvaja (rodičia)....

K tým odliatkom ma čosi napadlo: my sme si dali urobiť odliatky krpatej keď sa narodila (no, asi po týždni), sice len ručičku a nožičku, nie celé dieťa 😀, ale sme strašne radi, že sme to urobili, lebo už po troch mesiacoch "to ani pravda nebola". že bola taká maličká (keď si priloží ručičku teraz, pôsobí to ako ruka slona. A to nie je nijako veľká...)

maya01
30. júl 2008

Wienika,ovcie kiahne,chuda male...ale bude to mat za sebou a potom sa nemusis bat,ze to dostane ked bude v jasliach. Tak nech to ma bezproblemovy priebeh.

Tina,tak dufam,ze sa nam podari najsta podla nasich predstav... Nebooooj mala urcite zacne skor ci neskor papat. Mne Samko nechcel do 2rokov jest kusky jedla,musel mat vsetko rozmixovane,inak ho napinalo.

jasterka
30. júl 2008

Ahojte 🙂
Viedencanka-az sa mi srdce rozbuchalo,ako citam.ze ti lekarka povedala,uvidime sa pri porode...ved ty uz to mas fakt za par...a stale take aktivna...vau.A kde bude martinko pocas porodu?pri druhom tehu terba asi vela zorganizovat,zase pre nas prvorodicky je to skok do neznama,ty vies co ta caka...drzim palce,nech vsetko prebieha bezprolemovo.

Wienika-chudatko leuska,v tychto horucavach a taka malinka,ale zase na druhej strane budete to mat za sebou a ona si to ani pametat nebude.Pevne nervy a vela sily,nech to rychlo prejde.

Lieska-ved aj ja som si myslela,ze ani na 3D nepojdeme,ale ked nezazijes-nepochopis,tento lekar nam ukazoval vsetko na normalnom sone-srdiecko,komory,mozog,meral kosti,stehenu,lytkovu a dal mi taky graf,ze su merania v norme,okrem toho ten zaber na tvaricku v 3D,male akoby sa uskrnulo,ja som aj dychat zabudla.
Stym prehovaranim na kopanceky poznam,aj moje malo taku velmi kludnu fazu v pondelok poobede,ci citilo ze som nachladena 😕 ale akoby ma ani nekopalo,cely cas som si sledovala brusko,uz som chcela ist do nemocky,ked zrazu koplo,a rozkopalo sa poriadne az na druhy den v noci...o 3 rano to je nas cas 😀 ale nevadi my nech len kope...daj si slabsiu kavicku ak pijes alebo cokoladu mozno ho nastartujes. 😉

wienika
30. júl 2008

ahojte kocky, tak je to potvrdene, ma kiahne, zatial ma jeden pluzgierik na tvaricke a take malicke na telicku.....zatial je ok, dufam, ze nebude mat velke teploty.....trosku zvysenu teraz mala, ale zaspala, asi je z toho unavena.
ja som rada, ze to ma teraz, chytila to od sestrinych deti, takze to bude mat za sebou. problem je ale ten, ze ja ich dostanem tiez, ja som ich nemala, takze sa tesim, ze stravim zvysok leta s teplotami a svrbenim.....dospeli to znasaju ovela horsie a aj ten priebeh byva horsi.takze sa tesim ☹ aspon ze to mal manzel ako dieta....to by sme boli teda rodinka....

utekam robit obed, lebo hladny vlk je uz doma......zatila papa

lieska
30. júl 2008

Wieni, no dufam, ze to prezijete obe bez vacsich komplikacii. Do kelu, ty si nemala kiahne??? To je fakt, ze dospeli to inak znasaju, drzim palce!!
Ja som sa inak strasne tesila, ked som tie kiahne dostala (asi v 3. triede na ZS), lebo to bola taka - pre nas vtedy - super choroba. V podstate ti nic nie je (na teploty som si ani nepamatala) a 3 tyzdne doma!! Este aby Leuska na zakladnej nelutovala, z esi to "odskakala" ako babo! Blabo to teraz znie, ale pisem to z pohladu decka! 😉

Miri, tie pokusy na babatkach to nebolo ako pokusy na mysiach. Islo napr. o to, ze mamickam - tehulkam dali n aisty cas konzumovat anizove cukriky a ked sa malinke narodilo, tak spravili pokus, z emu k hlavicke dali na jednu stranu nejaku anizovu vonu a na druhu nieco ine. No a dokazali, ze babo sa uz v brusku nauci na nejaku chut, kt. mu v podstate mamina "nanuti"! Zaver z toho bol, ze cim pestrejsiu ma mamina stravu v tehotenstve, tym menej problematicke je dieta neskor co sa tyka nejakej priebercivosti v jadlach a podobne. To je podla mna super poznatok!
A tie odliatky...tam zasa dokazali, ze ked zeny mali v rukach odliatok - v podstate este embrya - tak mali hned silnejsiu citovu vazbu k tomu drobcovi. Co je logicke...tak ako my zabudneme dychat a vytlacime par slz uz len pri sone, tak zas ked mas nieco "hmatatelne" v rukach .... Myslim, ze par zivotov by to pred interrupciou zachranilo! Lekari nemaju byt preco proti, ved oni spravia len sono! Uz som par krat pocula aj na adresu 3D sona, ze sam lekar povedal, ze to je len pre show...aj tu to niekto spominal, myslim, ze bejby ... a aj tak to robia. Tiez to nie je zadarmo, ale ja som toho nazoru, ze ked je niekto ochotny si za nieco zaplatit, tak nech ma tu moznost! A ked to niekoho nezaujima, tak ma mat tiez moznost povedat nie!

Jasterka, a aj vam povedal alebo ste videli co to bude??? Viem, ze ty checs prekvapko, ale ked si tam vsetko tak dobre videla....nezazrela si to aj nechtiac? 😉

Vroni - 2 vyrazky a bolo po kiahniach???? Vy ste fakt nejaka pohodova rodinka! A tie otlacky ruciciek a noziciek poznam. Predavaju take supravy, aby to mohl amamina spravit! Ja to chcem tiez! ja ako decko som sa napr. strasne vyzivala z mojich prvych vlaskov, kt. mamina dala do mojho albumu. Neviem preco, al ebola som z toho vzdy nejaka zhypnotizovana! Ale ´ja mam aj dnes rada take tie stare veci po rodicoch, starych rodicoch a tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre